Dodaj daty

Agora Ateńska

Agora Ateńska

Agora Ateńska – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Ateny: Bilet łączony na Akropol i 6 stanowisk archeologicznych

1. Ateny: Bilet łączony na Akropol i 6 stanowisk archeologicznych

Zaoszczędź czas i pieniądze podczas pobytu w Atenach dzięki zarezerwowanemu wcześniej biletowi łączonemu, który umożliwia wstęp do 7 najważniejszych zabytków archeologicznych w Atenach. Zaoszczędź nawet 50% i unikaj długich kolejek turystów na Akropolu, starożytnej agorze, rzymskiej agorze, w świątyni Zeusa, szkole Arystotelesa, bibliotece Hadriana oraz na starożytnym cmentarzu Keramejkos. Wzbogać tę atrakcję o samodzielną wycieczkę z audioprzewodnikiem i udaj się na spacer w swoim tempie. Podziwiaj stojący na Akropolu Partenon, który wpisano na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Zanurz się w tej imponującej budowli o bogatej historii liczącej 2500 lat. Będąc na miejscu, warto również odwiedzić starożytną agorę na południowo-zachodnim stoku Akropolu. Dowiedz się więcej na temat tego dawnego centrum artystycznego, duchowego i handlowego. Na północ od Akropolu znajduje się rzymska agora, która stanowiła niegdyś centrum życia publicznego w Atenach. Skorzystaj ze wstępu do słynnej biblioteki Hadriana i świątyni Zeusa Olimpijskiego, jak również na teren starożytnego cmentarza Keramejkos, który rozciąga się do brzegów rzeki Eridan i pobliskiego lykeionu.

Ateny: Bilet na Akropol z opcjonalną wycieczką audio i zwiedzaniem

2. Ateny: Bilet na Akropol z opcjonalną wycieczką audio i zwiedzaniem

Spacer po Atenach bez stresu! Zdobądź bilety elektroniczne na Wzgórze Akropolu i olśniewające Muzeum Akropolu. Ulepsz swoje wrażenia dzięki opcjonalnym biletom łączonym, oferującym dostęp do najważniejszych atrakcji archeologicznych i muzeów, takich jak Starożytna Agora, Forum Romanum, Kerameikos, Świątynia Zeusa czy Narodowe Muzeum Archeologiczne. Wybierz przedział czasowy (tylko) na Wzgórze Akropolu i otrzymuj bilety elektroniczne e-mailem. Pobierz bilety i wycieczki za pomocą podanego linku i zanurz się w starożytnych opowieściach przy każdej atrakcji. Ciesz się Atenami i ich pięknem dzięki profesjonalnym opowiadaniom i wglądom historycznym. Należy pamiętać, że żadne bilety nie podlegają zwrotowi i choć mogą się tutaj pojawić przedziały czasowe, konieczne jest dokonanie wiążącego wyboru Wzgórza Akropolu na „Mojej stronie rezerwacji” Clio Muse Tours, aby zapewnić płynną i bezstresową podróż.

Ateny: Akropol i najważniejsze wydarzenia mitologiczne - wycieczka w małej grupie

3. Ateny: Akropol i najważniejsze wydarzenia mitologiczne - wycieczka w małej grupie

Cofnij się w czasie do starożytnej Grecji i odkryj największe zabytki Aten. Poznaj mity kryjące się za niektórymi z najważniejszych zabytków miasta. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem pod Łukiem Hadriana obok Akropolu. Posłuchaj o narodzinach tego wspaniałego miasta, jego złotym wieku i upadku z rąk spartańskich wojsk. Posłuchaj opowieści z greckiej mitologii i odkryj ich prawdziwe znaczenie oraz fakty historyczne. Odwiedź wszystkie najbardziej charakterystyczne miejsca starożytnego miasta, a także mniej znane atrakcje. Ta wycieczka pomoże Ci zrozumieć, w jaki sposób Ateny stały się mitycznym miastem znanym dzisiaj. Odwiedź najważniejsze zabytki, takie jak Partenon, Teatr Dionizosa i Świątynia Ateny Nike. Zobacz ruiny świątyni Erechtheion i sanktuarium Asklepiosa. Odwiedź świątynię Zeusa Olimpijskiego z zewnątrz, poznaj funkcje agory i odwiedź świątynię Hefajstosa.

