Amalfi
Obiekty z listy UNESCO

Obiekty z listy UNESCO
Liczba znalezionych atrakcji: 146
Sortuj wg::

Już podróżujesz? Zobacz dostępność dla Twoich dat

Nasze najbardziej polecane Amalfi Obiekty z listy UNESCO

Z Neapolu: Sorrento, Positano i Amalfi - całodniowa wycieczka

Z Neapolu: Sorrento, Positano i Amalfi - całodniowa wycieczka

Zanurz się w 3 oszałamiających włoskich miastach podczas tej 1-dniowej wycieczki z Neapolu. Zrób zakupy w butikach, skosztuj limoncello i zjedz lekki lunch podczas tego niezapomnianego dnia. Opuść Neapol i udaj się do Sorrento, podziwiając po drodze piękno krajobrazu. Posłuchaj pouczającego komentarza podczas podróży. Zatrzymaj się, aby skosztować lokalnego likieru limoncello wytwarzanego z cytryn, a następnie wędruj wąskimi uliczkami przez godzinę. Zajrzyj do sklepów rzemieślniczych i skosztuj lokalnych przysmaków. Kontynuuj podróż do Positano i zyskaj około godziny na plażowanie lub podziwianie kolorowych kwiatów latem. Kup tradycyjne ubrania Moda Positano, a następnie udaj się do przyjemnej restauracji na wybrzeżu, aby zjeść lunch na tarasie z zapierającym dech w piersiach widokiem na morze. Następnie ciesz się 1 godziną wolnego czasu w Amalfi, aby odwiedzić katedrę lub zrelaksować się na plaży z ręcznie robionymi lodami. UWAGA: Wycieczki na Wybrzeże Amalfi, ze względu na klifowy charakter nadmorskiej drogi, mogą ulec nieoczekiwanym zmianom w planie zwiedzania z powodu potencjalnych obrywów skalnych. Jako odpowiedzialna agencja staramy się niezwłocznie informować naszych klientów. Jednak zamknięcia dróg i zmiany planów zwiedzania często występują w ciągu kilku godzin, co uniemożliwia powiadomienie każdego klienta indywidualnie. Dlatego też, tworząc alternatywny plan zwiedzania, staramy się uwzględnić jak najwięcej miejsc docelowych z oryginalnego planu i dodać wszelkie nowe, piękne i interesujące miejsca docelowe lub doświadczenia, aby zapewnić usługę równą lub lepszą od pierwotnie zarezerwowanej.

Neapol: Wycieczka łodzią do Positano, Amalfi i Ravello

Neapol: Wycieczka łodzią do Positano, Amalfi i Ravello

Odwiedź Wybrzeże Amalfitańskie podczas jednodniowej wycieczki z Neapolu. Zobacz Sorrento od strony morza. Odwiedź Amalfi i Positano, z opcją zwiedzania Ravello. Podziwiaj niesamowite krajobrazy godne wpisu na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Z dogodnego miejsca spotkania w Neapolu przetransportujesz się do portu Torre del Greco. Stamtąd popłyniesz do Sorrento, podziwiając niesamowitą górę Wezuwiusz w tle i poznając jej tragiczną historię od swojego doświadczonego przewodnika. Podziwiaj piękno wybrzeża Sorrento: panoramiczne tarasy nad morzem, łaźnie królowej Giovanny, zatokę Jeranto i chroniony obszar morski Punta Campanella. Po przybyciu do Amalfi będziesz mieć czas wolny na zwiedzanie wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO miasta, słynącego z malowniczych widoków, romantycznych krajobrazów i katedry św. W zależności od wybranej opcji możesz także odwiedzić Ravello, miejscowość wypoczynkową, w której będziesz mieć czas wolny, aby zobaczyć Villa Rufolo i jej spokojny ogród, z którego roztacza się zapierająca dech w piersiach panorama na całą Zatokę Salerno. Następnie udasz się do Positano, perły Wybrzeża Amalfi, słynącej z wąskich uliczek, małych sklepików i kolorowej ceramiki. Będziesz mieć trochę wolnego czasu na zwiedzanie, zanim zrelaksujesz się na pokładzie podczas podróży powrotnej do Neapolu.

Z Rzymu: Pompeje, Wybrzeże Amalfi i Positano - jednodniowa wycieczka

Z Rzymu: Pompeje, Wybrzeże Amalfi i Positano - jednodniowa wycieczka

Wsiądź do wygodnego, klimatyzowanego minibusa, by wyruszyć do Pompejów, które wpisano na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Po przybyciu na miejsce skorzystaj ze swojego biletu wstępu bez kolejki. Bilet ten przeniesie Cię niejako w czasie do starożytnego Rzymu. Zwiedź doskonale zachowane ruiny w towarzystwie doświadczonego lokalnego przewodnika. Następnie udaj się do Positano. Podziwiaj usytuowane na stokach wzgórz domy i przespaceruj się wśród tamtejszych butików. Kup lokalny likier limoncello, odwiedź kościół Santa Maria Assunta lub poobserwuj ludzi z tarasu restauracji. Skorzystaj z czasu wolnego i zjedz lunch (na własny koszt) w Pompejach, a następnie kontynuuj podróż na południe po malowniczych nadmorskich drogach Wybrzeża Amalfitańskiego. Zachwyć się wspaniałą linią brzegową. Podziwiaj góry wpadające kaskadami do morza i romantyczne miejscowości na zboczach.

