Anglia Południowo-Zachodnia
Zwiedzanie

Zwiedzanie
Liczba znalezionych atrakcji: 83
Sortuj wg::

Już podróżujesz? Zobacz dostępność dla Twoich dat

Nasze najbardziej polecane Anglia Południowo-Zachodnia Zwiedzanie

Stonehenge: bilet wstępu

Stonehenge: bilet wstępu

Stonehenge jest prawdopodobnie najsłynniejszym zabytkiem prehistorycznym świata. Jego budowa przebiegała w kilku etapach. Początkowo był to prosty wał ziemny. Unikatowe kamienne kręgi z trylitów wzniesiono w okresie późnego neolitu – około 2500 lat p.n.e. Z biletem wstępu o określonej godzinie zobaczysz miejsce, które od wieków wzbudza zainteresowanie. Obecnie Stonehenge, Avebury i inne powiązane lokalizacje znajdują się na liście światowego dziedzictwa UNESCO ze względu na unikatowe i duże skupisko zabytków prehistorii. Stonehenge stanowi przedmiot spekulacji i fascynacji co najmniej od wczesnego średniowiecza. W jaki sposób ludzie z okresu neolitu zbudowali to arcydzieło inżynierii, używając jedynie prostych narzędzi i technologii, jakie były wówczas dostępne? W centrum dla odwiedzających zgromadzono setki prehistorycznych obiektów ze Stonehenge. Jedną z nowych atrakcji w Stonehenge jest galeria zewnętrzna, która obejmuje kilka domów neolitycznych. Zrekonstruowano je w oparciu o dowody archeologiczne z wykorzystaniem autentycznych materiałów, dzięki czemu dają one obraz życia ludności neolitycznej, która zbudowała Stonehenge. Stonehenge ma dziś mnóstwo znaczeń. To ikona Wielkiej Brytanii, cud w skali całego świata, miejsce duchowe i źródło inspiracji.

Londyn: Windsor, Stonehenge, Bath i Łaźnie Rzymskie - jednodniowa wycieczka

Londyn: Windsor, Stonehenge, Bath i Łaźnie Rzymskie - jednodniowa wycieczka

Odkryj kilka najważniejszych atrakcji Londynu podczas tej jednodniowej wycieczki autobusowej z Londynu. Doświadcz elegancji zamku Windsor, odkryj tajemnice Stonehenge i podziwiaj georgiańską architekturę w mieście Bath. Odwiedź dobrze zachowaną łaźnię rzymską. Zamek Windsor Przesiąknięty historią zamek Windsor wznosi się dumnie na bujnym zalesionym wzgórzu z widokiem na Tamizę. Pochodzący z czasów normańskich, z rozległymi ogrodami krajobrazowymi i Okrągłą Wieżą z wieżyczkami, łatwo zrozumieć, dlaczego jest to ulubiona weekendowa rezydencja króla, królewski Windsor. Ciesz się fascynującym spojrzeniem przez dziurkę od klucza do luksusowych apartamentów państwowych, w których znajdują się bezcenne dzieła sztuki Rembrandta i Leonarda da Vinci, i odwiedź kaplicę św. Jerzego, nastrojowe miejsce ostatniego spoczynku byłych monarchów, w tym Henryka VIII. Możesz odwiedzić Dom Lalek Królowej Marii, naprawdę niesamowitą konstrukcję z działającymi windami, bieżącą wodą, elektrycznością i butelkami wina, a wszystko to w miniaturze! Tajemniczy Stonehenge Wędruj po miejscu światowego dziedzictwa i daj się oczarować wyjątkowej formacji skalnej. Położone na równinie Salisbury, 40-tonowe skały stoją samotnie od czasu ich przybycia 5000 lat temu. O Stonehenge krąży mnóstwo teorii; od świątyni religijnej po zegar astronomiczny, a nawet cmentarzysko z epoki brązu. Zdecyduj sam, odkrywając historię tego tajemniczego zabytku. Kąpiel Wznoszące się dumnie na zboczach rzeki Avon Bath było pierwszym miastem w Anglii, które zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Podziwiaj wspaniałe XV-wieczne opactwo Bath, oszałamiającą georgiańską architekturę i romantyczny most Pulteney. Łaźnie rzymskie Słynące z rzymskich łaźni, Bath mieści najlepiej zachowane rzymskie spa ze starożytnego świata. Cudownie ukryty przed wzrokiem aż do lat 70. XIX wieku, zagłębij się w historię tego magicznego zabytku i podziwiaj jego architektoniczny splendor. Czas powrotu do Londynu to około 20:00.

