Dodaj daty

Amfiteatr w Puli

Amfiteatr w Puli – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Pula: bilet wstępu na arenę

1. Pula: bilet wstępu na arenę

Odwiedź starożytny amfiteatr w Puli, w którym niegdyś zbierali się mieszkańcy miasta, aby oglądać walki gladiatorów i polowania na zwierzęta. Uniknij tłumów i odkryj to wspaniałe starożytne miejsce dzięki opłaconemu z góry biletowi wstępu. Zobacz amfiteatr, który stał się symbolem Puli. To jedno z najpopularniejszych i najpiękniejszych miejsc w Chorwacji, w którym organizowane są imprezy takie jak koncerty, festiwale, a latem nawet rekonstrukcje turniejów gladiatorów.  Obejrzyj wystawę stałą „Istryjska oliwka i uprawa winorośli w starożytności”, która znajduje się w podziemiach używanych przez gladiatorów podczas turniejów.  Zobacz reprodukcje narzędzi i urządzeń do produkcji oliwy i wina, takich jak młyny, prasy i osadniki, a także amfory, które były używane do transportu oliwy i wina.

Pula: Park Narodowy Brijuni i rejs z delfinami na wyspę Jerolim

2. Pula: Park Narodowy Brijuni i rejs z delfinami na wyspę Jerolim

Wyrusz na wycieczkę z przewodnikiem po Parku Narodowym Brijuni podczas rejsu z Puli. Po drodze wypij nieograniczoną liczbę drinków i zachwyć swoje kubki smakowe wyśmienitym lunchem. Przeglądaj wyspę St. Jerolim we własnym tempie, mając czas wolny na korzystanie z plaż. Wsiądź na wygodny statek z kapitanem i przewodnikiem i udaj się na wyspy Parku Narodowego Brijuni, jednego z najpiękniejszych miejsc na Morzu Adriatyckim. Zwiedź park łodzią, obserwując po drodze dzikie zwierzęta, takie jak delfiny, i popływaj na wyspie św. Jerolima. Rejsuj po wszystkich wyspach i słuchaj, jak Twój przewodnik dzieli się fascynującymi informacjami o wyspach i ich słynnych właścicielach. Zjedz pyszny lunch składający się z tradycyjnych dań kuchni śródziemnomorskiej z wyborem ryb, wołowiny lub warzyw. Zatrzymaj się na wyspie St. Jerolim (Sveti Jerolim), gdzie możesz zatrzymać się na 2,5 godziny. Na wyspie możesz pospacerować po malowniczych plażach, zażyć orzeźwiającej kąpieli lub zwiedzić samą wyspę. Korzystaj z nieograniczonej liczby napojów na pokładzie łodzi, takich jak wino, woda mineralna, soki i napoje gazowane. Jeśli będziesz mieć szczęście, za twoim statkiem mogą podążać zabawne delfiny, które często odwiedzają te wody, aby żerować na dużej populacji ryb. Wróć do portu w Puli, aby podziwiać wspaniałe nocne widoki na miasto i słynną Pula Arena, rzymski amfiteatr.

Pula: rejs po Parku Narodowym Brijuni z zachodem słońca, delfinami i kolacją

3. Pula: rejs po Parku Narodowym Brijuni z zachodem słońca, delfinami i kolacją

Wybierz się na rejs z Puli tradycyjną chorwacką drewnianą łodzią. Delektuj się kolacją świeżo przygotowaną przez szefa kuchni na pokładzie, wypatrując delfinów i podziwiając zachód słońca. Rozpocznij rejs od zwiedzania portu w Puli – głównego portu monarchii austro-węgierskiej. Kontynuuj rejs do Parku Narodowego Wysp Briońskich w poszukiwaniu delfinów. W tym czasie szef kuchni przygotuje pyszną kolację. Park Narodowy Wysp Briońskich obejmuje 14 wysp z pokrytymi białym piaskiem plażami i bujną roślinnością. Dzięki dużej populacji ryb w okolicy często można spotkać delfiny polujące na posiłek. Na kolację możesz wybrać makrelę z sałatką, pierś kurczaka z sałatką bądź danie wegetariańskie. W cenę rejsu wliczono nielimitowaną wodę mineralną, sok pomarańczowy i białe wino. Wróć do portu w Puli, aby podziwiać nocny widok na miasto i słynny rzymski amfiteatr.