Rzym: Wybrzeże Amalfi i Positano - jednodniowa wycieczka z rejsem przybrzeżnym

Rzym: Wybrzeże Amalfi i Positano - jednodniowa wycieczka z rejsem przybrzeżnym

Zrób sobie przerwę od ruchliwego Rzymu podczas tej wyjątkowej i malowniczej przygody. Nasza wycieczka zaoferuje Ci możliwość odkrycia wybrzeża Amalfi z niezapomnianej perspektywy: fantastyczny rejs statkiem po morzu, aby obserwować i odkrywać każdy zakątek wybrzeża Amalfi, który cumuje w Positano i Amalfi! Z Rzymu do portu w Salerno dowozi nas komfortowy klimatyzowany bus. W krótkim czasie wejdziesz na pokład statku wycieczkowego, przygotowując się do wypłynięcia do Positano. Tutaj będziesz miał wolny czas na zwiedzanie niesamowitego nadmorskiego miasteczka Positano. Podziwiaj kręte drogi, odkryj niezliczone lokalne sklepy i spędź trochę czasu na wspaniałych plażach Positano, gdzie nie ma czegoś takiego jak zbyt wiele zdjęć. Po powrocie na łódź przewodnik przygotuje Cię na następny przystanek – urocze miasteczko Amalfi. Tutaj będziesz miał czas na odkrycie jednego z najstarszych miast Włoch i jego niesamowitych widoków, kuchni i wciągającej kultury. Nasza wycieczka zapewnia również wyjątkową okazję do odwiedzenia niesamowitej katedry Amalfi, która jest niesamowitą rzymskokatolicką Duomo poświęconą apostołowi świętemu Andrzejowi. Odkryj jego klasyczne relikty i słynną architekturę lub po prostu kontynuuj przemierzanie kultowych ulic Amalfi. W Amalfi będziesz miał również czas na spróbowanie najsłynniejszego lokalnego produktu miasta – Limoncello! Odwiedź jednego z najstarszych rzemieślniczych producentów Limoncello w mieście i dowiedz się, jak powstaje ten pyszny trunek. Z torbami pełnymi lokalnych przysmaków po raz ostatni będziesz cieszyć się widokami z łodzi, zanim udasz się w komfortową podróż z powrotem do Rzymu. Odpocznij zasłużenie, obejrzyj piękną okolicę lub poświęć trochę czasu na zaplanowanie kolejnej wyprawy na wybrzeże Amalfi – bo jedna wizyta to za mało!

Z Sorrento/Nerano: rejs łodzią do Amalfi i Positano

Z Sorrento/Nerano: rejs łodzią do Amalfi i Positano

Po wejściu na pokład rejs wypłynie o godzinie 9:00 z Marina del Cantone. Najpierw opłyniesz wyspę Li Galli, na której podobno rozgrywał się mit o Ulissesie i Syrenach. Następnie Twoja łódź popłynie do Starożytnej Republiki Morskiej Amalfi, gdzie będziesz miał 3–3,5 godziny wolnego czasu na zwiedzanie miasta. Nie przegap głównych lokalnych atrakcji, takich jak katedra i Rajski Klasztor. Spędź trochę czasu na kamienistej plaży, opalając się i pływając w lazurowych wodach. Możesz także kupić lokalne produkty, takie jak słynne na całym świecie cytryny i limoncello z Wybrzeża Amalfi. Następnie popłyń w stronę Positano, gdzie również będziesz miał około 1,5-2 godziny dla siebie. Podziwiaj malownicze Furore i piękne stare miasto Praiano. W drodze powrotnej odkryjesz fiord Crapolla i uroczą wysepkę d'Isca należącą do Eduardo de Filippo. Na koniec wróć do portu około 17:15, aby złapać autobus z powrotem do miejsca zakwaterowania.

Z Neapolu: Całodniowa wycieczka na Wybrzeże Amalfi

Z Neapolu: Całodniowa wycieczka na Wybrzeże Amalfi

Weź udział w wycieczce, podczas której zwiedzisz słynne, spektakularne Wybrzeże Amalfitańskie. Podziwiaj wyjątkowo piękne wybrzeże, odwiedź miejscowość Ravello i jej eleganckie budynki izobacz Amalfi ze spektakularnym naturalnym krajobrazem pod stromymi klifami. W zależności od wybranej wielkości grupy wyrusz na wycieczkę autobusem, vanem lub samochodem. Skorzystaj z okazji, aby zwiedzić malownicze wybrzeże i jego urokliwe otoczenie w towarzystwie wielojęzycznego asystenta. Poznaj urok południowych Włoch – poczuj romantyczną atmosferę, podziwiaj modę i swobodny styl życia lokalnych mieszkańców. Odkryj ten zakątek niezwykłego piękna, pasji i legend, które inspirują poetów oraz innych artystów z całego świata. Spędź miły czas w Amalfi i Ravello i ciesz się krótkim przystankiem na zdjęcia w Sorrento i Positano. W połowie wycieczki uczestnicy udadzą się do restauracji, z której rozciągają się zapierające dech w piersiach widoki. Tam zjedzą lekki lunch składający się z różnych sałatek oraz dania głównego ze spaghetti, bakłażanem, mozarellą i pomidorem. Następnie kontynuuj zwiedzanie wybrzeża i wróć do Neapolu późnym popołudniem.

