Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Aleksandria

Aleksandria – nasze najbardziej polecane atrakcje

Z Kairu: Całodniowa wycieczka po historycznej Aleksandrii

1. Z Kairu: Całodniowa wycieczka po historycznej Aleksandrii

Ciesz się całodniową wycieczką do historycznego miasta Aleksandria i poznaj pozostałości minionej epoki. Po odebraniu z hotelu w Kairze lub Gizie pojedziesz w kierunku Aleksandrii, zatrzymując się po drodze, aby skorzystać z łazienki i napić się kawy. Po przyjeździe rozpocznij zwiedzanie tego starożytnego miasta. Udaj się w stronę rzymskiego amfiteatru z marmuru w Kom El-Deka, który kiedyś mieścił ponad 800 gości. Ciesz się widokami ogrodu przyjemności i rzymskich łaźni i willi wyłożonych mozaiką. Następnie przejdź do katakumb Kom El Shoqafa, gdzie możesz poczuć aurę doskonałości architektonicznej starożytnego Egiptu, Grecji i Rzymu. Cmentarz został zbudowany w II wieku naszej ery i nadal jest jednym z siedmiu cudów średniowiecza. Następnie odwiedź Kolumnę Pompejusza, znaczącą rzymską kolumnę triumfalną w Aleksandrii. Zjedz pyszny lunch w lokalnej restauracji, a następnie zrób sobie przerwę na zdjęcia w Bibliotece Aleksandryjskiej, jednym z największych i najbardziej znanych archiwów starożytnego świata. Później odwiedź cytadelę Qaitbay, zbudowaną nad zrujnowaną latarnią morską w Aleksandrii. Pod koniec wycieczki zostaniesz odwieziony z powrotem do Kairu lub Gizy, gdzie zostaniesz odwieziony do miejsca zakwaterowania.

Kair: Archeologiczna wycieczka 1-dniowa do Aleksandrii

2. Kair: Archeologiczna wycieczka 1-dniowa do Aleksandrii

Po odebraniu z hotelu udasz się do Aleksandrii. Najpierw odwiedzisz wnętrze katakumb Kom El Shokafa, które są największym rzymskim cmentarzem i składają się z trzech poziomów wykutych w skale. Następnie pojedziesz do rzymskiego amfiteatru w Aleksandrii, wraz z pokazem zatopionych zabytków Aleksandrii, które zostały odkryte pod wschodnim portem Aleksandrii. Przejedziesz także obok filaru Pompaya, gdzie zatrzymasz się na przerwę na zdjęcia. Następnym przystankiem będzie Biblioteka Aleksandryjska, która jest największą biblioteką na świecie, składającą się z 8 milionów książek. Możesz odwiedzić jej otwarty dziedziniec, gdzie można zobaczyć posąg Aleksandra Wielkiego i posąg Ptolemeusza Pierwszego, który został znaleziony pod wodą w pobliżu. Odwiedzisz Muzeum Prezydenta Saddata i Muzeum Wrażeń Aleksandrii. Następnie samochód zabierze Cię do kościoła św. Marka, najstarszego kościoła w Afryce. Podczas przejażdżki zobaczysz stare centrum miasta i lokalną architekturę historyczną, która ma barokowe projekty oraz nieruchomości w stylu włoskim i francuskim. Y Przejedziesz także obok najładniejszego i największego meczetu w mieście: meczetu Abbo Elabbas oraz najdziwniejszego widoku na zewnątrz: starego lunaparku, w którym dzieci bawią się na zabytkowych przejażdżkach i jedzą watę cukrową. Naprzeciwko znajduje się corniche i stary port, gdzie możesz zobaczyć stare łodzie rybackie, mężczyzn łowiących ryby i tradycyjnych rybaków robiących sieci. Następnie będziesz kontynuować zwiedzanie zamku Quaitbay, który został zbudowany w tym samym miejscu, co starożytna latarnia morska w Aleksandrii, jeden z siedmiu cudów starożytnego świata. Odwiedź ogrody pałacowe Montazah, królewskie ogrody króla Faruka, ostatniego króla w historii Egiptu, i zatrzymaj się na zdjęcie przy pałacu królewskim króla Faruka, a także na królewskich plażach królowych.

