Dodaj daty

Anglia Południowo-Zachodnia
Atrakcje na świeżym powietrzu

Atrakcje na świeżym powietrzu

Nasze najbardziej polecane Anglia Południowo-Zachodnia Atrakcje na świeżym powietrzu

Stonehenge: bilet wstępu

1. Stonehenge: bilet wstępu

Stonehenge jest prawdopodobnie najsłynniejszym zabytkiem prehistorycznym świata. Jego budowa przebiegała w kilku etapach. Początkowo był to prosty wał ziemny. Unikatowe kamienne kręgi z trylitów wzniesiono w okresie późnego neolitu – około 2500 lat p.n.e. Z biletem wstępu o określonej godzinie zobaczysz miejsce, które od wieków wzbudza zainteresowanie. Obecnie Stonehenge, Avebury i inne powiązane lokalizacje znajdują się na liście światowego dziedzictwa UNESCO ze względu na unikatowe i duże skupisko zabytków prehistorii. Stonehenge stanowi przedmiot spekulacji i fascynacji co najmniej od wczesnego średniowiecza. W jaki sposób ludzie z okresu neolitu zbudowali to arcydzieło inżynierii, używając jedynie prostych narzędzi i technologii, jakie były wówczas dostępne? W centrum dla odwiedzających zgromadzono setki prehistorycznych obiektów ze Stonehenge. Jedną z nowych atrakcji w Stonehenge jest galeria zewnętrzna, która obejmuje kilka domów neolitycznych. Zrekonstruowano je w oparciu o dowody archeologiczne z wykorzystaniem autentycznych materiałów, dzięki czemu dają one obraz życia ludności neolitycznej, która zbudowała Stonehenge. Stonehenge ma dziś mnóstwo znaczeń. To ikona Wielkiej Brytanii, cud w skali całego świata, miejsce duchowe i źródło inspiracji.

Londyn: Windsor, Stonehenge, Bath i Łaźnie Rzymskie - jednodniowa wycieczka

2. Londyn: Windsor, Stonehenge, Bath i Łaźnie Rzymskie - jednodniowa wycieczka

Odkryj kilka najważniejszych atrakcji Londynu podczas tej jednodniowej wycieczki autobusowej z Londynu. Doświadcz elegancji zamku Windsor, odkryj tajemnice Stonehenge i podziwiaj georgiańską architekturę w mieście Bath. Odwiedź dobrze zachowaną łaźnię rzymską. Zamek Windsor Przesiąknięty historią zamek Windsor wznosi się dumnie na bujnym zalesionym wzgórzu z widokiem na Tamizę. Pochodzący z czasów normańskich, z rozległymi ogrodami krajobrazowymi i Okrągłą Wieżą z wieżyczkami, łatwo zrozumieć, dlaczego jest to ulubiona weekendowa rezydencja króla, królewski Windsor. Ciesz się fascynującym spojrzeniem przez dziurkę od klucza do luksusowych apartamentów państwowych, w których znajdują się bezcenne dzieła sztuki Rembrandta i Leonarda da Vinci, i odwiedź kaplicę św. Jerzego, nastrojowe miejsce ostatniego spoczynku byłych monarchów, w tym Henryka VIII. Możesz odwiedzić Dom Lalek Królowej Marii, naprawdę niesamowitą konstrukcję z działającymi windami, bieżącą wodą, elektrycznością i butelkami wina, a wszystko to w miniaturze! Tajemniczy Stonehenge Wędruj po miejscu światowego dziedzictwa i daj się oczarować wyjątkowej formacji skalnej. Położone na równinie Salisbury, 40-tonowe skały stoją samotnie od czasu ich przybycia 5000 lat temu. O Stonehenge krąży mnóstwo teorii; od świątyni religijnej po zegar astronomiczny, a nawet cmentarzysko z epoki brązu. Zdecyduj sam, odkrywając historię tego tajemniczego zabytku. Kąpiel Wznoszące się dumnie na zboczach rzeki Avon Bath było pierwszym miastem w Anglii, które zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Podziwiaj wspaniałe XV-wieczne opactwo Bath, oszałamiającą georgiańską architekturę i romantyczny most Pulteney. Łaźnie rzymskie Słynące z rzymskich łaźni, Bath mieści najlepiej zachowane rzymskie spa ze starożytnego świata. Cudownie ukryty przed wzrokiem aż do lat 70. XIX wieku, zagłębij się w historię tego magicznego zabytku i podziwiaj jego architektoniczny splendor. Czas powrotu do Londynu to około 20:00.

