Dodaj daty

Alexander Nevsky Cathedral

Alexander Nevsky Cathedral – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Tallinn: samodzielne zwiedzanie i poszukiwanie skarbów

1. Tallinn: samodzielne zwiedzanie i poszukiwanie skarbów

Poznaj Tallin we własnym tempie podczas tej interaktywnej wycieczki pieszej, odtwarzanej na telefonie. Rozszyfruj zagadki, wejdź w interakcję z najważniejszymi atrakcjami miasta i odblokuj ciekawe fakty i legendy. Idealna aktywność na świeżym powietrzu dla osób odwiedzających ją po raz pierwszy, par, grup, rodzin i dzieci. Może być wykorzystany jako świetne ćwiczenie budowania zespołu. Po pobraniu wycieczki poszukiwaczy śmieci na urządzenie mobilne skorzystaj z aplikacji mobilnej i zintegrowanych map, aby dotrzeć pieszo do 10 najważniejszych atrakcji Tallina. Na każdym przystanku poznaj atrakcję i rozwiąż zagadkę lokalizacyjną, którą można rozwiązać tylko rozwiązany, jeśli dotrzesz do określonej lokalizacji. Wykorzystaj logikę, wyobraźnię, spostrzegawczość i ducha zespołowego, aby odblokować poprawny kod i odkryć kolejny cel gry w zwiedzanie miasta. Na każdym przystanku poznaj atrakcję i rozwiąż zagadkę lokalizacyjną, którą można rozwiązać tylko po dotarciu do określonej lokalizacji. Użyj logiki, wyobraźni, obserwacji i ducha zespołowego, aby odblokować właściwy kod i odkryć następny cel wycieczki. Rozpocznij aktywność, kiedy tylko chcesz i ciesz się elastycznością wstrzymywania gry w dowolnym momencie, aby zrobić sobie przerwę, zrobić doskonałe zdjęcia, zatrzymać się na lunch lub odwiedzić muzeum. Wybierz opcję kontynuowania wycieczki później lub zachowaj resztę na inny dzień. W pełnym historii mieście Tallin najpierw odwiedzisz piękną Bramę Viru. Następnie wyjątkowy klasztor dominikanów św. Katarzyny Clausstrum, a następnie niezastąpiony ratusz w Tallinie. Ta wspaniała trasa prowadzi dalej do pomnika Eduarda Vilde. Jako piąty przystanek znajdziesz Plac Wolności. Kontynuując spacer po mieście, znajdziesz interesującą katedrę Aleksandra Newskiego. Oczywiście na tej wycieczce nie mogło zabraknąć Estońskiego Muzeum Historii – Wielkiej Sali Gildii. Ponadto będziesz podziwiać Dom Czarnogłowych. Przedostatnim celem podróży jest godny pozazdroszczenia kościół św. Olafa. Natomiast wisienką na torcie tej wyjątkowej wycieczki nie mogło być nic innego jak Estońskie Muzeum Morskie.

