Dodaj daty

ArizonaKultura i historia

Nasze najbardziej polecane Arizona Kultura i historia

Strona: Wejście do Dolnego Kanionu Antylopy i wycieczka z przewodnikiem

1. Strona: Wejście do Dolnego Kanionu Antylopy i wycieczka z przewodnikiem

Spełnij marzenie fotografa dzięki temu biletowi wstępu do Dolnego Kanionu Antylopy i pieszej wycieczce z przewodnikiem Navajo. Przyjrzyj się z bliska rzeźbionym w wodzie piaskowcowym ścianom jednego z najczęściej odwiedzanych kanionów. Z biegiem lat Dolny Kanion Antylopy stał się ulubionym miejscem spotkań fotografów, turystów i gości z całego świata. Navajo nazwa Dolnego Kanionu Antylopy to Hasdeztwazi lub „Spiralne Łuki Skalne”. Ten malowniczy kanion był tworzony przez wiele tysięcy lat przez nieustępliwe siły wody i wiatru, które powoli rzeźbiły i rzeźbiły piaskowiec w formy, tekstury i kształty, a wszystko to będziesz mógł obserwować podczas Twojej wizyty. Widoki w Dolnym Kanionie Antylopy nieustannie się zmieniają, gdy słońce przesuwa się po niebie, delikatnie filtrując światło przez kamienne ściany. Te nieustannie poruszające się kąty słońca odbijają światło tam iz powrotem po ścianach wąskiego kanionu, tworząc olśniewający pokaz kolorów, światła i cienia. Dla fotografów, przy odpowiedniej ekspozycji, możesz wydobyć to, co najlepsze z własnej kreatywności. Zarówno początkujący, jak i nie-fotografowie mają do dyspozycji magiczny nowy świat, w którym można się zanurzyć.

Las Vegas: Wielki Kanion, Zapora Hoovera, Lunch, Opcjonalnie Skywalk

2. Las Vegas: Wielki Kanion, Zapora Hoovera, Lunch, Opcjonalnie Skywalk

Weź udział w całodniowej wycieczce nad zachodnią krawędź Wielkiego Kanionu z 4 godzinami w rezerwacie Indian Hualapai. Opuść Las Vegas i wyrusz autobusem przez pustynię Mojave. Zatrzymaj się na chwilę w lesie Joshua Tree i zrób zdjęcia wyjątkowym drzewom. Przejedź obok klifów Grand Wash Cliffs, jadąc w stronę rezerwatu Indian Hualapai. Spędź 4 godziny w zachodniej części Wielkiego Kanionu i odwiedź Eagle Point, Guano Point i Hualapai Ranch. Zjedź batonik musli, aby zachować siły na dalsze odkrywanie. Możesz podwyższyć standard swojej wycieczki, wybierając opcję z cudem architektonicznym, jakim jest Grand Canyon Skywalk. Na lunch do wyboru masz różne potrawy z menu w restauracji Sky View w zachodniej części Wielkiego Kanionu. W drodze powrotnej do Las Vegas zrób krótki przystanek na zdjęcia na moście przy zaporze Hoovera. Skorzystaj też z krótkiego postoju w parku Hemenway w Boulder City, aby zobaczyć żyjące tam owce kanadyjskie.

Page: wycieczka piesza po Dolnym Kanionie Antylopy z przewodnikiem z plemienia Nawaho

