Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Akka

Akka – nasze najbardziej polecane atrakcje

Z Tel Awiwu: Cezarea, Hajfa i Akka – cały dzień

1. Z Tel Awiwu: Cezarea, Hajfa i Akka – cały dzień

Odwiedź piękne śródziemnomorskie wybrzeże Izraela podczas całodniowej wycieczki z Tel Awiwu, Herclijji i Netanji. Doświadczony przewodnik zabierze Cię klimatyzowanym autobusem do starożytnych miast i zabytków położonych wzdłuż wybrzeża. Na początek odwiedź wspaniałe portowe miasto Cezarea. To starożytne rzymskie miasto słynie z ruin, w tym z jednego z największych amfiteatrów zbudowanych w epoce rzymskiej. Następnie udaj się do Hajfy, aby odwiedzić ogrody bahaickie. Obejmują one wspaniałe tarasy i są jedną z głównych atrakcji Izraela. Zrób zdjęcia wspaniałych ogrodów wpisanych na listę UNESCO i kontynuuj wycieczkę do Rosz ha-Nikra. Na miejscu zobacz wapienne groty i białe kredowe klify z widokiem na Morze Śródziemne. Zanim udasz się na północ do Akki, podziwiaj z klifów widok na granicę z Libanem. Wycieczkę zakończysz na Starym Mieście Akki, które wpisane jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Zobacz imponujące mury miejskie, uroczy port i bazar orientalny. Wędruj historycznymi uliczkami znanymi starożytnym Grekom, Bizantyjczykom i Turkom. Twój przewodnik opowie Ci o fascynującej historii starożytnego miasta.

Z Tel Awiwu: Jerozolima, Morze Martwe i Betlejem w 1 dzień

2. Z Tel Awiwu: Jerozolima, Morze Martwe i Betlejem w 1 dzień

Zwiedź najświętsze miasta na ziemi podczas wycieczki z przewodnikiem z  Tel Awiwu. Odwiedź trzy największe atrakcje Izraela, czyli Betlejem, Stare Miasto w Jerozolimie oraz Morze Martwe. Skorzystaj z dużej ilości czasu wolnego na zakupy i pływanie. Rozpocznij zwiedzanie z przewodnikiem od „Złotego Miasta”. Odwiedź Stare Miasto Jerozolimy, w tym Via Dolorosa (Drogę Krzyżową) i Bazylikę Grobu Świętego. Zobacz lokalne targowiska, bizantyjską ulicę Cardo oraz Ścianę Płaczu.  Następnie weź udział w wycieczce po Betlejem – mieście, w którym urodził się Jezus – i odwiedź Bazylikę Narodzenia Pańskiego. Osoby, które nie będą zainteresowane zwiedzaniem Betlejem, będą mogły w zamian skorzystać z czasu wolnego w Jerozolimie. Po południu udaj się na wschód przez Pustynię Judzką i dotrzyj nad Morze Martwe – najniższy punkt na ziemi. Zażyj kąpieli w tych leczniczych wodach, a późnym wieczorem wróć do Tel Awiwu.

