Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Al-Alamajn

Al-Alamajn

Al-Alamajn – nasze najbardziej polecane atrakcje

Z Aleksandrii: jednodniowa wycieczka po El Alamein

1. Z Aleksandrii: jednodniowa wycieczka po El Alamein

Podróżuj wygodnie z doświadczonym przewodnikiem, aby zobaczyć miasto El Alamein. Dowiedz się o Rommlu, Lisie Pustynnym i innych postaciach z II wojny światowej, które walczyły w Egipcie, oraz o ich znaczeniu w wojnie. Zadawaj pytania, które masz, podczas rozmowy z ekspertem w tej dziedzinie. Na miejscu odwiedź pouczające lokalne muzeum wojenne, które opowiada historię El Alamein poprzez pamiątki wojenne. Ogrody na zewnątrz muzeum są rozrzucone z ogromnymi czołgami wojskowymi i bronią na dużą skalę, która była używana podczas bitew pod El Alamein. Wewnątrz znajduje się pięć sal, z których każda poświęcona jest krajowi zaangażowanemu w wojnę, z wystawionymi mundurami, bronią, modelami i dokumentami. Kontynuuj podróż do pięknego miasta El Alamein z widokiem na Morze Śródziemne. Złóż wyrazy szacunku i odwiedź Cmentarze Wojny Światowej, miejsce spoczynku wielu greckich, włoskich i niemieckich żołnierzy.

Z Kairu: 2-dniowa wycieczka do Aleksandrii i El Alamein

2. Z Kairu: 2-dniowa wycieczka do Aleksandrii i El Alamein

Dzień 1 Po odebraniu z hotelu w Kairze udaj się w zaciszu prywatnego, klimatyzowanego pojazdu w kierunku Aleksandrii. Na pierwszym przystanku podziwiaj słynną bibliotekę aleksandryjską, jeden z największych i najbardziej imponujących przykładów starożytności. Następnie odwiedź miejsce latarni morskiej Pharos w Aleksandrii, która kiedyś była starożytnym cudem świata, przed przerwą na lunch w lokalnej restauracji. Po obiedzie odwiedź Ogrody Pałacowe Montazah, gdzie możesz podziwiać pałace prezydenckie Salamlek, Al-Haramlik i przylegające do nich plaże. Później zatrzymaj się na kilka zdjęć w najbardziej urokliwym meczecie w Aleksandrii i przy pomniku Aleksandra Wielkiego. Następnie odwiedź najstarszy kościół w Afryce; kościół św Marka. Zakończ wycieczkę w centrum Aleksandrii, przechodząc po drodze przez stary port. Na koniec dnia wysiądź w 4* hotelu, w którym spędzisz noc. Dzień 2 Po śniadaniu spotkaj się z przewodnikiem i rozpocznij podróż w kierunku miasta El-Alamein. Najpierw udaj się do Muzeum Wojny El Alamein, aby dowiedzieć się wszystkiego o tragicznych kampaniach na Pustyni Zachodniej. Tutaj można podziwiać militarne akcesoria, takie jak broń i mundury żołnierskie. Odwiedzisz także Commonwealth i niemiecki cmentarz, zanim zostaniesz przeniesiony z powrotem do hotelu w Kairze.

