Anglia Południowo-Wschodnia – nasze najbardziej polecane atrakcje

Londyn: rejs Tamizą z Westminster do Greenwich

1. Londyn: rejs Tamizą z Westminster do Greenwich

Podziwiaj widoki na najbardziej kultowe zabytki Londynu podczas rejsu po Tamizie. Rejs do Greenwich, aby zobaczyć zabytki Londynu znad Tamizy. Podróżuj obok kultowych zabytków, takich jak Houses of Parliament, Tower Bridge i Tate Modern. Wybierz podróż w jedną stronę lub w obie strony, z wejściem bez kolejki i unikaj kolejek w kasie biletowej, idąc prosto na pokład łodzi. Posłuchaj komentarza audio do pobrania na smartfonie, ciesząc się komfortem nowoczesnego, ale tradycyjnego statku. Podziwiaj strukturę piramidy The Shard i zobacz inne zabytki z historycznej drogi wodnej Londynu. Udaj się na otwarty pokład, aby podziwiać panoramiczne widoki na zabytki Londynu. Zatrzymaj się na przystani Embankment Pier, Festival Pier i Tower Bridge Quay, zanim dotrzesz do molo Greenwich. Odkrywaj uroki Greenwich na własnych warunkach i zobacz atrakcje, takie jak Greenwich Market, Cutty Sark, National Maritime Museum, Greenwich Park i Royal Observatory, które znajdują się w odległości krótkiego spaceru od molo.

Magiczny Londyn z Harrym Potterem: wycieczka piesza z przewodnikiem

2. Magiczny Londyn z Harrym Potterem: wycieczka piesza z przewodnikiem

Podążaj śladami swoich ulubionych czarodziejów (i wiedźm) po londyńskim świecie mugoli. Twoim przewodnikiem będzie entuzjasta serii o Harrym Potterze mający w zanadrzu dziwaczne i arcyciekawe zagadki.  Spotkaj się ze swoim przewodnikiem, by rozpocząć przygodę. Na początek dowiedz się, do którego z domów Hogwartu należysz. Rywalizuj z innymi domami w interaktywnym quizie. Poznaj miejsca, które zainspirowały J.K. Rowling – od szekspirowskiego teatru Globe po londyńskie zaułki, które były inspiracją dla ulicy Śmiertelnego Nokturnu. Przejdź obok Dziurawego Kotła – sekretnego pubu czarodziejów. Zwiedź ulicę Pokątną, gdzie Harry wszedł w posiadanie swej pierwszej różdżki. Zobacz także most, który został zniszczony przez śmierciożerców w filmie „Harry Potter i Książę Półkrwi”.  W ramach wycieczki z przewodnikiem możesz wybrać przejazd londyńskim metrem albo krótki rejs łodzią po Tamizie. Obie opcje przebiegają według następującego planu:  1. Katedra w Southwark 2. Borough Market 3. The Golden Hinde 4. Pałac Winchester 5. Muzeum Więziennictwa The Clink 6. Teatr szekspirowski Globe 7. Most Milenijny 8. Szkoła, do której uczęszczał Daniel Radcliffe 9. The London Eye 10. Tamiza 11. Pub Sherlocka Holmesa 12. Great Scotland Yard 13. Bank Gringotta 14. Najmniejszy na świecie posterunek policji 15. Trafalgar Square 16. Ulica Śmiertelnego Nokturnu 17. Ulica Pokątna 18. Palace Theatre

