Arouca – nasze najbardziej polecane atrakcje

Z Porto: Aveiro, chodniki Paiva i kładka dla pieszych Arouca 516

1. Z Porto: Aveiro, chodniki Paiva i kładka dla pieszych Arouca 516

Wyruszamy z Porto o 8 rano w kierunku miasta Arouca, gdzie zatrzymamy się na krótki postój na toaletę i kawę. Przygotuj się na przygodę! Po krótkiej przejażdżce dotrzemy do Walkways i przejdziemy przez jeden z najdłuższych mostów wiszących na świecie - 516 Arouca! Rozpościera się on na długości 516 m (1692 stóp) w poprzek doliny i wisi 175 m (576 stóp) nad rzeką Paiva! - Uwaga: przejście przez most nie jest obowiązkowe. Masz możliwość pominięcia go - Następnie przejdziesz w dół Paiva Walkways o łącznej długości 7 km po drewnianej promenadzie zygzakującej w dół wzdłuż lewego brzegu rzeki. (możesz również przejść tylko 3,5 km i zostać odebranym w połowie drogi). Możesz o tym zdecydować w dniu wycieczki. Po spacerze nastąpi kolejna atrakcja naszego dnia: lunch! Zasługujesz na pyszny posiłek, który odbędzie się w pięknej, typowej restauracji! Pieczona cielęcina to oferowana opcja mięsna, ale dostępne są również opcje rybne lub wegetariańskie. Po drzemce w vanie, nadszedł czas, aby cieszyć się Aveiro, znanym również jako "portugalska Wenecja"! Odkryj z nami centrum miasta podczas krótkiego spaceru i ciesz się wolnym czasem, aby rozpieszczać się "ovos-moles" - słodkimi jajkami, lokalnym przysmakiem, lodami, piwem, pamiątką lub wszystkim! A gdy już znajdziesz się w Aveiro, koniecznie wybierz się na wycieczkę łodzią po kanałach! Wejdziesz na pokład "moliceiro" - tradycyjnych łodzi rzecznych - i odkryjesz urocze miasto kanałami! Zakończ dzień z powrotem w Porto.

Z Porto: jednodniowa wycieczka z przewodnikiem Arouca 516 i Paiva Walkways

2. Z Porto: jednodniowa wycieczka z przewodnikiem Arouca 516 i Paiva Walkways

Odkryj piękno rzeki Paiva i wąwozu podczas wędrówki ścieżkami Paiva Walkways i przeżyj dreszczyk emocji, przekraczając wiszący most 516 Arouca podczas tej wycieczki z przewodnikiem z odbiorem i dowozem do hotelu w Porto. Rozkoszuj się lokalnymi potrawami podczas wliczonego w cenę lunchu w restauracji. Począwszy od Porto, zostaniesz odebrany z hotelu klimatyzowaną furgonetką i zrelaksujesz się podczas jazdy przez portugalską wieś. Ciesz się krótkim postojem w Arouca, gdzie masz szansę dowiedzieć się więcej o tym mieście. W cenę wliczona jest tradycyjna degustacja lokalnych słodyczy. Pamiętaj, że dokonując rezerwacji w Detours, bezpośrednio przyczyniasz się do rozwoju lokalnego stowarzyszenia. Dotrzyj do Areinho, wejdź na Paiva Walkways i rozpocznij podróż, wspinając się po schodach liczących około 300 stopni i dotrzyj do niesamowitego mostu 516 Arouca, który znajduje się na wysokości około 175 metrów nad rzeką Paiva. Po drodze dowiesz się od przewodnika o lokalnej kulturze. Podziwiaj widoki na wodospad Aguieira i rzekę Paiva, przechodząc przez ten wspaniały most. Kontynuuj podróż ścieżką Paiva Walkways, która podąża za nurtem rzeki. Spaceruj we własnym tempie, podziwiaj bujną roślinność i spróbuj dostrzec dzikie zwierzęta, takie jak ptaki. Zrelaksuj się na plaży Vau w połowie wędrówki i kontynuuj aż do Espiunca, gdzie kończy się nasza wędrówka. Z Espiunca udaj się do restauracji w Alvarenga, gdzie możesz spróbować wołowiny "Arouquesa" DPO wraz ze słynnym "vinho verde" (dostępne są również inne opcje bezmięsne). Zakończ dzień wygodną przejażdżką z powrotem do hotelu w Porto.

