Akra – nasze najbardziej polecane atrakcje

Akra: wycieczka z przewodnikiem po mieście z lunchem

1. Akra: wycieczka z przewodnikiem po mieście z lunchem

Dołącz do wycieczki z przewodnikiem po Akrze, stolicy Ghany. Zobacz to, co najlepsze w mieście, z wejściem do Muzeum Narodowego, a także pysznym lunchem w lokalnej restauracji. Po spotkaniu ze swoim przewodnikiem udaj się na pierwszy przystanek Black Star Square, gdzie dowiesz się o ruchu niepodległościowym Ghany. Następnie przejedź przez Heritage Road, która była miejscem pierwszych poważnych powstań przeciwko brytyjskiemu kolonializmowi. Odwiedź WEB DuBois Center i poznaj ojca panafrykanizmu. Zobacz różne artefakty związane z jego życiem i dowiedz się więcej o ruchu panafrykańskim Kontynuuj wizytę w Muzeum Narodowym, które jest największym i najstarszym muzeum w Ghanie. Zobacz różnorodne odkrycia archeologiczne z czasów starożytnych, obrazy Ghany i eksponaty ilustrujące historię kultury Ghany. Przeglądaj Makola Market, jeden z największych otwartych rynków ulicznych w Afryce Zachodniej. Rozkoszuj się żywą atmosferą, gdy miejscowi wymieniają się szeroką gamą żywności i produktów. Na koniec udaj się do restauracji Gold Coast, idealnego miejsca do jedzenia, picia i imprezowania w zależności od pory dnia.

Wycieczka z Akry do regionu wschodniego

2. Wycieczka z Akry do regionu wschodniego

Odkryj piękno Ghany. Zobacz główne wodospady we wschodniej części Ghany, w tym wodospady Asenema, wodospady Akaa, wodospady Adom i wodospady Boti (znane również jako bliźniacze wodospady). Podróż rozpocznie się w Akrze, ponieważ jest to miejsce odbioru i dowozu do wymienionych miejsc docelowych, a godzina odlotu ma nastąpić o 7:00. Po zlokalizowaniu i odebraniu pierwszym celem podróży będą wodospady Boti. Boti to wodospad sezonowy, czyli podwójny wodospad położony obok siebie podczas wysokiego przepływu, położony na dole po 250 betonowych stopniach. Podczas pełnego przepływu jesteś otoczony kanionem opadającej wody. Można go znaleźć w lesie Huhunya. W mitach uważa się, że większy z nich to samiec, a mniejszy to samica. Według miejscowych ludzi, kiedy te dwie rzeczy się łączą, powstaje tęcza. Zwykle mówi się, że rzeki te łączą się w pary. Wizyta w Boti to właściwie zestaw trzech w jednym: skała parasolowa, trójgłowa palma i oczywiście same wodospady. Jest to najczęściej odwiedzany wodospad w Regionie Wschodnim. Następnie wizyta w wodospadzie Akaa, w którym znajduje się basen pod wodospadem, w którym można łatwo i bezpiecznie pływać. Następnym przystankiem na kolejne przeżycie będzie wodospad Asenema. Wodospad Asenema zasila pobliski tętniący życiem mały strumyk. Wodospady mają zazwyczaj bardzo dobry przepływ w porze deszczowej. Droga do wodospadów jest niezwykle malownicza, z pięknymi widokami na wzgórza, które są tak typowe dla tego regionu. Następnie przeżycie przy wodospadzie Adom. Wodospad Adom to piękny wodospad, który spływa po warstwowych skałach do przejrzystego basenu. Wodospad przepływa przez niesamowity las.