Londyn: rejs Tamizą z Westminster do Tower Bridge

3. Londyn: rejs Tamizą z Westminster do Tower Bridge

Wejdź na pokład łodzi wycieczkowej przy Westminster Pier i popłyń przez serce Londynu, podziwiając po drodze liczne zabytki wzdłuż Tamizy. Zatrzymaj się na przystani Embankment Pier, Festival Pier i Bankside Pier, zanim dotrzesz do Tower Bridge Quay. Po drodze zobacz katedrę św. Pawła, The Shard, Tate Modern, Globe Theatre i wiele innych atrakcji. Wybierz wycieczkę w jedną stronę do Tower Bridge Quay lub zdecyduj się na rejs w obie strony i wróć do Westminster. Posłuchaj komentarza audio na żywo swojego kapitana i skorzystaj z najnowocześniejszych udogodnień na pokładzie łodzi. Skorzystaj z regularnych odjazdów z Westminster Pier co godzinę oraz doskonałych okazji do oglądania z otwartego górnego pokładu nowoczesnych statków „Sapele” i „Mercuria” lub z otwartego pokładu tradycyjnego statku „Sarah Kathleen”. Na każdym statku znajduje się bar serwujący lekkie przekąski do kupienia.

Londyn: wycieczka krajoznawcza Hop-On Hop-Off

4. Londyn: wycieczka krajoznawcza Hop-On Hop-Off

Zwiedź Londyn podczas wycieczki autobusowej z możliwością wsiadania i wysiadania na dowolnych przystankach. Poznaj historię, kulturę i architekturę miasta dzięki komentarzom audio na pokładzie. Podziwiaj panoramiczne widoki, jakie zapewnia jazda autobusem z otwartym dachem. Twój bilet obejmuje również trasę autobusu wahadłowego. Odwiedź wszystkie najważniejsze zabytki Londynu, podróżując trasą obejmującą 36 przystanków – od Grosvenor Gardens po pałac Buckingham. Zobacz Bramę Królowej Elżbiety w Hyde Parku oraz nabrzeże Tamizy. Przejedź przez most Westminster Bridge i rzuć okiem na pałac Westminsterski, Big Bena oraz London Eye. Podziwiaj katedrę św. Pawła, opactwo westminsterskie i most Tower Bridge. Poczuj blichtr i splendor londyńskiego West Endu, jadąc autobusem na Leicester Square, a następnie w kierunku pałacu Buckingham – głównej rezydencji królewskiej. Ciesz się możliwością zwiedzania zabytków w swoim tempie. Możesz wysiąść na dowolnym z 36 przystanków na 3 trasach, aby zobaczyć pobliskie atrakcje. Kup bilet 24-, 48- lub 72-godzinny i weź udział w bezpłatnym rejsie po Tamizie, płynąc między Westminster Pier i Tower Pier. Przepłyń pod najsłynniejszymi mostami w mieście i zobacz Londyn z poziomu wody. Przystanki trasy czerwonej: Belvedere Road Aldwych (hotel One Aldwych) Ludgate Hill (katedra św. Pawła) Queen Victoria Street (The City) London Bridge Tooley Street (Tower Bridge) Tower Hill (Tower of London) Victoria Embankment Westminster Bridge (Big Ben) Horseferry Road Brama Buckingham (pałac Buckingham) – zamknięta do odwołania Buckingham Palace Road (Victoria Station) Buckingham Palace Road, przystanek Z12 Grosvenor Gardens Queen Elizabeth Gate, Hyde Park Marble Arch (Speakers Corner) Marble Arch (Park Lane) Haymarket Pall Mall East (Trafalgar Square) Westminster Bridge (South) Trasa zielona – autobus wahadłowy: Belvedere Road, miejsce 3788, za London Eye Aldwych (przed hotelem One Aldwych) Southampton Row, przystanek Y, w kierunku British Museum Woburn Place, przystanek H przed Royal National Hotel Bedford Way, przystanek BP 4580, za Royal National Hotel Southampton Row, przystanek B, w kierunku sklepu City Sightseeing i centrum informacyjnego Lancaster Place, Somerset House, przystanek B Przystanki trasy niebieskiej: Marble Arch (Park Lane) Knightsbridge Royal Albert Hall Kensington Road Gloucester Road Muzeum Wiktorii i Alberta Harrods Queen Elizabeth Gate, Hyde Park Marble Arch (Speakers Corner)

