Dodaj daty

Al-Ajn
Zestawy kolacyjne

Zestawy kolacyjne

Nasze najbardziej polecane Al-Ajn Zestawy kolacyjne

Abu Zabi: Wycieczka po mieście i pakiet pustynnego safari

1. Abu Zabi: Wycieczka po mieście i pakiet pustynnego safari

Ta opcja to wyjątkowe połączenie porannej wycieczki po mieście z przewodnikiem i wieczornego safari na pustyni. Rozpocznij swój dzień od zwiedzania tętniącego życiem Abu Zabi i zakończ ją pośród relaksujących widoków na pustynne wydmy. Między atrakcjami możesz zrelaksować się w miejscu zakwaterowania. Poranna wycieczka po Abu Zabi rozpocznie się wizytą w Wielkim Meczecie Szejka Zajida. Podziwiaj meczet zbudowany ze złota, marmuru, kamienia i kryształów. Zobacz jeden z największych meczetów świata, który może pomieścić około 40 tys. ludzi jednocześnie. Następnie odwiedź Herritage Village, czyli zrekonstruowaną wioskę emiracką i poznaj tradycyjny styl życia Beduinów. Następnie udaj się na wyspę Saadiyat i Yas. Zobacz tor Yas Marina, gdzie od 2009 roku odbywa się Grand Prix Abu Zabi Formuły 1. Przejedź obok Corniche i podziwiaj malownicze piękno Morza Arabskiego. Zrób sobie krótki przystanek fotograficzny przed kultowym Emirates Palace w Abu Zabi. Zakończ swoją poranną wycieczkę spacerem po targu z daktylami. Po południu skorzystaj z odbioru na wieczorne safari po pustyni w pojazdem z napędem na cztery koła. Odkryj arabską pustynię i poczuj zastrzyk adrenaliny, wjeżdżając na wysokie wydmy pośród piasku omiatającego pojazd. Odwiedź znajdującą się na środku pustyni farmę z wielbłądami. Na miejscu będzie możliwość spotkania się z tymi zwierzętami i nakarmienia ich. Udaj się do pustynnego obozu Beduinów, którzy powitają Cię kawą po arabsku i daktylami. Sprawdź, czy dasz radę utrzymać równowagę podczas sandboardingu. Weź udział także w innych atrakcjach kulturalnych, takich jak przejażdżka na wielbłądzie, malowanie henną, palenie fajki wodnej lub sesja fotograficzna w arabskich strojach. Zrób sobie zdjęcie z sokołem. Zrelaksuj się pod rozgwieżdżonym pustynnym niebem podczas pokazu tańca tanoura i tańca brzucha. Delektuj się wystawnym obiadem z daniami z grilla z nieograniczoną liczbą napojów bezalkoholowych i paleniem fajki wodnej.  Po zakończeniu wszystkich atrakcji i rozrywek światła w obozowisku zostaną zgaszone. Odpręż się w ciszy i spokoju i podziwiaj gwiazdy nad piaskami pustyni. Następnie udaj się do miejsca swojego zakwaterowania.