Z Akry: jednodniowa wycieczka do niewolniczych lochów Cape Coast z lunchem

3. Z Akry: jednodniowa wycieczka do niewolniczych lochów Cape Coast z lunchem

Odwiedź Cape Coast, stolicę regionu centralnego w południowej Ghanie i znaną z roli w transatlantyckim handlu niewolnikami. Rozpocznij od wizyty w Parku Narodowym Kakum, gdzie żyją zagrożone ssaki. Park jest bogaty w motyle i ptaki, a także ma podwieszony chodnik z baldachimem 30 metrów nad ziemią. Skorzystaj z transferu w klimatyzowanym cross country z napędem 4x4. Odśwież się po drodze z wodą i przekąskami i porozmawiaj z doświadczonym, przyjaznym i pomocnym przewodnikiem. Odwiedź zamek Elmina, który został wzniesiony przez Portugalczyków w 1482 roku. Był to pierwszy punkt handlowy wybudowany nad Zatoką Gwinei i jest najstarszym istniejącym europejskim budynkiem na południe od Sahary. Następnie udaj się do Cape Castle. Cape Coast Castle to jeden z około czterdziestu „zamków niewolników” lub dużych fortów handlowych, zbudowanych na Złotym Wybrzeżu Afryki Zachodniej przez europejskich kupców. Pierwotnie była to portugalska feitoria lub placówka handlowa, założona w 1555 roku. Pod koniec wycieczki wróć do Akry.

Akra: Ogrody Botaniczne Aburi, Farmy Kakaowe, Wycieczka do Wodospadów

4. Akra: Ogrody Botaniczne Aburi, Farmy Kakaowe, Wycieczka do Wodospadów

Po odebraniu z Akry lub Zakwaterowanie w Tema, Twój dzień zaczyna się od farmy kakaowej Tetteh Quarshie. Przenieś się w teren w klimatyzowanym samochodzie 4x4, podawanym z wodą i przekąskami oraz z przyjaznym, doświadczonym i pomocnym przewodnikiem. Będąc na farmie kakaowej, dowiedz się, jak Tetteh Quarshie był rolnikiem z Ghany sprzed uzyskania niepodległości, który był bezpośrednio odpowiedzialny za wprowadzenie upraw kakao do Ghany. Uprawy kakaowe stanowią dziś jedną z głównych upraw eksportowych gospodarki Ghany. W 1879 r. Tetteh Quarshie z pewnym sukcesem zasiał nasiona w Mampong. Podążając za farmą kakaową Tetteh Quarshie, udaj się do ogrodu botanicznego Aburi. Stamtąd odwiedź wioskę rzemieślniczą Aburi. Wioska rzemieślnicza jest przyzwoitej wielkości z wieloma sklepami do sprawdzenia i zawiera wiele lokalnych wyrobów stolarskich i rzemieślników rzemieślniczych podczas zakupów. Istnieje wiele rodzajów rzemiosła artystycznego, w tym odzież, biżuteria, breloczki, otwieracze do butelek, kosze i meble. Po zakończeniu doświadczenia kierowca zawróci Cię z powrotem do miejsca zakwaterowania w Akrze/Temie.

Cape Coast History and Adventure Day Trip z lunchem.

