Amman
Wycieczki jeepem lub pojazdem z napędem 4x4

Wycieczki jeepem lub pojazdem z napędem 4x4
Liczba znalezionych atrakcji: 8

Już podróżujesz? Zobacz dostępność dla Twoich dat

Amman: najpopularniejsze atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 406
Sortuj wg::

Nasze najbardziej polecane Amman Wycieczki jeepem lub pojazdem z napędem 4x4

Amman: Petra, Wadi Rum i Morze Martwe w 2 dni

Amman: Petra, Wadi Rum i Morze Martwe w 2 dni

Odkryj niektóre z najbardziej spektakularnych miejsc Jordanii podczas 2-dniowej prywatnej wycieczki z Ammanu. Dzień 1: Amman - Petra Wyjedź z Ammanu i udaj się na południe do Petry. Założona przez Nabatejczyków Petra jest uważana za jeden z cudów świata. Położona 139 mil (225 kilometrów) od Ammanu Petra została wykuta w kamieniu ponad 2000 lat temu. Dominował na szlakach handlowych starożytnej Arabii. Po przyjeździe przejdź wąską ścieżką Siq, aby odkryć główne wejście do miasta. Na końcu Siq zobacz skarbiec (al-Khazneh), w którym wierzono, że zawiera niezliczone skarby. Kontynuuj do klasztoru i Ołtarza Ofiarnego. Następnie przejazd do Wadi Rum po południu. Spędź noc w obozie Beduinów i ciesz się kolacją oraz nocnymi zajęciami. Dzień 2: Wadi Rum – Morze Martwe Po śniadaniu przejazd jeepem z napędem na 4 koła do Wadi Rum. Wadi Rum („Dolina Księżyca”) to miejsce, w którym kręcono legendarny film „Lawrence z Arabii”. Podziwiaj wyjątkowy kształt góry, która wznosi się z różowoczerwonego piasku pustyni. Zobacz wysokie klify w brązowawych, czerwonawych i złotych kolorach. Wybierz jeden z 2 stylów namiotów: styl Deluxe z prywatną łazienką i klimatyzacją/ogrzewaniem oraz styl klasyczny ze wspólną łazienką i bez klimatyzacji. Następnie przejazd nad Morze Martwe, znane z biblijnej historii Sodomy i Gomory. Położone 400 metrów poniżej poziomu morza Morze Martwe jest jednym z najbardziej spektakularnych miejsc w Jordanii. Podziwiaj spokojne wody lśniące w palącym słońcu. Legendarne ze względu na wysokie stężenie soli i minerałów Morze Martwe ma właściwości terapeutyczne i zapewnia wyjątkowe doznania podczas pływania. Po czasie wolnym na pływanie wróć do hotelu w Ammanie.

Z Ammanu: Prywatna jednodniowa wycieczka do Petry i Wadi Rum

Z Ammanu: Prywatna jednodniowa wycieczka do Petry i Wadi Rum

Poznaj niesamowite zabytki Jordanii podczas jednej, pełnej akcji jednodniowej wycieczki z Ammanu. Ta przygoda pozwala podróżnym przebywającym w Ammanie odkryć dwa z najbardziej inspirujących miejsc na świecie. Wyrusz w podróż, która rozpoczyna się w klejnocie koronnym Jordanii, legendarnym "zaginionym mieście" Petra. Jako jeden z siedmiu cudów świata, Petra odsłania tysiącletnie miasto Nabatejczyków, doskonale zachowane pod warstwami piasku, aż do ponownego odkrycia zaledwie 200 lat temu. Wędruj przez skomplikowaną architekturę Petry, podziwiaj kultowy Skarbiec i zanurz się w bogatej historii, która emanuje z każdego starożytnego kamienia. Kontynuuj podróż do hipnotyzujących krajobrazów Wadi Rum. Przygotuj się na urzeczenie majestatyczną pustynną scenerią z wysokimi klifami z piaskowca, dramatycznymi formacjami skalnymi i rozległymi złotymi wydmami. Doświadcz ponadczasowego piękna tego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO miejsca, zapuszczając się głęboko w serce Wadi Rum, zanurzając się w jego nieziemskim spokoju i kulturze Beduinów. Zakończ tę niezapomnianą podróż wygodnym transferem z powrotem do hotelu w Ammanie.

Z Ammanu: Jerash, Ajloun Castle lub Umm Qais Wycieczka prywatna

Z Ammanu: Jerash, Ajloun Castle lub Umm Qais Wycieczka prywatna

Wybierz jedną z prywatnych wycieczek z Ammanu do Jerash, zamku Ajloun i Umm Qais, prywatną wycieczkę z Ammanu do Jerash, prywatną wycieczkę z Ammanu do Jerash i zamku Aljoun lub prywatną wycieczkę z Ammanu do Jerash i Umm Qais. Zacznij od odbioru z hotelu w Ammanie i podróżuj do następnego miejsca docelowego klimatyzowanym samochodem lub vanem. Wybierz wycieczkę z opcją odwiedzenia starożytnego miasta Jerash i zwiedź miasto, które było bogatą i dobrze prosperującą osadą grecką i rzymską. Spaceruj ulicą z kolumnadą i odkryj dobrze zachowany rzymski amfiteatr, Świątynię Artemidy, Forum, Oval Plaza i Łuk Hadriana. Wybierz wycieczkę do Ajloun i odwiedź zamek Ajloun, XII-wieczną fortecę zbudowaną przez Saladyna z dynastii Ajjubidów. Zobacz jego arabsko-islamską architekturę wojskową, która strzegła głównych przejść do północno-zachodniej Jordanii. Odkryj wieże, komnaty, galerie i klatki schodowe, które stanowią część miasta. Podziwiaj piękną scenerię otaczającą wzgórza. Wejdź na wieżę i podziwiaj fantastyczne widoki na dolinę Jordanu i Morze Martwe. Wybierz wycieczkę do Umm Qais i odwiedź jedno z najbardziej oszałamiających grecko-rzymskich miast w regionie. Poznaj ruiny dekapolskiego miasta Gadara, znanego obecnie jako Umm Qais. Podziwiaj zapierające dech w piersiach widoki na Jordanię, Syrię, Izrael i Palestynę. Na koniec spotkaj się ponownie z kierowcą i wróć do Ammanu, gdzie Twoja wycieczka zakończy się odbiorem w dowolnym wybranym przez Ciebie miejscu.

