Dodaj daty

Amman
wycieczki

wycieczki
Liczba znalezionych atrakcji: 310
Sortuj wg::

Już podróżujesz? Zobacz dostępność dla Twoich dat

Nasze najbardziej polecane Amman wycieczki

Amman: Petra, Wadi Rum i Morze Martwe w 2 dni

1. Amman: Petra, Wadi Rum i Morze Martwe w 2 dni

Odkryj niektóre z najbardziej spektakularnych miejsc Jordanii podczas 2-dniowej prywatnej wycieczki z Ammanu. Dzień 1: Amman - Petra Wyjedź z Ammanu i udaj się na południe do Petry. Założona przez Nabatejczyków Petra jest uważana za jeden z cudów świata. Położona 139 mil (225 kilometrów) od Ammanu Petra została wykuta w kamieniu ponad 2000 lat temu. Dominował na szlakach handlowych starożytnej Arabii. Po przyjeździe przejdź wąską ścieżką Siq, aby odkryć główne wejście do miasta. Na końcu Siq zobacz skarbiec (al-Khazneh), w którym wierzono, że zawiera niezliczone skarby. Kontynuuj do klasztoru i Ołtarza Ofiarnego. Następnie przejazd do Wadi Rum po południu. Spędź noc w obozie Beduinów i ciesz się kolacją oraz nocnymi zajęciami. Dzień 2: Wadi Rum – Morze Martwe Po śniadaniu przejazd jeepem z napędem na 4 koła do Wadi Rum. Wadi Rum („Dolina Księżyca”) to miejsce, w którym kręcono legendarny film „Lawrence z Arabii”. Podziwiaj wyjątkowy kształt góry, która wznosi się z różowoczerwonego piasku pustyni. Zobacz wysokie klify w brązowawych, czerwonawych i złotych kolorach. Wybierz jeden z 2 stylów namiotów: styl Deluxe z prywatną łazienką i klimatyzacją/ogrzewaniem oraz styl klasyczny ze wspólną łazienką i bez klimatyzacji. Następnie przejazd nad Morze Martwe, znane z biblijnej historii Sodomy i Gomory. Położone 400 metrów poniżej poziomu morza Morze Martwe jest jednym z najbardziej spektakularnych miejsc w Jordanii. Podziwiaj spokojne wody lśniące w palącym słońcu. Legendarne ze względu na wysokie stężenie soli i minerałów Morze Martwe ma właściwości terapeutyczne i zapewnia wyjątkowe doznania podczas pływania. Po czasie wolnym na pływanie wróć do hotelu w Ammanie.

Z Ammanu: Jerash, Ajloun Castle lub Umm Qais Wycieczka prywatna

2. Z Ammanu: Jerash, Ajloun Castle lub Umm Qais Wycieczka prywatna

Wybierz jedną z prywatnych wycieczek z Ammanu do Jerash, zamku Ajloun i Umm Qais, prywatną wycieczkę z Ammanu do Jerash, prywatną wycieczkę z Ammanu do Jerash i zamku Aljoun lub prywatną wycieczkę z Ammanu do Jerash i Umm Qais. Zacznij od odbioru z hotelu w Ammanie i podróżuj do następnego miejsca docelowego klimatyzowanym samochodem lub vanem. Wybierz wycieczkę z opcją odwiedzenia starożytnego miasta Jerash i zwiedź miasto, które było bogatą i dobrze prosperującą osadą grecką i rzymską. Spaceruj ulicą z kolumnadą i odkryj dobrze zachowany rzymski amfiteatr, Świątynię Artemidy, Forum, Oval Plaza i Łuk Hadriana. Wybierz wycieczkę do Ajloun i odwiedź zamek Ajloun, XII-wieczną fortecę zbudowaną przez Saladyna z dynastii Ajjubidów. Zobacz jego arabsko-islamską architekturę wojskową, która strzegła głównych przejść do północno-zachodniej Jordanii. Odkryj wieże, komnaty, galerie i klatki schodowe, które stanowią część miasta. Podziwiaj piękną scenerię otaczającą wzgórza. Wejdź na wieżę i podziwiaj fantastyczne widoki na dolinę Jordanu i Morze Martwe. Wybierz wycieczkę do Umm Qais i odwiedź jedno z najbardziej oszałamiających grecko-rzymskich miast w regionie. Poznaj ruiny dekapolskiego miasta Gadara, znanego obecnie jako Umm Qais. Podziwiaj zapierające dech w piersiach widoki na Jordanię, Syrię, Izrael i Palestynę. Na koniec spotkaj się ponownie z kierowcą i wróć do Ammanu, gdzie Twoja wycieczka zakończy się odbiorem w dowolnym wybranym przez Ciebie miejscu.

