Dodaj daty

Albertina

Albertina – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Bilety na wystawy Albertina

1. Bilety na wystawy Albertina

W 2018 roku Muzeum Albertina zostało uznane za jeden z Siedmiu Miejskich Cudów Świata, zlokalizowane w samym historycznym centrum Wiednia. Jego stała ekspozycja przedstawia przegląd najważniejszych stylów artystycznych od francuskiego impresjonizmu, niemieckiego ekspresjonizmu, rosyjskiej awangardy, a także dogłębne skupienie się na sztuce austriackiej. Unikalna kolekcja obejmuje obrazy i rysunki Moneta, Degasa, Gonczarowej, Chagalla i Kokoschki, by wymienić tylko kilka. Prezentację uzupełniają liczne dzieła sztuki Picassa, od wczesnych kubistycznych obrazów po obrazy z jego eksperymentalnego późnego okresu. Zanurz się w cesarskim stylu w Muzeum Albertina: przez około 100 lat obecny budynek muzeum służył jako rezydencja arcyksiążąt i arcyksiężnych Habsburgów. Świadectwem tego okresu jest 20 bogato zdobionych i pieczołowicie odrestaurowanych komnat habsburskich, które porywają gości we wspaniały świat klasycyzmu z ich cennymi okładzinami ściennymi, żyrandolami, kominkami i piecami, charakterystyczną intarsją i wykwintnymi meblami w stylu Louis-seize pochodzącymi z królewskie francuskie warsztaty dworskie w Paryżu i Wersalu. Przeglądaj kolekcje na różne tematy, takie jak kolekcja stała, grafiki i rysunki, kolekcja architektoniczna, kolekcje fotografii i różne wystawy czasowe. Wybierz opcję dodania wizyty do głównego muzeum Albertina z biletem łączonym do obu miejsc.Wzbogać swoją wizytę o wycieczkę z przewodnikiem oferowaną w czterech różnych językach (wybierz opcję Bilet wstępu Albertina i wycieczka z przewodnikiem). Dostępne tylko w sierpniu/początku września.

Wiedeń: Flexipass na 2, 3, 4 lub 5 atrakcji

2. Wiedeń: Flexipass na 2, 3, 4 lub 5 atrakcji

Odkryj najsłynniejsze zabytki Wiednia zgodnie z Twoim osobistym programem zgodnym z Twoimi zainteresowaniami. Wybierz spośród 40 różnych atrakcji i ofert zwiedzania, które obejmują 2, 3, 4 lub 5 atrakcji w Twoim programie. Weź udział w wycieczce typu hop-on hop-off, aby zapoznać się z najważniejszymi zabytkami Wiednia lub odwiedź Prater. Zobacz Wieżę Dunaju, Dom Haydna lub Apartament Johanna Straußa. Odwiedź Muzeum Żydowskie lub Skarbiec Cesarski. Wybierz jedno z wielu muzeów, odwiedź Hiszpańską Szkołę Jazdy lub przejdź się po zoo Schönbrunn. Atrakcje: - Bilet Hop-on Hop-off na 24 godziny na wszystkie linie (liczony jako 1 atrakcja) - Wielka wycieczka do Schönbrunn - Schloss Hof i Schloss Niederweiden - Muzeum Sisi - ogród zoologiczny Schönbrunn - Diabelski młyn - Muzeum historii naturalnej - Wieża Dunaju - Muzeum Leopolda - Skarbiec cesarski - Hiszpańska Szkoła Jazdy - Muzeum Sztuki Nowoczesnej (MUMOK) - Górny Belweder - Klasztor Klosterneuburg- Opera Wiedeńska – zwiedzanie z przewodnikiem - Albertina - Rejs po mieście DDSG - Kunsthistorisches Museum - Madame Tussauds - Schönbrunn Panoramabahn - Muzeum Beethovena w Heiligenstadt - MAK (Muzeum Sztuki Użytkowej) - Geymüllerschlössel - I ponad 30 innych atrakcji

