Atrakcje i wycieczki
Al-Ajn

Najciekawsze atrakcje

Al-Ajn: najciekawsze atrakcje

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 22
Sortuj wg::

Al-Ajn – nasze najbardziej polecane atrakcje

Abu Zabi: Wycieczka po mieście i pakiet pustynnego safari

Abu Zabi: Wycieczka po mieście i pakiet pustynnego safari

Ta opcja to wyjątkowe połączenie porannej wycieczki po mieście z przewodnikiem i wieczornego safari na pustyni. Rozpocznij swój dzień od zwiedzania tętniącego życiem Abu Zabi i zakończ ją pośród relaksujących widoków na pustynne wydmy. Między atrakcjami możesz zrelaksować się w miejscu zakwaterowania. Poranna wycieczka po Abu Zabi rozpocznie się wizytą w Wielkim Meczecie Szejka Zajida. Podziwiaj meczet zbudowany ze złota, marmuru, kamienia i kryształów. Zobacz jeden z największych meczetów świata, który może pomieścić około 40 tys. ludzi jednocześnie. Następnie odwiedź Herritage Village, czyli zrekonstruowaną wioskę emiracką i poznaj tradycyjny styl życia Beduinów. Następnie udaj się na wyspę Saadiyat i Yas. Zobacz tor Yas Marina, gdzie od 2009 roku odbywa się Grand Prix Abu Zabi Formuły 1. Przejedź obok Corniche i podziwiaj malownicze piękno Morza Arabskiego. Zrób sobie krótki przystanek fotograficzny przed kultowym Emirates Palace w Abu Zabi. Zakończ swoją poranną wycieczkę spacerem po targu z daktylami. Po południu skorzystaj z odbioru na wieczorne safari po pustyni w pojazdem z napędem na cztery koła. Odkryj arabską pustynię i poczuj zastrzyk adrenaliny, wjeżdżając na wysokie wydmy pośród piasku omiatającego pojazd. Odwiedź znajdującą się na środku pustyni farmę z wielbłądami. Na miejscu będzie możliwość spotkania się z tymi zwierzętami i nakarmienia ich. Udaj się do pustynnego obozu Beduinów, którzy powitają Cię kawą po arabsku i daktylami. Sprawdź, czy dasz radę utrzymać równowagę podczas sandboardingu. Weź udział także w innych atrakcjach kulturalnych, takich jak przejażdżka na wielbłądzie, malowanie henną, palenie fajki wodnej lub sesja fotograficzna w arabskich strojach. Zrób sobie zdjęcie z sokołem. Zrelaksuj się pod rozgwieżdżonym pustynnym niebem podczas pokazu tańca tanoura i tańca brzucha. Delektuj się wystawnym obiadem z daniami z grilla z nieograniczoną liczbą napojów bezalkoholowych i paleniem fajki wodnej.  Po zakończeniu wszystkich atrakcji i rozrywek światła w obozowisku zostaną zgaszone. Odpręż się w ciszy i spokoju i podziwiaj gwiazdy nad piaskami pustyni. Następnie udaj się do miejsca swojego zakwaterowania.

