Akureyri
Atrakcje na świeżym powietrzu

Atrakcje na świeżym powietrzu
Liczba znalezionych atrakcji: 60
Sortuj wg::

Nasze najbardziej polecane Akureyri Atrakcje na świeżym powietrzu

Akureyri: 3-godzinna klasyczna wycieczka z obserwacją wielorybów

1. Akureyri: 3-godzinna klasyczna wycieczka z obserwacją wielorybów

Przeżyj majestatyczne piękno humbanów Eyjafjord i innych organizmów morskich w ich naturalnym środowisku podczas rejsu z Akureyri. Posłuchaj komentarza przewodnika i odkryj, jak ciepło letniego słońca ożywia życie i mnóstwo pożywienia dla większych ssaków. Skorzystaj z usług specjalnie przeszkolonych przewodników obserwujących wieloryby, którzy są ekspertami w wykrywaniu zwierząt. Słuchaj, jak opowiadają o zachowaniu wielorybów i odpowiadaj na wszelkie pytania, które możesz mieć. Podróżuj na pokładzie jedynego specjalnie zmodyfikowanego, szybkiego statku do obserwacji wielorybów na Islandii. Może pomieścić 200 osób i zapewnia spektakularne widoki z platform widokowych w stylu kinowym. Zrelaksuj się na pokładzie łodzi i ciesz się dużą ilością miejsc wewnątrz i na zewnątrz. Kupuj napoje i przekąski po drodze w barze i kawiarni na pokładzie. Ciesz się przyjemną i wygodną jazdą, nawet przy dużej prędkości, i udostępniaj swoją przygodę na żywo w mediach społecznościowych dzięki bezpłatnemu Wi-Fi.

Z Akureyri: wycieczka po jeziorze Myvatn, kraterach i wodospadach

2. Z Akureyri: wycieczka po jeziorze Myvatn, kraterach i wodospadach

Podczas naszej wycieczki po jeziorze Myvatn, kraterach i wodospadach z Akureyri odkryjemy najważniejsze atrakcje tego magicznego regionu i jego wyjątkowy krajobraz. Region ten przez tysiąclecia doświadczał intensywnej aktywności wulkanicznej, która w fascynujący sposób ukształtowała i wpłynęła na krajobraz. Zatrzymujemy się przy wodzie Góðafoss, gdzie woda opada półkolem o szerokości 30 m. Kontrast między pieniącymi się gniewnymi opadami a czarną skałą wulkaniczną jest naprawdę uderzający. Góðafoss, czyli wodospady bogów, symbolizuje odejście od czczenia pogańskich bogów i wyznawanie chrześcijaństwa. Eksplorujemy niezwykłe pseudokratery otaczające jezioro Mývatn. Te liczne trawiaste pagórki nie są kraterami wulkanicznymi. Żadna lawa nie wypluła ani nie płynęła dla nich. Raczej powstały, gdy lawa wpłynęła na tereny podmokłe graniczące z jeziorem. Spotkanie wrzącej magmy i wód jeziora spowodowało eksplozję pary wodnej w tutejszej ziemi, nadając im kształt krateru. Lubimy spacerować po polach lawy Dimmuborgir i podziwiać wyraźne i dziwne formacje lawy. Na Islandii dzieci często widzą kształty przypominające trolle w skale lawy. Námaskarð to jałowy krajobraz naznaczony wrzącą wodą geotermalną z basenami błotnymi. Poczuj silny zapach siarki, który unosi się tutaj w powietrzu, ale pamiętaj, aby trzymać się oznakowanych ścieżek spacerowych. Po tym cudownym dniu zwiedzania Mývatn, wracamy do Akureyri i zawieziemy Cię w to samo miejsce, w którym rano wyruszyłeś na wycieczkę. Jesteśmy przekonani, że pokochasz dzień spędzony z nami i zabierzesz ze sobą wspaniałe wspomnienia z Islandii.

Árskógssandur: Wycieczka łodzią na obserwację wielorybów

3. Árskógssandur: Wycieczka łodzią na obserwację wielorybów

Malownicza wioska Árskógssandur położona jest na zachodnim brzegu Eyjafjörður na Islandii i oferuje zapierające dech w piersiach widoki na okoliczne góry i spokojne wody fiordu. Eyjafjörður to siedlisko sprzyjające życiu morskiemu, tak sprzyjające, że podczas wszystkich tych wycieczek w 2016 roku widziano wieloryby. Podczas tej wycieczki z obserwacją wielorybów będziesz łaskawie szybować po spokojnych morzach Eyjafjörður pod okiem i wiedzą wykwalifikowanej załogi. Ta trasa trwa około dwóch i pół godziny. Ta wycieczka daje wyjątkową i wyjątkową okazję do kontaktu ze wspaniałą przyrodą występującą na północy Islandii, w szczególności z majestatycznymi wielorybami i ptakami morskimi. Punkt zameldowania znajduje się w recepcji hotelu Kaldi.

