Dodaj daty

Akademia Ateńska

Akademia Ateńska

Akademia Ateńska – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Ateny: Jednodniowa wycieczka na rowerze elektrycznym

1. Ateny: Jednodniowa wycieczka na rowerze elektrycznym

Rozpocznij wycieczkę w miejscu spotkania, gdzie będziesz miał okazję poznać swojego zabawnego i przyjaznego przewodnika. Gdy już poznasz swoich przewodników, poznasz trasę na cały dzień, wskoczysz na rower elektryczny i ruszysz w drogę. Wyrusz w kierunku pierwszego przystanku, tradycyjnego targu mięsnego i rybnego, aby zobaczyć lokalnych Ateńczyków kupujących świeże produkty. Następnie przejedź obok Trylogii Ateńskiej i odwiedź trzy wspaniałe neoklasycystyczne budynki: Bibliotekę, Uniwersytet i Akademię. Przejdź przez górną część miasta znaną z luksusu i ekskluzywnych ulic. Wycieczka jest zaplanowana tak, abyś był na czas na placu Syntagma, aby obejrzeć słynną zmianę warty i zrobić zdjęcia z Evzonami. Następnie odwiedź halę Zappeion i udaj się w kierunku oszałamiającego Stadionu Panateńskiego. Następnie pojedziesz do świątyni Zeusa Olimpijskiego, wokół Akropolu i na wzgórze Areopag, aby zobaczyć miasto z góry. Przejedź wokół Akropolu do Plaki, Anafiotiki, rzymskiej agory, Monastiraki i tętniących życiem ulic Psyrri. Jadąc z powrotem do punktu docelowego, miniesz trójkąt ateński, zabawny lokalny obszar spotkań Ateńczyków. Twoja wycieczka zakończy się specjalnym poczęstunkiem w biurze lokalnego partnera. Pod koniec tej wycieczki z pewnością zakochasz się w Atenach.

Półdniowa prywatna wycieczka po mieście w Atenach

2. Półdniowa prywatna wycieczka po mieście w Atenach

Odkryj kolebkę cywilizacji, miejsce narodzin demokracji i dom filozofii podczas prywatnej, półdniowej wycieczki po Atenach. Zobaczysz jedne z największych zabytków, jakie kiedykolwiek zbudowano, z wizytą we wszystkich głównych atrakcjach, od miejsca pierwszej nowoczesnej olimpiady po dawny Pałac Królewski. 5-godzinna wycieczka obejmuje Stadion Panathenaic, jedyny marmurowy stadion na świecie. Zbudowany na ruinach starożytnego rzymskiego stadionu w Atenach, był miejscem pierwszych nowoczesnych igrzysk olimpijskich w 1896 roku. Przejdź do słynnego Łuku Cesarza Hadriana i Świątyni Zeusa Olimpijskiego, poświęconej królowi bogów olimpijskich, oraz największej świątyni starożytnego świata. Udaj się na Akropol, uważany za dzieło architektonicznej doskonałości. Podziwiaj Teatr Dionizosa, pierwszy teatr, jaki kiedykolwiek zbudowano na świecie. Zobaczysz także Odeon Heroda Attyka, udasz się na Wzgórze Pnyx, odwiedzisz Propyleje, Świątynię Apteros Nike, Erechtejon i Nowe Muzeum Akropolu. Podziwiaj wspaniałe panoramiczne widoki na miasto ze wzgórza Lykabettus i odwiedź budynki Parlamentu, aby zobaczyć zmianę Gwardii Królewskiej przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Jedź dalej na Plac Omonia i na pchli targ na świeżym powietrzu w tętniącej życiem dzielnicy Plaka. Na koniec zobacz XIX-wieczny anglikański kościół św. Pawła, dawny Pałac Królewski, Muzeum Numizmatyczne, Akademię Sztuki i Nauki, Bibliotekę Narodową, Muzeum Benaki, Muzeum Bizantyjskie i Chrześcijańskie oraz Muzeum Sztuki Cykladzkiej.