Z Kairu: 3-dniowe El-Alamin, oaza Siwa i pustynne safari

3. Z Kairu: 3-dniowe El-Alamin, oaza Siwa i pustynne safari

Dzień 01: Kair - Siwa. Gotowy na przygodę!!! Wcześnie rano wyjazd do oazy Siwa naszą prywatną limuzyną do oazy Siwa, największej (23 000 mieszkańców) i najbardziej odległej egipskiej oazy leżącej około 17 m poniżej poziomu morza. Przejazd przez Pustynię Zachodnią z przystankiem w muzeum AL alamin 2 wojny światowej, a następnie przejazd do Marsa Matrouh nad Morzem Śródziemnym na przerwę obiadową w jednej z lokalnych restauracji, po obiedzie przejazd do oazy Siwa, przyjazd po południu i nocleg w hotelu. Posiłki: Lunch, kolacja Dzień 02 : Lokalna atrakcja Siwa Po śniadaniu rozpocznij naszą wycieczkę od Starego Miasta Shali. Niektóre budynki są nadal w użyciu, ale ze względu na ich konstrukcję z soli, błota i gipsu z roku na rok popadają w ruinę, a następnie zwiedzanie muzeum Siwa znajdującego się w tradycyjnym siwan hoaus, muzeum szczyci się tradycyjnymi przedmiotami siwan, takimi jak srebro, biżuteria, instrumenty muzyczne, stroje ślubne, kosze i ceramika, Następnie przenieś się do świątyni Amoun (Om Obayda) z czasów 30. dynastii i świątyni wyroczni, w której Aleksander Wielki skonsultował się z wyrocznią, aby potwierdzić swój status syna Zeusa, a tym samym prawowitego władcy kraju, a następnie przenieś się do Cleopatra Spring, zjedz lunch w lokalnej kawiarni obok źródła wody, a następnie spędź dzisiejsze popołudnie w Bir Wahed, położonym 12 km na południowy zachód od Siwa. Gorące źródło i zimne źródło na skraju Wielkiego Morza Piasku z wodą w samym środku wydm i podziwiaj niesamowity zachód słońca ze szczytu wydm, a następnie przenieś się do obozu Beduinów na atrakcyjną beduińską kolację i wróć do hotelu. Posiłki: Śniadanie, Lunch, Kolacja Dzień 03 : Siwa - Kair Po śniadaniu wyjazd do Kairu, przejazd przez Pustynię Zachodnią, powrót do hotelu w Kairze i zakończenie programu. Posiłki: Śniadanie

Z Kairu: 3-dniowe zwiedzanie muzeum, fortu i pustyni w oazie Siwa

4. Z Kairu: 3-dniowe zwiedzanie muzeum, fortu i pustyni w oazie Siwa

Zobacz cuda starożytnego Egiptu podczas 3-dniowej wycieczki z Kairu z noclegiem w Oasis Lodge i obozie Beduinów. Odwiedź Muzeum Wojskowe El Alamein II Wojny Światowej, zanurz się w oazie Siwa, zwiedzaj grobowce Si-Amun i przemierzaj miasto Shali. Dzień 1: Muzeum Wojskowe El Alamein II wojny światowej i oaza Siwa Rozpocznij od odbioru z hotelu w Kairze/Gizie i 13-godzinnej jazdy samochodem do słynnej oazy Siwa, podczas której mamy okazję zatrzymać się w Muzeum Wojskowym El Alamein II Wojny Światowej. Zobacz armaty, pojazdy opancerzone, Świętą Księgę żołnierzy i nie tylko. Kontynuuj podróż do Siwa Oasis. Pływaj i pływaj, podziwiając zapierające dech w piersiach piękno otoczenia. Przeżyj piękny zachód słońca i zrób zdjęcia Siwy na wyspie Fatnas, popijając słynną herbatę Siwa. Później zamelduj się na nocleg w Oasis Lodge. Dzień 2: Góra Umarłych, Wiosna Kleopatry i Pustynia Siwa Zaczynając od niesamowitej przejażdżki z przewodnikiem, odwiedź Górę Umarłych, gdzie będziesz miał okazję zwiedzić grobowce Si-Amun. Zobacz grobowce w oazie na pustyni zachodniej, zanim udasz się do Świątyni Wyroczni, słynącej z wielkiego przedsionka i dziedzińca. Uzyskaj szansę na przejażdżkę po wydmach przez pustynię w pojeździe 4x4 i udaj się do słonych jezior Siwa, aby popływać w niezapomnianej wodzie, podziwiając malownicze piękno. Idź popływać w Źródle Kleopatry, naturalnym kamiennym basenie z wodą źródlaną w sercu palmowej Oazy ze wspaniałym widokiem. Skorzystaj z okazji, aby cieszyć się naturalnym sokiem ze świeżych owoców, podziwiając krajobraz Oazy. Po mieszanym lunchu z grilla w restauracji Abdo przejedź przez pustynię Siwa do gorących źródeł i zimnych jezior na kąpiel. Później wybierz się na przejażdżkę po wydmach przez Wielkie Morze Piaskowe Siwa, gdzie będziesz mógł zobaczyć niesamowity zachód słońca Siwa. Masz możliwość wspięcia się na najwyższą wydmę, aby poczuć dreszczyk sandboardingu, zanim delektujesz się herbatą Siwan i orzechami. Przybywając do obozu Oasis Beduin na nocleg na pustyni, powitaj go fantastyczną kolacją z grilla, a następnie zrelaksuj się w namiotach późno w nocy. Dzień 3: Shali City i Siwa Old Souq Po orzeźwiającym śniadaniu Siwa następnego dnia udaj się do miasta Shali, zbudowanego z karshef, typowego materiału budowlanego Siwan składającego się z soli i gliny. Przed zakończeniem wycieczki odwiedź Siwa Old Souq, gdzie będziesz miał czas wolny na spacer po mieście i zakupy. Zakończ podróż transferem powrotnym do hotelu w Kairze/Gizie.