Petra - całodniowa prywatna wycieczka z Ammanu

Petra - całodniowa prywatna wycieczka z Ammanu

Obudź się przed świtem w Ammanie, gdzie serce miasta wciąż bije. Twój rydwan czeka, elegancki miraż na tle pocałowanego słońcem horyzontu. Razem będziecie przemierzać krajobrazy pomalowane ochrą i złotem, goniąc za szeptami różowoczerwonego cudu w oddali - Petry. Gdy jesteś blisko, pustynia rozwija się jak gobelin - starożytne ruiny szepczące opowieści o zapomnianych imperiach, beduińskie namioty przylegające do uścisku wiatru. Następnie Siq, wąski kanion wyrzeźbiony przez czas, maluje powietrze tysiącem odcieni ochry. Każdy zakręt to cicha obietnica, każdy krok to puls oczekiwania. Nagle kanion otwiera się, odsłaniając zalany słońcem amfiteatr. Tam, skąpany w różowym pocałunku świtu, stoi Skarbiec - arcydzieło wyryte w żywej skale, którego fasada rumieni się sekretnymi pragnieniami pustyni. Wybierz swoją przygodę: osiodłaj konia i wybierz się na majestatyczną przejażdżkę konną przez Siq, z wiatrem rozwiewającym opowieści we włosach, lub delektuj się starożytnymi szeptami pieszo, każdy krok jest echem zapomnianych kroków. Petra rozwija się. Wędruj ulicą fasad, gdzie czas stoi w miejscu pośród grobowców i świątyń ozdobionych misternymi marzeniami. Zobacz majestat Grobowców Królewskich, wzniesionych niczym cisi wartownicy na szczycie klifów, a ich obecność jest świadectwem cywilizacji, która tańczyła z pustynnym wiatrem. Odkryj głębsze sekrety z kompetentnym przewodnikiem (dostępnym do wynajęcia w centrum dla zwiedzających z pomocą kierowcy). Pozwól, aby ich historie tchnęły życie w kamień, ujawniając szepty historii i tętniącą życiem kulturę, która niegdyś kwitła w tych uświęconych murach. Odkryj pomysłowe kanały wodne, które pielęgnowały ten pustynny klejnot, ukryte grobowce schowane w tajnych niszach i echa szlaków handlowych, które niegdyś pulsowały przez kaniony. To Twoja Petra, symfonia ciszy i wiatru, rozwijająca się w Twoim własnym tempie. Delektuj się spokojnym lunchem w jordańskim słońcu, uchwyć ponadczasowe wspomnienia każdym kliknięciem i zatrać się w objęciach pustyni. Pamiętaj, że obietnica klasztoru może poczekać - niech będzie szeptem na wietrze, zaproszeniem do kolejnej przygody. Gdy słońce maluje Petrę w ognistych barwach, nadszedł czas, aby wrócić do Ammanu. Ale miej w sobie ten różowo-czerwony cud, sekret dzielony tylko z pustynnym wiatrem. Gotowy, by doświadczyć swojej Petry? Po prostu daj mi znać, a sprawimy, że będzie to przygoda na zawsze wyryta w Twojej duszy.

Amman: Prywatna wycieczka do Madaby, na górę Nebo i do miejsca chrztu

Amman: Prywatna wycieczka do Madaby, na górę Nebo i do miejsca chrztu

Zacznij od odbioru z hotelu w Ammanie i wskocz do klimatyzowanego pojazdu z prywatnym anglojęzycznym kierowcą i dostępem do Wi-Fi. Podziwiaj widoki pustynnych krajobrazów Jordanii podczas podróży na południe do Madaby. Zobacz interesujące miejsca i szczegółowe informacje na temat podróży. Po przybyciu do Madaby odkryj starożytne mozaikowe miasto z historią sięgającą II wieku. Zobacz mozaikową mapę Jordanii i Ziemi Świętej z VI wieku w greckim kościele prawosławnym św. Jerzego; oznaczone punktami związanymi z historiami wspomnianymi w Biblii. Jana Chrzciciela w Madabie w Jordanii to ukryty klejnot, który czeka na odkrycie! Choć nie jest tak powszechnie znany jak niektóre z kultowych miejsc w mieście, takich jak kościół św. Jerzego, ten uroczy kościół oferuje wyjątkowe połączenie historii, znaczenia religijnego i piękna architektury Historyczny klejnot: Zbudowany w XIX wieku kościół jest świadectwem bogatego chrześcijańskiego dziedzictwa Jordanii. Jego elegancka kamienna fasada i witraże szepczą historie oddania i wiary przez pokolenia. Architektoniczna intryga: Projekt kościoła łączy wpływy zachodnie i wschodnie, prezentując wdzięczną mieszankę romańskich i bizantyjskich stylów architektonicznych. Podziwiaj delikatne łuki, misterne detale wokół wejścia i spokojny dziedziniec ozdobiony zielenią Znaczenie religijne: Poświęcony św. Janowi Chrzcicielowi, kluczowej postaci zarówno w chrześcijaństwie, jak i islamie, kościół oferuje przestrzeń do cichej kontemplacji i modlitwy dla odwiedzających wszystkich wyznań. Następnie Góra Nebo, święta góra w Jordanii, która wznosi się na około 817 metrów nad poziomem morza. Góra Nebo ma duże znaczenie religijne jako ważne miejsce pielgrzymek judeochrześcijańskich. Jest to miejsce, z którego Mojżesz po raz pierwszy oglądał Ziemię Obiecaną ze szczytu i gdzie podobno zmarł prorok Mojżesz. Odwiedź bazylikę na szczycie góry, zbudowaną przez egipskich mnichów w IV wieku. Wewnątrz zobacz kolekcję dobrze zachowanych bizantyjskich mozaik, ilustrujących obrazy dzikiej przyrody i polowań. Podziwiaj także panoramiczny widok na Ziemię Świętą i dolinę Jordanu ze szczytu. Następnie udaj się do miejsca chrztu Jezusa Chrystusa, znajdującego się po stronie Jordanu. W czasach biblijnych było ono znane jako Betania za Jordanem i jest uważane za jedno z trzech najświętszych miejsc chrześcijaństwa. Skorzystaj z okazji, aby pomodlić się lub po prostu zwiedzić to ważne miejsce pielgrzymkowe, które podobno odwiedziło wielu proroków. Miejsce chrztu, znane jako "Maghtas" w języku arabskim, jest jednym z najważniejszych ostatnich odkryć w archeologii biblijnej, odkrytym dopiero w 1996 roku. Po doświadczeniu tych świętych zabytków i podziwianiu fantastycznych widoków, spotkaj się ponownie z kierowcą na podróż powrotną, która kończy się podwiezieniem do hotelu w Ammanie.

