Holandia: 1-dniowa wycieczka statkiem parowym i koleją

Holandia: 1-dniowa wycieczka statkiem parowym i koleją

Numer identyfikacyjny produktu: 41095

Od 202 zł za osobę

Rezerwuj teraz
Najważniejsze informacje
Czas trwania
1 dzień
Akceptowane kupony elektroniczne
Akceptowane kupony papierowe
Natychmiastowe potwierdzenie
Przewodnik
angielski, niemiecki

Termin i liczba uczestników:

Trwa ładowanie strony...

Nie zwlekaj!
 • Poznaj historię Holenderskiej Kompanii Wschodnioindyjskiej
 • Wskocz na pokład zabytkowej kolei parowej i udaj się na wycieczkę po zachodniej Fryzji
 • Popłyń w rejs starym statkiem parowym
 • Przespaceruj się po XVII-wiecznym centrum Medemblik
 • Zwiedź Muzeum Kolei Parowej
 • Zobacz zabytkowe budynki w dawnej zatoce Zuiderzee – byłe magazyny Holenderskiej Kompanii Wschodnioindyjskiej
Wycieczka w skrócie
Odkryj 3 historyczne miasta północnej Holandii podczas 1-dniowej wycieczki. Przejedź się zabytkową koleją parową i udaj się w rejs statkiem parowym! Poznaj historię Holenderskiej Kompanii Wschodnioindyjskiej podczas wycieczki na trasie Enkhuizen – Hoorn.
Tego możesz się spodziewać
Całodniowa wycieczka po holenderskiej wsi rozpocznie się na stacji kolejowej Enkhuizen, a jeśli zechcesz połączyć wycieczkę z wizytą w muzem pod gołym niebem Zuiderzee Holland – na stacji kolejowej w Hoorn.

Wyrusz w odprężającą podróż i podziwiaj region Holandii Północnej zwany Fryzją Zachodnią.

Spotkaj się ze swoim osobistym przewodnikiem na stacji kolejowej w Enkhuizen i rozpocznij zwiedzanie głównych atrakcji tej zabytkowej miejscowości, która była niegdyś ważnym portem Holenderskiej Kompanii Wschodnioindyjskiej (VOC). Holenderska Kompania Wschodnioindyjska często określana jest mianem pierwszej firmy międzynarodowej, a z pewnością była pierwszą, która emitowała swoje akcje; była też prawdopodobnie pierwszą megakorporacją na świecie i odegrała zasadniczą rolę w zakładaniu holenderskich kolonii w Azji. Przewodnik zabierze Cię na spacer po XVII-wiecznym centrum miasta. Odwiedź park Snouck van Loosen i zobacz pierwsze mieszkania socjalne w Holandii. Następnie udaj się do portu i poznaj morskie tradycje Enkhuizen oraz naciesz oczy widokiem wieży obronnej Drommedaris.

Po około 45-minutowym spacerze po mieście wejdź na pokład zabytkowego promu Friesland i wyrusz w 90-minutowy rejs do Medemblik. Po drodze będziesz mieć okazję podziwiać jezioro Ijsselmeer (dawniej Zuiderzee, czyli Morze Południowe) oraz zobaczysz tradycyjne żaglowce z płaskimi dnami i przelatujące ptaki.

Po dotarciu do tego niegdyś zamożnego miasta handlowego będziesz mieć około 1 godziny na zwiedzenie go na własną rękę. Podziwiaj XVII- i XVIII-wieczne kamienice kupieckie złotego wieku Holandii i zjedz kanapkę z typowym holenderskim serem.

Następnie przejedź się zabytkowym pociągiem parowym do Hoorn. Lokomotywa zagwiżdże, a palacz dorzuci węgla do paleniska. Drewniane przegrody zatrzeszczą, koła zapiszczą, a z lokomotywy z sykiem wydobędzie się para. Wsiądź do drewnianego wagonu 3. klasy i poczuj się jak w innej epoce, przejeżdżając przez wioski Fryzji Zachodniej. Po dotarciu do Hoorn odwiedzisz Muzeum Pociągów Parowych.
Na koniec Twój osobisty przewodnik zabierze Cię na spacer po mieście. Podczas spaceru zobaczysz port, do którego transportowano przyprawy z Azji. To właśnie te przyprawy zapewniły Holandii dobrobyt.

Jeśli wolisz, możesz rozpocząć wycieczkę w Hoorn i pokonać jej trasę w odwrotnej kolejności. W opcję tę wliczono również wstęp do Zuiderzeemuseum w Enkhuizen. Zobacz autentyczne budynki z dawnego regionu Zuiderzee, w tym kościół, wędzarnię ryb, magazyn sera i domy okolicznych wiosek rybackich. Pracownicy muzeum zademonstrują dawne rękodzieło i zobaczysz wiele innych atrakcji.
Wliczone w cenę
 • Wycieczka z prywatnym przewodnikiem mówiącym w wybranym przez Ciebie języku
 • Przewodnik
 • 90-minutowy rejs statkiem parowym
 • 90-minutowy przejazd koleją parową
 • Lokalne podatki
Niewliczone w cenę
 • Posiłki i napoje
 • Napiwki
Miejsce zbiórki
Co trzeba wiedzieć
• Wycieczka może rozpocząć się w Enkhuizen lub w Hoorn; obie miejscowości posiadają bezpośrednie połączenia kolejowe z Amsterdamem
• Jeśli odwołasz rezerwację do 14 dni przed ustaloną datą wycieczki, otrzymasz pełny zwrot poniesionych kosztów. Jeśli odwołasz rezerwację od 14 do 8 dni przed ustaloną datą wycieczki, poniesiesz opłatę w wysokości 50% zapłaconej kwoty. W przypadku rezerwacji odwołanej od 7 do 3 dni przed ustaloną datą wycieczki poniesiesz opłatę w wysokości 75% zapłaconej kwoty. W przypadku rezerwacji odwołanej w ciągu ostatnich 72 godzin (3 dni) przed ustaloną datą wycieczki nie przysługuje Ci zwrot poniesionych kosztów.

Od 202 zł za osobę

Rezerwuj teraz
Gwarantujemy
 • Błyskawiczną i pewną rezerwację
 • Najniższe ceny
To mówią inni (1 opinia)

Organizator:

HTG Services

Numer identyfikacyjny produktu: 41095