Islandia: Kompletny audioprzewodnik po wyspie do samodzielnego zwiedzania

4. Islandia: Kompletny audioprzewodnik po wyspie do samodzielnego zwiedzania

Po dokonaniu rezerwacji otrzymasz od nas osobną wiadomość e-mail z instrukcjami dotyczącymi instalacji aplikacji i przewodnika! Możesz zignorować wiadomość e-mail z biletem z Get Your Guide. Sprawdź również folder spamu pod kątem naszych wiadomości e-mail i skontaktuj się z nami, jeśli coś nie działa! Dzięki kompletnemu audioprzewodnikowi Iceland otrzymasz wszystkie informacje, które w innym przypadku przekazałby Ci przewodnik. Korzystając z GPS, aplikacja rozpoznaje, gdzie jesteś podczas podróży w obie strony i zapewnia ekscytujące informacje we właściwych miejscach. Dzięki temu nic nie stoi na przeszkodzie, abyś wybrał się na indywidualną wycieczkę wynajętym samochodem. Twój cyfrowy przewodnik po Islandii i całej wyspie ognia i lodu! Ten audioprzewodnik oferuje ponad 340 stacji (7,5 godziny odtwarzania) z informacjami o kraju, ludziach i zabytkach we wszystkich częściach kraju. Obejmuje on nie tylko obwodnicę i Złoty Krąg, ale także półwyspy Reykjanes i Snaefellsnes, wyspy Westman, wschodnie i zachodnie fiordy oraz dzikie islandzkie wyżyny.

Akureyri: 2-godzinna ekspresowa obserwacja wielorybów przez łódź motorową RIB

5. Akureyri: 2-godzinna ekspresowa obserwacja wielorybów przez łódź motorową RIB

Ciesz się 2-godzinną wycieczką obserwującą wieloryby i ptaki, zaczynając od pływającego molo w Akureyri. Doświadcz i zbliż się do niesamowitych humbaków w Eyjafjord, zaczynając od stolicy północnej Islandii, Akureyri. Mając tylko 12 pasażerów na każdej łodzi, weź udział w przygodzie życia podczas intymnej wycieczki z obserwacją wielorybów.   Specjalnie wykonane łodzie RIB pozwalają zbliżyć się do wielorybów i dzikiej przyrody niż jakakolwiek inna łódź. RIBy to szybkie i małe łodzie, które również szybciej dotrą do wielorybów i pokryją większy obszar podczas poszukiwania dzikiego życia. Oznacza to większą szansę na dostrzeżenie wielorybów, delfinów i ptaków bez zakłócania ich naturalnego środowiska. Jeśli masz pasję do natury i zamiłowanie do przygody, ta wycieczka jest dla Ciebie.

Akureyri: Łaźnie przyrodnicze Mývatn i wycieczka do wodospadu Goðafoss

6. Akureyri: Łaźnie przyrodnicze Mývatn i wycieczka do wodospadu Goðafoss

Podczas tej wspaniałej 6-godzinnej wycieczki z Akureyri odwiedź niektóre z najważniejszych atrakcji północnej Islandii i ciesz się kwintesencją islandzkich wrażeń, zanurzając się na świeżym powietrzu w naturalnie podgrzewanych wodach geotermalnych gorących źródeł. Twoja wycieczka rozpoczyna się w terminalu statków wycieczkowych w Akureyri. Nasz harmonogram wycieczek jest dostosowany do czasu dokowania, więc nie musisz się martwić, że wrócisz późno do doków. Zapewniamy również suchy prowiant, abyśmy mogli poświęcić więcej czasu na zwiedzanie. Możesz wybrać między kurczakiem a wegańskim suchym prowiantem. Po prostu powiedz swojemu przewodnikowi na początku wycieczki. Pierwszym przystankiem tego dnia jest malownicze otoczenie wodospadu Góðdafoss. Wodospad jest bardziej kręty niż wysoki i zakrzywia się w kształcie półksiężyca. Góðafoss jest godne uwagi ze względu na symboliczną rolę w historii Islandii, kiedy lokalny wódz wrzucił do wodospadu swoje pogańskie posągi, przedstawiające moment przyjęcia przez Islandczyków chrześcijaństwa. Kontynuujemy podróż nad jezioro Mývatn i oglądamy ten wyjątkowy krajobraz ze specjalnego punktu widokowego. Obszar Mývatn i jego dziwny krajobraz zostały mocno dotknięte siłami wulkanicznymi, a starożytne erupcje doprowadziły do powstania pseudokraterów rozsianych po jeziorze i okolicach. Punktem kulminacyjnym dnia jest prawdopodobnie nasza wizyta w Mývatn Nature Baths, błękitnej lagunie na północy. Woda tutaj jest naturalnie podgrzewana przez siły geotermalne pod powierzchnią i mówi się, że ma właściwości lecznicze. Wypoczywaj i relaksuj się w różnych basenach i podziwiaj spektakularne widoki na Mývatn. Nasz ostatni przystanek tego dnia to obszar geotermalny Námaskarð. Tutaj rozsiane są baseny błotne i gorące baseny. W okolicy unosi się para i zapach siarki. Ten jałowy krajobraz wydaje się zupełnie oddalony od zielonych kraterów na jeziorze Mývatn. Wracamy do Akureyri, a nasza wycieczka kończy się na twoim statku wycieczkowym.