Ateny: Prywatna wieczorna wycieczka krajoznawcza przez Electric Tuk-Tuk

3. Ateny: Prywatna wieczorna wycieczka krajoznawcza przez Electric Tuk-Tuk

Ciesz się odbiorem z hotelu lub spotkaj się ze swoim kierowcą w centralnie zlokalizowanym miejscu spotkania. Wskocz do swojego uroczego elektrycznego tuk-tuka, który jest idealnym rozmiarem do poruszania się po wąskich drogach miasta, a następnie wyrusz na wieczór eksploracji. Zacznij od zwiedzania najbardziej charakterystycznych budynków i zabytków Aten, w tym greckiego parlamentu, Grobu Nieznanego Żołnierza, Akademii Ateńskiej i kościoła Agios Dionysios Areopagitis. Kontynuuj wycieczkę na górę Lycabettus i podziwiaj niezapomniane widoki na miasto i Akropol. Następnie przejedź przez dzielnicę Kolonaki, a następnie przejedź obok starożytnego stadionu olimpijskiego, świątyni Zeusa i łuku Hadriana. Tuk-tuk następnie wije się wąskimi uliczkami dzielnicy Plaka, zanim uda się do Romain Agora i Biblioteki Hadriana. Przejdź obok Thiseio, aby podziwiać rozległe widoki na Partenon, a następnie odwiedź obszary Monastiraki i Psiri. Podczas całej wycieczki rozkoszuj się romantyczną atmosferą Aten, gdy słońce zachodzi, a dzień zamienia się w noc. Pod koniec niezapomnianej wieczornej wycieczki kierowca wysadzi Cię w punkcie początkowym lub w innym wybranym przez Ciebie miejscu.

Ateny: Prywatna 3-godzinna wycieczka po mieście na ekologicznym Tuk Tuk

4. Ateny: Prywatna 3-godzinna wycieczka po mieście na ekologicznym Tuk Tuk

Przeglądaj Ateny na ekologicznym, w 100% elektrycznym tuk-tuku, który idealnie nadaje się do poruszania się po wąskich drogach miasta. Pozwól swojemu prywatnemu kierowcy zabrać Cię do najważniejszych miejsc w mieście podczas tej 3-godzinnej wycieczki. Zacznij od odwiedzenia najbardziej charakterystycznych zabytków w centrum miasta: zobacz grecki parlament, Grób Nieznanego Żołnierza, Akademię Ateńską i kościół Agios Dionysios Areopagitis. Następnie wejdź na górę Lycabettus, wzgórze położone w mieście, i podziwiaj wspaniałe 360-stopniowe widoki na Ateny. Śledź to, odwiedzając starożytny Stadion Olimpijski, Świątynię Zeusa i Łuk Hadriana. Kontynuuj podróż do dzielnicy Plaka z jej uroczymi uliczkami, restauracjami, barami i sklepami. Zobacz Romain Agorę, Bibliotekę Hadriana i Starożytną Agorę. Na koniec odwiedź Akropol, widok, którego po prostu nie możesz przegapić. Twój kierowca zakończy wycieczkę, przechodząc przez pchli targ Thissio i Monastiraki.

Ateny Całodniowa prywatna wycieczka krajoznawcza

5. Ateny Całodniowa prywatna wycieczka krajoznawcza

Zanurz się w zabytkach i dźwiękach Aten podczas prywatnej 8-godzinnej wycieczki krajoznawczej z prywatnym kierowcą, która da ci czas na zobaczenie większej liczby miejsc, skorzystanie z terapii detalicznej i lunchu w lokalnej tawernie. Podczas podróży przez historię kierowca zabierze Cię do najbardziej niezwykłych zabytków zachodniej cywilizacji. Najpierw odwiedź legendarny Akropol. Zbudowany w V wieku pne, po zwycięskiej wojnie z Persami, wieńczy kultowy Partenon. Poznaj nowe Muzeum Akropolu, które zostało otwarte w 2009 roku i spotkało się z wielkim uznaniem. Zobacz Świątynię Zeusa, Łuk Hadriana i Stadion Panathenaic, zbudowany na potrzeby pierwszych nowożytnych igrzysk olimpijskich w 1896 roku. Spaceruj po starej dzielnicy miasta Plaka i zatrzymaj się na lunch w tradycyjnej restauracji. Podziwiaj zapierające dech w piersiach widoki na Ateny ze wzgórza Lycabetus i odkryj piękne neoklasyczne budynki w dzielnicy Monastiraki, w której znajduje się tętniący życiem pchli targ. Zobacz zmianę prezydenckich strażników Evzone przed budynkiem Parlamentu. Program jest elastyczny i można go dostosować do własnych preferencji, z przerwami na robienie pamiątkowych migawek lub delektowanie się filiżanką mocnej greckiej kawy w czasie wolnym. Skorzystaj z terapii detalicznej znanych marek po cenach bezcłowych lub odwiedź jedno z wielu muzeów w mieście, wszystko zgodnie z Twoimi życzeniami.