Londyn: półdniowa poranna lub popołudniowa wycieczka do Stonehenge

Londyn: półdniowa poranna lub popołudniowa wycieczka do Stonehenge

Odwiedź jeden z najsłynniejszych prehistorycznych zabytków świata. Wyrusz z Londynu autobusem, by zobaczyć mityczną budowlę Stonehenge. Zakończ wycieczkę opcjonalnym posiłkiem – brytyjskim klasykiem, jakim jest smażona ryba z frytkami. Poznaj obiekt z listy światowego dziedzictwa UNESCO. Pobierz audioprzewodnik z nagraniem w wielu językach, by dowiedzieć się więcej o tajemnicach towarzyszących niesamowitej megalitycznej budowli. Podziwiaj ważące 40 ton skały, które stoją samotnie na ogromnej otwartej przestrzeni. Osobliwa budowla Stonehenge, która stanowi osiągnięcie inżynierii i sztuki projektowania sprzed prawie 5000 lat, nadal dzieli historyków w zakresie jej dokładnego przeznaczenia. Istnieją teorie mówiące o tym, iż Stonehenge było świątynią związaną z kultem Słońca lub rozbudowanym cmentarzem. Jest również taka, wedle której to Merlin nakazał olbrzymowi stworzyć dla niego tę budowlę. Wyrób sobie własne zdanie, zwiedzając ten cud starożytnego świata w swoim tempie. Dowiedz się więcej o jego początkach. Zakończ wycieczkę, delektując się opcjonalnym posiłkiem – smażoną rybą z frytkami. Ta uwielbiana przez Brytyjczyków potrawa zostanie podana w klasycznym londyńskim lokalu.

Londyn: Windsor, Stonehenge i Oksford – wycieczka całodniowa

Londyn: Windsor, Stonehenge i Oksford – wycieczka całodniowa

Ciesz się całym dniem angielskiego dziedzictwa, odwiedzając wspaniały zamek Windsor, urzekające Stonehenge i piękne miasto uniwersyteckie Oksford. Podczas tej jednodniowej wycieczki wyruszającej z Londynu otrzymasz wycieczkę po tych wyjątkowych miejscach z gwizdkiem po drodze z interesującym komentarzem przewodnika. Rozpocznij dzień w zamku Windsor, jednej z oficjalnych rezydencji króla Karola III. Odwiedź wspaniałe apartamenty reprezentacyjne, które nadal są używane na uroczystości państwowe i przyjęcia królewskie (jeśli wybrano taką opcję). Poświęć trochę czasu na zwiedzanie terenów zamkowych i XIV-wiecznej kaplicy św. Jerzego, w której można podziwiać jeden z najpiękniejszych przykładów średniowiecznej architektury kościelnej w Anglii. Następnie udaj się do stojących kamieni Stonehenge, wciąż owianych tajemnicą jako niesamowite wyczyn ludzkiej inżynierii. Poznaj prehistoryczny kamienny krąg i poznaj teorie dotyczące jego budowy (jeśli wybrano opcję). Jedź dalej do uniwersyteckiego miasta Oxford, znanego jako „Miasto Śniących Wieży”. Siedziba nauki od 1249 roku, to idylliczne miejsce do zwiedzania podczas fascynującej pieszej wycieczki.