3. Page: wycieczka piesza po Dolnym Kanionie Antylopy z przewodnikiem z plemienia Nawaho

Przemierzaj naturalne, kolorowe ścieżki labiryntu jednego z najpopularniejszych kanionów szczelinowych na świecie: Dolnego Kanionu Antylopy. Weź udział w pieszej wycieczce po kanionie z lokalnym przewodnikiem z plemienia Nawaho i dowiedz się więcej o interesujących formacjach skalnych i historii tego terenu. Wejdź w sam środek wijących się przejść kanionu i podziwiaj jego wspaniałe wzory smagane wiatrem, kolorowe, wysokie ściany i kręte korytarze. Doświadcz potęgi i spokoju tych naturalnych terenów, słuchając przewodnika opowiadającego o formacjach skalnych. Następnie pokonaj 5 kondygnacji schodów i zejdź 35 metrów w dół do największej jaskini, którą zobaczysz podczas tej wycieczki. Spójrz w górę, aby dojrzeć wąskie pasma jasnoniebieskiego nieba wysoko nad Tobą. Wróć na górę 8 różnymi kondygnacjami schodów i zachwyć się kalejdoskopem jasnych kolorów otaczającego Cię piaskowca Navajo. Piaskowiec zawdzięcza swój obecny wygląd wieloletniemu wpływowi deszczu, wiatru i erozji. Zatrzymaj się, aby zrobić niesamowite zdjęcia. Przebywanie w otoczeniu tak kolorowych naturalnych formacji skalnych to wyjątkowe doświadczenie.

Strona: Wycieczka z przewodnikiem po Kanionie Antylopy X

4. Strona: Wycieczka z przewodnikiem po Kanionie Antylopy X

Odkryj Kanion X w Kanionie Antylopy podczas wycieczki z przewodnikiem i wstępem o określonej godzinie. Zachwyć się wyjątkowymi formacjami i żywymi kolorami tego stosunkowo nowego kanionu, a po drodze dowiedz się o jego historii i kształtowaniu od doświadczonego przewodnika. Wejdź przez południowo-wschodnią część Dolnego Kanionu Antylopy i rozpocznij odkrywanie Kanionu X z przewodnikiem. Przewodnik opowie Ci o tym, jak ta część kanionu została wyrzeźbiona przez miliony lat erozji spowodowanej powodziami i silnych wiatrów uderzających w piaskowiec, co doprowadziło do powstania kultowego kształtu litery „X”, od której pochodzi nazwa kanionu. Podziwiaj mieszankę cech Górnego i Dolnego Kanionu, z charakterystycznymi dla tego pierwszego kolumnami światła i stromością typową dla tego drugiego. Zejdź do Kanionu X, który jest głębszy niż pozostałe dwa, i zrób niesamowite zdjęcia.

Page: Górny Kanion Antylopy – bilet i wycieczka z przewodnikiem

5. Page: Górny Kanion Antylopy – bilet i wycieczka z przewodnikiem

Zarezerwuj z wyprzedzeniem bilet wstępu na teren Górnego Kanionu Antylopy i podziwiaj arcydzieło natury w ramach tej wizualnej uczty dla zmysłów. Wyrusz w malowniczą podróż do kanionu, a następnie rozpocznij pieszą wycieczkę z przewodnikiem z grupy etnicznej Nawaho. Rozpocznij przygodę od malowniczej przejażdżki w kierunku kanionu (około 10 minut drogą utwardzoną i 10 minut wśród suchych terenów Kanionu Antylopy). W drodze przewodnik opowie Ci o geologii kanionu, historii i kulturze oraz współczesnych problemach. Po dotarciu na miejsce wkroczysz na pustynię i wejdziesz do kamiennego świata fantazji. Wykorzystując odpowiedni czas naświetlania, miłośnicy fotografii mogą uchwycić tu wspaniałe ujęcia. Pozostałe osoby mogą po prostu zanurzyć się w tym wyjątkowym, magicznym świecie. Rano możesz podziwiać bogate i głębokie kolory, a po południu zobaczysz słynne promienie światła, które pojawiają się w połowie dnia od kwietnia do września. W trakcie spaceru z przewodnikiem po tym kanionie w Page nad jeziorem Powell zobaczysz atrakcje, których nie doświadczysz nigdzie indziej.