Z Ammanu: Prywatna jednodniowa wycieczka do Petry i Wadi Rum

3. Z Ammanu: Prywatna jednodniowa wycieczka do Petry i Wadi Rum

Poznaj niesamowite zabytki Jordanii podczas jednej, pełnej akcji jednodniowej wycieczki z Ammanu. Ta przygoda pozwala podróżnym przebywającym w Ammanie odkryć dwa z najbardziej inspirujących miejsc na świecie. Wyrusz w podróż, która rozpoczyna się w klejnocie koronnym Jordanii, legendarnym "zaginionym mieście" Petra. Jako jeden z siedmiu cudów świata, Petra odsłania tysiącletnie miasto Nabatejczyków, doskonale zachowane pod warstwami piasku, aż do ponownego odkrycia zaledwie 200 lat temu. Wędruj przez skomplikowaną architekturę Petry, podziwiaj kultowy Skarbiec i zanurz się w bogatej historii, która emanuje z każdego starożytnego kamienia. Kontynuuj podróż do hipnotyzujących krajobrazów Wadi Rum. Przygotuj się na urzeczenie majestatyczną pustynną scenerią z wysokimi klifami z piaskowca, dramatycznymi formacjami skalnymi i rozległymi złotymi wydmami. Doświadcz ponadczasowego piękna tego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO miejsca, zapuszczając się głęboko w serce Wadi Rum, zanurzając się w jego nieziemskim spokoju i kulturze Beduinów. Zakończ tę niezapomnianą podróż wygodnym transferem z powrotem do hotelu w Ammanie.

Amman/Morze Martwe: Wycieczka 1-dniowa Petra & Wadi Rum z odbiorem z hotelu

4. Amman/Morze Martwe: Wycieczka 1-dniowa Petra & Wadi Rum z odbiorem z hotelu

Czy jesteś gotowy na wycieczkę po klejnotach koronnych Jordanii? Ta jednodniowa przygoda łączy starożytne cuda Petry z zapierającymi dech w piersiach krajobrazami Wadi Rum, gwarantując niezapomniane wrażenia. Oto, czego możesz się spodziewać: Petra: Wczesnym rankiem odbiór z hotelu w Ammanie lub Akabie. Podróżuj przez dramatyczną pustynię Wadi Musa, której kulminacją jest kultowe wejście Siq do Petry. Spaceruj po Siq, wąskim wąwozie wyrzeźbionym przez tysiąclecia wiatru i wody, czując narastające oczekiwanie. Wejdź do Skarbca, najsłynniejszego zabytku Petry, i zachwyć się jego skalą i skomplikowanymi rzeźbieniami. Poznaj starożytne miasto, odkrywając grobowce, świątynie i amfiteatry wykute w różowoczerwonych klifach z piaskowca. Dowiedz się więcej o cywilizacji Nabatejczyków, którzy zbudowali to niesamowite miasto ponad 2000 lat temu. Zjedz pyszny lunch w lokalnej restauracji w Petrze. Wadi Rum: Po obiedzie przejedź do oszałamiającego Wadi Rum, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, znanego z nieziemskich krajobrazów. Wskocz do jeepa 4x4 na ekscytującą przejażdżkę po marsjańskim terenie, mijając wysokie formacje piaskowca i ukryte doliny. Poznaj styl życia Beduinów, odwiedzając tradycyjny namiot i popijając autentyczną herbatę. Ciesz się zapierającymi dech w piersiach widokami ze szczytu Jebel Khaz'ali, znanego również jako Lawrence Spring. Zobacz, jak słońce zanurza się pod horyzontem, malując pustynię w kalejdoskopie kolorów. Wieczorem wróć do hotelu w Ammanie, pełen wspomnień i zdjęć.