Z Sorrento: Wycieczka łodzią do Positano i Amalfi z transferem

Z Sorrento: Wycieczka łodzią do Positano i Amalfi z transferem

Zanurz się w zapierającym dech w piersiach pięknie wybrzeża Amalfi podczas rejsu po jego ciemnoniebieskich wodach. Ciesz się transferem hotelowym w Sorrento i odkryj urocze miasteczka Positano i Amalfi podczas całodniowej wycieczki łodzią z prosecco, przekąskami i degustacją limoncello w cenie. Rozpocznij dzień od odbioru z hotelu i przybycia do przystani. Po odprawie pozwól personelowi pomóc Ci dostać się na łódź i popłynąć w kierunku Amalfi. Usiądź wygodnie i podziwiaj wybrzeże, a jeśli pozwala na to pogoda, popływaj i zrób sobie zdjęcie. Wysiądź w Amalfi i ciesz się półtorej godziny wolnego czasu. Otrzymuj informacje o okolicy od swojego przewodnika i spaceruj we własnym tempie, aby odkrywać wybrane miejsca. Po powrocie na łódź rozpocznij podróż do Positano, aby spędzić więcej czasu na lądzie. Po całym zwiedzaniu wróć na łódź i popłyń w kierunku innego idyllicznego miejsca do pływania. Ciesz się napojami i przekąskami na pokładzie, wracając do przystani. Przed zadokowaniem spróbuj pysznej domowej roboty limoncello, a następnie pomóż w drodze do pojazdu, który odwiezie Cię z powrotem.

Z Neapolu: Jednodniowa wycieczka grupowa do Positano, Amalfi i Ravello

Z Neapolu: Jednodniowa wycieczka grupowa do Positano, Amalfi i Ravello

Zwiedź główne atrakcje południowych Włoch w ramach tej całodniowej wycieczki grupowej. Wyrusz z Neapolu do Positano, a później odwiedź malownicze Amalfi i Ravello. Wybierz miejsce zbiórki – hotel Ramada lub port dla statków wycieczkowych. Zachwyć się widokami na Wybrzeże Sorrentyńskie. Przybądź do miejscowości Positano, gdzie Twoją uwagę przykują klify z domami w cukierkowych kolorach. Zajrzyj do sklepów z wyrobami rzemiosła, które oferują ubrania i sandały. Następnie udaj się do skąpanego w słońcu nadmorskiego miasteczka Amalfi. Wskocz do krystalicznie czystego morza. Zobacz wspaniałą katedrę św. Andrzeja, która góruje nad zabytkowym centrum miasteczka. Na koniec zwiedź miejscowość Ravello, skąd roztacza się panoramiczny widok na Wybrzeże Amalfitańskie. Poznaj skarby Ravello, do których zaliczają się wille Rufolo i Cimbrone. Zachwyć się bujną roślinnością ogrodów i tarasami, z których można podziwiać widok na morze. Komentarz w trakcie podróży zapewni Ci kierowca. Napawaj się fantastyczną wonią drzew cytrynowych. Zanim powrócisz do Neapolu (do miejsca rozpoczęcia wycieczki), zobacz tradycyjne, kolorowe kopuły z majoliki. Przez całą wycieczkę do Twojej dyspozycji będzie kierowca, który po drodze przybliży Ci odwiedzane miejsca, a kiedy dotrzesz do celu podróży, otrzymasz od niego czas wolny, który możesz spędzić wedle własnego uznania.