Abu Zabi: Całodniowa wycieczka do Al Ain z biletami wstępu i posiłkiem

2. Abu Zabi: Całodniowa wycieczka do Al Ain z biletami wstępu i posiłkiem

Wyrusz w hipnotyzującą całodniową podróż do Al Ain, miasta, które z dumą zachowuje swój tradycyjny urok jako miasto-ogród Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Ta wciągająca wycieczka oferuje czarującą mieszankę historii, naturalnego piękna i bogatych doświadczeń kulturowych. Al Ain, oaza położona pośród rozległej pustyni, szczyci się bujnymi zielonymi parkami i ogrodami, zapewniając wyraźny kontrast z suchym otoczeniem. Zacznij od poznania dziedzictwa regionu w Al Jahili Fort i Muzeum Pałacu Szejka Zayeda, które oferuje wgląd w przeszłość przywódców ZEA. Następnie podziwiaj starożytne kanały wodne Falaj, będące świadectwem ludzkiej pomysłowości w wykorzystywaniu cennej wody do utrzymania i rolnictwa w tym suchym krajobrazie. Wejdź na górę Jebel Hafeet i podziwiaj panoramiczne widoki na miasto Al Ain i jego okolice. Po drodze zanurz się w lokalnej kulturze, odkrywając tętniący życiem targ wielbłądów, na którym handluje się i podziwia szlachetne stworzenia pustyni. Ten tętniący życiem rynek jest świadectwem bogatych tradycji regionu. Przed końcem podróży zaspokój swoje podniebienie obiadem w formie bufetu w 4-gwiazdkowym hotelu z kuchnią międzynarodową.

Abu Zabi: Nocne safari na pustyni

3. Abu Zabi: Nocne safari na pustyni

Spędź jeden dzień i noc na pustyni i przeżyj pełny dreszczyk emocji! Weź udział w pustynnym wieczorze i uzyskaj prawdziwą ekspozycję na pustynne życie. Kemping jest atrakcyjnie i artystycznie zaprojektowany z arabską koncepcją i atmosferą. Tutaj możesz cieszyć się muzyką wraz z herbatą i arabską kawą. Ponadto można spróbować sheesha w różnych smakach; sprawi, że poczujesz się spokojny i pomoże Ci się zrelaksować. Możesz zwiedzać obóz we własnym tempie, ubrać się w tradycyjne arabskie stroje i dać się sfotografować. Nocne safari na pustyni to zabawne przeżycie, które obejmuje malowanie henną dla pań. Kuchnia międzynarodowa z grillem zaostrzy apetyt. Gdy wszystkie emocje opadną, usiądźcie razem i porozmawiajcie z ukochaną lub przyjaciółmi i cieszcie się rytmem pustynnej nocy. Kładziesz się spać, przypominając sobie wieczór spędzony na pustyni i przygotowujesz swój umysł, aby obudzić się rano i zobaczyć pustynne słońce. Po śniadaniu i podziwianiu wschodu słońca pożegnasz się z pustynnymi przygodami.

Z Dubaju: Całodniowa wycieczka do Al Ain z obiadem

4. Z Dubaju: Całodniowa wycieczka do Al Ain z obiadem

Al Ain, tradycyjna siedziba szejków, jest prawdopodobnie najbardziej folklorystycznym z głównych miast Zjednoczonych Emiratów Arabskich, zakątkiem świat, który obejmuje dawną kulturę i tradycję w codziennym życiu miasta aż po dzień dzisiejszy. Obejmij całą bogatą kulturę które to miasto ma do zaoferowania, dołączając do naszej wycieczki linią szarą, która zabierze Cię po 1 godzinie do 1:30 jazdy do Al Ain. To jest w tej pięknej oazie będziesz mógł doświadczyć pustynnego życia w całej okazałości. Odwiedzimy największą w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. * 09:00 – Wyjazd z miejsca zbiórki * 10:45 – Wizyta w forcie Al Jahili * 11:25 – Wizyta w Muzeum Pałacu Szejka Zayeda * 11:50 – Oaza Al Ain (brama 2) * 12:40 - Lunch (al bawadi) * 13:50 - Wizyta na targu wielbłądów * 14:40 - Góra Jebel Hafeet i przystanek fotograficzny * 15:00 – Gorące źródło – Al Mubazzarah * 18:00 – Wywóz do centrum handlowego w Dubaju