Wiedeń: wycieczka piesza z przewodnikiem w małych grupach po centrum miasta

3. Wiedeń: wycieczka piesza z przewodnikiem w małych grupach po centrum miasta

Poczuj urok i historię centrum Wiednia w spersonalizowanym otoczeniu, zwiedzając jego ulice i zabytki w towarzystwie małej grupy w języku angielskim. Jestem certyfikowanym austriackim przewodnikiem wycieczek. Dołącz do mnie podczas pieszej wycieczki z przewodnikiem, podczas której zobaczysz najważniejsze miejsca w historycznym centrum Wiednia. Nie ma znaczenia, czy masz mało czasu na zwiedzanie Wiednia, czy chcesz uzyskać ciekawe informacje od lokalnego eksperta, aby samodzielnie zwiedzać miasto. Spacerujemy razem maksymalnie od dwóch do dwóch i pół godziny, aby zobaczyć różne miejsca historyczne, a Ty w zabawny sposób zanurzysz się głęboko w przeszłość miasta. Zobacz cesarskie fasady, powozy konne, Pałac Cesarski (Wiener Hofburg), ogród cesarski, Operę Wiedeńską, stadninę koni Hiszpańskiej Szkoły Jazdy i katedrę św. Szczepana w sercu miasta i wiele więcej. Dowiedz się więcej o życiu wybitnych osobistości i bogatej historii Wiednia. Naucz się rozpoznawać wpływ Habsburgów w postaci wspaniałych budowli i rezydencji. Początek na placu Marii Teresy. Maria Teresa była w XVIII wieku silną władczynią, a jej pomnik jest najbardziej imponującym pomnikiem na Ringstraße. Odkryj pałac cesarski (Hofburg), który pierwotnie był fortecą zbudowaną w XIII wieku i został rozbudowany do wspaniałej rezydencji wraz ze wzrostem potęgi Habsburgów i ekspansją ich królestwa. Zobacz jedną z najbardziej znanych i fascynujących oper na świecie i przejdź obok Hiszpańskiej Szkoły Jazdy. Zakończenie wycieczki będzie wokół katedry św. Stefana. Podczas wycieczki można oglądać tylko widoki z zewnątrz i nie zwiedzać wnętrza.

Wiedeńska gra ewakuacyjna: zaraza

4. Wiedeńska gra ewakuacyjna: zaraza

Odkryj średniowieczną przeszłość Wiednia, wyruszając na wyprawę z aplikacją mobilną. Poznaj historię miasta, rozwiązując zagadki i podążając za wskazówkami, aby ukończyć wyzwanie. Pobierz darmową aplikację Questo na swój telefon i rozpocznij samodzielną wycieczkę z punktu początkowego. Następnie wyrusz na odkrywanie wiedeńskich tawen i wąskich średniowiecznych uliczek. Odkryj ślady największej tragedii w historii Wiednia – zarazy – poznając dziwną historię najsłynniejszego barda w mieście – Marxa Augustina. Dowiedz się więcej o człowieku nazywanego przez miejscowych „Lieber Augustin" (kochanym Augustynem) za sprawą jego ujmującego humoru w trudnych czasach. Uzyskaj dostęp do ukrytych historii odwiedzanych miejsc poprzez rozwiązywanie łamigłówek. Po każdej rozwiązanej zagadce otrzymasz dokładne wskazówki, jak dotrzeć do następnego miejsca. Dzięki temu nie będziesz potrzebować mapy, GPS-a ani przewodnika podczas swojej przygody z odkrywaniem miasta. W przypadku większych grup jedna osoba może wykupić dostęp dla całej grupy, wybierając liczbę osób w grupie. Wszyscy członkowie grupy będą mogli zagrać w grę miejską na swoich smartfonach. Alternatywnie, każda osoba może zakupić swój własny bilet. Możecie grać jako jedna grupa i rozwiązać zagadki razem podczas spaceru albo podzielić się na mniejsze grupy/zespoły i rywalizować ze sobą. Każda osoba może także grać samodzielnie, niezależnie od grupy, i spotkać się z resztą pod koniec wycieczki.

