Arles – nasze najbardziej polecane atrakcje

Z Arles: półdniowe safari Camargue 4x4

1. Z Arles: półdniowe safari Camargue 4x4

Odkryj Park Regionalny Camargue podczas ekscytującej wycieczki 4x4 z doświadczonym przewodnikiem. Zobacz rodzimą przyrodę, taką jak konie, byki i flamingi, i zatrzymaj się w uroczej wiosce Saintes Maries de la Mer. Poznaj swojego przewodnika i rozpocznij tę niesamowitą, półdniową wycieczkę 4 x 4. Położona pomiędzy ramionami Rodanu Camargue to smagana wiatrem kraina zbudowana z soli i wody. Ptaki uczyniły z niego bezpieczną przystań, a ludziom udało się w tym wyjątkowym miejscu przeplatać bioróżnorodność, hodować byki i konie, a także rozwijać kulturę ryżu.   Camargue uwodzi zapierającymi dech w piersiach krajobrazami i nie zawodzi. Ten obszar, na którym mieszają się wody i aluwium, stawy, bagna i ziemia, jest podstawą wyjątkowo bogatej historii ludzkości. Odkryj stawy i bagna, w których żyją różowe flamingi i wiele innych ptaków. Będziesz mile widziany na prywatnej ziemi, aby podziwiać słynne byki i konie Camargue. Odkryj serce Parku Regionalnego Camargue i poznaj jego przyrodę i historię od swojego przewodnika.

Wycieczka po polach lawendy i destylarni między Nimes i Arles

2. Wycieczka po polach lawendy i destylarni między Nimes i Arles

Zwiedzanie z przewodnikiem (1h) - miejsce spotkania w sklepie. Eksploruj aromatyczne pola roślin, dotykaj i powąchaj rośliny, aby zidentyfikować je i wszystkie ich właściwości. Przeżyj proces destylacji wokół destylatora, obserwuj, jak para zamienia kwiaty w olejki i odkryj sekrety pozyskiwania wysokiej jakości organicznych olejków eterycznych. Rozszerz swoje doświadczenie w sklepie, aby odkryć wszystkie nasze naturalne produkty i uzyskać spersonalizowane porady.

Z Awinionu: Wycieczka po Prowansji śladami van Gogha

3. Z Awinionu: Wycieczka po Prowansji śladami van Gogha

Wyrusz w relaksującą podróż z Awinionu klimatyzowanym minibusem, aby poznać Prowansję widzianą oczami van Gogha. Skorzystaj z transportu w obie strony. Pełna słońca Prowansja od dawna stanowi inspirację dla artystów i malarzy, jak niegdyś dla van Gogha. Van Gogh namalował setki prac podczas pobytu w Arles i Saint-Rémy-de-Provence, czerpiąc z jasnych barw słońca i słoneczników oraz wielobarwnych krajobrazów. Podążaj śladami artysty do miejsc, które go zainspirowały do stworzenia takich dzieł, jak „Most Langlois w Arles”, „Gwiaździsta noc”, „Dom Vincenta w Arles (Żółty Dom)” i „Taras kawiarni w nocy”. Będąc w miejscowości Saint-Rémy-de-Provence, przejdź trasą spacerową, by podziwiać reprodukcje słynnych dzieł van Gogha, a także odwiedź klasztor św. Pawła z Mausole, gdzie przebywał.

Arles 2-godzinna prywatna wycieczka piesza

4. Arles 2-godzinna prywatna wycieczka piesza

Poznaj Arles podczas 2-godzinnej pieszej wycieczki po francuskim mieście. Być może już słyszałeś o tym miejscu, ponieważ słynie ono z festiwalu fotografii Rencontres d'Arles, który odbywa się co roku latem. Ale skupmy się na odkrywaniu historycznego centrum tego niesamowitego miasta. Arles ma ważne pozostałości z czasów rzymskich, a wycieczkę rozpoczniesz od odwiedzenia areny rzymskiego amfiteatru, zbudowanego w I wieku. Następnie odwiedź Antique Theatre i Arles Obelisk. Jeśli chcesz odwiedzić inne miejsce, po prostu poinformuj swojego przewodnika o swoich życzeniach, a Twoja wycieczka zostanie odpowiednio dostosowana. Pamiętaj, że Arles jest również bogate w muzea, takie jak Musée de la Camargue czy Musée Réaltu, które możesz zwiedzić na własną rękę. Ponadto niektóre budynki i katedry w Arles są wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i są cudem do zobaczenia.