Z Porto: Chodniki Paiva i kładka dla pieszych Arouca 516

3. Z Porto: Chodniki Paiva i kładka dla pieszych Arouca 516

Wyruszamy z Porto o 8 rano w kierunku miasta Arouca, gdzie zatrzymamy się na krótki postój na toaletę i kawę. Przygotuj się na przygodę! Po krótkiej przejażdżce dotrzemy do Walkways i przejdziemy przez jeden z najdłuższych mostów wiszących na świecie - 516 Arouca! Rozpościera się on na długości 516 m (1692 stóp) w poprzek doliny i wisi 175 m (576 stóp) nad rzeką Paiva! Uwaga: przejście przez most nie jest obowiązkowe. Możesz go pominąć. Następnie przejdziesz w dół Paiva Walkways o łącznej długości 7 km po drewnianej promenadzie zygzakującej w dół wzdłuż lewego brzegu rzeki. Weź ze sobą strój kąpielowy! W połowie szlaku znajdziesz plażę Vau! Będziesz mieć trochę wolnego czasu na nurkowanie i pływanie lub po prostu postawienie stóp na czystych wodach rzeki Paiva. UWAGA: upewnij się, że masz ze sobą drugi zestaw ubrań, ponieważ nie możesz wsiąść do furgonetki w mokrych ubraniach! (masz również możliwość przejścia tylko 3,5 km i zostania odebranym w połowie drogi. Możesz o tym zdecydować w dniu wycieczki) Po spacerze nastąpi kolejna atrakcja naszego dnia: lunch! Zasługujesz na pyszny posiłek, który odbędzie się w pięknej typowej restauracji! Dostępne opcje mięsne, rybne lub wegetariańskie. Po obiedzie odkryjemy Arouca, aby rzucić okiem na lokalną kulturę i historię, w tym degustację słodyczy klasztornych związanych z klasztorem Arouca. Zakończ dzień z powrotem w Porto.

Z Porto: wycieczka z przewodnikiem po moście 516 Arouca i chodnikach Paiva

4. Z Porto: wycieczka z przewodnikiem po moście 516 Arouca i chodnikach Paiva

Dołącz do wycieczki z przewodnikiem do mostu wiszącego 516 Arouca i chodników Paiva z Porto. Odkryj jeden z najbardziej imponujących przełomów dzikich rzek na północy Portugalii. Dołącz do certyfikowanego lokalnego przewodnika podczas przekraczania mostu wiszącego 516 Arouca, 175 metrów nad rzeką Paiva. Rozpocznij swoją przygodę z Porto od wygodnego transportu do Światowego Geoparku Arouca UNESCO i odprawy dotyczącej bezpieczeństwa. Wyrusz na Paiva Walkways, drewniany chodnik o długości 8,7 km zbudowany wzdłuż klifów wąwozu rzeki Paiva. Rozpocznij wędrówkę starymi wiejskimi ścieżkami. Następnie przygotuj się na najbardziej ekscytujące 516 metrów w swoim życiu na moście wiszącym 516 Arouca, jednym z najdłuższych wiszących mostów dla pieszych na świecie. Zawiesz się na stalowych linach w stylu tybetańskim, 175 metrów nad rzeką Paiva i wodospadem Aguieiras. Poczuj się, jakbyś chodził w powietrzu, zanurzając się w imponującym krajobrazie dzikiej i oszałamiającej przyrody. Jeśli chcesz bardziej wyluzowanych wrażeń, przenieś się na drugą stronę mostu samochodem 4x4. Idąc dalej, wzdłuż chodników Paiva, zatrzymaj się w malowniczych punktach widokowych, aby zrobić zdjęcia. Zobacz słynne zygzakowate schody, lasy łęgowe, wodospady i klify wąwozu. W połowie wycieczki zrób sobie przerwę na plaży Vau River i zregeneruj siły, delektując się tradycyjnymi przekąskami, sokiem i świeżymi owocami. W upalne dni warto popływać w rzece. Stąd do końca szlaku zbliżamy się do rzeki. Poczuj siłę bystrzy poprzez ich ryczące dźwięki. Po wędrówce udaj się do górskiego obszaru Arouca. Na koniec zapraszamy na tradycyjną pieczoną cielęcinę Arouquesa w typowej restauracji (w ramach opcji „Z lunchem”). Na deser skosztuj starożytnego ciasta konwentualnego, znajdującego się obok jego pochodzenia, klasztoru Santa Maria de Arouca.

