Wybierz daty

Amsterdam Karty miejskie

Liczba znalezionych atrakcji: 10
Sortuj według:

Często zadawane pytania dotyczące: Amsterdam

Jakie najlepsze atrakcje trzeba zobaczyć w: Amsterdam?

Jakie są najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Amsterdam

Najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Amsterdam to:

Keukenhof

Amsterdam: Pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Amsterdam? Kliknij tutaj.

Amsterdam: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5 / 5

na podstawie 9382 opinii

Przyjeżdżając do Amsterdamu samochodem, warto skorzystać z P&R. Zamiast 150 euro musieliśmy zapłacić tylko 30 euro za 5 dni na parkingu wielopoziomowym, w połączeniu z biletem 5-dniowym do zeskanowania w automacie. Podobnie jak w Lizbonie, połączenia są bardzo szybkie, bez długich czasów oczekiwania. Jeśli spóźnisz się na pociąg, możesz zbliżyć się do miejsca docelowego tu i tam inną linią. W tym samym czasie poznajesz inne miejsca i zabytki. Pomimo mieszanej pogody, w Amsterdamie był to wspaniały przełom roku. Fajerwerki były świetne, po prostu wspaniałe i entuzjastyczni ludzie, tańczący, śpiewający, a wszystko bez agresywności. Zaskakujące było również to, że w przeciwieństwie do Niemiec pewna liczba supermarketów była otwarta w Nowy Rok. Muzea, piekarnie - w każdym razie kawiarnie i restauracje. Nadal byłeś pod opieką.

Z tą kartą możesz jeździć czym chcesz, tramwajem, metrem, autobusami. Wzięliśmy 6-dniowy i bardzo nam pomógł, co kilka metrów są przystanki tramwajowe i jest cudownie, bardzo wygodnie. Jedyną niedogodnością jest konieczność pójścia po fizyczne karty, trzeba iść do budki przed dworcem centralnym, ale mieliśmy ją obok, więc było świetnie. Trzeba kliknąć przy wchodzeniu i wychodzeniu, żeby było to poprawnie liczone. Polecam, to prawda, że cena jest dość wysoka w porównaniu do biletów okresowych tutaj, na przykład w Hiszpanii, ale hej, warto, bo to najlepsza opcja na poruszanie się po tym kraju.

Bez problemu udało nam się zarezerwować bilet online. Jednak potem musieliśmy iść na dworzec kolejowy, aby odebrać bilet. (Podane miejsca odbioru znajdowały się około 30-40 minut spacerem od naszego hotelu w pobliżu Museumsplein.) Przed zakupem nie przeczytałem dokładnie opisu i pomyślałem, że będzie to bilet online, który następnie możesz sprawdzić w przystanki tramwajowe, metro itp. jednostki. Odbiór był łatwy, a lokalny personel był bardzo przyjazny. W ciągu kilku minut mieliśmy nasze bilety w naszych rękach.

Wszystko działało idealnie, dopiero na wakacjach dowiedziałem się, że bilet tramwajowy można kupić i korzystać z aplikacji GVB.Tutaj wystarczy zeskanować kod QR na ekranie telefonu komórkowego, aby zalogować się i wylogować z ÖVP tak jak oni robić karty przy wsiadaniu i wysiadaniu. Nie musisz więc szukać punktu kontaktowego, w którym musisz wymienić bon na kartę papierową.

Zostawiłem samochód na parkingach na obrzeżach i po chwili byliśmy w centrum, komunikacja w Amsterdamie jest bardzo dobra, mamy bilet na 3 dni i nie trzeba się w ogóle męczyć, a dużo się ruszaliśmy po centrum autobusem, ale trzeba się przegryźć przy wchodzeniu i schodzeniu