Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Alvarenga

Alvarenga – nasze najbardziej polecane atrakcje

Z Porto: Arouca 516 i Paiva Walkways - jednodniowa wycieczka z przewodnikiem

1. Z Porto: Arouca 516 i Paiva Walkways - jednodniowa wycieczka z przewodnikiem

Odkryj piękno rzeki Paiva i wąwozu podczas wędrówki ścieżkami Paiva Walkways i przeżyj dreszczyk emocji, przekraczając wiszący most 516 Arouca podczas tej wycieczki z przewodnikiem z odbiorem i dowozem do hotelu w Porto. Rozkoszuj się lokalnymi potrawami podczas wliczonego w cenę lunchu w restauracji. Począwszy od Porto, zostaniesz odebrany z hotelu klimatyzowaną furgonetką i zrelaksujesz się podczas jazdy przez portugalską wieś. Ciesz się krótkim postojem w Arouca, gdzie masz szansę dowiedzieć się więcej o tym mieście. W cenę wliczona jest tradycyjna degustacja lokalnych słodyczy. Pamiętaj, że dokonując rezerwacji w Detours, bezpośrednio przyczyniasz się do rozwoju lokalnego stowarzyszenia. Dotrzyj do Areinho, wejdź na Paiva Walkways i rozpocznij podróż, wspinając się po schodach liczących około 300 stopni i dotrzyj do niesamowitego mostu 516 Arouca, który znajduje się na wysokości około 175 metrów nad rzeką Paiva. Po drodze dowiesz się od przewodnika o lokalnej kulturze. Podziwiaj widoki na wodospad Aguieira i rzekę Paiva, przechodząc przez ten wspaniały most. Kontynuuj podróż ścieżką Paiva Walkways, która podąża za nurtem rzeki. Spaceruj we własnym tempie, podziwiaj bujną roślinność i spróbuj dostrzec dzikie zwierzęta, takie jak ptaki. Zrelaksuj się na plaży Vau w połowie wędrówki i kontynuuj aż do Espiunca, gdzie kończy się nasza wędrówka. Z Espiunca udaj się do restauracji w Alvarenga, gdzie możesz spróbować wołowiny "Arouquesa" DPO wraz ze słynnym "vinho verde" (dostępne są również inne opcje bezmięsne). Zakończ dzień wygodną przejażdżką z powrotem do hotelu w Porto.

