Dodaj daty

Aleja Andrassyego

Aleja Andrassyego – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Budapeszt: 3-godzinna wycieczka Grand City Tour z zamkiem

1. Budapeszt: 3-godzinna wycieczka Grand City Tour z zamkiem

Dołącz do wycieczki klimatyzowanym autobusem po Budapeszcie, aby zobaczyć najważniejsze zabytki z przewodnikiem. Podziwiaj takie atrakcje jak gmach parlamentu, plac Bohaterów i bazylikę św. Stefana. Spaceruj ulicami Zamku Królewskiego, podziwiając jego średniowieczne ruiny i Pałac Królewski. Zachwyć się panoramicznymi widokami ze Górę Gellerta. Zobaczysz słynny budynek parlamentu, a następnie znajdziesz się po drugiej stronie Dunaju, pokonując most Małgorzaty. Udasz się do dzielnicy zamkowej w Budzie. Wyrusz na krótki spacer do Baszty Rybackiej. Przyjrzyj się z zewnątrz kościołowi Macieja, jednemu z najstarszych w dzielnicy zamkowej. Zatrzymaj się na Górze Gellérta, by zrobić kilka zdjęć. Podziwiaj panoramiczne widoki na Budapeszt i Dunaj. Wróć do autobusu, aby przejechać przez most Elżbiety i wzdłuż alei Andrássyego na plac Bohaterów. W drodze powrotnej do hotelu InterContinental, gdzie kończy się wycieczka, autobus przejedzie obok Węgierskiej Opery Państwowej i bazyliki św. Stefana.

Budapeszt: Wielka wycieczka po mieście z wizytą w parlamencie

2. Budapeszt: Wielka wycieczka po mieście z wizytą w parlamencie

Pierwszym punktem tej dwujęzycznej wycieczki po Budapeszcie będzie krótki spacer po Dzielnicy Zamkowej, podczas której zobaczysz główne atrakcje okolicy. Odwiedzisz Dzielnicę Zamkową, która jest idealnym miejscem, by podziwiać niesamowite widoki na okolicę. Przejedź mostem Elżbiety na stronę Pesztu, by zobaczyć słynną halę targową Nagyvásárcsarnok oraz największą synagogę Europy. Następnie udaj się do parku miejskiego. Po drodze miniesz największe spa termalne w Europie oraz zoo, po czym zatrzymasz się na placu Bohaterów, na którym znajdziesz pomniki słynnych węgierskich królów i książąt. Następnie wybierz się aleją Andrássy do centrum Pesztu, mijając po drodze gmach opery i bazylikę Świętego Stefana. Ponownie wysiądziesz z autobusu przy budynku parlamentu, by wziąć udział w godzinnej wyciecze z przewodnikiem. Zaprojektowany przez znanego węgierskiego architekta Imre Steindla. Inspiracją dla powstania budynku był częściowo pałac Westminster, jest to największy gmach parlamentu na świecie. W jego wnętrzu zobaczysz wspaniałą salę obrad, bogato zdobione schody oraz niesamowite sklepienie holu. Zobaczysz także salę Pod Kopułą, w której mieszczą się klejnoty koronne oraz Korona Świętego Stefana.

Budapeszt: Wielka wycieczka rowerowa

3. Budapeszt: Wielka wycieczka rowerowa

Zwiedzaj Budapeszt na rowerze podczas tej wycieczki z przewodnikiem. Zobacz zabytki miasta, jadąc wzdłuż brzegów Dunaju. Ciesz się widokiem z Dzielnicy Zamkowej w Budzie i zobacz neorenesansową aleję Andrássy'ego. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem w biurze organizatora zajęć i wskocz na rower na wycieczkę krajoznawczą. Zjedź Duna Corso do Mostu Łańcuchowego i wejdź na Dzielnicę Zamkową w Budzie, aby podziwiać wspaniały widok na Peszt. Zejdź nad Dunaj, aby przejechać się wzdłuż rzeki, zrelaksuj się na Wyspie Małgorzaty i odwiedź Parlament, Plac Wolności i Bazylikę św. Stefana. Po przejechaniu wpisaną na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO aleją Andrássy'ego, obok Opery i Domu Terroru, dotrzyj do Placu Bohaterów i Parku Miejskiego, zanim wrócisz do biura organizatora atrakcji.