Wiedeń: 2-godzinna wycieczka historyczna

5. Wiedeń: 2-godzinna wycieczka historyczna

Podczas tej pieszej wycieczki pieszej dowiedz się czegoś więcej o jednym z najpiękniejszych miast na świecie. Wycieczka rozpoczyna się w rzymskiej części Wiednia pytaniem, dlaczego zamek został wybudowany tutaj? Odwiedź kościół św. Michała, trzeci najstarszy kościół w Wiedniu, który jest połączeniem 3 różnych stylów architektonicznych. Dowiedz się wszystkiego o pałacu Hofburg i znaczeniu ogromnych terenów o powierzchni 555 000 m². Poznaj także szczegółowe informacje o najważniejszych władcach w mieście. Daj się zadziwić wielkości placu Heldenplatz, który jest położony za fasadami. Dowiedz się, dlaczego każda wycieczka do Wiednia powinna obejmować wizytę w skarbcu cesarskim, co można zobaczyć w mieście i o rzeczach, które prawdopodobnie byś przegapił/-a bez swojego przewodnika. Przechodząc obok Austriackiej Biblioteki Narodowej i jej sali reprezentacyjnej, dowiesz się co oznacza symbol na dachu i dlaczego plac został nazwany na cześć cesarza Józefa II. Odwiedź kościół, w którym miało miejsce wiele ślubów Habsburgów (zamknięty w niedziele i święta) i dowiedz się, dlaczego w przypadku niektórych uroczystości pan młody nie był nawet obecny. Historia miasta obejmuje także mroczne czasy. Przechodząc obok Albertiny i pomnika Przeciw Wojnie i Faszyzmowi, zmierzysz się z okropnościami II wojny światowej. Zatrzymaj się także w Wiedeńskiej Operze Narodowej i dowiedz się, dlaczego obecnie Hotel Sacher stoi w miejscu teatru Theater am Kärntnertor. Zaskoczą Cię anegdoty na temat fontanny Donnerbrunnen przy Neuer Markt oraz na temat uroczystości pogrzebowych Habsburgów w krypcie cesarskiej. Piesza wycieczka kończy się przy katedrze św. Szczepana, jednym z głównych zabytkach Wiednia. Posłuchaj o jej częściowym zniszczeniu podczas II wojny światowej i dowiedz się, czy to, czego uczą Cię w szkole jest prawdą.

Wiedeń: Go City Explorer Pass na maksymalnie 7 atrakcji

6. Wiedeń: Go City Explorer Pass na maksymalnie 7 atrakcji

Dzięki Vienna Explorer Pass masz swobodę wyboru od 2 do 7 najlepszych atrakcji Wiednia, a wszystko to w ramach jednego, łatwego w użyciu karnetu cyfrowego. Wybieraj spośród ponad 45 starannie wyselekcjonowanych atrakcji i wycieczek i zaoszczędź do 50%* w porównaniu z zakupem oddzielnych biletów. Jest tak wiele do zobaczenia i będziesz mieć mnóstwo czasu, aby to zrobić, mając 60 dni na wykorzystanie karnetu od pierwszej wizyty w atrakcji. Po prostu pobierz swój karnet na urządzenie mobilne, przejrzyj cyfrowy przewodnik po atrakcjach i instrukcje przed wizytą (niektóre wycieczki lub atrakcje mogą wymagać wcześniejszej rezerwacji) i okaż go przy każdej atrakcji lub wycieczce, aby uzyskać wstęp. Zobacz wystawne życie austriackiej rodziny królewskiej w Pałacu Esterhazy, Zamku Forchtenstein lub Pałacu Schönbrunn (nie zapomnij wyjść bez zwiedzania Ogrodów Schönbrunn). Spędź dzień w zoo Schönbrunn lub Madame Tussauds. Usiądź wygodnie i zrelaksuj się z Big Bus Tours Vienna. Wycieczki i doświadczenia - Wycieczka z przewodnikiem po pałacu Schönbrunn (R) - Big Bus Tour Wiedeń 1-dniowa klasyczna wycieczka - Wycieczka piesza z cesarzową Sissi (R) - Wycieczka historyczna Time Travel Magic Vienna (R) - Degustacja piwa rzemieślniczego - Wycieczka rowerowa z przewodnikiem (R) - Wycieczka rowerowa z przewodnikiem po Wiedniu (R) - Wycieczka po Wiedniu Freuda (R) - Wiedeń pod przykrywką i wycieczka winiarska (R) - Niesamowita podróż Sisi (R) - Hollywood w Wiedniu - wycieczka piesza (R) - Wycieczka rowerowa z przewodnikiem (R) - Street Art Tour (R) - Wycieczka piesza z cesarzową Sisi i apartamenty cesarskie Hofburg - Wycieczka po winiarni Esterhazy i degustacja klasyczna (R) - Wycieczka VR autobusem przyszłości (R) - Spacer edukacyjny - inicjatywa na rzecz bezdomności (R) - Koncert klasyczny w Haus der Musik (R) Muzea i ciekawe miejsca - Zoo Schönbrunn (wiedeńskie zoo) - Diabelski młyn (Wiener Riesenrad) - MAK Wiedeń - Muzeum Sztuki Użytkowej - Wiedeńskie Muzeum Techniki - Madame Tussauds Wiedeń - Muzeum Zygmunta Freuda - Skarbiec cesarski Wiedeń - Pałac Hofburg - Muzeum Teatralne - Muzeum powozów cesarskich - Weltmuseum Wien - Pałac Esterhazy - Zamek Forchtenstein (od kwietnia do października) - Mythos Mozart Czas wolny - Lekcja tańca walca (1 godzina) (R) - Wypożyczalnia rowerów elektrycznych Scootseeing Vienna (1 godzina) - Ohmm! Masaż przyszłości (R) - Treasure Hunt Vienna (od kwietnia do listopada) - Escape Game - Relaks w jaskini solnej Salzquelle (50 minut) (R) - Hiszpańska szkoła jazdy konnej (R) Wymagana rezerwacja Atrakcje i wycieczki mogą ulec zmianie. Sprawdź dołączony przewodnik cyfrowy dostępny wraz z voucherem potwierdzającym, aby uzyskać najbardziej aktualne informacje, w tym pełną listę atrakcji, godziny otwarcia i zaawansowane instrukcje dotyczące rezerwacji. *Oszczędności na podstawie planów podróży na stronie Go City.

