Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Alvarenga

Alvarenga – nasze najbardziej polecane atrakcje

Z Porto: Arouca 516 i Paiva Walkways - jednodniowa wycieczka z przewodnikiem

1. Z Porto: Arouca 516 i Paiva Walkways - jednodniowa wycieczka z przewodnikiem

Odkryj piękno rzeki Paiva i wąwozu podczas wędrówki ścieżkami Paiva Walkways i przeżyj dreszczyk emocji, przekraczając wiszący most 516 Arouca podczas tej wycieczki z przewodnikiem z odbiorem i dowozem do hotelu w Porto. Rozkoszuj się lokalnymi potrawami podczas wliczonego w cenę lunchu w restauracji. Począwszy od Porto, zostaniesz odebrany z hotelu klimatyzowaną furgonetką i zrelaksujesz się podczas jazdy przez portugalską wieś. Ciesz się krótkim postojem w Arouca, gdzie masz szansę dowiedzieć się więcej o tym mieście. W cenę wliczona jest tradycyjna degustacja lokalnych słodyczy. Pamiętaj, że dokonując rezerwacji w Detours, bezpośrednio przyczyniasz się do rozwoju lokalnego stowarzyszenia. Dotrzyj do Areinho, wejdź na Paiva Walkways i rozpocznij podróż, wspinając się po schodach liczących około 300 stopni i dotrzyj do niesamowitego mostu 516 Arouca, który znajduje się na wysokości około 175 metrów nad rzeką Paiva. Po drodze dowiesz się od przewodnika o lokalnej kulturze. Podziwiaj widoki na wodospad Aguieira i rzekę Paiva, przechodząc przez ten wspaniały most. Kontynuuj podróż ścieżką Paiva Walkways, która podąża za nurtem rzeki. Spaceruj we własnym tempie, podziwiaj bujną roślinność i spróbuj dostrzec dzikie zwierzęta, takie jak ptaki. Zrelaksuj się na plaży Vau w połowie wędrówki i kontynuuj aż do Espiunca, gdzie kończy się nasza wędrówka. Z Espiunca udaj się do restauracji w Alvarenga, gdzie możesz spróbować wołowiny "Arouquesa" DPO wraz ze słynnym "vinho verde" (dostępne są również inne opcje bezmięsne). Zakończ dzień wygodną przejażdżką z powrotem do hotelu w Porto.

Z Porto: 516 Most Arouca i ścieżki spacerowe Paiva z przewodnikiem

2. Z Porto: 516 Most Arouca i ścieżki spacerowe Paiva z przewodnikiem

Dołącz do wycieczki z przewodnikiem do mostu wiszącego 516 Arouca i chodników Paiva z Porto. Odkryj jeden z najbardziej imponujących przełomów dzikich rzek na północy Portugalii. Dołącz do certyfikowanego lokalnego przewodnika podczas przekraczania mostu wiszącego 516 Arouca, 175 metrów nad rzeką Paiva. Rozpocznij swoją przygodę z Porto od wygodnego transportu do Światowego Geoparku Arouca UNESCO i odprawy dotyczącej bezpieczeństwa. Wyrusz na Paiva Walkways, drewniany chodnik o długości 8,7 km zbudowany wzdłuż klifów wąwozu rzeki Paiva. Rozpocznij wędrówkę starymi wiejskimi ścieżkami. Następnie przygotuj się na najbardziej ekscytujące 516 metrów w swoim życiu na moście wiszącym 516 Arouca, jednym z najdłuższych wiszących mostów dla pieszych na świecie. Zawiesz się na stalowych linach w stylu tybetańskim, 175 metrów nad rzeką Paiva i wodospadem Aguieiras. Poczuj się, jakbyś chodził w powietrzu, zanurzając się w imponującym krajobrazie dzikiej i oszałamiającej przyrody. Jeśli chcesz bardziej wyluzowanych wrażeń, przenieś się na drugą stronę mostu samochodem 4x4. Idąc dalej, wzdłuż chodników Paiva, zatrzymaj się w malowniczych punktach widokowych, aby zrobić zdjęcia. Zobacz słynne zygzakowate schody, lasy łęgowe, wodospady i klify wąwozu. W połowie wycieczki zrób sobie przerwę na plaży Vau River i zregeneruj siły, delektując się tradycyjnymi przekąskami, sokiem i świeżymi owocami. W upalne dni warto popływać w rzece. Stąd do końca szlaku zbliżamy się do rzeki. Poczuj siłę bystrzy poprzez ich ryczące dźwięki. Po wędrówce udaj się do górskiego obszaru Arouca. Na koniec zapraszamy na tradycyjną pieczoną cielęcinę Arouquesa w typowej restauracji (w ramach opcji „Z lunchem”). Na deser skosztuj starożytnego ciasta konwentualnego, znajdującego się obok jego pochodzenia, klasztoru Santa Maria de Arouca.