Petra - całodniowa prywatna wycieczka z Ammanu

5. Petra - całodniowa prywatna wycieczka z Ammanu

Obudź się przed świtem w Ammanie, gdzie serce miasta wciąż bije. Twój rydwan czeka, elegancki miraż na tle pocałowanego słońcem horyzontu. Razem będziecie przemierzać krajobrazy pomalowane ochrą i złotem, goniąc za szeptami różowoczerwonego cudu w oddali - Petry. Gdy jesteś blisko, pustynia rozwija się jak gobelin - starożytne ruiny szepczące opowieści o zapomnianych imperiach, beduińskie namioty przylegające do uścisku wiatru. Następnie Siq, wąski kanion wyrzeźbiony przez czas, maluje powietrze tysiącem odcieni ochry. Każdy zakręt to cicha obietnica, każdy krok to puls oczekiwania. Nagle kanion otwiera się, odsłaniając zalany słońcem amfiteatr. Tam, skąpany w różowym pocałunku świtu, stoi Skarbiec - arcydzieło wyryte w żywej skale, którego fasada rumieni się sekretnymi pragnieniami pustyni. Wybierz swoją przygodę: osiodłaj konia i wybierz się na majestatyczną przejażdżkę konną przez Siq, z wiatrem rozwiewającym opowieści we włosach, lub delektuj się starożytnymi szeptami pieszo, każdy krok jest echem zapomnianych kroków. Petra rozwija się. Wędruj ulicą fasad, gdzie czas stoi w miejscu pośród grobowców i świątyń ozdobionych misternymi marzeniami. Zobacz majestat Grobowców Królewskich, wzniesionych niczym cisi wartownicy na szczycie klifów, a ich obecność jest świadectwem cywilizacji, która tańczyła z pustynnym wiatrem. Odkryj głębsze sekrety z kompetentnym przewodnikiem (dostępnym do wynajęcia w centrum dla zwiedzających z pomocą kierowcy). Pozwól, aby ich historie tchnęły życie w kamień, ujawniając szepty historii i tętniącą życiem kulturę, która niegdyś kwitła w tych uświęconych murach. Odkryj pomysłowe kanały wodne, które pielęgnowały ten pustynny klejnot, ukryte grobowce schowane w tajnych niszach i echa szlaków handlowych, które niegdyś pulsowały przez kaniony. To Twoja Petra, symfonia ciszy i wiatru, rozwijająca się w Twoim własnym tempie. Delektuj się spokojnym lunchem w jordańskim słońcu, uchwyć ponadczasowe wspomnienia każdym kliknięciem i zatrać się w objęciach pustyni. Pamiętaj, że obietnica klasztoru może poczekać - niech będzie szeptem na wietrze, zaproszeniem do kolejnej przygody. Gdy słońce maluje Petrę w ognistych barwach, nadszedł czas, aby wrócić do Ammanu. Ale miej w sobie ten różowo-czerwony cud, sekret dzielony tylko z pustynnym wiatrem. Gotowy, by doświadczyć swojej Petry? Po prostu daj mi znać, a sprawimy, że będzie to przygoda na zawsze wyryta w Twojej duszy.

