Anglia Północno-Zachodnia – nasze najbardziej polecane atrakcje

Liverpool: Zwiedzanie muzeum i stadionu klubu piłkarskiego Liverpool F.C.

1. Liverpool: Zwiedzanie muzeum i stadionu klubu piłkarskiego Liverpool F.C.

Odkryj stadion Anfield i poznaj historię Liverpoolu FC w interaktywnym muzeum. Odwiedź ekskluzywne obszary, w tym tunel gracza i przebieralnie, z dostępnymi przewodnikami na żywo i audioprzewodnikami. Rozpocznij zwiedzanie na powiększonej trybunie głównej i podziwiaj widoki na boisko oraz panoramę Liverpoolu. Poczuj, jak stadion ożywa w dni meczowe, korzystając z wciągającej technologii. Zdobądź wgląd w historię klubu i uzyskaj dostęp do obowiązkowych miejsc, takich jak sala konferencji prasowych, znak This Is Anfield, tunel gracza, boksu menadżerskiego i szatnie. Zwiedzanie stadionu będzie wzbogacone o zestaw multimedialny, w którym będą mogli uczestniczyć także przewodnicy, którzy odpowiedzą na wszelkie pytania.

Manchester: Rejs po kanale i rzece

2. Manchester: Rejs po kanale i rzece

Zobacz Manchester z innej perspektywy podczas malowniczego rejsu po kanałach. Płyń wzdłuż kanału Manchester Ship Canal i rzeki Irwell, podziwiając najważniejsze zabytki miasta, w tym stadion Manchester United i historyczny most kolejowy Stephensona. Wejdź na pokład z Salford Quays i zobacz zabytki, od nowoczesnego Media City, obecnie siedziby BBC i nowej siedziby ITV Coronation Street, po imponujący stadion piłkarski Old Trafford i most kolejowy George'a Stephensona z 1830 roku. Przejedź przez pierwszą ze 120-metrowych śluz kanału Manchester Ship Canal, podziwiając imponujące Imperial War Museum i stare doki Pomona Docks, a następnie udaj się do serca Manchesteru wzdłuż rzeki Irwell. Podczas rejsu wysłuchaj komentarza opisującego historię kanału Manchester Ship Canal. Dowiedz się o branżach, które uczyniły miasto jedną z potęg Europy w XIX wieku i posłuchaj o ekscytującej przyszłości, która jest obecnie budowana.

Liverpool: City and Beatles Tour z biletem Hop-On Hop-Off

3. Liverpool: City and Beatles Tour z biletem Hop-On Hop-Off

Wskocz na pokład autobusu z otwartym dachem po Liverpoolu i The Beatles. Posłuchaj historii społecznej miasta i tego, gdzie urodzili się, wychowali, mieszkali i grali Beatlesi. Zobacz wszystkie zabytki miasta, w tym nabrzeże wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i 2 wspaniałe katedry. Twoim pierwszym przystankiem jest Penny Lane i drugie Strawberry Field, gdzie możesz wysiąść z autobusu, aby zrobić bezcenną okazję do zrobienia zdjęcia. Następnie udasz się do domów dzieciństwa Johna Lennona i Paula McCartneya, po czym wrócisz do miasta, gdzie usłyszysz wszystko o wielkiej rzece Mersey. Po ukończeniu trasy City and Beatles użyj biletu, aby dołączyć do wycieczki po mieście z możliwością wsiadania i wysiadania na dowolnych przystankach. Przejedź przez historyczne zabytki i atrakcje, w tym Royal Albert Dock, kultowe nabrzeże UNESCO, światowej sławy Cavern Club, World Museum, obie wspaniałe katedry, The Philharmonic Dining Rooms, China Town i wiele więcej. Będziesz mieć również ekskluzywne oferty w całym mieście, w tym bezpłatną lampkę szampana w salach jadalnych Filharmonii.