Z Kairu: Jednodniowa wycieczka do Aleksandrii

3. Z Kairu: Jednodniowa wycieczka do Aleksandrii

Cofnij się w czasie, odkrywając historię Aleksandrii podczas jednodniowej wycieczki z Kairu. Wskocz na pokład klimatyzowanego samochodu lub furgonetki i odwiedź najważniejsze atrakcje, takie jak kościół św. Marka, meczet Abbo Elabbas, targ złota i zamek Quaitbay. Rozpocznij swoją jednodniową wycieczkę do Aleksandrii od odbioru wygodnym pojazdem z miejsca zakwaterowania. Pierwszym przystankiem na tej całodniowej wycieczce będzie wizyta w Bibliotece Aleksandryjskiej (w zależności od dnia), największej bibliotece na świecie. Mieszczący się obecnie 8 milionów książek, możesz odwiedzić jego otwarty dziedziniec, aby zobaczyć posągi Aleksandra Wielkiego i Ptolemeusza Pierwszego pilnujących biblioteki. Następnie samochód zabierze Cię do kościoła św. Marka, najstarszego kościoła w Afryce. Następnie udaj się do starego centrum Aleksandrii, gdzie możesz przejść się po tradycyjnych rynkach, na których sprzedaje się wszystko i wszystko. Podziwiaj barokowe projekty śródmieścia oraz nieruchomości w stylu włoskim i francuskim. Jeśli wybierzesz, zjedz lunch w słynnej restauracji „Mohamed Ahmed’s” – jadła tu królowa Hiszpanii! Zrób sobie przerwę w kawiarni lub kawiarni z shishą przed kontynuowaniem wycieczki. Kontynuuj swoją przygodę z Aleksandrią po południu, korzystając z bogatej trasy zwiedzania. Zobacz najstarszy obszar targowy w mieście, który obejmuje zarówno rynki kobiet, jak i najbardziej spektakularny rynek złota, na którym wszyscy kupują biżuterię ślubną. Zobacz najładniejszy i największy meczet w mieście, meczet Abbo Elabbas oraz znajdujące się tuż za nim starożytne wesołe miasteczko, w którym nadal bawią się dzieci. Naprzeciwko znajduje się gzyms i stary port, w którym można zobaczyć łodzie rybackie i tradycyjnych rybaków wyrabiających sieci. Stąd pieszo 5 minut, aby zobaczyć zamek Quaitbay. Podziwiaj Pomnik Nieznanego Żołnierza i podziwiaj piękne wybrzeże w drodze do Mamoura Beach Resort, położonego na wschód od królewskich ogrodów Montazy. Idź wzdłuż gzymsu Maamourah. Wszystko to zapewni doskonałe okazje do robienia zdjęć, więc nie zapomnij o aparacie. Na koniec przejdź przez nowoczesny most Stanleya, zanim wygodnie wrócisz do hotelu.

Z Kairu: Prywatna całodniowa wycieczka po historycznej Aleksandrii

4. Z Kairu: Prywatna całodniowa wycieczka po historycznej Aleksandrii

Zaczyna się o 07:00 rano od odbioru z hotelu w Kairze lub Gizie przez naszego przewodnika i transferu prywatnym pojazdem klimatyzowanym do Aleksandrii, gdzie znajduje się 220 km / m od Kairu. Przyjedź do Aleksandrii około 10 rano i rozpocznij zwiedzanie Teatru Rzymskiego (teatr z marmurowymi siedzeniami do 800 widzów, galerie, sekcja mozaiki podłogowej i ogród przyjemności otoczony rzymskimi willami i łaźniami). Następnie wizyta w katakumbie Kom El-Shoqafa (grobowce na trzech poziomach, zawiera również Tri-cilium, gdzie krewni siedzieli na kamiennych ławach, aby ucztować zmarłych, centrum z reliefami brodatych węży, wewnątrz znajdują się posągi Sobka i Anubisa z II wieku n.e. w rzymskiej zbroi). Następnie odwiedź Bibliotekę Aleksandryjską, a także Cytadelę Qaitbay i El Mursi Abu Elabas. Wycieczka kończy się podwiezieniem do hotelu w Kairze, skąd wrócisz do Kairu około godziny 19:00. Uwaga: Biblioteka Aleksandryjska jest zamknięta w piątek, więc będziesz mógł robić zdjęcia z zewnątrz.

