Aix-en-Provence – nasze najbardziej polecane atrakcje

Z Aix: wioski na wzgórzach w Luberon

1. Z Aix: wioski na wzgórzach w Luberon

Odwiedź najpiękniejsze średniowieczne wioski na wzgórzach w południowym Luberon. Odkryj uroki Lourmarin, Bonnieux, Roussillon i Gordes podczas 6-godzinnej wycieczki. Zatrzymaj się w Lourmarin na trochę wolnego czasu, uważanym przez wielu za jedną z najpiękniejszych wiosek we Francji i znanym z renesansowego zamku. Zrób zdjęcie w Bonnieux, idealnej prowansalskiej wiosce z XII-wiecznym kościołem otoczonym stare cedry. Jedź dalej do Roussillon przez most Pont Julien z czasów rzymskich. Roussillon, wznoszący się na szczycie klifu w kolorze ochry, jest ulubieńcem malarzy i magicznym miejscem, w którym kombinacje tlenków nadają ochrze nieskończoną różnorodność kolorów. Gordes oferuje niezwykłą wizję kamiennej wioski wzniesionej na masywnej skale. Zamek-forteca i kościół dominują nad domami we wsi, które zostały zbudowane z kamieni wziętych ze skały, na której stoją.

Z Aix-en-Provence: wycieczka po winnicach na wsi Cezanne

2. Z Aix-en-Provence: wycieczka po winnicach na wsi Cezanne

Ciesz się półdniową wycieczką po winnicach w malowniczym krajobrazie góry Sainte-Victoire, inspiracji dla słynnego postimpresjonistycznego artysty Paula Cézanne'a, który namalował wiele obrazów gór w latach 1880-1883. Winnice Côtes de Provence Sainte-Victoire znajdują się na wschód od Aix-en-Provence i, podobnie jak wszystkie winnice w Prowansji, są uważane za jedne z najbardziej naturalnych we Francji ze względu na wysuszające działanie wiatru Mistral. Dowiedz się o cechach terroir i poznaj proces produkcji wina, odwiedzając piwnice 2 oddzielnych winnic. Poznaj winiarzy i skosztuj win AOC Côtes de Provence w 3 kolorach — smacznych, pełnych czerwieni o doskonałej strukturze, subtelnych, eleganckich win różowych i wyróżniających się białych.

Aix-en-Provence: półdniowa wycieczka po winach

3. Aix-en-Provence: półdniowa wycieczka po winach

Poznaj całe południe Francji podczas tej półdniowej wycieczki w małych grupach do dwóch winnic w Region winiarski Côtes de Provence Sainte-Victoire. Ta półdniowa wycieczka z Aix-en-Provence do górskiego wina Sainte-Victoire- obszar produkcji rozpocznie się od wycieczki po zachwycającym krajobrazie. Majestatyczne góry i bujne winnice stanowią idealne tło dla tego doświadczenia. Region winiarski, który rozciąga się na ponad 47 000 akrów, Côtes de Provence AOC jest większościowym producentem win prowansalskich. Po dotarciu do regionu winiarskiego Côtes de Provence odwiedź i skosztuj lokalnych win w dwóch starannie wybranych, rodzinnych -właściciele winnic. Wyrusz w fascynującą podróż przez historię każdej posiadłości, skupiając się na wino- robić postęp. Po wizycie w instalacjach technicznych, aby lepiej zrozumieć, jak powstają wina, skosztujesz doskonałych win.

Aix-en-Provence: jednodniowa wycieczka po targu i wioskach Luberon

4. Aix-en-Provence: jednodniowa wycieczka po targu i wioskach Luberon

Podróż z Aix-en-Provence do doliny Luberon podczas całodniowej wycieczki po uroczych i wyjątkowych wioskach w okolicy. Udaj się do L'Isle sur la Sorgue i przespaceruj się po prowincjonalnym targu na świeżym powietrzu oraz wzdłuż kanałów, zatrzymując się w różnych sklepach z antykami (tylko w niedziele). Podziwiaj wyjątkową wioskę Gordes na wzgórzu (we wtorki odbywa się tam targ) i zatrzymaj się, aby zrobić zdjęcia w panoramicznym punkcie widokowym. Następnie (tylko od połowy czerwca do połowy lipca) zatrzymaj się, aby zrobić zdjęcia kwitnących pól lawendy w opactwie Senanque. Przejedź do wioski Fontaine de Vaucluse, a następnie udaj się do kolorowej wioski Roussillon (w czwartek odbywa się tam targ) i klifów w kolorze ochry. Wróć przez malownicze i kręte Combe of Lourmarin. Zatrzymaj się w Lourmarin, jednej z najpiękniejszych wiosek we Francji, słynącej z renesansowego zamku (targ w piątek). Tutaj możesz cieszyć się wolnym czasem przed powrotem do Aix-en-Provence. Kolejność przystanków może ulec zmianie w zależności od dni targowych.

