Dodaj daty

Antyczny Korynt

Antyczny Korynt – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Ateny: Delfy – wycieczka całodniowa z licencjonowanym przewodnikiem i odbiorem

1. Ateny: Delfy – wycieczka całodniowa z licencjonowanym przewodnikiem i odbiorem

Poznaj najsłynniejsze zabytki starożytnej Grecji podczas całodniowej wycieczki z przewodnikiem inspirowanej mitologią, nie pozostawiając przy tym śladu węglowego. Rozbudź swoją wyobraźnię, słuchając mitycznych opowieści o kulturze i historii Delf. Dowiedz się więcej o wyroczni i starożytnych ruinach, w tym amfiteatrze i świątyni poświęconej Apollinowi. Zanurz się w lokalnej historii. Wycieczkę rozpoczniesz w Atenach, skąd wyruszysz do Delf, które zlokalizowane są u stóp Parnasu. Po drodze podziwiaj grecką wieś i wkrocz do krainy króla Edypa – bohatera mitycznego, któremu wyrocznia delficka przepowiedziała tragiczny los.  Zacznij od przerwy na kawę w Liwadii. Kiedy dotrzesz do Delf, odwiedź teatr i podziwiaj widoki na okoliczne góry. Uzyskaj podstawowe informacje na temat świata starożytnych Greków. Odwiedź świątynię Apollina i dowiedz się wszystkiego o powszechnych starożytnych rytuałach. Po zakończeniu zwiedzania stanowiska archeologicznego udaj się do muzeum w Delfach, by poznać historie niektórych z najważniejszych artefaktów z czasów starożytnych. Podziwiaj wyjątkowy brązowy posąg woźnicy, sfinksa Naksyjczyków i posąg Antinousa. Dowiedz się więcej o sztuce i kulturze starożytnej Grecji. Po przerwie na lunch odwiedź sanktuarium Ateny Pronaja – najczęściej fotografowany obiekt w Delfach. Droga powrotna do Aten wiedzie przez piękne miasteczko Arachova, które położone jest na wzgórzach Parnasu. Zatrzymaj się na chwilę w tym kurorcie, aby uwiecznić go na zdjęciach.

Z Aten: Delfy - całodniowa wycieczka z przewodnikiem audio

2. Z Aten: Delfy - całodniowa wycieczka z przewodnikiem audio

Weź udział w wycieczce po stanowisku archeologicznym z audioprzewodnikiem w 8 językach. Odwiedź Muzeum Archeologiczne w Delfach i odkryj malowniczą górską wioskę Arachova. W Delfach możesz cofnąć się do starożytnego świata i odkrywać go dzięki innowacyjnemu urządzeniu VR i wielojęzycznemu komentarzowi. Po śniadaniu wsiądź do klimatyzowanego autobusu w jednym z głównych miejsc odbioru w Atenach i udaj się do Delf, podziwiając malownicze krajobrazy. Weź udział w wycieczce po stanowisku archeologicznym z urządzeniem VR i audioprzewodnikiem, a także biletami wstępu zarezerwowanymi i opłaconymi za Ciebie, jeśli wybierzesz taką opcję. Podziwiaj zabytki starożytnej Grecji i zobacz Omfalos, uważany przez starożytnych Greków za centrum świata. Odkryj starożytny teatr, hipodrom, stadion i tolos. Następnie odwiedzisz Muzeum Archeologiczne w Delfach, aby zakończyć tę wciągającą przygodę. Później zatrzymasz się w malowniczych górskich wioskach Delphi i Arachova, znanych z rękodzieła i tradycyjnej greckiej architektury. Zjedz lunch, wypij kawę lub zrób zakupy. Następnie kierowca zabierze Cię minibusem z powrotem do Aten i zawiezie do jednego z punktów w mieście.

Z Aten: Stanowisko archeologiczne w Delfach - całodniowa wycieczka z przewodnikiem