Abu Zabi: Całodniowa wycieczka do Al Ain z biletami wstępu i posiłkiem

Abu Zabi: Całodniowa wycieczka do Al Ain z biletami wstępu i posiłkiem

Wyrusz w hipnotyzującą całodniową podróż do Al Ain, miasta, które z dumą zachowuje swój tradycyjny urok jako miasto-ogród Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Ta wciągająca wycieczka oferuje czarującą mieszankę historii, naturalnego piękna i bogatych doświadczeń kulturowych. Al Ain, oaza położona pośród rozległej pustyni, szczyci się bujnymi zielonymi parkami i ogrodami, zapewniając wyraźny kontrast z suchym otoczeniem. Zacznij od poznania dziedzictwa regionu w Al Jahili Fort i Muzeum Pałacu Szejka Zayeda, które oferuje wgląd w przeszłość przywódców ZEA. Następnie podziwiaj starożytne kanały wodne Falaj, będące świadectwem ludzkiej pomysłowości w wykorzystywaniu cennej wody do utrzymania i rolnictwa w tym suchym krajobrazie. Wejdź na górę Jebel Hafeet i podziwiaj panoramiczne widoki na miasto Al Ain i jego okolice. Po drodze zanurz się w lokalnej kulturze, odkrywając tętniący życiem targ wielbłądów, na którym handluje się i podziwia szlachetne stworzenia pustyni. Ten tętniący życiem rynek jest świadectwem bogatych tradycji regionu. Przed końcem podróży zaspokój swoje podniebienie obiadem w formie bufetu w 4-gwiazdkowym hotelu z kuchnią międzynarodową.

Z Dubaju: Całodniowa wycieczka do Al Ain z obiadem

Z Dubaju: Całodniowa wycieczka do Al Ain z obiadem

Al Ain, tradycyjna siedziba szejków, jest prawdopodobnie najbardziej folklorystycznym z głównych miast Zjednoczonych Emiratów Arabskich, zakątkiem świat, który obejmuje dawną kulturę i tradycję w codziennym życiu miasta aż po dzień dzisiejszy. Obejmij całą bogatą kulturę które to miasto ma do zaoferowania, dołączając do naszej wycieczki linią szarą, która zabierze Cię po 1 godzinie do 1:30 jazdy do Al Ain. To jest w tej pięknej oazie będziesz mógł doświadczyć pustynnego życia w całej okazałości. Odwiedzimy największą w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. * 09:00 – Wyjazd z miejsca zbiórki * 10:45 – Wizyta w forcie Al Jahili * 11:25 – Wizyta w Muzeum Pałacu Szejka Zayeda * 11:50 – Oaza Al Ain (brama 2) * 12:40 - Lunch (al bawadi) * 13:50 - Wizyta na targu wielbłądów * 14:40 - Góra Jebel Hafeet i przystanek fotograficzny * 15:00 – Gorące źródło – Al Mubazzarah * 18:00 – Wywóz do centrum handlowego w Dubaju

Abu Zabi: Nocne safari na pustyni

Abu Zabi: Nocne safari na pustyni

Spędź jeden dzień i noc na pustyni i przeżyj pełny dreszczyk emocji! Weź udział w pustynnym wieczorze i uzyskaj prawdziwą ekspozycję na pustynne życie. Kemping jest atrakcyjnie i artystycznie zaprojektowany z arabską koncepcją i atmosferą. Tutaj możesz cieszyć się muzyką wraz z herbatą i arabską kawą. Ponadto można spróbować sheesha w różnych smakach; sprawi, że poczujesz się spokojny i pomoże Ci się zrelaksować. Możesz zwiedzać obóz we własnym tempie, ubrać się w tradycyjne arabskie stroje i dać się sfotografować. Nocne safari na pustyni to zabawne przeżycie, które obejmuje malowanie henną dla pań. Kuchnia międzynarodowa z grillem zaostrzy apetyt. Gdy wszystkie emocje opadną, usiądźcie razem i porozmawiajcie z ukochaną lub przyjaciółmi i cieszcie się rytmem pustynnej nocy. Kładziesz się spać, przypominając sobie wieczór spędzony na pustyni i przygotowujesz swój umysł, aby obudzić się rano i zobaczyć pustynne słońce. Po śniadaniu i podziwianiu wschodu słońca pożegnasz się z pustynnymi przygodami.