Z Tel Awiwu: wycieczka autobusowa po Starym i Nowym Mieście w Jerozolimie

3. Z Tel Awiwu: wycieczka autobusowa po Starym i Nowym Mieście w Jerozolimie

Wyrusz na całodniową wycieczkę z przewodnikiem do Jerozolimy z Tel Awiwu. Odwiedź najważniejsze atrakcje nowych i starych miast, w tym Ścianę Płaczu, Via Dolorosa, Górę Syjon i Muzeum Holokaustu Yad Vashem. Posłuchaj historii miasta z przewodnika. Wyjedziesz z kompleksowym przeglądem miasta, spacerując po dzielnicach Starego Miasta, i udasz się do przejmującego Muzeum Holokaustu na dalszą część dnia. Rozkoszuj się panoramą zakurzonego miasta poniżej. Następnie wejdź na Stare Miasto i zwiedź główne atrakcje, takie jak Ściana Płaczu, Wzgórze Świątynne i Kopuła na Skale. Przejdź przez dzielnice żydowską i ormiańską oraz niedawno odrestaurowaną rzymską drogę The Cardo, widoczną na ulicy Dzielnicy Żydowskiej. Odwiedź bazar i Ścianę Płaczu lub Kotel, a następnie przejdź wzdłuż Via Dolorosa, aby odwiedzić Bazylikę Grobu Świętego, znaną również jako Bazylika Zmartwychwstania Pańskiego, o której mówi się, że jest miejscem pochówku i zmartwychwstania Jezusa. Wejdź na Górę Syjon. W soboty można odwiedzić Salę Ostatniej Wieczerzy i Grób Dawida. Jedź dalej samochodem do nowego miasta i spędź trochę czasu w Muzeum Holokaustu Yad Vashem. Rozległy kompleks składa się z kilku sekcji, ale to muzeum przyciąga tysiące odwiedzających od czasu jego otwarcia w 2005 roku. Piękny budynek kontrastuje z przerażającą historią opowiedzianą w środku. Będziesz także chciał zobaczyć Izbę Pamięci i Izbę Imion przed podróżą powrotną do Tel Awiwu.

Z portu Aszdod: jednodniowa wycieczka do Jerozolimy i Betlejem

4. Z portu Aszdod: jednodniowa wycieczka do Jerozolimy i Betlejem

Twój przewodnik będzie na Ciebie czekał, gdy wysiądziesz ze statku wycieczkowego w Aszdod, a wycieczka rozpocznie się od przyjemnej jazdy do Jerozolimy wygodnym pojazdem z klimatyzacją. Na górze Scopus wycieczka zatrzymuje się, aby podziwiać panoramiczny widok na dachy miasta. Następnie jedź w kierunku Starego Miasta, mijając biblijne miejsca, takie jak Ogród Getsemani, który stoi na Górze Oliwnej obok Kościoła Wszystkich Narodów. Zobacz także starożytne żydowskie grobowce w Dolinie Cedron i promenadę Ophel, gdy jedziemy równolegle do murów Starego Miasta. Do Starego Miasta wchodzimy pieszo przez jedną z masywnych bram w XVI-wiecznych murach i mijamy wykopaliska Ściany Zachodniej, idąc w kierunku Ściany Zachodniej. To święte miejsce żydowskie to wszystko, co pozostało z 2000-letniej świętej żydowskiej świątyni, która kiedyś stała na Wzgórzu Świątynnym. W dzielnicy żydowskiej widzimy bizantyjskie Cardo wyłożone kolumnami, a następnie idziemy wzdłuż odcinka Via Dolorosa, tak jak Jezus niósł swój krzyż. Via Dolorosa kończy się w kościele Grobu Świętego, który został zbudowany w IV wieku, aby objąć grób Chrystusa i miejsce ukrzyżowania na Golgocie (Kalwaria). Wycieczka zatrzymuje się na przerwę na lunch na Starym Mieście i masz czas na meandrowanie po jednym z tradycyjnych rynków. Opuszczając Stare Miasto widzimy Górę Syjon jadąc w kierunku miasta, w którym narodził się Chrystus. W Betlejem zwiedzamy cerkiew Narodzenia Pańskiego i widzimy Świętą Grotę, w której odbywały się narodziny. Wycieczka kończy się powrotem do portu Aszdod, gdzie możesz ponownie dołączyć do statku wycieczkowego i kontynuować do następnego portu.