3. Z Aten: Stanowisko archeologiczne w Delfach - całodniowa wycieczka z przewodnikiem

Wyrusz w niezapomnianą jednodniową wycieczkę z przewodnikiem z Aten do Delf, pępka starożytnego greckiego świata. Odwiedź stanowisko archeologiczne i muzeum w Delfach. Zobacz Świątynię Apolla, Sanktuarium Ateny Pronaia i nie tylko. Później skorzystaj z wolnego czasu na zwiedzanie malowniczej wioski. Rano w dniu podróży spotkaj się z licencjonowanym przewodnikiem i odjedź wygodnym, klimatyzowanym pojazdem. Jazda w jedną stronę zajmuje około 2,5 godziny, więc usiądź wygodnie i podziwiaj mijane krajobrazy podczas przejeżdżania przez równiny Beocji. Podczas podróży zanurz się w starożytnej Grecji, słuchając przewodnika opowiadającego historie o starożytnej mitologii greckiej, królu Edypie, bogu Apollinie i nie tylko. Podczas wycieczki z przewodnikiem po stanowisku archeologicznym zobacz niektóre z najważniejszych i unikalnych zabytków archeologicznych, takie jak Świątynia Apolla i jej wyrocznia, ateńska Stoa i Ściana Wieloboczna. Później odwiedź Muzeum Archeologiczne w Delfach (wstęp płatne na miejscu), w którym znajdują się znane na całym świecie dzieła sztuki, takie jak Sfinks z Naksos, posąg Antinousa, skarbiec syfński i woźnica z Delphi . Po wizycie w Delfach wskocz z powrotem do autobusu do wielokolorowej wioski Arachova, zbudowanej na zboczu góry. Poświęć trochę czasu na zorganizowanie lunchu w tradycyjnej tawernie (koszty nie są wliczone). Spaceruj po wąskich uliczkach wioski, wejdź do sklepów rzemieślniczych, aby kupić lokalne przysmaki i podziwiaj ręcznie tkane dywany. Późnym popołudniem wyrusz w drogę powrotną do Aten na kolejną 2,5-godzinną przejażdżkę.

Z Aten: 2-dniowa wycieczka z przewodnikiem do Delf i Meteory

4. Z Aten: 2-dniowa wycieczka z przewodnikiem do Delf i Meteory

Wyrusz na 2-dniową wycieczkę, która zabierze Cię do starożytnego miasta Delfy i przez malowniczą Równinę Tesalijską do Kalambaki. Poznaj malownicze miasteczko położone u podnóża Meteory, miejsce jednej z najważniejszych grup greckich klasztorów prawosławnych i zminimalizuj swój wpływ na środowisko dzięki tej wycieczce neutralnej pod względem emisji gazów. Szczegółowy plan podróży Dzień 1 Rozpocznij dzień od relaksującej jazdy po pięknej greckiej wsi, mijając miasta Teby, Levadia i Arachova, zanim dotrzesz do Delf około południa. W Delphi będziesz miał okazję odwiedzić to ważne miejsce, które pojawia się w mitologii greckiej. W czasach starożytnych Delfy były uważane za centrum wszechświata i były strzeżone przez smoka pytona, który został zabity przez Apolla. Zobacz ruiny świątyni Apolla, która została zbudowana w IV wieku pne i został zniszczony przez cesarza Teodozjusza I w 390 r. To tutaj również kapłanka Pytia przepowiedziała przyszłość ze słynnej wyroczni delfickiej. Odwiedź teatr, który pomieścił 5000 widzów i był gospodarzem przedstawień, odczytów poezji i festiwali. Na pobliskim stadionie co 4 lata odbywały się igrzyska pytyjskie. Sportowcy z całego greckiego świata przyjeżdżali, aby rywalizować, a igrzyska te stały się poprzednikami współczesnych igrzysk olimpijskich. Na koniec dnia przejazd do Kalambaki, uroczego miasta z pięknymi ogrodami i wspaniałymi widokami na skały Meteory. Nocleg w Kalambace. Dzień 2 Rano udaj się do Meteory na wycieczkę po fascynujących klasztorach na szczycie klifu. Zachwyć się klifami, które mają średnią wysokość 1000 stóp i zostały po raz pierwszy zamieszkane w IX wieku przez grupę mnichów pustelników mieszkających na skalnych wieżach Dziś z pierwotnych 20 pozostało 6 klasztorów. Widoki na całą dolinę ze wspaniałych skalnych wież i spokój okolicy sprawiają, że jest to wyjątkowe miejsce do odwiedzenia. W drodze powrotnej do Aten zatrzymasz się na chwilę przy pomniku Leonidasa, króla Sparty, który zmarł w 480 r. p.n.e. w słynnej bitwie pod Termopilami.

Delfy: Stanowisko archeologiczne i bilet do muzeum z audioprzewodnikiem

5. Delfy: Stanowisko archeologiczne i bilet do muzeum z audioprzewodnikiem

Poznaj Delfy we własnym tempie dzięki biletowi wstępu i audioprzewodnikowi na smartfonie. Odbierz swój bilet e-mailem, pobierz aplikację i audioprzewodnik przed wizytą i cofnij się w czasie, aby odkryć prawdę kryjącą się za tą znaną na całym świecie mitologiczną historią. Przyjedź do Delf i szybko wejdź na teren stanowiska archeologicznego, korzystając z biletu wstępu. Podziwiaj panoramiczne widoki ze szczytu góry Parnassus. Załóż słuchawki, załaduj aplikację na telefon i rozpocznij audioprzewodnik. Odkryj rzymską agorę, skarbiec Ateńczyków i świątynię Apolla dzięki sile opowieści. Poznaj fakty historyczne i posłuchaj anegdot z czasów starożytnych. Ciesz się połączeniem tekstu, narracji audio i map. Posłuchaj audioprzewodnika ponownie po wyjściu.

