Dodaj daty

All Souls College w Oksfordzie

All Souls College w Oksfordzie – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Oksford: zwiedzanie uniwersytetu i miasta z absolwentem

1. Oksford: zwiedzanie uniwersytetu i miasta z absolwentem

Wejdź do Uniwersytetu Oksfordzkiego i poznaj jego historyczne tereny podczas wycieczki z przewodnikiem. Podziwiaj kultową architekturę, poznaj codzienne życie uniwersyteckie i odwiedź miejsce z filmu o Harrym Potterze. Odwiedź jedno z najstarszych kolegiów uniwersyteckich i prestiżową bibliotekę Bodleian Library. Poznaj historię kolegiów uniwersyteckich, w tym All Souls College, Trinity College, Oriel College, Hertford College i Merton College, Radcliffe Camera i kościoła uniwersyteckiego St. Mary. Poznaj równie dogłębną historię miasta, słuchając opowieści o ceremoniach w Oksfordzie, słynnych absolwentach, przygodach Alicji w Krainie Czarów, a także o tym, jak najpotężniejszy arcybiskup Canterbury został spalony na stosie w Oksfordzie.

Londyn: Oxford, Stratford, Cotswolds i Warwick Day Trip

2. Londyn: Oxford, Stratford, Cotswolds i Warwick Day Trip

Wykorzystaj maksymalnie swój czas w Anglii podczas jednodniowej wycieczki na angielską wieś. Wybierz się na pieszą wycieczkę po Oksfordzie i na uniwersytecie, w tym wejście do kościoła uniwersyteckiego Najświętszej Marii Panny, obejrzyj scenerię Cotswolds, wejdź do zamku Warwick i odwiedź miejsce narodzin Szekspira. Spacer po Oksfordzie Podążaj śladami słynnych studentów Oksfordu, od C.S. Lewisa po Billa Clintona, spacerując po urzekających dziedzińcach uniwersyteckich i brukowanymi uliczkami tego historycznego miasta uniwersyteckiego podczas tej jednodniowej wycieczki autobusem z Londynu. Podziwiaj słynne „śniące iglice” i zobacz Bibliotekę Bodlejańską, jedną z najstarszych bibliotek w Europie. Zachwyć się dziewiczymi wąskimi uliczkami i starożytnymi placami tego naturalnie pięknego miasta. Oksford słynie z tego, że jest domem dla najstarszego uniwersytetu w anglojęzycznym świecie – przez lata niezliczone bystre młode istoty błąkały się po brukowanych ulicach miasta! Podczas tej pieszej wycieczki z przewodnikiem zobaczysz wspaniały kościół uniwersytecki Najświętszej Marii Panny i ukradkiem odkryjesz dziewicze wąskie uliczki, starożytne place i wysokie iglice. Wejście do XIII-wiecznego kościoła uniwersyteckiego Najświętszej Marii Panny. Podziwiaj spektakularne widoki wyjątkowego barokowego stylu i architektury podczas zwiedzania centrum Uniwersytetu Oksfordzkiego. Ten absolutny klejnot to obowiązkowa wizyta podczas Twojej podróży do Oksfordu. Cotswolds Ciesz się widokami zapierających dech w piersiach krajobrazów, sennych wiosek i tętniących życiem miasteczek targowych, jadąc przez urocze krajobrazy jednego z najpiękniejszych regionów Anglii. Stratford–upon–Avon Wyjątkowe miasteczko targowe, znane jako dom Williama Szekspira, prawdopodobnie największego pisarza na świecie. Odwiedź malowniczy dom z muru pruskiego, w którym urodził się legendarny bard, i uzyskaj fascynujący wgląd w jego dzieciństwo. Miejsce urodzenia Szekspira: Zobacz, gdzie słynny dramaturg dorastał i spędził lata jako żonaty mężczyzna. Zamek Warwick  Bądź częścią największego średniowiecznego doświadczenia Wielkiej Brytanii w sercu zamku Warwick. Zanurz się w przygotowaniach do bitwy i poczuj ciężar średniowiecznego miecza. Zostań żołnierzem – przymierz rozmiar hełmu bojowego. Odwiedź spektakularne komnaty reprezentacyjne i podziwiaj przygotowania do przyjęcia w stylu wiktoriańskim. Ciesz się spotkaniem ze średniowiecznym gospodarzem, a także wprowadzeniem do spektakularnego zamku.