3-godzinne zwiedzanie Aten i Akropolu z biletem wstępu

6. 3-godzinne zwiedzanie Aten i Akropolu z biletem wstępu

Ciesz się wycieczką bezemisyjną po najważniejszych miejscach w Atenach, idealną dla początkujących gości, którzy chcą kompleksowo poznać miasto. Zobacz wiele słynnych na całym świecie miejsc w Atenach, zarówno starożytnych, jak i współczesnych, a wszystko to w komfortowym luksusowym, klimatyzowanym autobus. Rozpocznij od wizyty na stadionie Panathenaic, miejscu pierwszych nowożytnych igrzysk olimpijskich w 1896 roku. Miń rezydencję premiera w dawnym Pałacu Królewskim. Odkryj wiele najsłynniejszych zabytków sakralnych w Atenach, w tym katedrę katolicką, kościół św. Pawła i wspaniały rosyjski kościół prawosławny. Zobacz grecką architekturę, zarówno nowoczesną, jak i starożytną, przejeżdżając obok Świątyni Zeusa Olimpijskiego, Akademii i Placu Konstytucji . Kompleksowa i zróżnicowana wycieczka kończy się niezapomnianą wizytą na Akropolu, ikonie Aten, gdzie odkryjesz Propyleje , Świątynia Ateny Nike, Partenon i Erechtejon.

Ateny: Nocna wycieczka piesza po mieście w języku hiszpańskim

7. Ateny: Nocna wycieczka piesza po mieście w języku hiszpańskim

Nasza wieczorna wycieczka po Atenach rozpocznie się w Bibliotece Narodowej Grecji, jednym z trzech elementów składających się na majestatyczną trylogię neoklasycystycznych budynków, następnie odwiedzimy Uniwersytet i Akademię Ateńską. Naszym następnym przystankiem będzie plac Syntagma, gdzie zatrzymamy się przy greckim parlamencie, aby zobaczyć tak znaną gwardię prezydencką. Kontynuując naszą wycieczkę, zobaczymy ukrytą perełkę wśród Ogrodów Narodowych, starożytną wioskę olimpijską Zappeion, zobaczymy pierwszy stadion olimpijski we współczesnej historii, stadion Panathinaiko. Po zwiedzeniu stadionu udamy się w podróż w czasie, gdyż naszym kolejnym przystankiem będzie Łuk Hadriana i Świątynia Zeusa. Następnie udamy się do wielkiej Katedry Metropolitalnej i Małej Mitropolis. Zaraz potem dotrzemy na tętniący życiem plac Monastiraki, aby zakończyć w greckiej agorze z imponującymi widokami na Akropol.

Ateny: mitologiczna wycieczka piesza z przewodnikiem i historie tworzenia

8. Ateny: mitologiczna wycieczka piesza z przewodnikiem i historie tworzenia

Starożytni Hellenowie wierzyli w 12 bogów olimpijskich, którzy rządzili ich światem i rządzili prawami natury. Uwielbiany i przerażający jednocześnie, ze swojego tronu na szczycie Olimpu, Zeus obserwował ludzi, którzy poświęcali się budowaniu świątyń w jego imię. Z drugiej strony jego starsi bracia, Posejdon i Hades, nadzorowali odpowiednio morze i podziemia. Nie do pomyślenia byłaby próba zrozumienia życia w starożytnej Grecji, jej społeczeństwa lub rozwoju jej historii, bez uprzedniego omówienia mitologii. Nie idąc dalej, samą nazwę „Ateny” zawdzięczamy bogini mądrości, Atenie. Na naszej trasie znajdziemy niekończące się miejsca i inne elementy ściśle związane z mitologią grecką. - Osobliwe narodziny Ateny - Słynny spór między Ateną a Posejdonem - Pochodzenie wszechświata - Wojna między bogami a tytanami - Życie po śmierci Porozmawiamy również o najciekawszych mitach, legendach i/lub koncepcjach tych starożytnych wierzeń, które ukształtowały naszą teraźniejszość. Ponadto jesteśmy do Państwa dyspozycji i uwielbiamy zajmować się wszystkimi tematami: Więc KAŻDE i każde Twoje pytanie jest więcej niż mile widziane, możemy porozmawiać i pogłębić każdy temat, który szczególnie Cię interesuje. Czy dołączysz do nas w tym mitologicznym spacerze?