Z Aten: 2-dniowa wycieczka z hotelem do Delf i Meteory

6. Z Aten: 2-dniowa wycieczka z hotelem do Delf i Meteory

Wyrusz w 2-dniową wycieczkę do stanowiska archeologicznego w Delfach i zabytkowych klasztorów prawosławnych zbudowanych na skałach Meteory. Dowiedz się o mitach i historii związanych z tymi witrynami od swojego przewodnika podczas tej wycieczki z przewodnikiem z Aten. Dzień 1: Wyjedź z Aten do starożytnego miejsca wyroczni delfickiej. Podróżuj klimatyzowanym autokarem przez ładne miasta i wioski Teby, Levadia i Arachova na zboczach Parnasu. Przyjedź do Delf i odkryj ruiny starożytnego sanktuarium Pytii, arcykapłanki Świątyni Apolla. Poznaj świątynię i dowiedz się o jej znaczeniu od swojego przewodnika. Następnie udaj się do pięknego miasta Kalabaka na kolację i nocleg. Dzień 2: Po śniadaniu udaj się do Meteory, słynącej ze wspaniałych formacji skalnych. Odwiedź klasztory zbudowane, aby służyć mnichom i mniszkom zgodnie z naukami wschodniego Kościoła prawosławnego. Powrót do Aten przez Trikalę i Lamię. Zatrzymaj się w Termopilach, aby podziwiać pomnik greckiego króla-wojownika Leonidasa I, który zmarł tam w 480 rpne. Powrót do Aten wczesnym wieczorem.

Ateny: całodniowy rejs po wyspach z lunchem i transferem

7. Ateny: całodniowy rejs po wyspach z lunchem i transferem

Poświęć dzień na zwiedzanie ateńskich wysp na pokładzie drewnianej łodzi wycieczkowej. Podziwiaj naturalne piękno wyspy Agistri i spaceruj po małych wioskach. Następnie przyjedź na wyspę Moni i ciesz się kąpielą i lunchem. Na koniec zwiedzaj Eginę, odwiedzając dwie świątynie i czas na zwiedzanie. Dotrzyj na miejsce spotkania i doświadcz ciepłego powitania na pokładzie z kawą, sokiem i ciastkami. Wyrusz w morze i zrelaksuj się na sofach na łodzi lub opalaj się na pokładzie aż do przybycia na wyspę Agistri. Zarzuć kotwicę na jednej z małych greckich rajskich wysp, wyspie Agistri. Spójrz na niesamowite klify i wzgórza porośnięte sosnami, popływaj w szmaragdowych wodach i spaceruj tradycyjnymi uliczkami małych wiosek. Następnie znajdziesz się na chronionej wyspie Moni, małym parku przyrody, którego jedynymi mieszkańcami są pawie i jelenie. Zjedz lunch na plaży Moni w połączeniu z greckim winem, piwem i napojami bezalkoholowymi. Zrelaksuj się w słońcu, pływaj i nurkuj w turkusowej wodzie, aby podziwiać podwodny świat. Ostatnim przystankiem jest historyczna wyspa Egina. Podziwiaj ten malowniczy port i poznaj produkcję pistacji, z której słynie wyspa. Zwiedzaj we własnym tempie i odwiedź świątynię Apolla i świątynię Ateny Aphaia, zanim wrócisz na brzeg.

Z Aten: starożytny Korynt – wycieczka z przewodnikiem

8. Z Aten: starożytny Korynt – wycieczka z przewodnikiem

Wyruszamy z Aten i jedziemy autokarem na zachód wzdłuż malowniczego wybrzeża, aż dojedziemy do Kanału Korynckiego, skąd rozpościerają się zapierające dech w piersiach widoki (krótki postój). Krótko po tym docieramy do starożytnego miasta Korynt, gdzie przez dwa lata żył i głosił Święty Paweł. Już w starożytności Korynt należał do jednego z najbogatszych miast, co staje się oczywiste, gdy ogląda się jego ruiny, włączając w to potężną Agorę (rynek) Świątynię Apolla z VI wieku p.n.e. Zatrzymamy się także na krótko w starożytnym porcie Kechries, do którego przypłynął Święty Paweł. Wycieczka kończy się powrotem do Aten w samą porę na lunch.