Z Kairu: Wycieczka z noclegiem w Aleksandrii i El-Alamein

5. Z Kairu: Wycieczka z noclegiem w Aleksandrii i El-Alamein

- Dzień pierwszy: Wycieczka po Aleksandrii Po odebraniu z hotelu udaj się do Aleksandrii. Rozpocznij zwiedzanie od wizyty w katakumbach Kom El Shokafa; składający się z trzech poziomów wykutych w skale, jest największym rzymskim cmentarzem na świecie. Następnie udaj się do rzymskiego amfiteatru w Aleksandrii, wraz z wystawą zatopionych zabytków Aleksandrii, które zostały odkryte pod wschodnim portem Aleksandrii. Zatrzymaj się przy filarze Pompaya na przerwę na zdjęcia. Następnym przystankiem jest Biblioteka Aleksandryjska, największa na świecie i mieszcząca osiem milionów książek. Odwiedź jej otwarty dziedziniec, gdzie możesz zobaczyć posąg Aleksandra Wielkiego. (opcjonalnie) muzeum rękopisów biblioteki, Muzeum Prezydenta Saddata i dzieła impresjonistów w Muzeum Aleksandryjskim. Następnie udaj się do kościoła św. Marka, najstarszego kościoła w Afryce. Podczas przejażdżki miniesz stare centrum miasta i jego fascynujące połączenie architektury. Odwiedź najładniejszy i największy meczet w mieście, meczet Abbo Elabbas, i odkryj dziwny widok na zewnątrz, antyczny karnawał (przystanek na zdjęcie). Naprzeciwko znajduje się corniche i stary port, w którym można zobaczyć łodzie rybackie i tradycyjnych rybaków robiących sieci. Przejdź obok zamku Quaitbay, zbudowanego w tym samym miejscu, co starożytna latarnia morska w Aleksandrii, jeden z siedmiu cudów starożytnego świata. Odwiedź ogrody pałacowe Montazah, królewskie ogrody króla Faruka, ostatniego króla w historii Egiptu, i zatrzymaj się na zdjęcie przy pałacu królewskim króla Faruka, a także na królewskich plażach królowych. Wszystko to będzie doskonałą okazją do zrobienia zdjęć, więc nie zapomnij o aparacie. Na koniec przejedź przez nowoczesny Most Stanleya i zatrzymaj się na nocleg w Aleksandrii. - Dzień drugi: Wycieczka El-Alamein - powrót do Kairu Obudź się na śniadanie, a następnie udaj się do El-Alamein. Dowiedz się więcej o Rommlu, Lisie Pustyni i innych postaciach II wojny światowej, które walczyły w Egipcie. Jedź przez godzinę do Alamein, aby odwiedzić Muzeum Wojny, w którym znajduje się stara broń, czołgi, samoloty i rowery używane podczas wojny. Stamtąd udaj się na zachód od El-Alamein do pięknego miasta z widokiem na Morze Śródziemne i odwiedź cmentarze wojenne, gdzie możesz zobaczyć miejsce spoczynku żołnierzy z armii greckiej, włoskiej i niemieckiej. Zbadaj cmentarz wspólnego bogactwa, a następnie wróć do Kairu na lotnisko.