Pula: Park Narodowy Brijuni Dolphin Rejs z kolacją

4. Pula: Park Narodowy Brijuni Dolphin Rejs z kolacją

Po dotarciu na molo rozpoczniesz 3-godzinną wycieczkę na pokładzie komfortowej łodzi po wodach na terenie Parku Narodowego Wysp Briońskich. Na pokładzie łodzi płynie przewodnik, który prowadzi wycieczkę wokół wszystkich wysp wchodzących w skład parku, i opowiada ciekawostki na temat samych wysp, jak i ich znanych właścicieli. Wycieczka obejmuje również kolację na pokładzie łodzi przygotowaną z tradycyjnych produktów śródziemnomorskich, takich jak ryby czy mięso. Można także wybrać dania wegetariańskie. Napoje na pokładzie są nielimitowane i obejmują wino, wodę mineralną, napoje bezalkoholowe i wodę. Nie musisz się obawiać, że rejs okaże się bezowocny, ponieważ 93-100% uczestników poprzednich wycieczek zobaczyło delfiny. Na koniec wycieczki powrócisz do punktu początkowego.

Pula: piesza wycieczka z przewodnikiem po miejscach historycznych

5. Pula: piesza wycieczka z przewodnikiem po miejscach historycznych

Odkryj najważniejsze historyczne atrakcje Puli podczas pieszej wycieczki z lokalnym przewodnikiem. Odwiedź katedrę, Forum Romanum, Świątynię Augusta i ratusz. Rozpocznij swoją wycieczkę przed Pula Arena i uzyskaj krótkie i pouczające omówienie od swojego przewodnika. Następnie przejdź do zamku Pula, zbudowanego przez Wenecjan w XVII wieku. Poznaj jego fascynującą historię i poprzednich mieszkańców. Stamtąd udaj się do katedry, a następnie na Forum Romanum, w tym do świątyni Augusta i ratusza. Po drodze zobacz rzymskie mozaiki i odwiedź Łuk Sergiusza. Zwiedź targ w Puli, założony na początku XX wieku, a następnie udaj się do starożytnej Bramy Herkulesa. Zdobądź informacje poufne, gdy przewodnik zapewni Ci dogłębną wiedzę na temat historii, architektury, kultury i bogatego dziedzictwa Puli.

Wieczorna wycieczka po Puli Essentials

6. Wieczorna wycieczka po Puli Essentials

Dołącz do tej małej grupowej pieszej wycieczki po Puli, aby podczas relaksującego popołudniowego spaceru dowiedzieć się więcej o historii tego miasta. Wyjdź spoza starego miasta i wejdź do środka, prowadzony przez doświadczonego przewodnika i odkryj bogatą historię Puli od czasów przed Rzymianami, przez średniowiecze po współczesną historię Austrii, Włoch i Jugosławii. Wycieczka obejmuje zabytki, dziedzictwo kulturowe, wskazówki dotyczące posiłków w restauracjach, życia nocnego i dodatkowych atrakcji w okolicy i poza nią.

Rijeka: Pula, Rovinj i panoramiczne wybrzeże Istrii

7. Rijeka: Pula, Rovinj i panoramiczne wybrzeże Istrii

Położona u podnóża półwyspu Istria Pula jest największym miastem na Istrii. Jego najsłynniejsza atrakcja, dobrze zachowany rzymski amfiteatr, jest jednym z najbardziej znanych zabytków w całej Chorwacji. Pula, podobnie jak reszta regionu, znana jest z łagodnego klimatu, gładkiego morza, pięknych plaż i dziewiczej przyrody. Podczas wycieczki natkniesz się na liczne zabytki architektury rzymskiej: Łuk Triumfalny Sergiusza z I wieku p.n.e., Bramę Herkulesa i Bliźniacze Bramy, Świątynię Augusta oraz Arenę i Mały Teatr Rzymski w centrum miasta. Pomijając atrakcje historyczne, Pula to ruchliwe miasto handlowe nad morzem, któremu udało się zachować przyjazny urok małego miasteczka. Wybrzeże jest usiane zabudową mieszkaniową i wypoczynkową, ale usiane jest pachnącymi lasami sosnowymi, nadmorskimi kawiarniami i mnóstwem dobrych restauracji. Główny plac miasta oferuje możliwość relaksu w wyjątkowej atmosferze, przy czym od czasów Augusta zachował on swoją rolę miejsca spotkań. Położony na zachodnim wybrzeżu Istrii Rovinj jest jednym z najpopularniejszych i najlepiej rozwiniętych kurortów turystycznych w Chorwacji. Stare miasto zbudowane jest na wyspie, która została połączona z lądem dopiero w XVIII wieku. Znany jako jedno z najbardziej malowniczych i romantycznych miast nad Morzem Śródziemnym, w ciągu ostatnich kilku dekad Rovinj przyciąga dużą liczbę turystów, z których większość co roku wiernie powraca. Rovinj w bardzo ciekawy sposób łączy swoją bogatą tradycję z nowoczesnością. Ponieważ jest to również aktywny port rybacki, można poczuć atmosferę małej wioski rybackiej. Z drugiej strony miasto rozwija znakomitą gastronomię i oferuje ogólnie wysoki standard usług turystycznych. Miasto u podnóża kościoła św. Eufemii jest ulubionym miejscem spotkań artystów z całego świata. Idąc jego ulicami, natkniesz się na wiele galerii sztuki i pracowni.