Londyn: Big Bus Hop-on Hop-off, rejs po rzece i London Eye

5. Londyn: Big Bus Hop-on Hop-off, rejs po rzece i London Eye

Odkryj to, co najlepsze w Londynie, korzystając z wycieczki typu hop-on hop-off na pokładzie piętrowego autobusu z otwartym dachem i ciesz się przejażdżką London Eye w ramach swojego biletu. W ramach swojego biletu wybierz się także na relaksujący rejs po Tamizie. Wycieczka typu hop-on, hop-off to idealny sposób na odkrycie najlepszych zabytków, punktów orientacyjnych i atrakcji Londynu we własnym tempie. Wycieczka zapewnia nieograniczony dostęp do autobusów typu hop-on hop-off z przystankami strategicznie rozmieszczonymi w najważniejszych lokalizacjach, takich jak Big Ben, Pałac Buckingham, London Eye, Opactwo Westminsterskie, Tower Bridge i Katedra św. Pawła. Wysiądź z autobusu na moście Westminster i wybierz się na niezapomnianą przejażdżkę diabelskim młynem London Eye. Ze szczytu będziesz mógł podziwiać zapierającą dech w piersiach panoramę 360 stopni na imponującą panoramę miasta. Zobacz najsłynniejsze zabytki miasta, w tym Big Bena i gmach parlamentu, z niezrównanego widoku z lotu ptaka. Rozpocznij wycieczkę na dowolnym przystanku Big Bus. Do popularnych punktów wyjścia należą London Eye, Marble Arch, Victoria Station i Trafalgar Square. W przypadku wszystkich rodzajów biletów możesz wybrać się na rejs statkiem po Tamizie od Tower of London do Westminster Pier (w dowolnym kierunku). Do najważniejszych atrakcji trasy Big Bus należą: Pałac Buckingham i zmiana warty Budynki Parlamentu Big Bena opactwo Westminsterskie 10 Downing Street Whitehall Cyrk Piccadilly, Ulica Oksfordzka Regent Street Plac Trafalgarski Londyńskie Oko Loch londyński Akwarium Sea Life w Londynie Madame Tussauds Covent Garden Bank Anglii Pomnik Katedra św. Pawła Wieża w Londynie Wieża most Odłamek Ratusz Pałac Lambeth Brytyjskie Muzeum Marmurowy Łuk Mayfaira Zielony park Kącik Hyde Parku Harrodsa Muzea South Kensington Pałac Kensington Notting Hill.

Bilet wstępu do zamku Windsor

6. Bilet wstępu do zamku Windsor

Założony w XI wieku przez Wilhelma Zdobywcę zamek Windsor jest najstarszym i największym okupowanym zamkiem na świecie. Został przebudowany przez kolejnych królów i królowe, w tym Henryka II, Karola II i Jerzego IV. Twój bilet uprawnia do wstępu do zamku, w tym do wspaniałych apartamentów reprezentacyjnych, w których znajdują się jedne z najwspanialszych skarbów z królewskiej kolekcji. Wśród arcydzieł znajdują się obrazy Holbeina, Rubensa i Van Dycka, a także wspaniałe meble angielskie i francuskie. W miesiącach zimowych do trasy zwiedzania dodawane są okazałe prywatne apartamenty stworzone przez Jerzego IV, znane jako Semi-State Rooms. Twój wstęp obejmuje również dostęp do kaplicy św. Jerzego (z wyjątkiem niedziel). Jest to jeden z najpiękniejszych budynków kościelnych w Anglii i jest miejscem spoczynku 10 monarchów, w tym Henryka VIII i Karola I. W zamku Windsor jest wiele do zobaczenia i zrobienia, więc poświęć wystarczająco dużo czasu, aby jak najlepiej wykorzystać wizytę, która prawdopodobnie potrwa od 2,5 do 3 godzin. Zamek położony jest na szczycie stromego wzniesienia, a trasa zwiedzania obejmuje duże odległości, dlatego wskazane jest wygodne obuwie.