Oxford: Wycieczka piesza po uniwersytecie z wizytą w Christ Church

3. Oxford: Wycieczka piesza po uniwersytecie z wizytą w Christ Church

Rozpoczniesz w centrum Oksfordu, z krótkim i wciągającym wprowadzeniem, które położy podwaliny pod rozległe okresy historii, które zostaną omówione! Następnie udasz się do college'u słynącego z najpiękniejszych trawników w Oksfordzie, a także kultowego sporu z sąsiadem, w wyniku którego doszło do rzekomej kradzieży żółwia z college'u (w tym wyjaśnienie dotyczące corocznego wyścigu żółwi w Oksfordzie!) Następnie grupa odwiedzi Sheldonian Theatre, gdzie studenci doświadczą najbardziej kultowej ceremonii na Uniwersytecie Oksfordzkim. Możesz usłyszeć od swojego przewodnika, jakie to było dla nich doświadczenie. Następnie wejdziesz do historycznego muzeum - w komplecie z tablicą kredową używaną przez Einsteina w Oksfordzie - i odwiedzisz Bibliotekę Weston, świetny przykład hybrydy historycznego i nowoczesnego wnętrza. Ta wycieczka obejmie następnie miejsca, których nie ma żadna z naszych innych wycieczek! W tym Oriel College, Merton College i kultowych gigantów literackich z historii Oksfordu. Możesz zrobić sobie zdjęcie pod Mostem Westchnień, zanim spojrzysz w górę na pierwszą okrągłą bibliotekę w Anglii, gdzie Twój przewodnik po Oksfordzie da Ci rzadki wgląd w labirynt podziemnych tuneli studentów. Nie można zapomnieć o All Souls College. Z egzaminami wstępnymi tak złożonymi, jak i dziwacznymi, ta strona podkreśli, jak ekskluzywne może być kolegium i jak wpływowi są jego członkowie. Kierując się w dół do południowej części Oksfordu, odwiedzamy ukryte drzwi przedstawiające najsłynniejsze postacie z "Opowieści z Narnii" C.S. Lewisa. Zanim wejdziesz do największego Kolegium w Oksfordzie, domu Oscara Wilde'a i C.S. Lewisa oraz własnego parku jeleni. Poznaj kultowe tereny, które były domem dla najbardziej wpływowych pisarzy Oksfordu, wraz ze średniowiecznymi krużgankami. Podczas wycieczki udasz się do domu Tolkiena, aby omówić nie tylko jego znaczenie literackie, ale także kuchnię wartą wiele milionów funtów, sfinansowaną przez obecnego cesarza Japonii! Następnie udasz się na łąki Christ Church - oszałamiający obszar ziemi niezwykle rzadki w średniowiecznym mieście. Tutaj dowiesz się o jego bliskim związku z Przygodami Alicji w Krainie Czarów - wraz z decyzją o utrzymaniu innej strefy czasowej niż reszta Oksfordu. Wreszcie, wycieczka wkroczy do jednego z najbardziej wystawnych i słynnych kolegiów na Uniwersytecie Oksfordzkim - Christ Church. Słynie z dosłownych powiązań i scen wykorzystanych w kręceniu Harry'ego Pottera; jest to tak kultowe miejsce, że wielu myli je z reprezentowaniem całego uniwersytetu. Przejdź przez jadalnię, która zainspirowała tę używaną w Hogwarcie i zobacz, gdzie studiowali jedni z największych filozofów, pisarzy i członków rodziny królewskiej. Przewodnik zapewni kompleksowy przegląd jego historii, zanim wejdziesz w towarzystwie przewodnika multimedialnego, aby zwiedzić Kolegium we własnym tempie. Pamiętaj, że struktura zwiedzania w danym dniu może się różnić.

