Dodaj daty

Al-Mintakat asz-Szarkijja
Atrakcje letnie

Liczba znalezionych atrakcji: 32
Sortuj wg::

Już podróżujesz? Zobacz dostępność dla Twoich dat

Nasze najbardziej polecane Al-Mintakat asz-Szarkijja Atrakcje letnie

Z Maskatu: całodniowa wycieczka do Wadi Shab i Bimmah Sinkhole

1. Z Maskatu: całodniowa wycieczka do Wadi Shab i Bimmah Sinkhole

Odkryj niesamowitą oazę Wadi Shab - jedno z ostatnich miejsc w Omanie, gdzie można odpocząć w świeżej, błękitnej wodzie otoczonej górami. Ciesz się satysfakcjonującym całodniowym doświadczeniem podczas zwiedzania tego spektakularnego wodospadu w jaskini. Rozpocznij wycieczkę od odbioru z hotelu w Maskacie. Wskocz do klimatyzowanego pojazdu i wyrusz w 2-godzinną malowniczą przejażdżkę przez nieziemskie krajobrazy Omanu. Po drodze zatrzymaj się w lokalnej kawiarni, aby spróbować energetyzującej omańskiej herbaty. Kiedy dotrzesz do celu, ukrytego w kanionie wyschniętej rzeki Wadi-Shab, popłyń bardzo szybko łodzią na drugą stronę brzegu. Stąd wyrusz na 40-minutową wędrówkę. Podczas spaceru doświadcz niesamowitej siły natury, która wykuła formacje skalne tego imponującego kanionu. Obserwuj, jak miejscowi rolnicy żyją i pracują, utrzymując swoje uprawy na nierównych, skalistych terenach, używając starego systemu irygacyjnego jako źródła zaopatrzenia w wodę. Pamiętaj, aby zabrać ze sobą wodoodporne aparaty fotograficzne i buty, aby po dotarciu nad jezioro zrobić kilka zdjęć i spacerować po tym wspaniałym miejscu. Podziwiaj kaskadę wodospadu i weź orzeźwiającą kąpiel w pięknej, błękitnej wodzie, aby ochłodzić się przed upałem. W drodze powrotnej zatrzymaj się, aby zobaczyć piękne jezioro znajdujące się w Bimmah Sinkhole. Na koniec wróć do pojazdu i rozpocznij jazdę z powrotem do Maskatu, gdzie zostaniesz odwieziony do hotelu i zakończy się wycieczka.

Muscat: Wycieczka grupowa z przewodnikiem po pustyni Wahiba i Wadi Bani Khalid

2. Muscat: Wycieczka grupowa z przewodnikiem po pustyni Wahiba i Wadi Bani Khalid

Czy kiedykolwiek myślałeś o wyjeździe na pustynię, gdzie możesz odkrywać bezkresne morze piasku i samemu poczuć piekące temperatury? Jeśli Twoja odpowiedź brzmi „tak”, to Wahiba Wilderness Tour jest właśnie dla Ciebie! Przejedź przez pustynne wydmy pojazdem z napędem na cztery koła i poczuj przypływ adrenaliny podczas jazdy po nierównym terenie w trybie transportu terenowego. Udaj się do Wahiba Sands, aby zobaczyć tradycyjne domy pustynnych koczowników i plemion Beduinów. Wypatruj koczowników, gdy przemierzają pustynię na swoich wielbłądach. Odwiedź beduiński dom na środku pustyni i porównaj suchy krajobraz z czystymi, błękitnymi wodami Wadi Bani Khalid. Ciesz się relaksującą sjestą w cieniu palm i rzuć okiem na ładne wioski rozrzucone na zboczach wadi. Podziwiaj, jak domy niepewnie przylegają do nierównego zbocza góry. Zabierz ze sobą kostium kąpielowy i zanurz się w kuszących wodach!