Z Arles: Alpilles Regional Park Provence 4x4 Safari

5. Z Arles: Alpilles Regional Park Provence 4x4 Safari

Po odebraniu z miejsca spotkania w Arles wsiądź do terenowego pojazdu 4x4 i wyrusz w serce Parku Regionalnego Alpilles, niewielkiego pasma niskich gór w Prowansji. Podczas jazdy podziwiaj rzymskie ruiny, winorośle i drzewa oliwne rozsiane jak okiem sięgnąć. Przejedź przez malownicze wioski Saint Remy i Baux de Provence, gdzie zatrzymaj się na 30 minut, aby zwiedzić je pieszo. Spaceruj po tej prestiżowej zabytkowej osadzie, która oferuje niezwykłe widoki na okolicę. Następnie odwiedź młyn oliwny i delektuj się pysznymi lokalnymi olejami. Twój przewodnik, zmotywowany pasją do kultury prowansalskiej, odkryje ukryte sekrety regionu.

Z Aix-en-Provence: całodniowa wycieczka do Arles, Les Baux i Saint-Rémy

6. Z Aix-en-Provence: całodniowa wycieczka do Arles, Les Baux i Saint-Rémy

Ta całodniowa wycieczka z Aix-en-Provence zabierze Cię w podróż do Prowansji, odwiedzając Saint-Rémy-de-Provence, Les Baux-de-Provence i Arles. Po przybyciu do Saint-Rémy-de-Provence będziesz miał trochę wolnego czasu na zwiedzanie miasta, w tym w środę na targu na świeżym powietrzu, jednym z najbardziej malowniczych w Prowansji. Zatrzymasz się również na zdjęcia przy rzymskich zabytkach i w Saint-Paul-de-Mausole, szpitalu, w którym malarz Van Gogh był internowany w latach 1889-1890. Następnie odkryjesz wyjątkową wioskę Les Baux-de-Provence. Wioska zachowała wąskie uliczki ze średniowiecza, imponujące ruiny zamku i pamięć o dumnych panach i trubadurach. Ze skalistej ostrogi można podziwiać zapierający dech w piersiach widok na wyjątkową scenerię. możliwość udziału w pokazie światło i dźwięk w Carrieres de Lumières (bilet wstępu nie jest wliczony w cenę). Kontynuując podróż do Arles, wybierz się na pieszą wycieczkę śladami Van Gogha, aby odkryć miejsca, w których stworzył swoje najsłynniejsze obrazy z 1888 roku. Arles jest również znane na całym świecie ze swojego dziedzictwa architektonicznego. Cotygodniowy targ odbywa się w sobotę rano: Arles to zdecydowanie miejsce, które trzeba zobaczyć!

Z Awinionu: Camargue na pół dnia i Saintes-Maries-de-la-Mer

7. Z Awinionu: Camargue na pół dnia i Saintes-Maries-de-la-Mer

Wyjedź z Awinionu i wybierz się na półdniową wycieczkę po pięknych mokradłach i innych krajobrazach Camargue klimatyzowanym minivanem. Zobacz dzikie konie i różne gatunki ptaków w ich naturalnym środowisku i dowiedz się więcej o regionie od swojego kierowcy/przewodnika. Posłuchaj wszystkiego o lokalnej kulturze Romów i zyskaj szansę na wróżenie. Przejedź obok historycznego miasta Arles i zobacz dzikie konie i byki charakterystyczne dla tego regionu, swobodnie wędrujące w drodze do nadmorskiego miasta Saintes-Maries-de-la-Mer. Wykorzystaj trochę wolnego czasu na zwiedzanie centrum miasta i rozkoszowanie się jego urokami. Skorzystaj z czasu, aby zajrzeć do romańskiego kościoła-twierdzy i podążać śladami pielgrzymów, którzy co roku gromadzą się na festiwalu religijnym ku czci świętej Sary.