Liverpool: Rejs po rzece Mersey

4. Liverpool: Rejs po rzece Mersey

Cofnij się w czasie podczas tego rejsu po rzece w Liverpoolu, wysłuchując opowieści o Beatlesach i promach pływających po Mersey. Podziwiaj znane nabrzeże Liverpoolu, płynąc na pokładzie promu legendarnego przewoźnika Mersey Ferries. Wejdź na pokład promu na terenie liverpoolskiej przystani Pier Head, by rozpocząć swoją wodną przygodę. Skorzystaj z możliwości zakupu wyśmienitych przekąsek, które uprzyjemnią Ci podziwianie miasta z poziomu wody. Wysłuchaj komentarza przewodnika, który zwróci Twoją uwagę na zabytki. Przepłyń obok budowli wykonanych z żeliwa, cegieł i kamieni, które tworzą kompleks Royal Albert Dock. Zachwyć się widokiem na zespół architektoniczny Three Graces, który powstał w latach 00. XX wieku. W jego skład wchodzi oszałamiający drapacz chmur w stylu gotyckim. Promy Mersey Ferries pełne są wspomnień – wysłuchaj opowieści o występach Beatlesów w ramach wydarzeń Riverboat Shuffles na początku lat 60. i procederze przemytu. Przekonaj się, jak wiele historii łączy się z Mersey Ferries. Usiądź wygodnie, ciesząc się wciągającym komentarzem i otaczającym Cię dziedzictwem.

Liverpool: Bilet do muzeum „The Beatles Story”

5. Liverpool: Bilet do muzeum „The Beatles Story”

Wyrusz w magiczną, tajemniczą podróż i zobacz, jak czterech młodych chłopaków z Liverpoolu osiągnęło zawrotne wyżyny sławy i fortuny od skromnych początków dzieciństwa. Repliki Mathew Street i The Cavern wiernie odwzorowują wczesne lata 60., pozwalając ci doświadczyć z pierwszej ręki miejsc, które pomogły uczynić The Beatles największym zespołem na świecie. Posłuchaj historii dzięki audioprzewodnikom „Living History” dostępnym w 11 różnych językach (angielskim, brazylijskim-portugalskim, francuskim, niemieckim, włoskim, japońskim, mandaryńskim, koreańskim, polskim, rosyjskim i hiszpańskim). Niech to wszystko zabierze Cię do Beatles Story. W 2018 roku The Beatles Story obchodzi 50. rocznicę podróży The Beatles do Indii, otwierając specjalną wystawę. Beatles In India przygląda się temu kluczowemu okresowi dzięki nowym pamiątkom, zdjęciom i osobistym relacjom ludzi, którzy byli tam z nimi.

Old Trafford: Stadion i muzeum Manchesteru United

6. Old Trafford: Stadion i muzeum Manchesteru United

Dowiedz się więcej o historii sportu, zwiedzając muzeum Manchesteru United i jego stadion – Old Trafford. Zapoznaj się z historią klubu i jego osiągnięciami podczas wizyty w muzeum. Zwiedź Old Trafford i usiądź na miejscu swojego ulubionego zawodnika w szatni. Zobacz zgromadzone w klubowym muzeum pamiątki i interaktywne eksponaty. Poczuj dreszcz emocji, wychodząc na murawę przez tunel dla zawodników. Zasiądź na ławce rezerwowych i opracuj taktykę niczym wieloletni menadżer Sir Alex Ferguson. Zobacz salę, w której po każdym domowym meczu odbywają się konferencje prasowe z udziałem trenerów. Odwiedź lożę VIP, która na przestrzeni lat gościła wielkie postaci, w tym celebrytów i byłych zawodników. Na pamiątkę swojej wizyty na Old Trafford otrzymasz spersonalizowany certyfikat.