Z Ammanu: Jednodniowa wycieczka nad Morze Martwe

Z Ammanu: Jednodniowa wycieczka nad Morze Martwe

Odwiedź najniższy punkt na ziemi, Morze Martwe na wysokości 420 m poniżej poziomu morza. Ciesz się wyjątkowym doświadczeniem pływania, pływając swobodnie w wodach bogatych w minerały. Pamiętaj, aby przyjąć klasyczną pozę leżenia i unoszenia się. Zostaw miasto Amman i jedź przez 1 godzinę nad Morze Martwe, jedno z najbardziej niesamowitych miejsc na świecie. Słone jezioro jest najniższym punktem na ziemi, a szczególne warunki klimatyczne mają pozytywny wpływ na choroby dermatologiczne i reumatyczne. Zawarte w borowinach minerały wykorzystywane są do zabiegów leczniczych i upiększających. Po dotarciu na poziom morza kierowca zatrzyma się, aby pokazać mapę przed kontynuowaniem jazdy w dół 420 metrów poniżej poziomu morza. W tym czasie odczujesz zmianę pogody Morze Martwe mówi samo za siebie, nie ma tam żywych ryb. Spokojna, lśniąca woda znana jest z koncentracji soli i minerałów, co nadaje jej właściwości terapeutyczne, a także wyjątkowe wrażenia z pływania, których nie można przegapić Po przyjeździe udaj się do hotelu (Holiday Inn lub Crowne Plaza) i ciesz się wolnym czasem, aby cieszyć się wodami i otoczeniem, jak chcesz. Skorzystaj z dostępnych ręczników i szafek i zrelaksuj się na mineralnych plażach. Wygrzewaj się w promieniach słońca i krajobrazów, oblewaj się błotem, aby uzyskać rewitalizujące naturalne spa i ciesz się pływaniem w wodzie. Pamiętaj, aby przyjąć klasyczną pozę leżenia i unoszenia się podczas czytania gazety lub książki.

Z Ammanu: Petra, Wadi Rum i Morze Martwe - prywatna 2-dniowa wycieczka

Z Ammanu: Petra, Wadi Rum i Morze Martwe - prywatna 2-dniowa wycieczka

Dzień 1: Z Ammanu Twoja podróż rozpocznie się malowniczą przejażdżką w kierunku wspaniałego miasta Petra. Po przybyciu na miejsce zachwyć się różowymi formacjami skalnymi i starożytnymi cudami, które się w nich kryją. Zanurz się w bogatej historii, przechodząc przez wąski Siq, naturalny wąwóz z piaskowca. Podziwiaj kultowy Skarbiec, podziwiaj ozdobne fasady królewskich grobowców i odkrywaj fascynujące miejsca, które sprawiają, że Petra jest prawdziwym cudem archeologicznym. Po zwiedzeniu Petry kontynuuj przygodę, udając się na fascynującą pustynię Wadi Rum. Gdy zachodzi słońce, znajdziesz się pośrodku rozległej przestrzeni złotych wydm i surowych gór. Daj się porwać duchowi pustyni, osiedlając się w beduińskim obozie, gdzie czeka na Ciebie ciepła gościnność. Zbierz się wokół ogniska, wpatrując się w migoczące gwiazdy na nocnym niebie. Dzień 2: Obudź się w spokojnym pięknie Wadi Rum, przygotuj się na ekscytującą 2-godzinną wycieczkę jeepem (jeśli wybrano opcję). Daj się porwać emocjom związanym z przemierzaniem łagodnie falujących wydm, odkrywaniem starożytnych inskrypcji skalnych i podziwianiem hipnotyzujących formacji skalnych wyrzeźbionych przez wiatr i czas. Każdy zakręt ujawnia nowy cud, od ukrytych kanionów po wysokie naturalne łuki, i zapewnia mnóstwo okazji do niezapomnianych zdjęć i pięknych wspomnień. Po pożegnaniu z Wadi Rum, Twoja podróż zabierze Cię do niezwykłego Morza Martwego, najniższego punktu na ziemi. Tutaj czeka na Ciebie terapeutyczne działanie bogatych w minerały wód. Zanurz się w unoszącej się wodzie i doświadcz wyjątkowego uczucia unoszenia się bez wysiłku. Zafunduj sobie rewitalizującą kąpiel błotną, podczas której rozprowadzisz na skórze bogate w minerały błoto, aby uzyskać naturalne doznania spa. Poczuj odmłodzenie, gdy minerały działają magicznie. Na koniec pozwól, aby spokojne otoczenie jeszcze bardziej Cię zrelaksowało. Z niezapomnianymi wrażeniami w sercu i umyśle, wróć do Ammanu i zastanów się nad cudami i wspomnieniami, których doświadczyłeś podczas tej urzekającej 2-dniowej podróży przez Petrę, Wadi Rum i Morze Martwe.