Kair/Giza: Wycieczka z przewodnikiem po piramidach, Sfinksie i Muzeum Egipskim

5. Kair/Giza: Wycieczka z przewodnikiem po piramidach, Sfinksie i Muzeum Egipskim

Z przewodnikiem egiptologa ta jednodniowa wycieczka do Kairu pozwala odwiedzić kultowe miejsca starożytnego Egiptu, w tym piramidy w Gizie i Wielkiego Sfinksa, a następnie odwiedzić Muzeum Egipskie. Możesz wybrać wycieczkę prywatną lub dołączyć do wycieczki grupowej. Twoja wycieczka z przewodnikiem rozpoczyna się przy Wielkich Piramidach w Gizie. W tym kultowym miejscu znajdują się trzy duże starożytne piramidy egipskie, a także Wielki Sfinks i pozostałości wioski robotniczej. Największą atrakcją jest Piramida Cheopsa lub Chufu, która jest powszechnie znana jako Wielka Piramida. Jest to ostatni z siedmiu cudów starożytnego świata. Ta wspaniała budowla jest niesamowitym świadectwem pomysłowości starożytnych egipskich budowniczych tysiące lat temu.  Często fotografowana piramida Chefrena lub Chefrena jest jedyną z trzech piramid, w której zachowały się niektóre oryginalna obudowa wapienna. Mniejsza Piramida Menkauresza lub Mykerinos tworzy trio. W okolicy piramidy dostępnych jest kilka opcjonalnych atrakcji kompleks obejmujący przejażdżki na wielbłądach, przejażdżki konne i powozem, rejsy po Nilu i wejście do wnętrza piramid. Te zajęcia są opcjonalne i wiążą się z dodatkowymi opłatami, które należy uiścić w danym dniu. Zakaz zwiedzania Piramidy w Gizie kompleks byłby kompletny bez spojrzenia z bliska na tajemniczego Wielkiego Sfinksa. Dzięki długiej i burzliwej historii ten pomnik będący pół faraonem, pół lwem od wieków intryguje podróżników udających się do Egiptu. Kto jest twarzą Sfinksa? Możesz także odwiedzić Świątynię Doliny, która należy do piramidy Chefre. Świątynia pełniła ważną rolę w przygotowaniu i mumifikacji króla przed pochówkiem. Posiadanie pod ręką przewodnika egiptologa podczas wizyty w Gizie z pewnością przyda się przy tak bogatej historii.  Niedaleko piramid znajdziesz krótki przystanek w Instytucie Papirusu. Tutaj możesz zobaczyć, jak starożytni Egipcjanie stworzyli pierwszy na świecie papier. Sprawdź swoje umiejętności negocjacyjne i wynegocjuj dobrą cenę za pamiątkę z papirusu, którą możesz zabrać do domu. Zjedz opcjonalny lunch w restauracji w Kairze, a następnie udaj się do słynnego na całym świecie Muzeum Egipskiego. W muzeum znajduje się ogromna kolekcja rzadkich i cennych artefaktów z okresu faraonów, w tym mumie, rydwany, biżuteria i przedmioty codziennego użytku. Najsłynniejsze Muzeum Egipskie jest domem dla hipnotyzującej wystawy poświęconej kolekcji skarbów, złota i biżuterii Tutenchamona. Błyszczące artefakty zostały odkryte w nienaruszonym stanie w zapieczętowanej komorze grobowej króla Tuta w 1922 roku przez Howarda Cartera. Z ponad Twój przewodnik egiptologa, zawierający 250 000 artefaktów, ponownie poprowadzi Cię przez fascynującą historię starożytnego Egiptu i pomoże Ci poruszać się po wypełnionym po brzegi muzeum. Twoja jednodniowa wycieczka do Kairu kończy się transferem z powrotem do hotelu.