Manchester: Bilet wstępu do Narodowego Muzeum Futbolu

7. Manchester: Bilet wstępu do Narodowego Muzeum Futbolu

Twój bilet obejmuje wstęp na wszystkie cztery piętra muzeum w celu samodzielnego zwiedzania. Na parterze możesz zobaczyć różne trofea i podziwiać najnowszą wystawę sztuki pop-up. Poziom 1 to miejsce, w którym odkryjesz pamiątki, które trzeba zobaczyć - zwróć uwagę na trofeum zdobyte przez Anglię w 1966 roku. Odkryjesz także fascynującą historię, na przykład w England on the World Stage, która przedstawia wzloty i upadki reprezentacji Anglii. Poziom 1 jest punktem spotkań dla wycieczek z przewodnikiem i możesz dołączyć do tych bezpłatnych wycieczek o 11:00 i 14:00 w ramach biletu. Na poziomie 2 znajdziesz wszystkie interaktywne wyzwania, w tym rzut karny. Wystawy czasowe na poziomie 3 zmieniają się dwa razy w roku i dogłębnie przyglądają się piłce nożnej poprzez sztukę, fotografię i technologię.

Stadion Etihad: Wycieczka po stadionie Manchesteru City

8. Stadion Etihad: Wycieczka po stadionie Manchesteru City

Zanurz się w historii City podczas Manchester City Stadium Tour. Odwiedź obszary Stadionu, które zwykle nie są dostępne dla publiczności. Dzięki najnowszej technologii marzenia się spełniają, gdy Ty i Twoi bliscy siedzicie i rozmawiacie z Pepem Guardiolą w sali prasowej. Zanurz się w City Story, wychodząc ze szklanego tunelu dla graczy, usiądź na siedzeniach w ziemiance i rozkoszuj się widokiem stadionu z boku boiska! Na każdym kroku czeka niespodzianka! Zwiedzanie stadionu i klubu rozpoczyna się po wejściu na południe od stadionu przez M-Gate. Zostaniesz powitany przez profesjonalnego przewodnika, który zabierze Cię na 75-minutową wycieczkę po stadionie Etihad i dostarczy Ci spostrzeżeń i anegdot. Zwiedzanie za kulisami domu zwycięzców Treble obejmuje ekskluzywne spojrzenie na szatnię gospodarzy, gdzie możesz zrobić sobie selfie z koszulką ulubionego gracza, przejść tunelem do odgłosy tłumu na Etihad Stadium. Następnie idź na bok boiska i usiądź w ławce żłobkowej w ziemiankach. Następnie możesz pozować do zdjęcia i odpowiedzieć na pytania z wirtualnym Pepem Guardiolą w sali konferencyjnej. Goście wycieczkowi otrzymują również ekskluzywną 10% zniżkę w CityStore na zakupy w pełnej cenie.

Manchester: City Bus Tour

9. Manchester: City Bus Tour

Odkryj kolebkę rewolucji przemysłowej na pokładzie autobusu turystycznego typu Hop-On Hop-Off w Manchesterze. Dowiedz się, jaki wkład miało miasto w świat nauki, polityki, muzyki, sztuki i sportu. Wsiadaj i wysiadaj na dowolnych przystankach (z 15 dostępnych na trasie), które zostały starannie zaplanowane, aby uwzględnić najważniejsze miejsca. Należą do nich: ratusz, Narodowe Muzeum Futbolu, Muzeum Nauki i Przemysłu oraz klub piłkarski Manchester United. Wysiądź przy Salford Quays, aby odwiedzić słynną galerię sztuki The Lowry oraz muzeum wojenne Imperial War Museum North, znajdujące się we wspaniałym budynku autorstwa Daniela Libeskinda. Odkryj centrum nowych mediów, gdzie znajdują się studia BBC i ITV oraz zajrzyj do sklepów i restauracji nad kanałem. 

