Atrakcje i wycieczki
Andaluzja

Mauretańska architektura, pokazy flamenco i nie tylko. Ten niezwykły region Hiszpanii jest tyglem kultur.

Najciekawsze atrakcje

Andaluzja: najciekawsze atrakcje

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 829
Sortuj wg::

Andaluzja – nasze najbardziej polecane atrakcje

Sewilla: Bilet wstępu do Alkazaru Królewskiego

Sewilla: Bilet wstępu do Alkazaru Królewskiego

Kup bilet do Królewskiego Alkazaru w Sewilli i podziwiaj ten wspaniały średniowieczny islamski pałac. Spaceruj i podziwiaj oszałamiającą architekturę i piękne ogrody. Pierwotnie zbudowany jako fort dla gubernatorów Sewilli z Kordoby w 913 roku, Królewski Alcázar w Sewilli jest niesamowitym połączeniem architektury chrześcijańskiej i mauretańskiej. Został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w 1987 roku i był wielokrotnie odnawiany w ciągu 11 wieków od jego powstania. Dowiedz się, jak chrześcijański król Fernando III przeniósł się do Alcázar, kiedy zdobył Sewillę w 1248 roku i jak kilku monarchów wykorzystało pałac jako swoją główną rezydencję. Odkryj także rolę Alcázar jako miejsca kręcenia serialu telewizyjnego Gra o tron.

Katedra i Giralda w Sewilli: bilet z pominięciem kolejki

Katedra i Giralda w Sewilli: bilet z pominięciem kolejki

Wejdź bez czekania w kolejce do katedry w Sewilli i odkryj jej skarby. Wybierz opcje z audioprzewodnikiem, aby zobaczyć dzieła Goi i poznać ich historię. Wejdź na wieżę Giraldę i obejrzyj zapierającą dech w piersiach panoramę Sewilli. Wejdź do katedry i udaj się do grobowca Krzysztofa Kolumba przed Puerta del Principe. W grobowcu złożone są szczątki odkrywcy, jednak dyskusja, czy kości te w rzeczywistości są prawdziwymi szczątkami Kolumba, trwa do dziś. Poznaj historię katedry oraz kastylijskiego króla Ferdynanda III, który odbił Sewillę z rąk jej ówczesnych almohadzkich władców i przekształcił wielki XII-wieczny meczet w kościół. Zobacz tę oszałamiającą budowlę znaną dzisiaj jako katedra Najświętszej Marii Panny w Sewilli. Jest to jeden z największych kościołów na świecie, a w jego wnętrzu znajdziesz ważne dzieła Zurbarana, Murillo, Goi oraz innych artystów. Możesz posłuchać nagrań o tych dziełach oraz innych, wybierając opcję z audioprzewodnikiem.

Sewilla: Bilet na pokaz tańca flamenco na żywo w teatrze

Sewilla: Bilet na pokaz tańca flamenco na żywo w teatrze

Przeżyj ekscytujący taniec flamenco na żywo we wspaniałym teatrze w Sewilli. Zobacz, jak 6 światowej klasy wykonawców snuje opowieść o pasji za pomocą instrumentów, śpiewu i tańca i zanurza się w kulturze Andaluzji. Udaj się na własną rękę do teatru Teatro Flamenco Sevilla i usiądź na swoim miejscu, aby przygotować się do przedstawienia, lub przyjedź nieco wcześniej, aby wypić drinka w barze. Posłuchaj delikatnej melodii gitar rozpoczynających występ na żywo, gdy rytm zaczyna płynąć. Podziwiaj kolorowe stroje tancerzy, którzy wirują na scenie, aż flamenco osiągnie swój finał.

Sewilla: Pokaz flamenco w Casa de la Memoria

Sewilla: Pokaz flamenco w Casa de la Memoria

Wybierz się na spacer po historii i kulturze Sewilli podczas pokazu flamenco w Casa de la Memoria. Flamenco, którego początki sięgają końca XVIII wieku, ma ogromne znaczenie kulturowe w Hiszpanii, co ilustruje mieszanie się różnych grup etnicznych, które od wieków są domem narodowym. W kameralnym teatrze, którego początki sięgają XV wieku, zanurz się w kolorowy świat flamenco, podczas gdy tancerze poruszają się w rytm gitarowych rytmów. Podziwiaj misternie wykonane kostiumy i niezaprzeczalny talent wykonawców. Poczuj emocjonalny rezonans tradycji flamenco, zyskując ogromne uznanie dla formy sztuki, która definiuje region.