Alvarenga: Chodniki Paiva i wycieczka z przewodnikiem po moście 516 Arouca

5. Alvarenga: Chodniki Paiva i wycieczka z przewodnikiem po moście 516 Arouca

Trasa piesza przez 8 km, które składają się na nagradzane chodniki Paiva, uzupełniona pełnym przygód krzyżem największego wiszącego mostu dla pieszych na świecie, 516 Arouca. Most 516 Arouca jest największym wiszącym mostem dla pieszych na świecie i znajduje się w Arouca, w dzielnicy Aveiro w Portugalii. Ma 516 metrów długości i 175 metrów wysokości i łączy brzegi rzeki Paiva. Przechodząc przez most, będziesz miał zapierający dech w piersiach widok na Garganta do Paiva i Cascata das Aguieiras, oba miejsca na terytorium Geoparku Arouca UNESCO. Most 516 Arouca znajduje się w Arouca, obok słynnego Passadiços do Paiva. Po drodze będziesz mógł zinterpretować główne punkty geologiczne, takie jak wąwóz Paiva, wodospad Aguieiras, piękna plaża nad rzeką Vau, Gola do Salto lub uskok Espiunca, nie zapominając o aspektach różnorodności biologicznej. W tym drugim przypadku, miejmy nadzieję, możesz nawet zobaczyć wydry.

Z Arouca: 516 Arouca Bridge & Paiva Walkway Tour

6. Z Arouca: 516 Arouca Bridge & Paiva Walkway Tour

Odkryj most wiszący 516 Arouca i chodniki Paiva podczas wycieczki z Alvarenga. Odkryj z przewodnikiem jeden z najpiękniejszych dzikich przełomów rzek w północnej Portugalii. Rozpocznij swoją wycieczkę w Alvarenga, gdzie spotkasz się ze swoim przewodnikiem, odbędziesz odprawę na temat bezpieczeństwa i uzyskasz informacje na temat geoparku Arouca i doliny rzeki Paiva. Następnie rozpoczniesz wędrówkę starymi wiejskimi ścieżkami w kierunku mostu wiszącego 516 Arouca. Kiedy dotrzesz na most, przeprawa odbędzie się w wyjątkowym czasie, tylko z towarzyszami wycieczki i przewodnikiem. Poczuj się, jakbyś chodził w powietrzu, zanurzając się w imponującym otaczającym krajobrazie. Jeśli nie chcesz przechodzić przez most pieszo, możesz bezpłatnie przewieźć go na drugą stronę samochodem 4x4. Po przejściu przez most idź wzdłuż chodników Paiva. Twój przewodnik pokaże Ci świetne miejsca na zdjęcia, podkreślając słynne zygzakowate schody, lasy łęgowe, idylliczne wodospady i imponujące klify wąwozu rzeki Paiva. W połowie drogi odpoczniesz na plaży Vau River. Można tam podziwiać krajobraz i regenerować siły tradycyjnymi przekąskami, sokami i świeżymi owocami. W upalny dzień można zażyć orzeźwiającej kąpieli w rzece, dlatego warto zabrać ze sobą strój kąpielowy. Po przystanku idź drewnianym chodnikiem wzdłuż rzeki z powrotem do punktu początkowego.

