Dodaj daty

Althing

Althing – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Reykjavik: piesza wycieczka krajoznawcza z wikingiem

1. Reykjavik: piesza wycieczka krajoznawcza z wikingiem

Ta piesza wycieczka to wprowadzenie do Reykjaviku. Pomoże ci to zorientować się w sytuacji i jak najlepiej wykorzystać swój pobyt na Islandii. Twój przewodnik będzie Twoim przyjacielem w mieście, którego celem jest zapewnienie najlepszego czasu podczas pobytu w Reykjaviku. Ta rodzinna wycieczka ożywia historię Islandii dzięki ciekawym opowieściom i islandzkiej mitologii. Odwiedzisz wszystkie słynne zabytki w centrum miasta, takie jak sala koncertowa Harpa, kościół Hallgrímskirkja (Twój przewodnik nauczy Cię, jak to wymawiać) i staw w Reykjaviku. Twój przewodnik udostępni Ci również ukryte, lokalne miejsca; rzeczy, które przegapiłbyś, gdybyś nie wiedział, czego szukać. Twój przewodnik pokaże Ci ich ulubione miejsca do jedzenia, picia i odwiedzenia, a także informacje poufne na temat najlepszych ofert happy hour, jeśli jesteś zainteresowany. Wycieczka trwa około dwóch godzin i masz do przejścia około 4 kilometrów. Jest to wycieczka w małych grupach, co oznacza, że na wycieczce nigdy nie będzie więcej niż 12 osób, więc Twój przewodnik może odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania i poznać się trochę lepiej. Celem tej wycieczki jest doświadczenie wyjątkowej, przyjaznej atmosfery Reykjaviku, a nie tylko zobaczenie najpopularniejszych atrakcji turystycznych. Otrzymasz nawet krótką lekcję języka islandzkiego od swojego przewodnika, dzięki czemu będziesz mógł nie tylko chodzić jak wiking, ale także mówić jak wiking.

Reykjavik podkreśla samodzielne poszukiwanie skarbów i zwiedzanie miasta

2. Reykjavik podkreśla samodzielne poszukiwanie skarbów i zwiedzanie miasta

Poznaj Reykjavik we własnym tempie podczas tej interaktywnej wycieczki pieszej, odtwarzanej na telefonie. Rozszyfruj zagadki, wejdź w interakcję z najważniejszymi atrakcjami miasta i odblokuj ciekawe fakty i legendy. Idealna aktywność na świeżym powietrzu dla osób odwiedzających ją po raz pierwszy, par, grup, rodzin i dzieci. Może być wykorzystany jako świetne ćwiczenie budowania zespołu. Aby rozpocząć, po prostu pobierz aplikację turystyczną na swój telefon i zacznij zwiedzać Reykjavik we własnym tempie (pobierz instrukcje otrzymane e-mailem po dokonaniu rezerwacji). Ciesz się swobodą i elastycznością, aby rozpocząć wycieczkę w dowolnym miejscu. Na każdym przystanku poznaj atrakcję i rozwiąż zagadkę lokalizacyjną, którą można rozwiązać tylko rozwiązany, jeśli dotrzesz do określonej lokalizacji. Wykorzystaj logikę, wyobraźnię, spostrzegawczość i ducha zespołowego, aby odblokować poprawny kod i odkryć kolejny cel gry w zwiedzanie miasta. Użyj aplikacji i zintegrowanych map, aby znaleźć drogę do 10 atrakcji w całym mieście. Podczas eksploracji rozwiąż zagadkę lokalizacyjną w każdej atrakcji i odblokuj następną lokalizację, którą musisz odwiedzić. Pracuj jako zespół lub zapewnij sobie dodatkową zabawę, ucząc się w grupach. Użyj logiki, wyobraźni, obserwacji i umiejętności rozwiązywania problemów, aby poruszać się po mieście. Po drodze zatrzymaj się na kawę, lunch lub zrób sobie przerwę w dowolnym momencie. Rozpocznij swoją wycieczkę od imponującej rzeźby „Solfar”! Dowiedz się więcej o Harpie, atrakcji, którą co roku odwiedza wielu turystów. Poznaj historię Ingólfura Arnarsona, założyciela Reykjavíku, oglądając piękny pomnik na jego cześć i podziwiaj Dom Kultury, jeden z najwspanialszych budynków w Reykjavíku. Katedra w Reykjavíku zachwyci Cię swoim spokojnym pięknem. Odwiedź Parlament House z jego eleganckim wyglądem. Następnie czeka na Ciebie ratusz w Reykjavíku, nie zapomnij zrobić zdjęć, to piękny nowoczesny budynek z niesamowitą trójwymiarową mapą Islandii! Następnym krokiem będzie niezrównana Galeria Narodowa ze swoimi wyjątkowymi eksponatami. Uśmiechnij się na tęczowej ulicy, stworzonej z myślą o różnorodności. Wisienką na torcie tej wyjątkowej wycieczki będzie Hallgrímskirkja, ostateczny symbol całego Reykjavíku !!!

