Atrakcje i wycieczki
Alcatraz

Poznaj mrożącą krew w żyłach historię tego dawnego więzienia dla najgroźniejszych przestępców.

Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę

Najsłynniejsi więźniowie w historii Alcatraz

Wyspa Alcatraz to miejsce, w którym mieści się budynek garnizonu z czasów wojny secesyjnej i najstarsza działająca latarnia morska zachodniego wybrzeża USA. Koczują tu również morskie ptaki. Ale gdyby ściany umiały mówić, tamtejsze mogłyby sporo opowiedzieć o wielu z najgroźniejszych przestępców Ameryki! Przedstawiamy sylwetki paru z nich.

 • Al Capone

  1. Al Capone

  To chyba najbardziej znany przestępca w dziejach ludzkości. Capone w końcu trafił do celi nr 181, w której, według relacji świadków, niezbyt sobie radził z więzienną rzeczywistością.

 • Robert Franklin Stroud

  2. Robert Franklin Stroud

  W poprzednim więzieniu, w którym przebywał, Leavenworth, „Ptasznik z Alcatraz” został szanowanym ornitologiem, ale w Alcatraz nie pozwalano mu trzymać zwierząt.

 • Mickey Cohen

  3. Mickey Cohen

  Za rolę Cohena w „Bugsym” Harvey Keitel zdobył Oscara w kategorii „najlepsza rola drugoplanowa”. Niezły hołd dla człowieka, który stał się wzorcem stereotypowego holywoodzkiego gangstera!

 • James "Whitey" Bulger

  4. James "Whitey" Bulger

  Zanim Bulger stał się jednym z najgroźniejszych mafijnych bossów Ameryki, spędził trzy lata w Alcatraz. „Straszydło z Bostonu” aktualnie odsiaduje swój wyrok na Florydzie.

 • Frank Morris, John Anglin i Clarence Anglin

  5. Frank Morris, John Anglin i Clarence Anglin

  W 1962 r. ta trójka wymyśliła misterny plan, który przerodził się w jedyny znany przypadek udanej ucieczki z Alcatraz. Co się z nimi stało później? Tego nie wie nikt!

Zaplanuj pobyt

 • Jak się tam dostać?

  Do Alcatraz można dotrzeć jedynie promem, który odpływa z pirsu nr 33 na Embarcadero.

 • Kiedy najlepiej się tam wybrać?

  Latem na Alcatraz zwykle jest mgła, więc najlepiej udać się w to miejsce pod koniec wiosny albo na początku jesieni. Ptaki najlepiej obserwować w maju i w czerwcu.

 • W jakich godzinach najlepiej się tam udać?

  To ma znaczenie tylko jeśli chcesz tam spędzić cały dzień – wtedy, oczywiście, najlepiej przybyć jak najwcześniej! Na wyspie może przebywać ograniczona liczba osób, więc nastaw się na to, że będzie trzeba poczekać na swoją kolej.

Przydatne informacje

 • Kiedy można zwiedzać?
  Prom kursuje codziennie od godz. 9.00.
 • Cena
  Ceny są różne – od 30 USD dla dorosłych.
 • Czy konieczny jest przewodnik?
  Zwiedzanie Alcatraz może być częścią wycieczki po innych atrakcjach San Francisco, takich jak most Golden Gate. Dzięki temu możesz zaoszczędzić i przy okazji posłuchać przewodnika, który opowie Ci o każdym zakątku!
 • Jak tam dotrzeć?
  Alcatraz to wyspa, więc dostać się tam można tylko promem; do niego z kolei można dojechać linią F autobusów Muni.
 • Dodatkowe wskazówki

  • Na wyspie jest kilka stromych pagórków; pamiętaj o odpowiednim obuwiu.

  • Weź kurtkę albo sweter – przy brzegu może być chłodno!

Alcatraz: Pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Alcatraz? Kliknij tutaj.

Alcatraz: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5 / 5

na podstawie 3444 opinii

Najdoskonalsza oferta i połączenie ceny i jakości! bardzo fajna wycieczka! szkoda, że na spacer po lesie było mało czasu. a na początku była długa kolejka, która zabierała nam trochę czasu na spacer wśród sekwoi. Nasz przewodnik był po prostu super! zwolnił w najfajniejszych miejscach i niesamowicie emocjonalnie opowiadał o wszystkich widokach! On jest po prostu najlepszy! Przywiozłem go wcześniej do Alcotras, więc mieliśmy nawet czas na wypicie kawy, zanim nadszedł nasz czas na bilet na wyspę. PS: vouchery wydane przez firmę należy wymienić na bilety do Alcotras i są one ograniczone czasowo. przybyliśmy na czas, a dzień był po prostu niesamowicie pełen wydarzeń! wysoce zalecane. autobus jest wygodny. minusy - Sausalito, małe miasteczko, niezbyt nadające się na postój na lunch, ale całkiem przyjemne miejsce i mieliśmy szczęście do pogody, przyjemnie spędziliśmy tam godzinę. zabierali ze sobą własne pożywienie (owoce, wodę). to pomogło.

To była moja ulubiona rzecz, jaką zrobiłem podczas mojej podróży do San Fran! Piękne widoki. Zapewniają również kurtki XL, jeśli zmarzniesz (poszedłem na Halloween). Jedyną rzeczą było to, że myślałem, że będziemy jeździć po Alcatraz i Sausalito, a nie zrobiliśmy tego, ale to w porządku. Mieli też świetny otwarty bar i świetne lekkie przekąski (ser / frytki / dipy / itp.). TAKŻE wskazówki, jak znaleźć łódź, są złe. Po prostu udaj się do miejsca, w którym lwy morskie są na molo 39 i tam jest łódź. Kierunki „nie schodź przez środek” nie są jasne, a jeśli zapytasz gdzieś, gdzie „bramka j” jest, nikt nie wie. Bałam się, że przegapię łódź, ponieważ nie mogę jej znaleźć.

Doskonały dzień

Ta aktywność za pośrednictwem Royal Hawaiian Tours była doskonała. Jasna instrukcja dotycząca miejsca odbioru została otrzymana e-mailem w noc przed i w dniu, w którym się spotkaliśmy, zgodnie z zaleceniami naszego przewodnika Eddiego na następne 5 godzin. Wycieczka do centrum Pearl Bay była doskonała - obowiązkowa na Hawajach. Następnie Eddie wybrał się na wycieczkę po mieście, która była dla nas idealnym sposobem na obejrzenie miejsc w ograniczonym czasie. W sumie zdecydowanie polecam

Fantastyczna jazda!

Uwielbiamy tę wycieczkę! Voucher wystawiony na miejscu, potwierdzenie e-mailem 3 dni wcześniej, zawierające wszystkie szczegółowe informacje, harmonogram, plan podróży ... Spokojna wycieczka, z zabezpieczeniem i dostępnym czasem na realizację działań. Muir Woods jest znacznie piękniejszy i wspanialszy, gdy ogląda się go na żywo, a Alcatraz wygląda jak wizyta w kinie… tak naprawdę spacer jest koniecznością w San Francisco.

Naprawdę warto, jeśli nie chcesz pełnej wycieczki do Alcatraz lub jej zarezerwowanej. To był świetny sposób na poznanie wyspy, podziwianie wspaniałych widoków i ogólnie poznanie historii SF. Dobry sposób również dla osób z małymi dziećmi - aby uzyskać wspaniały (krótszy) przegląd.