Ateny: Poranna wycieczka z przewodnikiem po Akropolu i Place

4. Ateny: Poranna wycieczka z przewodnikiem po Akropolu i Place

Dołącz do tej pieszej wycieczki, aby zwiedzić wpisany na listę UNESCO Akropol w Atenach z biletami wstępu bez kolejki. Zacznij wcześnie, aby uniknąć tłumów i zobaczyć najważniejsze atrakcje, takie jak Partenon, Erechtejon i Muzeum Akropolu. Przejdź się wąskimi, brukowanymi uliczkami Plaki, ateńskiego Starego Miasta. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem wcześnie rano i rozpocznij zwiedzanie Akropolu, zanim nadejdzie upalny dzień. Podziwiaj Teatr Dionizosa na południowym zboczu Akropolu, wspinając się na wzgórze, aby zobaczyć znajdujące się tam starożytne budowle. Podziwiaj Partenon, Erechtejon, Propyleje, Świątynię Ateny Nike i Cokół Agryppy, podczas gdy Twój przewodnik dzieli się fascynującą historią tego starożytnego miejsca. Następnie, jeśli wybrałeś opcję z pieszą wycieczką do Plaki, udaj się w dół i podziwiaj widoki na starożytną agorę i Narodowe Obserwatorium w Atenach podczas spaceru. Poznaj brukowane uliczki Plaki i odkryj sekrety nieznane nawet miejscowym. Ciesz się spokojem tej wioski w mieście, eksplorując wiele wąskich przejść i odkrywając ukryte skarby. Zobacz Łaźnię Wiatrów, Forum Romanum, Muzeum Meczetu Fethiye i Bibliotekę Hadriana, kierując się w stronę placu Monastiraki, gdzie Twoja wycieczka dobiega końca.

Karnet miejski Aten: ponad 30 atrakcji, Akropol i Hop on Hop off

5. Karnet miejski Aten: ponad 30 atrakcji, Akropol i Hop on Hop off

Wykorzystaj w pełni Ateny dzięki all-inclusive Athens City Pass. Ten pełny bilet odblokowuje dostęp do ponad 30 najlepszych atrakcji, spośród których możesz wybierać. Podziwiaj strzeliste szczyty Akropolu i fascynujące eksponaty Nowego Muzeum Akropolu. Zanurz się w starożytnej mądrości przechowywanej w Bibliotece Hadriana i chłoń historyczną atmosferę Kerameikos, wśród wielu innych skarbów. Athens City Pass obejmuje również bezpłatną 48-godzinną wycieczkę autobusem hop-on hop-off po urzekających ulicach miasta. Pozbądź się stresu związanego z planowaniem podróży do Aten i poznaj bogatą historię, kulturę i tętniącą życiem atmosferę miasta dzięki muzeom, wycieczkom i gastronomii. Aby Twoje doświadczenie było w pełni kompletne, nasza najlepsza rekomendacja dla Ciebie: Zarezerwuj jednodniowy rejs, w tym transfer do hotelu i lunch w formie bufetu, na słynne trzy wyspy Hydra, Poros i Egina. Zwiedzaj miasto we własnym tempie z ważnością do 5 dni i zaoszczędź do 60% w porównaniu do pojedynczych rezerwacji. Następujące atrakcje są wliczone w cenę: Punkty orientacyjne i zabytki: - Akropol z Partenonem oraz północnym i południowym zboczem - bilet wstępu bez kolejki i przedział czasowy - Starożytna Agora - Stoa Attalosa - Rzymska Agora - Biblioteka Hadriana - Świątynia Zeusa Olimpijskiego - Kerameikos - Liceum - Łuk Hadriana - Ogród narodowy i ogród botaniczny Diomedesa - Trylogia ateńska Muzeum i galerie: - Nowe Muzeum Akropolu - Muzeum Herakleidonu - Muzeum Kotsanas: Starożytna Grecja - Początki technologii - Muzeum Kotsanas: Starożytne greckie instrumenty muzyczne i gry - Muzeum biżuterii Iliasa Lalaounisa - Muzeum Iluzji - Greckie muzeum motoryzacji Hop-on Hop-Off: - 48-godzinny bilet autobusowy Hop on Hop off Zajęcia i atrakcje rekreacyjne: Jednodniowy rejs z Aten na wyspy Hydra, Poros i Egina (w tym lunch w formie bufetu i transfer do hotelu), opcjonalnie do rezerwacji Partner rabatowy (zaoszczędź do 50% zniżki): - Designer Outlet McArthurGlen - Sklep muzealny: Macedońskie Muzeum Sztuki Współczesnej "Alex Mylona" - Muzeum Frissiras - Sklep Mastiha - Wycieczki rowerem elektrycznym - Jaskinia Heteroclito & Bar a Vin - Eliksiry, przyprawy i zioła - Codzienne pokazy teatralne