Z Ammanu: Całodniowa prywatna wycieczka do Petry

Z Ammanu: Całodniowa prywatna wycieczka do Petry

Wyrusz w niesamowitą podróż z naszą całodniową prywatną wycieczką do Petry z Ammanu. Ciesz się komfortem naszego pojazdu z klimatyzacją, który zabierze Cię w tę niezapomnianą przygodę. Twój dzień rozpocznie się od odbioru z hotelu w Ammanie. Nasz wygodny i przestronny pojazd zapewni Ci relaksującą jazdę w kierunku Petry. Usiądź wygodnie, zrelaksuj się i podziwiaj malownicze widoki po drodze. Po przybyciu do Petry będziesz zdumiony jej pięknem. Przejdź przez wąski kanion Siq i po raz pierwszy zobacz wspaniały budynek skarbca wykuty w skale. Podczas zwiedzania Petry zobaczysz starożytne grobowce, świątynie i imponujący teatr rzymski. Najważniejszymi punktami wycieczki są Skarbiec i Klasztor, obie inspirujące budowle, które pokazują bogatą historię Petry. Podczas całej wycieczki nasz przyjazny kierowca zapewni pomoc, aby Twoje doświadczenie było przyjemne. Po całym dniu zwiedzania wrócimy do Ammanu w komfortowych warunkach, pozostawiając Ci niezapomniane wspomnienia. Doświadcz Petry w dobrym stylu dzięki naszej całodniowej prywatnej wycieczce, podczas której komfort i przygoda idą w parze.

Amman/Morze Martwe: Wycieczka 1-dniowa Petra & Wadi Rum z odbiorem z hotelu

Amman/Morze Martwe: Wycieczka 1-dniowa Petra & Wadi Rum z odbiorem z hotelu

Czy jesteś gotowy na wycieczkę po klejnotach koronnych Jordanii? Ta jednodniowa przygoda łączy starożytne cuda Petry z zapierającymi dech w piersiach krajobrazami Wadi Rum, gwarantując niezapomniane wrażenia. Oto, czego możesz się spodziewać: Petra: Wczesnym rankiem odbiór z hotelu w Ammanie lub Akabie. Podróżuj przez dramatyczną pustynię Wadi Musa, której kulminacją jest kultowe wejście Siq do Petry. Spaceruj po Siq, wąskim wąwozie wyrzeźbionym przez tysiąclecia wiatru i wody, czując narastające oczekiwanie. Wejdź do Skarbca, najsłynniejszego zabytku Petry, i zachwyć się jego skalą i skomplikowanymi rzeźbieniami. Poznaj starożytne miasto, odkrywając grobowce, świątynie i amfiteatry wykute w różowoczerwonych klifach z piaskowca. Dowiedz się więcej o cywilizacji Nabatejczyków, którzy zbudowali to niesamowite miasto ponad 2000 lat temu. Zjedz pyszny lunch w lokalnej restauracji w Petrze. Wadi Rum: Po obiedzie przejedź do oszałamiającego Wadi Rum, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, znanego z nieziemskich krajobrazów. Wskocz do jeepa 4x4 na ekscytującą przejażdżkę po marsjańskim terenie, mijając wysokie formacje piaskowca i ukryte doliny. Poznaj styl życia Beduinów, odwiedzając tradycyjny namiot i popijając autentyczną herbatę. Ciesz się zapierającymi dech w piersiach widokami ze szczytu Jebel Khaz'ali, znanego również jako Lawrence Spring. Zobacz, jak słońce zanurza się pod horyzontem, malując pustynię w kalejdoskopie kolorów. Wieczorem wróć do hotelu w Ammanie, pełen wspomnień i zdjęć.

Z Ammanu: Morze Martwe, Góra Nebo, Madaba i 1-dniowa wycieczka do chrztu

Z Ammanu: Morze Martwe, Góra Nebo, Madaba i 1-dniowa wycieczka do chrztu

Rozpocznij prywatną wycieczkę z hotelu w Ammanie i ciesz się malowniczą przejażdżką do pierwszego przystanku. Odkryj głębokie chrześcijańskie dziedzictwo w Madabie, jednym z najstarszych chrześcijańskich miast na świecie. Poznaj słynną mapę chrześcijańskich miast, która opowiada historię wieków wiary. Wejdź na górę Nebo, słynne chrześcijańskie miejsce pielgrzymek i dom świętej świątyni proroka Mojżesza. Podziwiaj zapierające dech w piersiach panoramiczne widoki z tego świętego szczytu. Zejdź 300 metrów poniżej poziomu morza, aby odwiedzić miejsce, w którym Chrystus został ochrzczony, miejsce wzbogacające duchowo. Następnie nadszedł czas na relaks i wypoczynek nad Morzem Martwym z opcjonalnym lunchem i wstępem do 5-gwiazdkowego kurortu. Unoś się na powierzchni wody dzięki niezwykłej wyporności słonych wód. Na koniec ciesz się relaksującym i wygodnym transferem powrotnym do hotelu w Ammanie.

Amman

Amman

Nasze najbardziej polecane Amman Wycieczki jeepem lub pojazdem z napędem 4x4

Amman: Petra, Wadi Rum i Morze Martwe w 2 dni

Amman: Petra, Wadi Rum i Morze Martwe w 2 dni

Odkryj niektóre z najbardziej spektakularnych miejsc Jordanii podczas 2-dniowej prywatnej wycieczki z Ammanu. Dzień 1: Amman - Petra Wyjedź z Ammanu i udaj się na południe do Petry. Założona przez Nabatejczyków Petra jest uważana za jeden z cudów świata. Położona 139 mil (225 kilometrów) od Ammanu Petra została wykuta w kamieniu ponad 2000 lat temu. Dominował na szlakach handlowych starożytnej Arabii. Po przyjeździe przejdź wąską ścieżką Siq, aby odkryć główne wejście do miasta. Na końcu Siq zobacz skarbiec (al-Khazneh), w którym wierzono, że zawiera niezliczone skarby. Kontynuuj do klasztoru i Ołtarza Ofiarnego. Następnie przejazd do Wadi Rum po południu. Spędź noc w obozie Beduinów i ciesz się kolacją oraz nocnymi zajęciami. Dzień 2: Wadi Rum – Morze Martwe Po śniadaniu przejazd jeepem z napędem na 4 koła do Wadi Rum. Wadi Rum („Dolina Księżyca”) to miejsce, w którym kręcono legendarny film „Lawrence z Arabii”. Podziwiaj wyjątkowy kształt góry, która wznosi się z różowoczerwonego piasku pustyni. Zobacz wysokie klify w brązowawych, czerwonawych i złotych kolorach. Wybierz jeden z 2 stylów namiotów: styl Deluxe z prywatną łazienką i klimatyzacją/ogrzewaniem oraz styl klasyczny ze wspólną łazienką i bez klimatyzacji. Następnie przejazd nad Morze Martwe, znane z biblijnej historii Sodomy i Gomory. Położone 400 metrów poniżej poziomu morza Morze Martwe jest jednym z najbardziej spektakularnych miejsc w Jordanii. Podziwiaj spokojne wody lśniące w palącym słońcu. Legendarne ze względu na wysokie stężenie soli i minerałów Morze Martwe ma właściwości terapeutyczne i zapewnia wyjątkowe doznania podczas pływania. Po czasie wolnym na pływanie wróć do hotelu w Ammanie.