Budapeszt: Wycieczka rowerowa z przewodnikiem po centrum miasta

4. Budapeszt: Wycieczka rowerowa z przewodnikiem po centrum miasta

Zwiedź Budapeszt, tak zwany „Paryż Wschodu”, na wygodnym, zupełnie nowym e-rowerze wiodącego niemieckiego producenta Kalkhoff. Najpierw wejdź na całą długość Alei Andrássy'ego, mijając Węgierską Operę Narodową, Dom Terroru i dotrzyj na Plac Bohaterów. Możesz być pewien, że Twój przewodnik będzie miał wszystkie historie po drodze. Z Placu Bohaterów przejdź do Parku Miejskiego, gdzie zaskoczy Cię fałszywy zamek i łaźnia termalna Széchenyi, największa i najpopularniejsza w mieście. Wycieczka kontynuuje z atrakcjami, takimi jak Akademia Muzyczna im. Liszta Ferenca i dzielnica żydowska, zanim zanurzysz się w centrum miasta. Zobacz i dowiedz się o Bazylice św. Stefana, największym kościele w Budapeszcie. W sercu dzielnicy finansowej znajduje się Plac Wolności z krwawą historią i spornym pomnikiem Holokaustu. Stąd już niedaleko do gmachu węgierskiego parlamentu, charakterystycznego punktu w Budapeszcie. Następnie dotrzyj do Dunaju z zapierającym dech w piersiach widokiem na budańską stronę miasta. Przejdź przez most Małgorzaty, korzystając z ładnej ścieżki rowerowej, i dotrzyj do Budy i EuroVelo 6, międzynarodowej drogi rowerowej wzdłuż Dunaju. Zjedź do Batthyany-Square, zrób zdjęcie parlamentu po drugiej stronie rzeki i dalej do Mostu Łańcuchowego Széchenyi, skąd zaczniesz wspinać się na Wzgórze Zamkowe. Tutaj elektryczne wspomaganie Twojego roweru pokaże swoją siłę. Podziwiaj kościół Macieja i Basztę Rybacką, zanim wrócisz do Butów na brzegu Dunaju i miniesz historyczną Łaźnię Rudas. Na Wzgórzu Gellerta zobacz słynne łaźnie Gellerta, które wracają do Pesztu przez Most Wolności, najpopularniejszy most w Budapeszcie. Nie przegap Centralnej Hali Targowej i Węgierskiego Muzeum Narodowego, zanim dotrzesz do synagogi przy ulicy Dohány, ostatniego przystanku na trasie przed powrotem do punktu początkowego wycieczki.

3-godzinna wycieczka po Budapeszcie rosyjskim jeepem

5. 3-godzinna wycieczka po Budapeszcie rosyjskim jeepem

Nie czekaj z tłumami na tradycyjną wycieczkę po mieście. Oprzyj się w swoim autentycznym, zabytkowym rosyjskim jeepie wojskowym, zapnij pasy i pozostaw resztę przewodnikom! Ciesz się spektakularnym pięknem Budapesztu. Ta wycieczka jest wysoce zalecana dla tych, którzy chcą zobaczyć Budapeszt „trochę więcej”, ponieważ zostaniesz zabrany do miejsc, do których wycieczki po mieście nie mają dostępu. Zobacz cuda i tajemnice tego miasta. Trasa prowadzi wzdłuż węgierskich Pól Elizejskich (Andrassy Ut). Zatrzymaj się na Placu Bohaterów (Hosok Teren) na zwiedzanie i zdjęcia. Widać stąd Zachodni Dworzec Kolejowy (Nyagati Palyaudvart) zaprojektowany przez Augusta De Serresa, zbudowany przez firmę Eiffel Company z Paryża, 12 lat przed Wieżą Eiffla. Trasa prowadzi dalej w kierunku pięknego budynku Parlamentu, bazyliki St Stephens / St Istvan, a następnie udasz się do Budy. Zrób krótki objazd/zatrzymaj się w średniowiecznym zamku, a następnie udaj się dalej do najwyższego punktu widokowego w mieście, skąd zobaczysz zapierające dech w piersiach widoki na Budapeszt, Dunaj i Zamek Królewski. Wracając, możesz podziwiać miasto, przekraczając Dunaj mostem i kierując się w stronę Dzielnicy Żydowskiej. Tutaj znajdziesz największą działającą synagogę w Europie i historyczną dzielnicę z własną, niepowtarzalną i interesującą atmosferą. Podczas wycieczki kierowca będzie opowiadał ciekawe historie o interesujących miejscach i jest otwarty na pytania. Istnieje również możliwość skorzystania z audioprzewodnika lub słuchania muzyki na systemie hi-fi JBL. Chwyć za aparat i zwiedzaj Budapeszt!

