Atrakcje i wycieczki
Anglia Północno-Zachodnia

Anglia Północno-Zachodnia: najczęściej polecane atrakcje

Liverpool: Zwiedzanie muzeum i stadionu Liverpool Football Club

Liverpool: Zwiedzanie muzeum i stadionu Liverpool Football Club

Odkryj stadion Anfield i poznaj historię Liverpool FC w interaktywnym muzeum. Odwiedź ekskluzywne obszary, w tym tunel dla graczy i szatnie, z przewodnikami na żywo i audioprzewodnikami pod ręką. Rozpocznij zwiedzanie na trybunie głównej i podziwiaj widoki na boisko i panoramę Liverpoolu. Przekonaj się, jak stadion ożywa w dni meczowe dzięki wciągającej technologii. Uzyskaj wgląd w historię klubu i dostęp do obszarów, które trzeba zobaczyć, takich jak sala konferencji prasowych, słynny znak This Is Anfield, tunel dla zawodników, czółno menedżerskie i szatnie. Wycieczka po stadionie będzie wzbogacona o multimedialny zestaw słuchawkowy wraz z Twoimi przewodnikami, którzy odpowiedzą na wszelkie pytania. Następnie udaj się do Muzeum Liverpool Football Club. Odkryj historię Liverpoolu FC, w której możesz podziwiać osiągnięcia drużyny z sezonu 19/20. Zobacz kolekcję Jamiego Carraghera, która znajduje się obok istniejącej kolekcji Stevena Gerrarda, tworząc nową wystawę zatytułowaną "Two Local Lads Who Shook The Kop".

Manchester: Rejs po kanale i rzece

Manchester: Rejs po kanale i rzece

Zobacz Manchester z innej perspektywy podczas malowniczego rejsu po kanałach. Płyń wzdłuż kanału Manchester Ship Canal i rzeki Irwell, podziwiając najważniejsze zabytki miasta, w tym stadion Manchester United i historyczny most kolejowy Stephensona. Wejdź na pokład z Salford Quays i zobacz zabytki, od nowoczesnego Media City, obecnie siedziby BBC i nowej siedziby ITV Coronation Street, po imponujący stadion piłkarski Old Trafford i most kolejowy George'a Stephensona z 1830 roku. Przejedź przez pierwszą ze 120-metrowych śluz kanału Manchester Ship Canal, podziwiając imponujące Imperial War Museum i stare doki Pomona Docks, a następnie udaj się do serca Manchesteru wzdłuż rzeki Irwell. Podczas rejsu wysłuchaj komentarza opisującego historię kanału Manchester Ship Canal. Dowiedz się o branżach, które uczyniły miasto jedną z potęg Europy w XIX wieku i posłuchaj o ekscytującej przyszłości, która jest obecnie budowana.

Liverpool: City and Beatles Tour z biletem Hop-On Hop-Off

Liverpool: City and Beatles Tour z biletem Hop-On Hop-Off

Wskocz na pokład otwartej wycieczki autobusowej po Liverpoolu i The Beatles. Posłuchaj historii społecznej miasta i miejsca, w którym Beatlesi urodzili się, wychowali, mieszkali i grali. Zobacz wszystkie historyczne zabytki miasta, w tym nabrzeże wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO i 2 wspaniałe katedry. Twój pierwszy przystanek to Penny Lane i drugi Strawberry Field, gdzie możesz opuścić autobus, aby zrobić bezcenne zdjęcie. Następnie udasz się do domów z dzieciństwa Johna Lennona i Paula McCartneya, po czym wrócisz do miasta, gdzie usłyszysz wszystko o wspaniałej rzece Mersey. Po ukończeniu wycieczki City and Beatles wykorzystaj swój bilet, aby dołączyć do wycieczki hop-on hop-off po mieście. Przejedź przez historyczne zabytki i atrakcje, w tym The Royal Albert Dock, kultowe nabrzeże UNESCO, światowej sławy Cavern Club, Muzeum Światowe, obie wspaniałe katedry, filharmoniczne jadalnie, China Town i wiele więcej. Otrzymasz również ekskluzywne oferty w całym mieście, w tym darmowy kieliszek szampana w Philharmonic Dining Rooms.