Alvarenga: Chodniki Paiva i wycieczka z przewodnikiem po moście 516 Arouca

3. Alvarenga: Chodniki Paiva i wycieczka z przewodnikiem po moście 516 Arouca

Trasa piesza przez 8 km, które składają się na nagradzane chodniki Paiva, uzupełniona pełnym przygód krzyżem największego wiszącego mostu dla pieszych na świecie, 516 Arouca. Most 516 Arouca jest największym wiszącym mostem dla pieszych na świecie i znajduje się w Arouca, w dzielnicy Aveiro w Portugalii. Ma 516 metrów długości i 175 metrów wysokości i łączy brzegi rzeki Paiva. Przechodząc przez most, będziesz miał zapierający dech w piersiach widok na Garganta do Paiva i Cascata das Aguieiras, oba miejsca na terytorium Geoparku Arouca UNESCO. Most 516 Arouca znajduje się w Arouca, obok słynnego Passadiços do Paiva. Po drodze będziesz mógł zinterpretować główne punkty geologiczne, takie jak wąwóz Paiva, wodospad Aguieiras, piękna plaża nad rzeką Vau, Gola do Salto lub uskok Espiunca, nie zapominając o aspektach różnorodności biologicznej. W tym drugim przypadku, miejmy nadzieję, możesz nawet zobaczyć wydry.

Z Arouca: 516 Arouca Bridge & Paiva Walkway Tour

4. Z Arouca: 516 Arouca Bridge & Paiva Walkway Tour

Odkryj most wiszący 516 Arouca i chodniki Paiva podczas wycieczki z Alvarenga. Odkryj z przewodnikiem jeden z najpiękniejszych dzikich przełomów rzek w północnej Portugalii. Rozpocznij swoją wycieczkę w Alvarenga, gdzie spotkasz się ze swoim przewodnikiem, odbędziesz odprawę na temat bezpieczeństwa i uzyskasz informacje na temat geoparku Arouca i doliny rzeki Paiva. Następnie rozpoczniesz wędrówkę starymi wiejskimi ścieżkami w kierunku mostu wiszącego 516 Arouca. Kiedy dotrzesz na most, przeprawa odbędzie się w wyjątkowym czasie, tylko z towarzyszami wycieczki i przewodnikiem. Poczuj się, jakbyś chodził w powietrzu, zanurzając się w imponującym otaczającym krajobrazie. Jeśli nie chcesz przechodzić przez most pieszo, możesz bezpłatnie przewieźć go na drugą stronę samochodem 4x4. Po przejściu przez most idź wzdłuż chodników Paiva. Twój przewodnik pokaże Ci świetne miejsca na zdjęcia, podkreślając słynne zygzakowate schody, lasy łęgowe, idylliczne wodospady i imponujące klify wąwozu rzeki Paiva. W połowie drogi odpoczniesz na plaży Vau River. Można tam podziwiać krajobraz i regenerować siły tradycyjnymi przekąskami, sokami i świeżymi owocami. W upalny dzień można zażyć orzeźwiającej kąpieli w rzece, dlatego warto zabrać ze sobą strój kąpielowy. Po przystanku idź drewnianym chodnikiem wzdłuż rzeki z powrotem do punktu początkowego.