Aix-en-Provence: wycieczka rowerem elektrycznym po Mount Sainte-Victoire

5. Aix-en-Provence: wycieczka rowerem elektrycznym po Mount Sainte-Victoire

Wycieczka rozpoczyna się i kończy w Aix-en-Provence, gdzie zostaniesz wyposażony w elektryczny rower górski i kask. Pierwsze kilka kilometrów do góry prowadzi utwardzonymi drogami, a następnie trasa prowadzi różnymi trasami terenowymi. Istnieją różne punkty widokowe, w których można się zatrzymać i docenić wspaniałość góry, nagrać filmy, zrobić zdjęcia i zjeść przekąskę. Rower elektryczny to świetny sposób na odkrywanie szlaków i sprawia, że góry są dostępne dla osób w każdym wieku i o różnych umiejętnościach jeździeckich. Elektryczny rower górski ułatwia podjeżdżanie pod strome wzniesienia i pozwala jeździć po obszarach, o których nigdy nie myślałeś, że są możliwe. Każda trasa dobierana jest w zależności od poziomu zaawansowania grupy.

Aix-en-Provence: wycieczka po winach lub piwach motocyklowym wózkiem bocznym

6. Aix-en-Provence: wycieczka po winach lub piwach motocyklowym wózkiem bocznym

Trasa Sainte-Victoire: Wejdź na pokład zabytkowego wózka bocznego i pozwól swojemu profesjonalnemu kierowcy poprowadzić Cię pięknymi drogami Aix i jego winnic. Po drodze będziesz podążał śladami słynnego malarza Paula Cézanne'a i podziwiał słynną Sainte-Victoire, przedstawioną na obrazach artysty. Droga Cézanne'a to jedyna droga we Francji sklasyfikowana jako zabytek historyczny! Spotkaj się z winiarzami i odwiedź autentyczną winiarnię z degustacją. Lub Trasa Rognesa: Na drogach Prowansji można podziwiać otoczenie winnic, cyprysów, drzew oliwnych i dębów... ale nie tylko! Rzeczywiście pojedziesz po starym zawalonym wulkanie, który ze względu na swoją płaską powierzchnię nie pozwala go zobaczyć. Będziesz mógł obserwować na tym wulkanicznym terytorium pozostałości wulkanu i erupcji. Jeśli pora jest odpowiednia, można podziwiać pole kwitnącej lawendy. Odwiedzisz autentyczną winiarnię i jej centrum sztuki lub nietypowy browar z degustacjami.

Piesza wycieczka po rynku prowansalskim z degustacjami

7. Piesza wycieczka po rynku prowansalskim z degustacjami

Zanurz się w smakach, zapachach i dźwiękach jednych z najlepszych targowisk rolniczych w Aix-en-Provence podczas tej pieszej wycieczki z przewodnikiem po Place de Richelme i Place des Prêcheurs. Wtapiaj się w lokalnych kupujących, odkrywając produkty, takie jak wędliny, przyprawy, ubrania i nie tylko. Po spotkaniu z przewodnikiem w lokalnej kawiarni rozpocznij zwiedzanie rynków. Zdobądź poufną wiedzę na temat najlepszych straganów i rekomendacje dotyczące tego, co kupić, dzięki lokalnemu przewodnikowi, który zna wiele osób na rynku. Niektóre produkty, które znajdziesz na obu rynkach, to owoce i warzywa oraz lawenda. Na targu Prêcheurs znajdziesz jeszcze więcej produktów, w tym przyprawy, odzież i specjalne mięsa, takie jak mięso z Korsyki. Codziennie kupuj świeże produkty i gotowe obiady. Place Richelme jest otwarte codziennie, a Place des Prêcheurs jest otwarte tylko we wtorki, czwartki i soboty. Niezależnie od tego, czy odwiedzasz oba rynki, czy tylko Place Richelme, będziesz narażony na różnorodne francuskie i prowansalskie produkty spożywcze i produkty.