Helsinki: jednodniowa wycieczka z przewodnikiem po Tallinie z przeprawą promową

2. Helsinki: jednodniowa wycieczka z przewodnikiem po Tallinie z przeprawą promową

Przepłyń promem przez Zatokę Fińską i dołącz do wycieczki z przewodnikiem po Tallinie podczas jednodniowej wycieczki z Helsinek. Cofnij się do czasów średniowiecza na Starym Mieście i zobacz dawne wpływy rosyjskie w architekturze katedry Aleksandra Newskiego i parku Kadrioga. Po łatwej 2-godzinnej przeprawie promowej z Finlandii do Estonii przewodnik powita Cię w porcie. Twoja wycieczka z przewodnikiem obejmie wszystkie główne miejsca Tallina, a następnie trochę wolnego czasu na zwiedzanie we własnym tempie. Najpopularniejszym celem podróży w Tallinie jest Stare Miasto, obszar, który do dziś zachował swój średniowieczny charakter i urok. Spaceruj brukowanymi uliczkami, przejdź przez porośniętą bluszczem bramę Viru i zwiedź gotycki ratusz. Na Wzgórzu Toompea odkryj idealnie różowy Zamek Toompea, zbudowany w XIII wieku, obecnie siedziba parlamentu Estonii. Bezpośrednio naprzeciwko zamku znajduje się katedra św. Aleksandra Newskiego. Ta imponująca rosyjska katedra prawosławna z cebulowymi kopułami z pewnością przyciągnie Twoją uwagę. Jeśli szukasz dawki natury, piękne ogrody w parku Kadriog przyciągają gości do Tallina. Dzięki geometrycznym klombom, japońskiemu ogrodowi i uroczemu stawowi z łabędziami jest mnóstwo atrakcji dla zmysłów w każdym wieku. Pod koniec dnia wrócisz do portu na rejs promem z powrotem do Helsinek, gdzie kończy się wycieczka, ale wspomnienia pozostaną.

Tallinn: podkreśla wycieczkę brzegiem z transferem powrotnym

3. Tallinn: podkreśla wycieczkę brzegiem z transferem powrotnym

Wycieczka po Tallinnie to połączona wycieczka autobusowa i piesza po Tallinie. Podczas autobusowej części wycieczki, która trwa 2 godziny, jeździsz po słynnym Starym Mieście i widzisz wieże muru, z których najbardziej znane to Stout Margaret i Tall Herman. Zobaczysz też na wzgórzu potężną ścianę zamku Toompea, przejedziesz przez dzielnicę architektury high-tech – Tallinn’s City. Na koniec odwiedzisz dzielnice architektury drewnianej, z których słynie Tallinn. Zobacz i poznaj historię barokowego stylu pałacu Kadriorg i parku, który Piotr Wielki z Rosji podarował swojej żonie. Następnie kontynuuj drogę do Tallińskiego Festiwalu Piosenki, bardzo ważnego miejsca dla mieszkańców Estonii, gdzie co 5 lat odbywa się Estoński Festiwal Piosenki. Tereny Festiwalu są wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Następnie jedź wzdłuż wybrzeża i podziwiaj malowniczy widok na Zatokę Fińską. Zatrzymaj się w klasztorze Pirita (klasztor św. Brygidy) i odkryj historię ruin klasztoru. Będzie też piękny przystanek na zdjęcia na wybrzeżu zatoki z najlepszym widokiem na Tallin. Wycieczka autobusowa kończy się na Starym Mieście i będziesz kontynuować pieszo. Stare Miasto w Tallinnie składa się z dwóch części, Górnego Miasta i Dolnego Miasta. Podczas spaceru najpierw odkryjesz Górne Miasto, które było twierdzą dawnej szlachty z Tallina. Zobacz dwie katedry, rosyjską katedrę prawosławną Aleksandra Newskiego i luterańską katedrę Najświętszej Marii Panny. Na koniec obejrzyj budynek estońskiego parlamentu wewnątrz zamku Toompea i podziwiaj panoramę Tallina z platform widokowych. Po obejrzeniu Górnego Miasta przejdź do Dolnego Miasta. Tutaj zobaczysz średniowieczne domy kupieckie i dowiesz się, dlaczego Tallin został założony w tym konkretnym miejscu, jak się rozwijał, dlaczego jest tak wiele kościołów i dlaczego są tak wysokie. Idąc ulicą Long Leg Street, zobacz kościół św. Olafa, najwyższy budynek na świecie w XVI i XVII wieku. Twoja wycieczka kończy się na Placu Ratuszowym w Dolnym Mieście. Znajdziemy tu gotycki ratusz oraz najstarszą działającą aptekę na świecie – Aptekę Ratuszową. Po zwiedzaniu jesteś zdany na siebie, przewodnik doradzi Ci dodatkowe atrakcje, restauracje i sklepy z pamiątkami. Główny plac Tallinna – Plac Wolności oddalony jest o 5 minut, a port wycieczkowy – o zaledwie 15 minut spacerem.

