Atrakcje i wycieczki
Arboretum w Trsteno

Arboretum w Trsteno
Liczba znalezionych atrakcji: 13
Sortuj wg::

Arboretum w Trsteno – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Z Dubrownika: piesza wycieczka i rejs po „Grze o tron”.

Z Dubrownika: piesza wycieczka i rejs po „Grze o tron”.

Wejdź do świata Westeros podczas rejsu łodzią po Dubrowniku inspirowanego Grą o tron. Odwiedź lokalizacje prezentowane w programie, spróbuj koktajlu Dragon Blood i poznaj ciekawe ciekawostki od swojego przewodnika. Wejdź na pokład statku Karaka, który był używany podczas kręcenia Gry o tron. Żegluj wokół wybrzeża Dubrownika, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, a także do Królewskiej Przystani, stolicy Siedmiu Królestw. Rozkoszuj się orzeźwiającym koktajlem Dragon Blood na pokładzie. Podziwiaj rozpoznawalne miejsca, w tym ulicę św. Dominika, Pałac Rektorów, Pałac Sponza i wiele innych. Wysiądź na wycieczkę z przewodnikiem po Starym Mieście w towarzystwie przewodnika i odwiedź kultowe miejsca, w których kręcono zdjęcia. Usłysz interesujące szczegóły dotyczące postaci i wydarzeń zza kulis. Przed zakończeniem wycieczki na Starym Mieście zrób sobie zdjęcie z Żelaznym Tronem w sklepie z pamiątkami na Starym Mieście.

Dubrownik: Kompletna wycieczka po grze o tron

Dubrownik: Kompletna wycieczka po grze o tron

Zwiedź miasto Dubrownik lub „Królewską Przystań” i zobacz słynne zabytki z „Gry o tron” z przewodnikiem, który pracował również na planie serialu telewizyjnego. Uzyskaj wprowadzenie na temat filmowania we wszystkich krajach i problemów ze statystami w różnych krajach. Posłuchaj opowieści o prawdziwych aktorach, zanim wrócisz do zatoki Blackwater i do portu King's. Po zbadaniu lokacji scen skieruj się w stronę Czerwonej Twierdzy lub Fortu św. Wawrzyńca. Rób zdjęcia wyspy Lokrum i murów miejskich Dubrownika. Zobacz miejsce, w którym odbył się fioletowy ślub i poznaj fakty o Joffreyu w prawdziwym życiu. Po 10-minutowej przerwie kontynuuj zwiedzanie wszystkich scen z Królewskiej Przystani. Dowiesz się również poznać fakty dotyczące historii Republiki Dubrownika. Odtwórz Aleję Wstydu z pomocą swojego przewodnika i dowiedz się, jak powinna wyglądać Aleja Wstydu i zrób zdjęcie na Żelaznym Tronie. Po pewnym czasie wolnym na odpoczynek i posiłek wybierz się w 3-godzinną podróż samochodem, aby zobaczyć wszystkie inne miejsca poza Dubrownikiem. Odwiedź ogrody King's Landing Gardens (ogród botaniczny Trsteno) i King's Road (szczyt wzgórza Srđ).