Transfer z lotniska Abu Zabi do hotelu lub odwrotnie

5. Transfer z lotniska Abu Zabi do hotelu lub odwrotnie

Po męczącym locie zrelaksuj się i nie martw się o swój przylot? Po prostu zarezerwuj prywatny transfer nowoczesnym, klimatyzowanym pojazdem do miejsca zakwaterowania lub wybranej lokalizacji. Twój zawodowy kierowca będzie czekał na Ciebie w strefie przylotów z tabliczką z nazwiskiem. Twój prywatny transfer może zabrać Cię między międzynarodowym lotniskiem w Abu Zabi a Twoim hotelem w mieście Abu Zabi, na wyspie Yas, Saadiyat, Anantara, Al Ain lub w Dubaju (lub odwrotnie). Usługi transferowe są dostępne 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu. Twój transfer zostanie potwierdzony w ciągu 24 godzin od rezerwacji, a otrzymasz kupon podróżny, który należy okazać kierowcy po przyjeździe (lub w przypadku transferów odlotowych w momencie odbioru z hotelu).

Wycieczka po mieście Al Ain z lunchem

6. Wycieczka po mieście Al Ain z lunchem

Wycieczka po mieście Al Ain to wciągająca eksploracja bogatej historii i tętniącej życiem kultury tego miasta. Wycieczka obejmuje szereg znaczących atrakcji, począwszy od Fortu Al-Jahili, historycznej budowli założonej w 1891 roku w celu ochrony plantatorów palm w oazie Al-Jahili. Później odegrał kluczową rolę w zabezpieczaniu szlaków górskich i utrzymywaniu pokoju między różnymi plemionami. Kolejną atrakcją jest Pałac Al Ain, pięknie zachowane muzeum w Abu Zabi. To historyczne miejsce było niegdyś rezydencją szejka Zayeda bin Sultana Al Nahyana, ojca założyciela Zjednoczonych Emiratów Arabskich i ich pierwszego prezydenta. Jego obecność tutaj aż do końca lat 60. XX wieku ma ogromne znaczenie historyczne. Wycieczka obejmuje również wizytę w spokojnej oazie Al Ain, zielonym raju o powierzchni 1200 hektarów, znanym jako „Zielone Miasto” Al Ain. To spokojne miejsce, w którym możesz połączyć się z naturą i zobaczyć tradycyjne praktyki nawadniania. Lunch serwowany jest w restauracji Ayla Bawadi w Al Ain, gdzie można delektować się autentyczną kuchnią Emiratów. Kolejnym niezwykłym przystankiem na trasie jest Jabal Hafeet, potężna góra na granicy ZEA i Omanu. Wznoszący się na imponującą wysokość 1249 metrów, jest najwyższym punktem w Abu Zabi i drugim co do wysokości w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Panoramiczne widoki ze szczytu po prostu zapierają dech w piersiach. Zielona Mubazzarah, u podnóża Jebel Hafit, to bujna oaza, która jest przykładem naturalnego piękna Al Ain. Jest to popularne miejsce na pikniki, rodzinne wycieczki i pełne przygód wędrówki w góry. Niektórzy odwiedzający decydują się nawet na rozbicie tu namiotu, zanurzając się w spokojnym otoczeniu. Wycieczka kończy się w strategicznie położonych domkach Green Mubazzarah Chalets, położonych u podnóża gór. Te domki oferują luksusowe zakwaterowanie, zapewniając spokojną ucieczkę od zgiełku miasta i łatwy dostęp do pięknej przyrody.

