Ao Nang – nasze najbardziej polecane atrakcje

Z Krabi: Jednodniowa wycieczka łodzią motorową na wyspy Phi Phi

1. Z Krabi: Jednodniowa wycieczka łodzią motorową na wyspy Phi Phi

Wybierz się na całodniową, relaksującą wycieczkę łodzią motorową na wyspy Phi Phi, otoczone turkusową wodą i osłonięte potężnymi skałami z kamienia wapiennego. Wyspy Phi Phi to niezapomniany cel podróży, znany na przykład z kasowego przeboju „Niebiańska plaża”. Znajdują się one w odległości niecałych 50 km od lądowej części Tajlandii. Phi Phi to w istocie dwie mniejsze wyspy. Większa z nich, zwana Phi Phi Don, znana jest z pięknych plaż i formacji koralowych. Wzdłuż 2 pięknych zatok, Ton Sai i Lodalam, znajduje się kilka obiektów turystycznych. W ciągu dnia odwiedź zatokę Maya, gdzie kręcono film „Niebiańska plaża”, popływaj w jednych z najbardziej przejrzystych wód świata, nurkuj z rurką w pięknej Hin Klang i odkryj Jaskinię Wikingów, gdzie gnieżdżą się tysiące jaskółek. Odkryj niedostępne zatoczki na Phi Phi Lee, takie jak zatoka Phi Lee. Można tu dostać się tylko drogą morską, gdyż otaczające ją skały wapienne wynurzają się wprost z krystalicznej toni. Nurkuj wśród ogrodów koralowych w Ao Maya oraz Ao Lo Sama. Miejsce to jest otoczone nieskalanymi piaszczystymi plażami. Zobaczysz tu mnóstwo kolorowych rybek, a może nawet rekiny lamparcie.Osoby, które chcą zobaczyć jeszcze więcej zatoczek, lagun i plaż wokół Phi Phi Leh, mogą zarezerwować rejs tradycyjną łodzią bezpośrednio na miejscu za niewielką dodatkową opłatą. Ta opcjonalna atrakcja jest obsługiwana przez lokalnych rybaków ze społeczności i nie jest częścią wycieczki. Odwiedź także Monkey Beach, znajdującą się po południowo-wschodniej stronie zatoki Ton Sai. Jest to zapierająca dech w piersiach, długa na 150 metrów plaża z białym piaskiem otoczona szmaragdową wodą. Podczas odpływu zobaczysz tu kolonię małp, jak gdyby nigdy nic jedzącą śniadanie na plaży. Poranna wycieczka zakończy się na Phi Phi Don, większej z 2 siostrzanych wysp. W restauracji Phi Phi Cliff Beach Resort zjesz obfity, tajski lunch w formie bufetu. Następnie udaj się na wycieczkę po wyspiarskiej ścieżce w Ton Sai wzdłuż pięknych zatok Ton Sai i Loh Dalum. Po południu skorzystaj z okazji, aby popływać i ponurkować na wyspie Ko Phai. Jest to niewielka, płaska wyspa pokryta bujną roślinnością i otoczona pasem białego piasku oraz rafą, która ciągnie się nawet 500 metrów od brzegu. Na tej niezamieszkałej, rajskiej wyspie położonej w odległości 5 km od północnego krańca wyspy Phi Phi Don goście poczują się, jakby nurkowali w akwarium.

Krabi: 7 Islands Sunset Tour z kolacją BBQ i nurkowaniem z rurką

2. Krabi: 7 Islands Sunset Tour z kolacją BBQ i nurkowaniem z rurką

Ciesz się przygodą po wyspach na 7 pięknych wyspach w pobliżu Krabi podczas wycieczki łodzią z długim ogonem. Odwiedź różnorodne malownicze wyspy i zjedz smaczną kolację z grilla, oglądając magiczny zachód słońca na Koh Poda. Rozpocznij wycieczkę o zachodzie słońca na 7 wyspach od odbioru z hotelu w Krabi lub z jednego z kilku miejsc spotkań w okolicy. Wypłyń tradycyjną łodzią typu longtail z molo Nopparat Thara w Ao Nang, z krótkim postojem na plaży Railay, aby odebrać innych podróżnych. Kontynuuj podróż do Koh Yawasam i zanurz się w raju dużych, płytkich ogrodów koralowych otoczonych płaskimi piaszczystymi terenami. Rejs wokół skały w kształcie kurczaka na Koh Kai. Ciesz się doskonałą okazją do zrobienia zdjęcia w tym dziwnie ukształtowanym naturalnym punkcie orientacyjnym. Następny przystanek to Koh Tub na trochę czasu na plaży lub (podczas odpływu) spacer po spektakularnej piaszczystej plaży, która łączy ją z pobliskimi wyspami Chicken i Mor. Popływaj w krystalicznie czystej wodzie na Koh Tan Ming, małej skalnej wysepce przed Koh Poda. Po dużym wysiłku i aktywności, o zachodzie słońca, zjesz pyszną kolację z grilla na plaży Koh Poda. Zakończ wieczór krótką kąpielą pośród bioluminescencyjnego planktonu w otaczającym oceanie Koe Raeng, zanim wrócisz na molo w Ao Nang.