Z Londynu: Całodniowa wycieczka w małej grupie po Cotswolds

Z Londynu: Całodniowa wycieczka w małej grupie po Cotswolds

Poznaj kwintesencję brytyjskiej wsi w Cotswolds, regionie słynącym z zielonych krajobrazów, uroczych wiosek i kamiennych domków w kolorze miodu. Zobacz najważniejsze atrakcje Cotswolds, a także niektóre z zacisznych, mniej znanych obszarów. Najpierw zatrzymaj się w małym miasteczku Burford, jednym z najlepiej zachowanych średniowiecznych miast Anglii z wieloma budynkami liczącymi ponad 500 lat. Odwiedź zabytkowy kościół, przespaceruj się zachwycającą główną ulicą i zwiedź miasto. Następnie udaj się do Bibury, miejscowości znanej jako najpiękniejsza wioska w całej Anglii. Spaceruj wzdłuż rzeki i zobacz Arlington Row, zespół chat tkaczy, które są obecnie jednym z symboli Cotswolds. Wykorzystaj czas wolny na odkrywanie wioski. Później udaj się do malowniczego miasteczka Bourton-on-the-Water. Wyrusz na spacer wzdłuż rzeki i jej mostów, zachwyć się kamiennymi chatami i zjedz lunch.  Zakończ wycieczkę wizytą w Stow-on-the-Wold, kompleksie zajazdów i sklepów z antykami położonych wokół historycznego rynku. Stow od wieków było centrum handlowym w Cotswolds i było miejscem ostatniej bitwy angielskiej wojny domowej w 1646 roku. Znajduje się tu również „najstarszy pub w Anglii”.  Następnie wyruszysz w podróż powrotną do miejsca zbiórki.

Londyn: wycieczka całodniowa do zamku w Windsorze, Stonehenge i Bath

Londyn: wycieczka całodniowa do zamku w Windsorze, Stonehenge i Bath

Wybierz się na całodniową wycieczkę z Londynu, aby zobaczyć słynny zamek w Windsorze, tajemniczy kamienny krąg Stonehenge i piękne georgiańskie miasto Bath. Skorzystaj z opcji dodatku w postaci biletów wstępu. Ciesz się transportem autobusowym i zwiedzaniem z przewodnikiem we wszystkich miejscach. Zacznij od zamku w Windsorze, który jest domem rodziny królewskiej od 900 lat. Odwiedź wspaniałe komnaty reprezentacyjne, wciąż używane podczas oficjalnych wydarzeń i przyjęć królewskich. Zwiedź tereny zamkowe i XIV-wieczną kaplicę św. Jerzego. Stanowią one jedne z najpiękniejszych przykładów sakralnej architektury średniowiecznej w Anglii i pełnią rolę miejsca pochówku królów i królowych, w tym Henryka VIII i jego trzeciej żony, Jane Seymour. Następnie udaj się przez hrabstwo Wiltshire do Stonehenge. Tajemnicze kamienne kręgi Stonehenge są niesamowitym dziełem inżynierii i najważniejszym prehistorycznym miejscem w Anglii. W dalszej kolejności podążysz na zachód do Bath, czyli pięknego georgiańskiego miasta ze słynnymi rzymskimi łaźniami i zachwycającą architekturą w miodowym odcieniu. W trakcie zwiedzania nacieszysz oczy jednymi z najciekawszych pod względem architektonicznym miejscami w Europie, w tym opactwem Bath, Royal Crescent, Cyrkiem, Assembly Rooms i mostem Pulteney. Wybierz opcję zawierającą zwiedzanie łaźni rzymskich, zbudowanych wokół źródeł termalnych, które dostarczały wodę do miasta przez ponad 2000 lat.

Z Londynu: Cotswolds i Oksford – cały dzień z przewodnikiem

Z Londynu: Cotswolds i Oksford – cały dzień z przewodnikiem

Wybierz się na całodniową wycieczkę z przewodnikiem po angielskiej wsi z Londynu. Podziwiaj bajkowe domy Cotswolds, historyczny Uniwersytet Oksfordzki i piękno angielskiej wsi. Wyrusz z Londynu na całodniową wycieczkę, która zabierze Cię na zachód, aby doświadczyć piękna wiejskiego krajobrazu Cotswolds i uniwersyteckiego miasta Oxford. Przejedź przez Cotswolds, podziwiając widoki na piękny krajobraz i kamienne wioski. Wyznaczony obszar o wyjątkowych walorach przyrodniczych, to angielska wieś w najlepszym wydaniu. Zatrzymamy się w Bibury i Burford, dwóch najbardziej lubianych wioskach Cotswolds. Kontynuuj podróż do Oksfordu, aby zwiedzić najsłynniejsze miasto uniwersyteckie na świecie. Czas wolny na lunch w samym sercu miasta. Wybierz się na spacer wśród budynków uczelni i podziwiaj ich iglice. Twój przewodnik poleci Ci trasę spaceru, która obejmuje najsłynniejsze miejsca, w tym Most Westchnień i katedrę Christchurch. Dowiedz się o związku Oksfordu z Alicją w Krainie Czarów i Harrym Potterem. Znajdź świetne miejsce na posiłek (przewodnik udzieli Ci rekomendacji) lub dołącz do lokalnych uczonych i naukowców przy kuflu w najbardziej nawiedzonym pubie w mieście. Wrócisz do Londynu przed 6 wieczorem i możesz skorzystać z londyńskiego metra, aby szybko podróżować do wszystkich części Londynu.