Z Dubaju: Al Ain Garden City - całodniowa wycieczka krajoznawcza

7. Z Dubaju: Al Ain Garden City - całodniowa wycieczka krajoznawcza

Ciesz się wspaniałym dniem, podziwiając zabytki pięknego, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO „Miasta Ogrodów” Al Ain. Po drodze obejrzyj fascynującą i ciągle zmieniającą się pustynną scenerię. Po przyjeździe odwiedź odnowiony Stary Pałac J.Ś. Szejka Zayeda, byłego władcy Abu Zabi i założyciela ZEA prezydenta. Następnie odwiedź wielokrotnie nagradzany fort Al Jahili, aby obejrzeć stałą wystawę poświęconą nieustraszonemu brytyjskiemu odkrywcy Wilfredowi Thesigerowi, który dwukrotnie przekroczył Pustą Dzielnicę Rub al-Khali w latach 40. XX wieku. Następnie udasz się do najstarszego Muzeum Narodowego Al Ain w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, aby odkryć artefakty z VI wieku pne Udaj się do dziedzictwa Al Ain Oasis, gdzie Twój przewodnik poinformuje Cię o Falaj, starożytnym podziemnym systemie nawadniającym. Następnie ciesz się sesją zdjęciową na lokalnym targu wielbłądów, największym w regionie, zanim zatrzymaj się na pyszny lunch. Później zatrzymasz się u podnóża góry Jebel Hafeet, aby zobaczyć popularne gorące źródła przed przyjemnym powrotem.

Z Dubaju: Wycieczka po mieście Al Ain

8. Z Dubaju: Wycieczka po mieście Al Ain

Ta wycieczka zabierze nas do najbardziej zielonego z emiratów - Al Ain. To "miasto ogród" szczyci się popularnym uniwersytetem, położonym 120 km od Dubaju. Obfituje w bujne zielone farmy warzyw i palm daktylowych. Naszym następnym celem jest największy targ wielbłądów w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, gdzie handlarze przyjeżdżają z całej Zatoki Perskiej, aby kupować i sprzedawać zwierzęta wyścigowe. Następnie docieramy do Ogrodów Hili, słynących z wykopalisk archeologicznych z trzeciego tysiąclecia p.n.e. i starożytnych grobowców. Podążając w kierunku Muzeum Al Ain i oazy palmowej, jesteśmy świadkami tysięcy palm tak typowych dla Arabii. Udajemy się do Jebel Hafeet - najwyższej góry w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Oszałamiający widok z lotu ptaka z Jebel Hafeet i gorące źródła u podnóża góry zapewniają niezapomniane wrażenia zmysłowe. Przed powrotem do Dubaju udaj się na lunch i zakupy w centrum handlowym Al Ain.

Dubaj: Miasto ogrodów Al Ain z zoo konserwatorskim

9. Dubaj: Miasto ogrodów Al Ain z zoo konserwatorskim

Odwiedź przepiękne miasto-ogród Al-Ajn, najbardziej zielone ze wszystkich miast w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, podczas całodniowej wycieczki z Dubaju. Zacznij od zwiedzenia Muzeum Al-Ajn, w którym znajdują się obszerne zbiory archeologiczne, a wśród nich prawdziwe skarby, takie jak złota biżuteria z drugiego tysiąclecia przed naszą erą. Kolejna atrakcja to zrekonstruowany grobowiec Hili z wyrzeźbionymi w kamieniu postaciami ludzi i zwierząt.  Następnie wjedź na Jebel Hafeet – najwyższy szczyt Zjednoczonych Emiratów Arabskich, z którego roztacza się zapierający dech w piersiach widok na pustynię. U podnóża góry znajdują się gorące źródła z parującą leczniczą wodą – idealną, by zanurzyć w niej zmęczone stopy! Zatrzymaj się na największym targu wielbłądów w Zjednoczonych Emiratach Arabskich – świeżo wyremontowanym, żeby jeszcze lepiej spełniać oczekiwania gości. W zależności od pory roku możesz zobaczyć tam małe wielbłądziątka. Na koniec udaj się do tutejszego zoo, będącego domem dla jednych z ostatnich żyjących białych lwów i tygrysów. Podziwiaj zwierzęta z bliska, spacerując między wspaniałymi ogrodami i zagrodami. 