Liverpool: rejs po rzece i wycieczka wskakuj/wyskakuj

10. Liverpool: rejs po rzece i wycieczka wskakuj/wyskakuj

Weź udział w rejsie po rzece Mersey, by podziwiać hrabstwo Merseyside i znane nabrzeże Liverpoolu. Następnie zwiedź atrakcje miasta w ramach wycieczki wskakuj/wyskakuj na pokładzie autobusu z otwartym dachem i komentarzem na żywo. Rozpocznij przygodę w przystani Pier Head, gdzie wyruszysz w trwający 50 minut rejs po rzece (łodzie wypływają co godzinę). Płynąc po rzece Mersey, wsłuchaj się w komentarz, dzięki któremu dowiesz się wszystkiego o morskim dziedzictwie miasta. Po powrocie na ląd zwiedź miasto w ramach wycieczki autobusem z otwartym dachem. Podziwiaj główne atrakcje Liverpoolu z pokładu autobusu i wysłuchaj komentarza poświęconego historii miasta. Odwiedź interesujące Cię miejsca i dowiedz się więcej o kulturze oraz dziejach Liverpoolu od przewodnika obecnego w każdym autobusie. Wsiadaj i wysiadaj na dowolnych przystankach i zwiedzaj bez ograniczeń. Przystanki w ramach wycieczki autobusowej: • Kompleks Royal Albert Dock • Przystań Pier Head • Kompleks Liverpool ONE • Okolica Cavern Quarter • Muzea, galeria i biblioteka • Dworzec autobusowy Queen Square • Hotel Adelphi • Archikatedra Chrystusa Króla • Pub Philharmonic • Katedra w Liverpoolu • Kościół św. Łukasza (Bombed Out Church) • Łuk Chinese Arch • Cains Brewery Village • M&S Bank Arena i ACC

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Anglia Północno-Zachodnia

Najciekawsze atrakcje

Anglia Północno-Zachodnia: najciekawsze atrakcje

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 219
Sortuj wg::

Niezwykłe doznania

Anglia Północno-Zachodnia: poznaj okolicę

Pokaż wszystkie

Często zadawane pytania dotyczące: Anglia Północno-Zachodnia

Jakie najlepsze atrakcje trzeba zobaczyć w: Anglia Północno-Zachodnia?

Anglia Północno-Zachodnia: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Anglia Północno-Zachodnia? Kliknij tutaj.

Anglia Północno-Zachodnia: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.7 / 5

na podstawie 23 082 opinii

Naprawdę przyjemne. Wszyscy bardzo pomocni i przyjaźni. Ir był spokojnym czasem, kiedy poszliśmy i mogliśmy nie spieszyć się i cieszyć się w pełni tym doświadczeniem. Parking w Stanley Park był świetny KIEDY udało nam się znaleźć drogę. Projekt budowlany i objazdy bardzo nas zestresowały, ponieważ mogliśmy zobaczyć park, ale nie mogliśmy się tam dostać. Bardzo przyjazny Liverpudlian, którego zapytałem, kto dostaje paliwo pobliski garaż kazał nam iść za nim, co zrobiliśmy. Pomogłyby lepsze znaki na zewnątrz stadionu. Ale dziękuję za wspaniałe doświadczenie.

Prom przez Mersey był świetny. 50 minutowa podróż. Wycieczka autobusowa typu hop on, hop off też była naprawdę dobra. Zabawne i pouczające. Nasz przewodnik Paddy wykonał świetną robotę, wskazując miejsca historyczne i kulturalne, a także zapewniając rozrywkę wszystkim pasażerom. Świetny stosunek jakości do ceny.

Skorzystaj z bezpłatnego parkingu Stanley Park. Jest to krótki spacer po ziemi do wejścia na wycieczki. Po drodze miniesz pomnik kibicom Liverpoolu, którzy stracili życie w tragedii na Hillsborough. Poświęć chwilę na zatrzymanie się i zastanowienie. Bardzo wzruszające doświadczenie!

Super atrakcja. Można siedzieć na zewnątrz lub w środku. Można kupić sobie coś ciepłego do picia. Statek podpływa pod obie strony brzegu i opowiada o budynkach/atrakcjach. Dużo ciekawych i interesujących faktów można się dowiedzieć.

Wziąłem mojego 4-latka i świetnie się bawił. jest napisane, że muszą być wydrukowane, ale zaakceptują, jeśli w telefonie zażądają kodu na wysłanym bilecie.