5. Cape Coast History and Adventure Day Trip z lunchem.

Odwiedź Cape Coast, stolicę Regionu Centralnego, Ghanę, znaną również ze swojej roli w transatlantyckim handlu niewolnikami. Z miejsca odbioru rozpoczniesz od wizyty w Parku Narodowym Kakum, zachwycającym naturalnym pięknem. Ten park, położony w regionie centralnym Ghany, jest dobrze znany z bujnego lasu deszczowego i wspaniałego chodnika z baldachimem. Idąc przez park, będziesz otoczony różnorodnymi gatunkami roślin, zwierząt i ptaków. Punktem kulminacyjnym naszej wizyty był chodnik z baldachimem, system zawieszonych mostów, który zapewnia ekscytujące wrażenia z czubków drzew. Zostaniesz nagrodzony zapierającymi dech w piersiach widokami na baldachim lasu, co da ci wyjątkową perspektywę na florę i faunę parku. Zabierz ze sobą aparat, aby nagrać wspaniałe sceny! Skorzystaj z transferu klimatyzowanym pojazdem terenowym 4x4. Zachowaj odświeżenie na trasie dzięki wodzie i przekąskom. Następnym przystankiem jest Zamek Cape Coast, otrzeźwiające przypomnienie przeszłości Ghany. To miejsce światowego dziedzictwa Organizacji Narodów Zjednoczonych do spraw Oświaty, Nauki i Kultury odegrało ważną rolę w transatlantyckim handlu niewolnikami, działając jako punkt tranzytowy dla zniewolonych Afrykanów do obu Ameryk. Zwiedzając apartamenty zamku, lochy i dziedzińce, lepiej zrozumiesz przerażające wydarzenia, które przeżyli ci, którzy przeszli przez jego bramy. Wykształceni przewodnicy podzielą się z Państwem swoimi historiami i spostrzeżeniami, pozwalając na refleksję nad tym tragicznym okresem w historii. Pomimo ponurego nastroju, wytrwałość mieszkańców Ghany błyszczy, czyniąc tę podróż zarówno pouczającą, jak i emocjonalną. Twoim ostatecznym celem jest Assin Manso Slave River, miejsce introspekcji i zapamiętywania. To miejsce w Regionie Centralnym było pierwotnie targiem niewolników i miejscem odpoczynku zniewolonych Afrykanów podczas ich długiej podróży na wybrzeże. Obecnie służy jako miejsce pamięci dla tych, którzy cierpieli i zginęli w wyniku handlu niewolnikami. Poczujesz spokój i szacunek, stojąc nad strumieniem. Ciche otoczenie pozwala na spokojną refleksję i oddanie hołdu wytrwałości i odwadze przodków. Podczas tej podróży nie tylko zobaczysz cuda natury i historyczne znaczenie tych atrakcji, ale także zaangażujesz się w lokalną kulturę, spotkasz się z przyjaznymi mieszkańcami i doświadczysz przysmaków tradycyjnej kuchni Ghany. Nasz profesjonalny zespół jest tutaj, aby zapewnić Ci komfort i przyjemność podczas podróży, odpowiadając na wszelkie pytania, które możesz mieć na trasie. Przygotuj się na niezapomniane wrażenia, odwiedzając Park Narodowy Kakum, zamek Cape Coast i rzekę Assin Manso Slave. Pozwól nam tworzyć trwałe wspomnienia podczas odkrywania złożonej struktury historii i naturalnego piękna Ghany. Pod koniec wycieczki wróć do Akry.

Akra: Cape Coast i prywatna wycieczka kulturalna Elmina

6. Akra: Cape Coast i prywatna wycieczka kulturalna Elmina

Wybierz się na jednodniową wycieczkę do Centralnego Regionu Ghany, około 147 km od Akry, obszaru znanego ze swojej roli w transatlantyckim handlu niewolnikami. W towarzystwie lokalnego przewodnika poznaj zamki niewolników zbudowane na Złotym Wybrzeżu Afryki Zachodniej przez europejskich kupców. Dzień zaczyna się wcześnie, od odbioru z miejsca zakwaterowania w Akrze. Podróżuj klimatyzowanym samochodem 4x4 do Cape Coast, delektując się po drodze przekąskami. Pierwszym przystankiem tego dnia jest Cape Coast Castle, jeden z około 40 zamków niewolników lub dużych fortów handlowych zbudowanych na Złotym Wybrzeżu Afryki Zachodniej przez europejskich kupców. Pierwotnie zbudowany jako portugalska feitoria (punkt handlowy) w 1555 roku, był później używany jako część transatlantyckiego handlu niewolnikami jako miejsce przetrzymywania niewolników przed załadowaniem ich na statki płynące do obu Ameryk. Następnie odwiedź Zamek Elmina, wzniesiony przez Portugalczyków w 1482 roku. Pierwszy punkt handlowy zbudowany nad Zatoką Gwinejską, Zamek Elmina jest najstarszym istniejącym europejskim budynkiem na południe od Sahary. Ostatnim przystankiem na trasie jest Fort St Jago, znany również jako Fort Coenraadsburg lub Fort São Tiago da Mina, mała portugalska kaplica zbudowana ku czci św. Jago. Usytuowany naprzeciw zamku Elmina służył do ochrony zamku i jest jedną z najstarszych budowli wojskowych na Złotym Wybrzeżu. Po zwiedzeniu fortu wróć do Akry, aby skorzystać z transportu do hotelu.