Maskat: wycieczka z audioprzewodnikiem po Wadi Shab i Bimah Sinkhole Tour

3. Maskat: wycieczka z audioprzewodnikiem po Wadi Shab i Bimah Sinkhole Tour

Po odbiorze z hotelu rozpocznij wycieczkę od Shatti Al-Qurum (obok hotelu Intercontinental). Stąd wycieczka zabierze Cię przez górskie i pustynne krajobrazy. Kierowca wytłumaczy Ci, jak korzystać z audioprzewodnika, który dzięki wbudowanej funkcji GPS śledzi trasę. Trasa prowadzi przez nabrzeżne miasteczko Quriyat, a po 1,5-godzinnej przejażdżce dotrzesz do Wadi Shab, gdzie przewodnik zabierze Cię na 45-minutowy spacer po naturalnych basenach i jaskini. Skorzystaj z czasu wolnego, aby popływać w kryształowych wodach, a następnie wróć do bazy, po kolejnym 45-minutowym spacerze. W Wadi spędzisz 3 godziny, włącznie z lunchem w resorcie Wadi Shab. Po obiedzie kontynuuj podróż przez wioskę Finów. Odkryjesz tu słynne białe plaże jadąc malowniczą nadmorską trasą aż do dramatycznego leju krasowego Bimmah. Jest to prawdziwy cud natury, w którego słonych wodach można pływać. Po kąpieli wróć do Maskatu, korzystając z okazji, by odprężyć się po tym aktywnym dniu w Omanie. Wycieczka zakończy się w Shatti Al Qurum, skąd nastąpi transfer powrotny do hotelu.

Z Muscat:Prywatna wycieczka Wadi Shab & Bimmah Sinkhole przez cały dzień

4. Z Muscat:Prywatna wycieczka Wadi Shab & Bimmah Sinkhole przez cały dzień

1. Rano opuszczamy Maskat i kierujemy się do wadi. Przez wybrzeże od Maskatu do Quriyat i przez płaskowyż Zjedź w dół i dotrzyj do Wadi Shab. Zostaniesz zabrany do zapierających dech w piersiach scen wizualnych, „najpiękniejszych scen wycieczek po Maskacie”, łatwego spaceru po Wadi i zorganizujesz tam piknik. Około 40 minut wędrówki przez kanion i zielone ogrody tarasowe doprowadzi Cię do szeregu strumieni i basenów. Będziesz miał teraz okazję popływać w krystalicznie czystej wodzie i przepłynąć przez wąską dziurkę od klucza, wspaniałą jaskinię na powierzchnię, w której znajduje się inspirujący wodospad. Jaskinia to wspaniałe, magiczne miejsce. (Uwaga: wadi jest usiana skałami i kamykami, co utrudnia chodzenie. Zaleca się noszenie solidnych butów do chodzenia. 2-Bimmah Zlew. Uważa się, że duży krater w pobliżu morza z małym jeziorem na dnie został utworzony przez meteor. To tam najchętniej fotografujemy lub pływamy w jeziorze. Zabierz ze sobą wodoodporny aparat fotograficzny i buty, ponieważ kiedy dotrzesz do jeziora, będziesz chciał zrobić kilka zdjęć i spacerować po tym wspaniałym miejscu.

Wycieczka grupowa z przewodnikiem po Wahiba Sand i Wadi Bani Khalid

5. Wycieczka grupowa z przewodnikiem po Wahiba Sand i Wadi Bani Khalid

Czy kiedykolwiek marzyłeś o odkrywaniu złotej pustyni na Bliskim Wschodzie, doświadczając intensywnego upału, Wahiba Wilderness Tour jest szyta na miarę dla Ciebie! Przemierzaj pustynne wydmy pojazdem z napędem na 4 koła, delektując się dreszczykiem emocji związanym z nawigacją terenową. Zapuść się w piaski Wahiba, aby obserwować tradycyjne domy pustynnych nomadów i plemion Beduinów, uważając na nomadów w towarzystwie ich wielbłądów. Poznaj rezydencję Beduinów położoną w sercu pustyni, kontrastując jałowe otoczenie z krystalicznymi wodami Wadi Bani Khalid. Zrób sobie spokojną przerwę w cieniu palm, podziwiaj wioski zdobiące zbocza wadi i doceń domy przylegające do surowego zbocza góry. Pamiętaj, aby spakować strój kąpielowy na rewitalizującą kąpiel w zachęcających wodach!

