Antalya
Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę
do

Wycieczki, zabytki, ciekawe miejsca:

Wyświetl wszystkie pod hasłem „Antalya”

10 najciekawszych atrakcji Antalyi

Antalya to pełne ośrodków wypoczynkowych, ruin, plaż i kanionów przybrzeżne miasto u podnóża gór Taurus. Jest niesłychanie popularne wśród turystów i nie sposób się w nim nudzić. Oto dlaczego:

Kaleiçi (stare miasto)

Zwiedzając stare miasto, napotkasz niezależne galerie sztuki i butiki pośród wspaniałych budowli, które pamiętają czasy Imperium Osmańskiego i Cesarstwa Bizantyńskiego, a nawet Cesarstwa Rzymskiego.

Stary port

Na południe od Kaleiçi znajduje się starożytny rzymski port z II wieku p.n.e. Jako port handlowy wykorzystywany był jeszcze w XX wieku, a dzisiaj jest popularną przystanią jachtową.

Termessos

Termessos to nie tylko jedno z najlepiej zachowanych starożytnych miast Turcji. Na szczycie góry Güllük znajdziesz rzadkie rośliny i zwierzęta i będziesz mieć okazję podziwiać wspaniałe widoki!

Perge

Kolejnym równie imponującym starożytnym miejscem w prowincji Antalya jest stolica dawnej Pamfilii. Zarezerwuj on-line całodniową wycieczkę i zobacz agorę, nimfeum, rzymski teatr i wiele innych ruin.

Wodospady rzeki Düden

W przeciwieństwie do większości rzek Düden wpada do Morza Śródziemnego z nadbrzeżnych klifów Antalyi jako wodospad. Jest to jedno z najwspanialszych zjawisk przyrody tego regionu!

Kapadocja

Kolejnym pobliskim cudem przyrody jest spalona słońcem Kapadocja, która słynie z niezwykłych formacji skalnych zwanych „bajecznymi kominami”.

Minaret Yivli

XIV-wieczny „żłobkowany minaret” to jeden z najbardziej charakterystycznych zabytków Antalyi. Znajduje się w Kaleiçi i jest obowiązkowym punktem wycieczki po mieście.

Kanion Göynük

Park Narodowy Göynük to kolejny skarb przyrody, ale też popularne miejsce na aktywny wypoczynek. Możesz wybrać się na wędrówkę, popływać, a nawet przejechać się kolejką tyrolską.

Phaselis

To starożytne licyjskie miasto było za panowania Aleksandra Wielkiego ważną placówką handlową. Dzisiaj oprócz licznych ruin znajdziesz w tym miejscu również wspaniałe plaże.

Zdjęcie: Elisa Triolo @Flickr (CC BY-SA 2.0)

Muzeum Archeologiczne Antalyi

Jest to jedno z najpopularniejszych tureckich muzeów. Zgromadzone w nim przedmioty opowiadają niezwykłą historię Antalyi, a oddzielne muzeum dla dzieci zainteresuje też najmłodszych.

Antalya: Zaplanuj pobyt

Kiedy najlepiej zwiedzać Antalyę?

Antalya to jeden z najsłoneczniejszych tureckich kurortów. Latem temperatury często przekraczają 35°C, więc jeśli nie lubisz upałów, radzimy odwiedzić Antalyę późną wiosną (kwiecień, maj).

Na ile dni przyjechać do Antalyi?

Aby móc bez pośpiechu zwiedzić wszystkie atrakcje Antalyi, w tym również te przyrodnicze, oraz plaże, zarezerwuj tygodniowy pobyt.

Przydatne informacje

 • Język
  Turecki
 • Waluta
  Lira turecka (TRY, ₺)
 • Strefa czasowa
  UTC (+02:00)
 • Kod kraju
  +90
 • Najlepszy czas na zwiedzanie
  Polecamy wiosnę, kiedy nie ma upałów, ale jest ciepło i słonecznie.

Antalya: Wycieczki i bilety

Ciekawe miejsca i zabytki: Antalya

Antalya: Pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscowości Antalya?  Kliknij tutaj.


Antalya
4.2
W oparciu o następującą liczbę opinii klientów GetYourGuide: 275