Z Ammanu: Prywatna jednodniowa wycieczka do Petry i Wadi Rum

Z Ammanu: Prywatna jednodniowa wycieczka do Petry i Wadi Rum

Poznaj niesamowite zabytki Jordanii podczas jednej, pełnej akcji jednodniowej wycieczki z Ammanu. Ta przygoda pozwala podróżnym przebywającym w Ammanie odkryć dwa z najbardziej inspirujących miejsc na świecie. Wyrusz w podróż, która rozpoczyna się w klejnocie koronnym Jordanii, legendarnym "zaginionym mieście" Petra. Jako jeden z siedmiu cudów świata, Petra odsłania tysiącletnie miasto Nabatejczyków, doskonale zachowane pod warstwami piasku, aż do ponownego odkrycia zaledwie 200 lat temu. Wędruj przez skomplikowaną architekturę Petry, podziwiaj kultowy Skarbiec i zanurz się w bogatej historii, która emanuje z każdego starożytnego kamienia. Kontynuuj podróż do hipnotyzujących krajobrazów Wadi Rum. Przygotuj się na urzeczenie majestatyczną pustynną scenerią z wysokimi klifami z piaskowca, dramatycznymi formacjami skalnymi i rozległymi złotymi wydmami. Doświadcz ponadczasowego piękna tego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO miejsca, zapuszczając się głęboko w serce Wadi Rum, zanurzając się w jego nieziemskim spokoju i kulturze Beduinów. Zakończ tę niezapomnianą podróż wygodnym transferem z powrotem do hotelu w Ammanie.

Z Ammanu: Jerash, Ajloun Castle lub Umm Qais Wycieczka prywatna

Z Ammanu: Jerash, Ajloun Castle lub Umm Qais Wycieczka prywatna

Wybierz jedną z prywatnych wycieczek z Ammanu do Jerash, zamku Ajloun i Umm Qais, prywatną wycieczkę z Ammanu do Jerash, prywatną wycieczkę z Ammanu do Jerash i zamku Aljoun lub prywatną wycieczkę z Ammanu do Jerash i Umm Qais. Zacznij od odbioru z hotelu w Ammanie i podróżuj do następnego miejsca docelowego klimatyzowanym samochodem lub vanem. Wybierz wycieczkę z opcją odwiedzenia starożytnego miasta Jerash i zwiedź miasto, które było bogatą i dobrze prosperującą osadą grecką i rzymską. Spaceruj ulicą z kolumnadą i odkryj dobrze zachowany rzymski amfiteatr, Świątynię Artemidy, Forum, Oval Plaza i Łuk Hadriana. Wybierz wycieczkę do Ajloun i odwiedź zamek Ajloun, XII-wieczną fortecę zbudowaną przez Saladyna z dynastii Ajjubidów. Zobacz jego arabsko-islamską architekturę wojskową, która strzegła głównych przejść do północno-zachodniej Jordanii. Odkryj wieże, komnaty, galerie i klatki schodowe, które stanowią część miasta. Podziwiaj piękną scenerię otaczającą wzgórza. Wejdź na wieżę i podziwiaj fantastyczne widoki na dolinę Jordanu i Morze Martwe. Wybierz wycieczkę do Umm Qais i odwiedź jedno z najbardziej oszałamiających grecko-rzymskich miast w regionie. Poznaj ruiny dekapolskiego miasta Gadara, znanego obecnie jako Umm Qais. Podziwiaj zapierające dech w piersiach widoki na Jordanię, Syrię, Izrael i Palestynę. Na koniec spotkaj się ponownie z kierowcą i wróć do Ammanu, gdzie Twoja wycieczka zakończy się odbiorem w dowolnym wybranym przez Ciebie miejscu.

Petra - całodniowa prywatna wycieczka z Ammanu

Petra - całodniowa prywatna wycieczka z Ammanu

Obudź się przed świtem w Ammanie, gdzie serce miasta wciąż bije. Twój rydwan czeka, elegancki miraż na tle pocałowanego słońcem horyzontu. Razem będziecie przemierzać krajobrazy pomalowane ochrą i złotem, goniąc za szeptami różowoczerwonego cudu w oddali - Petry. Gdy jesteś blisko, pustynia rozwija się jak gobelin - starożytne ruiny szepczące opowieści o zapomnianych imperiach, beduińskie namioty przylegające do uścisku wiatru. Następnie Siq, wąski kanion wyrzeźbiony przez czas, maluje powietrze tysiącem odcieni ochry. Każdy zakręt to cicha obietnica, każdy krok to puls oczekiwania. Nagle kanion otwiera się, odsłaniając zalany słońcem amfiteatr. Tam, skąpany w różowym pocałunku świtu, stoi Skarbiec - arcydzieło wyryte w żywej skale, którego fasada rumieni się sekretnymi pragnieniami pustyni. Wybierz swoją przygodę: osiodłaj konia i wybierz się na majestatyczną przejażdżkę konną przez Siq, z wiatrem rozwiewającym opowieści we włosach, lub delektuj się starożytnymi szeptami pieszo, każdy krok jest echem zapomnianych kroków. Petra rozwija się. Wędruj ulicą fasad, gdzie czas stoi w miejscu pośród grobowców i świątyń ozdobionych misternymi marzeniami. Zobacz majestat Grobowców Królewskich, wzniesionych niczym cisi wartownicy na szczycie klifów, a ich obecność jest świadectwem cywilizacji, która tańczyła z pustynnym wiatrem. Odkryj głębsze sekrety z kompetentnym przewodnikiem (dostępnym do wynajęcia w centrum dla zwiedzających z pomocą kierowcy). Pozwól, aby ich historie tchnęły życie w kamień, ujawniając szepty historii i tętniącą życiem kulturę, która niegdyś kwitła w tych uświęconych murach. Odkryj pomysłowe kanały wodne, które pielęgnowały ten pustynny klejnot, ukryte grobowce schowane w tajnych niszach i echa szlaków handlowych, które niegdyś pulsowały przez kaniony. To Twoja Petra, symfonia ciszy i wiatru, rozwijająca się w Twoim własnym tempie. Delektuj się spokojnym lunchem w jordańskim słońcu, uchwyć ponadczasowe wspomnienia każdym kliknięciem i zatrać się w objęciach pustyni. Pamiętaj, że obietnica klasztoru może poczekać - niech będzie szeptem na wietrze, zaproszeniem do kolejnej przygody. Gdy słońce maluje Petrę w ognistych barwach, nadszedł czas, aby wrócić do Ammanu. Ale miej w sobie ten różowo-czerwony cud, sekret dzielony tylko z pustynnym wiatrem. Gotowy, by doświadczyć swojej Petry? Po prostu daj mi znać, a sprawimy, że będzie to przygoda na zawsze wyryta w Twojej duszy.