Z Porto: Całodniowa wędrówka szlakiem Passadiços do Paiva

7. Z Porto: Całodniowa wędrówka szlakiem Passadiços do Paiva

Rozpocznij dzień od wygodnego odbioru z hotelu, a następnie 1,5-godzinnej jazdy na początek tego wspaniałego szlaku. Twój osobisty przewodnik udzieli Ci wspaniałych informacji na temat życia w Portugalii oraz sposobów i tradycji, dzięki którym droga do Paiva Walkway minie w mgnieniu oka. Pamiętaj, że dokonując rezerwacji w Detours, bezpośrednio przyczyniasz się do rozwoju lokalnego stowarzyszenia. Ciesz się krótkim postojem w Arouca, gdzie masz szansę dowiedzieć się więcej o tym mieście. W cenę wliczona jest tradycyjna degustacja lokalnych słodyczy. Wędrówka wzdłuż rzeki będzie wypełniona ciekawostkami geologicznymi, przyrodniczymi i archeologicznymi zlokalizowanymi w najpiękniejszych miejscach. Dotrzyj do Areinho i wejdź na Paiva Walkways i rozpocznij swoją podróż wspinając się po schodach liczących około 300 stopni, a po drodze dowiedz się od przewodnika o lokalnej kulturze. Podziwiaj widoki na wodospad Aguieira i rzekę Paiva, przechodząc przez ten wspaniały most. Kontynuuj swoją podróż, podążając ścieżką Paiva Walkways, która podąża za biegiem rzeki. Spaceruj we własnym tempie, podziwiaj bujną roślinność i spróbuj dostrzec dzikie zwierzęta, takie jak ptaki. Zrelaksuj się na plaży Vau w połowie wędrówki i kontynuuj aż do Espiunca, gdzie kończy się nasza wędrówka. Z Espiunca udaj się do restauracji w Alvarenga, gdzie możesz spróbować wołowiny "Arouquesa" DPO wraz ze słynnym "vinho verde" (dostępne są również inne opcje bezmięsne). Zakończ dzień wygodną przejażdżką z powrotem do hotelu w Porto.