Pula: Rejs po porcie z nieograniczonymi napojami

8. Pula: Rejs po porcie z nieograniczonymi napojami

Usiądź wygodnie, zrelaksuj się i podziwiaj wspaniałe widoki na kultowe zabytki miasta, delektując się nieograniczonymi przekąskami, w tym Coca-Colą, Fantą, wodą i białym winem. Gdy wypłyniemy z malowniczego portu, powita Cię zapierająca dech w piersiach panorama najsłynniejszej atrakcji Puli, wspaniałego amfiteatru. Ten dobrze zachowany rzymski amfiteatr, znany również jako Pula Arena, jest prawdziwym świadectwem bogatej historii miasta i architektonicznego blasku. Podziwiaj jego wielkość i wyobraź sobie walki gladiatorów, które kiedyś toczyły się w jego murach. Płynąc dalej wzdłuż wybrzeża, zobaczysz godne uwagi zabytki miasta i imponującą bazę wojskową. Miejsca te pokazują strategiczne znaczenie Puli na przestrzeni dziejów i oferują fascynujący wgląd w militarne dziedzictwo miasta. Dowiedz się o ich roli w kształtowaniu regionu, zanurzając się w naturalnym pięknie Morza Adriatyckiego. Następnie zbliżamy się do kultowego falochronu w Puli, długiej kamiennej konstrukcji, która rozciąga się do morza. Falochron nie tylko chroni miejski port, ale także oferuje wyjątkową perspektywę na wybrzeże Puli. Ciesz się orzeźwiającą morską bryzą, podziwiając krystalicznie czystą wodę i skąpane w słońcu plaże rozsiane wzdłuż linii brzegowej. Nasza podróż zabierze nas do Punta Christo, przybrzeżnego cypla, który zajmuje szczególne miejsce w sercach mieszkańców i turystów. To malownicze miejsce oferuje hipnotyzujące widoki na morze i otaczające krajobrazy, tworząc prawdziwie idylliczne otoczenie. Rozkoszuj się spokojem Punta Christo i daj się uwieść jego pięknu. Po godzinie rozkoszowania się widokami i dźwiękami Puli nasz statek łagodnie wraca do portu. Poświęć chwilę na refleksję nad niezapomnianą podróżą, którą właśnie przeżyłeś, uwieczniając esencję bogatej historii Puli i urzekających krajobrazów. Dołącz do nas na tej ekskluzywnej wycieczce i pozwól nam pokazać Ci cuda Puli z wyjątkowego punktu widokowego. Wyrusz w zmysłową przygodę, w której nieograniczone napoje, zapierające dech w piersiach widoki i historyczne skarby łączą się, zapewniając niezwykłe wrażenia.

Dostępne atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 10
Sortuj wg:

Amfiteatr w Puli: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Amfiteatr w Puli? Kliknij tutaj.

Amfiteatr w Puli: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.3 / 5

na podstawie 595 opinii

Jest naprawdę wiele ofert na wycieczkę z oglądaniem delfinów, ale to naprawdę ta z najlepszym nosem, gdzie delfiny mogą się pojawić. Na Adriatyku było wiele innych łodzi, ale nasza miała najlepszy widok na delfiny i zwykle jako pierwsza je zauważyła. Larissa, nasza przewodniczka, mówi płynnie po niemiecku, włosku i angielsku, więc po drodze można było zrozumieć wszystko, co miała do powiedzenia o okolicznych zabytkach / wyspach. Jedzenie było ok dla małej kuchni i ilości ludzi. Wielkie podziękowania dla Larissy i jej zespołu. To było udane, a także zabawne.

Na początek zostaliśmy zaproszeni na inną wyspę przed rozpoczęciem wycieczki, było miło, mieliśmy okazję zobaczyć wyspę przez 2 godziny, a potem odebrali nas, aby kontynuować wycieczkę. Zadbali o przekazanie informacji o każdym miejscu w różnych językach. Przez cały czas było wiele opcji na drinki. Jedzenie było dobre. Widzieliśmy delfiny, ale nie podchodziły tak blisko.

Wszystko było dobrze zorganizowane, jedzenie smakowało bardzo dobrze, kapitan bardzo się starał pokazać nam delfiny na żywo kilka razy, co mu się udało. Świetne wyjaśnienie przewodnika na temat wysp i rezerwatu przyrody, a także znajdujących się na nim budynków.

To było naprawdę wspaniałe przeżycie, załoga bardzo się starała znaleźć delfiny, co się stało. To było takie miłe.

Wspaniała wycieczka!! Świetnie się bawiliśmy zaczynając od odkrycia Wyspy św.