Z Porto: Całodniowa wycieczka Paiva Walkways Tour

5. Z Porto: Całodniowa wycieczka Paiva Walkways Tour

Rozpocznij dzień od wygodnego odbioru z hotelu, a następnie 1,5-godzinnej jazdy na początek tego wspaniałego szlaku. Twój osobisty przewodnik udzieli Ci wspaniałych informacji na temat życia w Portugalii oraz sposobów i tradycji, dzięki którym droga do Paiva Walkway minie w mgnieniu oka. Pamiętaj, że dokonując rezerwacji w Detours, bezpośrednio przyczyniasz się do rozwoju lokalnego stowarzyszenia. Ciesz się krótkim postojem w Arouca, gdzie masz szansę dowiedzieć się więcej o tym mieście. W cenę wliczona jest tradycyjna degustacja lokalnych słodyczy. Wędrówka wzdłuż rzeki będzie wypełniona ciekawostkami geologicznymi, przyrodniczymi i archeologicznymi zlokalizowanymi w najpiękniejszych miejscach. Dotrzyj do Areinho i wejdź na Paiva Walkways i rozpocznij swoją podróż wspinając się po schodach liczących około 300 stopni, a po drodze dowiedz się od przewodnika o lokalnej kulturze. Podziwiaj widoki na wodospad Aguieira i rzekę Paiva, przechodząc przez ten wspaniały most. Kontynuuj swoją podróż, podążając ścieżką Paiva Walkways, która podąża za biegiem rzeki. Spaceruj we własnym tempie, podziwiaj bujną roślinność i spróbuj dostrzec dzikie zwierzęta, takie jak ptaki. Zrelaksuj się na plaży Vau w połowie wędrówki i kontynuuj aż do Espiunca, gdzie kończy się nasza wędrówka. Z Espiunca udaj się do restauracji w Alvarenga, gdzie możesz spróbować wołowiny "Arouquesa" DPO wraz ze słynnym "vinho verde" (dostępne są również inne opcje bezmięsne). Zakończ dzień wygodną przejażdżką z powrotem do hotelu w Porto.