Średniowieczna 2-godzinna wycieczka piesza po Starym Mieście w Tallinie

4. Średniowieczna 2-godzinna wycieczka piesza po Starym Mieście w Tallinie

Witamy w Tallinie, pięknej stolicy Estonii! Ta piesza wycieczka poprowadzi Cię przez urocze brukowane uliczki Starego Miasta w Tallinie, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. W ciągu dwóch godzin odkryjesz bogatą historię, architekturę i kulturę miasta. Nasza wycieczka rozpocznie się na Placu Ratuszowym, sercu Starego Miasta. Tutaj będziemy podziwiać piękną gotycką architekturę budynku ratusza i dowiedzieć się o znaczeniu placu w historii Tallina. Następnie przejdziemy wąskimi uliczkami i zaułkami Starego Miasta, mijając oszałamiający kościół św. Olafa, najwyższy kościół w Estonii. Odwiedzimy także Sobór Aleksandra Newskiego, piękną rosyjską cerkiew prawosławną ze wspaniałymi wieżami z cebulastymi kopułami. Spacerując po Starym Mieście, poznamy średniowieczną przeszłość Tallina, w tym miejskie fortyfikacje, cechy i historię handlu. Odkryjemy również niektóre z ukrytych klejnotów miasta, takie jak malowniczy Pasaż św. Katarzyny, pełen warsztatów rzemieślniczych i galerii. Nasza wycieczka zakończy się na wzgórzu Toompea, miejscu historycznego zamku w Tallinie i budynku estońskiego parlamentu. Stąd będziemy podziwiać wspaniałe widoki na miasto i poznawać bogatą historię polityczną Estonii. Podczas wycieczki Twój przewodnik podzieli się fascynującymi historiami i spostrzeżeniami na temat historii i kultury Tallina, dzięki czemu będzie to naprawdę niezapomniane przeżycie. Zapraszamy na wspaniały spacer urokliwymi uliczkami Starego Miasta w Tallinie!

Tallinn: Wejście do Katedry Aleksandra Newskiego i wycieczka z przewodnikiem

5. Tallinn: Wejście do Katedry Aleksandra Newskiego i wycieczka z przewodnikiem

Wycieczka zapozna Cię z historią budowy tego majestatycznego przedrewolucyjnego kościoła, wykonanego w stylu starosłoweńskim, przedrosyjskim; opowiemy o unikalnych mozaikach elewacyjnych, witrażach i ikonach katedry. Jest to jedyny kościół na świecie, w którym zachowały się dzieła jednego z najzdolniejszych architektów i malarzy ikon XX wieku, Nowoskolcewa, z jego osobistym podpisem na części ikon ikonostasu. Katedra posiada również unikalną ikonę podarowaną przez rodzinę cesarską na konsekrację kościoła. Przy sprzyjającej pogodzie wejdziemy na dzwonnicę, gdzie zobaczymy jedenaście unikatowych dzwonów odlanych w petersburskich odlewniach, których melodyjny dźwięk podczas świąt prawosławnych rozbrzmiewa echem po całym Starym Mieście. Kopuły katedry oferują jeden z najpiękniejszych widoków na Stare Miasto. Katedra jest jednym z najwyższych punktów Wyszgorodu i żadna pocztówka panoramiczna Starego Miasta nie może obejść się bez jej sylwetki. Z błogosławieństwem arcybiskupa Eugene, wycieczkę prowadzi diakon Ilja. Na koniec wycieczki będziesz miał okazję zrobić zdjęcia, zadać ks. Ilji pytania religijne i kościelne oraz oddać cześć relikwiom świętych umieszczonym w części ikon katedry. Podczas zwiedzania kościoła prosimy o skromne ubranie, zachowanie ciszy i nie przeszkadzanie wiernym. Fotografowanie w kościele jest możliwe tylko za zgodą przewodnika i bez lampy błyskowej.