Z Londynu: poranna wycieczka 1-dniowa z wstępem do Stonehenge

Z Londynu: poranna wycieczka 1-dniowa z wstępem do Stonehenge

Odwiedź jedno z najsłynniejszych prehistorycznych miejsc na świecie podczas tej półdniowej porannej wycieczki do Stonehenge. W cenę wliczony jest bilet wstępu dla grupy priorytetowej, umożliwiający dostęp do pomnika, wystawy i autobusu wahadłowego. Wyjedź z Londynu o 7:30 rano, aby być jednymi z pierwszych odwiedzających, którzy dotrą na miejsce. Dowiedz się o historii tego zabytku od swojego kierowcy/przewodnika i skorzystaj z audioprzewodników dostępnych po przyjeździe. Stonehenge, położone na równinie Salisbury w hrabstwie Wiltshire, zostało zbudowane ponad 5000 lat temu. Podziwiaj widoki na otaczającą równinę, odwiedź pomnik i zwiedzaj wystawę przez około 2 godziny. Wróć do centrum Londynu około godziny 14:00, aby mieć czas na zwiedzanie Londynu przez resztę dnia.

Rejs po Poole Harbour i wyspach

Rejs po Poole Harbour i wyspach

Weź udział w rejsie po największym naturalnym porcie w Europie, przy którym położone jest miasto Poole. Zobacz złote plaże w dzielnicy Sandbanks i wyspę Brownsea. Zarówno z odkrytego pokładu, jak i z wygodnego salonu roztaczają się wspaniałe widoki na wyjątkowy krajobraz, który otacza port. Tę trwającą 70 minut wycieczkę rozpoczniesz na urokliwym nabrzeżu w Poole, które wyróżniają stare budynki i gwarna atmosfera.  Następnie przepłyniesz obok wyspy Brownsea, którą zamieszkują dzikie zwierza. Ponadto zobaczysz na niej malowniczy zamek Brownsea, który służył obronie przed najazdami Francuzów. Kolejny punkt wycieczki stanowi półwysep Sandbanks i luksusowe domy, które tworzą „Golden Mile”. Później zachwyci Cię ogrom naturalnej przestrzeni portu i pozostałe wyspy: Green, Furzey, Long i Round. Ta fantastyczna sceneria pomogła zainspirować twórców takich klasyków jak „Władca Pierścieni” i „Podróże Guliwera”. 

Z Londynu: Całodniowa wycieczka po Cotswolds z 2-daniowym lunchem

Z Londynu: Całodniowa wycieczka po Cotswolds z 2-daniowym lunchem

Ciesz się falistymi wzgórzami Cotswolds i odwiedź 3 najpiękniejsze wioski - Burford, Bibury i Stow-on-the-Wold. Podróżuj przez Cotswolds, obszar pozornie niezmieniony z upływem czasu. Zobacz pofałdowane krajobrazy, suche kamienne ściany, urocze kościoły i strumienie, które przepływają obok maleńkich wiosek i uroczych osad. Podczas tej całodniowej wycieczki z Londynu rozpoczniesz zwiedzanie w Burford, gdzie wspaniała High Street opada w dół do rzeki Windrush. Zobacz małe herbaciarnie w mieście, a następnie udaj się na południe do malowniczego Bibury na lunch. Zjedz posiłek w jednej z najpiękniejszych wiosek w Anglii. 2-daniowy posiłek czeka na Ciebie w samym sercu Cotswolds w hotelu Swan. Restauracja z widokiem na rzekę Coln mieści się w XVII-wiecznym dawnym zajeździe dla powozów i serwuje popularną gamę tradycyjnych potraw, a także piwa i wyśmienite wina. Następnie udasz się do Stow-on-the-Wold, małego miasteczka targowego znanego z corocznych targów. Ciesz się spacerem z przewodnikiem po centrum miasta przed powrotem do Londynu.