Liverpool: Rejs po rzece Mersey

Liverpool: Rejs po rzece Mersey

Cofnij się w czasie podczas tego rejsu po rzece w Liverpoolu, wysłuchując opowieści o Beatlesach i promach pływających po Mersey. Podziwiaj znane nabrzeże Liverpoolu, płynąc na pokładzie promu legendarnego przewoźnika Mersey Ferries. Wejdź na pokład promu na terenie liverpoolskiej przystani Pier Head, by rozpocząć swoją wodną przygodę. Skorzystaj z możliwości zakupu wyśmienitych przekąsek, które uprzyjemnią Ci podziwianie miasta z poziomu wody. Wysłuchaj komentarza przewodnika, który zwróci Twoją uwagę na zabytki. Przepłyń obok budowli wykonanych z żeliwa, cegieł i kamieni, które tworzą kompleks Royal Albert Dock. Zachwyć się widokiem na zespół architektoniczny Three Graces, który powstał w latach 00. XX wieku. W jego skład wchodzi oszałamiający drapacz chmur w stylu gotyckim. Promy Mersey Ferries pełne są wspomnień – wysłuchaj opowieści o występach Beatlesów w ramach wydarzeń Riverboat Shuffles na początku lat 60. i procederze przemytu. Przekonaj się, jak wiele historii łączy się z Mersey Ferries. Usiądź wygodnie, ciesząc się wciągającym komentarzem i otaczającym Cię dziedzictwem.

Liverpool: Bilet do muzeum „The Beatles Story”

Liverpool: Bilet do muzeum „The Beatles Story”

The Beatles Story w Liverpoolu to znacznie więcej niż muzeum... zapraszamy Cię w niesamowitą podróż w czasie do życia i muzyki The Beatles. Doświadcz Beatlemanii z pierwszej ręki dzięki wciągającym rekonstrukcjom kluczowych miejsc w karierze zespołu, w tym Hamburga, The Cavern Club, Abbey Road Studios i nie tylko. Zobacz fascynujące kawałki oryginalnych autentycznych pamiątek podczas podróży długą i krętą drogą od pierwszej gitary George'a Harrisona do ostatniego fortepianu Johna Lennona i nie tylko. Posłuchaj historii dzięki naszym audioprzewodnikom "Living History" dostępnym w 12 językach, w tym angielskim, hiszpańskim, niemieckim, francuskim, włoskim, rosyjskim, japońskim, polskim, mandaryńskim, kantońskim, koreańskim i brazylijskim portugalskim.

Etihad Stadium: Wycieczka po stadionie Manchesteru City

Etihad Stadium: Wycieczka po stadionie Manchesteru City

Zanurz się w historii City podczas Manchester City Stadium Tour. Odwiedź obszary Stadionu, które zwykle nie są dostępne dla publiczności. Dzięki najnowszej technologii marzenia się spełniają, gdy Ty i Twoi bliscy siedzicie i rozmawiacie z Pepem Guardiolą w sali prasowej. Zanurz się w City Story, wychodząc ze szklanego tunelu dla graczy, usiądź na siedzeniach w ziemiance i rozkoszuj się widokiem stadionu z boku boiska! Na każdym kroku czeka niespodzianka! Zwiedzanie stadionu i klubu rozpoczyna się po wejściu na południe od stadionu przez M-Gate. Zostaniesz powitany przez profesjonalnego przewodnika, który zabierze Cię na 75-minutową wycieczkę po stadionie Etihad i dostarczy Ci spostrzeżeń i anegdot. Zwiedzanie za kulisami domu zwycięzców Treble obejmuje ekskluzywne spojrzenie na szatnię gospodarzy, gdzie możesz zrobić sobie selfie z koszulką ulubionego gracza, przejść tunelem do odgłosy tłumu na Etihad Stadium. Następnie idź na bok boiska i usiądź w ławce żłobkowej w ziemiankach. Następnie możesz pozować do zdjęcia i odpowiedzieć na pytania z wirtualnym Pepem Guardiolą w sali konferencyjnej. Goście wycieczkowi otrzymują również ekskluzywną 10% zniżkę w CityStore na zakupy w pełnej cenie.