Z Akureyri: jednodniowa wycieczka z przewodnikiem po Diamentowym Kręgu i lunchem

7. Z Akureyri: jednodniowa wycieczka z przewodnikiem po Diamentowym Kręgu i lunchem

Poznaj najważniejsze atrakcje przyrodnicze wzdłuż islandzkiej Trasy Diamentowego Kręgu podczas jednodniowej wycieczki z przewodnikiem z Akureyri. Zobacz wodospady w Dettifoss, odwiedź uroczą nadmorską wioskę Húsavík i wiele więcej. Wsiądź do wygodnego, klimatyzowanego autobusu na terminalu statków wycieczkowych w Akureyri i przygotuj się na cały dzień zwiedzania. Twój pierwszy przystanek, wodospad Goðafoss. Podziwiaj potężne wodospady i obserwuj, jak woda spada kaskadą z wysokości 12 metrów. Wykorzystaj w pełni szlaki piesze, podziwiając widoki na wodospady z kilku różnych punktów widokowych. Następnie udaj się do kanionu Ásbyrgi, doliny w kształcie podkowy otoczonej pionowymi klifami, a następnie udaj się do wodospadu Dettifoss, drugiego co do wielkości wodospadu na Islandii pod względem objętości. > Zrób sobie przerwę od dramatycznych krajobrazów Islandii, odwiedzając idylliczną wioskę Húsavík i zobacz miejski kościół. Położony w samym sercu wioski, ten mały drewniany kościółek jest uważany za jeden z najpiękniejszych w kraju. Wskocz z powrotem na pokład autobusu i udaj się do punktu widokowego na klifie Tjörnes na północ od Húsavík, aby podziwiać fantastyczne panoramiczne widoki na morze i fiord Öxarfjörður. Stąd udaj się do obszaru gorących źródeł Námaskarð, aby dowiedzieć się o starożytnych erupcjach wulkanów w tym kraju i zobaczyć na własne oczy wpływ trwającej aktywności geotermalnej. Zakończ wycieczkę, mijając kultowe jezioro Mývatn, słynące z piękna i dziwnego krajobrazu, w drodze powrotnej do terminalu statków wycieczkowych, gdzie dobiegnie końca Twoja islandzka przygoda.

Akureyri: Goðafoss, Laufas i wycieczka po świątecznym domu

8. Akureyri: Goðafoss, Laufas i wycieczka po świątecznym domu

Wyrusz w czarującą podróż przez fascynujące krajobrazy i bogatą historię Islandii. Podczas wycieczki kompetentni przewodnicy będą opowiadać historie Islandczyków, ich dziedzictwa, humoru i lokalnych tradycji, dzięki czemu będzie to idealna przygoda dla rodzin i każdego, kto szuka niezapomnianej eksploracji ukrytych skarbów Islandii. Rozpocznij swoją podróż od wizyty nad malowniczym wodospadem Goðafoss, gdzie Twój kompetentny przewodnik opowie o Islandczykach, ich dziedzictwie, humorze i okolicy, odpowiadając na wszelkie pytania. Po zwiedzeniu wodospadu udamy się do zabytkowego domu Old Turf Laufas, a następnie udamy się do Magicznego Domu Bożego Narodzenia, dzięki czemu będzie to świetna wycieczka dla rodzin. Goðafoss, położone w lodowcowej rzece Skjálfandafljót, ma wielkie znaczenie w historii Islandii. Legenda głosi, że miejscowy wódz o imieniu Þorgeir wrzucił do wodospadu posągi pogańskich bogów po tym, jak naród przyjął chrześcijaństwo. Stąd nazwa Goðafoss oznacza „wodospad bogów”. Położony u ujścia rzeki Fnjóská w Eyjafjörður, Laufás jest przykładem bogatej plebanii z dawnych czasów. Stary drewniany budynek pokryty darnią pochodzi ze średniowiecza, a obecny budynek wzniesiono w latach 1860-1877. Podczas eksploracji różnych pomieszczeń i przejść znajdziesz artefakty z domu Laufásów i sąsiednich gospodarstw, które pozwolą ci dowiedzieć się, jak żyli Islandczycy do początku XX wieku. W kościele w Laufás znajduje się ambona z 1698 roku, która jest skromnym, ale pięknym przykładem tradycyjnych islandzkich kościołów. Bożonarodzeniowy Domek, całoroczna atrakcja, niczym scena z bajki, zachwyca swoim magicznym ogrodem. Wewnątrz powita Cię kominek z bali oraz świąteczne piosenki i zapachy, nawet w miesiącach letnich. Koniecznie odszukaj ukrytą w jaskini trollową matkę islandzkiego chłopca Yule (Gryla). Dom Bożonarodzeniowy i jego sklep są przepełnione świąteczną magią, zapewniając wspaniałe wrażenia wszystkim odwiedzającym. Po powrocie do miasta czeka Cię krótka wycieczka krajoznawcza po Akureyri, która zakończy tę wciągającą wycieczkę.