Z Kairu: El Alamein i Aleksandria - jednodniowa wycieczka z przewodnikiem

6. Z Kairu: El Alamein i Aleksandria - jednodniowa wycieczka z przewodnikiem

Ucieknij na jeden dzień od zgiełku Kairu i zanurz się w historii Egiptu podczas tej jednodniowej wycieczki. Odbierz się rano z hotelu w Kairze i udaj się do El Alamein, gdzie odkryjesz pozostałości i cmentarze z czasów II wojny światowej. Udaj się do Muzeum Wojskowego i podziwiaj różnorodną broń, stroje wojskowe i czołgi. Kontynuuj wycieczkę, odwiedzając cmentarze z II wojny światowej, położone na zachód od miasta, na małym półwyspie z widokiem na morze. Po południu pojedź do Aleksandrii, gdzie zobaczysz Filar Pompaya. Następnie udaj się do Cytadeli Qaitbay i podziwiaj imponującą architekturę tej XV-wiecznej fortecy. Zakończ wycieczkę wizytą w katakumbach, największym istniejącym rzymskim cmentarzu. Wieczorem zostaniesz odwieziony z powrotem do hotelu. Uwaga: Odbiór / dowóz z lotniska w Kairze, Nowej Stolicy Administracyjnej, Nowego Kairu, Nasr City lub 6th of October City będzie za dodatkową opłatą.

Z Kairu: 3-dniowa prywatna wycieczka do oazy Siwa i na pustynię zachodnią

7. Z Kairu: 3-dniowa prywatna wycieczka do oazy Siwa i na pustynię zachodnią

Dzień 01: Kair – Siwa. Gotowy na przygodę!!! Wczesnym rankiem wyjazd do Oazy Siwa, nasza prywatna limuzyna do oazy Siwa, największej (23 000 mieszkańców) i najbardziej odległej egipskiej oazy leżącej około 17m poniżej poziomu morza. Przeprawa przez Pustynię Zachodnią z przystankiem w Muzeum II Wojny Światowej AL alamin, następnie przejazd do Marsa Matrouh nad Morzem Śródziemnym na przerwę obiadową w jednej z lokalnych restauracji. Po obiedzie przejazd do oazy Siwa. Przyjazd po południu i nocleg w hotelu. Posiłki: obiad, kolacja Dzień 02: Lokalna atrakcja Siwa Po śniadaniu rozpocznij naszą wycieczkę od Starego Miasta Shali. Niektóre budynki tutaj są nadal w użyciu, ale ze względu na ich konstrukcję z soli, błota i gipsu rok po roku popadają w ruinę. instrument muzyczny, stroje weselne, kosze i ceramika, następnie przenieś się do świątyni Amona (Om Obayda) sięgającej 30 dynastii oraz Świątyni Wyroczni, w której Aleksander Wielki konsultował się z wyrocznią, aby potwierdzić swój status jako syna Zeusa, a tym samym prawowitego władcy kraju, następnie przejazd do Źródła Kleopatry, zjedzenie lunchu w lokalnej stołówce przy źródle wodnym, a następnie Spędź dzisiejsze popołudnie w Bir Wahed, położonym 12 km na południowy zachód od Siwa. Gorące źródło i zimne źródło na skraju Wielkiego Morza Piaskowego z wodą pośrodku wydm i podziwianie niesamowitego zachodu słońca ze szczytu piaszczystych wydm, następnie przejazd do obozu Beduinów na atrakcyjną beduińską kolację i powrót do hotel. Posiłki: śniadanie, obiad, kolacja Dzień 03: Siwa – Kair Po śniadaniu wyjazd do Kairu, przejście przez Pustynię Zachodnią i powrót do hotelu w Kairze i zakończenie programu. Posiłki: śniadanie