Dubrownik: całodniowa gra o tron

Dubrownik: całodniowa gra o tron

Bądź świadkiem na własne oczy, dlaczego Dubrownik został wybrany do odegrania głównej roli w „Grze o tron” i które lokalizacje zostały wykorzystane w niezapomnianej części, którą odwiedzisz podczas tej wycieczki. Rok 2011 był ważny dla Dubrownika, ponieważ wtedy HBO zdecydowało, że Dubrownik otrzyma kolejne alter ego – Królewską Przystań, stolicę Siedmiu Królestw. Tuż przed rozpoczęciem zdjęć w Dubrowniku „Gra o tron” była już dobrze znana i popularna, a cały program zdecydowanie przyczynił się do ogólnej reputacji miejsca docelowego. To była tylko kwestia czasu, kiedy inne duże firmy filmowe miały kręcić w Dubrowniku – pojawiły się Gwiezdne Wojny, Robin Hood, Knightfall, Bollywood i prawdopodobnie wiele innych w przyszły. Wycieczka rozpocznie się od wizyty w jednym z najstarszych arboretum w tej części Europy, położonym zaledwie 15 kilometrów od Dubrownika, które było jednym z miejsc filmowania. Następnie zobaczysz miejsca na górze Srdj, skąd będziesz miał najlepszy widok na Królewską Przystań, najwyższy punkt nad Dubrownikiem. Następnie udaj się łodzią na Stare Miasto w Dubrowniku, fort św. Wawrzyńca i wreszcie na wyspę Lokrum. Lokrum to miejsce, w którym zakończysz wycieczkę. Znajduje się tam również Żelazny Tron. Zrób sobie zdjęcie na Żelaznym Tronie i pokaż światu, kto jest prawdziwym władcą Królewskiej Przystani.

Dubrownik: Całodniowy rejs na Wyspy Elafickie z lunchem

Dubrownik: Całodniowy rejs na Wyspy Elafickie z lunchem

Stare przedrzymskie ruiny, bazyliki i wille, ciche zatoczki i plaże toną w zieleni cytryn i pomarańczy. To jest coś, czego na pewno nie chcesz przegapić będąc w Dubrowniku. Ten mały archipelag nie ma samochodów ani przemysłu – co czyni go dość wyjątkowym miejscem na całym świecie. Wyspy Elafickie są ściśle związane z Dubrownikiem i całą jego przeszłością; są uważani za stałych strażników morza i wybrzeża i zawsze byli domem dzielnych kapitanów i żeglarzy Republiki Dubrownickiej i obecnego Dubrownika. W drodze na Wyspy Elafickie zobaczysz Trsteno Arboretum, które było kluczowym miejscem kręcenia Game of Thrones. Twoim następnym celem jest wyspa Šipan, największa ze wszystkich. Šipan jest rekordzistą Guinnessa pod względem największej liczby drzew oliwnych na jednej wyspie. Historycznie był ważny dla rodzin szlacheckich Republiki Dubrownika, ponieważ był ich ulubioną letnią rezydencją. Po Šipanie udasz się na znacznie mniejszą wyspę Koločep. Nie jest tak naprawdę szeroko zamieszkana, ale naturalny splendor tej wyspy zapiera dech w piersiach. Doskonale nadaje się do pływania i nurkowania, obfituje w ukryte zatoki. Możesz zwiedzić wyspę, znaleźć ciekawe klify do skoków lub fajne miejsca do opalania! Po Koločepie odwiedzicie wyspę Lopud, która należy do grupy Elaphiti i jest drugą co do wielkości wśród nich. Ma 2584 słonecznych godzin w roku i dzięki temu jest porośnięty przepiękną śródziemnomorską roślinnością, więc zieleni wokół nie zabraknie (i pachnie obłędnie). Z Lopud wiążą się również dwie ciekawostki – znajduje się tu najstarszy ogród botaniczny w Europie oraz miejsce, w którym znajduje się jedna z nielicznych słynnych piaszczystych plaż. Według miejscowej legendy, jeśli wykąpiesz się z ukochaną osobą na plaży Šunj, nigdy się nie rozstaniecie!