Londyn: Windsor, Stonehenge i Oksford – wycieczka całodniowa

3. Londyn: Windsor, Stonehenge i Oksford – wycieczka całodniowa

Ciesz się całym dniem angielskiego dziedzictwa, odwiedzając wspaniały zamek Windsor, urzekające Stonehenge i piękne miasto uniwersyteckie Oksford. Podczas tej jednodniowej wycieczki wyruszającej z Londynu otrzymasz wycieczkę po tych wyjątkowych miejscach z gwizdkiem po drodze z interesującym komentarzem przewodnika. Rozpocznij dzień w zamku Windsor, jednej z oficjalnych rezydencji króla Karola III. Odwiedź wspaniałe apartamenty reprezentacyjne, które nadal są używane na uroczystości państwowe i przyjęcia królewskie (jeśli wybrano taką opcję). Poświęć trochę czasu na zwiedzanie terenów zamkowych i XIV-wiecznej kaplicy św. Jerzego, w której można podziwiać jeden z najpiękniejszych przykładów średniowiecznej architektury kościelnej w Anglii. Następnie udaj się do stojących kamieni Stonehenge, wciąż owianych tajemnicą jako niesamowite wyczyn ludzkiej inżynierii. Poznaj prehistoryczny kamienny krąg i poznaj teorie dotyczące jego budowy (jeśli wybrano opcję). Jedź dalej do uniwersyteckiego miasta Oxford, znanego jako „Miasto Śniących Wieży”. Siedziba nauki od 1249 roku, to idylliczne miejsce do zwiedzania podczas fascynującej pieszej wycieczki.

Londyn: półdniowa poranna lub popołudniowa wycieczka do Stonehenge

4. Londyn: półdniowa poranna lub popołudniowa wycieczka do Stonehenge

Odwiedź jeden z najsłynniejszych prehistorycznych zabytków świata. Wyrusz z Londynu autobusem, by zobaczyć mityczną budowlę Stonehenge. Zakończ wycieczkę opcjonalnym posiłkiem – brytyjskim klasykiem, jakim jest smażona ryba z frytkami. Poznaj obiekt z listy światowego dziedzictwa UNESCO. Pobierz audioprzewodnik z nagraniem w wielu językach, by dowiedzieć się więcej o tajemnicach towarzyszących niesamowitej megalitycznej budowli. Podziwiaj ważące 40 ton skały, które stoją samotnie na ogromnej otwartej przestrzeni. Osobliwa budowla Stonehenge, która stanowi osiągnięcie inżynierii i sztuki projektowania sprzed prawie 5000 lat, nadal dzieli historyków w zakresie jej dokładnego przeznaczenia. Istnieją teorie mówiące o tym, iż Stonehenge było świątynią związaną z kultem Słońca lub rozbudowanym cmentarzem. Jest również taka, wedle której to Merlin nakazał olbrzymowi stworzyć dla niego tę budowlę. Wyrób sobie własne zdanie, zwiedzając ten cud starożytnego świata w swoim tempie. Dowiedz się więcej o jego początkach. Zakończ wycieczkę, delektując się opcjonalnym posiłkiem – smażoną rybą z frytkami. Ta uwielbiana przez Brytyjczyków potrawa zostanie podana w klasycznym londyńskim lokalu.