Z Porto: 516 Arouca Bridge & Paiva Walkways - Wycieczka z przewodnikiem

6. Z Porto: 516 Arouca Bridge & Paiva Walkways - Wycieczka z przewodnikiem

Wycieczka z przewodnikiem do mostu wiszącego 516 Arouca i ścieżek spacerowych Paiva pozwoli Ci odkryć jeden z najbardziej imponujących i najpiękniejszych dzikich wąwozów rzecznych na północy Portugalii. Ponieważ jesteśmy certyfikowanym lokalnym operatorem, przejście przez most wiszący 516 Arouca odbędzie się w ekskluzywnym czasie, tylko z Twoimi towarzyszami wycieczki i przewodnikiem. Podczas wędrówki Paiva Walkways lokalny przewodnik zwróci Twoją uwagę na szczególne ciekawostki i wyjaśni je. Ścieżki Paiva Paiva Walkways to drewniany chodnik o długości 8,7 km, który został zbudowany wzdłuż klifów wąwozu rzeki Paiva. Znajduje się on w Światowym Geoparku UNESCO Arouca, który znajduje się na północy Portugalii, 75 km na południowy wschód od Porto. Ta niesamowita atrakcja, ze względu na swoje imponujące piękno, została nagrodzona 10 razy w konkursie World Travel Awards. Most wiszący 516 Arouca Jest to jeden z najdłuższych wiszących mostów dla pieszych na świecie, o długości 516 metrów i wysokości 175 metrów. Zawieszony na stalowych linach w stylu tybetańskim, most wiszący 516 Arouca był dużym wyzwaniem inżynieryjnym. Ta niesamowita konstrukcja łączy oba brzegi wąwozu rzeki Paiva, nad pięknym wodospadem Aguieiras. Wycieczka z przewodnikiem Wycieczka z przewodnikiem 516 Arouca Suspension Bridge & Paiva Walkways rozpocznie się w Alvarenga, gdzie spotkasz się z przewodnikiem i otrzymasz odprawę dotyczącą bezpieczeństwa oraz kontekstu Geoparku Arouca i doliny rzeki Paiva. Następnie rozpoczniemy wędrówkę starymi wiejskimi ścieżkami w kierunku mostu wiszącego 516 Arouca. Przejście przez most to magiczny moment. Będziesz mieć wrażenie chodzenia w powietrzu, a także zanurzenia się w imponującym krajobrazie dzikiej i oszałamiającej przyrody! Ale jeśli nie jesteś w swoich najodważniejszych dniach, nie martw się! Bezpłatnie przewieziemy Cię na drugą stronę mostu samochodem 4x4! Idąc dalej, wzdłuż ścieżek Paiva Walkways, pokażemy Ci najlepsze scenariusze dla Twoich zdjęć. Podkreślimy słynne zygzakowate schody, lasy łęgowe, idylliczne wodospady i imponujące klify wąwozu rzeki Paiva. W połowie drogi odpoczniemy przez chwilę na plaży nad rzeką Vau, kontemplując krajobraz, podczas gdy Ty możesz odzyskać energię dzięki tradycyjnym przekąskom, sokom i świeżym owocom. W upalne dni rzeka zachęca do orzeźwiającej kąpieli, więc weź ze sobą strój kąpielowy! Od tego miejsca do końca drewniany chodnik zbliża się do rzeki. Dlatego możemy poczuć siłę bystrzy, wzdłuż tego, co jest najlepszym kursem raftingu białej wody w Portugalii. Transfer z Porto Zostaniesz przewieziony przez profesjonalnego kierowcę nowoczesnym i wygodnym vanem z centrum Porto do górskiego obszaru Arouca. Przejazd zajmie Ci łącznie około 1 godziny, z czego połowę zajmie jazda po wysokich drogach. Typowy lunch - wspaniała gastronomia Arouca! Po wędrówce zachwycisz się tradycyjną "pieczoną cielęciną z Arouquesa" w typowej restauracji. Na deser skosztujesz starożytnego ciasta konwentualnego, które pochodzi z klasztoru Santa Maria w Arouca.

Spływ kajakowy na rzece Paiva

7. Spływ kajakowy na rzece Paiva

Zejdź w dół odcinka rzeki Paiva, między wioską Paradinha a plażą nad rzeką Areínho, z szacowanym czasem trwania 3 godzin. Zapewnia wprowadzenie do raftingu, przechodząc przez bystrza rzeki Paiva. Zejście jest również poprzedzone wycieczką jeepem do tradycyjnej wioski, z przystankami w niektórych z najbardziej charakterystycznych geostanowisk Doliny Paiva, takich jak wąwóz Paiva.

Często zadawane pytania dotyczące: Alvarenga

Alvarenga: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Alvarenga? Kliknij tutaj.

Alvarenga: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.9 / 5

na podstawie 70 opinii

Warto zobaczyć, zostaniecie praktycznie przewiezieni przez sympatycznego przewodnika, a na koniec otrzymacie pyszne jedzenie. Uwaga: niektóre dodatki są płatne i nie są wskazane z góry (np. przerwa na kawę). Można także samemu udać się na spacer niemal za darmo i skorzystać z lokalnego transportu wahadłowego.

Bardzo fajna i fantastyczna wycieczka jednodniowa. Wyrazy uznania dla naszego przewodnika André. Bezpieczna jazda, miłe informacje po drodze, indywidualne podejście do każdego. Widziałem piękną przyrodę i odbyłem piękny spacer. Pyszny, kompletny lunch po spacerze. Jednym słowem CUDOWNE!

Nasz przewodnik Samuel był bardzo profesjonalny. Zajmował się każdym problemem lub niedogodnością, jaką mieliśmy. Trasa była wymagająca, 8 km i 546 schodów, ale z niesamowitymi widokami

Petito jest najlepszym przewodnikiem, jakiego kiedykolwiek miałem. niesamowite miejsce

Najlepsze wrażenia od dłuższego czasu! Profesjonalne leczenie i miła obsługa!