Z Tel Awiwu: Całodniowa wycieczka do Jerozolimy i Betlejem

5. Z Tel Awiwu: Całodniowa wycieczka do Jerozolimy i Betlejem

Podczas tej całodniowej wycieczki zwiedź najświętsze ze świętych miast, duchowe sanktuarium dla 3 wielkich religii świata zachodniego: judaizmu, chrześcijaństwa oraz islamu. W Starym Mieście o historii sięgającej ponad 4 tysiąclecia wstecz znajduje się wiele miejsc przyciągających turystów z całego świata, bez względu na wyznawaną przez nich wiarę. Zwiedzaj w towarzystwie licencjonowanego przewodnika, podróżując komfortowymi, klimatyzowanymi pojazdami. Przygotuj się jednak także na umiarkowaną ilość chodzenia. Zatrzymaj się na Górze Oliwnej i podziwiaj stamtąd panoramę zakurzonego miasta. Następnie udaj się na Stare Miasto i zwiedź główne atrakcje, takie jak Ściana Płaczu, Wzgórze Świątynne oraz Kopuła na Skale. Przejdź przez Dzielnicę Żydowską i Dzielnicę Ormiańską oraz niedawno odnowioną rzymską ulicę Cardo, widoczną z ulicy w Dzielnicy Żydowskiej. Przespaceruj się przez bazar i odwiedź Ścianę Płaczu, a następnie przejdź Drogą Krzyżową (Via Dolorosa) do Bazyliki Grobu Świętego – znanej również jako kościół Zmartwychwstania Pańskiego – uważanej za miejsce, w którym Jezus został złożony do grobu, a następnie zmartwychwstał. Dla chrześcijan jest to istotny cel pielgrzymek co najmniej od IV wieku. Panująca tam atmosfera fascynuje jednak każdego, bez względu na jego przekonania. Opuść Jerozolimę i przejedź do Betlejem, aby zobaczyć Pole Pasterzy oraz odwiedzić Bazylikę Narodzenia Pańskiego – jeden z najstarszych nieprzerwanie działających kościołów na świecie. To znajdujące się na Zachodnim Brzegu palestyńskie miasto w dużej mierze uzależnione jest od turystyki. Tysiące osób przybywają tu co roku, by modlić się lub po prostu na własne oczy zobaczyć plac Żłóbka, gdzie miał się urodzić Chrystus. Ten dostępny dla pieszych plac otaczają ulice o nazwach nawiązujących do Jezusa, m.in. ulica Gwiazdy betlejemskiej czy też ulica Bożego Narodzenia. Znajduje się tam także jedyny meczet w mieście oraz Palestyńskie Centrum Pokoju. Poświęć chwilę na refleksję lub odwiedź jeden ze sklepów z rękodziełem. Następnie wróć do Tel Awiwu, Netanji lub Herclijji.