Z Neapolu: Sorrento, Positano i Amalfi Tour

Z Neapolu: Sorrento, Positano i Amalfi Tour

Spotkaj się ze swoim przewodnikiem w wybranym miejscu odbioru w Neapolu i wyrusz w podróż wzdłuż wybrzeża Amalfi, odwiedzając jego kultowe miasta. Odbiór odbywa się około 30-40 minut przed rozpoczęciem wycieczki. Ciesz się czasem dla siebie na każdym przystanku i odkryj, co sprawia, że Sorrento, Positano i Amalfi są wyjątkowe. Twoim pierwszym celem jest Sorrento. Po drodze podziwiaj widoki na wyspę Capri i zrób sobie przerwę na degustację limoncello. Po dotarciu do Sorrento masz czas wolny na spacer urokliwymi wąskimi uliczkami, podziwianie wyjątkowych widoków i możliwość spróbowania produktów z cytryny Sorrento. Po Sorrento udaj się do Positano i przygotuj się na tętniące życiem miasto znane z plaży i modnych butików. Spędź czas na własną rękę, odkrywając, co ma do zaoferowania wioska na klifie i dlaczego nazywana jest "pionowym miastem". Z Positano pojedź do Amalfi. Zatrzymaj się w szmaragdowych jaskiniach w Conca Dei Marini na krótką przerwę, aby skorzystać z udogodnień, zobaczyć widoki na wybrzeże i zrobić zakupy ceramiki Amalfi. Przyjedź do nadmorskiego miasta i odwiedź katedrę, skosztuj ulicznego jedzenia i doceń jego historyczną architekturę. Po spędzeniu czasu w Amalfi rozpocznij podróż powrotną do Neapolu. Wejdź na Monti Lattari, aby podziwiać panoramiczny widok na wybrzeże, a następnie wróć do miejsca odbioru.

Z Neapolu lub Sorrento: Całodniowa wycieczka na Wybrzeże Amalfi

Z Neapolu lub Sorrento: Całodniowa wycieczka na Wybrzeże Amalfi

Odkryj wybrzeże Amalfi podczas jednodniowej wycieczki z przewodnikiem z Neapolu lub Sorrento i odkryj odosobnione miasteczka na klifach Positano, Amalfi i Ravello. Popłyń łodzią do Amalfi z Positano (lub autobusem w sezonie zimowym) i urozmaic swój dzień opcjonalnym lekkim lunchem i wycieczką łodzią. Dołącz do swojego przewodnika w miejscu zbiórki w Neapolu lub Sorrento, zanim wsiądziesz do małego autobusu jadącego do pierwszego przystanku, Positano. Udaj się do tej odosobnionej wioski ze swoim przewodnikiem, który zawiezie Cię na centralnie położony plac Amerigo Vespucci z widokiem na plażę. Po wprowadzeniu przewodnika ciesz się godziną dla siebie na zwiedzanie kamienistych plaż Positano, wąskich uliczek pełnych kawiarni i kolorowych sklepów. Podziwiaj wspaniałe widoki tego klifowego miasta z brzegu, zanim wyruszysz w panoramiczny rejs łodzią do Amalfi. W sezonie zimowym, ze względu na warunki na morzu, zamiast transferu łodzią, będziesz mógł cieszyć się wygodną podróżą autobusem do Amalfi. Spersonalizuj swoje 2 godziny w mieście Amalfi, korzystając z opcji obejmujących rejs statkiem wzdłuż wybrzeża. Wybierz opcję lunchu i wybierz spośród różnych kanapek dla smakoszy z 1 butelką wody. Alternatywnie, poświęć trochę czasu na samodzielne zwiedzanie historycznego miasta. Jeśli zwiedzasz na własną rękę, nie przegap kultowej katedry Sant'Andrea, domu eklektycznych stylów architektonicznych bizantyjskich, normańskich i mauretańskich. Na koniec odwiedź piękne miasto Ravello z pięknymi uliczkami i sklepami z lodami. Ciesz się godziną wolnego czasu, aby zobaczyć takie atrakcje jak XIII-wieczna Villa Rufolo z malowniczymi ogrodami z widokiem na morze, zanim wrócisz do Sorrento lub Neapolu.

Amalfi

Amalfi

Nasze najbardziej polecane Amalfi Obiekty z listy UNESCO

Z Neapolu: Sorrento, Positano i Amalfi - całodniowa wycieczka

Z Neapolu: Sorrento, Positano i Amalfi - całodniowa wycieczka

Zanurz się w 3 oszałamiających włoskich miastach podczas tej 1-dniowej wycieczki z Neapolu. Zrób zakupy w butikach, skosztuj limoncello i zjedz lekki lunch podczas tego niezapomnianego dnia. Opuść Neapol i udaj się do Sorrento, podziwiając po drodze piękno krajobrazu. Posłuchaj pouczającego komentarza podczas podróży. Zatrzymaj się, aby skosztować lokalnego likieru limoncello wytwarzanego z cytryn, a następnie wędruj wąskimi uliczkami przez godzinę. Zajrzyj do sklepów rzemieślniczych i skosztuj lokalnych przysmaków. Kontynuuj podróż do Positano i zyskaj około godziny na plażowanie lub podziwianie kolorowych kwiatów latem. Kup tradycyjne ubrania Moda Positano, a następnie udaj się do przyjemnej restauracji na wybrzeżu, aby zjeść lunch na tarasie z zapierającym dech w piersiach widokiem na morze. Następnie ciesz się 1 godziną wolnego czasu w Amalfi, aby odwiedzić katedrę lub zrelaksować się na plaży z ręcznie robionymi lodami. UWAGA: Wycieczki na Wybrzeże Amalfi, ze względu na klifowy charakter nadmorskiej drogi, mogą ulec nieoczekiwanym zmianom w planie zwiedzania z powodu potencjalnych obrywów skalnych. Jako odpowiedzialna agencja staramy się niezwłocznie informować naszych klientów. Jednak zamknięcia dróg i zmiany planów zwiedzania często występują w ciągu kilku godzin, co uniemożliwia powiadomienie każdego klienta indywidualnie. Dlatego też, tworząc alternatywny plan zwiedzania, staramy się uwzględnić jak najwięcej miejsc docelowych z oryginalnego planu i dodać wszelkie nowe, piękne i interesujące miejsca docelowe lub doświadczenia, aby zapewnić usługę równą lub lepszą od pierwotnie zarezerwowanej.