Krabi: jednodniowa wycieczka łodzią motorową na Wyspy Hong z lunchem

3. Krabi: jednodniowa wycieczka łodzią motorową na Wyspy Hong z lunchem

Odbierz z hotelu w Krabi między 08:00 a 09:00 i wypłyń na wyspę Hong łodzią motorową. Wejdź do laguny wąskim przejściem i podziwiaj krystalicznie czystą wodę, tropikalne wyspy i klify. Odwiedź małe wyspy, począwszy od Koh Pakbia i Koh Rai, na których znajdują się imponujące mierzeje piasku odsłaniane podczas odpływu. Następnie Koh Lahding, znana również jako Rajska Wyspa z piękną piaszczystą zatoczką. Na koniec zobacz wyspę Daeng, gdzie możesz zobaczyć gigantyczną czerwoną skałę podczas rejsu po czystej wodzie z tropikalnymi rybami. Ciesz się dostarczonym lunchem w pudełku na plaży, podziwiając wspaniały widok. Wybierz zwiedzanie okolicy kajakiem w zależności od wybranej opcji. Po pełnym wrażeń dniu wróć na molo około godziny 15:00 i wróć do hotelu. Plan podróży: • 08:00 - 09:00: Odbiór z hotelu • 09:00–09:30: wypłynięcie z przystani Nopparat Thara • 09:30 - 10:20: Rejs po czerwonawej wyspie Daeng • 10:20 - 10:40: przejazd na Lading Island, gdzie można pływać i nurkować z rurką • 10:40–11:20: Zatrzymaj się na wyspie Pakbia i Rai, aby zrobić zdjęcia mierzei • 11:20 - 12:00: Rejs do „tajnej” laguny Hong • 12:00 - 12:30: Lunch na plaży na wyspie Hong • 12:30 - 13:30: Czas wolny na pływanie, opalanie i spływy kajakowe (jeśli zarezerwowano opcję kajakową) • 13:30 - 14:00: Wejdź na punkt widokowy z panoramą 360 stopni • 14:00–15:00: wróć do przystani Nopparat Thara i wróć do hotelu

Krabi: Wycieczka na 4 wyspy łodzią z długim ogonem

4. Krabi: Wycieczka na 4 wyspy łodzią z długim ogonem

Odkryj jedne z najbardziej malowniczych wysp w pobliżu Krabi podczas jednodniowej wycieczki łodzią typu longtail z przystankami na pływanie i nurkowanie w czystych, błękitnych wodach. Zrelaksuj się na spokojnych plażach i rób fantastyczne zdjęcia zachwycającej scenerii. Rozpocznij wycieczkę bezpośrednio z hotelu w Krabi z odbiorem minivanem. Spotkaj się z załogą i wsiądź na pokład drewnianej łodzi typu longtail na przystani Nopparat Thara w Ao Nang. Udaj się na pierwszą z czterech wysp, z krótkim postojem na Railay Beach, aby zabrać innych odkrywców. Odwiedź słynną na całym świecie plażę Phra Nang Cave na Railay. Podziwiaj widoki na pionowe wapienne klify, bujną zieloną dżunglę, białe plaże i czyste turkusowe wody. Odwiedź Jaskinię Księżniczki na końcu plaży, gdzie rybacy składają ofiary w postaci kadzideł i kwiatów, aby zapewnić bezpieczne rejsy. Kontynuuj na wyspę Poda, która słynie z białych plaż i turkusowej wody. Zauważ ogromną skałę przed wyspą, widoczną na niezliczonych pocztówkach, więc nie przegap okazji, by zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie tutaj. Po pływaniu i nurkowaniu z rurką zjedz piknikowy lunch w tajskim stylu na plaży. Następnie rejs wokół „głowy” Wyspy Kurczaków, wyróżniającej się dziwnie ukształtowaną skalistą skałą, która nadała jej nazwę. To także doskonała okazja do robienia zdjęć. Następny przystanek to Koh Tub, gdzie można przejść przez spektakularną mierzeję, która łączy ją z pobliskimi wyspami Chicken i Mor. Po spacerze wróć powrotną częścią swojej przygody do molo w Ao Nang.