Reykjavik: piesza wycieczka po najważniejszych atrakcjach miasta z miejscowym

3. Reykjavik: piesza wycieczka po najważniejszych atrakcjach miasta z miejscowym

Znajdź swojego przewodnika przed kościołem Hallgrímskirkja przy pomniku Leifura Eiríkssona. Znajduje się na wzgórzu i najwyższym terenie w Reykjavíku, z którego można uzyskać przegląd okolicy. Od tego momentu zejdziesz w dół. Przewodnik poprowadzi Cię przez różne ulice Reykjavíku, mijając ważne budynki o wspaniałej architekturze i szczegółowo opisze ich historię. Otrzymasz wspaniałe wprowadzenie do historii i kultury Islandii. Zobacz salę koncertową Harpa, piękną w środku, która służy również jako ciepły przystanek w zimne dni, które często zdarzają się na Islandii. Kontynuuj spacer wzdłuż oceanu, zanim ostatecznie udasz się do najstarszej części, w której znajduje się parlament i ratusz.

Reykjavik: Wycieczka audio z przewodnikiem

4. Reykjavik: Wycieczka audio z przewodnikiem

Idź we własnym tempie podczas tej pieszej wycieczki po Reykjaviku. Harmonogram zależy od Ciebie, gdy będziesz spacerować po mieście, w towarzystwie audioprzewodnika, który odtwarza się dokładnie we właściwym czasie dzięki technologii GPS. Zatrzymaj się przy najważniejszych miejscach i po drodze poznaj historię miasta. Wycieczka rozpoczyna się w jednym z najbardziej charakterystycznych zabytków Reykjaviku, Hallgrimskirkja, głównym kościele miasta. Wyznaczona trasa prowadzi przez miejsca, takie jak charakterystyczna sala koncertowa Harpa z widokiem na port, ratusz w Reykjaviku, Parlament Narodowy i Landakotskirkja (kościół Landakot). Podczas spaceru pozwól przewodnikowi opowiedzieć Ci o znaczeniu każdego punktu orientacyjnego, jednocześnie podając kontekst nordyckiej historii i tradycji Islandii. Komentarz zatrzyma się i rozpocznie zgodnie z Twoją lokalizacją na żywo, dzięki czemu możesz skupić się na swoim otoczeniu. Spacer zakończysz w Gabinecie, w którym znajdują się biura premiera. Po drodze odkryjesz miejsca kulturowe Reykjaviku, a także lokalne ulubione miejsca od wtajemniczonych.

Z Reykjaviku: wycieczka do Złotego Kręgu w małej grupie

5. Z Reykjaviku: wycieczka do Złotego Kręgu w małej grupie

Zobacz Złoty Krąg podczas jednodniowej wycieczki z Reykjaviku. Podziwiaj niesamowite krajobrazy z przystankami w Thingvellir, wodospadem Gullfoss, źródłami Geysir i wulkanicznym kraterem Kerid. W ciągu dnia zobacz to, co najlepsze na Islandii. W Thingvellir zobacz miejsce narodzin narodu islandzkiego, a także miejsce założenia pierwszego Parlamentu Wikingów lub Alþingi i odwiedź wizualną szczelinę między kontynentem euroazjatyckim i amerykańskim. Poznaj imponujący wodospad Gullfoss, jeden z najpiękniejszych zabytków Islandii. Nieprzypadkowo jego nazwę tłumaczy się jako Złoty Wodospad. Po tym wszystkim następuje wizyta w obszarze geotermalnym Geysir, gdzie gorące źródło Strokkur wybucha co 3-7 minut. Sąsiadka z gorącym źródłem Geysir, Strokkur, będzie ku Twojej radości kilka razy na godzinę wypuszczać parę w powietrze. Aby zakończyć dzień, podziwiaj wulkaniczny krater Kerid, wypełniony mleczno-niebiesko-zielonym jeziorem.