Anglia Południowo-Zachodnia

Anglia Południowo-Zachodnia

Nasze najbardziej polecane Anglia Południowo-Zachodnia Zwiedzanie

Stonehenge: bilet wstępu

Stonehenge: bilet wstępu

Stonehenge jest prawdopodobnie najsłynniejszym zabytkiem prehistorycznym świata. Jego budowa przebiegała w kilku etapach. Początkowo był to prosty wał ziemny. Unikatowe kamienne kręgi z trylitów wzniesiono w okresie późnego neolitu – około 2500 lat p.n.e. Z biletem wstępu o określonej godzinie zobaczysz miejsce, które od wieków wzbudza zainteresowanie. Obecnie Stonehenge, Avebury i inne powiązane lokalizacje znajdują się na liście światowego dziedzictwa UNESCO ze względu na unikatowe i duże skupisko zabytków prehistorii. Stonehenge stanowi przedmiot spekulacji i fascynacji co najmniej od wczesnego średniowiecza. W jaki sposób ludzie z okresu neolitu zbudowali to arcydzieło inżynierii, używając jedynie prostych narzędzi i technologii, jakie były wówczas dostępne? W centrum dla odwiedzających zgromadzono setki prehistorycznych obiektów ze Stonehenge. Jedną z nowych atrakcji w Stonehenge jest galeria zewnętrzna, która obejmuje kilka domów neolitycznych. Zrekonstruowano je w oparciu o dowody archeologiczne z wykorzystaniem autentycznych materiałów, dzięki czemu dają one obraz życia ludności neolitycznej, która zbudowała Stonehenge. Stonehenge ma dziś mnóstwo znaczeń. To ikona Wielkiej Brytanii, cud w skali całego świata, miejsce duchowe i źródło inspiracji.

Londyn: Windsor, Stonehenge, Bath i Łaźnie Rzymskie - jednodniowa wycieczka

Londyn: Windsor, Stonehenge, Bath i Łaźnie Rzymskie - jednodniowa wycieczka

Odkryj kilka najważniejszych atrakcji Londynu podczas tej jednodniowej wycieczki autobusowej z Londynu. Doświadcz elegancji zamku Windsor, odkryj tajemnice Stonehenge i podziwiaj georgiańską architekturę w mieście Bath. Odwiedź dobrze zachowaną łaźnię rzymską. Zamek Windsor Przesiąknięty historią zamek Windsor wznosi się dumnie na bujnym zalesionym wzgórzu z widokiem na Tamizę. Pochodzący z czasów normańskich, z rozległymi ogrodami krajobrazowymi i Okrągłą Wieżą z wieżyczkami, łatwo zrozumieć, dlaczego jest to ulubiona weekendowa rezydencja króla, królewski Windsor. Ciesz się fascynującym spojrzeniem przez dziurkę od klucza do luksusowych apartamentów państwowych, w których znajdują się bezcenne dzieła sztuki Rembrandta i Leonarda da Vinci, i odwiedź kaplicę św. Jerzego, nastrojowe miejsce ostatniego spoczynku byłych monarchów, w tym Henryka VIII. Możesz odwiedzić Dom Lalek Królowej Marii, naprawdę niesamowitą konstrukcję z działającymi windami, bieżącą wodą, elektrycznością i butelkami wina, a wszystko to w miniaturze! Tajemniczy Stonehenge Wędruj po miejscu światowego dziedzictwa i daj się oczarować wyjątkowej formacji skalnej. Położone na równinie Salisbury, 40-tonowe skały stoją samotnie od czasu ich przybycia 5000 lat temu. O Stonehenge krąży mnóstwo teorii; od świątyni religijnej po zegar astronomiczny, a nawet cmentarzysko z epoki brązu. Zdecyduj sam, odkrywając historię tego tajemniczego zabytku. Kąpiel Wznoszące się dumnie na zboczach rzeki Avon Bath było pierwszym miastem w Anglii, które zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Podziwiaj wspaniałe XV-wieczne opactwo Bath, oszałamiającą georgiańską architekturę i romantyczny most Pulteney. Łaźnie rzymskie Słynące z rzymskich łaźni, Bath mieści najlepiej zachowane rzymskie spa ze starożytnego świata. Cudownie ukryty przed wzrokiem aż do lat 70. XIX wieku, zagłębij się w historię tego magicznego zabytku i podziwiaj jego architektoniczny splendor. Czas powrotu do Londynu to około 20:00.

