Angkor Wat
Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę
do
Najpopularniejsze

Angkor Wat: Wycieczki i bilety

Wyświetl wszystkie pod hasłem „Angkor Wat”
Bilety i wycieczki: 169

5 faktów historycznych na temat Angkor Wat

Angkor Wat jest tym dla Kambodży, czym Tadź Mahal dla Indii, czyli zabytkiem, który swoim pięknem ściąga turystów z całego świata. Angkor Wat to największy zabytek religijny na świecie, więc jest co odkrywać. Oto kilka ciekawostek na dobry początek:

Znaczenie nazwy

Angkor Wat oznacza „Miasto Świątynne” albo „Miasto Świątyń”, co uzmysławia rozmiar tego miejsca. Jak większość starożytnych miast Angkor Wat otoczone jest fosą i wysokimi murami.

Rozmiar

Konstrukcja Angkor Wat przypomina mityczną górę Meru, czyli centrum wszechświata. Miejsce to miało być świątynią wszystkich świątyń, nic więc dziwnego, że jest tak wielkie.

Architektura

Świątynia posiada 5 przypominających kwiat lotosu wież ułożonych w tzw. kwinkunks oraz kilka poziomów połączonych stromymi schodami, kolumnadami i szerokimi dziedzińcami.

Wnętrze

Na ścianach Angkor Wat znajdują się kunsztowne płaskorzeźby przedstawiające hinduskie dewaty (bóstwa) i sceny z hinduskich pism oraz najważniejsze wydarzenia w ówczesnym imperium Khmerów.

Współczesność

Po latach zaniedbania z pomocą instytucji zagranicznych świątynia została gruntownie odrestaurowana, dzięki czemu ilość turystów zainteresowanych wycieczkami do Angkor Wat ciągle rośnie.

Angkor Wat: Nasze wskazówki

Czy potrzebny będzie przewodnik?

Biorąc pod uwagę rozmiar Angkor Wat i ilość informacji na temat tego miejsca, radzimy skorzystać z usług przewodnika.

Ile kosztuje wstęp?

Są 3 rodzaje karnetów do Angkor Wat w różnych cenach: karnet 1-dniowy (20 USD), karnet 2- lub 3-dniowy (40 USD) oraz karnet tygodniowy (60 USD). Koniecznie zaznacz, który karnet Cię interesuje, aby nie przepłacić.

Miej karnet zawsze przy sobie

Zwiedzający Angkor Wat będą proszeni o okazanie swojego karnetu w różnych miejscach kompleksu, więc zawsze miej go pod ręką.

Przydatne informacje

 • Kiedy można zwiedzać?
  5.00-18.00
 • Cena
  Cena 1-dniowego biletu wstępu do Angkor Wat to ok. 20 USD.
 • Czy konieczny jest przewodnik?
  Radzimy skorzystać z usług przewodnika, ale nie jest to niezbędne.
 • Jak tam dotrzeć?
  Z Siĕm Réab najlepiej będzie przyjechać prywatnym minibusem, ale do Angkor Wat dojedziesz też taksówką, autorikszą (tuk-tuk) i rowerem.
 • Dodatkowe wskazówki
  W Angkor Wat obowiązują zasady dotyczące ubioru. Mimo iż na miejscu może być gorąco, na teren świątyni nie można wchodzić w szortach ani koszulkach bez rękawów.

Angkor Wat: Atrakcje w okolicy


Angkor Wat
4.7
W oparciu o następującą liczbę opinii klientów GetYourGuide: 62