Oman: Prywatna wycieczka do Wahiba i Wadi Bani Khaled

6. Oman: Prywatna wycieczka do Wahiba i Wadi Bani Khaled

Aby rozpocząć całodniową wizytę w Omanie, wsiądź do pojazdu z napędem na 4 koła i przygotuj się na wizytę w najbardziej fantastycznym wadi. Udaj się w stronę Fanjah, gdzie będziesz miał czas na zrobienie zdjęcia, aby zrobić wspaniałe zdjęcia wadi i cudownej oazy. Przejedź przez Sumail Gap, która dzieli zachodnią i wschodnią Hajars, obok ruin starej społeczności kupieckiej Al Mansfah w pobliżu Ibry. Kieruj się w stronę Wadi Bani Khalid. Przejedź obok wioski z niekończącymi się plantacjami, zanim dotrzesz do wspaniałego Wadi. Baseny są chłodne i głębokie, wypełnione jedwabistą wodą, idealną na długie pływanie. Przejdź do falujących złotych piasków Wahiba, aby cieszyć się doświadczeniem krzaków wydm z doświadczonym przewodnikiem. Pozwól swojemu przewodnikowi pokazać swój talent w jeździe po wydmach wahiby, zrób pamiątkowe zdjęcia dla Ciebie i Twojej rodziny i zjedz lunch w lokalnej restauracji przed powrotem do Maskatu.

Muscat: Prywatna całodniowa wycieczka do Wadi Shab i Bimmah Sinkhole

7. Muscat: Prywatna całodniowa wycieczka do Wadi Shab i Bimmah Sinkhole

Wadi Shab to jedno z ostatnich miejsc w Omanie, gdzie można odpocząć w świeżej, błękitnej wodzie otoczonej górami. Prawdziwą nagrodą za to całodniowe przeżycie jest wodospad w jaskini; miejscowi mówią, że to oaza. Aby odkryć to niesamowite miejsce, ukryte w kanionie wyschniętej rzeki Wadi-Shab, rozpocznij wycieczkę od dwugodzinnej jazdy samochodem z Maskatu. Po drodze podziwiaj prawdziwie nieziemskie krajobrazy Omanu. Zatrzymaj się w lokalnej kawiarni, aby spróbować energetyzującej omańskiej herbaty przed przybyciem na miejsce. Po bardzo szybkiej przejażdżce łodzią na drugą stronę brzegu, wybierz się na 40-minutową pieszą wycieczkę. Kanion pokaże nie tylko potęgę natury, ale także styl życia lokalnych rolników. Do dziś rolnicy włóczą się po nierównych, skalistych terenach, wykorzystując stary system irygacyjny jako źródło zaopatrzenia w wodę. Zabierz ze sobą wodoodporne aparaty fotograficzne i buty, ponieważ kiedy dotrzesz do jeziora, będziesz chciał zrobić kilka zdjęć i spacerować po tym wspaniałym miejscu. W drodze powrotnej zatrzymaj się, aby zobaczyć piękne jezioro położone w zapadlisku.