Wycieczka po mieście Al Ain | Krajobrazy oazy, dziedzictwa i historii

10. Wycieczka po mieście Al Ain | Krajobrazy oazy, dziedzictwa i historii

Wyrusz w niezwykłą całodniową wycieczkę po Al Ain i zanurz się w jego urzekających atrakcjach. Fort Al Jahili: Wejdź do historii w forcie Al Jahili, urzekającej fortecy z końca XIX wieku. Jego imponująca architektura i misterne detale przeniosą Cię do minionej epoki. Wewnątrz zwiedzaj eksponaty podkreślające znaczenie fortu w ochronie regionu i poznaj lokalną kulturę i dziedzictwo, które reprezentuje. Oaza Al Ain: Odkryj spokojne piękno oazy Al Ain, wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Spaceruj zacienionymi ścieżkami otoczonymi bujnymi gajami palmowymi i rozkoszuj się spokojną atmosferą. Podziwiaj tradycyjny system nawadniania falaj, który podtrzymywał tę oazę od wieków, i zdobądź uznanie dla zrównoważonych praktyk rolniczych stosowanych w regionie. Jebel Hafeet Mountain: Wyrusz w malowniczą podróż na Jebel Hafeet, najwyższy szczyt Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Podczas wspinaczki podziwiaj zapierające dech w piersiach widoki na otaczający pustynny krajobraz i miasto Al Ain. Na szczycie góry zostaniesz nagrodzony panoramicznymi widokami, które rozciągają się jak okiem sięgnąć, dzięki czemu jest to idealne miejsce do fotografowania i refleksji. Targ wielbłądów: Poczuj tętniącą życiem energię targu wielbłądów, gdzie kupcy spotykają się, aby kupować i sprzedawać te wspaniałe stworzenia. Zobacz tętniącą życiem atmosferę, wejdź w interakcję z lokalnymi kupcami i dowiedz się o głęboko zakorzenionym znaczeniu wielbłądów w kulturze Emiratów. To wyjątkowe doświadczenie kulturowe, które zapewnia wgląd w tradycyjny sposób życia. Muzeum Pałacu Al Ain: Poznaj bogate Muzeum Pałacu Al Ain, niegdyś rezydencję szejka Zayeda bin Sultana Al Nahyana, pierwszego prezydenta Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Wejdź do świata rodziny królewskiej, podziwiając wykwintną architekturę i wystrój wnętrz. Odkryj rzeczy osobiste, artefakty i zdjęcia, które dają wgląd w życie i dziedzictwo szejka Zayeda i jego rodziny. Ta wszechstronna podróż przez Al Ain obiecuje połączenie historii, przyrody, kultury i niezapomnianych wspomnień.

Liczba znalezionych atrakcji: 2
Sortuj wg::

Oferty, które również mogą Cię zainteresować...

Al-Ajn

Al-Ajn

Często zadawane pytania dot. atrakcji typu Zestawy kolacyjne w: Al-Ajn

Oprócz atrakcji typu Zestawy kolacyjne jakie jeszcze atrakcje warto odwiedzić w: Al-Ajn?

W: Al-Ajn są jeszcze następujące atrakcje warte zobaczenia:

Jakie są najlepsze Zestawy kolacyjne w: Al-Ajn?

Al-Ajn: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Al-Ajn? Kliknij tutaj.

Al-Ajn: Co mówią inni?

Ta wycieczka składa się z dwóch części. Rano odwiedziliśmy wielki meczet i głównie jeździliśmy po mieście, sprawdzając jeszcze kilka interesujących miejsc. Było to dla nas dość nudne i z pewnością zamienilibyśmy to na inną aktywność (np. zwiedzanie studiów Warner Bros). Muszę wspomnieć, że nasz kierowca był miły i uprzejmy. Popołudniowa część „safari” była tego warta! Nasz drugi kierowca, który był taki miły i niesamowity!, zabrał nas około 1,5 godziny poza miasto, na deser, pokazał swoją magię podczas walenia w wydmy i zabrał nas na obóz z wieloma bezpłatnymi zajęciami i bezpłatną kolacją. Druga część tej wycieczki była fantastycznym przeżyciem, które polecamy w 1000%.