Z Kairu: 4-dniowa odyseja do oazy Siwa

8. Z Kairu: 4-dniowa odyseja do oazy Siwa

"Wyrusz w urzekającą trzydniową podróż do Siwa Oasis z wycieczkami 'Sun Pyramids', gdzie starożytna historia i naturalne piękno łączą się płynnie, zapewniając niezapomniane wrażenia. Dzień 1: Kair do Siwy - Brama do przygody Twój prywatny przewodnik zabierze Cię wczesnym rankiem luksusową limuzyną z Kairu do czarującej oazy Siwa, położonej 17 metrów poniżej poziomu morza i zamieszkałej przez 23 000 osób. Przemierzaj rozległą Pustynię Zachodnią, zatrzymując się na chwilę refleksji w przejmującym Muzeum II Wojny Światowej El Alamein. Kontynuuj podróż do nadmorskiego klejnotu Marsa Matrouh na wspaniały lunch nad Morzem Śródziemnym. Przyjedź do Siwa i rozgość się w hotelu, gdzie czeka na Ciebie wystawna kolacja. Posiłki wliczone w cenę: Lunch, Kolacja Dzień 2: Kulturowa wyprawa w Siwie Wstań i zabłyśnij na dzień odkryć w Siwie. Rozpocznij od wizyty na Górze Umarłych, starożytnej nekropolii, która skrywa tajemnice przeszłości Siwy. Następnie udaj się do Świątyni Wyroczni, gdzie Aleksander Wielki szukał przepowiedni. Następnie odkryj Źródło Amona, spokojne sanktuarium historii. Po tych porannych przygodach wróć na orzeźwiający lunch. Po południu wybierz się na ekscytujące safari po Wielkim Morzu Piasku lub odwiedź urzekającą Bir Wahed, naturalną oazę źródlaną pośród pustyni. Gdy zachodzi słońce, uchwyć czarujący pustynny zmierzch, idealną okazję do zrobienia zdjęcia. Zakończ dzień pyszną kolacją w obozie. Posiłki wliczone w cenę: Śniadanie, lunch, kolacja Dzień 3: Siwa's Serene Splendor Ciesz się spokojem Siwy trzeciego dnia. Rozpocznij od wizyty w tradycyjnym domu Siwan, zanurzając się w lokalnej kulturze. Następnie podziwiaj spokojne piękno Słonego Jeziora i wielkość góry Dakrur. Odśwież się w słynnym źródle Kleopatry, a następnie zjedz pyszny lunch. Po południu zwiedź starożytną fortecę Shali, która jest świadectwem bogatej historii Siwy. Gdy dzień dobiegnie końca, udaj się na wyspę Fatnas, aby uchwycić chwałę zachodu słońca, moment czystego zachwytu. Wróć na kolację i zakończ wieczór energicznym spacerem po targu Siwa. Posiłki wliczone w cenę: Śniadanie, Lunch, Kolacja Dzień 4: Siwa do Kairu - powrót do domu Po porannej uczcie pożegnaj Siwa i wyrusz w podróż powrotną do Kairu, niosąc ze sobą wspomnienia, które pozostaną na całe życie. Posiłki wliczone w cenę: Śniadanie Dzięki wycieczkom "Sun Pyramids" każdy krok jest historią czekającą na opowiedzenie. Dołącz do nas i napisz swój własny rozdział w piaskach czasu. "