Z Porto: 516 Most Arouca i ścieżki spacerowe Paiva z przewodnikiem

2. Z Porto: 516 Most Arouca i ścieżki spacerowe Paiva z przewodnikiem

Dołącz do wycieczki z przewodnikiem do 516 Arouca Suspension Bridge i Paiva Walkways z Porto. Odkryj jeden z najbardziej imponujących dzikich wąwozów rzecznych na północy Portugalii. Dołącz do certyfikowanego lokalnego przewodnika i przejdź przez most wiszący 516 Arouca 175 metrów nad rzeką Paiva. Twoja wycieczka rozpoczyna się w centrum Porto.... Rozpocznij swoją przygodę z Porto od wygodnego transportu do Globalnego Geoparku Arouca UNESCO. Będziesz prowadzony przez profesjonalnego, uprzejmego i kompetentnego kierowcę przez około 1 godzinę i 15 minut, z czego połowę na wysokich drogach. Po przybyciu na miejsce spotkaj się z przewodnikiem i przygotuj się na przeprawę przez most... Po powitaniu i odprawie dotyczącej bezpieczeństwa przygotuj się na najbardziej ekscytujące 516 metrów w swoim życiu na 516 Arouca Suspension Bridge, jednym z najdłuższych wiszących mostów dla pieszych na świecie. Bądź zawieszony na stalowych linach w stylu tybetańskim na niebie, 175 metrów nad rzeką Paiva i wodospadem Aguieiras. Poczuj się, jakbyś spacerował w powietrzu, zanurzając się w imponującym krajobrazie dzikiej i oszałamiającej przyrody. Pamiętaj, że przejście przez most nie jest obowiązkowe. Jeśli chcesz bardziej wyluzowanego doświadczenia, możesz zostać przetransportowany na drugą stronę mostu przez 4x4, aby spotkać się tam z resztą grupy. Wyrusz na Paiva Walkways, 8-kilometrowy drewniany chodnik zbudowany wzdłuż klifów wąwozu rzeki Paiva... Poruszając się wzdłuż Paiva Walkways, zatrzymaj się w malowniczych punktach widokowych, aby zrobić zdjęcia. Zobacz słynne zygzakowate schody, lasy łęgowe, wodospady i klify wąwozu. W połowie drogi zrób sobie przerwę na plaży Vau River i odzyskaj energię dzięki tradycyjnym przekąskom, sokom i świeżym owocom. Od tego miejsca do końca szlaku zbliż się do rzeki. Poczuj siłę rwących potoków poprzez ich ryczące dźwięki. Po wędrówce odpocznij i zrelaksuj się na pięknej plaży nad rzeką Paiva... Naszą wędrówkę zakończymy w Espiunca, malowniczej nadrzecznej wiosce z niesamowitą rzeczną plażą. Tutaj będziesz miał okazję napić się zimnego napoju i zjeść przekąskę w panoramicznym barze z tarasem nad rzeką, zanurzyć się w czystych wodach rzeki Paiva lub po prostu cieszyć się spokojem i krajobrazem tego miejsca. Będziesz głodny, a my mamy dla Ciebie coś specjalnego! Jeśli zarezerwujesz wycieczkę z lunchem wliczonym w cenę, zaserwujemy Ci deskę typowych portugalskich wędlin i serów (lub tylko serów, jeśli wolisz) oraz napój na życzenie (wino wliczone w cenę). Następnie możesz wybrać pomiędzy Arouquesa Steak Sandwish lub Arouquesa Beef Hamburger, Veggie Burger lub Tuna Sandwich, a wszystko to w towarzystwie chrupiących frytek. Na deser skosztujesz starożytnego ciasta konwentualnego, które pochodzi z klasztoru Santa Maria w Arouca.

Z Porto: 516 Arouca Bridge and Paiva Walkways Wycieczka z przewodnikiem

3. Z Porto: 516 Arouca Bridge and Paiva Walkways Wycieczka z przewodnikiem

Dołącz do wycieczki z przewodnikiem do 516 Arouca Suspension Bridge i Paiva Walkways z Porto. Poczuj przypływ adrenaliny, przekraczając most wiszący 516 Arouca 175 metrów nad rzeką Paiva z lokalnym certyfikowanym przewodnikiem. Następnie odkryj ścieżki Paiva Walkways i zjedz opcjonalny lunch. Rozpocznij wycieczkę w miejscu zbiórki lub w miejscu zakwaterowania w centrum Porto, w zależności od wybranej opcji. Następnie udaj się z kierowcą do Globalnego Geoparku Arouca UNESCO. Po przybyciu na miejsce spotkaj się z lokalnym przewodnikiem i przygotuj się na przeprawę przez most. Po powitaniu i odprawie dotyczącej bezpieczeństwa przygotuj się na najbardziej ekscytujące 516 metrów w swoim życiu na 516 Arouca Suspension Bridge, jednym z najdłuższych wiszących mostów dla pieszych na świecie, zawieszonym na stalowych linach w stylu tybetańskim 175 metrów nad rzeką Paiva i wodospadem Aguieiras. Poczuj się, jakbyś spacerował w powietrzu, zanurzając się w imponującym krajobrazie dzikiej i oszałamiającej przyrody. Jeśli chcesz bardziej wyluzowanego doświadczenia, możesz zostać przeniesiony na drugą stronę mostu w 4x4, aby spotkać się tam z resztą grupy. Po drugiej stronie mostu wyrusz na Paiva Walkways, 8-kilometrowy drewniany chodnik zbudowany wzdłuż klifów wąwozu rzeki Paiva. Po drodze zatrzymaj się w malowniczych punktach widokowych, aby zrobić zdjęcia i zobaczyć słynne zygzakowate schody, lasy łęgowe, wodospady i klify wąwozu. W połowie drogi zrób sobie przerwę na plaży Vau River i odzyskaj energię dzięki tradycyjnym przekąskom, sokom i świeżym owocom. Od tego miejsca do końca szlaku zbliż się do rzeki i poczuj siłę bystrzy poprzez ich ryk. Po wędrówce odpocznij i zrelaksuj się na pięknej plaży nad rzeką Paiva w Espiunca, malowniczej wiosce nad rzeką. Skorzystaj z okazji, aby napić się zimnego napoju i zjeść przekąskę w Panoramic Riverside Terrace Bar (na własny koszt), zanurzyć się w czystych wodach rzeki Paiva lub po prostu podziwiać spokojny krajobraz. Będziesz głodny, więc dostępne są opcje wycieczek z wliczonym w cenę lunchem. Jeśli wybierzesz opcję lunchu, delektuj się deską typowych portugalskich wędlin i serów (lub tylko serów, jeśli wolisz) oraz wybranym napojem (w tym winem) na początek posiłku. Następnie na danie główne wybierz kanapkę ze stekiem Arouquesa, burgera wołowego Arouquesa, burgera wegetariańskiego lub kanapkę z tuńczykiem, a wszystko to w towarzystwie chrupiących frytek. Na deser skosztuj starożytnego ciasta konwentualnego obok jego pochodzenia, klasztoru Santa Maria w Arouca, i napij się kawy. Później wróć do punktu wyjścia, aby opuścić miasto.