Londyn: piesza wycieczka śladami Kuby Rozpruwacza z przewodnikiem

7. Londyn: piesza wycieczka śladami Kuby Rozpruwacza z przewodnikiem

Spaceruj ulicami dzielnic East End w Londynie podczas tajemniczej wycieczki pieszej śladami Kuby Rozpruwacza. Przenieś się do 1888 roku dzięki doświadczonemu przewodnikowi i spróbuj rozwiązać tajemnicze morderstwa w trakcie tej wciągającej atrakcji. Oceń dowody w postaci fotografii i wysłuchaj prawdziwych historii o dochodzeniach, aby poznać i rozpracować podejrzanych. „Przesłuchaj” domniemanych sprawców i poznaj teorie na temat tego, kto popełnił niektóre z najbardziej szokujących zbrodni w historii Wielkiej Brytanii. Poznaj informacje o ofiarach i życiu w Whitechapel – ubogiej dzielnicy w tamtych czasach. Przewodnik opowie Ci też ciekawe fakty o Londynie z czasów wiktoriańskich, w tym o kontekście kulturalnym dla takich postaci jak Sherlock Holmes.  Czy śledczy byli kiedykolwiek blisko złapania Kuby Rozpruwacza? Dlaczego wybrał on Whitechapel? Czy odkryto jakiekolwiek dowody? Dowiedz się tego i wielu innych informacji dzięki przewodnikowi, który jest ekspertem z dziedziny Kuby Rozpruwacza. Przystanki: Brick Lane• •Christ Church •Spitalfields Market •Mitre Square •Petticoat Lane •Ten Bells Pub

Londyn: Karnet All-Inclusive na 1-10 dni - GoCity

8. Londyn: Karnet All-Inclusive na 1-10 dni - GoCity

Zobacz wszystko, co Londyn ma do zaoferowania dzięki London Pass by Go City i zaoszczędź do 50%* na najważniejszych atrakcjach. Dzięki bogactwu historii i kultury Londyn zawsze ma wiele do zaoferowania turystom. London Pass to kompletny pakiet punktów zwiedzających, umożliwiający dostęp do ponad 90 najważniejszych atrakcji, wycieczek i muzeów. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy najważniejszych zabytków i atrakcji, w tym Tower of London, londyńskiego zoo, The View from the Shard, zamku Windsor i wielu innych. Weź udział w jednodniowej wycieczce autobusowej Hop-On/Hop-Off z ponad 60 przystankami w całym Londynie, w tym do Pałacu Buckingham, Tower of London, Katedry św. Pawła, Tower Bridge, Trafalgar Square i Piccadilly Circus. Karnet ważny jest przez cały dzień roboczy na 3 trasach. Otrzymasz także dostęp do specjalnych korzyści dla posiadaczy London Pass, w tym zniżek w sklepach z pamiątkami w wybranych atrakcjach. London Pass umożliwia dostęp do ponad 90 atrakcji, w tym: POPULARNE ATRAKCJE • Wieża w Londynie • Widok z Odłamka • 1-dniowa wycieczka autobusowa typu hop-on hop-off • Rejs po Tamizie (Uber Boat Thames Clippers – 1-dniowy hop-on hop-off) • Zamek Windsor (wstęp tylko po południu) • Opactwo Westminsterskie • Doświadczenie z mostem londyńskim • Wieża most • Zoo ZSL w Londynie • Katedra św. Pawła • Pałac Kensington MIEJSCA ZAINTERESOWANIA • Teatr Globe Szekspira • Royal Albert Hall • Królewskie Obserwatorium w Greenwich • Stara Królewska Szkoła Marynarki Wojennej • Cutty Sark • Ogrody Kew • Pałac Hampton Court • Dom Apsleyów • Dom Benjamina Franklina: Wycieczka architektoniczna • Dom Benjamina Franklina: historyczny • Pałac Eltham • Złota Łania • Łuk Wellingtona • Ogród Fizyczny Chelsea MUZEA I GALERIE • Muzeum Transportu w Londynie • Muzeum Podrzutków • Muzeum Kawalerii Gospodarstwa Domowego • Muzeum Karola Dickensa • Muzeum Strażników • Muzeum Kreskówki • Kolekcja współczesnej sztuki włoskiej Estorick • Kolekcja Wernhera w Domu Strażnika • Muzeum Fanów • Muzeum Kanału Londyńskiego • Londyńskie Muzeum Wody i Pary • Muzeum Ogrodnicze • Muzeum Marek, Opakowań i Reklamy • Galeria Królowej (tymczasowo zamknięta) • Muzeum Poczty • Galeria Courtauld • Bezramowe – wciągające wrażenia artystyczne WYCIECZKI I DOŚWIADCZENIA • Orbita ArcelorMittal • Stadion Arsenalu FC (stadion Emirates) • Wycieczka po stadionie Chelsea FC • Wycieczka po stadionie Tottenham Hotspur FC • Zwiedzanie stadionu Twickenham i Muzeum Rugby • Zwiedzanie stadionu Wembley • Wycieczka po historycznych pubach po Londynie i nie tylko! Uwaga: atrakcje i wycieczki mogą ulec zmianie. Przed wyjazdem sprawdź cyfrowy przewodnik lub aplikację Go City znajdującą się na kuponie potwierdzającym, aby zapoznać się z pełną listą dodatków, godzinami otwarcia i instrukcjami rezerwacji, jeśli ma to zastosowanie. *Oszczędności na podstawie przykładowych planów podróży na stronie internetowej Go City.