Muscat: całodniowa wycieczka po Wadi Shab i Bimmah Sinkhole z lunchem

8. Muscat: całodniowa wycieczka po Wadi Shab i Bimmah Sinkhole z lunchem

Zacznij od odbioru z miejsca zakwaterowania w mieście Muscat. Zrelaksuj się w wygodnym samochodzie, podziwiając widoki podczas malowniczej przejażdżki do Wadi Ash Shab. Odkryj hipnotyzujący obraz surowego piękna i spokojnych kryjówek. Przejdź przez kanion, w którym strome klify są otoczone orzeźwiającymi basenami. Poszukaj ukrytych jaskiń, kaskadowych wodospadów i spokojnych basenów w tej tajnej oazie. Ochłodź się pływając w mieniących się wodach i wykup rejs łodzią (w zależności od poziomu wody), aby zobaczyć więcej tego cudu natury. Kontynuuj podróż do Bimmah, turkusowej zapadliny otoczonej skalistymi klifami. Zanurz się w krystalicznie czystych wodach, nurkuj z rurką, aby odkryć życie morskie, opalaj się na skałach i ciesz się spokojem tego malowniczego klejnotu Omanu. Wróć do swojego zakwaterowania w Muscat z niezapomnianymi wspomnieniami naturalnego piękna Omanu.

Z Maskatu: prywatne safari na pustyni i nocleg

9. Z Maskatu: prywatne safari na pustyni i nocleg

To nocne safari na pustyni pomoże Ci poszerzyć wiedzę o dziedzictwie Omanu dzięki pobytowi pod rozświetlonym niebem na kempingu na pustyni. Skorzystaj z tej wyjątkowej okazji, aby cofnąć się w czasie i doświadczyć Omanu takiego, jaki był pięć dekad temu. Rozpocznij swoją podróż w Maskacie i udaj się do Wadi Bani Khalid, gdzie zatrzymasz się na orzeźwiającą kąpiel w głębokich basenach i odkryjesz ukrytą jaskinię Mukal. Zrelaksuj się pod słońcem i ciesz się przyjemną bryzą znad gór. Zjedz smaczny lunch, a następnie przejdź do wioski Bidiya. Odwiedź rodzinę Beduinów na pustyni. Po spędzeniu czasu z rodziną i delektowaniu się omańską kawą i randkami, przyjedź do obozu na pustyni. Wieczorem przejazd na pustynię, aby oglądać zachód słońca z wydm i robić niesamowite zdjęcia. Po kolacji ciesz się przyjazną rozmową z przyjaciółmi przy ognisku, a następnie udaj się do swojego namiotu lub pokoju, w zależności od wybranej opcji.

Wycieczka prywatna: Wahiba i Wadi Bani Khalid

10. Wycieczka prywatna: Wahiba i Wadi Bani Khalid

Podróżuj przez wydmy pustyni Maskatu pojazdem z napędem na 4 koła i poczuj niesamowity przypływ adrenaliny podczas przejażdżki wśród niesamowitych krajobrazów. Udaj się do wydm Wahiba i zobacz tradycyjne domy pustynnych nomadów i plemion beduińskich. Wypatruj nomadów, którzy podróżują przez pustynię ze swoimi wielbłądami. Odwiedź beduiński dom położony w samym środku pustyni i skontrastuj ten surowy krajobraz z przejrzystymi, błękitnymi wodami Wadi Bani Khalid. Zrób sobie odprężającą sjestę w cieniu palm i przyjrzyj się maleńkim wioskom rozsianym po zboczach wadi. Podziwiaj jak domki trzymają się chropowatych zboczy góry. Przynieś kostium kąpielowy i zanurz się w orzeźwiającej wodzie! 

Al-Mintakat asz-Szarkijja

Al-Mintakat asz-Szarkijja

Często zadawane pytania dot. atrakcji typu Atrakcje letnie w: Al-Mintakat asz-Szarkijja

Oprócz atrakcji typu Atrakcje letnie jakie jeszcze atrakcje warto odwiedzić w: Al-Mintakat asz-Szarkijja?

W: Al-Mintakat asz-Szarkijja są jeszcze następujące atrakcje warte zobaczenia:

Al-Mintakat asz-Szarkijja: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Al-Mintakat asz-Szarkijja? Kliknij tutaj.