Wycieczka po Atenach, Akropolu i Muzeum z biletami wstępu

9. Wycieczka po Atenach, Akropolu i Muzeum z biletami wstępu

Cofnij się w czasie na stadionie Panathinaiko, aby zobaczyć, gdzie odbyły się pierwsze nowożytne igrzyska olimpijskie. Przejdź obok Świątyni Zeusa Olimpijskiego i Łuku Hadriana, aby spojrzeć na budynek greckiego parlamentu i Pomnik Nieznanego Żołnierza. Podziwiaj budynki państwowe starej Akademii, Uniwersytetu Ateńskiego i Biblioteki Narodowej na Placu Syntagma Następnie udaj się na Akropol, aby zwiedzić słynne zabytki starożytnej Grecji z czasów klasycznych. Odwiedź monumentalną bramę Propyleje, Świątynię Ateny Nike i kultowy Partenon, a następnie dowiedz się więcej o historii miasta w najnowocześniejszym Muzeum Akropolu.

Ateny: Wycieczka nocna na rowerze elektrycznym

10. Ateny: Wycieczka nocna na rowerze elektrycznym

Ta nocna wycieczka po Atenach pokaże Ci większość zabytków miasta, a także pomoże odkryć ateńskie sekrety życia nocnego, kulinarne hotspoty i lokalne przysmaki. Poznaj swojego przewodnika i innych rowerzystów, porozmawiaj o trasie, zapoznaj się z rowerem elektrycznym i przygotuj się na ekscytującą nocną przejażdżkę. Rozpocznij w centrum miasta i udaj się w kierunku Athens Trilogy, starej biblioteki, starego uniwersytetu i wspaniałej Akademii Ateńskiej. Następnie udaj się w kierunku Kolonaki, górnej części miasta. Twoim następnym celem jest plac Syntagma, aby obejrzeć zmianę warty w świetle księżyca. Jedź w kierunku hali Zappeion i fascynującego Stadionu Panateńskiego, na którym odbyły się pierwsze igrzyska olimpijskie. Następnie odwiedzisz świątynię Zeusa Olimpijskiego i przejedziesz wokół Akropolu na wzgórze Areopag, skąd możesz podziwiać 360-stopniowy widok na światła miasta z góry. Kontynuuj jazdę wokół Akropolu, w kierunku Plaka, Anafiotika i słynnych alejek. Następnie zobacz rzymską agorę, Monastiraki i Psyrri. Przejedź się alejkami tych tętniących życiem obszarów, aby odkryć ich sekrety, ukryte bary, restauracje i zakątki z jedzeniem ulicznym, które prawdopodobnie przegapiłbyś w przeciwnym razie. Wycieczka zakończy się specjalnym poczęstunkiem w biurze lokalnego partnera.

Liczba znalezionych atrakcji: 79
Sortuj wg::

Akademia Ateńska: najlepsze atrakcje w pobliżu

Akademia Ateńska: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Akademia Ateńska? Kliknij tutaj.

Akademia Ateńska: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.6
(344 recenzji)

Wspaniała wycieczka po Akropolu! ! Ze względu na maraton odwołano wycieczkę autobusem miejskim i zwiedziliśmy muzeum Akropolu i zabytkową Plakę. Wszystkie atrakcje, które trzeba zobaczyć podczas wizyty w Atenach, trzeba koniecznie zobaczyć! Firma turystyczna Keys wykonała świetną robotę, przekazując plan wycieczki, który zarezerwowałem, a kiedy maraton miał wpływ na trasę, szybko powiadomili mnie e-mailem o zmianach, które okazały się wspaniałymi substytutami. Właściwie podobało mi się to dodatkowe chodzenie do miejsc. Przewodnik (myślę, że Irene) był bardzo kompetentny, przyjazny i przychylnie nastawiony do potrzeb uczestników wycieczki.

Wizyta jest bardzo dobra, wycieczka autobusowa naprawdę nie jest konieczna. Poza tym wizyta z przewodnikiem, który mówi po angielsku, a potem po francusku jest zdecydowanie za długa, tym bardziej, że były dwie grupy z dwoma dwujęzycznymi przewodnikami. Wolelibyśmy całą wizytę tylko po francusku.

Dobra wycieczka po centrum miasta. Najlepszą częścią było zwiedzanie Akropolu z Anastazją, bardzo dobrym przewodnikiem, który pomógł nam żyć duchem tego miejsca, a nie tylko zobaczyć rzeczy.

Świetny przewodnik wyjaśnił wszystko szczegółowo, a podczas wycieczki pokazuje najważniejsze z Aten autobusem i cały Akropol na piechotę.

Przewodnik po Antygonie był bardzo jasny i bardzo miły we wszystkich swoich wyjaśnieniach. Z wycieczką warto odwiedzić Akropol!