Neapol: Wycieczka łodzią do Positano, Amalfi i Ravello

Neapol: Wycieczka łodzią do Positano, Amalfi i Ravello

Odwiedź Wybrzeże Amalfitańskie podczas jednodniowej wycieczki z Neapolu. Zobacz Sorrento od strony morza. Odwiedź Amalfi i Positano, z opcją zwiedzania Ravello. Podziwiaj niesamowite krajobrazy godne wpisu na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Z dogodnego miejsca spotkania w Neapolu przetransportujesz się do portu Torre del Greco. Stamtąd popłyniesz do Sorrento, podziwiając niesamowitą górę Wezuwiusz w tle i poznając jej tragiczną historię od swojego doświadczonego przewodnika. Podziwiaj piękno wybrzeża Sorrento: panoramiczne tarasy nad morzem, łaźnie królowej Giovanny, zatokę Jeranto i chroniony obszar morski Punta Campanella. Po przybyciu do Amalfi będziesz mieć czas wolny na zwiedzanie wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO miasta, słynącego z malowniczych widoków, romantycznych krajobrazów i katedry św. W zależności od wybranej opcji możesz także odwiedzić Ravello, miejscowość wypoczynkową, w której będziesz mieć czas wolny, aby zobaczyć Villa Rufolo i jej spokojny ogród, z którego roztacza się zapierająca dech w piersiach panorama na całą Zatokę Salerno. Następnie udasz się do Positano, perły Wybrzeża Amalfi, słynącej z wąskich uliczek, małych sklepików i kolorowej ceramiki. Będziesz mieć trochę wolnego czasu na zwiedzanie, zanim zrelaksujesz się na pokładzie podczas podróży powrotnej do Neapolu.

Z Rzymu: Pompeje, Wybrzeże Amalfi i Positano - jednodniowa wycieczka

Z Rzymu: Pompeje, Wybrzeże Amalfi i Positano - jednodniowa wycieczka

Wsiądź do wygodnego, klimatyzowanego minibusa, by wyruszyć do Pompejów, które wpisano na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Po przybyciu na miejsce skorzystaj ze swojego biletu wstępu bez kolejki. Bilet ten przeniesie Cię niejako w czasie do starożytnego Rzymu. Zwiedź doskonale zachowane ruiny w towarzystwie doświadczonego lokalnego przewodnika. Następnie udaj się do Positano. Podziwiaj usytuowane na stokach wzgórz domy i przespaceruj się wśród tamtejszych butików. Kup lokalny likier limoncello, odwiedź kościół Santa Maria Assunta lub poobserwuj ludzi z tarasu restauracji. Skorzystaj z czasu wolnego i zjedz lunch (na własny koszt) w Pompejach, a następnie kontynuuj podróż na południe po malowniczych nadmorskich drogach Wybrzeża Amalfitańskiego. Zachwyć się wspaniałą linią brzegową. Podziwiaj góry wpadające kaskadami do morza i romantyczne miejscowości na zboczach.

Rzym: Wybrzeże Amalfi i Positano - jednodniowa wycieczka z rejsem przybrzeżnym

Rzym: Wybrzeże Amalfi i Positano - jednodniowa wycieczka z rejsem przybrzeżnym

Zrób sobie przerwę od ruchliwego Rzymu podczas tej wyjątkowej i malowniczej przygody. Nasza wycieczka zaoferuje Ci możliwość odkrycia wybrzeża Amalfi z niezapomnianej perspektywy: fantastyczny rejs statkiem po morzu, aby obserwować i odkrywać każdy zakątek wybrzeża Amalfi, który cumuje w Positano i Amalfi! Z Rzymu do portu w Salerno dowozi nas komfortowy klimatyzowany bus. W krótkim czasie wejdziesz na pokład statku wycieczkowego, przygotowując się do wypłynięcia do Positano. Tutaj będziesz miał wolny czas na zwiedzanie niesamowitego nadmorskiego miasteczka Positano. Podziwiaj kręte drogi, odkryj niezliczone lokalne sklepy i spędź trochę czasu na wspaniałych plażach Positano, gdzie nie ma czegoś takiego jak zbyt wiele zdjęć. Po powrocie na łódź przewodnik przygotuje Cię na następny przystanek – urocze miasteczko Amalfi. Tutaj będziesz miał czas na odkrycie jednego z najstarszych miast Włoch i jego niesamowitych widoków, kuchni i wciągającej kultury. Nasza wycieczka zapewnia również wyjątkową okazję do odwiedzenia niesamowitej katedry Amalfi, która jest niesamowitą rzymskokatolicką Duomo poświęconą apostołowi świętemu Andrzejowi. Odkryj jego klasyczne relikty i słynną architekturę lub po prostu kontynuuj przemierzanie kultowych ulic Amalfi. W Amalfi będziesz miał również czas na spróbowanie najsłynniejszego lokalnego produktu miasta – Limoncello! Odwiedź jednego z najstarszych rzemieślniczych producentów Limoncello w mieście i dowiedz się, jak powstaje ten pyszny trunek. Z torbami pełnymi lokalnych przysmaków po raz ostatni będziesz cieszyć się widokami z łodzi, zanim udasz się w komfortową podróż z powrotem do Rzymu. Odpocznij zasłużenie, obejrzyj piękną okolicę lub poświęć trochę czasu na zaplanowanie kolejnej wyprawy na wybrzeże Amalfi – bo jedna wizyta to za mało!