Z Kairu: 5-dniowa prywatna wycieczka Egypt Highlights z lotami

6. Z Kairu: 5-dniowa prywatna wycieczka Egypt Highlights z lotami

Wyrusz na 5-dniową prywatną wycieczkę z Kairu, aby odkryć najważniejsze atrakcje Egiptu. Odwiedź ważne zabytki, w tym piramidy w Gizie, Muzeum Egipskie w Kairze, świątynię Karnak, świątynię grobową Hatszepsut, świątynie Abu Simbel i Cytadelę Qaitbay w Aleksandrii. Dzień 1: Piramidy w Gizie, Muzeum Egipskie i podróż do Luksoru Zacznij od odbioru z hotelu w Kairze. Spotkaj się z przewodnikiem egiptologiem, który zabierze Cię na wycieczkę z przewodnikiem po piramidach w Gizie, jednym z siedmiu cudów starożytnego świata. Stamtąd udaj się do Muzeum Egipskiego w Kairze, w którym znajduje się około 150 000 artefaktów z epok starożytnej cywilizacji egipskiej. Podziwiaj niesamowite skarby chłopca-króla Tutanchamona i przykłady sztuki starożytnego Egiptu. Ciesz się tradycyjnym lunchem w lokalnej restauracji przed transferem na lotnisko w Kairze, aby wieczorem polecieć do Luksoru. Po przylocie będzie czekał na Ciebie przedstawiciel, który zabierze Cię do hotelu w Luksorze na noc. Dzień 2: Balon na ogrzane powietrze i zachodni brzeg Luksoru oraz świątynia w Karnaku Wstań wcześnie rano na spektakularną przejażdżkę balonem na ogrzane powietrze nad Luksorem i podziwiaj wspaniałe widoki. Po wylądowaniu udaj się na zachodni brzeg Luksoru, aby odwiedzić Dolinę Królów. Spaceruj po kompleksie i zobacz grobowce i miejsca spoczynku egipskich królów, takich jak Merneptah, Ramzes III i Ramzes VI. Odwiedź świątynię grobową królowej Hatszepsut, poświęconą piątemu faraonowi i jedynej kobiecie władającej Egiptem. Zatrzymaj się przy Kolosach Memnona i zobacz świątynię grobową Amenhotepa III. Odwiedź świątynię Karnak na wschodnim brzegu Luksoru, a następnie udaj się na statek wycieczkowy na nocleg na Nilu. Dzień 3: Świątynie Edfu i Kom Ombo Po śniadaniu na pokładzie statku udaj się powozem konnym do Edfu. Ciesz się wizytą z przewodnikiem w Świątyni Horusa i zobacz jej wspaniałe posągi z piaskowca. Ciesz się pysznym lunchem w formie bufetu na łodzi, płynąc do następnego miejsca docelowego. Po południu odwiedź świątynię Kom Ombo. Dowiedz się o strukturze świątyni i o tym, jak została zbudowana na cześć dwóch wielkich bogów. Wróć na łódź na kolację i czas wolny. Dzień 4: Abu Simbel i podróż do Kairu Wczesnym rankiem wymelduj się z pokoju i odwiedź świątynie Abu Simbel. Spotkaj się z przewodnikiem w świątyni i odkryj bliźniacze świątynie Ramzesa II i Nefertari, zbudowane na zboczu góry za panowania dynastii faraona Ramzesa II. Po zakończeniu wizyty zostaniesz odwieziony na lotnisko w Asuanie na lot do Kairu. Po przylocie będzie czekał na Ciebie przedstawiciel, który zabierze Cię do hotelu w Kairze na noc. Dzień 5: Wycieczka do Aleksandrii Ciesz się pełnym dniem zwiedzania historycznego miasta Aleksandrii. Podróżuj nowoczesnym, klimatyzowanym samochodem do Aleksandrii, a po przyjeździe najpierw zwiedź Kom El-Deka, która była zamożną dzielnicą mieszkalną w czasach grecko-rzymskich. Kontynuuj zwiedzanie katakumb Kom El Shoqafa, a następnie zjedz lunch w lokalnej restauracji. Odwiedź Wielką Bibliotekę Aleksandryjską w Aleksandrii w Egipcie, która opiera się na jednej z największych i najbardziej znaczących bibliotek starożytnego świata. Na koniec zwiedź Cytadelę Qaitbay, XV-wieczną twierdzę obronną położoną na wybrzeżu Morza Śródziemnego. Na koniec wróć do Kairu, aby zakończyć swoją wielodniową przygodę.