Londyn: wycieczka całodniowa do zamku w Windsorze, Stonehenge i Bath

5. Londyn: wycieczka całodniowa do zamku w Windsorze, Stonehenge i Bath

Wybierz się na całodniową wycieczkę z Londynu, aby zobaczyć słynny zamek w Windsorze, tajemniczy kamienny krąg Stonehenge i piękne georgiańskie miasto Bath. Skorzystaj z opcji dodatku w postaci biletów wstępu. Ciesz się transportem autobusowym i zwiedzaniem z przewodnikiem we wszystkich miejscach. Zacznij od zamku w Windsorze, który jest domem rodziny królewskiej od 900 lat. Odwiedź wspaniałe komnaty reprezentacyjne, wciąż używane podczas oficjalnych wydarzeń i przyjęć królewskich. Zwiedź tereny zamkowe i XIV-wieczną kaplicę św. Jerzego. Stanowią one jedne z najpiękniejszych przykładów sakralnej architektury średniowiecznej w Anglii i pełnią rolę miejsca pochówku królów i królowych, w tym Henryka VIII i jego trzeciej żony, Jane Seymour. Następnie udaj się przez hrabstwo Wiltshire do Stonehenge. Tajemnicze kamienne kręgi Stonehenge są niesamowitym dziełem inżynierii i najważniejszym prehistorycznym miejscem w Anglii. W dalszej kolejności podążysz na zachód do Bath, czyli pięknego georgiańskiego miasta ze słynnymi rzymskimi łaźniami i zachwycającą architekturą w miodowym odcieniu. W trakcie zwiedzania nacieszysz oczy jednymi z najciekawszych pod względem architektonicznym miejscami w Europie, w tym opactwem Bath, Royal Crescent, Cyrkiem, Assembly Rooms i mostem Pulteney. Wybierz opcję zawierającą zwiedzanie łaźni rzymskich, zbudowanych wokół źródeł termalnych, które dostarczały wodę do miasta przez ponad 2000 lat.

Z Londynu: Całodniowa wycieczka w małej grupie po Cotswolds

6. Z Londynu: Całodniowa wycieczka w małej grupie po Cotswolds

Poznaj kwintesencję brytyjskiej wsi w Cotswolds, regionie słynącym z zielonych krajobrazów, uroczych wiosek i kamiennych domków w kolorze miodu. Zobacz najważniejsze atrakcje Cotswolds, a także niektóre z zacisznych, mniej znanych obszarów. Najpierw zatrzymaj się w małym miasteczku Burford, jednym z najlepiej zachowanych średniowiecznych miast Anglii z wieloma budynkami liczącymi ponad 500 lat. Odwiedź zabytkowy kościół, przespaceruj się zachwycającą główną ulicą i zwiedź miasto. Następnie udaj się do Bibury, miejscowości znanej jako najpiękniejsza wioska w całej Anglii. Spaceruj wzdłuż rzeki i zobacz Arlington Row, zespół chat tkaczy, które są obecnie jednym z symboli Cotswolds. Wykorzystaj czas wolny na odkrywanie wioski. Później udaj się do malowniczego miasteczka Bourton-on-the-Water. Wyrusz na spacer wzdłuż rzeki i jej mostów, zachwyć się kamiennymi chatami i zjedz lunch.  Zakończ wycieczkę wizytą w Stow-on-the-Wold, kompleksie zajazdów i sklepów z antykami położonych wokół historycznego rynku. Stow od wieków było centrum handlowym w Cotswolds i było miejscem ostatniej bitwy angielskiej wojny domowej w 1646 roku. Znajduje się tu również „najstarszy pub w Anglii”.  Następnie wyruszysz w podróż powrotną do miejsca zbiórki.