Akureyri: Wycieczka tyrolką

9. Akureyri: Wycieczka tyrolką

Glerárgil (Kanion Szklanej Rzeki) biegnie prosto przez Akureyri, skutecznie przecinając miasto na pół. Możesz przeprawić się przez rzekę mostem lub tyrolką. Preferujemy Zipline! Nasz szlak przygodowy z pięcioma tyrolkami i lekkimi wędrówkami prowadzi przez niedostępny w inny sposób obszar kanionu. Wszystkie nasze tyrolki prowadzą przez rzekę, ale różnią się długością, prędkością i lokalizacją. Wycieczka jest odpowiednia dla całej rodziny, grupy przyjaciół, par i osób podróżujących samotnie. Każdy, kto szuka poczucia wolności i ekscytacji. Spotykamy się w naszej bazie w mieście Akureyri, łatwo dostępnym pieszo lub samochodem. Nasi przewodnicy pomogą Ci założyć sprzęt ochronny i poinformują Cię o wycieczce i kwestiach bezpieczeństwa. Z bazy idziemy 2-3 min. do pierwszej tyrolki. Jeden z przewodników najpierw przejeżdża przez rzekę i przygotowuje się do powitania na platformie do lądowania. Drugi przewodnik zabezpiecza cię na tyrolce. Po drugiej stronie idziemy 2 min. do następnego tyrolki i tak dalej przez 5 tyrolek. Pod koniec piątej i ostatniej tyrolki powrót do bazy zajmuje ok. 10 minut. Cała wycieczka trwa od 1 do 2 godzin, w zależności od wielkości i poziomu grupy. Kiedy wrócimy do bazy, nasi przewodnicy ponownie pomogą ci zdjąć sprzęt ochronny.

Wycieczka do wodospadu Goðafoss z portu Akureyri

10. Wycieczka do wodospadu Goðafoss z portu Akureyri

Wyrusz w inspirującą wycieczkę autokarową z portu Akureyri do majestatycznego wodospadu Goðafoss, przygotowanego specjalnie dla pasażerów statków wycieczkowych pragnących 2-godzinnej i 30-minutowej przygody przez cuda północy Islandii. Ta wycieczka bez przewodnika umożliwia zwiedzanie we własnym tempie, jednocześnie ciesząc się pouczającą lekturą i materiałami audio dostępnymi w języku angielskim, niemieckim, francuskim i hiszpańskim. Twoja podróż rozpoczyna się w momencie zejścia ze statku wycieczkowego i wejścia do przestronnego i wygodnego autokaru, który zabierze Cię w niezapomniane wrażenia. Wypływając z portu Akureyri, będziesz mieć dostęp do informacyjnych materiałów do czytania w wielu językach, dzięki czemu lepiej zrozumiesz miejsca docelowe, które napotkasz. Najważniejszym punktem wycieczki jest zapierający dech w piersiach wodospad Goðafoss, często nazywany „wodospadem bogów”. Podziwiaj potężną kaskadę i bujną zieleń, jednocześnie poznając legendy z epoki Wikingów, które nadają temu miejscu znaczenie kulturowe. Gdy Twoja wycieczka autokarowa dobiegnie końca, zadbamy o to, abyś bezpiecznie wrócił do portu statków wycieczkowych w Akureyri, dając Ci wystarczająco dużo czasu na ponowne dołączenie do statku wycieczkowego w celu wypłynięcia. Oferujemy również transport do Forest Lagoon, Ogrodu Botanicznego Akureyri i centrum miasta Akureyri, jeśli chcesz cieszyć się wolnym czasem przed wypłynięciem statku. Wszystko to znajduje się w odległości krótkiego spaceru od portu statków wycieczkowych. Obiekt Forest Lagoon zapewnia bezpłatny transport z powrotem do portu Akureyri.