Kair: Prywatna 6-dniowa wycieczka po Egipcie z lotami i rejsem po Nilu

7. Kair: Prywatna 6-dniowa wycieczka po Egipcie z lotami i rejsem po Nilu

Dzień 1: Rozpocznij swoją 6-dniową przygodę od odbioru z hotelu w Kairze. Udaj się do piramid w Gizie, najstarszego z siedmiu cudów starożytnego świata i ostatniego, który wciąż stoi. Stamtąd udaj się do Muzeum Egipskiego, aby dowiedzieć się o rozwoju cywilizacji egipskiej. Po wizycie zjedz egipski lunch w lokalnej restauracji, zanim udasz się do zarezerwowanego hotelu. Następnie kierowca zabierze Cię do hotelu w Kairze, gdzie będziesz przebywać przez następne 2 noce. Dzień 2: Rano przejazd do Aleksandrii, a po przyjeździe zwiedzanie okolicy Kom El-Deka, niegdyś zamożnej dzielnicy mieszkalnej w czasach grecko-rzymskich. Kontynuuj do katakumb Kom el Shoqafa, jednego z siedmiu cudów średniowiecza. Po katakumbach udaj się do lokalnej restauracji na lunch, a następnie udaj się do Wielkiej Biblioteki Aleksandryjskiej w Aleksandrii, która była jedną z największych i najważniejszych bibliotek starożytnego świata. Twoim ostatnim przystankiem w Aleksandrii jest Cytadela Qaitbay, XV-wieczna forteca obronna nad morzem. Stamtąd zostaniesz zabrany z powrotem do hotelu w Kairze. Dzień 3: Jedź rano na lotnisko i wsiądź do samolotu do Luksoru. Po przylocie do Luksoru kierowca będzie na Ciebie czekał przed lotniskiem. Z lotniska udaj się na East Bank, aby odwiedzić Świątynie Karnak i Świątynię Luksorską. Po zwiedzaniu świątyń wybierz się na przejażdżkę feluką po rzece, zanim zostaniesz wysadzony na statku wycieczkowym, na którym spędzisz następne 3 noce. Dzień 4: Obudź się wcześnie, aby polecieć balonem nad Luksorem. Po wylądowaniu Twój przewodnik będzie czekał, aż udasz się na Zachodni Brzeg Luksoru, aby odwiedzić Dolinę Królów. Następnie przejdź do świątyni grobowej królowej Hatszepsut i Kolosów Memnona. Zakończ dzień na statku kolacją. Dzień 5: Po śniadaniu na pokładzie przejazd bryczką do Edfu. Wybierz się na wycieczkę z przewodnikiem do Świątyni Horusa, zanim zjesz lunch w formie bufetu na pokładzie statku wycieczkowego, płynąc do następnego miejsca docelowego. Po południu odwiedź niezwykłą świątynię Kom Ombo, a następnie wróć na łódź na kolację. Dzień 6: Wczesnym rankiem udaj się do jednego z najpiękniejszych kompleksów świątynnych w Egipcie, świątyń Abu Simbel, na wycieczkę w małej grupie. Z wycieczki przewodnik zabierze Cię z powrotem na statek wycieczkowy, aby odebrać bagaż. Następnie zostaniesz przeniesiony na lotnisko w Asuanie, aby polecieć z powrotem do Kairu. Po przylocie do Kairu kierowca będzie na Ciebie czekał przed lotniskiem, aby odwieźć Cię do hotelu.