Wiedeń: Spy Mission Outdoor Escape gra na smartfony

7. Wiedeń: Spy Mission Outdoor Escape gra na smartfony

Odkryj fascynującą historię i atrakcje miasta, rozwiązując zagadki wokół Wiednia. Odkrywaj to piękne austriackie miasto, grając w misję ze znajomymi, drugą połówką lub rodziną. Otrzymaj kod dostępu e-mailem po dokonaniu rezerwacji wycieczki i użyj go w aplikacji. Wędruj po Wiedniu przez około 1,5 godziny, aby zakończyć swoją misję. Jednak nie ma ograniczeń czasowych i możesz zwiedzać miasto we własnym tempie. Nie potrzebujesz przewodnika, wystarczy pobrać aplikację, udać się do punktu startowego i być gotowym do rozpoczęcia przygody. Rozwiąż wskazówki i odgadnij odpowiedź, aby odblokować sekretną historię każdego miejsca. Graj jako duża grupa i wspólnie rozwiązujcie wskazówki; jedna osoba może wykupić dostęp dla całej grupy wybierając liczbę osób w grupie. Wszyscy członkowie grupy będą mogli zagrać w grę miejską na swoich smartfonach. Możesz także podzielić się na drużyny i rywalizować ze sobą lub kupić indywidualny bilet.

Prezentacja Wiednia: Stolicy Habsburgów

8. Prezentacja Wiednia: Stolicy Habsburgów

Poznaj oblicza Wiednia historyczne i obecne podczas przyjemnego spaceru pod opieką profesjonalnego przewodnika. Dowiedz się wszystkiego o starej Stolicy z czasów monarchii Habsburgów i Wielkiego Cesarstwa Rzymskiego; spaceruj po klimatycznych uliczkach i okazałych bulwarach, zachwyć się architekturą słynnych budowli i zabytków. Odwiedź Michaelerplatz, barokowy plac w kształcie gwiazdy, położony w środku miasta oraz wciąż przebudowywany i rozbudowywany Pałac Hofburg. Spaceruj przez Josefplatz mijając Galerię Sztuki Albertina, gdzie wystawiana jest jedna z najsłynniejszych kolekcji grafik na świecie. Odwiedź imponującą Wiedeńską Operę Narodową, zobacz gdzie powstały diamentowe gwiazdy cesarzowej Sisi, podziwiaj imponującą Katedrę Św. Stefana.