Granada: Alhambra i Pałace Nasrydów z biletami wstępu

Granada: Alhambra i Pałace Nasrydów z biletami wstępu

Odwiedź Alhambrę, najważniejszy i najbardziej urzekający zabytek muzułmańskiej Hiszpanii oraz jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc w całym kraju. Alhambra jest pełna dziedzictwa dynastii Nazari, które możesz zobaczyć, zwiedzając Alcazabę, pałac Comares oraz ogrody Generalife. Zwiedzaj Alhambrę w towarzystwie oficjalnego prywatnego przewodnika, który opowie Ci o sekretach, historii i artystycznych szczegółach tego kompleksu. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem w Alhambrze, aby rozpocząć wycieczkę. Wycieczka rozpocznie się od wizyty w otoczonej murami cytadeli, która jest jednym z pierwszych miejsc powstałych przed zajęciem kompleksu przez dynastię Nasrydów. Następnie dotrzesz do Alcazaby, najstarszej części Alhambry i strefy wojskowej. Zobacz niesamowite wieże Torres Bermejas i zrób zdjęcia z wieży Torre de la Vela, skąd roztaczają się piękne widoki na dzielnicę Albaicín. Odwiedź serce Alhambry, czyli pałace Nasrydów. Zachwyć się patiami w stylu mauretańskim i kwartałem królewskim. Przewodnik opowie Ci o legendach stojących za budową tych wystawnych pałaców dla islamskich władców. Na koniec wycieczki odwiedź ogrody Generalife, miejsce, w którym odpoczywali królowie. Zachwyć się architekturą, dekoracjami i roślinami.

Z Malagi: wycieczka z przewodnikiem Caminito del Rey z autobusem

Z Malagi: wycieczka z przewodnikiem Caminito del Rey z autobusem

Wędrówka Caminito del Rey, zawieszonym chodnikiem otoczonym malowniczym krajobrazem, z przewodnikiem podczas wycieczki z Malaga. Po drodze poznaj prawdziwą historię budowy tego wspaniałego dzieła inżynierii. Wsiądź do autobusu z Malagi i jedź do Ardales. Otrzymaj od swojego przewodnika instruktaż bezpieczeństwa i załóż kaski. Rozpocznij jednokierunkową wędrówkę Caminito del Rey od strony północnej i udaj się do strony południowej. Mijaj góry, które pojawiły się miliony lat temu i pionowe kaniony utworzone przez siłę rzeki Guadalhorce. Posłuchaj opowieści poszukiwaczy przygód i wspinaczy. Posłuchaj o wizycie jednego z najpotężniejszych ludzi w historii Hiszpanii, króla Alfonsa XIII. Szlak ma długość 4,8 mil (7,7 km), ale jest to prosty spacer, zwłaszcza z przewodnikiem dotrzymującym towarzystwa. Na końcu szlaku wróć do autobusu i odwieź go z powrotem do Malagi.

Granada: Bilet wstępu do Alhambry i pałaców Nasrydów

Granada: Bilet wstępu do Alhambry i pałaców Nasrydów

Dzięki całodniowemu biletowi wstępu możesz zwiedzić Alhambrę, Generalife i Pałace Nasrydów. Odkryj Pałace Nasrydów – rezydencję królów Grenady. Odwiedź Alcazabę, willę Generalife, pałac Karola V oraz łaźnie arabskie i zachwyć się pięknem ogrodów. Podziwiaj wspaniałą architekturę twierdzy i pałaców. Alhambra była pałacem, twierdzą i cytadelą. Wybudowano ją w 889 roku n.e. Mieszkali w niej mauryjscy sułtani oraz królowie, ale była też rezydencją najważniejszych urzędników oraz służby i gwardii królewskiej.

Sewilla: 1-godzinny rejs ekologiczny po rzece Gwadalkiwir

Sewilla: 1-godzinny rejs ekologiczny po rzece Gwadalkiwir

Złap najważniejsze atrakcje Sewilli podczas rejsu po rzece Gwadalkiwir. Ciesz się widokami przez cały rok na ekologicznych łodziach z barem w środku. Podczas trwającego komentarza odkrywaj historyczne ciekawostki o mijanych miejscach. Rozpocznij podróż od przystani Muelle de Nueva York. Znajdź odpowiednie miejsce pod pokładem. Jeśli jest ciepło, rzeka pomoże utrzymać chłód na zewnątrz. Na początku rejsu sprawdź dzielnicę Triana i Torre del Oro oraz rzuć okiem na wieżę katedry w Sewilli. Podczas wycieczki poznaj zabawne fakty z przewodnika z komentarzem mówionym. Niektóre z miejsc, o których mówią, stoją tuż nad rzeką, jak Torre del Oro. Zrób im zdjęcie prosto z pokładu łodzi. Po drodze w górę rzeki usłysz okrzyki z Plaza de Toros. Dzięki Torre de Schindler i Torre del Oro zobacz, jak Sewilla równoważy stare i nowe. Po drodze delektuj się drinkiem z własnego baru na statku. Znajdź inspiracje na inne miejsca do odwiedzenia po rejsie.