Akureyri

Akureyri

Nasze najbardziej polecane Akureyri Atrakcje na świeżym powietrzu

Akureyri: 3-godzinna klasyczna wycieczka z obserwacją wielorybów

Akureyri: 3-godzinna klasyczna wycieczka z obserwacją wielorybów

Przeżyj majestatyczne piękno humbanów Eyjafjord i innych organizmów morskich w ich naturalnym środowisku podczas rejsu z Akureyri. Posłuchaj komentarza przewodnika i odkryj, jak ciepło letniego słońca ożywia życie i mnóstwo pożywienia dla większych ssaków. Skorzystaj z usług specjalnie przeszkolonych przewodników obserwujących wieloryby, którzy są ekspertami w wykrywaniu zwierząt. Słuchaj, jak opowiadają o zachowaniu wielorybów i odpowiadaj na wszelkie pytania, które możesz mieć. Podróżuj na pokładzie jedynego specjalnie zmodyfikowanego, szybkiego statku do obserwacji wielorybów na Islandii. Może pomieścić 200 osób i zapewnia spektakularne widoki z platform widokowych w stylu kinowym. Zrelaksuj się na pokładzie łodzi i ciesz się dużą ilością miejsc wewnątrz i na zewnątrz. Kupuj napoje i przekąski po drodze w barze i kawiarni na pokładzie. Ciesz się przyjemną i wygodną jazdą, nawet przy dużej prędkości, i udostępniaj swoją przygodę na żywo w mediach społecznościowych dzięki bezpłatnemu Wi-Fi.

Z Akureyri: wycieczka po jeziorze Myvatn, kraterach i wodospadach

Z Akureyri: wycieczka po jeziorze Myvatn, kraterach i wodospadach

Podczas naszej wycieczki po jeziorze Myvatn, kraterach i wodospadach z Akureyri odkryjemy najważniejsze atrakcje tego magicznego regionu i jego wyjątkowy krajobraz. Region ten przez tysiąclecia doświadczał intensywnej aktywności wulkanicznej, która w fascynujący sposób ukształtowała i wpłynęła na krajobraz. Zatrzymujemy się przy wodzie Góðafoss, gdzie woda opada półkolem o szerokości 30 m. Kontrast między pieniącymi się gniewnymi opadami a czarną skałą wulkaniczną jest naprawdę uderzający. Góðafoss, czyli wodospady bogów, symbolizuje odejście od czczenia pogańskich bogów i wyznawanie chrześcijaństwa. Eksplorujemy niezwykłe pseudokratery otaczające jezioro Mývatn. Te liczne trawiaste pagórki nie są kraterami wulkanicznymi. Żadna lawa nie wypluła ani nie płynęła dla nich. Raczej powstały, gdy lawa wpłynęła na tereny podmokłe graniczące z jeziorem. Spotkanie wrzącej magmy i wód jeziora spowodowało eksplozję pary wodnej w tutejszej ziemi, nadając im kształt krateru. Lubimy spacerować po polach lawy Dimmuborgir i podziwiać wyraźne i dziwne formacje lawy. Na Islandii dzieci często widzą kształty przypominające trolle w skale lawy. Námaskarð to jałowy krajobraz naznaczony wrzącą wodą geotermalną z basenami błotnymi. Poczuj silny zapach siarki, który unosi się tutaj w powietrzu, ale pamiętaj, aby trzymać się oznakowanych ścieżek spacerowych. Po tym cudownym dniu zwiedzania Mývatn, wracamy do Akureyri i zawieziemy Cię w to samo miejsce, w którym rano wyruszyłeś na wycieczkę. Jesteśmy przekonani, że pokochasz dzień spędzony z nami i zabierzesz ze sobą wspaniałe wspomnienia z Islandii.

Árskógssandur: Wycieczka łodzią na obserwację wielorybów

Árskógssandur: Wycieczka łodzią na obserwację wielorybów

Malownicza wioska Árskógssandur położona jest na zachodnim brzegu Eyjafjörður na Islandii i oferuje zapierające dech w piersiach widoki na okoliczne góry i spokojne wody fiordu. Eyjafjörður to siedlisko sprzyjające życiu morskiemu, tak sprzyjające, że podczas wszystkich tych wycieczek w 2016 roku widziano wieloryby. Podczas tej wycieczki z obserwacją wielorybów będziesz łaskawie szybować po spokojnych morzach Eyjafjörður pod okiem i wiedzą wykwalifikowanej załogi. Ta trasa trwa około dwóch i pół godziny. Ta wycieczka daje wyjątkową i wyjątkową okazję do kontaktu ze wspaniałą przyrodą występującą na północy Islandii, w szczególności z majestatycznymi wielorybami i ptakami morskimi. Punkt zameldowania znajduje się w recepcji hotelu Kaldi.