Phoenix: Bilet wstępu Phoenix ZooLights

6. Phoenix: Bilet wstępu Phoenix ZooLights

Wszędzie znajdziesz przygodę w ulubionej świątecznej tradycji Doliny, ZooLights! Ten sezon zapowiada się większy i jaśniejszy niż kiedykolwiek wcześniej, dzięki nowym latarniom ze zwierzętami i pokazom świetlnym, ulepszonemu doświadczeniu Świętego Mikołaja oraz naszemu zupełnie nowemu pokazowi muzycznemu i świetlnemu, który zabierze Cię dookoła świata! PLUS, wejście dla gości do ZooLights obejmuje wstęp do Dinosaurs in the Desert, wydarzenia, którego nie można przegapić! Zapraszamy na międzynarodową objazdową wystawę sztuki poświęconą ochronie dzikiej przyrody, stworzoną przez artystę Russella Ronata. Zobacz ponad 13 pięknych dzieł sztuki, które rozświetlają siedliska słynnych mieszkańców zoo. Poznaj 30-letnią tradycję społeczności. Zatrzymaj się przy Ścianie Tradycji naprzeciwko Sawanny, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak celebrowane są tradycje na całym świecie. Przejdź się po Cul-de-Sac Wildlife Lantern na Africa Trail, aby zobaczyć nowe latarnie. Świętuj, odwiedzając trzypiętrową choinkę znajdującą się w kawiarni Crossroads. Poznaj Szlak Zewnętrznych Tropików, na którym jest więcej błyszczących świateł niż kiedykolwiek wcześniej. Spotkaj się ze Świętym Mikołajem i jego elfami w Leapin’ Lagoon i zabierz do domu pamiątkowe zdjęcie. Rozkoszuj się ulubionymi świątecznymi smakołykami, takimi jak kukurydza i gorące kakao, które można kupić. Zabierz do domu pamiątkę ze swojego wyjątkowego wieczoru w jednym z różnych sklepów zoologicznych lub sklepie z pamiątkami Desert Marketplace.

Grand Canyon Village: Opcje wycieczki helikopterem i wycieczki hummerem

7. Grand Canyon Village: Opcje wycieczki helikopterem i wycieczki hummerem

Podziwiaj Wielki Kanion z wyjątkowej perspektywy dzięki wycieczce helikopterem, która przenosi widoki na zupełnie nowy poziom. Dodaj opcjonalną wycieczkę Hummerem, w ciągu dnia lub o zachodzie słońca, aby uzyskać kolejny niezapomniany sposób na poznanie tego cudu natury. Leć nad lasem narodowym Kaibab, przez najszerszą część południowej krawędzi. Ciesz się zapierającymi dech w piersiach widokami na rzekę Kolorado w kierunku North Rim. Zobacz formacje, takie jak Wieża Ra i Łup Wisznu, przelatując przez Smoczy Korytarz. Ulepsz swoją wycieczkę, aby obejmowała doświadczenie Hummera . Jedź wygodnie i zobacz formacje skalne, wąwozy i inne cuda parku narodowego. Pojazd został dostosowany tak, aby umożliwić Ci podziwianie najlepszych widoków na krajobraz kanionu. Podróż do Wielkiego Kanionu poprowadzi przewodnik, który zabierze Cię do 3-4 najlepszych punktów widokowych. Dowiedz się o powstawaniu kanionu, historii, zwierzętach i starożytnych mieszkańcach. Będzie mnóstwo czasu na zwiedzanie i robienie zdjęć.

Las Vegas: Wycieczka do Zachodniego Wielkiego Kanionu i Zapory Hoovera z posiłkami

8. Las Vegas: Wycieczka do Zachodniego Wielkiego Kanionu i Zapory Hoovera z posiłkami

Wyrusz na cały dzień przygody i zabawy dzięki tej wycieczce VIP po zachodniej krawędzi Wielkiego Kanionu – domu słynnego Skywalk. Wyjedź z Las Vegas luksusowym, klimatyzowanym autobusem (z łazienką na pokładzie) rano, w ramach tej wycieczki znajdziesz gorące śniadanie w lokalnej restauracji na obrzeżach Vegas. (Dostępne są opcje wegetariańskie). Ta wycieczka obejmuje przystanek fotograficzny na zaporze Hoovera, gdzie można uzyskać niesamowite zdjęcia panoramiczne zapory. Przygotuj aparat na liczne przystanki na zdjęcia podczas jazdy po słynnym Lesie Joshua Tree, spędzając czas w eksperckim towarzystwie w pełni wyszkolonych profesjonalnych przewodników turystycznych przez całą drogę Po dotarciu do kanionu otrzymasz dostęp do autobusu VIP – nie musisz przesiadać się do autobusu wahadłowego, który zabierze Cię wokół punktów widokowych, jak inne wycieczki – ta trasa korzysta z tego samego autobusu, który zabierze Cię z hotelu, zabierze Cię po kanionie , co oznacza więcej czasu na podziwianie niesamowitych widoków, a mniej czasu na czekanie w kolejkach. Otrzymasz również malowniczy lunch z grillem w kanionie w Guano Point, gdzie możesz cieszyć się posiłkiem w otoczeniu niesamowitego piękna kanionu. (Dostępne są również opcje wegetariańskie) Możliwe jest również zafundowanie sobie wycieczki po słynnym na całym świecie szklanym Skywalk zbudowanym nad krawędzią kanionu, jeśli wybierzesz tę opcję podczas rezerwacji.