Z Helsinek: Tallin z promem w obie strony i wycieczką z przewodnikiem

6. Z Helsinek: Tallin z promem w obie strony i wycieczką z przewodnikiem

Wyrusz na jednodniową wycieczkę z Helsinek do Tallina z 3-godzinną wycieczką z przewodnikiem po mieście. Wejdź na prom do Tallina z portu w Helsinkach. Powitaj lokalnego przewodnika, który zabierze Cię z portu na zwiedzanie miasta. Zobacz najważniejsze atrakcje miasta, takie jak główny plac, ratusz w Tallinie, katedra Aleksandra Newskiego, zamek Toompea i wiele więcej. Tallin, stolica Estonii nad Morzem Bałtyckim, zachował swoje otoczone murami i brukowane Stare Miasto, na którym znajdują się kawiarnie i sklepy, a także Kiek in de Kök, XV-wieczna wieża obronna. Stare Miasto, którego historia sięga XV wieku, jest jedynym obiektem światowego dziedzictwa UNESCO w Estonii. Spędź resztę popołudnia na zwiedzaniu miasta we własnym tempie. Po zakończeniu wycieczki zostaniesz przeniesiony z powrotem do portu, aby przygotować się do wyruszenia w Helsinki. W drodze powrotnej możesz odpocząć i skorzystać z usług przed przybyciem do Helsinek.

Tallinn: Prywatna piesza wycieczka z przewodnikiem po średniowiecznym mieście

7. Tallinn: Prywatna piesza wycieczka z przewodnikiem po średniowiecznym mieście

Witamy w Tallinie! Jeśli chcesz zanurzyć się w ekscytującej teraźniejszości i wspaniałej przeszłości tego pięknego średniowiecznego hanzeatyckiego miasta, zapraszam na indywidualną niemieckojęzyczną wycieczkę po mieście. Możesz zwiedzić jedno z najpiękniejszych i najlepiej zachowanych późnośredniowiecznych miast w Europie podczas 3-4-godzinnej pieszej wycieczki w języku niemieckim, która odbywa się indywidualnie - tj. tylko dla Ciebie na zamówienie . Poznasz fascynujące dolne miasto - dawne miasto hanzeatyckie - z jego domami kupieckimi i patrycjuszowskimi, licznymi kościołami, krętymi uliczkami i imponującym rynkiem ratuszowym. Domberg - znany również jako Górne Miasto - zachwyca reprezentacyjnymi budynkami administracyjnymi i rządowymi, parlamentem i ambasadami, prawosławną katedrą Newskiego i ewangelicką cerkwią katedralną. Stąd, pod koniec wycieczki, będziesz miał wyjątkowe widoki na dolne miasto z jego murami miejskimi i wieżami obronnymi, nowoczesny Tallin, przybrzeżne wyspy i otaczające Morze Bałtyckie. Podczas wycieczki z przewodnikiem nie tylko zanurzysz się w historię Tallina, w którym Niemcy zajmują szczególne miejsce, ale także uzyskasz informacje o aktualnej sytuacji kraju i jego mieszkańców. Pytania są mile widziane! Ponadto chętnie udzielę praktycznych informacji na temat dobrej kawiarni lub restauracji z dala od tłumów turystów, zakupów lub innych „poufnych wskazówek” - jeśli sobie tego życzysz. Ta wycieczka jest odpowiednia dla wszystkich grup wiekowych. Przerwy mogą być instalowane w dowolnym momencie na żądanie. Osoby niepełnosprawne fizycznie są mile widziane.