Całodniowa wycieczka po mieście Akra

7. Całodniowa wycieczka po mieście Akra

Zanurz się w życiu stolicy Ghany podczas edukacyjnej wycieczki po Muzeum Narodowym, w którym znajduje się wystawa starożytnych zabytków odzwierciedlających przedkolonialne, kolonialne i postkolonialne epoki Ghany, a także inne części Afryki. Następnie udaj się do Centrum Kultury Panafrykańskiej WEB Dubois. Odwiedzisz także miejsce pamięci pierwszego prezydenta Ghany i Afrykańczyka XX wieku, Osagyefo Dr. Kwame Nkrumah. Inne historyczne i interesujące miejsca w mieście, takie jak kolorowy i tętniący życiem Makola Market, który jest największym otwartym rynkiem w Akrze, Jamestown, który jest początkiem miasta, Black Star Square, który jest ikoną Ghany, Arts Centre na zakupy między innymi zostaną zbadane podczas tej wycieczki. Zostaniesz odwieziony do hotelu, aby zakończyć tę najbardziej ekscytującą wycieczkę.

Akra - wycieczka po mieście z przewodnikiem

8. Akra - wycieczka po mieście z przewodnikiem

Dołącz do wycieczki z przewodnikiem po Akrze z jej fascynującymi centrami turystycznymi i miejscami wartymi odwiedzenia. jest to najlepszy punkt wyjścia do odkrywania turystyki w kraju. Posiada różnorodne atrakcje historyczne, przyrodnicze i kulturalne; zwiedzanie targu rzemiosła, galerii sztuki, muzeów i niektórych zabytków światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Odwiedź Mauzoleum Kwame Nkrumaha. W mauzoleum znajdują się doczesne szczątki doktora Kwame Nkrumaha; Pierwszy prezydent i premier Ghany wraz z żoną Fathią Nkrumah. Poznaj targ Makola przy Kojo Thompson Road. Jest to tętniący życiem rynek, na którym można się wiele nauczyć od wszelkiego rodzaju handlowców i sprzedawców. Odwiedź Plac Niepodległości, gdzie turyści poznają historię walki Ghany o niepodległość. Przejdź do W.E.B. DuBois Center i poznaj historię Dr. WEB De Bois. Jest to Centrum Kultury Panafrykańskiej, miejsce pamięci, ośrodek badawczy i atrakcja turystyczna w obszarze Cantonments w Akrze. Poznaj latarnię morską James Town i poznaj historię pierwszej brytyjskiej osady w Akrze w Ghanie; (Wtedy Złote Wybrzeże) Odwiedź Międzynarodowe Centrum Sztuki w Akrze. Wyjątkowy rynek, na którym można kupić pamiątki / prezenty, a także uczyć się lekcji gry na perkusji, wspierając lokalnych artystów. Zakończ wycieczkę w hotelu lub na lotnisku

Akra: całodniowa ekologiczna wycieczka po Shai Hills, jaskiniach i łodziach

9. Akra: całodniowa ekologiczna wycieczka po Shai Hills, jaskiniach i łodziach

Zacznij od odbioru z miejsca zakwaterowania w Akrze. Spotkaj się ze swoim przyjaznym i doświadczonym przewodnikiem przed podróżą do rezerwatu zasobów Shai Hills znajdującego się w mieście. Będąc w rezerwacie, wybierz się na safari. Zobacz różnorodne gatunki dzikich zwierząt w jednym z najłatwiej dostępnych rezerwatów przyrody w regionie. Spróbuj dostrzec rodzime zwierzęta, w tym zebry, antylopy, pawiany i wiele gatunków ptaków. Usiądź wygodnie i zrelaksuj się w samochodzie 4x4, gdy Twój profesjonalny kierowca poprowadzi Cię przez spokojny krajobraz. Będziesz także ucztował na inkluzywnym lunchu i poczęstunku. Ciesz się rejsem po sztucznym jeziorze Volta. Popłyń łodzią do największej elektrowni wodnej w Ghanie, otoczonej bujną, zieloną tropikalną roślinnością.

Odkryj przyrodę w Shai Hills - całodniowa wycieczka przygodowa

10. Odkryj przyrodę w Shai Hills - całodniowa wycieczka przygodowa

Zobacz różnorodne gatunki dzikich zwierząt w jednym z najłatwiej dostępnych rezerwatów przyrody w regionie. Spróbuj dostrzec rodzime zwierzęta, w tym zebry, antylopy, pawiany i wiele gatunków ptaków.

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Akra

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 58
Sortuj wg::

Niezwykłe doznania

Akra: poznaj okolicę

Pokaż wszystkie

Często zadawane pytania dotyczące: Akra

Akra: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Akra? Kliknij tutaj.