Islandia: Kompletny audioprzewodnik po wyspie do samodzielnego zwiedzania

Islandia: Kompletny audioprzewodnik po wyspie do samodzielnego zwiedzania

Po dokonaniu rezerwacji otrzymasz od nas osobną wiadomość e-mail z instrukcjami dotyczącymi instalacji aplikacji i przewodnika! Możesz zignorować wiadomość e-mail z biletem z Get Your Guide. Sprawdź również folder spamu pod kątem naszych wiadomości e-mail i skontaktuj się z nami, jeśli coś nie działa! Dzięki kompletnemu audioprzewodnikowi Iceland otrzymasz wszystkie informacje, które w innym przypadku przekazałby Ci przewodnik. Korzystając z GPS, aplikacja rozpoznaje, gdzie jesteś podczas podróży w obie strony i zapewnia ekscytujące informacje we właściwych miejscach. Dzięki temu nic nie stoi na przeszkodzie, abyś wybrał się na indywidualną wycieczkę wynajętym samochodem. Twój cyfrowy przewodnik po Islandii i całej wyspie ognia i lodu! Ten audioprzewodnik oferuje ponad 340 stacji (7,5 godziny odtwarzania) z informacjami o kraju, ludziach i zabytkach we wszystkich częściach kraju. Obejmuje on nie tylko obwodnicę i Złoty Krąg, ale także półwyspy Reykjanes i Snaefellsnes, wyspy Westman, wschodnie i zachodnie fiordy oraz dzikie islandzkie wyżyny.

Akureyri: 2-godzinna ekspresowa obserwacja wielorybów przez łódź motorową RIB

Akureyri: 2-godzinna ekspresowa obserwacja wielorybów przez łódź motorową RIB

Ciesz się 2-godzinną wycieczką obserwującą wieloryby i ptaki, zaczynając od pływającego molo w Akureyri. Doświadcz i zbliż się do niesamowitych humbaków w Eyjafjord, zaczynając od stolicy północnej Islandii, Akureyri. Mając tylko 12 pasażerów na każdej łodzi, weź udział w przygodzie życia podczas intymnej wycieczki z obserwacją wielorybów.   Specjalnie wykonane łodzie RIB pozwalają zbliżyć się do wielorybów i dzikiej przyrody niż jakakolwiek inna łódź. RIBy to szybkie i małe łodzie, które również szybciej dotrą do wielorybów i pokryją większy obszar podczas poszukiwania dzikiego życia. Oznacza to większą szansę na dostrzeżenie wielorybów, delfinów i ptaków bez zakłócania ich naturalnego środowiska. Jeśli masz pasję do natury i zamiłowanie do przygody, ta wycieczka jest dla Ciebie.

Akureyri: Łaźnie przyrodnicze Mývatn i wycieczka do wodospadu Goðafoss

Akureyri: Łaźnie przyrodnicze Mývatn i wycieczka do wodospadu Goðafoss

Podczas tej wspaniałej 6-godzinnej wycieczki z Akureyri odwiedź niektóre z najważniejszych atrakcji północnej Islandii i ciesz się kwintesencją islandzkich wrażeń, zanurzając się na świeżym powietrzu w naturalnie podgrzewanych wodach geotermalnych gorących źródeł. Twoja wycieczka rozpoczyna się w terminalu statków wycieczkowych w Akureyri. Nasz harmonogram wycieczek jest dostosowany do czasu dokowania, więc nie musisz się martwić, że wrócisz późno do doków. Zapewniamy również suchy prowiant, abyśmy mogli poświęcić więcej czasu na zwiedzanie. Możesz wybrać między kurczakiem a wegańskim suchym prowiantem. Po prostu powiedz swojemu przewodnikowi na początku wycieczki. Pierwszym przystankiem tego dnia jest malownicze otoczenie wodospadu Góðdafoss. Wodospad jest bardziej kręty niż wysoki i zakrzywia się w kształcie półksiężyca. Góðafoss jest godne uwagi ze względu na symboliczną rolę w historii Islandii, kiedy lokalny wódz wrzucił do wodospadu swoje pogańskie posągi, przedstawiające moment przyjęcia przez Islandczyków chrześcijaństwa. Kontynuujemy podróż nad jezioro Mývatn i oglądamy ten wyjątkowy krajobraz ze specjalnego punktu widokowego. Obszar Mývatn i jego dziwny krajobraz zostały mocno dotknięte siłami wulkanicznymi, a starożytne erupcje doprowadziły do powstania pseudokraterów rozsianych po jeziorze i okolicach. Punktem kulminacyjnym dnia jest prawdopodobnie nasza wizyta w Mývatn Nature Baths, błękitnej lagunie na północy. Woda tutaj jest naturalnie podgrzewana przez siły geotermalne pod powierzchnią i mówi się, że ma właściwości lecznicze. Wypoczywaj i relaksuj się w różnych basenach i podziwiaj spektakularne widoki na Mývatn. Nasz ostatni przystanek tego dnia to obszar geotermalny Námaskarð. Tutaj rozsiane są baseny błotne i gorące baseny. W okolicy unosi się para i zapach siarki. Ten jałowy krajobraz wydaje się zupełnie oddalony od zielonych kraterów na jeziorze Mývatn. Wracamy do Akureyri, a nasza wycieczka kończy się na twoim statku wycieczkowym.