Z Londynu: Półdniowa wycieczka do Stonehenge i bilet wstępu

7. Z Londynu: Półdniowa wycieczka do Stonehenge i bilet wstępu

Odwiedź jedno z najbardziej znanych prehistorycznych miejsc na świecie podczas tej półdniowej wycieczki porannej po Stonehenge. W cenę wliczony jest bilet wstępu priorytetowego, który da Ci dostęp do Stonehenge, wystawy oraz transportu wahadłowego na miejsce.   Wyjedź z Londynu o godz. 7.30, aby być jedną z pierwszą osób, która przybędzie w to miejsce. Poznaj historię tego zabytku z ust kierowcy/przewodnika i skorzystaj z audioprzewodników, które są dostępne po przybyciu.   Ten niesamowity krąg, który znajduje się na równinie Salisbury w hrabstwie Wiltshire, powstał ponad 5000 lat temu. Podziwiaj widoki na otaczającą równinę, odwiedź zabytek i obejrzyj wystawę przez około 2 godziny. Powróć do centrum Londynu około godz. 13.30, gdzie będziesz miał(a) czas, aby zwiedzać przez resztę dnia.

Z Londynu: Cotswolds i Oksford – cały dzień z przewodnikiem

8. Z Londynu: Cotswolds i Oksford – cały dzień z przewodnikiem

Wyrusz z Londynu na całodniową wycieczkę z przewodnikiem pośród krajobrazów angielskiej wsi. Zachwyć się iście bajkowymi domami w paśmie wzgórz Cotswolds, zabytkowym Uniwersytetem Oksfordzkim oraz pięknem angielskiej wsi. Wyrusz z Londynu na całodniową wycieczkę na zachód, aby zobaczyć piękne wiejskie okolice Cotswolds i uniwersyteckie miasto Oksford. Przejedź przez Cotswolds i ciesz się widokiem pięknych krajobrazów oraz budynków z kamienia. Naturalne piękno to kwintesencja angielskiej wsi. Zatrzymaj się w 2 najbardziej lubianych wioskach regionu Cotswolds – Bourton-on-the-Water i Bibury. Skieruj się do Oksfordu i poznaj najsłynniejsze uniwersyteckie miasto na świecie. Wykorzystaj czas wolny, by zjeść lunch w centrum miasta. Przespaceruj się wśród budynków uczelni i podziwiaj charakterystyczne iglice. Twój przewodnik zaleci wybranie trasy pieszej, która obejmuje najbardziej znane miejsca, w tym Most Westchnień oraz katedrę Chrystusa w Oksfordzie. Dowiedz się, co łączy Oksford z bohaterką „Alicji w Krainie Czarów” i Harrym Potterem. Znajdź idealne miejsce na posiłek (przewodnik zaproponuje Ci lokal) lub dołącz do miejscowych badaczy i naukowców na piwo w najbardziej popularnym pubie w mieście. Wróć do Londynu około godz. 18.00 i skorzystaj z londyńskiego metra, aby dotrzeć do dowolnej części miasta.

Z Londynu: Całodniowa wycieczka po Cotswolds z lunchem

9. Z Londynu: Całodniowa wycieczka po Cotswolds z lunchem

Zobacz łagodne wzgórza Cotswolds i odwiedź 4 najpiękniejsze miasteczka i wsie na ich terenie: Burford, Bibury, Bourton-on-the-Water oraz Stow-on-the-Wold. Udaj się w podróż przez Cotswolds – teren, którego nie dotyka upływający czas. Popatrz na rozległe krajobrazy, kamienne mury, niezwykłe kościoły i strumienie, które wiją się przez miasteczka i wioski. W ramach tej całodniowej wycieczki z Londynu odwiedzisz najpierw Burford, gdzie okazała, główna ulica schodzi w dół do rzeki Windrush. Zobacz małe herbaciarnie miejskie, a następnie udaj się na południe do malowniczej miejscowości Bibury na lunch. Posil się w jednej z najpiękniejszych wsi w Anglii. 2-daniowy posiłek będzie czekał na ciebie w sercu Cotswolds, w hotelu Swan. Restauracja z widokiem na rzekę Coln mieści się w XVII-wiecznym budynku dawnej karczmy i serwuje popularne dania tradycyjne oraz piwa typu ale i wina. Zobacz Bourton-on-the-Water, jedną z najładniejszych wsi w rejonie Cotswolds. Następnie udaj się do Stow-on-the-Wold, małego miasteczka słynącego z corocznych targów. Weź udział w spacerze z przewodnikiem po centrum miasteczka, a następnie wróć do Londynu.