Dubrownik: Gra o Tron: całodniowa wycieczka prywatna

Dubrownik: Gra o Tron: całodniowa wycieczka prywatna

Zanurz się w niezapomniane wrażenia z Gry o Tron, gdzie to wszystko miało miejsce w prawdziwym życiu w Dubrowniku. Odwiedź najbardziej pamiętne sceny z lokacji Game of Thrones podczas całodniowej prywatnej wycieczki. Zacznij od panoramicznej przejażdżki wzdłuż wybrzeża do jednego z najstarszych Arboretum (Trsteno) w tej części Europy. Zobacz Ogrody Królewskiej Przystani i posłuchaj ciekawych faktów na temat kręcenia serialu od lokalnego przewodnika. Uzyskaj świetne porównanie ze zdjęciami z książki Game of Thrones. Kontynuuj wspinaczkę na górę Srdj, skąd będziesz miał najpiękniejszy widok w mieście, a Królewska Przystań będzie na wyciągnięcie ręki. Zatrzymaj się na starym mieście, gdzie odwiedzisz wszystkie lokalizacje, które zostały wykorzystane podczas kręcenia, w tym kultową Czerwoną Twierdzę i schody Walk of Shame. Spaceruj po labiryncie wąskich bocznych uliczek, jednocześnie otrzymując dobry przegląd historii i wszystkich atrakcji miasta. Wybierz się na krótką przejażdżkę łodzią na wyspę Lokrum - miasto Qarth. Czeka na Ciebie piękny ogród botaniczny, stary klasztor benedyktynów, Żelazny Tron, pawie i morze martwe. Nie zapomnij kostiumów kąpielowych, abyś mógł zostać na wyspie po wycieczce i cieszyć się resztą dnia w krystalicznie błękitnych wodach i zielonej oazie.

Dubrownik: Wycieczka samochodowa po lokalizacjach z Gry o Tron

Dubrownik: Wycieczka samochodowa po lokalizacjach z Gry o Tron

Spotkaj się ze swoim kierowcą/przewodnikiem we wcześniej ustalonym miejscu spotkania (Pile Gate lub Port Gruz) w centrum Dubrownika. Po krótkim spotkaniu i powitaniu rozpoczniesz swoją wycieczkę po Game of Thrones. Tutaj możesz również zobaczyć miejsce, w którym Jaime Lannister ćwiczył lewą ręką z Bronnem. Twoja wycieczka rozpocznie się od wycieczki do Ogrodu Botanicznego Trsteno, gdzie kręcono sceny z ogrodów królewskich. Od końca XV wieku ogród ten i jego założyciele kolekcjonowali egzotyczne rośliny z całego świata, tworząc prawdziwy raj. Podczas 45-minutowego spaceru poznasz ukwiecone ścieżki prowadzące z królewskich ogrodów Królewskiej Przystani, odwiedzisz Pawilon Czerwonej Twierdzy, zobaczysz miejsce, w którym Sansa otrzymała naszyjnik od Sir Dontosa oraz sekretny punkt jej ucieczki z Królewskiej Przystani. Tutaj możesz również zobaczyć miejsce, w którym Jaime Lannister ćwiczył lewą rękę z Brownem. Po opuszczeniu Trsteno udasz się drogą królewską na górę Srd. Dzięki tej wycieczce Twój samochód zabierze Cię na szczyt kolejki linowej - oszczędzając pieniądze, które w przeciwnym razie wydano na gondolę. Ze szczytu góry można zobaczyć, jak wygląda Królewska Przystań w rzeczywistości, a na koniec wycieczki odwiedzisz miejsce próby walk, w której walczyli Oberyn i Góra. Na każdym przystanku spędzisz trochę czasu na zwiedzaniu pieszo, porównując zatrzymane klatki z serialu z rzeczywistymi miejscami kręcenia, abyś mógł wrócić do domu i pochwalić się zdjęciami z zestawu Game of Thrones!