Delfy - jednodniowa wycieczka dla małych grup z Aten

9. Delfy - jednodniowa wycieczka dla małych grup z Aten

Wyjedź z Aten wcześnie rano i przejedź przez żyzną równinę Beotii przez Teby i Levadia. Po przybyciu do Delphi poznaj historię Wyroczni i jej wpływ na świat grecki z oficjalnego przewodnika. Przejedź przez kastalijską wiosnę i odwiedź atrakcje, takie jak Stoa Ateńczyków, Skarbiec Ateński, wielokątny mur oporowy i Świątynia Apolla. Wejdź do muzeum archeologicznego na własny koszt, aby podziwiać relikty, takie jak Skarbiec Sifnian, Sfinks Naxian, Statua Antinoos i brązowy Woźnica. Poświęć trochę czasu na lunch w wiosce przed powrotem do Aten przez górską wioskę Arachova na południowych zboczach Parnasu.

Z Aten: Jednodniowa wycieczka do Delf

10. Z Aten: Jednodniowa wycieczka do Delf

Odkryj Delphi podczas wycieczki z przewodnikiem z Aten. Odwiedź Świątynię Apolla i Muzeum Archeologiczne w Delfach i podziwiaj widoki na grecką wieś. Wyjedź z Aten i przejedź przez żyzną równinę Beocji, przejeżdżając przez miasto Teby, znane na całym świecie z tragicznej historii króla Edypa. Kontynuuj podróż przez malownicze miasteczka Livadeia i Arachova na zboczach Parnasu. Po przybyciu do Delf zwiedzaj „Omphalos” („Pępek Ziemi”). Podziwiaj ruiny starożytnego sanktuarium, które wzbogaciło się jako siedziba wyroczni. Dowiedz się, jak jego wpływ wyszedł poza granice świata helleńskiego i podziwiaj widoki krajobrazu o niezrównanym pięknie. Zobacz pozostałości Sanktuarium Apolla Pytios i odwiedź Skarbiec Ateńczyków. Spójrz na pozostałe kolumny Świątyni Apolla i udaj się do Muzeum Archeologicznego w Delfach, gdzie można znaleźć arcydzieła starożytnej greckiej rzeźby. Spójrz na legendarnego Woźnicy Delfów, uważanej za jedną z najwspanialszych rzeźb z brązu starożytnego świata. Zobacz posąg atlety Agiasza i inne artefakty ze starożytności. Zjedz lunch w nowoczesnej wiosce Delphi, przed powrotem do Aten tą samą trasą (jeśli wybrano). Dla Twojej wygody zapewniony zostanie krótki postój w Arachova.

Liczba znalezionych atrakcji: 130
Sortuj wg::

Antyczny Korynt: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Antyczny Korynt? Kliknij tutaj.

Antyczny Korynt: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.4
(181 recenzji)

Sama trasa była bardzo dobra, nasz lider Thanos był bardzo przyjazny i zorganizowany. Thanos napisał do nas dzień wcześniej, aby przekazać nam informacje dotyczące miejsca odbioru. To działało bardzo dobrze. Musisz zaznaczyć, że podczas tej wycieczki nie masz prawdziwego przewodnika. Ale Thanos jest bardzo pomocny i udziela pewnych informacji. Jego zadaniem jest po prostu załatwianie spraw organizacyjnych. Przeważnie cały dzień liczy ludzi z naszej grupy - w nadziei, że nikogo nie straciliśmy. Wykonuje świetną robotę! Wielkie dzięki! Sam autobus nie jest najnowszy – to podróż w czasie na wycieczkę szkolną z czasów mojego dzieciństwa. Niemniej jednak wycieczka do Delf była dobrze zorganizowana i bardzo tania. Mieliśmy dobry dzień!

Nasz przewodnik Daphne był bardzo jasny, miły i hojny w udzielaniu informacji. Akcja jest dobrze zorganizowana, zapewnia czas i wszystkie informacje potrzebne do poznania Delf, stanowiska archeologicznego, muzeum i świątyni Ateny. Jedyne, co się opóźniło, to powrót, o którym myśleliśmy, że nastąpi wcześniej (powrót został przedłużony o około godzinę dłużej, biorąc pod uwagę, ile czasu pozostało po wycieczce). Ogólnie doświadczenie oceniam na 10, jestem bardzo zadowolony z tej agencji.

Niesamowita wycieczka! Świetna jakość za zapłaconą cenę. Przewodnik Thanos był miły i przyjazny. Bardzo punktualny i zorganizowany. Stanowisko archeologiczne w Delfach i inne przystanki były malownicze. Wspaniałe doświadczenie.

Daphne była świetnym przewodnikiem i zawsze była dostępna, aby ci pomóc. Wszystko dobrze wyjaśniła i przygotowała nas na każdy etap podróży. VR było naprawdę dobre. Polecam tę wycieczkę.

Cudowna jednodniowa wycieczka. Gorąco polecam to każdemu.