Z Aleksandry: wycieczka do Kairu, piramid w Gizie i Muzeum Egipskiego

8. Z Aleksandry: wycieczka do Kairu, piramid w Gizie i Muzeum Egipskiego

Twój przewodnik i kierownik będą czekać na Ciebie w porcie Alexandria. Będą trzymać tabliczkę z Twoim imieniem i nazwiskiem. Nie musisz ich szukać - będą na Ciebie czekać i znajdą Cię. Od momentu rozpoczęcia wycieczki przewodnicy poświęcą Ci pełną uwagę. Gdy znajdziesz się w samochodzie, przewodnik opowie Ci o wszystkich rzeczach na trasie, a także o innych aspektach wycieczki, które Cię zainteresują. Udaj się do Wielkiej Piramidy, jednego z siedmiu cudów starożytnego świata, podziwiając panoramiczny widok na piramidy Cheopsa, Chefrena i Mykerinusa. Odwiedź Wielkiego Sfinksa, Świątynię Doliny i wiele wyjątkowych przystanków fotograficznych. Przejdź dalej, aby odwiedzić Muzeum Starożytności Egipskich, które zawiera skarby króla Tutenchamona. Zakończ dzień opcjonalną wizytą na tradycyjnych bazarach, a następnie wróć na statek wycieczkowy 2 godziny przed odlotem. Jeśli czas na to pozwoli, możemy zrobić kilka przystanków na zdjęcia w Aleksandrii. Twoja jednodniowa wycieczka do Kairu została zaprojektowana tak, aby pomóc Ci cieszyć się maksymalną ilością Egiptu w jak najkrótszym czasie. Jeśli chcesz dostosować swoją wycieczkę, daj nam znać.

Z Aleksandrii: całodniowa wycieczka z przewodnikiem po zabytkach

9. Z Aleksandrii: całodniowa wycieczka z przewodnikiem po zabytkach

Podążaj za swoim przewodnikiem przez pozostałości minionej epoki w historycznym mieście Aleksandria podczas tej wycieczki. Masz możliwość wybrania opcji grupowej bez biletów wstępu, prywatnej wycieczki z biletami wstępu oraz prywatnej wycieczki z biletami wstępu i pysznym lunchem. Rozpocznij swoją wycieczkę od wygodnego odbioru z miejsca zakwaterowania w Aleksandrii. Zrelaksuj się w klimatyzowanym pojeździe w drodze do marmurowego rzymskiego amfiteatru Kom El-Deka, który kiedyś gościł ponad 800 gości. Spaceruj po ogrodzie i zobacz mozaikowe podłogi w łaźniach i willach. Zwiedzanie starożytnej egipskiej, greckiej i rzymskiej doskonałości architektonicznej prezentowanej w katakumbach Kom El Shoqafa, które były jednym z siedmiu cudów średniowiecza. Zobacz katakumby, w których znajduje się kilka grobowców aleksandryjskich. Udaj się do rzymskiej kolumny triumfalnej w Aleksandrii, filaru Pompejusza. Zatrzymaj się na przerwę na lunch w lokalnej restauracji. Zrób kilka zdjęć z przystankiem na zewnątrz w Bibliotece Aleksandryjskiej, jednym z największych i najbardziej znanych archiwów starożytnego świata. Przejdź do jednego z najdłużej zachowanych siedmiu cudów starożytnego świata, Cytadeli Qaitbay, XV-wiecznej fortecy obronnej położonej na wybrzeżu Morza Śródziemnego. Wróć do miejsca zakwaterowania w Aleksandrii.

Aleksandria: Archeologiczna jednodniowa wycieczka

10. Aleksandria: Archeologiczna jednodniowa wycieczka

Najpierw zostaniesz odebrany z hotelu przed wizytą w katakumbach Kom El Shokafa, które są największym rzymskim cmentarzem. Następnie odwiedź rzymski amfiteatr w Aleksandrii z ekspozycją zatopionych pomników. Przejedź obok Filaru Pompaja i zatrzymaj się na zdjęcie. Następnym przystankiem jest biblioteka aleksandryjska; największa biblioteka na świecie. Odwiedź otwarty dziedziniec, muzeum rękopisów, Muzeum Prezydenta Saddata i Muzeum Aleksandryjskie. Następnie odwiedź kościół św. Marka – najstarszy kościół w Afryce oraz meczet Abbo Elabbas. Kontynuuj zwiedzanie zamku Quaitbay na zewnątrz, który został zbudowany w tym samym miejscu co starożytna latarnia morska. Następnie odwiedź Mamoura Beach Resort, położony na wschód od królewskich ogrodów Montazy. Spacer wzdłuż gzymsu Maamourah.

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 140
Sortuj wg::

Często zadawane pytania dotyczące: Aleksandria

Jakie są najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Aleksandria

Najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Aleksandria to:

Kair

Jakie są najlepsze niedrogie wycieczki w: Aleksandria?

Aleksandria: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Aleksandria? Kliknij tutaj.