Budapeszt: Wycieczka z przewodnikiem na rowerze elektrycznym i Wzgórze Zamkowe

6. Budapeszt: Wycieczka z przewodnikiem na rowerze elektrycznym i Wzgórze Zamkowe

Poznaj piękne miasto Budapeszt w najbardziej zrelaksowany sposób, na rowerze elektrycznym. Podążaj za lokalnym, entuzjastycznym przewodnikiem po najsłynniejszych zabytkach w mieście i poznaj ciekawe fakty na temat każdej lokalizacji. Podjedź rowerem do mostu Elżbiety i wejdź na oszałamiające Wzgórze Zamkowe, skąd możesz podziwiać niesamowite widoki na miasto. Zejdź z powrotem do Dunaju i podróżuj wzdłuż słynnej rzeki. Spędź trochę czasu na Wyspie Małgorzaty, zanim odwiedzisz budynek węgierskiego parlamentu. Udaj się na Plac Wolności i podziwiaj bazylikę św. Stefana. Jeśli czas pozwoli, udaj się w dół Andrassy Avenue i po drodze zobacz Węgierską Operę Państwową i Dom Terroru. Zakończ wycieczkę na Hősök tere, jednym z głównych placów w Budapeszcie, i spędź trochę czasu w City Park, zanim wrócisz do biura. To nie jest prywatna wycieczka, pojedziesz z innymi rowerzystami! Wycieczka odbywa się na tej samej trasie z tym samym podziałem czasu, co wycieczka po Budapeszcie Grand Sightseeng!

Budapeszt: wycieczka autobusem piwnym

7. Budapeszt: wycieczka autobusem piwnym

Wejdź na pokład pierwszego w pełni elektrycznego i ekologicznego autobusu piwnego i odkryj Budapeszt w naprawdę wyjątkowy sposób, delektując się węgierskim piwem z beczki na pokładzie. Wybieraj spośród różnych godzin odjazdu i podziwiaj panoramiczne widoki na Dunaj, Zamek Królewski i Plac Bohaterów. Jedź tam i z powrotem aleją Andrassy'ego, podziwiając pałace i zobacz centrum miasta z węgierskim parlamentem. Rozpocznij i zakończ wycieczkę na Placu Bohaterów w Budapeszcie. Imprezuj ze znajomymi i delektuj się węgierskim piwem z beczki. Rozkoszuj się dobrą atmosferą, słuchaj funkowej muzyki i podziwiaj nocne światła. *Zastrzegamy sobie prawo do zmiany miejsca spotkania i trasy ze względu na zamknięcia i inne czynniki mające wpływ na wycieczkę.