Oxford: Wycieczka piesza Town & Gown

4. Oxford: Wycieczka piesza Town & Gown

Odkryj uroczy i zabytkowy Oksford, znany z prestiżowego Uniwersytetu Oksfordzkiego, jednego z najstarszych uniwersytetów na świecie. Miasto szczyci się bogactwem oszałamiającej architektury, malowniczych krajobrazów i fascynujących atrakcji kulturalnych, takich jak Most Westchnień i Wieża Carfax, które odkryjesz podczas naszych pieszych wycieczek. Odkryj kultowe Christ Church College i Lincoln College i podziwiaj ich oszałamiającą gotycką i barokową architekturę. Dowiedz się o słynnych absolwentach, którzy tam studiowali. Po wycieczce pobierz aplikację Vox City (zawartą w wycieczce), aby dowiedzieć się więcej o Oksfordzie i jego niesamowitej historii dzięki wyselekcjonowanym trasom z audioprzewodnikiem po głównych dzielnicach. Główne atrakcje naszych pieszych wycieczek: Aparat Radcliffe'a Biblioteka Bodlejańska Wieża Pięciu Zakonów Most Zabytków Kolegium Hertfort Budynek Clarendona Uniwersytet Oksfordzki Biblioteka Wenstona Plac starej szkoły Biały koń Wieża Carfaxa Kościół Chrystusowy Stary Tomek Tawerna St. Aldates Ratusz w Oksfordzie Tawerna Swindlestock Główna ulica Kościół Uniwersytecki Najświętszej Marii Panny Biblioteka Bodlejańska Sklep Alicji Korona Rynek zadaszony św. Michała przy Bramie Północnej Oksfordzki Krzyż Męczenników Zajazd Niedźwiedzia Płat pszenicy Tawerna St. Aldates Muzeum Historii Nauki Teatr Sheldonian Sala muzyczna Holywell Nowa uczelnia Kolegium Wszystkich Dusz Główne atrakcje naszej trasy z własnym przewodnikiem: Studnia św. Małgorzaty Portowa Łąka Głupi most Zamek i więzienie w Oksfordzie Strumień Trill Mill Kolegium Nuffielda Pomnik Męczenników Muzeum Ashmolean Jerycho Parki Uniwersyteckie Dom Rodos Rekin Headington

Oxford: Wycieczka piesza po Oksfordzie

5. Oxford: Wycieczka piesza po Oksfordzie

Odkryj uroczy i zabytkowy Oksford, znany z prestiżowego Uniwersytetu Oksfordzkiego, jednego z najstarszych uniwersytetów na świecie. Miasto szczyci się bogactwem oszałamiającej architektury, malowniczych krajobrazów i fascynujących atrakcji kulturalnych, takich jak Most Westchnień i Wieża Carfax, które odkryjesz podczas naszych pieszych wycieczek. Odkryj kultowe Christ Church College i Lincoln College i podziwiaj ich oszałamiającą gotycką i barokową architekturę. Dowiedz się o słynnych absolwentach, którzy tam studiowali. Po wycieczce pobierz aplikację Vox City (zawartą w wycieczce), aby dowiedzieć się więcej o Oksfordzie i jego niesamowitej historii dzięki wyselekcjonowanym trasom z audioprzewodnikiem po głównych dzielnicach. Główne atrakcje naszych pieszych wycieczek: Aparat Radcliffe'a Biblioteka Bodlejańska Wieża Pięciu Zakonów Most Zabytków Kolegium Hertfort Budynek Clarendona Uniwersytet Oksfordzki Biblioteka Wenstona Plac starej szkoły Biały koń Wieża Carfaxa Kościół Chrystusowy Stary Tomek Tawerna St. Aldates Ratusz w Oksfordzie Tawerna Swindlestock Główna ulica Kościół Uniwersytecki Najświętszej Marii Panny Biblioteka Bodlejańska Sklep Alicji Korona Rynek zadaszony św. Michała przy Bramie Północnej Oksfordzki Krzyż Męczenników Zajazd Niedźwiedzia Płat pszenicy Tawerna St. Aldates Muzeum Historii Nauki Teatr Sheldonian Sala muzyczna Holywell Nowa uczelnia Kolegium Wszystkich Dusz Główne atrakcje naszej trasy z własnym przewodnikiem: Studnia św. Małgorzaty Portowa Łąka Głupi most Zamek i więzienie w Oksfordzie Strumień Trill Mill Kolegium Nuffielda Pomnik Męczenników Muzeum Ashmolean Jerycho Parki Uniwersyteckie Dom Rodos Rekin Headington

Oksford: Oryginalna piesza wycieczka po niewygodnym Oksfordzie ™

6. Oksford: Oryginalna piesza wycieczka po niewygodnym Oksfordzie ™

Idealna wycieczka wprowadzająca po Oksfordzie, ta trasa dotyczy polityki pamięci w mieście i na uniwersytecie. Obejmuje historię imperium, nierówności oraz dyskryminacji rasowej, klasowej i płciowej, podkreślając, jak dziedzictwo to ma trwały wpływ na nasze współczesne życie. *Plan wycieczki:* 1 - Wieża Carfax 2 - Pomnik Rodos 3 - Kolegium Zaduszne 4 - Biblioteka Westona 5 - Teatr Sheldonian 6 - Balliol College 7 - Wydział Historyczny 8 - Plac Bonn Należy pamiętać, że trasa może się nieznacznie różnić w zależności od czasu i przewodnika. DOSTĘPNOŚĆ: Dostępny dla wózków inwalidzkich, ale należy zwrócić uwagę na nieco nierówny chodnik i zatłoczenie w centrum miasta. Dystans do pokonania to mniej niż 2 km.