Z Porto: most Arouca 516 i chodniki Paiva — wycieczka z przewodnikiem

8. Z Porto: most Arouca 516 i chodniki Paiva — wycieczka z przewodnikiem

Wycieczka z przewodnikiem do wiszącego mostu 516 Arouca i chodników Paiva pozwoli Ci odkryć jeden z najbardziej imponujących i najpiękniejszych dzikich wąwozów rzecznych na północy Portugalii. Ponieważ jesteśmy certyfikowanym lokalnym operatorem, przejście przez most wiszący 516 Arouca odbędzie się w ekskluzywnym czasie, tylko z towarzyszami wycieczki i przewodnikiem. Wzdłuż wędrówki Paiva Walkways lokalny przewodnik zwróci Twoją uwagę na specjalne ciekawostki i wyjaśni je. Chodniki Paiva Paiva Walkways to drewniany chodnik o długości 8,7 km, który został zbudowany wzdłuż klifów wąwozu rzeki Paiva. Znajduje się w Globalnym Geoparku UNESCO Arouca, który znajduje się na północy Portugalii, 75 km na południowy wschód od Porto. Ta niezwykła atrakcja, ze względu na imponującą urodę, została nagrodzona już 10 razy w konkursie World Travel Awards. Most wiszący 516 Arouca Jest to jeden z najdłuższych wiszących mostów dla pieszych na świecie, ma 516 metrów długości i 175 metrów wysokości. Zawieszony na stalowych linach w stylu tybetańskim most wiszący 516 Arouca był dużym wyzwaniem inżynieryjnym. Ta niesamowita konstrukcja łączy oba brzegi wąwozu rzeki Paiva nad pięknym wodospadem Aguieiras. Wycieczka z przewodnikiem Wycieczka z przewodnikiem 516 Arouca Suspension Bridge & Paiva Walkways rozpocznie się w Alvarenga, gdzie spotkasz swojego przewodnika i odprawę bezpieczeństwa oraz kontekstualizację geoparku Arouca i doliny rzeki Paiva. Następnie rozpoczynamy wędrówkę starymi wiejskimi ścieżkami w kierunku wiszącego mostu 516 Arouca. Przejście przez most to magiczna chwila. Będziesz miał wrażenie chodzenia w powietrzu, a także zanurzenia się w imponującym krajobrazie dzikiej i oszałamiającej przyrody! Ale jeśli nie jesteś w swoich najodważniejszych dniach, nie martw się! Przewieziemy Cię na drugą stronę mostu samochodem 4x4 gratis! Idąc dalej wzdłuż chodników Paiva, pokażemy Ci najlepsze scenariusze do Twoich zdjęć. Podkreślenie słynnych zygzakowatych schodów, lasów łęgowych, idyllicznych wodospadów i imponujących klifów wąwozu rzeki Paiva. W połowie drogi odpoczniemy na chwilę na plaży Vau River Beach, kontemplując krajobraz, podczas gdy Ty będziesz mógł odzyskać energię przy tradycyjnych przekąskach, soku i świeżych owocach. W upalne dni rzeka zaprasza na orzeźwiającą kąpiel, więc zabierz ze sobą strój kąpielowy! Stąd do końca drewniany chodnik zbliża się do rzeki. Dzięki temu możemy poczuć siłę bystrza na najlepszym torze White Water Rafting w Portugalii. Transfer z Porto Będziesz prowadzony przez profesjonalnego kierowcę nowoczesną i wygodną furgonetką z centrum Porto do górskiego obszaru Arouca. Ta jazda zajmuje łącznie około 1 godziny, z czego połowę w wysokich drogach. Typowy lunch - świetna gastronomia Arouca! Po wędrówce zachwyci Cię tradycyjna „Pieczona Cielęcina Arouquesa” w typowej restauracji. Na deser skosztujesz starożytnego ciasta konwentualnego, obok jego pochodzenia, klasztoru Santa Maria w Arouca.

Z Porto: Jednodniowa wycieczka z przewodnikiem po moście Arouca z lunchem

9. Z Porto: Jednodniowa wycieczka z przewodnikiem po moście Arouca z lunchem

Poczuj dreszczyk emocji podczas spaceru po moście Arouca o długości 516 metrów podczas tej jednodniowej wycieczki, która obejmuje transport klimatyzowanym autobusem do i z Porto. Odkryj drewnianą ścieżkę w Geoparku Arouca, wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, podczas wycieczki z przewodnikiem i zatrzymaj się na pyszny lunch. Spotkaj się rano ze swoim przewodnikiem w sklepie organizatora zajęć w Porto i wskocz do klimatyzowanego autobusu. Zrelaksuj się podczas malowniczej przejażdżki do Geoparku Arouca. Nie spiesz się i rozkoszuj się widokami na bujną zieleń i skaliste krajobrazy podczas wędrówki po 8-kilometrowej drewnianej ścieżce. Przejdź przez most Arouca na wysokości 175 metrów, aby podziwiać zapierające dech w piersiach widoki na kanion Paiva i wodospad Aguieiras, oba obiekty geograficzne znajdujące się na terenie Geoparku Arouca UNESCO. Na tym obszarze Natura 2000 Rede należy uważać na orła wielkiego o krótkich palcach i małego motyla truskawkowego. Przemierzaj obszar zamieszkiwany przez sarny, dzikie króliki, rude wiewiórki, wydry, wilki iberyjskie i orły okrągłoskrzydłe. Istnieją setki zwierząt, niektóre zagrożone wyginięciem, które znajdują tu idealne schronienie. Region, w którym flora jest również rozległa i bogata o każdej porze roku. Po tym niesamowitym spacerze zjedz zasłużony lunch składający się z lokalnych produktów w restauracji. Wczesnym wieczorem wróć do Porto z niezapomnianymi wspomnieniami.