Ateny: Partenon, Akropol i muzeum - wycieczka w małej grupie

6. Ateny: Partenon, Akropol i muzeum - wycieczka w małej grupie

Ciesz się wycieczką z przewodnikiem po Akropolu, Partenonie i Muzeum Akropolu z wcześniej zarezerwowanymi biletami wstępu. Cofnij się w czasie do starożytnych Aten i poznaj bogatą historię i mitologię od eksperta terenowego i licencjonowanego przewodnika. Dołącz do małej grupy i wejdź na kultowe wzgórze Akropolu, aby rozpocząć wycieczkę. Poznaj niezwykłe zabytki, które świadczą o dziedzictwie kulturowym starożytnej Grecji. Zobacz wspaniałość Teatru Dionizosa, w którym po raz pierwszy wystawiono kultowe dramaty i tragedie. Przejdź przez urzekający Odeon Herodesa Atticusa i święte sanktuarium uzdrawiającego boga Asklepiosa. Docierając na szczyt, skieruj swój wzrok na Partenon, trwały symbol demokracji i zachodniej cywilizacji. Zobacz cuda architektury świątyni Nike w Propylejach i świątyni Erechtejonu. Po zejściu ze wzgórza wejdź do słynnego Muzeum Akropolu, aby doświadczyć blasku oryginalnych arcydzieł uratowanych ze świątyń Akropolu, umiejętnie prezentowanych w naturalnym świetle. Podziwiaj fascynujące wykopaliska odkryte pod szklanymi podłogami i chodnikami, oferujące wgląd w starożytne skarby. Ciesz się inspirującym widokiem na Akropol i podziwiaj oryginalny i niezwykły fryz Partenonu prowadzony przez doświadczonego przewodnika.

Ateny: 48-godzinny bilet autobusowy Hop On Hop Off i wstęp na Akropol

7. Ateny: 48-godzinny bilet autobusowy Hop On Hop Off i wstęp na Akropol

Połącz bilet autobusowy Hop On Hop Off, który zabierze Cię do centrum Aten, Pireusu i plaż z wejściem bez kolejki na Akropol. Ciesz się łatwym dostępem do niektórych z najpopularniejszych atrakcji w mieście. Odwiedź Akropol, który góruje nad grecką stolicą i przejdź się po jego starożytnych terenach. Poczuj więź z przeszłością, spacerując po tym miejscu o wielkim znaczeniu dla starożytnych Greków. Podziwiaj świątynie, Partenon i inne ważne zabytki rozsiane po okolicy. Zobacz Propyle, Świątynię Ateny Nike i Ganek Dziewic w Erechtejon. Podróżuj po Atenach z biletem autobusowym Hop On Hop Off. Wysiądź w dowolnym momencie, aby sprawdzić ciekawe atrakcje i wróć, aby kontynuować podróż. Posłuchaj komentarza audio dostępnego w 14 różnych językach.