Z Gizy: Siwa, Bahariya i Biała Pustynia - wycieczka z przewodnikiem

9. Z Gizy: Siwa, Bahariya i Biała Pustynia - wycieczka z przewodnikiem

Dzień 1: Kair-Siwa Gotowy na przygodę!!! Wczesnym rankiem wyjazd do oazy Siwa naszą prywatną limuzyną do oazy Siwa, największej (23 000 mieszkańców) i najbardziej odległej egipskiej oazy leżącej około 17 m poniżej poziomu morza. Przeprawa przez Pustynię Zachodnią z przystankiem w muzeum wojny światowej AL alamin 2, następnie przejazd do Marsa Matrouh nad Morzem Śródziemnym na przerwę na lunch w jednej z lokalnych restauracji. Po obiedzie przejazd do oazy Siwa. Popołudniu i noclegu w hotelu. Posiłki: Obiad, Kolacja Dzień 2: Lokalna atrakcja Siwy Po śniadaniu rozpoczynamy naszą wycieczkę od Starego Miasta w Shali. Niektóre budynki tutaj są nadal w użyciu, ale z powodu ich konstrukcji z soli, błota i gipsu popadają w ruinę rok po roku. Po wizycie w muzeum siwa mieszczącym się w tradycyjnym siwan hoau, muzeum może pochwalić się tradycyjnymi przedmiotami siwanowymi, takimi jak srebro, biżuteria, instrument muzyczny, kostiumy ślubne, kosze i ceramika, następnie udaj się do świątyni Amoun (Om Obayda) pochodzącej z 30. dynastii oraz do Świątyni Wyroczni, gdzie Aleksander Wielki konsultował się z wyrocznią, aby potwierdzić swój status syna Zeusa, a tym samym prawowitego władcy kraju, następnie przenieś się do Źródła Kleopatry, zjedz lunch w lokalnej kawiarni obok źródła wody, a następnie spędź dzisiejsze popołudnie w Bir Wahed, 12 km na południowy zachód od Siwa. Gorące i zimne źródła na skraju Wielkiego Morza Piaskowego z wodą pośrodku wydm i podziwianie niesamowitego zachodu słońca ze szczytu piaszczystych deunes, następnie przejazd do obozu Beduinów na atrakcyjną kolację beduińską i powrót do hotel. Posiłki: śniadanie, obiad, kolacja Dzień 3: Siwa – Bahariya Po śniadaniu przejazd przez Pustynię Zachodnią, następnie przejazd naszym prywatnym samochodem AC w kierunku oazy Bahariya. Posiłki: śniadanie, obiad Dzień 4: Biała Pustynia Rozpocznij swoją przygodę od odwiedzenia Parku Narodowego Białej Pustyni, zaczynamy od czarnej pustyni, następnie wioski El Hez i zimnej wiosny (lunch po drodze), następnie jedziemy odwiedzić Kryształową Górę i kontynuujemy jazdę do obszaru Aqapat, po czym dojeżdżamy do stara biała pustynia (obszar grzybów i obszar namiotów), następnie odwiedzamy nową białą pustynię ze wszystkimi pięknymi formacjami wapiennymi. Kiedy kończymy naszą wizytę, znajdujemy miłe miejsce na rozbicie obozu na kolację i spędzenie nocy pod gwiazdami. Posiłki: śniadanie, obiad Dzień 5: Oaza Bahariya / Kair Po śniadaniu w naszym obozie i kiedy jesteśmy gotowi, wracamy naszym jeepem do oazy, gdzie znajdujemy nasz samochód gotowy, aby zawieźć nas z powrotem do Kairu. Posiłki: śniadanie

Liczba znalezionych atrakcji: 13
Sortuj wg::

Często zadawane pytania dotyczące: Al-Alamajn

Al-Alamajn: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Al-Alamajn? Kliknij tutaj.