Dubrownik: Gra o tron Piesza wycieczka, wycieczka samochodowa i łodzią

Dubrownik: Gra o tron Piesza wycieczka, wycieczka samochodowa i łodzią

Odwiedź ponad 15 miejsc, w których kręcono „Grę o tron” w Dubrowniku, i porównaj miejsca z prawdziwego świata z fikcyjnym Westeros. Podróżuj samochodem, łodzią i pieszo, aby odkryć najlepsze lokalizacje GoT w Dubrowniku. Zobacz zatokę Blackwater, Czerwoną Twierdzę, Trakt Królewski i nie tylko. Dołącz do swojego przewodnika podczas 2-godzinnej pieszej wycieczki po niektórych słynnych zabytkach Dubrownika. Posłuchaj interesujących faktów na temat strzelania, aktorów i pikantnych szczegółów zza kulis. Zobacz miejsca, w których kręcono Czerwoną Twierdzę, Zatokę Czarnego Wody i niesławną Aleję Wstydu. Wejdź na pokład promu na drugą część gry o tron. Podczas 15-minutowego rejsu łodzią do Lorkum podziwiaj widok na Villa Seherezada, gdzie Tyrion spędzał większość czasu na konspiracji na balkonie. Po przybyciu do Lorkum przejdź się po ogrodach miasta Qarth i odwiedź klasztor benedyktynów, aby poznać fikcyjną historię Westeros. Tutaj możesz również zrobić sobie zdjęcie na Żelaznym Tronie. Spędź wolny czas na zwiedzaniu Lorkum i wróć łodzią, gdy będziesz gotowy. Rozpoczynając wycieczkę samochodową, udaj się do Trsteno Arboretum, które było wykorzystywane w wielu scenach ogrodowych w Królewskiej Przystani. Samo Arboretum jest warte odwiedzenia, nawet jeśli nie jesteś fanem Gry o Tron, ponieważ jest to najstarszy ogród botaniczny na świecie, pełen egzotycznych roślin. Twój przewodnik będzie miał książkę ze zrzutami ekranu z serialu, abyś mógł porównać rzeczywistość z wersją telewizyjną. Udasz się także do opuszczonego hotelu Belvedere, aby zobaczyć miejsce, w którym rozegrała się epicka bitwa między Górą a Oberynem Martell. Zakończ swoją wycieczkę Traktem Królewskim, skąd roztacza się wspaniały panoramiczny widok na Stare Miasto w Dubrowniku. Wycieczki piesze, łodzią i samochodem można odbyć w osobne dni.

Ston Oyster Tasting Prywatna wycieczka z Dubrownika

Ston Oyster Tasting Prywatna wycieczka z Dubrownika

Spędź relaksujący dzień zwiedzając farmy małży i ostryg, solniska i wiele uroczych kawiarni, z lunchem złożonym ze świeżych małży, ostryg i lokalnego wina. Twój kierowca odbierze Cię z hotelu i udasz się do Ston wygodnym, w pełni klimatyzowanym pojazdem. Po około godzinie i kwadransie jazdy dotrzesz do Hodilje, skąd popłyniesz małą łódką, która zabierze Cię na lokalną farmę ostryg i małży, aby zobaczyć, jak lokalni rolnicy je hodują. W końcu dotrzesz na wyspę Ostrog, gdzie twoi gospodarze będą na ciebie czekać ze świeżymi ostrygami prosto z morza, gotowymi do podania. Przygotują również tradycyjne chorwackie danie z małży, zwane „Buzara”. Ta kulinarna rozkosz zostanie uzupełniona domowym winem chorwackim. Następnie udasz się do Ston, a Twój kierowca/przewodnik zabierze Cię do miasta i ujawni lokalną historię podczas półgodzinnej pieszej wycieczki. Odwiedzicie również solniska, gdzie można zobaczyć produkcję soli, która nie zmieniła się od dwóch tysięcy lat. Jeśli chcesz, możesz zrobić sobie przerwę na kawę w jednej z kawiarni na głównym placu lub popływać na pobliskiej piaszczystej plaży. W drodze powrotnej do Dubrownika zatrzymasz się w Trsteno Arboretum i spędzisz tam około godziny. Ten ogród jest pełen egzotycznych roślin, ponieważ rodzina, która go założyła w XV wieku, poprosiła wszystkich kapitanów statków o przywiezienie nasion z ich podróży po całym świecie. W ogrodzie kręcono także niektóre sceny z popularnej serii Game of Thrones. Przed powrotem do Dubrownika można odświeżyć się na plaży znajdującej się w pobliżu molo w Trsteno.