Amman: Prywatna wycieczka do Madaby, na górę Nebo i do miejsca chrztu

6. Amman: Prywatna wycieczka do Madaby, na górę Nebo i do miejsca chrztu

Zacznij od odbioru z hotelu w Ammanie i wskocz do klimatyzowanego pojazdu z prywatnym anglojęzycznym kierowcą i dostępem do Wi-Fi. Podziwiaj widoki pustynnych krajobrazów Jordanii podczas podróży na południe do Madaby. Zobacz interesujące miejsca i szczegółowe informacje na temat podróży. Po przybyciu do Madaby odkryj starożytne mozaikowe miasto z historią sięgającą II wieku. Zobacz mozaikową mapę Jordanii i Ziemi Świętej z VI wieku w greckim kościele prawosławnym św. Jerzego; oznaczone punktami związanymi z historiami wspomnianymi w Biblii. Jana Chrzciciela w Madabie w Jordanii to ukryty klejnot, który czeka na odkrycie! Choć nie jest tak powszechnie znany jak niektóre z kultowych miejsc w mieście, takich jak kościół św. Jerzego, ten uroczy kościół oferuje wyjątkowe połączenie historii, znaczenia religijnego i piękna architektury Historyczny klejnot: Zbudowany w XIX wieku kościół jest świadectwem bogatego chrześcijańskiego dziedzictwa Jordanii. Jego elegancka kamienna fasada i witraże szepczą historie oddania i wiary przez pokolenia. Architektoniczna intryga: Projekt kościoła łączy wpływy zachodnie i wschodnie, prezentując wdzięczną mieszankę romańskich i bizantyjskich stylów architektonicznych. Podziwiaj delikatne łuki, misterne detale wokół wejścia i spokojny dziedziniec ozdobiony zielenią Znaczenie religijne: Poświęcony św. Janowi Chrzcicielowi, kluczowej postaci zarówno w chrześcijaństwie, jak i islamie, kościół oferuje przestrzeń do cichej kontemplacji i modlitwy dla odwiedzających wszystkich wyznań. Następnie Góra Nebo, święta góra w Jordanii, która wznosi się na około 817 metrów nad poziomem morza. Góra Nebo ma duże znaczenie religijne jako ważne miejsce pielgrzymek judeochrześcijańskich. Jest to miejsce, z którego Mojżesz po raz pierwszy oglądał Ziemię Obiecaną ze szczytu i gdzie podobno zmarł prorok Mojżesz. Odwiedź bazylikę na szczycie góry, zbudowaną przez egipskich mnichów w IV wieku. Wewnątrz zobacz kolekcję dobrze zachowanych bizantyjskich mozaik, ilustrujących obrazy dzikiej przyrody i polowań. Podziwiaj także panoramiczny widok na Ziemię Świętą i dolinę Jordanu ze szczytu. Następnie udaj się do miejsca chrztu Jezusa Chrystusa, znajdującego się po stronie Jordanu. W czasach biblijnych było ono znane jako Betania za Jordanem i jest uważane za jedno z trzech najświętszych miejsc chrześcijaństwa. Skorzystaj z okazji, aby pomodlić się lub po prostu zwiedzić to ważne miejsce pielgrzymkowe, które podobno odwiedziło wielu proroków. Miejsce chrztu, znane jako "Maghtas" w języku arabskim, jest jednym z najważniejszych ostatnich odkryć w archeologii biblijnej, odkrytym dopiero w 1996 roku. Po doświadczeniu tych świętych zabytków i podziwianiu fantastycznych widoków, spotkaj się ponownie z kierowcą na podróż powrotną, która kończy się podwiezieniem do hotelu w Ammanie.

Z Ammanu: Jednodniowa wycieczka nad Morze Martwe

7. Z Ammanu: Jednodniowa wycieczka nad Morze Martwe

Odwiedź najniższy punkt na ziemi, Morze Martwe na wysokości 420 m poniżej poziomu morza. Ciesz się wyjątkowym doświadczeniem pływania, pływając swobodnie w wodach bogatych w minerały. Pamiętaj, aby przyjąć klasyczną pozę leżenia i unoszenia się. Zostaw miasto Amman i jedź przez 1 godzinę nad Morze Martwe, jedno z najbardziej niesamowitych miejsc na świecie. Słone jezioro jest najniższym punktem na ziemi, a szczególne warunki klimatyczne mają pozytywny wpływ na choroby dermatologiczne i reumatyczne. Zawarte w borowinach minerały wykorzystywane są do zabiegów leczniczych i upiększających. Po dotarciu na poziom morza kierowca zatrzyma się, aby pokazać mapę przed kontynuowaniem jazdy w dół 420 metrów poniżej poziomu morza. W tym czasie odczujesz zmianę pogody Morze Martwe mówi samo za siebie, nie ma tam żywych ryb. Spokojna, lśniąca woda znana jest z koncentracji soli i minerałów, co nadaje jej właściwości terapeutyczne, a także wyjątkowe wrażenia z pływania, których nie można przegapić Po przyjeździe udaj się do hotelu (Holiday Inn lub Crowne Plaza) i ciesz się wolnym czasem, aby cieszyć się wodami i otoczeniem, jak chcesz. Skorzystaj z dostępnych ręczników i szafek i zrelaksuj się na mineralnych plażach. Wygrzewaj się w promieniach słońca i krajobrazów, oblewaj się błotem, aby uzyskać rewitalizujące naturalne spa i ciesz się pływaniem w wodzie. Pamiętaj, aby przyjąć klasyczną pozę leżenia i unoszenia się podczas czytania gazety lub książki.

