Amsterdam Museum

Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę

5 powodów, dla których warto zwiedzić Muzeum Amsterdamu

Ten ukryty skarb, znany wcześniej jako Muzeum Historii Amsterdamu, to obowiązkowy punkt wycieczki dla każdego, kto chce poznać bogatą historię tego miasta. Oto 5 powodów dlaczego:

 • Historyczne położenie

  1. Historyczne położenie

  Do muzeum można łatwo dotrzeć z centrum Amsterdamu, a w dodatku znajduje się ono w budynku starego sierocińca, który z czasem rozbudowywali czołowi architekci miasta.

 • Lokalna sztuka

  2. Lokalna sztuka

  Kolekcja holenderskich obrazów w Muzeum Amsterdamu nie jest szczególnie okazała, ale znajdziesz tutaj mniej znane dzieła słynnych artystów takich jak Rembrandt, co jest urokliwą alternatywą dla większych galerii.

 • Ważne zabytkowe eksponaty

  3. Ważne zabytkowe eksponaty

  Jednym z ciekawszych jest katarynka uszkodzona przez nazistowskich żołnierzy podczas zasadzki, którą zorganizowali, gdy mieszkańcy Amsterdamu świętowali wyzwolenie w 1945 roku. W ataku zginęły 22 osoby.

 • Więcej niż historia

  4. Więcej niż historia

  Z czasem byłe Muzeum Historii Amsterdamu coraz częściej dokumentowało współczesną kulturę – od rowerów i prostytucji po fanów Ajaxu – i wyrosło ze swojej nazwy.

 • Łatwe zwiedzanie

  5. Łatwe zwiedzanie

  Mimo iż całość zbiorów ułożona jest chronologicznie na 3 piętrach, można się tu dużo dowiedzieć w krótkim czasie dzięki sprytnemu rozplanowaniu i interaktywnym wystawom.

Zaplanuj pobyt

 • Jakie są godziny otwarcia?

  Muzeum Amsterdamu czynne jest codzienne w godz. 10.00-17.00. Nieczynne jest 27 kwietnia (Dzień Króla) i 25 grudnia (Boże Narodzenie). 1 stycznia czynne jest dopiero od 12.00, a 5, 24 i 31 grudnia zamykane jest godzinę wcześniej. Można otrzymać spore zniżki na bilety wstępu, a posiadacze kart I Amsterdam City Card i Museumkaart mogą zwiedzać za darmo.

 • Jak dotrzeć na miejsce?

  Do Muzeum Amsterdamu nie można dojechać samochodem, ale znajduje się ono w pobliżu placu Dam. Najbliższy przystanek tramwajowy to „Spui” (linie 1, 2 i 5) oraz „Rokin” (linie 4, 9, 14, 16, 24 i 25).

Przydatne informacje

 • Kiedy można zwiedzać?
  Codziennie w godz. 10.00-17.00, ale radzimy sprawdzać godziny otwarcia przed wizytą w grudniowe święta.
 • Cena
  Cena biletu wstępu dla dorosłych to zaledwie 12 EUR.
 • Czy konieczny jest przewodnik?
  W Muzeum Amsterdamu przewodnik nie będzie potrzebny, ale na pewno przyda się podczas innych wycieczek po okolicy.
 • Jak tam dotrzeć?
  Muzeum Amsterdamu znajduje się zaledwie kilka kroków od placu Dam. Możesz też przyjechać tramwajem linii 1, 2 lub 5 na przystanek „Spui” bądź linii 4, 9, 14, 16, 24 lub 25 na przystanek „Rokin”.
 • Dodatkowe wskazówki

  • Fotografowanie jest dozwolone, ale bez użycia statywu.

  • Niektóre obszary Muzeum Amsterdamu nie są dostępne dla niepełnosprawnych.

Amsterdam Museum: Pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Amsterdam Museum? Kliknij tutaj.

Amsterdam Museum: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.7 / 5

na podstawie 12 535 opinii

Miejsce absolutnie warte odwiedzenia, duża ilość zwiedzających w sumie nie przeszkadza. Duży zbiór dzieł dostępnych z bardzo bliska, Warto rezerwować pobyt z kilkutygodniowym wyprzedzeniem, unika się stresu. Zarezerwowane bilety działają bardzo dobrze. Kilka wskazówek praktycznych. Wejście do muzeum jest zlokalizowane pomiędzy głównym budynkiem a szklaną rotundą -miejsce tworzy rodzaj wewnętrznego placu. Rotunda jest miejscem, w którym zaczyna się wizytę - jest tu sklep z pamiątkami oraz szatnia - można zostawić kurtki oraz niewielkie plecaki. W muzeum można robić zdjęcia tylko w wyznaczonych miejscach - na tzw. ściankach. Są też w muzeum sklepy z wydawnictwami, albumami. Można dodatkowo wykupić audiobooki - nie ma w języku polskim, ale przy obrazach są szczegółowe opisy - więc w sumie nie ma potrzeby. Podsumowując - koniecznie!

Muzeum z kategorii " chociaż raz w życiu warto...." zobaczyć słynne słoneczniki na własne oczy. Nie wiem czy aż tak mało Polaków odwiedza muzeum ponieważ mimo 12 języków do wyboru brak polskiego. Podsumowując jeżeli ktoś nie oczekuję "fajerwerków i słonia na piłce" to nie powinien być rozczarowany.

Wonderful :) I've admired Van Gogh's work since I was a child. "Selfies" exhibition was also very interesting - art seen from a perspective of mutual inspiration.

Super, pierwszy raz korzystałam z tej aplikacji wiec byłam trochę nie pewna ale wszystko udało się bez najmniejszych komplikacji.

Wspaniałe przeżycie dla tych, którzy lubią ten typ malarstwa. Świetnie zorganizowana wystawa, bardzo ciekawe teksty.