Reykjavik: pierwszy spacer odkrywczy i piesza wycieczka po czytaniu

6. Reykjavik: pierwszy spacer odkrywczy i piesza wycieczka po czytaniu

Przejdź się piękną trasą miasta, odkryj ukryte skarby i odwiedź ponad 10 najważniejszych atrakcji i miejsc. Poznaj wstępne informacje o każdym miejscu i ogólnie ciekawe historie o mieście. Pobierz aplikację „World City Trail” ze sklepu i zaloguj się. Przeczytaj instrukcję i udaj się do lokacji startowej. Odblokuj zdjęcia zewnętrznej i wewnętrznej części lokalizacji. Przeczytaj informacje na temat atrakcji i kontynuuj marsz do kolejnego punktu kontrolnego. Zapisz, co Ci się podobało, a co nie, i stwórz swoją listę życzeń na kolejne dni! Rozpocznij spacer w dowolnym momencie, bez harmonogramu. Zatrzymaj go na lunch, wypij drinka, odwiedź wybraną atrakcję i kontynuuj później lub nawet innego dnia. Dzięki funkcji map nigdy się nie zgubisz. Rozpocznij swoją wycieczkę od imponującej rzeźby „Solfar”! Dowiedz się o Harpie, atrakcji przyciągającej co roku wielu turystów. Dowiedz się o Ingólfurze Arnarsonie, założycielu Reykjavíku, oglądając piękny pomnik ku jego czci i podziwiaj Dom Kultury, jeden z najpiękniejszych budynków w Reykjavíku. Katedra w Reykjavíku zaniemówi z powodu jej pogodnego piękna. Odwiedź Parlament i jego elegancki wygląd. W takim razie ratusz w Reykjavíku czeka na Ciebie, nie zapomnij zrobić zdjęć, to piękny nowoczesny budynek z niesamowitą mapą 3D Islandii! Kolejnym krokiem będzie niezrównana Galeria Narodowa z wyjątkowymi eksponatami. Uśmiechaj się do tęczowej ulicy, stworzonej z myślą o różnorodności. Wisienką na torcie tej wyjątkowej wycieczki będzie Hallgrímskirkja, ostateczny symbol całego Reykjavíku !!!

Reykjavik: wieczorna wycieczka po islandzkim jedzeniu i piciu

7. Reykjavik: wieczorna wycieczka po islandzkim jedzeniu i piciu

Wycieczka Reykjavik Food & Drinks to fantastyczny sposób na poznanie miasta, naszej kultury i kuchni. Odwiedź nasze ulubione restauracje i bary w mieście, skosztuj islandzkiej kuchni, islandzkich piw i poznaj naszą dziwaczną lokalną historię piwa. Jeśli brzmi to jak zabawna aktywność, to jest to wycieczka dla Ciebie! Wycieczka Reykjavik Food & Drinks to przede wszystkim wycieczka, podczas której można się świetnie bawić. Spotkaj się z grupą innych podróżników z zabawnym lokalem, aby zjeść i napić się w centralnej części, odwiedzając 5 miejsc. Od super modnych i modnych pubów gastronomicznych, przez przytulne miejsca z piwem rzemieślniczym, po małą rodzinną restaurację – ta wycieczka da Ci przedsmak tego wszystkiego. Tylko upewnij się, że pojawisz się głodny i spragniony. My zajmiemy się resztą! Wszystkie posiłki i napoje są wliczone w cenę wycieczki.

Z Reykjaviku: całodniowa jazda konna i wycieczka po Złotym Kręgu

8. Z Reykjaviku: całodniowa jazda konna i wycieczka po Złotym Kręgu

Ta wycieczka jest połączeniem 2 atrakcji: jazdy konnej Viking Tour i ekspresowej wycieczki po Złotym Kręgu. Jest to doskonały wybór dla osób odwiedzających Islandię, które nie mają dużo czasu i chcą jak najlepiej wykorzystać dzień. Rano wybierz się na konną przejażdżkę przez idylliczne krajobrazy Laxnes, znajdujące się tuż poza Reykjavíkiem. Koń islandzki to rasa, która pozostała praktycznie niezmieniona od czasu sprowadzenia jej na Islandię przez Wikingów w IX wieku. Wycieczka konna jest odpowiednia dla wszystkich grup wiekowych i poziomów doświadczenia, od początkujących do profesjonalistów. Po porannej przejażdżce i krótkiej przerwie, rozpocznij popołudniową część wycieczki udając się do parku narodowego Þingvellir. Podziwiaj jego wyjątkowe cechy geologiczne i zobacz Alþingi, parlament Islandii. Islandzki parlament jest najstarszym wciąż działającym parlamentem na świecie i został założony w tym miejscu w 930 roku. Zobacz imponujący lodowcowy wodospad Gullfoss, obszar geotermalny wokół Geysira oraz Strokkur i jego tryskające wysoko gejzery. W drodze powrotnej do Reykjavíka miniesz żyzne pola uprawne i niesamowity krajobraz wokół góry Hellisheiði.