Transfer z lotniska Abu Zabi do hotelu lub odwrotnie

Transfer z lotniska Abu Zabi do hotelu lub odwrotnie

Po męczącym locie zrelaksuj się i nie martw się o swój przylot? Po prostu zarezerwuj prywatny transfer nowoczesnym, klimatyzowanym pojazdem do miejsca zakwaterowania lub wybranej lokalizacji. Twój zawodowy kierowca będzie czekał na Ciebie w strefie przylotów z tabliczką z nazwiskiem. Twój prywatny transfer może zabrać Cię między międzynarodowym lotniskiem w Abu Zabi a Twoim hotelem w mieście Abu Zabi, na wyspie Yas, Saadiyat, Anantara, Al Ain lub w Dubaju (lub odwrotnie). Usługi transferowe są dostępne 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu. Twój transfer zostanie potwierdzony w ciągu 24 godzin od rezerwacji, a otrzymasz kupon podróżny, który należy okazać kierowcy po przyjeździe (lub w przypadku transferów odlotowych w momencie odbioru z hotelu).

Wycieczka po mieście Al Ain z lunchem

Wycieczka po mieście Al Ain z lunchem

Wycieczka po mieście Al Ain to wciągająca eksploracja bogatej historii i tętniącej życiem kultury tego miasta. Wycieczka obejmuje szereg znaczących atrakcji, począwszy od Fortu Al-Jahili, historycznej budowli założonej w 1891 roku w celu ochrony plantatorów palm w oazie Al-Jahili. Później odegrał kluczową rolę w zabezpieczaniu szlaków górskich i utrzymywaniu pokoju między różnymi plemionami. Kolejną atrakcją jest Pałac Al Ain, pięknie zachowane muzeum w Abu Zabi. To historyczne miejsce było niegdyś rezydencją szejka Zayeda bin Sultana Al Nahyana, ojca założyciela Zjednoczonych Emiratów Arabskich i ich pierwszego prezydenta. Jego obecność tutaj aż do końca lat 60. XX wieku ma ogromne znaczenie historyczne. Wycieczka obejmuje również wizytę w spokojnej oazie Al Ain, zielonym raju o powierzchni 1200 hektarów, znanym jako „Zielone Miasto” Al Ain. To spokojne miejsce, w którym możesz połączyć się z naturą i zobaczyć tradycyjne praktyki nawadniania. Lunch serwowany jest w restauracji Ayla Bawadi w Al Ain, gdzie można delektować się autentyczną kuchnią Emiratów. Kolejnym niezwykłym przystankiem na trasie jest Jabal Hafeet, potężna góra na granicy ZEA i Omanu. Wznoszący się na imponującą wysokość 1249 metrów, jest najwyższym punktem w Abu Zabi i drugim co do wysokości w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Panoramiczne widoki ze szczytu po prostu zapierają dech w piersiach. Zielona Mubazzarah, u podnóża Jebel Hafit, to bujna oaza, która jest przykładem naturalnego piękna Al Ain. Jest to popularne miejsce na pikniki, rodzinne wycieczki i pełne przygód wędrówki w góry. Niektórzy odwiedzający decydują się nawet na rozbicie tu namiotu, zanurzając się w spokojnym otoczeniu. Wycieczka kończy się w strategicznie położonych domkach Green Mubazzarah Chalets, położonych u podnóża gór. Te domki oferują luksusowe zakwaterowanie, zapewniając spokojną ucieczkę od zgiełku miasta i łatwy dostęp do pięknej przyrody.