Spływ kajakowy na rzece Paiva

10. Spływ kajakowy na rzece Paiva

Zejdź w dół odcinka rzeki Paiva, między wioską Paradinha a plażą nad rzeką Areínho, z szacowanym czasem trwania 3 godzin. Zapewnia wprowadzenie do raftingu, przechodząc przez bystrza rzeki Paiva. Zejście jest również poprzedzone wycieczką jeepem do tradycyjnej wioski, z przystankami w niektórych z najbardziej charakterystycznych geostanowisk Doliny Paiva, takich jak wąwóz Paiva.

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Arouca

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 32
Sortuj wg::

Niezwykłe doznania

Arouca: poznaj okolicę

Pokaż wszystkie

Często zadawane pytania dotyczące: Arouca

Jakie najlepsze atrakcje trzeba zobaczyć w: Arouca?

Najlepsze atrakcje to:

Arouca: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Arouca? Kliknij tutaj.

Arouca: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.9 / 5

na podstawie 119 opinii

10/10!!!! Spędziłem dzień z Fonzie i Karoliną. Miałem szczęście, że odbyłem solową trasę koncertową. Szczerze mówiąc był to najlepszy dzień. Schody są trudne, nie będą kłamać, ale widok jest tego wart, most jest cudowny. Jeśli boisz się wysokości, zrób to mimo wszystko. Fonzie było pełne ciekawych informacji o Portugalii io samej wędrówce, jak o rzece i historii. (Nie spodziewałem się tego, myślałem, że po prostu idziemy, nie, mój facet miał wiedzę, którą mógłby się podzielić). Potem poszliśmy do restauracji na posiłek. Bez wątpienia najlepsze jedzenie, które Iv jadł od dłuższego czasu. Znowu nie spodziewałem się 3-daniowego posiłku, ale była deska serów, wspaniały danie główne i pyszny deser. Cały ten dzień był 10/10 i muszę bardzo podziękować Fonzie i Karolinie, ponieważ naprawdę zrobili to sami. Więc dla mnie 10/10!

Doskonały przewodnik, mała grupa 8 osób, czuła się z nimi bardzo dobrze. :) Imponujący most, naprawdę piękny krajobraz. Bardzo polecam wycieczkę! Nie wspinaliśmy się po schodach Paiva, ponieważ jest to oczywiście bardzo męczące, ale w pewnym sensie chcielibyśmy zobaczyć je z dołu. (Chociaż nie ma złamania umowy…) W sumie wszystko było bardzo wygodne i dobrze zorganizowane. Tutaj nie możesz się pomylić. :) Dzięki za niesamowity dzień :)…

Norberto to bardzo miły i dobry przewodnik. Robi, co w jego mocy, abyś czuł się komfortowo. Tradycyjny lunch w małej autentycznej wiosce był bardzo smaczny i klimatyczny. Ta jednodniowa wycieczka jest wysoce zalecana?

Nasz przewodnik Phillipp był fantastycznym gospodarzem podczas naszej podróży. Zrobił wspaniały, wspaniały dzień z mnóstwem informacji, wspaniałym śmiechem w wielu językach. Naprawdę dobry dzień!

Nasza przewodniczka Sarah jest niesamowita! Plan podróży był doskonały! Lunch był dobry, a czas trwania wycieczki jest po prostu miły.