Zwiedzanie Dubrownika i wizyta w ogrodzie botanicznym

Zwiedzanie Dubrownika i wizyta w ogrodzie botanicznym

Wyrusz w czarującą podróż po Dubrowniku z naszą wciągającą panoramiczną wycieczką. To starannie wyselekcjonowane doświadczenie zabierze Cię do pięciu urzekających miejsc, z których każde oferuje unikalną mieszankę cudów natury i skarbów kultury. **1. Źródło rzeki Ombla:** Rozpocznij swoją przygodę u źródła rzeki Ombla, malowniczego miejsca, w którym wyłaniają się krystalicznie czyste wody, otoczone bujną zielenią. Tutaj masz wyjątkową okazję, aby delektować się nieskazitelną wodą źródlaną bezpośrednio ze źródła. Dodatkowo odkryj urzekające wodospady, które dodają bajkowego charakteru tej idyllicznej scenerii. Ciesz się spokojem i uchwyć esencję naturalnego piękna Dubrownika. **2. Most Franjo Tuđmana:** Przejdź przez imponujący most Franjo Tuđmana, nowoczesny cud architektury, który rozciąga się nad lśniącymi wodami. Z parkingu na moście rozkoszuj się zapierającym dech w piersiach panoramicznym widokiem na wyspy Elafiti, wyspę Daksa, tętniący życiem port statków wycieczkowych i nową dzielnicę Dubrownika. **3. Punkt widokowy Bosanka:** Wejdź na punkt widokowy Bosanka, ukryty klejnot znany tylko miejscowym. To sekretne miejsce oferuje bajkowy widok na Stare Miasto, wyspę Lokrum i lazurowe Morze Adriatyckie. Zanurz się w spokoju i uchwyć magiczną esencję tego mniej znanego panoramicznego miejsca. **4. Szczyt Srđ:** Zdobądź szczyt góry Srđ, który zapewnia niezrównane 360-stopniowe widoki na cały Dubrownik. Na szczycie czeka kolejka linowa, oferująca identyczną perspektywę jak panoramiczny widok. Podziwiaj zapierające dech w piersiach widoki, w tym Cesarską Twierdzę, tworząc niezapomniane wrażenia w najwyższym punkcie swojej podróży. **5. Arboretum Trsteno:** Zanurz się w botanicznych cudach Arboretum Trsteno, jednego z najstarszych arboretów w regionie. Spaceruj po bujnych ogrodach, ozdobionych różnorodnymi gatunkami roślin, zarówno egzotycznych, jak i rodzimych. To historyczne miejsce oferuje oazę spokoju, zapraszając Cię do odkrywania jego bogatego dziedzictwa. Arboretum służyło jako miejsce kręcenia słynnego serialu Gra o Tron, dodając dodatkową warstwę intrygi do jego uroku. Podczas całej wycieczki nasi doświadczeni przewodnicy zapewnią Ci wgląd w znaczenie kulturowe i kontekst historyczny każdego miejsca. Ciesz się swobodą zwiedzania we własnym tempie, rejestrując niezapomniane chwile i ciesząc się urokiem, który sprawia, że Dubrownik jest klejnotem na Adriatyku. Wyrusz w tę niezwykłą podróż, podczas której każdy przystanek odkrywa nowy aspekt czarującego gobelinu Dubrownika. Odkryj harmonijne połączenie cudów natury, w tym bajkowych wodospadów, i dziedzictwa kulturowego, które definiuje ten nadmorski klejnot podczas naszej panoramicznej wycieczki.