Z Tel Awiwu: Jerozolima i Morze Martwe – cały dzień

6. Z Tel Awiwu: Jerozolima i Morze Martwe – cały dzień

Podczas tej całodniowej wycieczki zwiedzisz najświętsze ze świętych miast, duchowe sanktuarium dla 3 wielkich religii świata zachodniego: judaizmu, chrześcijaństwa oraz islamu. W Starym Mieście sięgającym ponad 4 tysiącleci wstecz znajduje się wiele miejsc przyciągających turystów z całego świata bez względu na wyznawaną przez nich wiarę. Zwiedzaj w towarzystwie licencjonowanego przewodnika, podróżując komfortowymi, klimatyzowanymi pojazdami. Przygotuj się jednak także na umiarkowaną ilość chodzenia. Rozpocznij wycieczkę na Górze Oliwnej i podziwiaj stamtąd panoramę zakurzonego miasta. Zwiedź Stare Miasto oraz znajdujące się tam główne atrakcje, takie jak Ściana Płaczu. Przejdź przez Dzielnicę Żydowską oraz Dzielnicę Chrześcijańską, a także niedawno odnowioną ulicę Cardo, wciąż widoczną z ulicy w Dzielnicy Żydowskiej. Przespaceruj się przez bazar i odwiedź Ścianę Płaczu, a następnie przejdź Drogą Krzyżową (Via Dolorosa) do Bazyliki Grobu Świętego – znanej również jako kościół Zmartwychwstania Pańskiego – uważanej za miejsce, w którym Jezus został złożony do grobu. Dla chrześcijan jest to istotny cel pielgrzymek co najmniej od IV wieku. Panująca tam atmosfera fascynuje jednak każdego, bez względu na jego przekonania. Po zakończeniu zwiedzania Jerozolimy udaj się nad Morze Martwe, zwane także „Morzem Soli”. Położone w Rowie Jordanu, pomiędzy Jordanią a Zachodnim Brzegiem, Morze Martwe jest największą depresją na Ziemi. Jego duże zasolenie sprawi, że będziesz unosić się na malowniczej seledynowej powierzchni wody, co z pewnością będzie unikalnym doświadczeniem. Zatrzymaj się na chwilę relaksu w jednym z kurortów u wybrzeża Morza Martwego i popływaj, okładając się jednocześnie bogatym w minerały, leczniczym błotem z Morza Martwego. Jego właściwości lecznicze sprawiły, że miejsce to stało się głównym ośrodkiem spa oferującym różnorodne unikalne produkty kąpielowe, które można zakupić w lokalnych hotelach i sklepach. Kup sole do kąpieli oraz kremy do pielęgnacji skóry, a następnie wróć do swojego hotelu w Tel Awiwie, Netanji lub Herclijji.

Z Tel Awiwu: jednodniowa wycieczka z przewodnikiem po Jerozolimie

7. Z Tel Awiwu: jednodniowa wycieczka z przewodnikiem po Jerozolimie

Poznaj starożytne i święte miasto Jerozolimę podczas całodniowej wycieczki z przewodnikiem z Tel Awiwu. Odkryj fascynującą historię i różnorodne kultury, które kształtowały to miasto przez tysiące lat. Dzięki doświadczonemu przewodnikowi, który poprowadzi Cię przez kręte uliczki i starożytne zabytki, ta wycieczka to doskonały sposób na poznanie tego, co najlepsze w Jerozolimie w ciągu jednego dnia. Twój dzień zaczyna się od wizyty na tętniącym życiem targu Mahane Yehuda, gdzie możesz zwiedzić stragany i skosztować smaków bogatej sceny kulinarnej Izraela. Następnie udasz się do Bramy Jaffy, głównego wejścia do Starego Miasta w Jerozolimie. Stamtąd zwiedzisz starożytne mury i udasz się do Wieży Dawida, fortecy, która istniała przez prawie 2000 lat i obecnie mieści muzeum poświęcone historii Jerozolimy. Kontynuując kręte uliczki Starego Miasta, odkryjesz Cardo, starożytną rzymską drogę, która kiedyś łączyła Jerozolimę z Morzem Śródziemnym. Odwiedzisz także Synagogę Hurva, która na przestrzeni wieków była kilkakrotnie niszczona i odbudowywana. Następnie udasz się do Ściany Płaczu, najświętszego miejsca w judaizmie, gdzie możesz być świadkiem żarliwych modlitw wiernych z całego świata. Następnie odwiedzisz Wzgórze Świątynne, miejsce niektórych z najważniejszych zabytków religijnych na świecie. Zobaczysz oszałamiającą Kopułę na Skale, muzułmańską świątynię z VII wieku oraz pobliski meczet Al-Aqsa, jeden z najstarszych i najbardziej czczonych meczetów na świecie. Kontynuując, podążysz Via Dolorosa, ścieżką, którą podobno podążał Jezus w drodze na ukrzyżowanie. Po drodze zobaczysz stacje Drogi Krzyżowej i odwiedzisz Bazylikę Grobu Pańskiego, gdzie podobno Jezus został pochowany i zmartwychwstał. Na koniec będziesz wędrować krętymi uliczkami Bazaru Starego Miasta, gdzie możesz targować się o pamiątki i lokalne rękodzieło. Z doświadczonym przewodnikiem, który poprowadzi Cię na każdym kroku, ta całodniowa wycieczka po Jerozolimie z Tel Awiwu to doskonały sposób na zanurzenie się w historii, kulturze i duchowym znaczeniu jednego z najbardziej fascynujących miast na świecie.