Oxford: Wycieczka piesza i bilet wstępu do Carfax Tower

7. Oxford: Wycieczka piesza i bilet wstępu do Carfax Tower

Ten karnet obejmuje dwie piesze wycieczki po mieście i wstęp do historycznej wieży Carfax Tower. Dołączysz do przyjaznego przewodnika podczas pieszych wycieczek Stepping into Oxford i Town & Gown. Twój przewodnik zabierze Cię do niektórych z najpopularniejszych zabytków miasta, od Mostu Westchnień i Biblioteki Bodlejańskiej po Uniwersytet Oksfordzki i Radcliffe Camera. Posłuchaj, jak Twój przewodnik opowie Ci wszystko o tym malowniczym i historycznym mieście, pełnym światowej sławy instytucji edukacyjnych i atrakcji turystycznych. Twoja przepustka zapewnia również wstęp do Carfax Tower. Ta kultowa wieża jest jedyną pozostałą częścią dawnego kościoła św. Marcina, ponieważ reszta została zburzona w 1896 roku. Wespnij się na szczyt 74-metrowej wieży i podziwiaj piękne widoki na panoramę Oksfordu. Nie zapomnij, że Twoja przepustka zawiera bezpłatną aplikację do zwiedzania, wypełnioną wycieczkami z przewodnikiem, komentarzem audio i nie tylko!

Aplikacja Londyn z własnym przewodnikiem - Harry Potter Oxford

8. Aplikacja Londyn z własnym przewodnikiem - Harry Potter Oxford

Odkryj magię Harry'ego Pottera podczas wycieczki z przewodnikiem po Oksfordzie. Odwiedź miejsca, w których kręcono filmy, w tym Bodleian Library, New College i Christ Church. Rozpocznij wycieczkę w Bibliotece Bodlejańskiej, która była używana jako skrzydło szpitalne Hogwartu. Zobacz, gdzie kręcono kluczowe sceny, takie jak powrót Harry'ego do zdrowia w "Kamieniu filozoficznym" i lekcja tańca w "Czarze ognia". Poznaj historię biblioteki jako najstarszego budynku uniwersyteckiego w Oksfordzie, używanego do dyskusji teologicznych od XV wieku. Następnie udaj się do New College, który był scenerią dla korytarzy Hogwartu, gdzie Harry jest wyśmiewany odznakami z napisem "Potter jest do bani" w "Czarze Ognia". Wewnątrz New College zobacz 200-letni dąb, pod którym Malfoy zostaje przemieniony w fretkę przez Moody'ego. Na koniec odwiedź Christ Church, gdzie schody zostały użyte w powitaniu Harry'ego, Rona i Hermiony przez McGonagall. Chociaż Wielka Sala Hogwartu została zainspirowana jadalnią Christ Church, nie została tam sfilmowana. Zobacz jadalnię, która jest nadal używana przez uczniów, którzy jedzą tam codziennie.

Nowość: Oxford Costumed Ghost Tour In-Character

9. Nowość: Oxford Costumed Ghost Tour In-Character

Przygotuj się na nieoczekiwane i zachowaj rozsądek, podejmując się jednego z najbardziej rozrywkowych doświadczeń w Oksfordzie. Oksford, miejsce jednych z najbardziej brutalnych morderstw w długiej historii Anglii, jest wyjątkowo znany jako epicentrum niespokojnych dusz, mrocznej energii i mięsożernych bestii. Przemierzaj ciemne alejki i nawiedzone place miasta, ciesząc się tajemniczymi opowieściami o duchach, horrorze i złowieszczych wydarzeniach. Poznaj przerażającą historię Oksfordu dzięki połączeniu opowieści i dramatycznych występów doświadczonych aktorów, którzy odegrają najbardziej barbarzyńskie i brutalne kary wymierzane w średniowieczu i podczas wojny domowej w Oksfordzie. Przygotuj się na niespodziewane pojawienie się wielu dzikich bestii! Po ekscytującej i zabawnej wędrówce po mieście, zakończ w jednym ze słynnych pubów w Oksfordzie.