Malaga: rejs katamaranem z opcją zachodu słońca

Malaga: rejs katamaranem z opcją zachodu słońca

Wypłyń w morze podczas relaksującego rejsu katamaranem i podziwiaj widoki dynamicznego wybrzeża Malagi, podczas gdy słońce powoli chowa się za górami. Posłuchaj relaksującej muzyki z kieliszkiem tradycyjnego hiszpańskiego wina Cava w dłoni. Wybierz wycieczkę z pokazem świetlnym lub bez. Wskocz na pokład przestronnego katamaranu w Malaga i rozpocznij swoją żeglarską przygodę. Podziwiaj Morze Alborańskie o zachodzie słońca, szybując po falach. Podziwiaj widoki na panoramę Malagi, gdy zapalają się światła. Wzbogać swoje doznania kieliszkiem cava, dzieląc tę chwilę z kimś, kogo kochasz. Dodaj odrobinę magii do swojego wieczoru dzięki romantycznemu pokazowi świateł i muzyce podczas dryfowania nad spokojnymi wodami Morza Śródziemnego. Wróć do punktu początkowego na koniec rejsu. Odjazdy z muzyką na żywo dostępne są do połowy września i kursują w środy, piątki i niedziele w specjalnej cenie.

Caminito del Rey: Bilet wstępu i wycieczka z przewodnikiem

Caminito del Rey: Bilet wstępu i wycieczka z przewodnikiem

Dołącz do wycieczki z przewodnikiem wzdłuż Caminito del Rey, jednokierunkowego chodnika i jednego z najbardziej zapierających dech w piersiach naturalnych miejsc w Maladze. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem przy północnym wejściu do Caminito, w kasie biletowej. Po odprawie zdobądź niezbędne elementy bezpieczeństwa (kaski), a zostaniesz wyjaśniony, jak korzystać z przewodników radiowych i słuchawek, abyś nie przegapił wyjaśnień po drodze. Przewodnik towarzyszy grupie od wejścia aż do momentu wręczenia kasków, udzielając wszelkich niezbędnych informacji o okolicy, tak aby dokończyć wymarzoną wizytę. Zakochaj się w oszałamiającym pięknie tego wyjątkowego środowiska i jego fascynującej historii. Cała trasa jest cudem 400-metrowych ścian. Ścieżka w najwęższym miejscu ma zaledwie 10 metrów. Poniżej gotują się dzikie wody rzeki Guadalhorce i pędzą w stronę wybrzeża. To właśnie w tym środowisku od XIX i XX wieku zlokalizowano zespół infrastruktury kolejowej i hydroelektrycznej, która stanowiła trzon połączeń i sieci drogowej, która przetrwała do XXI wieku i stała się El Caminito del Rey chodnik. Ogłoszony przez Junta de Andalucía jako obszar naturalny w 1989 r., został już sklasyfikowany jako obszar specjalnej ochrony ptaków w 1987 r., a od 2006 r. jest częścią Andaluzyjsko-Marokańskiego Międzykontynentalnego Rezerwatu Biosfery Morza Śródziemnego. Obiekt został dodany do listy miejsc mających znaczenie dla Wspólnoty w śródziemnomorskim regionie biogeograficznym. Ta naturalna enklawa była ogniskiem wpływów na osadnictwo i rozwój grup ludzkich w okolicach naturalnego obszaru Gaitanejo i El Chorro od czasów prehistorycznych do współczesności, co zostało udokumentowane licznymi stanowiskami archeologicznymi. Doświadczenie pozostawi niezapomniane wspomnienia i niesamowite zdjęcia. Następnie wrócisz do centrum przyjmowania gości z przewodnikiem jednym z autobusów wahadłowych.

Często zadawane pytania dotyczące: Andaluzja

Andaluzja: Najciekawsze atrakcje

Andaluzja: Wycieczki i bilety

Andaluzja: Ciekawe miejsca

Andaluzja: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Andaluzja? Kliknij tutaj.

Andaluzja: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5
(168 869 recenzji)

Wycieczka jest tego warta. Szczególnie piękne! Carlos jest bardzo pełnym pasji i entuzjazmu przewodnikiem. Bardzo ładnie i szczegółowo wyjaśnił trasę i historię! Polecam!

Świetna podróz. Było dobrze zorganizowane, przewodnik przekazał nam wiele ciekawych informacji o tym miejscu. Poleciłbym tę aktywność każdemu, kto interesuje się przyrodą

Przewodniczka bez zastrzeżeń. Oczywiście 3 godziny wymogło szybkie tempo zwiedzania, ale na szczęście po zakończeniu można zostać na terenie Alhambry aż do zamknięcia.

Bardzo fajny występ. Dobrze zorganizowane i efektowne. Warto zobaczyć będąc w Maladze.

Fantastyczna jednodniowa wycieczka z Malagi. Niesamowite przeżycie.