Londyn: wycieczka całodniowa do Stonehenge i Bath

10. Londyn: wycieczka całodniowa do Stonehenge i Bath

Odwiedź kultowe Stonehenge i odkryj jego tajemnice, słuchając nagrań z audioprzewodnika. Skorzystaj z czasu wolnego i przemierzaj urocze miasto Bath we własnym tempie podczas tej całodniowej wycieczki z Londynu.Zdecyduj, czy chcesz uwzględnić łaźnie rzymskie w swojej wycieczce. Opuść Londyn i udaj się luksusowym autokarem do wpisanego na listę UNESCO Stonehenge. Usiądź wygodnie i zrelaksuj się podczas tej 2-godzinnej podróży autobusem (jej czas uzależniony jest od korków), podziwiając zachwycające krajobrazy zza okna. Po dotarciu do mitycznego kamiennego kręgu na równinie Salisbury, będziesz mieć około 90 minut czasu wolnego, by zwiedzić okolicę na własną rękę.Pobierz aplikację do zwiedzania Stonehenge z audioprzewodnikiem, aby w pełni wykorzystać swoją wizytę. Następnie udaj się do Bath, miasta słynącego ze swojej georgiańskiej architektury. Skorzystaj z transportu do centrum miasta i zwiedź je na własną rękę, odkrywając jego historyczne centrum przez około 2,5 godziny, lub zrelaksuj się w łaźniach rzymskich (w zależności od wybranej opcji). Zobacz wspaniałe zabytki, takie jak Bath Abbey czy Royal Crescent.

Liczba znalezionych atrakcji: 97
Sortuj wg::
Anglia Południowo-Zachodnia

Anglia Południowo-Zachodnia

Często zadawane pytania dot. atrakcji typu Atrakcje na świeżym powietrzu w: Anglia Południowo-Zachodnia

Oprócz atrakcji typu Atrakcje na świeżym powietrzu jakie jeszcze atrakcje warto odwiedzić w: Anglia Południowo-Zachodnia?

W: Anglia Południowo-Zachodnia są jeszcze następujące atrakcje warte zobaczenia:

Anglia Południowo-Zachodnia: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Anglia Południowo-Zachodnia? Kliknij tutaj.

Anglia Południowo-Zachodnia: Co mówią inni?

Ekspresowa wycieczka do Stonehenge była doskonała, warta swojej ceny. Powiedziałbym, że słoneczna pogoda bardzo pomogła, więc upewnijcie się, że macie słoneczny dzień, w przeciwnym razie deszcz i wiatr pogorszyłyby sytuację. Kader był doskonałym kierowcą, a jego komentarz podczas jazdy był świetny / pouczający / zabawny! Zdecydowanie poleciłbym tę aktywność!

Ta wycieczka była dokładnie tym, czego szukaliśmy - zabrano nas do kilku wiosek Cotswolds, mieliśmy wystarczająco dużo czasu na samodzielne zwiedzanie, autobus jechał przez malowniczą okolicę (jako mały autobus mógł jechać wiejskimi drogami, gdzie większy autobus nie byłby w stanie przejechać), nasz kierowca Jamie był przyjazny i dobrze się bawił.

Dobrze zorganizowana wycieczka. Można to wygodnie zrobić w ramach jednodniowej wycieczki z Londynu. Wszystko było na temat i na czas. Naszym przewodnikiem był George, wszystko ładnie przez niego wyjaśnione, zdecydowanie polecam wycieczkę.

Wszystko działało idealnie, świetna obsługa i wspaniałe doświadczenie! Przydałoby się trochę więcej czasu na miejscu, abyś mógł cieszyć się tym miejscem w spokoju, ale mimo to mogliśmy wykorzystać zarezerwowany czas! Dzięki

Piękna wycieczka, podczas której można odwiedzić miasta, które wydają się wyjęte z bajki. Nasz przewodnik, Jamie, był bardzo miły i przekazał wiele interesujących informacji. Wysoce polecany!!!