Oxford: Wycieczka piesza po mieście i uniwersytetach

10. Oxford: Wycieczka piesza po mieście i uniwersytetach

Odkryj uroczy i zabytkowy Oksford, znany z prestiżowego Uniwersytetu Oksfordzkiego, jednego z najstarszych uniwersytetów na świecie. Miasto szczyci się bogactwem oszałamiającej architektury, malowniczych krajobrazów i fascynujących atrakcji kulturalnych, takich jak Most Westchnień i Wieża Carfax, które odkryjesz podczas naszych pieszych wycieczek. Bilet obejmuje dwie różne wycieczki piesze, do których można dołączyć tego samego dnia lub w różne dni. Odkryj kultową Bibliotekę Bodleiańską i Muzeum Ashmolean, najstarsze muzeum publiczne na świecie. Posłuchaj opowieści o Uniwersytecie Oksfordzkim i jego 38 kolegiach, podziwiaj ich oszałamiającą architekturę gotycką i barokową oraz poznaj słynnych absolwentów, którzy tam studiowali. Po wycieczce pobierz aplikację Vox City (zawartą w wycieczce), aby dowiedzieć się więcej o Oksfordzie i jego niesamowitej historii dzięki wyselekcjonowanym trasom z audioprzewodnikiem po głównych dzielnicach. Główne atrakcje naszych pieszych wycieczek: Aparat Radcliffe'a Biblioteka Bodlejańska Wieża Pięciu Zakonów Most Zabytków Kolegium Hertfort Budynek Clarendona Uniwersytet Oksfordzki Biblioteka Wenstona Plac starej szkoły Biały Koń Wieża Carfaxa Kościół Chrystusowy Stary Tomek Tawerna St. Aldates Ratusz w Oksfordzie Tawerna Swindlestock Główna ulica Kościół Uniwersytecki Najświętszej Marii Panny Biblioteka Bodlejańska Sklep Alicji Korona Rynek zadaszony św. Michała przy Bramie Północnej Oksfordzki Krzyż Męczenników Zajazd Niedźwiedzia Płat pszenicy Tawerna St. Aldates Muzeum Historii Nauki Teatr Sheldonian Sala muzyczna Holywell Nowa uczelnia Kolegium Wszystkich Dusz Główne atrakcje naszej trasy z własnym przewodnikiem: Studnia św. Małgorzaty Portowa Łąka Głupi most Zamek i więzienie w Oksfordzie Strumień Trill Mill Kolegium Nuffielda Pomnik Męczenników Muzeum Ashmolean Jerycho Parki Uniwersyteckie Dom Rodos Rekin Headington

Liczba znalezionych atrakcji: 18
Sortuj wg::

All Souls College w Oksfordzie: najlepsze atrakcje w pobliżu

All Souls College w Oksfordzie: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu All Souls College w Oksfordzie? Kliknij tutaj.

All Souls College w Oksfordzie: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.8
(1476 recenzji)

Moja żona zarezerwowała nam wycieczkę po Oksfordzie… pffff, zwykle to nie moja bajka. Spotkaliśmy się z Nickiem, naszym przewodnikiem, co za niesamowite kilka godzin z nim spędziliśmy... FANTASTYCZNIE! Sprawił, że nasza wizyta w Oksfordzie była niezapomniana dzięki swojej wiedzy, humorowi i bystremu dowcipowi. Bardzo mi się podobało... zarezerwowałbym go ponownie, gdybyśmy byli tu jutro. Wspaniałe popołudnie.

Przewodnik, Sir Tiym (jeśli się nie mylę), był bardzo pouczający, a jego sposób przedstawiania historii i zabawnych faktów był bardzo wciągający. Świetnie się bawiłem, ucząc się i oglądając piękną architekturę historycznych budynków Oksfordu. Spacer nie był zbyt długi, ale wycieczka odbywała się na stojąco, więc osoby z problemami z nogami mogą mieć pewien problem.

Nasz przewodnik Richard bardzo dobrze poradził sobie z oprowadzaniem nas po Oksfordzie, unikając jednocześnie półmaratonu, który blokował zwykłą trasę. Jego znajomość historii Oksfordu i uniwersytetu była doskonała, dodał humoru i zainteresowania także młodszym członkom grupy, a mojej córce podobała się wycieczka tak samo jak mnie.

Naszym przewodnikiem był Max i był znakomity! Gorąco polecam go na przyszłe wycieczki.

Przewodnik Richard był doskonały, jasny i pouczający.