Amman: Prywatna wycieczka do Madaby, na górę Nebo i do miejsca chrztu

Amman: Prywatna wycieczka do Madaby, na górę Nebo i do miejsca chrztu

Zacznij od odbioru z hotelu w Ammanie i wskocz do klimatyzowanego pojazdu z prywatnym anglojęzycznym kierowcą i dostępem do Wi-Fi. Podziwiaj widoki pustynnych krajobrazów Jordanii podczas podróży na południe do Madaby. Zobacz interesujące miejsca i szczegółowe informacje na temat podróży. Po przybyciu do Madaby odkryj starożytne mozaikowe miasto z historią sięgającą II wieku. Zobacz mozaikową mapę Jordanii i Ziemi Świętej z VI wieku w greckim kościele prawosławnym św. Jerzego; oznaczone punktami związanymi z historiami wspomnianymi w Biblii. Jana Chrzciciela w Madabie w Jordanii to ukryty klejnot, który czeka na odkrycie! Choć nie jest tak powszechnie znany jak niektóre z kultowych miejsc w mieście, takich jak kościół św. Jerzego, ten uroczy kościół oferuje wyjątkowe połączenie historii, znaczenia religijnego i piękna architektury Historyczny klejnot: Zbudowany w XIX wieku kościół jest świadectwem bogatego chrześcijańskiego dziedzictwa Jordanii. Jego elegancka kamienna fasada i witraże szepczą historie oddania i wiary przez pokolenia. Architektoniczna intryga: Projekt kościoła łączy wpływy zachodnie i wschodnie, prezentując wdzięczną mieszankę romańskich i bizantyjskich stylów architektonicznych. Podziwiaj delikatne łuki, misterne detale wokół wejścia i spokojny dziedziniec ozdobiony zielenią Znaczenie religijne: Poświęcony św. Janowi Chrzcicielowi, kluczowej postaci zarówno w chrześcijaństwie, jak i islamie, kościół oferuje przestrzeń do cichej kontemplacji i modlitwy dla odwiedzających wszystkich wyznań. Następnie Góra Nebo, święta góra w Jordanii, która wznosi się na około 817 metrów nad poziomem morza. Góra Nebo ma duże znaczenie religijne jako ważne miejsce pielgrzymek judeochrześcijańskich. Jest to miejsce, z którego Mojżesz po raz pierwszy oglądał Ziemię Obiecaną ze szczytu i gdzie podobno zmarł prorok Mojżesz. Odwiedź bazylikę na szczycie góry, zbudowaną przez egipskich mnichów w IV wieku. Wewnątrz zobacz kolekcję dobrze zachowanych bizantyjskich mozaik, ilustrujących obrazy dzikiej przyrody i polowań. Podziwiaj także panoramiczny widok na Ziemię Świętą i dolinę Jordanu ze szczytu. Następnie udaj się do miejsca chrztu Jezusa Chrystusa, znajdującego się po stronie Jordanu. W czasach biblijnych było ono znane jako Betania za Jordanem i jest uważane za jedno z trzech najświętszych miejsc chrześcijaństwa. Skorzystaj z okazji, aby pomodlić się lub po prostu zwiedzić to ważne miejsce pielgrzymkowe, które podobno odwiedziło wielu proroków. Miejsce chrztu, znane jako "Maghtas" w języku arabskim, jest jednym z najważniejszych ostatnich odkryć w archeologii biblijnej, odkrytym dopiero w 1996 roku. Po doświadczeniu tych świętych zabytków i podziwianiu fantastycznych widoków, spotkaj się ponownie z kierowcą na podróż powrotną, która kończy się podwiezieniem do hotelu w Ammanie.

Z Ammanu: Jednodniowa wycieczka nad Morze Martwe

Z Ammanu: Jednodniowa wycieczka nad Morze Martwe

Odwiedź najniższy punkt na ziemi, Morze Martwe na wysokości 420 m poniżej poziomu morza. Ciesz się wyjątkowym doświadczeniem pływania, pływając swobodnie w wodach bogatych w minerały. Pamiętaj, aby przyjąć klasyczną pozę leżenia i unoszenia się. Zostaw miasto Amman i jedź przez 1 godzinę nad Morze Martwe, jedno z najbardziej niesamowitych miejsc na świecie. Słone jezioro jest najniższym punktem na ziemi, a szczególne warunki klimatyczne mają pozytywny wpływ na choroby dermatologiczne i reumatyczne. Zawarte w borowinach minerały wykorzystywane są do zabiegów leczniczych i upiększających. Po dotarciu na poziom morza kierowca zatrzyma się, aby pokazać mapę przed kontynuowaniem jazdy w dół 420 metrów poniżej poziomu morza. W tym czasie odczujesz zmianę pogody Morze Martwe mówi samo za siebie, nie ma tam żywych ryb. Spokojna, lśniąca woda znana jest z koncentracji soli i minerałów, co nadaje jej właściwości terapeutyczne, a także wyjątkowe wrażenia z pływania, których nie można przegapić Po przyjeździe udaj się do hotelu (Holiday Inn lub Crowne Plaza) i ciesz się wolnym czasem, aby cieszyć się wodami i otoczeniem, jak chcesz. Skorzystaj z dostępnych ręczników i szafek i zrelaksuj się na mineralnych plażach. Wygrzewaj się w promieniach słońca i krajobrazów, oblewaj się błotem, aby uzyskać rewitalizujące naturalne spa i ciesz się pływaniem w wodzie. Pamiętaj, aby przyjąć klasyczną pozę leżenia i unoszenia się podczas czytania gazety lub książki.