Z Reykjaviku: Mały krąg i tajemnicza laguna

9. Z Reykjaviku: Mały krąg i tajemnicza laguna

Wyjedź z Reykjaviku i udaj się w małej grupie w kierunku słynnego Złotego Kręgu i Sekretnej Laguny Islandii. Zatrzymaj się w wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO Parku Narodowym Þingvellir i doświadcz jego geologicznego i historycznego znaczenia z pierwszej ręki. Rozejrzyj się po pierwszym islandzkim parlamencie w Althingi i zobacz szczelinę w Silfra, ocenianym jako jedno z najlepszych miejsc do nurkowania na świecie. Następnie udaj się w stronę wodospadu Faxi, zanim odwiedzisz obszar gorących źródeł Geysir. W Geysir można spacerować wśród bulgoczących źródeł i błotnych dołów. Zobacz, jak ziemia eksploduje, a gorąca woda tryska w niebo z gejzeru Strokkur. Następnie udaj się do ostatniej atrakcji na trasie Złotego Kręgu przy wodospadzie Gullfoss. Podziwiaj wspaniałe otoczenie wodospadu, znajdującego się w kanionie rzeki Hvítá. Zachwyć się, gdy woda spada kaskadą z 32 metrów w 2 stopniach. Zakończ wizytę w Sekretnej Lagunie, gdzie możesz odprężyć się w naturalnym basenie z gorącymi źródłami. Zrelaksuj się w magicznym otoczeniu i poczuj, jak cały stres znika przed powrotem do miejsca zakwaterowania w Reykjavíku na około 19:00.

Reykjavik: Złoty Krąg i zorza polarna 4x4 Tour

10. Reykjavik: Złoty Krąg i zorza polarna 4x4 Tour

Zobacz Islandzki Złoty Krąg po południu i szukaj zorzy polarnej podczas tej samej wieczornej wycieczki z Reykjaviku. Zobacz starożytne formacje geologiczne i miejsce parlamentu w Parku Narodowym Thingvellir; oglądać trąbę wodną Strokkur w Geysir; i podziwiać piękny wodospad Gullfoss. Gdy zapada ciemność, szukaj zorzy polarnej, unikając zanieczyszczenia świetlnego, aby doświadczyć niesamowitego pokazu świateł. Liczby są ograniczone do sześciu osób, aby zapewnić bardziej spersonalizowane wrażenia. Podróżuj w głąb lądu wygodnym samochodem 4x4 zaprojektowanym do pokonywania nierównego terenu i słuchaj przewodnika o geologii wulkanicznej Islandii. Twoim pierwszym przystankiem jest Park Narodowy Thingvellir, wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Dowiedz się, jak ukształtowały się krajobrazy na przestrzeni tysiącleci i przyjrzyj się kontrastowi między bujną zieloną roślinnością a bogatą, czarną ziemią. Udaj się do Geysir, geotermalnego pola gorących źródeł, otworów parowych i pozostałości starego wulkanu. Kontynuuj do wodospadu Gullfoss, którego nazwa oznacza „Złoty Wodospad”, co odnosi się do połyskujących, wielobarwnych mgieł, które czasami pojawiają się nad wodą. Gdy zapada zmierzch, rozpocznij poszukiwania zorzy polarnej. Islandia jest jednym z najlepszych miejsc na świecie, aby je zobaczyć, a Twój terenowy samochód 4x4 i kompetentny przewodnik pozwolą Ci zidentyfikować i uzyskać dostęp do najlepszych potencjalnych miejsc do oglądania. Pulsujące kolory świateł, zwykle zielony i niebieski, rozszczepiają ciemność i czasami świecą jaśniej niż księżyc.

Dostępne atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 27
Sortuj wg:
Strona 1 z 2

Althing: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Althing? Kliknij tutaj.