Z Dubaju: Al Ain Garden City - całodniowa wycieczka krajoznawcza

Z Dubaju: Al Ain Garden City - całodniowa wycieczka krajoznawcza

Ciesz się wspaniałym dniem, podziwiając zabytki pięknego, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO „Miasta Ogrodów” Al Ain. Po drodze obejrzyj fascynującą i ciągle zmieniającą się pustynną scenerię. Po przyjeździe odwiedź odnowiony Stary Pałac J.Ś. Szejka Zayeda, byłego władcy Abu Zabi i założyciela ZEA prezydenta. Następnie odwiedź wielokrotnie nagradzany fort Al Jahili, aby obejrzeć stałą wystawę poświęconą nieustraszonemu brytyjskiemu odkrywcy Wilfredowi Thesigerowi, który dwukrotnie przekroczył Pustą Dzielnicę Rub al-Khali w latach 40. XX wieku. Następnie udasz się do najstarszego Muzeum Narodowego Al Ain w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, aby odkryć artefakty z VI wieku pne Udaj się do dziedzictwa Al Ain Oasis, gdzie Twój przewodnik poinformuje Cię o Falaj, starożytnym podziemnym systemie nawadniającym. Następnie ciesz się sesją zdjęciową na lokalnym targu wielbłądów, największym w regionie, zanim zatrzymaj się na pyszny lunch. Później zatrzymasz się u podnóża góry Jebel Hafeet, aby zobaczyć popularne gorące źródła przed przyjemnym powrotem.

Z Dubaju: Wycieczka po mieście Al Ain

Z Dubaju: Wycieczka po mieście Al Ain

Wybierz się na wycieczkę, która zabierze Cię do najbardziej zielonego z emiratów - Al Ain. To "miasto ogród" szczyci się popularnym uniwersytetem, położonym 120 km od Dubaju. Przyjedź na miejsce i od razu podziwiaj bujne zielone farmy warzyw i palm daktylowych. Udaj się do następnego miejsca docelowego, największego targu wielbłądów w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, gdzie handlarze przyjeżdżają z całej Zatoki Perskiej, aby kupować i sprzedawać zwierzęta wyścigowe. Przyjedź do Ogrodów Hili, słynących z wykopalisk archeologicznych z trzeciego tysiąclecia p.n.e. i starożytnych grobowców. Udaj się w kierunku Muzeum Al Ain i oazy palmowej, aby zobaczyć tysiące palm typowych dla Arabii. Udaj się do Jebel Hafeet - najwyższej góry w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Oszałamiający widok z lotu ptaka z Jebel Hafeet i gorące źródła u podnóża góry zapewniają niezapomniane wrażenia zmysłowe. Zjedz pyszny lunch i zrób zakupy w centrum handlowym Al Ain przed powrotem do Dubaju.

Wycieczka po mieście Al Ain | Krajobrazy oazy, dziedzictwa i historii

Wycieczka po mieście Al Ain | Krajobrazy oazy, dziedzictwa i historii

Wyrusz w niezwykłą całodniową wycieczkę po Al Ain i zanurz się w jego urzekających atrakcjach. Fort Al Jahili: Wejdź do historii w forcie Al Jahili, urzekającej fortecy z końca XIX wieku. Jego imponująca architektura i misterne detale przeniosą Cię do minionej epoki. Wewnątrz zwiedzaj eksponaty podkreślające znaczenie fortu w ochronie regionu i poznaj lokalną kulturę i dziedzictwo, które reprezentuje. Oaza Al Ain: Odkryj spokojne piękno oazy Al Ain, wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Spaceruj zacienionymi ścieżkami otoczonymi bujnymi gajami palmowymi i rozkoszuj się spokojną atmosferą. Podziwiaj tradycyjny system nawadniania falaj, który podtrzymywał tę oazę od wieków, i zdobądź uznanie dla zrównoważonych praktyk rolniczych stosowanych w regionie. Jebel Hafeet Mountain: Wyrusz w malowniczą podróż na Jebel Hafeet, najwyższy szczyt Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Podczas wspinaczki podziwiaj zapierające dech w piersiach widoki na otaczający pustynny krajobraz i miasto Al Ain. Na szczycie góry zostaniesz nagrodzony panoramicznymi widokami, które rozciągają się jak okiem sięgnąć, dzięki czemu jest to idealne miejsce do fotografowania i refleksji. Targ wielbłądów: Poczuj tętniącą życiem energię targu wielbłądów, gdzie kupcy spotykają się, aby kupować i sprzedawać te wspaniałe stworzenia. Zobacz tętniącą życiem atmosferę, wejdź w interakcję z lokalnymi kupcami i dowiedz się o głęboko zakorzenionym znaczeniu wielbłądów w kulturze Emiratów. To wyjątkowe doświadczenie kulturowe, które zapewnia wgląd w tradycyjny sposób życia. Muzeum Pałacu Al Ain: Poznaj bogate Muzeum Pałacu Al Ain, niegdyś rezydencję szejka Zayeda bin Sultana Al Nahyana, pierwszego prezydenta Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Wejdź do świata rodziny królewskiej, podziwiając wykwintną architekturę i wystrój wnętrz. Odkryj rzeczy osobiste, artefakty i zdjęcia, które dają wgląd w życie i dziedzictwo szejka Zayeda i jego rodziny. Ta wszechstronna podróż przez Al Ain obiecuje połączenie historii, przyrody, kultury i niezapomnianych wspomnień.