Z Tel Awiwu: 2-dniowa wycieczka do Petry

8. Z Tel Awiwu: 2-dniowa wycieczka do Petry

Ta pełna atrakcji wycieczka rozpocznie się w Tel Awiwie, skąd wyruszysz w kierunku granicy z Jordanią. Przekrocz granicę na moście Króla Husajna i wjedź do Jordanii, jadąc przez Pustynię Judzką przez około godzinę. Kontynuuj podróż w kierunku Madaby, starożytnego jordańskiego miasta, i dotrzyj do punktu widokowego na Górze Nebo. Następnie zjesz lunch. Stąd udaj się do obozowiska beduinów w pobliżu Petry, gdzie doświadczysz beduińskiej gościnności, w tym kolacji w stylu arabskim i wygodnego łóżka. Przed pójściem spać usiądź pod czystym pustynnym niebem i podziwiaj gwiazdy, popijając filiżankę pysznej beduińskiej herbaty. Drugiego dnia zwiedzisz Petrę. Jest to jeden z siedmiu cudów świata i najcenniejsza atrakcja Jordanii. Miejsce to zostało wykute w czerwonych skałach strzelistych klifów na początku I wieku jako grobowiec króla Nabatejczyków i było ukryte pod piaskiem pustyni przez wieki i dopiero niedawno zostało ponownie udostępnione. Przejdź przez wąski wąwóz Al-Siq i zobacz skarbiec i amfiteatr. Przewodnik opowie Ci o mijanych atrakcjach i historii tego miejsca. Następnie wykorzystaj czas wolny według własnych upodobań: udaj się na wędrówkę do grobowców królewskich, zejdź w dół ulicą rzymską Cardo, odwiedź klasztor lub odkrywaj inne atrakcje. Zatrzymaj się na lunch w Wadi Musa, a następnie wróć do Jerozolimy przez przejście graniczne Allenby. Ta wycieczka obejmuje usługi przewodnika, transport i wyczerpujące informacje przez cały czas jej trwania, ale możesz ją dodatkowo wzbogacić o aplikację podróżniczą na smartfony i tablety. Aplikacja oferuje mapy, informacje i zdjęcia. Można ją pobrać bezpłatnie ze strony organizatora przed wyruszeniem w podróż, więc połączenie z internetem nie będzie konieczne. Jeśli wolisz, możesz zwiedzać atrakcje samodzielnie, bez przewodnika. Aby uzyskać więcej informacji o miejscach, które będziesz mijać, pobierz na swój smartfon naszą bezpłatną aplikację podróżniczą.

Z Ammanu: Petra, Wadi Rum i Morze Martwe w 3 dni

9. Z Ammanu: Petra, Wadi Rum i Morze Martwe w 3 dni

Odkryj najważniejsze atrakcje Jordanii podczas 3-dniowej wycieczki z przewodnikiem-kierowcą z Ammanu. Podziwiaj zabytki wykutego w skale miasta Petra, zobacz zachód słońca nad Morzem Martwym i poznaj życie Beduinów w obozie w Wadi Rum. Po odebraniu z hotelu w Ammanie odwiedź górę Nebo i kościoły miejskie w Madabie, a następnie podróżuj pustynną autostradą w kierunku Petry. Zatrzymaj się w rezerwacie Dana i podziwiaj piękne krajobrazy. Kontynuuj podróż do zamku Shobak, odwiedź Małą Petrę i podziwiaj wykute w skale grobowce. Zostań wysadzony w swoim 3-gwiazdkowym hotelu w Wadi Mousa na nocleg. Spędź dzień w Petrze i podziwiaj to dobrze zachowane miasto archeologiczne. Poświęć trochę czasu na poznanie tego architektonicznego wyczynu, zanim udasz się do Wadi Rum, gdzie spędzisz noc w obozie Beduinów. Eksploruj dolinę podczas safari jeepem i podziwiaj wspaniałe krajobrazy. Następnie udaj się na plażę nad Morzem Martwym, przechodząc przez Dolinę Wielkich Rowów Afrykańskich do miasta Akaba. Ciesz się pływaniem w Morzu Martwym i wieczorem wróć do Ammanu.