Cezarea, Hajfa i Akka: całodniowa wycieczka z Jerozolimy

8. Cezarea, Hajfa i Akka: całodniowa wycieczka z Jerozolimy

Ta całodniowa wycieczka zabierze Cię do klejnotów zachodniego wybrzeża Izraela. Wyjedź z Jerozolimy klimatyzowanym autobusem, aby dołączyć do wycieczki w Tel Awiwie. Udaj się na wybrzeże przez Tel Awiw, do starożytnej, rzymskiej stolicy – Cezarei. Ten wspaniały port znajduje się w połowie drogi pomiędzy Hajfą a Tel Awiwem i szczyci się wspaniałą historią. Za czasów króla Heroda rozwinął się on ze skromnego, fenickiego portu w jedno z największych miast Palestyny i przetrwał do XIII wieku, gdy Bajbars, sułtan Egiptu, go zburzył. Ruiny są imponujące i obejmują potężny akwedukt oraz jeden z największych amfiteatrów czasów rzymskich. Weź udział w pieszej wycieczce po wykopaliskach archeologicznych, po czym udaj się na wybrzeże Hajfy. Trzecie pod względem wielkości miasto w Izraelu oferuje panoramiczne widoki na Morze Śródziemne oraz samo miasto z jednego z najbardziej znaczących miejsc – Ogrodów Bahá’i w Światowego Centrum Bahá’i. W tym wpisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO mieście będziesz mieć okazję do zrobienia zdjęć i podziwianie widoków. Potem udasz się do Rosz ha-Nikry. Zwiedź wapienne groty Rosz ha-Nikra na granicy z Libanem. Zobacz piękne klify kredowe zwrócone ku morzu i udaj się do Akki na północnym krańcu Zatoki Hajfa. Będące jednym z najstarszych, nieprzerwanie zamieszkałych miejsc w zachodniej Galilei miasto szczyci się fascynującą historią. Będziesz mieć czas na wędrówki po ulicach, które pamiętają Greków, Bizantyjczyków, Arabów, Krzyżowców, Turków i Brytyjczyków. Stare Miasto zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Szczyci się masywnymi murami miejskimi, uroczym portem, rynkiem orientalnym oraz wspaniałym meczetem Al-Dżazzara, gdzie przechowywany jest pojedynczy włos proroka Mahometa. Powrócisz do swojego hotelu wzdłuż wybrzeża.