Z Ammanu: Petra, Wadi Rum i Morze Martwe - prywatna 2-dniowa wycieczka

Z Ammanu: Petra, Wadi Rum i Morze Martwe - prywatna 2-dniowa wycieczka

Dzień 1: Z Ammanu Twoja podróż rozpocznie się malowniczą przejażdżką w kierunku wspaniałego miasta Petra. Po przybyciu na miejsce zachwyć się różowymi formacjami skalnymi i starożytnymi cudami, które się w nich kryją. Zanurz się w bogatej historii, przechodząc przez wąski Siq, naturalny wąwóz z piaskowca. Podziwiaj kultowy Skarbiec, podziwiaj ozdobne fasady królewskich grobowców i odkrywaj fascynujące miejsca, które sprawiają, że Petra jest prawdziwym cudem archeologicznym. Po zwiedzeniu Petry kontynuuj przygodę, udając się na fascynującą pustynię Wadi Rum. Gdy zachodzi słońce, znajdziesz się pośrodku rozległej przestrzeni złotych wydm i surowych gór. Daj się porwać duchowi pustyni, osiedlając się w beduińskim obozie, gdzie czeka na Ciebie ciepła gościnność. Zbierz się wokół ogniska, wpatrując się w migoczące gwiazdy na nocnym niebie. Dzień 2: Obudź się w spokojnym pięknie Wadi Rum, przygotuj się na ekscytującą 2-godzinną wycieczkę jeepem (jeśli wybrano opcję). Daj się porwać emocjom związanym z przemierzaniem łagodnie falujących wydm, odkrywaniem starożytnych inskrypcji skalnych i podziwianiem hipnotyzujących formacji skalnych wyrzeźbionych przez wiatr i czas. Każdy zakręt ujawnia nowy cud, od ukrytych kanionów po wysokie naturalne łuki, i zapewnia mnóstwo okazji do niezapomnianych zdjęć i pięknych wspomnień. Po pożegnaniu z Wadi Rum, Twoja podróż zabierze Cię do niezwykłego Morza Martwego, najniższego punktu na ziemi. Tutaj czeka na Ciebie terapeutyczne działanie bogatych w minerały wód. Zanurz się w unoszącej się wodzie i doświadcz wyjątkowego uczucia unoszenia się bez wysiłku. Zafunduj sobie rewitalizującą kąpiel błotną, podczas której rozprowadzisz na skórze bogate w minerały błoto, aby uzyskać naturalne doznania spa. Poczuj odmłodzenie, gdy minerały działają magicznie. Na koniec pozwól, aby spokojne otoczenie jeszcze bardziej Cię zrelaksowało. Z niezapomnianymi wrażeniami w sercu i umyśle, wróć do Ammanu i zastanów się nad cudami i wspomnieniami, których doświadczyłeś podczas tej urzekającej 2-dniowej podróży przez Petrę, Wadi Rum i Morze Martwe.

Z Ammanu: Całodniowa prywatna wycieczka do Petry

Z Ammanu: Całodniowa prywatna wycieczka do Petry

Wyrusz w niesamowitą podróż z naszą całodniową prywatną wycieczką do Petry z Ammanu. Ciesz się komfortem naszego pojazdu z klimatyzacją, który zabierze Cię w tę niezapomnianą przygodę. Twój dzień rozpocznie się od odbioru z hotelu w Ammanie. Nasz wygodny i przestronny pojazd zapewni Ci relaksującą jazdę w kierunku Petry. Usiądź wygodnie, zrelaksuj się i podziwiaj malownicze widoki po drodze. Po przybyciu do Petry będziesz zdumiony jej pięknem. Przejdź przez wąski kanion Siq i po raz pierwszy zobacz wspaniały budynek skarbca wykuty w skale. Podczas zwiedzania Petry zobaczysz starożytne grobowce, świątynie i imponujący teatr rzymski. Najważniejszymi punktami wycieczki są Skarbiec i Klasztor, obie inspirujące budowle, które pokazują bogatą historię Petry. Podczas całej wycieczki nasz przyjazny kierowca zapewni pomoc, aby Twoje doświadczenie było przyjemne. Po całym dniu zwiedzania wrócimy do Ammanu w komfortowych warunkach, pozostawiając Ci niezapomniane wspomnienia. Doświadcz Petry w dobrym stylu dzięki naszej całodniowej prywatnej wycieczce, podczas której komfort i przygoda idą w parze.