Londyn: półdniowa poranna lub popołudniowa wycieczka do Stonehenge

Londyn: półdniowa poranna lub popołudniowa wycieczka do Stonehenge

Odwiedź jeden z najsłynniejszych prehistorycznych zabytków świata. Wyrusz z Londynu autobusem, by zobaczyć mityczną budowlę Stonehenge. Zakończ wycieczkę opcjonalnym posiłkiem – brytyjskim klasykiem, jakim jest smażona ryba z frytkami. Poznaj obiekt z listy światowego dziedzictwa UNESCO. Pobierz audioprzewodnik z nagraniem w wielu językach, by dowiedzieć się więcej o tajemnicach towarzyszących niesamowitej megalitycznej budowli. Podziwiaj ważące 40 ton skały, które stoją samotnie na ogromnej otwartej przestrzeni. Osobliwa budowla Stonehenge, która stanowi osiągnięcie inżynierii i sztuki projektowania sprzed prawie 5000 lat, nadal dzieli historyków w zakresie jej dokładnego przeznaczenia. Istnieją teorie mówiące o tym, iż Stonehenge było świątynią związaną z kultem Słońca lub rozbudowanym cmentarzem. Jest również taka, wedle której to Merlin nakazał olbrzymowi stworzyć dla niego tę budowlę. Wyrób sobie własne zdanie, zwiedzając ten cud starożytnego świata w swoim tempie. Dowiedz się więcej o jego początkach. Zakończ wycieczkę, delektując się opcjonalnym posiłkiem – smażoną rybą z frytkami. Ta uwielbiana przez Brytyjczyków potrawa zostanie podana w klasycznym londyńskim lokalu.

Londyn: Windsor, Stonehenge i Oksford – wycieczka całodniowa

Londyn: Windsor, Stonehenge i Oksford – wycieczka całodniowa

Ciesz się całym dniem angielskiego dziedzictwa, odwiedzając wspaniały zamek Windsor, urzekające Stonehenge i piękne miasto uniwersyteckie Oksford. Podczas tej jednodniowej wycieczki wyruszającej z Londynu otrzymasz wycieczkę po tych wyjątkowych miejscach z gwizdkiem po drodze z interesującym komentarzem przewodnika. Rozpocznij dzień w zamku Windsor, jednej z oficjalnych rezydencji króla Karola III. Odwiedź wspaniałe apartamenty reprezentacyjne, które nadal są używane na uroczystości państwowe i przyjęcia królewskie (jeśli wybrano taką opcję). Poświęć trochę czasu na zwiedzanie terenów zamkowych i XIV-wiecznej kaplicy św. Jerzego, w której można podziwiać jeden z najpiękniejszych przykładów średniowiecznej architektury kościelnej w Anglii. Następnie udaj się do stojących kamieni Stonehenge, wciąż owianych tajemnicą jako niesamowite wyczyn ludzkiej inżynierii. Poznaj prehistoryczny kamienny krąg i poznaj teorie dotyczące jego budowy (jeśli wybrano opcję). Jedź dalej do uniwersyteckiego miasta Oxford, znanego jako „Miasto Śniących Wieży”. Siedziba nauki od 1249 roku, to idylliczne miejsce do zwiedzania podczas fascynującej pieszej wycieczki.

Z Londynu: Całodniowa wycieczka w małej grupie po Cotswolds

Z Londynu: Całodniowa wycieczka w małej grupie po Cotswolds

Poznaj kwintesencję brytyjskiej wsi w Cotswolds, regionie słynącym z zielonych krajobrazów, uroczych wiosek i kamiennych domków w kolorze miodu. Zobacz najważniejsze atrakcje Cotswolds, a także niektóre z zacisznych, mniej znanych obszarów. Najpierw zatrzymaj się w małym miasteczku Burford, jednym z najlepiej zachowanych średniowiecznych miast Anglii z wieloma budynkami liczącymi ponad 500 lat. Odwiedź zabytkowy kościół, przespaceruj się zachwycającą główną ulicą i zwiedź miasto. Następnie udaj się do Bibury, miejscowości znanej jako najpiękniejsza wioska w całej Anglii. Spaceruj wzdłuż rzeki i zobacz Arlington Row, zespół chat tkaczy, które są obecnie jednym z symboli Cotswolds. Wykorzystaj czas wolny na odkrywanie wioski. Później udaj się do malowniczego miasteczka Bourton-on-the-Water. Wyrusz na spacer wzdłuż rzeki i jej mostów, zachwyć się kamiennymi chatami i zjedz lunch.  Zakończ wycieczkę wizytą w Stow-on-the-Wold, kompleksie zajazdów i sklepów z antykami położonych wokół historycznego rynku. Stow od wieków było centrum handlowym w Cotswolds i było miejscem ostatniej bitwy angielskiej wojny domowej w 1646 roku. Znajduje się tu również „najstarszy pub w Anglii”.  Następnie wyruszysz w podróż powrotną do miejsca zbiórki.