Alvarenga: Chodniki Paiva i wycieczka z przewodnikiem po moście 516 Arouca

4. Alvarenga: Chodniki Paiva i wycieczka z przewodnikiem po moście 516 Arouca

Trasa piesza przez 8 km, które składają się na nagradzane chodniki Paiva, uzupełniona pełnym przygód krzyżem największego wiszącego mostu dla pieszych na świecie, 516 Arouca. Most 516 Arouca jest największym wiszącym mostem dla pieszych na świecie i znajduje się w Arouca, w dzielnicy Aveiro w Portugalii. Ma 516 metrów długości i 175 metrów wysokości i łączy brzegi rzeki Paiva. Przechodząc przez most, będziesz miał zapierający dech w piersiach widok na Garganta do Paiva i Cascata das Aguieiras, oba miejsca na terytorium Geoparku Arouca UNESCO. Most 516 Arouca znajduje się w Arouca, obok słynnego Passadiços do Paiva. Po drodze będziesz mógł zinterpretować główne punkty geologiczne, takie jak wąwóz Paiva, wodospad Aguieiras, piękna plaża nad rzeką Vau, Gola do Salto lub uskok Espiunca, nie zapominając o aspektach różnorodności biologicznej. W tym drugim przypadku, miejmy nadzieję, możesz nawet zobaczyć wydry.

Z Arouca: 516 Arouca Bridge & Paiva Walkway Tour

5. Z Arouca: 516 Arouca Bridge & Paiva Walkway Tour

Odkryj most wiszący 516 Arouca i chodniki Paiva podczas wycieczki z Alvarenga. Odkryj z przewodnikiem jeden z najpiękniejszych dzikich przełomów rzek w północnej Portugalii. Rozpocznij swoją wycieczkę w Alvarenga, gdzie spotkasz się ze swoim przewodnikiem, odbędziesz odprawę na temat bezpieczeństwa i uzyskasz informacje na temat geoparku Arouca i doliny rzeki Paiva. Następnie rozpoczniesz wędrówkę starymi wiejskimi ścieżkami w kierunku mostu wiszącego 516 Arouca. Kiedy dotrzesz na most, przeprawa odbędzie się w wyjątkowym czasie, tylko z towarzyszami wycieczki i przewodnikiem. Poczuj się, jakbyś chodził w powietrzu, zanurzając się w imponującym otaczającym krajobrazie. Jeśli nie chcesz przechodzić przez most pieszo, możesz bezpłatnie przewieźć go na drugą stronę samochodem 4x4. Po przejściu przez most idź wzdłuż chodników Paiva. Twój przewodnik pokaże Ci świetne miejsca na zdjęcia, podkreślając słynne zygzakowate schody, lasy łęgowe, idylliczne wodospady i imponujące klify wąwozu rzeki Paiva. W połowie drogi odpoczniesz na plaży Vau River. Można tam podziwiać krajobraz i regenerować siły tradycyjnymi przekąskami, sokami i świeżymi owocami. W upalny dzień można zażyć orzeźwiającej kąpieli w rzece, dlatego warto zabrać ze sobą strój kąpielowy. Po przystanku idź drewnianym chodnikiem wzdłuż rzeki z powrotem do punktu początkowego.