Londyn: Harry Potter Studio i Oksford – 1-dniowa wycieczka

9. Londyn: Harry Potter Studio i Oksford – 1-dniowa wycieczka

Dołącz do całodniowej wycieczki autobusowej z Londynu, która łączy w sobie wycieczkę tematyczną po Warner Bros Studio „The Making of Harry Potter” i pieszą wycieczkę po Uniwersytecie Oksfordzkim. Rozpocznij swoją wycieczkę w zabytkowym Oksfordzie, w którym znajduje się najstarszy uniwersytet w Anglii. Weź udział w pieszej wycieczce z przewodnikiem, podczas której przejdziesz obok słynnych budynków uczelni, krużganków, dziedzińców i brukowanych placów. Zobacz Bibliotekę Bodlejańską, Radcliffe Camera, Sheldonian Theatre i wybrane kolegia. Ciesz się czasem wolnym, by we własnym tempie zwiedzić wszystko, co ma do zaoferowania Oksford. Następnie weź udział w wycieczce po Warner Bros. Studio i rozpocznij swoją magiczną przygodę podczas doświadczenia „The Making of Harry Potter”. Odkryj zakulisowe sekrety i posłuchaj o technikach filmowych użytych do stworzenia magii filmów o Harrym Potterze. Odwiedź najbardziej znane miejsca z filmu: Wielką Salę, gabinet Dumbledore'a, pokój wspólny Gryffindoru, Ministerstwo Magii, Privet Drive 4, kuchnię Weasley'ów, Hogwart Ekspres i ulicę Pokątną. Wsiądź do oryginalnego pociągu Hogwart Ekspres i zobacz rekonstrukcję peronu 9 i 3/4. Zwiedź wnętrze przedziałów, które były wykorzystane podczas kręcenia filmów oraz zrób sobie zdjęcie z wózkiem bagażowym znikającym za ścianą.