Z Las Vegas: Kanion Antylopy, wycieczka do Horseshoe Bend i lunch

9. Z Las Vegas: Kanion Antylopy, wycieczka do Horseshoe Bend i lunch

Podczas jednodniowej wycieczki z Las Vegas odkryj słynny Kanion Antylopy oraz Horseshoe Bend. Bilety wstępu są wliczone w cenę wycieczki. Wybierz się w podróż pośród krajobrazu Arizony i zatrzymaj się, by zrobić zdjęcia w malowniczych miejscach. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem w Las Vegas i wsiądź do klimatyzowanego, luksusowego autokaru, by rozpocząć swoją przygodę. Zrelaksuj się w drodze do Page, podziwiając widoki na rzekę Virgin oraz formacje skalne w Grand Staircase-Escalante National Monument.  Spaceruj między słynnymi rzeźbionymi ścianami z piaskowca, podziwiając ich wzory i kolory. Będzie to okazja zobaczenia czegoś, co do tej pory można było podziwiać jedynie na zdjęciach.  Zatrzymaj się, by zrobić zdjęcia, przysłuchując się opowieściom przewodnika z grupy etnicznej Nawaho. Opowie Ci on o lokalnej historii i kulturze. Jeśli po drodze zgłodniejesz, możesz zjeść wliczony w cenę batonik musli i napić się wody. Następnie udaj się do Horseshoe Bend Overlook, gdzie rzeka Kolorado wyżłobiła słynne zakole w kształcie podkowy. Weź udział w krótkiej wędrówce do punktu widokowego (2,4 km we dwie strony), a następnie podziwiaj rzekę przepływającą przez kanion Glen.  Wsiądź do autobusu, by powrócić do Las Vegas, gdzie wrócisz do miejsca rozpoczęcia wycieczki.

Page, AZ: Wycieczka z przewodnikiem po Dolnym Kanionie Antylopy

10. Page, AZ: Wycieczka z przewodnikiem po Dolnym Kanionie Antylopy

Położony w północnej Arizonie Kanion Antylopy to najsłynniejszy kanion szczelinowy na świecie. Odkryj naturalne piękno tego kolorowego kanionu podczas wycieczki z przewodnikiem, która obejmuje opłaty za wstęp do kanionu. Dowiedz się więcej o kulturze ludu Navajo ze swojego przewodnika. Znany przez plemię Navajo jako „miejsce, w którym woda przepływa przez skały”, Kanion Antylopy jest długi i wąski, a na dnie kanionu znajduje się korytarz, po którym można spacerować. Jego falista struktura i uderzające kolory każdego roku przyciągają niezliczonych poszukiwaczy przygód i fotografów. Wraz z lokalnym przewodnikiem Navajo poznaj ten spektakularny obszar, dowiedz się więcej o jego powstaniu i poznaj aspekty kultury Navajo. Oczywiście nie zapomnij zrobić fantastycznych zdjęć, które pomogą zapamiętać wizytę w tym naprawdę wyjątkowym obszarze geologicznym.

Liczba znalezionych atrakcji: 39
Sortuj wg::
Arizona

Arizona

Często zadawane pytania dot. atrakcji typu Kultura i historia w: Arizona

Oprócz atrakcji typu Kultura i historia jakie jeszcze atrakcje warto odwiedzić w: Arizona?

Arizona: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Arizona? Kliknij tutaj.