Z Porto: Całodniowa wycieczka Paiva Walkways Tour

6. Z Porto: Całodniowa wycieczka Paiva Walkways Tour

Rozpocznij dzień od wygodnego odbioru z hotelu, a następnie 1,5-godzinnej jazdy na początek tego wspaniałego szlaku. Twój osobisty przewodnik udzieli Ci wspaniałych informacji na temat życia w Portugalii oraz sposobów i tradycji, dzięki którym droga do Paiva Walkway minie w mgnieniu oka. Pamiętaj, że dokonując rezerwacji w Detours, bezpośrednio przyczyniasz się do rozwoju lokalnego stowarzyszenia. Ciesz się krótkim postojem w Arouca, gdzie masz szansę dowiedzieć się więcej o tym mieście. W cenę wliczona jest tradycyjna degustacja lokalnych słodyczy. Wędrówka wzdłuż rzeki będzie wypełniona ciekawostkami geologicznymi, przyrodniczymi i archeologicznymi zlokalizowanymi w najpiękniejszych miejscach. Dotrzyj do Areinho i wejdź na Paiva Walkways i rozpocznij swoją podróż wspinając się po schodach liczących około 300 stopni, a po drodze dowiedz się od przewodnika o lokalnej kulturze. Podziwiaj widoki na wodospad Aguieira i rzekę Paiva, przechodząc przez ten wspaniały most. Kontynuuj swoją podróż, podążając ścieżką Paiva Walkways, która podąża za biegiem rzeki. Spaceruj we własnym tempie, podziwiaj bujną roślinność i spróbuj dostrzec dzikie zwierzęta, takie jak ptaki. Zrelaksuj się na plaży Vau w połowie wędrówki i kontynuuj aż do Espiunca, gdzie kończy się nasza wędrówka. Z Espiunca udaj się do restauracji w Alvarenga, gdzie możesz spróbować wołowiny "Arouquesa" DPO wraz ze słynnym "vinho verde" (dostępne są również inne opcje bezmięsne). Zakończ dzień wygodną przejażdżką z powrotem do hotelu w Porto.

Spływ kajakowy na rzece Paiva

7. Spływ kajakowy na rzece Paiva

Zejdź w dół odcinka rzeki Paiva, między wioską Paradinha a plażą nad rzeką Areínho, z szacowanym czasem trwania 3 godzin. Zapewnia wprowadzenie do raftingu, przechodząc przez bystrza rzeki Paiva. Zejście jest również poprzedzone wycieczką jeepem do tradycyjnej wioski, z przystankami w niektórych z najbardziej charakterystycznych geostanowisk Doliny Paiva, takich jak wąwóz Paiva.

Często zadawane pytania dotyczące: Alvarenga

Alvarenga: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Alvarenga? Kliknij tutaj.

Alvarenga: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.9
(70 recenzji)

Warto zobaczyć, zostaniecie praktycznie przewiezieni przez sympatycznego przewodnika, a na koniec otrzymacie pyszne jedzenie. Uwaga: niektóre dodatki są płatne i nie są wskazane z góry (np. przerwa na kawę). Można także samemu udać się na spacer niemal za darmo i skorzystać z lokalnego transportu wahadłowego.

Bardzo fajna i fantastyczna wycieczka jednodniowa. Wyrazy uznania dla naszego przewodnika André. Bezpieczna jazda, miłe informacje po drodze, indywidualne podejście do każdego. Widziałem piękną przyrodę i odbyłem piękny spacer. Pyszny, kompletny lunch po spacerze. Jednym słowem CUDOWNE!

Nasz przewodnik Samuel był bardzo profesjonalny. Zajmował się każdym problemem lub niedogodnością, jaką mieliśmy. Trasa była wymagająca, 8 km i 546 schodów, ale z niesamowitymi widokami

Petito jest najlepszym przewodnikiem, jakiego kiedykolwiek miałem. niesamowite miejsce

Najlepsze wrażenia od dłuższego czasu! Profesjonalne leczenie i miła obsługa!