Manchester: Bilet wstępu do Narodowego Muzeum Futbolu

Manchester: Bilet wstępu do Narodowego Muzeum Futbolu

Twój bilet obejmuje wstęp na wszystkie cztery piętra muzeum w celu samodzielnego zwiedzania. Na parterze możesz zobaczyć różne trofea i podziwiać najnowszą wystawę sztuki pop-up. Poziom 1 to miejsce, w którym odkryjesz pamiątki, które trzeba zobaczyć - zwróć uwagę na trofeum zdobyte przez Anglię w 1966 roku. Odkryjesz także fascynującą historię, na przykład w England on the World Stage, która przedstawia wzloty i upadki reprezentacji Anglii. Poziom 1 jest punktem spotkań dla wycieczek z przewodnikiem i możesz dołączyć do tych bezpłatnych wycieczek o 11:00 i 14:00 w ramach biletu. Na poziomie 2 znajdziesz wszystkie interaktywne wyzwania, w tym rzut karny. Wystawy czasowe na poziomie 3 zmieniają się dwa razy w roku i dogłębnie przyglądają się piłce nożnej poprzez sztukę, fotografię i technologię.

Manchester: City Bus Tour

Manchester: City Bus Tour

Odkryj kolebkę rewolucji przemysłowej na pokładzie autobusu turystycznego typu Hop-On Hop-Off w Manchesterze. Dowiedz się, jaki wkład miało miasto w świat nauki, polityki, muzyki, sztuki i sportu. Wsiadaj i wysiadaj na dowolnych przystankach (z 15 dostępnych na trasie), które zostały starannie zaplanowane, aby uwzględnić najważniejsze miejsca. Należą do nich: ratusz, Narodowe Muzeum Futbolu, Muzeum Nauki i Przemysłu oraz klub piłkarski Manchester United. Wysiądź przy Salford Quays, aby odwiedzić słynną galerię sztuki The Lowry oraz muzeum wojenne Imperial War Museum North, znajdujące się we wspaniałym budynku autorstwa Daniela Libeskinda. Odkryj centrum nowych mediów, gdzie znajdują się studia BBC i ITV oraz zajrzyj do sklepów i restauracji nad kanałem. 

Liverpool City Sights 24-godzinna wycieczka autobusem Hop-On Hop-Off Open Top Bus Tour

Liverpool City Sights 24-godzinna wycieczka autobusem Hop-On Hop-Off Open Top Bus Tour

Poznaj historyczne Mercantile Maritime City UNESCO, podziwiając oszałamiającą architekturę Liverpoolu podczas tej zabawnej wycieczki po najważniejszych atrakcjach miasta i zabytkach. Wskocz na pokład autobusu z otwartym dachem w Royal Albert Dock i usiądź na górnym pokładzie, aby podziwiać najlepsze widoki. Dowiesz się o wszystkich głównych zabytkach Liverpoolu, w tym The Royal Albert Dock, kultowym nabrzeżu i światowej sławy Cavern Club. Usłyszysz także o World Museum, obu wspaniałych katedrach, jadalniach Filharmonii, China Town i wielu innych. Cała wycieczka trwa około 50 minut i wraca do pierwotnego punktu początkowego w Royal Albert Dock. Będziesz mieć również dostęp do ekskluzywnych ofert w całym mieście, w tym darmowego kieliszka szampana w salach restauracyjnych Filharmonii.