Krabi: Całodniowa wycieczka do sanktuarium słoni w Ao Nang

5. Krabi: Całodniowa wycieczka do sanktuarium słoni w Ao Nang

Poznaj majestatyczne słonie podczas całodniowej wycieczki z Krabi do Sanktuarium Słoni w Ao Nang. Podczas podróży wygodnym, klimatyzowanym pojazdem dostępna będzie przekąska, sezonowe owoce i napoje. Dowiedz się więcej o tych niesamowitych stworzeniach i dołącz do nich w wodzie.  Wycieczkę rozpoczniesz od odbioru z miejsca zakwaterowania i przejazdu do Sanktuarium Słoni w Ao Nang. Tam spotkasz się z anglojęzycznym przewodnikiem i dowiesz się więcej o historii słoni w Tajlandii, ich zachowaniu, o tym co jedzą, a także poznaj ich indywidualne historie. Dostaniesz banany do karmienia spacerujących wokół słoni i poznasz historię wielu z nich. Dotknij słoni, nakarm je, zrób im zdjęcia i baw się z nimi do woli, słuchając opowieści przewodnika o interesujących faktach dotyczących ich życia i zachowań.  Przewodnik powie Ci również, jak te słonie zostały uratowane od pracy przy wyrębie lasu lub przewożeniu ludzi. Po spotkaniu ze słoniami, dołącz do nich podczas nakładania błota na skórę, które służy jak krem przeciwsłoneczny i maseczka błotna.  Następnie pospaceruj ze słoniami, pomóż im w kąpieli i dołącz do nich, aby się ochłodzić. Szczotkuj słonie bawiące się w wodzie i zobacz, jak cieszą się, że je rozpieszczasz. Po umyciu słoni możesz zrobić sobie kilka ostatnich zdjęć, pożegnać się z nimi i przebrać się w suche ubranie. Zanim udasz się w podróż powrotną do hotelu, delektuj się świeżymi owocami sezonowymi i wodą kokosową.

Krabi: Transfer promem w 1 stronę do/z Koh Phi Phi

6. Krabi: Transfer promem w 1 stronę do/z Koh Phi Phi

Odkryj więcej Tajlandii, rezerwując transfer promem z Krabi na Koh Phi Phi lub odwrotnie, unikając zatłoczonych kolejek na przystaniach promowych. Skorzystaj z odbioru hotelowego autobusem wahadłowym z miejsca zakwaterowania w mieście Krabi, Ao Nang lub Ao Nam Mao, który zabierze Cię prosto na molo. Wypłyń z portu pasażerskiego Krabi (przystań Klong Jilad) w pobliżu miasta Krabi i popłyń wzdłuż wody do Koh Phi Phi bez żadnych międzylądowań na trasie. Wysiądź bezpośrednio przy molo Ton Sai na wyspie Koh Phi Phi Don lub odwrotnie, skąd łatwo dotrzesz do hotelu. Odbierz z hotelu na Krabi, który zabierze Cię bezpośrednio do przystani promowej. Podczas podróży usiądź wygodnie i zrelaksuj się na wygodnym, klimatyzowanym promie, podziwiając spokojny widok na morze na trasie.