Z Sorrento/Nerano: rejs łodzią do Amalfi i Positano

Z Sorrento/Nerano: rejs łodzią do Amalfi i Positano

Po wejściu na pokład rejs wypłynie o godzinie 9:00 z Marina del Cantone. Najpierw opłyniesz wyspę Li Galli, na której podobno rozgrywał się mit o Ulissesie i Syrenach. Następnie Twoja łódź popłynie do Starożytnej Republiki Morskiej Amalfi, gdzie będziesz miał 3–3,5 godziny wolnego czasu na zwiedzanie miasta. Nie przegap głównych lokalnych atrakcji, takich jak katedra i Rajski Klasztor. Spędź trochę czasu na kamienistej plaży, opalając się i pływając w lazurowych wodach. Możesz także kupić lokalne produkty, takie jak słynne na całym świecie cytryny i limoncello z Wybrzeża Amalfi. Następnie popłyń w stronę Positano, gdzie również będziesz miał około 1,5-2 godziny dla siebie. Podziwiaj malownicze Furore i piękne stare miasto Praiano. W drodze powrotnej odkryjesz fiord Crapolla i uroczą wysepkę d'Isca należącą do Eduardo de Filippo. Na koniec wróć do portu około 17:15, aby złapać autobus z powrotem do miejsca zakwaterowania.

Z Neapolu: Całodniowa wycieczka na Wybrzeże Amalfi

Z Neapolu: Całodniowa wycieczka na Wybrzeże Amalfi

Weź udział w wycieczce, podczas której zwiedzisz słynne, spektakularne Wybrzeże Amalfitańskie. Podziwiaj wyjątkowo piękne wybrzeże, odwiedź miejscowość Ravello i jej eleganckie budynki izobacz Amalfi ze spektakularnym naturalnym krajobrazem pod stromymi klifami. W zależności od wybranej wielkości grupy wyrusz na wycieczkę autobusem, vanem lub samochodem. Skorzystaj z okazji, aby zwiedzić malownicze wybrzeże i jego urokliwe otoczenie w towarzystwie wielojęzycznego asystenta. Poznaj urok południowych Włoch – poczuj romantyczną atmosferę, podziwiaj modę i swobodny styl życia lokalnych mieszkańców. Odkryj ten zakątek niezwykłego piękna, pasji i legend, które inspirują poetów oraz innych artystów z całego świata. Spędź miły czas w Amalfi i Ravello i ciesz się krótkim przystankiem na zdjęcia w Sorrento i Positano. W połowie wycieczki uczestnicy udadzą się do restauracji, z której rozciągają się zapierające dech w piersiach widoki. Tam zjedzą lekki lunch składający się z różnych sałatek oraz dania głównego ze spaghetti, bakłażanem, mozarellą i pomidorem. Następnie kontynuuj zwiedzanie wybrzeża i wróć do Neapolu późnym popołudniem.

Z Sorrento: Wycieczka łodzią do Positano i Amalfi z transferem

Z Sorrento: Wycieczka łodzią do Positano i Amalfi z transferem

Zanurz się w zapierającym dech w piersiach pięknie wybrzeża Amalfi podczas rejsu po jego ciemnoniebieskich wodach. Ciesz się transferem hotelowym w Sorrento i odkryj urocze miasteczka Positano i Amalfi podczas całodniowej wycieczki łodzią z prosecco, przekąskami i degustacją limoncello w cenie. Rozpocznij dzień od odbioru z hotelu i przybycia do przystani. Po odprawie pozwól personelowi pomóc Ci dostać się na łódź i popłynąć w kierunku Amalfi. Usiądź wygodnie i podziwiaj wybrzeże, a jeśli pozwala na to pogoda, popływaj i zrób sobie zdjęcie. Wysiądź w Amalfi i ciesz się półtorej godziny wolnego czasu. Otrzymuj informacje o okolicy od swojego przewodnika i spaceruj we własnym tempie, aby odkrywać wybrane miejsca. Po powrocie na łódź rozpocznij podróż do Positano, aby spędzić więcej czasu na lądzie. Po całym zwiedzaniu wróć na łódź i popłyń w kierunku innego idyllicznego miejsca do pływania. Ciesz się napojami i przekąskami na pokładzie, wracając do przystani. Przed zadokowaniem spróbuj pysznej domowej roboty limoncello, a następnie pomóż w drodze do pojazdu, który odwiezie Cię z powrotem.