Dubaj: Previa 7-miejscowy prywatny samochód do wynajęcia z kierowcą

Dubaj: Previa 7-miejscowy prywatny samochód do wynajęcia z kierowcą

Doświadcz najwyższej wygody zwiedzania Dubaju dzięki całodniowemu czarterowi prywatnego samochodu z kierowcą. Ciesz się klimatyzowanym komfortem, gdy jesteś szoferem do wybranych miejsc docelowych, eliminując potrzebę korzystania z taksówek lub transportu publicznego. Rozpocznij od wygodnego odbioru z hotelu w Dubaju, a następnie spokojnie zwiedzaj miasto w swoim prywatnym pojeździe. Usiądź wygodnie, zrelaksuj się i ciesz się luksusem spersonalizowanego transportu. Pod koniec dnia kierowca odwiezie Cię z powrotem do hotelu, zapewniając bezproblemowe i bezstresowe doświadczenie.

Często zadawane pytania dotyczące: Al-Ajn

Al-Ajn: Najciekawsze atrakcje

Al-Ajn: Wycieczki i bilety

Zjednoczone Emiraty Arabskie: Ciekawe miejsca

Al-Ajn: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Al-Ajn? Kliknij tutaj.

Al-Ajn: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.3
(367 recenzji)

zarezerwowaliśmy wycieczkę do Al ain. Zostaliśmy odebrani na czas z naszego hotelu. Widzieliśmy różne atrakcje, takie jak muzeum pałacowe, zoo i góra Jabel Hafeet. Bilal wyjaśnia nam wszystkie fakty dotyczące UE i historii. Był bardzo miły i był w stanie odpowiedzieć na wszystkie nasze pytania. Mieliśmy wystarczająco dużo czasu, aby odwiedzić wszystkie atrakcje. To była naprawdę zabawna i niesamowita wycieczka! Możemy polecić!

W grupie było tylko sześć osób, co było bardzo przyjemne. Przewodnik oprowadzał nas jedynie po poszczególnych atrakcjach. Wszystko zwiedziliśmy sami. Gorące źródła na końcu wycieczki są zamknięte od czasu Corony. Pewnie dlatego wyjątkowo długa przerwa na lunch, trwająca 1,5 godziny. Ale wycieczka jest nadal interesująca, ponieważ można dowiedzieć się trochę więcej o kraju.

Naprawdę podobała mi się ta wizyta. to zupełnie inne miasto niż Dubaj i Abu Zabi, ale warto je zobaczyć. jedyny problem musiałem poprosić o francuskojęzycznego przewodnika, ale on był anglojęzyczny, na szczęście bardzo miły, więc poświęcił czas, aby nas zrozumieć.

mieliśmy bardzo dobrego kierowcę i bardzo przyjaznego przewodnika. Wycieczka do Al Ain była bardzo różnorodna i ciekawa. Następnym razem odpowiedni byłby wygodny autokar dla dwóch osób.

Fantastyczna wycieczka do Al Ain, ja, mój mąż i nasz syn bardzo nam się podobało. Nasz przewodnik też był świetny.