Budapeszt: świąteczna i żydowska wycieczka piesza z przewodnikiem

8. Budapeszt: świąteczna i żydowska wycieczka piesza z przewodnikiem

Odkryj we własnym tempie starą żydowską dzielnicę Budapesztu, znaną dziś jako świąteczna, ale także kulturalna i artystyczna dzielnica miasta! Jedyną rzeczą, którą musisz zwiedzać przez 1 godzinę? Twój smartfon! Głos lokalnego przewodnika poprowadzi Cię przez całą wizytę, a historie będą uruchamiane automatycznie, gdy będziesz kontynuować. Rozpocznij swoją wycieczkę, kiedy tylko chcesz, sam lub z przyjaciółmi, z dala od grup turystycznych... Podczas tej wycieczki z przewodnikiem audio o godzinie 1h30 rozpocznij spacer po eleganckiej alei Andrassy. Czasami nazywany „Polami Elizejskimi” Budapesztu, od 2002 roku jest wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Następnie odkryj komunistyczny okres Budapesztu, przechodząc przed Domem Terroru. Następnie będziesz kontynuował podróż wzdłuż Alei Andrassy, gdzie czeka na Ciebie wiele miejsc, historii i anegdot, które musisz zobaczyć. Przejdziesz obok pierwszego domu towarowego w Budapeszcie, podziwiasz wspaniałą Operę Miejską i przejdziesz się wzdłuż Hollywood Boulevard w Budapeszcie. Kontynuuj swoją podróż, wchodząc do żydowskiej dzielnicy Budapesztu, aby odkryć największą synagogę w Europie! Zrozumiesz, dlaczego ta dzielnica straciła dziś część swojej tożsamości... Przejedziesz obok takich budynków jak Pomnik Sprawiedliwych czy Park Pamięci, które świadczą o tragicznej historii Żydów w Budapeszcie. Wtedy dowiesz się, dlaczego dziś ta dzielnica jest szczególnie znana jako miejsce uroczystości oraz wydarzeń artystycznych i kulturalnych. Poznasz na przykład historię słynnych barów w ruinach w Budapeszcie! Wiele anegdot wzbogaci Twój spacer po mieście. Krótki postój na tarasie lub w sklepie, małe pragnienie? Wznów wizytę, kiedy chcesz, dokładnie w miejscu, w którym się zatrzymałeś. Nie można się zgubić. Przewodnik zapewnia wyraźne wskazówki dźwiękowe, a mapa wskazuje wyraźne wskazówki, którymi należy podążać w czasie rzeczywistym. A jeśli skręcisz w złą drogę, zintegrowana funkcja geolokalizacji w mgnieniu oka przywróci Cię na właściwe tory! dostosuj swój plan podróży, jak chcesz, zrelaksuj się i ciesz się zabawną i zabawną wycieczką po dzielnicy zamkowej we własnym tempie. Ponieważ wszystko, co dobre, musi się kiedyś skończyć, wizytę zakończysz najsłynniejszym barem w ruinach miasta: Szimpla Kert. Wyjątkowe miejsce do odkrycia absolutnie, jeśli przyjedziesz do dzielnicy.

Budapeszt w 4 godziny: autobusem z przewodnikiem i rejs rzek

9. Budapeszt w 4 godziny: autobusem z przewodnikiem i rejs rzek

Ciesz się naszą 3-godzinną wycieczką po mieście z przewodnikiem na żywo z profesjonalnymi przewodnikami, a następnie niezapomnianym rejsem po Dunaju. Twoja wycieczka zaczyna się od 3-godzinnej wycieczki po Wielkim Mieście w Budapeszcie. Miniesz kultowy budynek Parlamentu, zanim przekroczysz Dunaj przez Most Małgorzaty. Autokar zabierze Cię na teren Zamku Królewskiego po stronie Budy, gdzie będziesz mógł wybrać się na krótki spacer do Baszty Rybackiej i zobaczyć kościół Macieja z zewnątrz. Następnie wycieczka będzie kontynuowana na Wzgórzu Gellérta, gdzie zatrzymasz się na zdjęcia i będziesz mieć czas na podziwianie wspaniałych widoków na cały Budapeszt. Po tym przystanku autokar zabierze Cię przez Most Elżbiety i wzdłuż Alei Andrássy'ego do Placu Bohaterów. Przejedź obok Opery i Bazyliki św. Stefana w drodze powrotnej do hotelu Intercontinental - biura EUrama, gdzie kończy się wycieczka autobusowa, aby rozpocząć rejs po Dunaju. Wycieczka łodzią odpływa z doku 6 MAHART i obejmuje 1 przystanek. Przechodząc obok imponującego budynku Parlamentu można podziwiać panoramę Wyspy Małgorzaty. Dzielnica Zamkowa – Zamek Królewski – Kościół Macieja i Baszta Rybacka znajdują się na Wzgórzu Zamkowym, Pomnik Wolności i Cytadela na Wzgórzu Gellerta. Kontynuując wycieczkę w kierunku południowym można zobaczyć mosty Budapesztu, Teatr Narodowy, Pałac Sztuki. Wracając można zobaczyć uniwersytety w Budapeszcie, Centralną Halę Targową. Wycieczka kończy się w centrum miasta.