Krabi: Wschód słońca na Phi Phi i 4 wyspy łodzią motorową z lunchem

7. Krabi: Wschód słońca na Phi Phi i 4 wyspy łodzią motorową z lunchem

Rozpocznij niesamowity dzień od wczesnego odbioru z hoteli w mieście Krabi, Klong Muang, Ao Nam Mao i Ao Nang między 6:00 a 6:30, aby uniknąć tłumów na wyspie Phi Phi. Ciesz się 20-minutową przejażdżką łodzią motorową na wyspę Railay, gdzie łódź zatrzyma się, by zabrać pozostałych pasażerów, przed 40-minutową wycieczką łodzią do zatoki Maya. Zrelaksuj się w zatoce Maya Bay, znanej z tego, że kręcono „Plażę”. Tutaj możesz popływać w turkusowych wodach lub zrelaksować się na białej, piaszczystej plaży. Następna jest laguna Pileh, w której można pływać i nurkować w jednym z najbardziej zapierających dech w piersiach naturalnych basenów na świecie otoczonych wapiennymi górami. Kontynuuj podróż do Jaskini Wikingów, gdzie z pokładu łodzi możesz zobaczyć ptasie gniazda i malowidła ścienne. Odwiedź i spaceruj po Monkey Beach, która jest domem dla kolonii dzikich małp. Około 11:00 przejazd na Koh Phi Phi Don, aby zjeść tajski lunch w formie bufetu w hotelowej restauracji. Od 12:30 poświęć trochę czasu na pływanie i nurkowanie wokół wyspy Phi Phi Don i zobacz tropikalne ryby i koralowce. Udaj się na Bamboo Island i spędź kolejne 45 minut pływając lub relaksując się na tej pięknej wyspie. Wróć na 4 wyspy, zrób zdjęcie na Chicken Island i zatrzymaj się w Talaywaek (podzielone morze), znanej z wyjątkowej plaży położonej między przybrzeżnymi wyspami Koh Kai, Koh Tup i Koh Mor. Zjawisko to ma miejsce każdego dnia, gdy przypływ się cofa. Udaj się do ostatniego miejsca docelowego na Wyspie Poda, długiej piaszczystej plaży i największej wyspie ze słynnej czwórki. Zrelaksuj się i popływaj w tej krystalicznie czystej wodzie, zanim wrócisz na molo, aby zostać przeniesionym z powrotem do hotelu, aby zakończyć dzień.

Krabi: jednodniowa wycieczka łodzią motorową na 4 wyspy z lunchem w pudełku

8. Krabi: jednodniowa wycieczka łodzią motorową na 4 wyspy z lunchem w pudełku

Odbierz z hotelu w Krabi, Klong Muang lub Ao Nang między 8:00 a 8:30. Ciesz się 20-minutową przejażdżką łodzią motorową na plażę Railay, gdzie łódź zatrzyma się, aby odebrać pozostałych pasażerów o 9:30. Następnie udaj się do jaskini Phranang, która będzie pierwszym przystankiem. Odwiedź jaskinię Phranang, bardzo słynną jaskinię znaną jako dom ducha księżniczki, który jest szanowany i czczony przez miejscową ludność. Jedź dalej na Wyspę Kurczaka, gdzie znajduje się charakterystyczna formacja skalna, która wygląda jak kurczak. Jest to doskonałe miejsce do nurkowania z rurką z życiem morskim, które Cię zadziwi. Po odprężeniu tutaj, ciesz się dołączonym pudełkiem na lunch. Podróż na wyspę Tup, jedną z niewidocznych atrakcji Tajlandii, położoną wzdłuż Koh Dam Khwan. W miarę ustępowania przypływu, podczas odpływu zacznie pojawiać się plaża z białym piaskiem i wapieniem, która połączy dwie wyspy. Następnie odwiedź wyspę Poda. Zrelaksuj się na piaszczystej plaży lub popływaj i nurkuj w krystalicznie czystej wodzie. Odkrywaj kolorowe koralowce i podziwiaj różnorodność ryb rafowych. Po długim radosnym dniu wróć na molo około 15:00, zanim wrócisz do hotelu.

Krabi: bioluminescencyjny plankton, nurkowanie z rurką i wycieczka o zachodzie słońca

9. Krabi: bioluminescencyjny plankton, nurkowanie z rurką i wycieczka o zachodzie słońca

Jeśli chcesz zobaczyć wyspy, ale chcesz uniknąć tłumów, to jest to najlepsza wycieczka dla Ciebie! Ta wycieczka o zachodzie słońca na 7 wyspach obejmuje słynną wycieczkę na 4 wyspy Krabi, która obejmuje piaskownię i nurkowanie z rurką, a także wspaniały widok na zachód słońca, kolację z grilla (100% Halal; dostępna opcja wegetariańska) i osobiście zobaczyć wyjątkowe bioluminescencyjne planktony! Wycieczka rozpoczyna się w miejscu zakwaterowania (lub w wyznaczonym miejscu zbiórki) i kończy z powrotem w miejscu zakwaterowania. Po prostu weź ze sobą ręczniki plażowe, okulary przeciwsłoneczne, dodatkowe ubrania, krem do opalania i gotowe! Ten pakiet wycieczki grupowej o zachodzie słońca obejmuje transfer do hotelu, kolację z grilla Halal z opcją wegetariańską, butelkowaną wodę pitną, napoje bezalkoholowe, przekąski, maskę i fajkę, ubezpieczenie podróżne i anglojęzycznego przewodnika. Uwaga: ta trasa może ulec zmianie i jest silnie uzależniona od warunków pogodowych i pływów (zwłaszcza mierzei piasku, zachodu słońca i dostępności bioluminescencyjnych planktonów).