Z Ammanu: Prywatna wycieczka do Petry z przewodnikiem

10. Z Ammanu: Prywatna wycieczka do Petry z przewodnikiem

Opuścisz hotel wcześnie rano i udasz się na południe do Petry, miasta Nabatejczyków Czerwonej Róży, jednego z Siedmiu Cudów Świata, na klasyczną wizytę. Podczas podróży podziwiaj pustynne krajobrazy i słuchaj opowieści o historii Jordanii. To starożytne, różowo-czerwone skalne miasto, wykute w dolinie z piaskowca wyrzeźbionej przez lud Nabatejczyków ponad 2000 lat temu, położone 245 kilometrów od Ammanu, na skrzyżowaniu odwiecznych szlaków handlowych, miało dominować w starożytnej Arabii. Dotrzyj do strony głównej Petry, aby dowiedzieć się więcej o jej wspaniałej historii. Po przyjeździe zostaw pojazd i ciesz się 2-godzinną wycieczką po tym cudu wpisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO z lokalnym przewodnikiem. Najpierw przejdź słynną „Siq”, wąską ścieżką o długości 1,2 km; szczelinę skalną, która była niegdyś głównym wejściem do miasta, i zachwyć się pierwszym spojrzeniem na niesamowicie piękny skarbiec „Al - Khazneh”, gdy kanion nagle się otwiera. Podziwiaj to różowo-różowe arcydzieło, pierwotnie zbudowane z myślą o przechowywaniu bezcennych skarbów i uchwyć je aparatem. Następnie przejdź przez rozszerzający się kanion, aby zobaczyć inne zabytki, takie jak teatr na 3000 miejsc, grobowce królewskie i kościół bizantyjski. Podczas eksploracji słuchaj, jak Twój przewodnik opisuje, jak Nabatejczycy rzeźbili budynki i dowiedz się, jak poradzili sobie z trudnymi warunkami pustynnymi, aby tu przetrwać. Po około dwóch godzinach zwiedzania czas wolny. Jeśli czas na to pozwoli, możesz samodzielnie wspiąć się na klasztor lub na Wysokie Miejsce Poświęcenia: ołtarz na szczycie klifu, który niegdyś służył do składania ofiar ze zwierząt i innych ceremonii. Czas wolny na zwiedzanie Muzeum Petry; jeśli masz czas, dołącz ponownie do pojazdu i kierowcy. Przejdź obok Małej Petry, małej skalistej doliny z rzeźbami, która według archeologów służyła jako karawana Nabatejczyków przed udaniem się do głównego miasta i jako przystanek na nocleg dla handlarzy podróżujących przez miasto. Następnie udaj się z powrotem do Ammanu, gdzie Twoja jednodniowa wycieczka zakończy się transferem do hotelu.

Amman

Amman

Często zadawane pytania dot. atrakcji typu wycieczki w: Amman

Oprócz atrakcji typu wycieczki jakie jeszcze atrakcje warto odwiedzić w: Amman?

W: Amman są jeszcze następujące atrakcje warte zobaczenia:

Amman: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Amman? Kliknij tutaj.

Amman: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.0
(17 recenzji)

Uwielbiałem chodzić po szóstce, a skarbiec spełnił oczekiwania. Odległość do spaceru nie jest zbyt duża, aby udać się do rzymskiego teatru, a następnie wejść schodami lub ścieżką do grobowców królewskich. Wziąłem elektryczny wózek golfowy za 15 JD za sztukę. Potrzebujesz co najmniej 4 godzin, aby to zrobić bez pośpiechu, nie pozwól, aby ktokolwiek mówił ci inaczej. Nasz kierowca był doskonały, bezpieczny, bardzo miły i dobrze poinformowany.

To było po prostu fantastyczne przeżycie. wynajęliśmy przewodnika osobno po Petrze, ale lunch w kurorcie nad Morzem Martwym był wspaniały, a zakwaterowanie i jazda na pustynię były zdecydowanie naszą ulubioną częścią.