Łuk Triumfalny w Paryżu

Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę

5 ciekawostek o Łuku Triumfalnym

Wspaniały Łuk Triumfalny upamiętnia wojny napoleońskie i wojny rewolucyjnej Francji i jest prawdziwym symbolem trudnej historii politycznej tego kraju. Poniżej przedstawiamy 5 faktów, które warto znać przed zarezerwowaniem wycieczki.

 • Drugi łuk triumfalny w Paryżu

  1. Drugi łuk triumfalny w Paryżu

  Pierwotnie znany był jako Arc de Triomphe de l'Etoile i wybudowano go w 1836 roku, czyli 28 lat po ukończeniu znacznie mniejszego łuku Arc de Triomphe du Carrousel znajdującego się bliżej Luwru.

 • Zbyt wczesna śmierć architekta

  2. Zbyt wczesna śmierć architekta

  Jean Chalgrin, który pracował również nad Pałacem Luksemburskim i pałacem wersalskim, zmarł w 1811 roku – 5 lat po zaprojektowaniu Łuku Triumfalnego i 25 lat przed jego ukończeniem.

 • Obchody Święta Narodowego Francji

  3. Obchody Święta Narodowego Francji

  Każdego roku 14 lipca, czyli w dzień wybuchu rewolucji francuskiej, spod Łuku Triumfalnego wyrusza parada wojskowa, która przechodzi przezPola Elizejskie do Place de la Concorde.

 • Samolotem przez Łuk

  4. Samolotem przez Łuk

  W 1919 roku Francuskim lotnikom, podobnie jak piechocie, rozkazano maszerować, aby upamiętnić zakończenie I wojny światowej. Charles Godefroy zaprotestował, przelatując przez Łuk Triumfalny dwupłatowcem.

 • Grób Nieznanego Żołnierza

  5. Grób Nieznanego Żołnierza

  Po tym, jak Łuk Triumfalny został Grobem Nieznanego Żołnierza, parady wojskowe zaczęły unikać maszerowania przez łuk z szacunku do poległych. Nawet Hitler nie złamał tego zwyczaju w 1940 roku.

Zaplanuj pobyt

 • Kiedy najlepiej zwiedzić Łuk Triumfalny?

  Najbardziej efektowny wizualnie jest nocą, a w dodatku wieczny płomień Grobu Nieznanego Żołnierza jest wtedy najlepiej widoczny. Łuk Triumfalny mierzy 50 m wysokości. W godz. 10.00-23.00 (22.30 poza sezonem) zwiedzający mogą wchodzić na jego szczyt i podziwiać oświetlone bulwary. Bilety można kupić na dole.

 • Jak dotrzeć na miejsce?

  Łuk Triumfalny widać wyraźnie na końcu każdej z 12 prowadzących do niego alei, w tym także z Pól Elizejskich. Najbliższa stacja metra to „Argentine” (linia 1), „George V” (linia 1), „Ternes” (linia 2) i „Kléber” (linia 6). Uniknij bardzo ruchliwego ronda i do samego łuku dojdź przejściem podziemnym.

Przydatne informacje

 • Kiedy można zwiedzać?
  10.00-23.00 w sezonie, 10.00-22.30 poza sezonem.
 • Cena
  Oglądanie łuku z zewnątrz jest bezpłatne. Cena biletu wstępu dla dorosłych na szczyt Łuku Triumfalnego to 9,50 EUR.
 • Czy konieczny jest przewodnik?
  Do obejrzenia samego łuku przewodnik nie jest potrzebny, ale radzimy zapoznać się z naszymi najpopularniejszymi wycieczkami po okolicy.
 • Jak tam dotrzeć?
  Przyjedź metrem linii 1 na stację „Argentine” lub „George V”, linii 2 na „Ternes” bądź linii 6 na „Kléber”.
 • Dodatkowe wskazówki

  • Dostępne są bilety grupowe z niższymi stawkami za osobę.

Łuk Triumfalny w Paryżu: Pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Łuk Triumfalny w Paryżu? Kliknij tutaj.

Łuk Triumfalny w Paryżu: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5 / 5

na podstawie 8318 opinii

Paris Pass to najlepsze co możesz dla siebie zrobić odwiedzając Paryż! Wszystkie najważniejsze zabytki odwiedzone, dodatkowo miłe niespodzianki w postaci śniadania lub degustacji szampana, a wycieczki z przewodnikiem dodatkowo pomagały poznać historię tego miasta :) na pewno skorzystam jeszcze raz odwiedzając inne miasta

Jedyne, na co nie zwróciłem uwagi, to rezerwacja terminów… wiele wycieczek wymaga wcześniejszej rezerwacji. Oczywiście to moja wina, ale zostaw tutaj napiwek, a Wieża daje prawo do zwiedzania tylko po schodach. Winda musieliśmy zapłacić kolejne 17 euro, aby wjechać windą.

Wszystko poszło gładko. Byłoby jednak jeszcze łatwiej, gdybyś miał możliwość wyrażania siebie w domu.

Widok Łuku przypomniał mi film Europejskie wakacje Podziwiam kierowców na tym rondzie

Niesamowite przeżycie! Widać całą panoramę Paryża!