Londyn: Windsor, Stonehenge, Bath i Łaźnie Rzymskie - jednodniowa wycieczka

10. Londyn: Windsor, Stonehenge, Bath i Łaźnie Rzymskie - jednodniowa wycieczka

Odkryj kilka najważniejszych atrakcji Londynu podczas tej jednodniowej wycieczki autobusowej z Londynu. Doświadcz elegancji zamku Windsor, odkryj tajemnice Stonehenge i podziwiaj georgiańską architekturę w mieście Bath. Odwiedź dobrze zachowaną łaźnię rzymską. Zamek Windsor Przesiąknięty historią zamek Windsor wznosi się dumnie na bujnym zalesionym wzgórzu z widokiem na Tamizę. Pochodzący z czasów normańskich, z rozległymi ogrodami krajobrazowymi i Okrągłą Wieżą z wieżyczkami, łatwo zrozumieć, dlaczego jest to ulubiona weekendowa rezydencja króla, królewski Windsor. Ciesz się fascynującym spojrzeniem przez dziurkę od klucza do luksusowych apartamentów państwowych, w których znajdują się bezcenne dzieła sztuki Rembrandta i Leonarda da Vinci, i odwiedź kaplicę św. Jerzego, nastrojowe miejsce ostatniego spoczynku byłych monarchów, w tym Henryka VIII. Możesz odwiedzić Dom Lalek Królowej Marii, naprawdę niesamowitą konstrukcję z działającymi windami, bieżącą wodą, elektrycznością i butelkami wina, a wszystko to w miniaturze! Tajemniczy Stonehenge Wędruj po miejscu światowego dziedzictwa i daj się oczarować wyjątkowej formacji skalnej. Położone na równinie Salisbury, 40-tonowe skały stoją samotnie od czasu ich przybycia 5000 lat temu. O Stonehenge krąży mnóstwo teorii; od świątyni religijnej po zegar astronomiczny, a nawet cmentarzysko z epoki brązu. Zdecyduj sam, odkrywając historię tego tajemniczego zabytku. Kąpiel Wznoszące się dumnie na zboczach rzeki Avon Bath było pierwszym miastem w Anglii, które zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Podziwiaj wspaniałe XV-wieczne opactwo Bath, oszałamiającą georgiańską architekturę i romantyczny most Pulteney. Łaźnie rzymskie Słynące z rzymskich łaźni, Bath mieści najlepiej zachowane rzymskie spa ze starożytnego świata. Cudownie ukryty przed wzrokiem aż do lat 70. XIX wieku, zagłębij się w historię tego magicznego zabytku i podziwiaj jego architektoniczny splendor. Czas powrotu do Londynu to około 20:00.

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Anglia Południowo-Wschodnia

Najciekawsze atrakcje

Anglia Południowo-Wschodnia: najciekawsze atrakcje

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 624
Sortuj wg::

Niezwykłe doznania

Anglia Południowo-Wschodnia: poznaj okolicę

Pokaż wszystkie

Często zadawane pytania dotyczące: Anglia Południowo-Wschodnia

Jakie najlepsze atrakcje trzeba zobaczyć w: Anglia Południowo-Wschodnia?

Anglia Południowo-Wschodnia: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Anglia Południowo-Wschodnia? Kliknij tutaj.

Anglia Południowo-Wschodnia: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5 / 5

na podstawie 48 287 opinii

Chronometraż był lil. Wybrałem 14:45 jako moją pierwszą aktywność w Madame Tussaud's, więc zostało mi 2 i pół godziny na pozostałe 2 miejsca docelowe. Które przegapiłem 1, ponieważ zostało zamknięte o 17:00. Miejsca docelowe nie są w tym samym miejscu, więc podróż zajęła nam trochę czasu. Tak rozczarowany, że Getyourguide nas nie powiadomił. Mówi tylko, aby wybrać czas dla pierwszego miejsca docelowego. Odpoczynek należy do Ciebie. Zaplanuj cały dzień i zacznij od samego rana, aby jak najlepiej go wykorzystać.

It was an amazing experience!our guide Valentina did her best to make us satisfied and cares about evey detail.Loved the trip very much,and the Harry Potter tour was just wonderfull.

Wycieczka zorganizowana świetnie. Dużo czasu dla siebie, ale tez ciekawe historie i opowieść, którymi uraczył nas fenomenalny przewodnik Mike. Zdecydowanie polecamy!

Wszystko zorganizowane bardzo dobrze. Samo studio robi niesamowite wrażenie!

Bardzo wygodny sposób na szybkie odwiedzenie kluczowych miejsc w Londynie.