Z Neapolu: Jednodniowa wycieczka grupowa do Positano, Amalfi i Ravello

Z Neapolu: Jednodniowa wycieczka grupowa do Positano, Amalfi i Ravello

Zwiedź główne atrakcje południowych Włoch w ramach tej całodniowej wycieczki grupowej. Wyrusz z Neapolu do Positano, a później odwiedź malownicze Amalfi i Ravello. Wybierz miejsce zbiórki – hotel Ramada lub port dla statków wycieczkowych. Zachwyć się widokami na Wybrzeże Sorrentyńskie. Przybądź do miejscowości Positano, gdzie Twoją uwagę przykują klify z domami w cukierkowych kolorach. Zajrzyj do sklepów z wyrobami rzemiosła, które oferują ubrania i sandały. Następnie udaj się do skąpanego w słońcu nadmorskiego miasteczka Amalfi. Wskocz do krystalicznie czystego morza. Zobacz wspaniałą katedrę św. Andrzeja, która góruje nad zabytkowym centrum miasteczka. Na koniec zwiedź miejscowość Ravello, skąd roztacza się panoramiczny widok na Wybrzeże Amalfitańskie. Poznaj skarby Ravello, do których zaliczają się wille Rufolo i Cimbrone. Zachwyć się bujną roślinnością ogrodów i tarasami, z których można podziwiać widok na morze. Komentarz w trakcie podróży zapewni Ci kierowca. Napawaj się fantastyczną wonią drzew cytrynowych. Zanim powrócisz do Neapolu (do miejsca rozpoczęcia wycieczki), zobacz tradycyjne, kolorowe kopuły z majoliki. Przez całą wycieczkę do Twojej dyspozycji będzie kierowca, który po drodze przybliży Ci odwiedzane miejsca, a kiedy dotrzesz do celu podróży, otrzymasz od niego czas wolny, który możesz spędzić wedle własnego uznania.

Z Neapolu: Sorrento, Positano i Amalfi Tour

Z Neapolu: Sorrento, Positano i Amalfi Tour

Spotkaj się ze swoim przewodnikiem w wybranym miejscu odbioru w Neapolu i wyrusz w podróż wzdłuż wybrzeża Amalfi, odwiedzając jego kultowe miasta. Odbiór odbywa się około 30-40 minut przed rozpoczęciem wycieczki. Ciesz się czasem dla siebie na każdym przystanku i odkryj, co sprawia, że Sorrento, Positano i Amalfi są wyjątkowe. Twoim pierwszym celem jest Sorrento. Po drodze podziwiaj widoki na wyspę Capri i zrób sobie przerwę na degustację limoncello. Po dotarciu do Sorrento masz czas wolny na spacer urokliwymi wąskimi uliczkami, podziwianie wyjątkowych widoków i możliwość spróbowania produktów z cytryny Sorrento. Po Sorrento udaj się do Positano i przygotuj się na tętniące życiem miasto znane z plaży i modnych butików. Spędź czas na własną rękę, odkrywając, co ma do zaoferowania wioska na klifie i dlaczego nazywana jest "pionowym miastem". Z Positano pojedź do Amalfi. Zatrzymaj się w szmaragdowych jaskiniach w Conca Dei Marini na krótką przerwę, aby skorzystać z udogodnień, zobaczyć widoki na wybrzeże i zrobić zakupy ceramiki Amalfi. Przyjedź do nadmorskiego miasta i odwiedź katedrę, skosztuj ulicznego jedzenia i doceń jego historyczną architekturę. Po spędzeniu czasu w Amalfi rozpocznij podróż powrotną do Neapolu. Wejdź na Monti Lattari, aby podziwiać panoramiczny widok na wybrzeże, a następnie wróć do miejsca odbioru.

