Amsterdam Museum

Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę

5 powodów, dla których warto zwiedzić Muzeum Amsterdamu

Ten ukryty skarb, znany wcześniej jako Muzeum Historii Amsterdamu, to obowiązkowy punkt wycieczki dla każdego, kto chce poznać bogatą historię tego miasta. Oto 5 powodów dlaczego:

 • Historyczne położenie

  1. Historyczne położenie

  Do muzeum można łatwo dotrzeć z centrum Amsterdamu, a w dodatku znajduje się ono w budynku starego sierocińca, który z czasem rozbudowywali czołowi architekci miasta.

 • Lokalna sztuka

  2. Lokalna sztuka

  Kolekcja holenderskich obrazów w Muzeum Amsterdamu nie jest szczególnie okazała, ale znajdziesz tutaj mniej znane dzieła słynnych artystów takich jak Rembrandt, co jest urokliwą alternatywą dla większych galerii.

 • Ważne zabytkowe eksponaty

  3. Ważne zabytkowe eksponaty

  Jednym z ciekawszych jest katarynka uszkodzona przez nazistowskich żołnierzy podczas zasadzki, którą zorganizowali, gdy mieszkańcy Amsterdamu świętowali wyzwolenie w 1945 roku. W ataku zginęły 22 osoby.

 • Więcej niż historia

  4. Więcej niż historia

  Z czasem byłe Muzeum Historii Amsterdamu coraz częściej dokumentowało współczesną kulturę – od rowerów i prostytucji po fanów Ajaxu – i wyrosło ze swojej nazwy.

 • Łatwe zwiedzanie

  5. Łatwe zwiedzanie

  Mimo iż całość zbiorów ułożona jest chronologicznie na 3 piętrach, można się tu dużo dowiedzieć w krótkim czasie dzięki sprytnemu rozplanowaniu i interaktywnym wystawom.

Zaplanuj pobyt

 • Jakie są godziny otwarcia?

  Muzeum Amsterdamu czynne jest codzienne w godz. 10.00-17.00. Nieczynne jest 27 kwietnia (Dzień Króla) i 25 grudnia (Boże Narodzenie). 1 stycznia czynne jest dopiero od 12.00, a 5, 24 i 31 grudnia zamykane jest godzinę wcześniej. Można otrzymać spore zniżki na bilety wstępu, a posiadacze kart I Amsterdam City Card i Museumkaart mogą zwiedzać za darmo.

 • Jak dotrzeć na miejsce?

  Do Muzeum Amsterdamu nie można dojechać samochodem, ale znajduje się ono w pobliżu placu Dam. Najbliższy przystanek tramwajowy to „Spui” (linie 1, 2 i 5) oraz „Rokin” (linie 4, 9, 14, 16, 24 i 25).

Przydatne informacje

 • Kiedy można zwiedzać?
  Codziennie w godz. 10.00-17.00, ale radzimy sprawdzać godziny otwarcia przed wizytą w grudniowe święta.
 • Cena
  Cena biletu wstępu dla dorosłych to zaledwie 12 EUR.
 • Czy konieczny jest przewodnik?
  W Muzeum Amsterdamu przewodnik nie będzie potrzebny, ale na pewno przyda się podczas innych wycieczek po okolicy.
 • Jak tam dotrzeć?
  Muzeum Amsterdamu znajduje się zaledwie kilka kroków od placu Dam. Możesz też przyjechać tramwajem linii 1, 2 lub 5 na przystanek „Spui” bądź linii 4, 9, 14, 16, 24 lub 25 na przystanek „Rokin”.
 • Dodatkowe wskazówki

  • Fotografowanie jest dozwolone, ale bez użycia statywu.

  • Niektóre obszary Muzeum Amsterdamu nie są dostępne dla niepełnosprawnych.

Amsterdam Museum: Pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Amsterdam Museum? Kliknij tutaj.

Amsterdam Museum: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.7 / 5

na podstawie 12 535 opinii

Och, to było takie interesujące. Ja i moja siostra tej nocy przeprowadziliśmy bardzo dogłębną rozmowę na ten temat. Po raz pierwszy ujrzeliśmy dwie piękne dziewczyny w czerwonym świetle, gdy wracaliśmy do miasta. To było niesamowite, bardzo mi się podobało. Wystarczy wspomnieć również o tym, kiedy dotarliśmy do muzeum tajemnic czerwonych latarni .. padało, a nasze telefony zginęły, więc nie mogłem pokazać pani przy biurku naszej rezerwacji online ani biletów. Byłem zdenerwowany, a ona próbowała znaleźć mi kabel do ładowania telefonu. Jednak mogła, że byliśmy mokrzy, a dwie autentyczne. Dzięki niej udało nam się cieszyć tym planem tego wieczoru i nie stracić żadnych pieniędzy. Dziękujemy jej bardzo, doceniamy to! Wycieczka jest zalecana godzinę. To zależy tylko od tego, jak długo chcesz zostać, jak bardzo interesujesz się różnymi częściami muzeum. Jeśli posłuchasz wszystkich opisów audio, mamy jeden w języku angielskim, ale oferują one inne języki. (Nie słuchałem całego dźwięku, ale to,

To było bardzo interesujące, smutne, zabawne i trzeba było przeczytać wyznania, personel był przyjazny i zrozumiały podczas spaceru, jest mnóstwo historii z jednego pokoju do drugiego, których można słuchać na małym pudełku głosowym tłumaczy się na angielski, dzięki czemu można usłyszeć wszystkie różne informacje, a co jeszcze lepsze na końcu, zanim wyjdziesz, możesz zrobić sobie zdjęcie, to zabawne i bezpłatne, a doświadczenie, które polecam

Naprawdę dobre, nie obskurne, bardzo przyjemne doświadczenie. Byliśmy trochę zdenerwowani, ale całe doświadczenie było fantastyczne. Zarezerwowaliśmy wcześnie rano, więc nie było tłoczno, co pomogło, ponieważ jest to bardzo mała przestrzeń. Ponieważ było ciszej, zobaczyliśmy wszystko szczegółowo i wypróbowaliśmy interaktywne sekcje, które były bardzo zabawne. Gorąco polecam!!

Bardzo mądrze opracowana wystawa. Można faktycznie w krótkim czasie dużo dowiedzieć sie o pięknym mieście Amsterdamie i całym kraju. Muzeum ma charakter kameralny co sprzyja intelektualnemu skupieniu się. Można by oczekiwać aktualizacji różnych danych z historii moasts. Pozdrawiam serdecznie bedac pod wrażeniem wystawy, Alina Henzel-Korzeniowska

Wgląd w „wewnętrzną prawdę” dzielnicy czerwonych latarni i życie prostytutki. Nie spiesz się, nie tylko na jednostki audio, ale także na atmosferę, pokoje i oferty.