Liverpool: rejs po rzece i wycieczka wskakuj/wyskakuj

Liverpool: rejs po rzece i wycieczka wskakuj/wyskakuj

Weź udział w rejsie po rzece Mersey, by podziwiać hrabstwo Merseyside i znane nabrzeże Liverpoolu. Następnie zwiedź atrakcje miasta w ramach wycieczki wskakuj/wyskakuj na pokładzie autobusu z otwartym dachem i komentarzem na żywo. Rozpocznij przygodę w przystani Pier Head, gdzie wyruszysz w trwający 50 minut rejs po rzece (łodzie wypływają co godzinę). Płynąc po rzece Mersey, wsłuchaj się w komentarz, dzięki któremu dowiesz się wszystkiego o morskim dziedzictwie miasta. Po powrocie na ląd zwiedź miasto w ramach wycieczki autobusem z otwartym dachem. Podziwiaj główne atrakcje Liverpoolu z pokładu autobusu i wysłuchaj komentarza poświęconego historii miasta. Odwiedź interesujące Cię miejsca i dowiedz się więcej o kulturze oraz dziejach Liverpoolu od przewodnika obecnego w każdym autobusie. Wsiadaj i wysiadaj na dowolnych przystankach i zwiedzaj bez ograniczeń. Przystanki w ramach wycieczki autobusowej: • Kompleks Royal Albert Dock • Przystań Pier Head • Kompleks Liverpool ONE • Okolica Cavern Quarter • Muzea, galeria i biblioteka • Dworzec autobusowy Queen Square • Hotel Adelphi • Archikatedra Chrystusa Króla • Pub Philharmonic • Katedra w Liverpoolu • Kościół św. Łukasza (Bombed Out Church) • Łuk Chinese Arch • Cains Brewery Village • M&S Bank Arena i ACC

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 325
Sortuj wg::

Często zadawane pytania dotyczące: Anglia Północno-Zachodnia

Anglia Północno-Zachodnia: Wycieczki i bilety

Anglia Północno-Zachodnia: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Anglia Północno-Zachodnia? Kliknij tutaj.

Anglia Północno-Zachodnia: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.7
(23 082 recenzji)

Nastąpiło krótkie wprowadzenie, następnie samodzielne zwiedzanie stadionu z przewodnikiem audio/video. Dowiesz się wiele o historii miasta, klubu, stadionu i kibiców. Mijasz boksy, szatnie drużyn gości i oczywiście gospodarzy, tunel zawodników prowadzący na boisko i prowadzący do ławek graczy, a przede wszystkim znajdujący się powyżej napis „To jest Anfield”. Zdjęcia można robić wszędzie (to jest Anfield, ławka zawodników, szatnia, sala PK, trybuny) oraz robić zdjęcia na stadionie. To było wspaniałe przeżycie i coś wyjątkowego dla fana Liverpoolu zobaczyć Anfield Road od środka. Absolutnie sugerować!

Trzy piętra pełne historii, pełne zdjęć, filmów, pamiątek i nie tylko. Wokalne uwagi dotyczące wczesnych lat zespołu uwydatniły fakt, że Peter Best był perkusistą tylko przez 2 lata, podczas których naszym zdaniem należało skupić się na Ringo. Bardzo mało informacji o tym, dlaczego Peter został usunięty z zespołu. Dostajesz mnóstwo korzyści za swoje pieniądze – bardzo nam się to podobało i bardziej doceniamy Beatlesów i ich muzykę🎶

Nasz przewodnik był po prostu fantastyczny. Gerry/(Gary?) bardzo się starał i tak wiele wyjaśnił. Widzieliśmy tak wiele wspaniałych rzeczy. Możemy polecić wycieczkę w 100%. Grupa miała charakter międzynarodowy. Rozmowa była po angielsku. Ale Gerry był dla nas łatwy do zrozumienia. Chętnie ponownie z BusyBusTours.

Uwielbiam wycieczki autobusami miejskimi, ponieważ pozwalają mi zobaczyć większą część większego miasta, a także zdobyć wiedzę na temat jego historii. Ta wycieczka nie zawiodła. Wysiadłem, aby odwiedzić The Lowry i bardzo podobała mi się galeria. Zdecydowanie polecam.

Wspaniałe okolice i trasa przepiękne widoki polecam wszystkim