Londyn: wycieczka całodniowa do zamku w Windsorze, Stonehenge i Bath

Londyn: wycieczka całodniowa do zamku w Windsorze, Stonehenge i Bath

Wybierz się na całodniową wycieczkę z Londynu, aby zobaczyć słynny zamek w Windsorze, tajemniczy kamienny krąg Stonehenge i piękne georgiańskie miasto Bath. Skorzystaj z opcji dodatku w postaci biletów wstępu. Ciesz się transportem autobusowym i zwiedzaniem z przewodnikiem we wszystkich miejscach. Zacznij od zamku w Windsorze, który jest domem rodziny królewskiej od 900 lat. Odwiedź wspaniałe komnaty reprezentacyjne, wciąż używane podczas oficjalnych wydarzeń i przyjęć królewskich. Zwiedź tereny zamkowe i XIV-wieczną kaplicę św. Jerzego. Stanowią one jedne z najpiękniejszych przykładów sakralnej architektury średniowiecznej w Anglii i pełnią rolę miejsca pochówku królów i królowych, w tym Henryka VIII i jego trzeciej żony, Jane Seymour. Następnie udaj się przez hrabstwo Wiltshire do Stonehenge. Tajemnicze kamienne kręgi Stonehenge są niesamowitym dziełem inżynierii i najważniejszym prehistorycznym miejscem w Anglii. W dalszej kolejności podążysz na zachód do Bath, czyli pięknego georgiańskiego miasta ze słynnymi rzymskimi łaźniami i zachwycającą architekturą w miodowym odcieniu. W trakcie zwiedzania nacieszysz oczy jednymi z najciekawszych pod względem architektonicznym miejscami w Europie, w tym opactwem Bath, Royal Crescent, Cyrkiem, Assembly Rooms i mostem Pulteney. Wybierz opcję zawierającą zwiedzanie łaźni rzymskich, zbudowanych wokół źródeł termalnych, które dostarczały wodę do miasta przez ponad 2000 lat.

Z Londynu: Cotswolds i Oksford – cały dzień z przewodnikiem

Z Londynu: Cotswolds i Oksford – cały dzień z przewodnikiem

Wybierz się na całodniową wycieczkę z przewodnikiem po angielskiej wsi z Londynu. Podziwiaj bajkowe domy Cotswolds, historyczny Uniwersytet Oksfordzki i piękno angielskiej wsi. Wyrusz z Londynu na całodniową wycieczkę, która zabierze Cię na zachód, aby doświadczyć piękna wiejskiego krajobrazu Cotswolds i uniwersyteckiego miasta Oxford. Przejedź przez Cotswolds, podziwiając widoki na piękny krajobraz i kamienne wioski. Wyznaczony obszar o wyjątkowych walorach przyrodniczych, to angielska wieś w najlepszym wydaniu. Zatrzymamy się w Bibury i Burford, dwóch najbardziej lubianych wioskach Cotswolds. Kontynuuj podróż do Oksfordu, aby zwiedzić najsłynniejsze miasto uniwersyteckie na świecie. Czas wolny na lunch w samym sercu miasta. Wybierz się na spacer wśród budynków uczelni i podziwiaj ich iglice. Twój przewodnik poleci Ci trasę spaceru, która obejmuje najsłynniejsze miejsca, w tym Most Westchnień i katedrę Christchurch. Dowiedz się o związku Oksfordu z Alicją w Krainie Czarów i Harrym Potterem. Znajdź świetne miejsce na posiłek (przewodnik udzieli Ci rekomendacji) lub dołącz do lokalnych uczonych i naukowców przy kuflu w najbardziej nawiedzonym pubie w mieście. Wrócisz do Londynu przed 6 wieczorem i możesz skorzystać z londyńskiego metra, aby szybko podróżować do wszystkich części Londynu.