Z Wiednia: jednodniowa wycieczka grupowa do Budapesztu

10. Z Wiednia: jednodniowa wycieczka grupowa do Budapesztu

Podziwiaj zapierający dech w piersiach widok na Budapeszt i zwiedzaj stolicę Węgier, zwłaszcza dzielnicę zamkową i węgierski parlament. Przejdź przez mosty i odkryj ulice w stylu barokowym, a potem czas wolny. Spaceruj ulicami dzielnicy zamkowej z opcjonalną wizytą w kościele Macieja. Zobacz XIX-wieczną Basztę Rybacką i zajrzyj do wyjątkowego wnętrza Ruszwurmu, najstarszej kawiarni w mieście. Spójrz na węgierski parlament z różnych perspektyw, przejdź przez najważniejsze aleje, takie jak Aleja Andrássy'ego, lokalne Pola Elizejskie. Rób zdjęcia z historycznymi węgierskimi przywódcami na Placu Bohaterów, w Bazylice św. Stefana i poznaj wiele tajemnic Budapesztu. Ciesz się wolnym czasem w centrum Budapesztu pod koniec zwiedzania. Poświęć trochę czasu na spacer i spróbowanie węgierskich potraw, takich jak tradycyjny gulasz. Następnie ciesz się bezproblemowym transferem z powrotem do Wiednia.

Dostępne atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 60
Sortuj wg:
Strona 1 z 4

Aleja Andrassyego: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Aleja Andrassyego? Kliknij tutaj.

Aleja Andrassyego: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5 / 5

na podstawie 3463 opinii

Prywatna wizyta (brak innych francuskich rezerwacji dokonanych przez przewodnika tylko dla nas dwojga) trwająca trzy godziny w Van z bardzo miłym przewodnikiem. Zmusiła nas do odkrycia wszystkich najbardziej niezwykłych miejsc Budapesztu opery placu bohaterów zadaszonego targu wzgórza Buda z kościołem Macieja i basztą rybaków zapierającą dech w piersiach panoramę. Mnóstwo wyjaśnień i przewodnik, który potrafił dostosować się do naszych zainteresowań. Wszystko było idealne

Absolutnie idealna wycieczka dla tych, którzy mają kilka godzin wolnego. Odbyliśmy tę wycieczkę w oczekiwaniu na lot i nie było problemu, że zostawiliśmy bagaż w ich biurze. Mieliśmy bardzo dobrego, niefrasobliwego i ciekawego przewodnika i można było powiedzieć, że podobało jej się to, co robiła. Trasa była dostosowana dla wszystkich grup wiekowych i udało nam się zobaczyć wiele pięknych miejsc.

Zarezerwowaliśmy i zapłaciliśmy za te wycieczki po mieście w dniu naszego przyjazdu. Niestety, spóźnieni wypadkami, dotarliśmy za późno. Firma zareagowała bardzo dobrze i zabrała nas ze sobą na następny dzień bez dodatkowych opłat. Wycieczka była świetna. Nasza sympatyczna grupa liczyła 6 osób. Nasz przewodnik Attila bardzo dobrze mówił po niemiecku. Gorąco polecam tę wycieczkę po mieście.

Gorąco polecam tę aktywność, szczególnie jeśli jest to twój pierwszy raz w Budapeszcie. Ingrid, nasza przewodniczka była świetna, bardzo szczegółowo wyjaśniła historię Budapesztu i była bardzo miła. Wybraliśmy opcję odbioru z hotelu i byli na czas. Przyjechał taksówkarz i zabrał nas na miejsce spotkania.

jak zawsze wybieramy się na wycieczkę z przewodnikiem po mieście i zrobiliśmy to również tutaj, w Budapeszcie. miło było dużo widzieć, a jednocześnie czerpać inspirację do zdobywania jeszcze większej liczby doświadczeń w nadchodzących dniach.