Amman/Morze Martwe: Wycieczka 1-dniowa Petra & Wadi Rum z odbiorem z hotelu

Amman/Morze Martwe: Wycieczka 1-dniowa Petra & Wadi Rum z odbiorem z hotelu

Czy jesteś gotowy na wycieczkę po klejnotach koronnych Jordanii? Ta jednodniowa przygoda łączy starożytne cuda Petry z zapierającymi dech w piersiach krajobrazami Wadi Rum, gwarantując niezapomniane wrażenia. Oto, czego możesz się spodziewać: Petra: Wczesnym rankiem odbiór z hotelu w Ammanie lub Akabie. Podróżuj przez dramatyczną pustynię Wadi Musa, której kulminacją jest kultowe wejście Siq do Petry. Spaceruj po Siq, wąskim wąwozie wyrzeźbionym przez tysiąclecia wiatru i wody, czując narastające oczekiwanie. Wejdź do Skarbca, najsłynniejszego zabytku Petry, i zachwyć się jego skalą i skomplikowanymi rzeźbieniami. Poznaj starożytne miasto, odkrywając grobowce, świątynie i amfiteatry wykute w różowoczerwonych klifach z piaskowca. Dowiedz się więcej o cywilizacji Nabatejczyków, którzy zbudowali to niesamowite miasto ponad 2000 lat temu. Zjedz pyszny lunch w lokalnej restauracji w Petrze. Wadi Rum: Po obiedzie przejedź do oszałamiającego Wadi Rum, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, znanego z nieziemskich krajobrazów. Wskocz do jeepa 4x4 na ekscytującą przejażdżkę po marsjańskim terenie, mijając wysokie formacje piaskowca i ukryte doliny. Poznaj styl życia Beduinów, odwiedzając tradycyjny namiot i popijając autentyczną herbatę. Ciesz się zapierającymi dech w piersiach widokami ze szczytu Jebel Khaz'ali, znanego również jako Lawrence Spring. Zobacz, jak słońce zanurza się pod horyzontem, malując pustynię w kalejdoskopie kolorów. Wieczorem wróć do hotelu w Ammanie, pełen wspomnień i zdjęć.

Z Ammanu: Morze Martwe, Góra Nebo, Madaba i 1-dniowa wycieczka do chrztu

Z Ammanu: Morze Martwe, Góra Nebo, Madaba i 1-dniowa wycieczka do chrztu

Rozpocznij prywatną wycieczkę z hotelu w Ammanie i ciesz się malowniczą przejażdżką do pierwszego przystanku. Odkryj głębokie chrześcijańskie dziedzictwo w Madabie, jednym z najstarszych chrześcijańskich miast na świecie. Poznaj słynną mapę chrześcijańskich miast, która opowiada historię wieków wiary. Wejdź na górę Nebo, słynne chrześcijańskie miejsce pielgrzymek i dom świętej świątyni proroka Mojżesza. Podziwiaj zapierające dech w piersiach panoramiczne widoki z tego świętego szczytu. Zejdź 300 metrów poniżej poziomu morza, aby odwiedzić miejsce, w którym Chrystus został ochrzczony, miejsce wzbogacające duchowo. Następnie nadszedł czas na relaks i wypoczynek nad Morzem Martwym z opcjonalnym lunchem i wstępem do 5-gwiazdkowego kurortu. Unoś się na powierzchni wody dzięki niezwykłej wyporności słonych wód. Na koniec ciesz się relaksującym i wygodnym transferem powrotnym do hotelu w Ammanie.

Często zadawane pytania dot. atrakcji typu Wycieczki jeepem lub pojazdem z napędem 4x4 w: Amman

Oprócz atrakcji typu Wycieczki jeepem lub pojazdem z napędem 4x4 jakie jeszcze atrakcje warto odwiedzić w: Amman?

W: Amman są jeszcze następujące atrakcje warte zobaczenia:

Amman: Najciekawsze atrakcje

Amman: Wycieczki i bilety

Jordania: Ciekawe miejsca

Amman: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Amman? Kliknij tutaj.

Amman: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.3
(4 recenzji)

W ciągu ostatnich kilku lat dużo podróżowałem, ale była to najlepsza trasa, jaką odbyłem od dłuższego czasu. Świetna dwudniowa wycieczka obejmująca trzy główne miejsca w Jordanii (Petra, Wadi Rum i Morze Martwe), ale nasz gospodarz Jafar był również na tyle miły, że zmodyfikował harmonogram, aby zmieścił się również w wizycie nad Morzem Czerwonym! Nasza grupa wycieczkowa była cudowna i świetnie się razem bawiliśmy, oglądając zachód słońca przy herbacie w Wadi Rum, żeglując po Morzu Czerwonym i pływając razem po Morzu Martwym. Jestem szczęśliwy z powodu tego wspaniałego doświadczenia. Z powodu wojny wszędzie, gdzie poszliśmy, było dość cicho, łącznie z deserem Wadi Rum, gdzie byliśmy jedną z niewielu grup w obozie, więc mieliśmy prywatną małą przestrzeń, która była piękna, ale smutna, że tak piękne miejsce uległo zniszczeniu, ale było tak okropne okoliczność

Moja podróż po Jordanii z Jordan Private Tours and Travel była naprawdę wyjątkowa dzięki wyjątkowej gościnności i głębokiej wiedzy naszego przewodnika, Ahmeda Habibi. Poza zapierającymi dech w piersiach miejscami, między innymi Petrą, Wadi Rum i Morzem Martwym, Ahmed przekształcił to doświadczenie w duchową i edukacyjną pielgrzymkę, wzbogacając nasze zrozumienie islamu i starożytnych cywilizacji Jordanii. Z całego serca polecam Jordan Private Tours and Travel każdemu, kto szuka głębokiej i niezapomnianej podróży po tej niezwykłej krainie.

Jedna z najlepiej zorganizowanych i niesamowitych wycieczek, jakie kiedykolwiek odbyłem w kraju. Jafar, nasz przewodnik, był niesamowity, zabawny i bardzo pomocny. Podczas tej wycieczki zobaczysz prawdziwą Jordanię, zapierające dech w piersiach krajobrazy, a kiedy pomyślisz, że Petra zapiera dech w piersiach, poczekaj, aż zobaczysz i doświadczysz Wadi Rum. Nic nie trzeba poprawiać, było idealnie pod każdym względem.

To było niesamowite!! Zarezerwowałem to na moje urodziny. Bardzo zadowolony z Qutaibah, naszego przewodnika, jest bardzo profesjonalny, ale kochający zabawę, pomocny i przyjazny. Wycieczka była wspaniała, dobre jedzenie, pobyt, a wisienką na torcie był tort urodzinowy-niespodzianka. Dziękuję ZESPOŁU I QUTAIBAH.

Nasz kierowca Jafar był prawdziwym artystą. Zabawny, mądry i opiekuńczy. Naprawdę podobała nam się jazda z Jafarem. Wadi Rum to marzenie na ziemi, chcielibyśmy wrócić w każdej chwili.