Atrakcje i wycieczki Al-Dżuna

Najciekawsze atrakcje

Często zadawane pytania dotyczące: Al-Dżuna

Jakie są najpopularniejsze muzea i wystawy w: Al-Dżuna?

Al-Dżuna: Pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Al-Dżuna? Kliknij tutaj.

Al-Dżuna: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.4 / 5

na podstawie 2831 opinii

Naprawdę podobała nam się wycieczka z Ahmedem! Widać, że lubi swoją pracę. Podróż tam iz powrotem do Kairu trwała każdorazowo około 5 godzin, czas oczekiwania po kontroli policyjnej był trochę irytujący.Do Muzeum Egipskiego dotarliśmy o 8 rano, super ciekawie, ale niestety wiele rzeczy jest już w nowym muzeum. Potem poszliśmy na lunch, gdzie można było zdecydować, czy jechać tam autobusem, czy statkiem przez Nil (10/15€ za osobę za 30 minut). 13:00 byliśmy pod piramidami. Tam pojechaliśmy na Plac Panorama, gdzie mogliśmy przejechać się na wielbłądzie za 10 euro od osoby. Tam zrobiono świetne zdjęcia, absolutna rekomendacja! Nasz przewodnik Ahmed również zrobił nam świetne zdjęcia. Objazdy do Muzeum Papirusu i perfumerii nie powinny być konieczne. O 15.00 wróciliśmy do Hurghady, ao 21.00 byliśmy z powrotem w hotelu. Wycieczka jest wyczerpująca, ale w 100% polecana!

Nie możesz pojechać do Egiptu bez odwiedzenia piramid.. warto! Na szczęście nie wróciliśmy do Hurghady, ponieważ woleliśmy zostać w Kairze na jedną noc. Z pewnością męczące jest znoszenie tych wszystkich godzin podróży, ale kierowcy są bardzo mili i pomocni, nawet zabrali nas do apteki, ponieważ ich potrzebowaliśmy. W Kairze spotkaliśmy naszego włoskiego przewodnika Zimo i to było nasze szczęście, dzięki niemu zwiedziliśmy muzeum i piramidy, zrobił dla nas wiele śmiesznych zdjęć i odpowiedział na wszystkie nasze ciekawostki. Oprócz tego, że jest bardzo dobrą osobą, jest również bardzo przygotowana i profesjonalna. Wycieczka wysoce zalecana

Jedna z ciekawszych wycieczek. Zdecydowanie bardzo pracowity długi dzień, ale naprawdę było warto!. Odbierz w hotelu na czas, podróżuj z postojem w połowie drogi. Prawdziwie wyjątkowy włoski przewodnik Zenhom towarzyszył nam przez całą wycieczkę, sprawiając, że każda chwila jest wyjątkowa. Polecamy przejażdżkę na wielbłądach do piramid. Bardzo ciekawy jest też postój w fabryce papirusów i olejków perfumowanych. Obiad został zrobiony wzdłuż Nilu w łódce/restauracji bufetowej. Tylko lokalne jedzenie. Jeśli wolisz, weź ze sobą przekąski i wodę.

Doświadczenie było cudowne. Mieliśmy szczęście, że naszym przewodnikiem był Ahmed. Bardzo uprzejmy człowiek i zwracający uwagę na szczegóły. On wie wszystko o historii Egiptu i z pasją tłumaczy, żebyś nie miał innego wyjścia, ale aby zapamiętać na zawsze kilka ciekawych wydarzeń z historii Egiptu. Kierowcy, Makarius i Mahmud, byli bardzo pomocni podczas całej podróży. Wysoce rekomendowane

Punktem kulminacyjnym naszych wakacji w Egipcie była ta wycieczka. Zapytaj o Ahmeda, kocha swoją pracę i dzięki niemu uzyskasz więcej niż tylko niezbędne informacje. Przejażdżka nie jest przeznaczona dla par z dziećmi. Szkoda, że nikt nie wpadł na pomysł instalowania toalet podczas któregoś z przymusowych postojów w drodze do Kairu... Zdecydowanie warto!!!