Z Londynu: poranna wycieczka 1-dniowa z wstępem do Stonehenge

Z Londynu: poranna wycieczka 1-dniowa z wstępem do Stonehenge

Odwiedź jedno z najsłynniejszych prehistorycznych miejsc na świecie podczas tej półdniowej porannej wycieczki do Stonehenge. W cenę wliczony jest bilet wstępu dla grupy priorytetowej, umożliwiający dostęp do pomnika, wystawy i autobusu wahadłowego. Wyjedź z Londynu o 7:30 rano, aby być jednymi z pierwszych odwiedzających, którzy dotrą na miejsce. Dowiedz się o historii tego zabytku od swojego kierowcy/przewodnika i skorzystaj z audioprzewodników dostępnych po przyjeździe. Stonehenge, położone na równinie Salisbury w hrabstwie Wiltshire, zostało zbudowane ponad 5000 lat temu. Podziwiaj widoki na otaczającą równinę, odwiedź pomnik i zwiedzaj wystawę przez około 2 godziny. Wróć do centrum Londynu około godziny 14:00, aby mieć czas na zwiedzanie Londynu przez resztę dnia.

Rejs po Poole Harbour i wyspach

Rejs po Poole Harbour i wyspach

Weź udział w rejsie po największym naturalnym porcie w Europie, przy którym położone jest miasto Poole. Zobacz złote plaże w dzielnicy Sandbanks i wyspę Brownsea. Zarówno z odkrytego pokładu, jak i z wygodnego salonu roztaczają się wspaniałe widoki na wyjątkowy krajobraz, który otacza port. Tę trwającą 70 minut wycieczkę rozpoczniesz na urokliwym nabrzeżu w Poole, które wyróżniają stare budynki i gwarna atmosfera.  Następnie przepłyniesz obok wyspy Brownsea, którą zamieszkują dzikie zwierza. Ponadto zobaczysz na niej malowniczy zamek Brownsea, który służył obronie przed najazdami Francuzów. Kolejny punkt wycieczki stanowi półwysep Sandbanks i luksusowe domy, które tworzą „Golden Mile”. Później zachwyci Cię ogrom naturalnej przestrzeni portu i pozostałe wyspy: Green, Furzey, Long i Round. Ta fantastyczna sceneria pomogła zainspirować twórców takich klasyków jak „Władca Pierścieni” i „Podróże Guliwera”. 

Z Londynu: Całodniowa wycieczka po Cotswolds z 2-daniowym lunchem

Z Londynu: Całodniowa wycieczka po Cotswolds z 2-daniowym lunchem

Ciesz się falistymi wzgórzami Cotswolds i odwiedź 3 najpiękniejsze wioski - Burford, Bibury i Stow-on-the-Wold. Podróżuj przez Cotswolds, obszar pozornie niezmieniony z upływem czasu. Zobacz pofałdowane krajobrazy, suche kamienne ściany, urocze kościoły i strumienie, które przepływają obok maleńkich wiosek i uroczych osad. Podczas tej całodniowej wycieczki z Londynu rozpoczniesz zwiedzanie w Burford, gdzie wspaniała High Street opada w dół do rzeki Windrush. Zobacz małe herbaciarnie w mieście, a następnie udaj się na południe do malowniczego Bibury na lunch. Zjedz posiłek w jednej z najpiękniejszych wiosek w Anglii. 2-daniowy posiłek czeka na Ciebie w samym sercu Cotswolds w hotelu Swan. Restauracja z widokiem na rzekę Coln mieści się w XVII-wiecznym dawnym zajeździe dla powozów i serwuje popularną gamę tradycyjnych potraw, a także piwa i wyśmienite wina. Następnie udasz się do Stow-on-the-Wold, małego miasteczka targowego znanego z corocznych targów. Ciesz się spacerem z przewodnikiem po centrum miasta przed powrotem do Londynu.

Często zadawane pytania dot. atrakcji typu Zwiedzanie w: Anglia Południowo-Zachodnia

Oprócz atrakcji typu Zwiedzanie jakie jeszcze atrakcje warto odwiedzić w: Anglia Południowo-Zachodnia?

W: Anglia Południowo-Zachodnia są jeszcze następujące atrakcje warte zobaczenia:

Anglia Południowo-Zachodnia: Wycieczki i bilety

Anglia Południowo-Zachodnia: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Anglia Południowo-Zachodnia? Kliknij tutaj.