Z Krabi: Phi Phi i 4 wyspy - wycieczka Early Bird Tour

10. Z Krabi: Phi Phi i 4 wyspy - wycieczka Early Bird Tour

🌤Rozpocznij dzień od wczesnego odbioru z hoteli w Ao Nang, Klong Muang i Tub Kaek między 05:50 a 06:30. Czas odbioru z plaży Railay to ok. 07:00-07:10 🌤Ciesz się porankiem na Koh Mor i Koh Tap, grupie wysp z pasmem białego drobnego piasku, który łączy trzy wyspy. 🌤 Odwiedź Maya Bay, która była tłem dla filmu „The Beach”, przejdź do kultowego cudownego raju z turkusową wodą. Zrelaksuj się i podziwiaj niezwykłą scenerię z filmu „Plaża”. 🌤Udaj się obok laguny Pileh, popływaj w klejnocie archipelagu Phi Phi, znanej również jako szmaragdowa laguna. Zamknięta laguna jest otoczona postrzępionymi, wysokimi wapiennymi klifami, dzięki czemu woda jest wyjątkowo spokojna i piękna. 🌤Idź do miejsc do nurkowania, aby pływać i nurkować. Poznaj kolorową tropikalną rafę i życie morskie z tropikalnymi rybami. Jeśli to twój szczęśliwy dzień, zobaczysz rekiny rafowe czarnopłetwe. 🌤Kontynuuj do Jaskini Wikingów, która służy do zbierania gniazd ptaków jaskółczych. Ta jaskinia jest jedną z atrakcji na Phi Phi Leh. Chociaż nie wolno wchodzić do jaskini, wszystkie wycieczki łodzią zatrzymują się wystarczająco blisko, aby zrobić zdjęcia. Następnie odwiedź makaki jedzące kraby w ich naturalnym środowisku w Monkey Bay, są one widoczne z łodzi. 🌤 Odkryj pudrową, białą, piaszczystą plażę z krystalicznie czystą wodą na Wyspie Bamboo, doskonałym miejscu na plażowy relaks. Ciesz się tajskim lunchem w formie bufetu z różnymi opcjami. 🌤Po obiedzie udaj się na Koh Kai, aby zrobić zdjęcia niesamowitej formacji skalnej na tej wyspie w kształcie kurczaka. 🌤Ostatnim celem jest wyspa Poda, długa piaszczysta plaża. Zrelaksuj się i popływaj w tej krystalicznie czystej wodzie, zanim wrócisz na molo, aby wrócić do swoich hoteli.

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Ao Nang

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 140
Sortuj wg::

Niezwykłe doznania

Ao Nang: poznaj okolicę

Pokaż wszystkie

Często zadawane pytania dotyczące: Ao Nang

Jakie najlepsze atrakcje trzeba zobaczyć w: Ao Nang?

Jakie są najlepsze atrakcje w pomieszczeniach w: Ao Nang na deszczowe dni?

Ao Nang: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Ao Nang? Kliknij tutaj.

Ao Nang: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5 / 5

na podstawie 3870 opinii

Byliśmy pod wrażeniem każdego aspektu tej działalności. Personel był bardzo przyjazny i pomocny, a wyspy, które odwiedziliśmy, były piękne, a czas spędzony na każdej z nich był idealny. Lunch w formie bufetu był bardzo dobry i lepszy niż oczekiwano. Wszystko, od rezerwacji po odbiór, było obsługiwane w profesjonalny sposób przez e-mail. Całkowicie poleciłbym tę wycieczkę i firmę wszystkim potencjalnym podróżnikom.

To była super miła trasa z odrobiną wszystkiego. Byliśmy na każdej wyspie, nurkowaliśmy i pływaliśmy. Jedyną rzeczą, której nie powinno być, był lunch, to nie była moja bajka, ale to kwestia gustu. Poza tym w sumie była to bardzo przyjemna wycieczka. Sali, nasz przewodnik, też był świetny i bardzo, bardzo zabawny.

Wspaniałe przeżycie. Dużo wiedzy i radości obcowania ze słoniami. Miejsce pełne miłości do tych majestatycznych zwierząt.

Wycieczka wspaniała,jak najbardziej polecam. Obsługa,serwis fantastyczny,profesjonalny, wręcz cudowny

Great trip with many amazing places, great guid and fantastic atmosphere.Really recommend.