Wiedeń: Zwiedzanie w Hotrod

9. Wiedeń: Zwiedzanie w Hotrod

Zasiądź za kierownicą miniaturowego hotroda i przejedź w konwoju obok głównych atrakcji Wiednia. Otrzymaj po przyjeździe fajny kask, świeżą czapkę i ładne walkie-talkie i poznaj swój pojazd w garażu, zanim uruchomisz silnik. Należy pamiętać, że sterowanie jest dość bezpośrednie; ale właśnie dlatego jazda nim sprawia niesamowitą frajdę! Przemierzaj piękne uliczki Wiednia z przewodnikiem i słuchaj ryku silnika. Zobacz najciekawsze miejsca, takie jak katedra św. Szczepana, i po drodze oddaj się swojej miłości do samochodów. Z jedną osobą na hot rod oraz doświadczonym liderem zespołu i przewodnikiem, zbuduj niezapomniane wspomnienia na ulicach Wiednia. A jeśli nie masz prawa jazdy, sprawdź naszą nową atrakcję i zobacz Wiedeń od najbardziej włoskiej strony! Ponieważ zawsze szukamy ciekawszych sposobów na pokazanie Wiednia, na wiedeńskim horyzoncie pojawiła się kultowa włoska małpa Calessino... Ta świeża wycieczka krajoznawcza to kolejny wyjątkowy sposób na zobaczenie tego miasta. Wycieczki są ogrodzone i nie jest wymagane posiadanie prawa jazdy. Szczególnie idealny dla gości bez prawa jazdy lub z dziećmi. Aby uzyskać więcej informacji, możesz także zadzwonić na naszą infolinię ds. rezerwacji. Wycieczka trwa od 90 minut do 120 minut, w zależności od wielkości grupy, pory dnia i dnia tygodnia...

Wiedeń: piesza wycieczka z przewodnikiem po centrum miasta

10. Wiedeń: piesza wycieczka z przewodnikiem po centrum miasta

Odkryj Wiedeń podczas pieszej wycieczki po centrum miasta w małej grupie z lokalnym austriackim przewodnikiem. Zobacz niektóre z najważniejszych atrakcji miasta, jednocześnie poznając jego historię. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem na Maria-Theresien Platz, a następnie przejdź się słynną obwodnicą otaczającą historyczne centrum miasta. Przejdź się po pięknym ogrodzie różanym Volksgarten i udaj się na Plac Bohaterów. Podziwiaj cesarską rezydencję Pałac Hofburg, w której rządziła rodzina Habsburgów. Posłuchaj opowieści o Habsburgach i podziwiaj prywatny ogród cesarza oraz dawną motylarnię w Burggarten. Przejdź do Augustinerkirche, gdzie odbyło się wiele cesarskich ślubów, a Napoleon poślubił księżniczkę Marie Louise. Odkryj ojczyznę legendarnych koni lipicańskich w słynnej Hiszpańskiej Szkole Jazdy. Podziwiaj Wiedeńską Operę Państwową i Pałac Lobkowitzów, gdzie Beethoven po raz pierwszy dyrygował swoją symfonią „Eroica”. Zobacz słodką stronę miasta i miń kilka legendarnych kawiarni, takich jak Hotel Sacher, w którym nadal serwowany jest słynny tort sacher. Jedź dalej elegancką ulicą handlową Graben i zakończ obok katedry św. Szczepana.

Dostępne atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 38
Sortuj wg:
Strona 1 z 3

Albertina: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Albertina? Kliknij tutaj.

Albertina: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.7 / 5

na podstawie 1312 opinii

U kan voor deze prijs profijt doen gezien U snel aan een hogere prijs komt voor de verschillende mogelijkheden. U moet enkel rekening houden dat U tijd nodig heeft om een activiteit uit te voeren! Best goed op voorhand plannen en weten waar U moet zijn en wat U moet doen. Na dzień 1 activiteit jest aan te raden maar U kan er ook 3 op 1 dzień doen naargelang de duurtijd van de activiteit. Bij het bezoek van een museum moet U rekenen op een hele dag. Als tip kunnen my ook geven om U te verplaatsen in Wenen neemt U best de metro want dat gaat heel snel, binnen het half uur bent U meestal op uw bestemming met overstappen! Wij stellen voor om de flexipass niet te gebruiken voor activiteiten die niet veel kosten (minder dan 20,00 euro), dan kan U beter cash betalen of met uw bankkaart.

Bilet jest naprawdę bardzo pomocny, szczególnie teraz w szczycie sezonu, kiedy wielu turystów patrzy na wszystko, oszczędza wielu kolejek... można tylko polecić

Mieliśmy 5 rzeczy, wszystko było super zorganizowane. Bardzo ważne: brak czasu oczekiwania, zawsze priorytet!!

Wszystko poszło dobrze. Godziny otwarcia, w których można odebrać Flexipass w dniu przyjazdu, są zbyt krótkie

Optymalna opcja na wizytę w Wiedniu oszczędzającą pieniądze i czas.