Z Akureyri: jednodniowa wycieczka z przewodnikiem po Diamentowym Kręgu i lunchem

Z Akureyri: jednodniowa wycieczka z przewodnikiem po Diamentowym Kręgu i lunchem

Poznaj najważniejsze atrakcje przyrodnicze wzdłuż islandzkiej Trasy Diamentowego Kręgu podczas jednodniowej wycieczki z przewodnikiem z Akureyri. Zobacz wodospady w Dettifoss, odwiedź uroczą nadmorską wioskę Húsavík i wiele więcej. Wsiądź do wygodnego, klimatyzowanego autobusu na terminalu statków wycieczkowych w Akureyri i przygotuj się na cały dzień zwiedzania. Twój pierwszy przystanek, wodospad Goðafoss. Podziwiaj potężne wodospady i obserwuj, jak woda spada kaskadą z wysokości 12 metrów. Wykorzystaj w pełni szlaki piesze, podziwiając widoki na wodospady z kilku różnych punktów widokowych. Następnie udaj się do kanionu Ásbyrgi, doliny w kształcie podkowy otoczonej pionowymi klifami, a następnie udaj się do wodospadu Dettifoss, drugiego co do wielkości wodospadu na Islandii pod względem objętości. > Zrób sobie przerwę od dramatycznych krajobrazów Islandii, odwiedzając idylliczną wioskę Húsavík i zobacz miejski kościół. Położony w samym sercu wioski, ten mały drewniany kościółek jest uważany za jeden z najpiękniejszych w kraju. Wskocz z powrotem na pokład autobusu i udaj się do punktu widokowego na klifie Tjörnes na północ od Húsavík, aby podziwiać fantastyczne panoramiczne widoki na morze i fiord Öxarfjörður. Stąd udaj się do obszaru gorących źródeł Námaskarð, aby dowiedzieć się o starożytnych erupcjach wulkanów w tym kraju i zobaczyć na własne oczy wpływ trwającej aktywności geotermalnej. Zakończ wycieczkę, mijając kultowe jezioro Mývatn, słynące z piękna i dziwnego krajobrazu, w drodze powrotnej do terminalu statków wycieczkowych, gdzie dobiegnie końca Twoja islandzka przygoda.

Akureyri: Goðafoss, Laufas i wycieczka po świątecznym domu

Akureyri: Goðafoss, Laufas i wycieczka po świątecznym domu

Wyrusz w czarującą podróż przez fascynujące krajobrazy i bogatą historię Islandii. Podczas wycieczki kompetentni przewodnicy będą opowiadać historie Islandczyków, ich dziedzictwa, humoru i lokalnych tradycji, dzięki czemu będzie to idealna przygoda dla rodzin i każdego, kto szuka niezapomnianej eksploracji ukrytych skarbów Islandii. Rozpocznij swoją podróż od wizyty nad malowniczym wodospadem Goðafoss, gdzie Twój kompetentny przewodnik opowie o Islandczykach, ich dziedzictwie, humorze i okolicy, odpowiadając na wszelkie pytania. Po zwiedzeniu wodospadu udamy się do zabytkowego domu Old Turf Laufas, a następnie udamy się do Magicznego Domu Bożego Narodzenia, dzięki czemu będzie to świetna wycieczka dla rodzin. Goðafoss, położone w lodowcowej rzece Skjálfandafljót, ma wielkie znaczenie w historii Islandii. Legenda głosi, że miejscowy wódz o imieniu Þorgeir wrzucił do wodospadu posągi pogańskich bogów po tym, jak naród przyjął chrześcijaństwo. Stąd nazwa Goðafoss oznacza „wodospad bogów”. Położony u ujścia rzeki Fnjóská w Eyjafjörður, Laufás jest przykładem bogatej plebanii z dawnych czasów. Stary drewniany budynek pokryty darnią pochodzi ze średniowiecza, a obecny budynek wzniesiono w latach 1860-1877. Podczas eksploracji różnych pomieszczeń i przejść znajdziesz artefakty z domu Laufásów i sąsiednich gospodarstw, które pozwolą ci dowiedzieć się, jak żyli Islandczycy do początku XX wieku. W kościele w Laufás znajduje się ambona z 1698 roku, która jest skromnym, ale pięknym przykładem tradycyjnych islandzkich kościołów. Bożonarodzeniowy Domek, całoroczna atrakcja, niczym scena z bajki, zachwyca swoim magicznym ogrodem. Wewnątrz powita Cię kominek z bali oraz świąteczne piosenki i zapachy, nawet w miesiącach letnich. Koniecznie odszukaj ukrytą w jaskini trollową matkę islandzkiego chłopca Yule (Gryla). Dom Bożonarodzeniowy i jego sklep są przepełnione świąteczną magią, zapewniając wspaniałe wrażenia wszystkim odwiedzającym. Po powrocie do miasta czeka Cię krótka wycieczka krajoznawcza po Akureyri, która zakończy tę wciągającą wycieczkę.