Z Dubrownika: Całodniowe prywatne doświadczenie na wyspach Elafiti

Z Dubrownika: Całodniowe prywatne doświadczenie na wyspach Elafiti

Zwiedź wyspy Elafiti podczas tej prywatnej 8-godzinnej wycieczki z przewodnikiem i skipperem specjalnie dla Ciebie, Twojej rodziny lub przyjaciół. Pomogą Ci one dostosować działanie w zależności od Twoich preferencji, tak abyś jak najlepiej wykorzystał swój dzień. Spędź cały dzień na morzu i odkryj wszystkie 3 Wyspy Elafickie: Lopud, Kolocep i Sipan. Ucieknij od zgiełku miejskiego życia na tych (w większości) wolnych od samochodów wyspach, gdzie możesz pływać i nurkować na ich dziewiczych plażach. Wędruj po okolicy i odkrywaj małe miasteczka na tych wyspach, jeśli wolisz. Lub zrelaksuj się i opalaj w prywatnych zatoczkach otoczonych skalistymi klifami. Na lunch wybierz jedną z lokalnych restauracji na wyspie lub na wybrzeżu Dubrownika. W zależności od tego, jak długo pozostaniesz na wyspach, możesz nawet znaleźć czas na zwiedzenie uroczego Trsteno Arboretum, utworzonego pod koniec XV wieku i prezentowanego w 2 sezonach Gry o Tron. Pod koniec dnia przygotuj aparat na zapierający dech w piersiach zachód słońca nad Adriatykiem podczas rejsu łodzią z powrotem do miasta.

Dubrownik: Najciekawsze atrakcje

Arboretum w Trsteno: Wycieczki i bilety

Chorwacja: Ciekawe miejsca

Arboretum w Trsteno: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Arboretum w Trsteno? Kliknij tutaj.

Arboretum w Trsteno: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.8
(408 recenzji)

Wszystko od początku do końca było fantastyczne. Statek Karaka jest oszałamiający i bardzo wyjątkowy w porównaniu do innych łodzi w Dubrowniku. Wycieczka po morzu była bardzo pouczająca, a żeglowanie przebiegało bardzo sprawnie. Wycieczka na lądzie była niesamowita, a przewodnik był bardzo kompetentny. Zapomniałem jej imienia, ale znalazła czas, aby porozmawiać z nami o naszym życiu i była pomocna, polecając rzeczy do zrobienia i miejsca do odwiedzenia. Szczególnie lubiłem mówić „wstyd!” podczas wycieczki!

To było niesamowite doświadczenie i doskonały stosunek jakości do ceny. Zaczęliśmy od statku Karyak, który był niesamowity do zobaczenia, personel był bardzo gościnny. Piesza część wycieczki po Starym Mieście była genialna i fascynująca, ponieważ pozwoliła poznać miejsca, w których kręcono GOT. Nasza przewodniczka Indira była fantastyczna, miała dużą wiedzę i sprawiła, że wycieczka była bardzo zabawna i przyjemna. Gorąco polecam to doświadczenie!

Świetna okazja, aby zobaczyć Dubrownik z wody i poznać ciekawostki na temat GoT. Część piesza obejmowała kluczowe lokalizacje. Może nie być wystarczająco dogłębny dla mega fanów, ale dla nas idealny (odbyliśmy już wycieczkę po ścianach). Nasz przewodnik Anna był naprawdę kompetentny i przyjazny. Poleciłby

Szara wycieczka prowadzona przez naszych gospodarzy Bruno i Indirę. Replika statku Karaka była świetnym sposobem na zwiedzanie wód wokół Dubrownika i zaprezentowanie niektórych miejsc wykorzystanych w „Grze o tron”. Gospodarze wykazali się dużą wiedzą i wnikliwością. Gorąco polecam tę wycieczkę.

Doskonała wycieczka ze wspaniałym klimatycznym rejsem i lokalnym przewodnikiem Indirą, która pochodzi z Dubrownika i ma wiedzę na temat kręcenia w plenerze. Gorąco polecam każdemu fanowi GoT. Nie zniechęcaj się zwykłym chodzeniem, to było świetne xxx