Z Awinionu: pół dnia z Van Goghiem i w Carrières de Lumières

8. Z Awinionu: pół dnia z Van Goghiem i w Carrières de Lumières

Wybierz się na trwającą 5 godzin wycieczkę śladami Vincenta van Gogha w Prowansji. Swoją przygodę rozpocznij w Arles – mieście, które fascynowało artystę. Zwiedź to miejsce przez pryzmat historii Van Gogha w ramach fascynującej wycieczki po mieście. Na początek udaj się do ogromnego centrum sztuki cyfrowej „Carrières de Lumières”, w którym prezentowane są unikatowe na skalę światową niezwykłe pokazy multimedialne o artystach takich jak Dali czy Gaudi. Zakończ zwiedzanie w St Paul de Mausole, słynnym szpitalu psychiatrycznym, w którym Van Gogh spędził jeden niezwykle twórczy rok.

Z Awinionu: Całodniowa wycieczka po skarbach Prowansji

9. Z Awinionu: Całodniowa wycieczka po skarbach Prowansji

Spędź dzień, odkrywając piękno Prowansji. Udaj się do Orange, gdzie weźmiesz udział w zwiedzaniu miasta oraz odwiedzisz jeden z najlepiej zachowanych teatrów rzymskich na świecie (opłata za wstęp jest wliczona). Następnie zwiedź winnice   Châteauneuf-du-Papek. Posłuchaj wyjaśnienia pojęcia "terroir", dowiedz się o różnych odmianach   winorośli i degustacji w winnicy oraz poznaj tajniki produkcji i przechowywania wina.  W czwartek odwiedź tradycyjny targ w Orange, w sobotę odwiedź targ w Arles (od 1 kwietnia 2019 wizyta w mieście Orange zostanie zastąpiona degustacją wina w wiosce Gigondas).  Następnie  udaj się do miejscowości Saint-Rémy-de-Provence. Zatrzymaj się przy zabytkach z czasów rzymskich i miejscach namalowanych przez Van Gogha, który spędził rok w szpitalu psychiatrycznym w pobliżu rzymskich budowli. Zobacz Les Baux-de-Provence – malownicze, średniowieczne miasteczko usytuowane na skalistej grani w górach Alpilles. W Arles odwiedź rzymskie i średniowieczne budowle oraz miejsca namalowane przez Van Gogha w czasie, kiedy mieszkał w tym mieście (1888 – 1889), w tym miejsca stanowiące inspirację do namalowania żółtego domu, ogrodu przy szpitalu oraz nocnej kawiarni.

Z Awinionu: sztuka i historia w Prowansji

10. Z Awinionu: sztuka i historia w Prowansji

Najpierw zatrzymasz się w klasztorze St Paul de Mausole, niedaleko St Rémy de Provence. Zobaczysz krajobrazy, które zainspirowały wielkiego holenderskiego malarza Vincenta Van Gogha, który spędził ostatni rok swojego życia w sąsiednim azylu. Po drugiej stronie ulicy odkryj dwa doskonale zachowane rzymskie zabytki, które były częścią starożytnego miasta Glanum. Później wybierz się na spacer do jednej z najpiękniejszych wiosek we Francji, Les Baux de Provence, położonej na skale w sercu Alpilles, z widokiem na malownicze gaje oliwne i winnice. Poświęć trochę czasu na lunch w Arles, gdzie możesz wybierać spośród wielu restauracji, a następnie zwiedzaj brukowane uliczki, nie omijając 2000-letniego amfiteatru i kawiarni Van Gogha (namalowanej w „Café Terrasse at Night”). Zakończ dzień wizytą w niesamowitym Pont du Gard (wstęp wliczony w cenę), najwyższym rzymskim akwedukcie, który wciąż stoi na świecie. Po tym wszystkim udasz się na degustację win z Doliny Rodanu w ekologicznej winnicy (koszt degustacji wina wliczony w cenę).

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Arles

Najciekawsze atrakcje

Arles: najciekawsze atrakcje

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 22
Sortuj wg::
Strona 1 z 2

Niezwykłe doznania

Arles: poznaj okolicę

Pokaż wszystkie

Często zadawane pytania dotyczące: Arles

Arles: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Arles? Kliknij tutaj.