Z Helsinek: całodniowa wycieczka z przewodnikiem po Tallinie promem

8. Z Helsinek: całodniowa wycieczka z przewodnikiem po Tallinie promem

Twój przewodnik powite Cię i odbierze Cię w godzinach porannych z Twojego hotelu lub portu w Helsinkach.  Po odbiorze udaj się w rejs wygodnym promem przez Zatokę Fińską do Estonii. Wycieczka rozpoczyna się przed najstarszym ratuszem w Skandynawii i w krajach Bałtyckich. Kontynuuj spacer na stare miasto, które niedawno zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Będzie to przypominało wizytę w muzeum pod gołym niebem, w którym pełno jest rzadkich eksponatów. Zabytki, które zobaczysz to m.in. piętrowe punkty orientacyjne takie jak apteka Raeapteek, Dom Wielkiej Gildii, sobór św. Aleksandra Newskiego, zamek Toompea, wieża Neitsitorn, a także wiele innych. Zobacz także niezapomniane panoramy dolnego miasta oraz morze z dwóch platform obserwacyjnych.  Całodniowa wycieczka obejmuje rejs promem w obie strony, a także wycieczkę po mieście i czas wolny. Do Helsinek powrócisz o godz. 21.30, a następnie zostaniesz odwieziony/odwieziona z powrotem do portu lub hotelu.

Kultowe Stare Miasto w Tallinie

9. Kultowe Stare Miasto w Tallinie

Stare Miasto, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, jest obowiązkowym miejscem dla każdego odwiedzającego Tallinn. Nasza dwugodzinna wycieczka poprowadzi Cię przez urocze brukowane uliczki Starego Miasta, mijając wspaniałe zabytki, takie jak kościół św. Olafa i sobór Aleksandra Newskiego. Odkryjemy także ukryte perełki, takie jak Pasaż Św. Katarzyny – malownicza uliczka pełna warsztatów rzemieślniczych i galerii. Po drodze dowiesz się o średniowiecznej przeszłości miasta, fortyfikacjach i historii handlu, a także będziesz cieszyć się wspaniałymi widokami na miasto ze wzgórza Toompea. Zarezerwuj wycieczkę już dziś i poczuj magię Starego Miasta w Tallinie!

Wycieczka All-in-One Tallinn Shore dla statków wycieczkowych

10. Wycieczka All-in-One Tallinn Shore dla statków wycieczkowych

Po spotkaniu z gospodarzem na terminalu udaj się autobusem na Górne Stare Miasto. Podczas tego 15-minutowego transferu z innymi pasażerami możesz podziwiać piękne parki otaczające Stare Miasto i obserwować XIII-wieczny średniowieczny zamek Toompea, majestatycznie wznoszący się na szczycie wzgórza Toompea. Rozpocznij pieszą wycieczkę na Górnym Starym Mieście. Zobacz estoński parlament i odwiedź katedrę Aleksandra Newskiego. Po spacerze wąskimi brukowanymi uliczkami odwiedzisz najstarszy kościół w Tallinie - Kościół Kopułowy. Podziwiaj wspaniałe panoramiczne widoki z platformy widokowej Kohtuotsa. Stąd zejdziesz na znacznie żywsze Dolne Stare Miasto. Główne atrakcje to gotyckie domy kupieckie, mur miejski z pięknymi wieżami, a także kościół św. Mikołaja i św. Ducha. Wycieczka prowadzi dalej do historycznego centrum miasta, Placu Ratuszowego, gdzie obok ratusza z XV wieku nadal można zobaczyć jedną z najstarszych aptek na świecie. Następnie przejdź się Pasażem św. Katarzyny i podziwiaj prywatne pracownie lokalnych artystów. Wycieczka kończy się przy Bramie Viru, gdzie będziesz mieć 2 godziny wolnego czasu na lunch i zakupy. O zaplanowanej godzinie z centrum miasta autobus zabierze Cię z powrotem do portu.

Dostępne atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 20
Sortuj wg:
Strona 1 z 2

Alexander Nevsky Cathedral: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Alexander Nevsky Cathedral? Kliknij tutaj.