Aix-en-Provence: wycieczka audio z przewodnikiem

8. Aix-en-Provence: wycieczka audio z przewodnikiem

Przejdź przez pięknie zachowane miasto Aix-en-Provence, kierując się własnym smartfonem. Eksploruj okolicę we własnym tempie, napotykając eleganckie budynki i starożytne place. Odkryj 2000 lat lokalnej historii i ciekawe fakty, spacerując po okolicy. Ciesz się w pełni wciągającą podróżą po mieście, spacerując po tętniących życiem rynkach, ekskluzywnych sklepach odzieżowych i pysznych piekarniach. Dowiedz się o burzliwej przeszłości tego obszaru i o tym, jak ukształtowała teraźniejszość. Posłuchaj fascynującej historii pełnej zarazy, wojny, rewolucji oraz zdobytych i utraconych fortun. Dowiedz się o niesamowitych wydarzeniach i postaciach, które tu żyły. Posłuchaj, jak arcybiskup opracował kosztowny projekt nieruchomości, dlaczego miejscowi pamiętają Paula Cezanne'a, a nie Emile'a Zolę i jak Napoleon pomógł dyktować historię Aix.

Aix-en-Provence: poszukiwanie skarbów i wycieczka z przewodnikiem

9. Aix-en-Provence: poszukiwanie skarbów i wycieczka z przewodnikiem

Poznaj Aix-en-Provence we własnym tempie podczas tej interaktywnej pieszej wycieczki na poszukiwanie śmieci. Zwiedzisz miasto na piechotę i zdobędziesz punkty za rozwiązywanie różnego rodzaju zadań: Znajdź zabytki: Użyjesz wskazówek, aby znaleźć najlepsze zabytki i ukryte klejnoty w całym mieście. Funkcja mapy w aplikacji pomoże Ci się tam dostać. Rozwiąż pytania: Po dotarciu na miejsce, którego szukasz, zostaną Ci zadane pytania dotyczące tego widoku. W większości przypadków odpowiedzi są ukryte w znakach, obrazkach itp. Świetny i zabawny sposób na poznanie nowych rzeczy o mieście. Baw się dobrze: Podczas przygody możesz również spodziewać się ekscytujących zadań fotograficznych, które wymagają dużej kreatywności. Jeśli opanujesz migawki, zostaniesz nagrodzony punktami. Po drodze dotrzesz do niesamowitych miejsc, takich jak „Posąg Króla René”, „Place d'Albertas”, „Katedra Saint-Sauveur” i wiele innych! Po zarezerwowaniu gry otrzymasz e-mailem kod do gry z instrukcjami, jak grać. Udaj się do „Rue Mignet” i użyj kodu, aby odblokować grę w aplikacji. Wycieczka kończy się w „Katedrze Saint-Sauveur”. Doświadczenie nie jest ograniczone w czasie. Możesz zwiedzać miasto we własnym tempie i robić przerwy. Po prostu pobierz aplikację Explorial-App, przejdź do punktu początkowego i możesz rozpocząć grę. Wycieczka trwa średnio około 1-2 godzin.

Polowanie na trufle w Prowansji

10. Polowanie na trufle w Prowansji

Wybierz się na polowanie na czarne trufle na wspaniałej posiadłości prowansalskiej plantacji trufli w Luberon, zaledwie 40 minut od dworca kolejowego Aix en Provence TGV i 1 godzinę od lotniska w Marsylii. Poznaj prawdziwego łowcę trufli i dowiedz się, jak uprawia się to nieuchwytne, jadalne „czarne złoto” i jak szkoli się truflowe psy. Z pomocą przewodnika wkrótce znajdziesz trufle do spróbowania. Dowiedz się o sztuce uprawy trufli, tresury psów truflowych i znajdowania trufli. Następnie świętuj swoje znalezisko przy lampce szampana, podczas gdy gospodarze nauczą Cię, jak czyścić, przechowywać i gotować z truflami. Skosztuj przystawek z truflami i koniecznie poproś gospodarzy, aby skosztowali oliwek i oliwy truflowej produkowanych na farmie. Dostępnych jest również wiele pysznych produktów, które możesz zabrać do domu jako wyjątkową pamiątkę. Wybierz się na wycieczkę po winnicach, plantacjach drzew oliwnych i ulach pszczół i całkowicie zanurz się w raju dla smakoszy Luberon.

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Aix-en-Provence

Najciekawsze atrakcje

Aix-en-Provence: najciekawsze atrakcje

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 79
Sortuj wg::
Strona 1 z 5

Niezwykłe doznania

Aix-en-Provence: poznaj okolicę

Pokaż wszystkie

Często zadawane pytania dotyczące: Aix-en-Provence

Jakie najlepsze atrakcje trzeba zobaczyć w: Aix-en-Provence?

Jakie są najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Aix-en-Provence

Najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Aix-en-Provence to:

Pola lawendy w Prowansji

Aix-en-Provence: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Aix-en-Provence? Kliknij tutaj.