Z Neapolu lub Sorrento: Całodniowa wycieczka na Wybrzeże Amalfi

Z Neapolu lub Sorrento: Całodniowa wycieczka na Wybrzeże Amalfi

Odkryj wybrzeże Amalfi podczas jednodniowej wycieczki z przewodnikiem z Neapolu lub Sorrento i odkryj odosobnione miasteczka na klifach Positano, Amalfi i Ravello. Popłyń łodzią do Amalfi z Positano (lub autobusem w sezonie zimowym) i urozmaic swój dzień opcjonalnym lekkim lunchem i wycieczką łodzią. Dołącz do swojego przewodnika w miejscu zbiórki w Neapolu lub Sorrento, zanim wsiądziesz do małego autobusu jadącego do pierwszego przystanku, Positano. Udaj się do tej odosobnionej wioski ze swoim przewodnikiem, który zawiezie Cię na centralnie położony plac Amerigo Vespucci z widokiem na plażę. Po wprowadzeniu przewodnika ciesz się godziną dla siebie na zwiedzanie kamienistych plaż Positano, wąskich uliczek pełnych kawiarni i kolorowych sklepów. Podziwiaj wspaniałe widoki tego klifowego miasta z brzegu, zanim wyruszysz w panoramiczny rejs łodzią do Amalfi. W sezonie zimowym, ze względu na warunki na morzu, zamiast transferu łodzią, będziesz mógł cieszyć się wygodną podróżą autobusem do Amalfi. Spersonalizuj swoje 2 godziny w mieście Amalfi, korzystając z opcji obejmujących rejs statkiem wzdłuż wybrzeża. Wybierz opcję lunchu i wybierz spośród różnych kanapek dla smakoszy z 1 butelką wody. Alternatywnie, poświęć trochę czasu na samodzielne zwiedzanie historycznego miasta. Jeśli zwiedzasz na własną rękę, nie przegap kultowej katedry Sant'Andrea, domu eklektycznych stylów architektonicznych bizantyjskich, normańskich i mauretańskich. Na koniec odwiedź piękne miasto Ravello z pięknymi uliczkami i sklepami z lodami. Ciesz się godziną wolnego czasu, aby zobaczyć takie atrakcje jak XIII-wieczna Villa Rufolo z malowniczymi ogrodami z widokiem na morze, zanim wrócisz do Sorrento lub Neapolu.

Często zadawane pytania dot. atrakcji typu Obiekty z listy UNESCO w: Amalfi

Oprócz atrakcji typu Obiekty z listy UNESCO jakie jeszcze atrakcje warto odwiedzić w: Amalfi?

W: Amalfi są jeszcze następujące atrakcje warte zobaczenia:

Amalfi: Najciekawsze atrakcje

Amalfi: Wycieczki i bilety

Włochy: Ciekawe miejsca

Amalfi: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Amalfi? Kliknij tutaj.

Amalfi: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.8
(764 recenzji)

Bardzo mi się podobała ta wycieczka! Był to najlepszy z możliwych wyborów. Giuseppe był przezabawny, opowiadał ciekawostki, polecał też w każdym miejscu rzeczy które warto zobaczyć czy zjeść. Bardzo się o nas troszczył i naprawdę czułam się zaopiekowana. Spędziłam wspaniały dzień na tej wycieczce i naprawdę polecam każdemu! W tym całym chaosie i tłumie ludzi Giuseppe doskonale wiedział co robi i pokazał nam wszystkie miejsce najlepiej jak tylko można zobaczyć. Wspaniała była również opcja wynajęcia łodzi i zobaczenia tych wszystkich wspaniałych widoków z wody, wow! Nie można również zapomnieć o naszym kierowcy Pasquale. Gdybym sama jechała samochodem po Amalfi Coast to chyba bym zginęła 😁 wielkie ukłony dla kierowcy, jesteś fenomenalny! Bardzo dziękuję całej ekipie, sprawiliście, że ten dzień był wyjątkowy. Pozdrawiam z Polski! 🇵🇱

Bardzo polecam wycieczkę, Pani przewodnik bardzo sympatyczna, opowiadała ciekawostki, odpowiadała na wszelkie pytania, widziała kiedy wszyscy są zmęczeni i wtedy była cicho, tak aby na powrocie ludzi mogli spać. Widoki piękne, wystarczająco czasu w każdym miejscu aby zobaczyć większość widoków, rejs promem robi wrażenie, ponieważ można było zrobić zdjęcie w Positano od strony brzegu. Jedynie Ravello nas nie zachwyciło, bo obecnie w ogrodzie nie ma nic ciekawego, ponieważ trwają przygotowania do festynu.

Bardzo zabawna i charyzmatyczna przewodnik Claudia. Kierowca Luca bezpiecznie nas dowiózł w każde miejsce. Ciekawe atrakcje, przewodnik z Pompejach przekazał dużo treściwej wiedzy z uśmiechem i smaczkami historycznymi. Do Positano nie udało nam się dotrzeć przez warunki niezależne, ale zamiast tego odwiedziliśmy fabrykę alkoholi na bazie cytryn i Sorrento, degustowaliśmy lokalny alkohol. Dużo śmiechu, widoków i dobrego towarzystwa. Super wycieczka! :)

Alessandro był bardzo miłym przewodnikiem i bardzo się nami opiekował wraz ze swoim kierowcą Mario. Po drodze odkryliśmy 3 piękne miasteczka i piękne krajobrazy. Posiłek był bardzo dobry i odbył się w bardzo pięknej restauracji. Dziękujemy również Alessandro za zaoferowanie nam rejsu statkiem w celu odkrycia wybrzeża Amalfi.

Carmela i Giovanni dokładają wszelkich starań, aby zadowolić swoją grupę. Było bardzo pięknie, szczególnie w Amalfi. Dziękuję wszystkim za życzliwość 2 .