Akureyri: Wycieczka tyrolką

Akureyri: Wycieczka tyrolką

Glerárgil (Kanion Szklanej Rzeki) biegnie prosto przez Akureyri, skutecznie przecinając miasto na pół. Możesz przeprawić się przez rzekę mostem lub tyrolką. Preferujemy Zipline! Nasz szlak przygodowy z pięcioma tyrolkami i lekkimi wędrówkami prowadzi przez niedostępny w inny sposób obszar kanionu. Wszystkie nasze tyrolki prowadzą przez rzekę, ale różnią się długością, prędkością i lokalizacją. Wycieczka jest odpowiednia dla całej rodziny, grupy przyjaciół, par i osób podróżujących samotnie. Każdy, kto szuka poczucia wolności i ekscytacji. Spotykamy się w naszej bazie w mieście Akureyri, łatwo dostępnym pieszo lub samochodem. Nasi przewodnicy pomogą Ci założyć sprzęt ochronny i poinformują Cię o wycieczce i kwestiach bezpieczeństwa. Z bazy idziemy 2-3 min. do pierwszej tyrolki. Jeden z przewodników najpierw przejeżdża przez rzekę i przygotowuje się do powitania na platformie do lądowania. Drugi przewodnik zabezpiecza cię na tyrolce. Po drugiej stronie idziemy 2 min. do następnego tyrolki i tak dalej przez 5 tyrolek. Pod koniec piątej i ostatniej tyrolki powrót do bazy zajmuje ok. 10 minut. Cała wycieczka trwa od 1 do 2 godzin, w zależności od wielkości i poziomu grupy. Kiedy wrócimy do bazy, nasi przewodnicy ponownie pomogą ci zdjąć sprzęt ochronny.

Wycieczka do wodospadu Goðafoss z portu Akureyri

Wycieczka do wodospadu Goðafoss z portu Akureyri

Wyrusz w inspirującą wycieczkę autokarową z portu Akureyri do majestatycznego wodospadu Goðafoss, przygotowanego specjalnie dla pasażerów statków wycieczkowych pragnących 2-godzinnej i 30-minutowej przygody przez cuda północy Islandii. Ta wycieczka bez przewodnika umożliwia zwiedzanie we własnym tempie, jednocześnie ciesząc się pouczającą lekturą i materiałami audio dostępnymi w języku angielskim, niemieckim, francuskim i hiszpańskim. Twoja podróż rozpoczyna się w momencie zejścia ze statku wycieczkowego i wejścia do przestronnego i wygodnego autokaru, który zabierze Cię w niezapomniane wrażenia. Wypływając z portu Akureyri, będziesz mieć dostęp do informacyjnych materiałów do czytania w wielu językach, dzięki czemu lepiej zrozumiesz miejsca docelowe, które napotkasz. Najważniejszym punktem wycieczki jest zapierający dech w piersiach wodospad Goðafoss, często nazywany „wodospadem bogów”. Podziwiaj potężną kaskadę i bujną zieleń, jednocześnie poznając legendy z epoki Wikingów, które nadają temu miejscu znaczenie kulturowe. Gdy Twoja wycieczka autokarowa dobiegnie końca, zadbamy o to, abyś bezpiecznie wrócił do portu statków wycieczkowych w Akureyri, dając Ci wystarczająco dużo czasu na ponowne dołączenie do statku wycieczkowego w celu wypłynięcia. Oferujemy również transport do Forest Lagoon, Ogrodu Botanicznego Akureyri i centrum miasta Akureyri, jeśli chcesz cieszyć się wolnym czasem przed wypłynięciem statku. Wszystko to znajduje się w odległości krótkiego spaceru od portu statków wycieczkowych. Obiekt Forest Lagoon zapewnia bezpłatny transport z powrotem do portu Akureyri.

Często zadawane pytania dot. atrakcji typu Atrakcje na świeżym powietrzu w: Akureyri

Oprócz atrakcji typu Atrakcje na świeżym powietrzu jakie jeszcze atrakcje warto odwiedzić w: Akureyri?

W: Akureyri są jeszcze następujące atrakcje warte zobaczenia:

Akureyri: Najciekawsze atrakcje

Akureyri: Wycieczki i bilety

Islandia: Ciekawe miejsca

Akureyri: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Akureyri? Kliknij tutaj.