Z Jerozolimy: Hebron i West Bank Dual Perspective Tour

9. Z Jerozolimy: Hebron i West Bank Dual Perspective Tour

Wybierz się na całodniową wycieczkę, aby zwiedzić Hebron, największe miasto na Zachodnim Brzegu i najbardziej sporne. Zobacz miejsca i poznaj ludzi z obu stron Starego Miasta, izraelskich i palestyńskich, zarówno w „H2”, kontrolowanej przez Izrael części Hebronu. Rozpoczyna się wycieczką z przewodnikiem po żydowskich „osadniczych” dzielnicach Hebronu, zaczynając od wzgórza Tel Rumeida, ze stanowiskiem archeologicznym z epoki brązu, bazą wojskową i grobowcem biblijnej Ruth i Jessego. Stamtąd odwiedzimy muzeum Beit Hadassah poświęcone życiu Żydów w Hebronie do zamieszek w 1929 r., „Shavei Hevron Yeshiva” w Beit Romano oraz dzielnicę Avraham Avinu i odrestaurowaną synagogę. Odwiedź izraelsko-żydowską stronę podzielonego Grobowca Patriarchów, znanego jako Maarat (Jaskinia) HaMachpela z symbolicznymi grobowcami Abrahama, Sary, Jakuba i Lei, o których mówi się, że są pochowani w jaskini poniżej. Przechodząc na stronę palestyńską, zacznij od muzułmańskiej strony Grobowca Patriarchów, znanej jako meczet Ibrahimi (Abrahama), prowadzonej przez palestyńskiego przewodnika. Wewnątrz odkryj meczet z epoki Mameluków i drewnianą platformę wzniesioną z minbaru oraz grobowce Abrahama, Sary, Izaaka i Rebeki. Następnie przejdź się po kolorowym rynku Starego Miasta „Casbah” i zjedz domowy obiad z palestyńską rodziną. Wspinając się na dach domu rodzinnego, aby zobaczyć dach, poznaj trudne warunki palestyńskich mieszkańców i właścicieli sklepów mieszkających w pobliżu pobliskich osiedli. Przechodząc przez ruchliwe centrum miasta, przejdź przez punkt kontrolny i zakończ wycieczkę z powrotem na szczycie zamkniętej ulicy „Shuhada”. To wyjątkowa trasa: przedstawi dwie bardzo różne narracje jednego starożytnego, bardzo spornego miasta, Hebronu. To jedyna wycieczka z dwoma przewodnikami, izraelskim i palestyńskim, z których każdy pokazuje połowę podzielonego starego miasta. Wycieczka jest polityczna, ale obiektywna, a każdy uczestnik może swobodnie formułować własne opinie.

Cezarea, Hajfa i Akko: wycieczka całodniowa

10. Cezarea, Hajfa i Akko: wycieczka całodniowa

Zwiedź cztery najbardziej imponujące miejsca w Izraelu w ciągu jednego dnia podczas tej wycieczki do Cezarei, Hajfy i Akko. Odkryj różnorodność i piękno północnego wybrzeża Izraela i podziwiaj rzymskie akwedukty w Cezarei stworzone przez króla Heroda. Zachwyć się starożytnym nadmorskim miastem króla Heroda, Cezareą, odkryj tętniące życiem rynki w Akko, wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, a na koniec zwiedź Hajfę, gdzie znajdują się „wiszące” ogrody Bahai. Ta całodniowa wycieczka, prowadzona przez starannie dobranych izraelskich przewodników, wyrusza z Tel Awiwu lub Jerozolimy cztery razy w tygodniu i jest najlepszym sposobem na wygodne zwiedzanie północy Izraela w ciągu zaledwie jednego dnia. Ta wycieczka pokaże Ci najważniejsze atrakcje północy i zakończy się transferem powrotnym do punktu odbioru w Tel Awiwie i Jerozolimie. Zakończ przeżyciem ze wspaniałymi wspomnieniami i trwałymi wrażeniami. Wycieczka jest dostępna cztery razy w tygodniu z gwarantowanymi odjazdami.

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 59
Sortuj wg::

Często zadawane pytania dotyczące: Akka

Jakie najlepsze atrakcje trzeba zobaczyć w: Akka?

Akka: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Akka? Kliknij tutaj.

Akka: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.2
(701 recenzji)

Piękna wycieczka. Przewodnik był bardzo miły. Maksymalna dostępność organizatorów: rano w dniu wyjazdu miałem porażkę i następnego dnia bez problemu zostałem włączony do wycieczki. Dziękujemy. Zdobądź swój przewodnik!!!

Wspaniałe przeżycie dzięki doskonałej organizacji, gdyż w ciągu jednego dnia można odwiedzić trzy miejsca. Przewodnik Moshi jest osobą niezwykle kompetentną i życzliwą, a także profesjonalną i wrażliwą.

Naprawdę świetny przewodnik! Świetnie spędziłem dzień na zwiedzaniu. Naprawdę przychylna i naprawdę dobra trasa

wycieczka była specjalną wzmianką dla naszego przewodnika Avi, który przetłumaczył mnie na francuski

Mieliśmy świetnego przewodnika Aviar, bardzo kompetentnego, zabawnego i miłego.