Ateny: Starożytna Agora: e-bilet i opcjonalna wycieczka audio

8. Ateny: Starożytna Agora: e-bilet i opcjonalna wycieczka audio

Żadna podróż do Aten nie byłaby kompletna bez wizyty w starożytnej agorze! Wykorzystaj w pełni swoją wizytę dzięki szybkiemu biletowi elektronicznemu i walcowi w tej wyjątkowej witrynie z fascynującą wycieczką audio w telefonie. Pobierz wycieczkę na smartfona i we własnym tempie śledź fascynującą podróż ewolucji ateńskiej demokracji, odwiedzając najbardziej dynamiczne stanowisko archeologiczne w Atenach. Twoja wycieczka rozpoczyna się kompleksowym wprowadzeniem do łańcucha wydarzeń, które umożliwiły demokrację w starożytnych Atenach. U podnóża wzgórza, na którym nadal promienieje świątynia Hefajstosa, dowiesz się o Solonie, którego reformy prawne utorowały drogę do powstania najwcześniejszego społeczeństwa obywatelskiego w historii świata. Tuż pod górę od Tholos rzuć okiem na zrujnowany Buleuterion, w którym 500 Ateńczyków spotykało się codziennie, aby opracować prawa i propozycje przedstawione zgromadzeniu ludowemu miasta. Gdy będziesz kontynuować swój spacer, anegdotyczne historie z życia jasnych ateńskich osobistości, takich jak Arystydes Sprawiedliwy i wspaniały Perykles, ożyją dzięki oryginalnej i zabawnej zawartości Twojego fachowo zaprojektowanego audioprzewodnika. Eksponaty w Muzeum Agory z pewnością Cię zafascynują, dostarczając bogatych informacji o pomysłowych, a czasem okrutnych metodach stosowanych przez Ateńczyków do obrony swojej demokracji przed wszelkimi złymi wpływami. Ciesz się widokami z pocztówek na Akropol ze wzgórza Pnyx i Skały Ares, a później, gdy wspinasz się na wzgórze Philopappos, odkryjesz więzienie Sokratesa i uzyskasz ważne informacje na temat życia i śmierci wielki ateński filozof. Twoja wycieczka kończy się w pobliżu stanowiska archeologicznego Akropolu, przed teatrem Dionizosa, gdzie będziesz podziwiać najstarszy teatr świata i rzeczywiste miejsce, w którym niegdyś wystawiano tragedie Ajschylosa, Sofoklesa i Eurypidesa.

Ateny: Bilet na Akropol i 6 zabytków z 5 audioprzewodnikami

9. Ateny: Bilet na Akropol i 6 zabytków z 5 audioprzewodnikami

Odblokuj starożytne skarby Aten bez wysiłku! Zdobądź bilety elektroniczne na Akropol, starożytną agorę, agorę rzymską, Świątynię Zeusa Olimpijskiego i Kerameikos w czasie zerowym. Zanurz się w historię dzięki trzem wciągającym wycieczkom audio z przewodnikiem prowadzonym przez lokalnych profesjonalistów. Wybierz przedział czasowy Akropolu, otrzymuj bilety elektroniczne e-mailem i pobierz Acropolis Classic, The Great Dług: Olympieion i Ancient Agora: The Birth of Democracy. Przeglądaj kultowe zabytki i podziwiaj wspaniałe widoki na miasto. Podróżuj z powrotem do starożytnych Aten bezproblemowo i we własnym tempie, dzięki naszej opowieści. Należy pamiętać, że żadne bilety nie podlegają zwrotowi i choć mogą się tutaj pojawić przedziały czasowe, konieczne jest dokonanie wiążącego wyboru Wzgórza Akropolu na „Mojej stronie rezerwacji” Clio Muse Tours, aby zapewnić płynną i bezstresową podróż.

Ateny: 2-godzinna wycieczka rowerem elektrycznym po zachodzie słońca

10. Ateny: 2-godzinna wycieczka rowerem elektrycznym po zachodzie słońca

Przeżyj Ateny po zmroku podczas przejażdżki e-rowerem po centrum miasta. Posłuchaj ulicznych muzyków i ciesz się chłodniejszym powietrzem wieczoru, podziwiając oświetlone na noc zabytki. Wejdź na Wzgórze Nimf, aby podziwiać widoki na Akropol i górę Lykabettus. Zatrzymaj się przy Łuku Hadriana, Świątyni Zeusa i budynku greckiego parlamentu, aby podziwiać tradycyjne tuniki strażników Evzones. Odkryj miejsce pierwszych nowożytnych igrzysk olimpijskich na stadionie Panathenaic. Przejedź się rowerem po malowniczych uliczkach Plaki, pełnych kawiarni i restauracji, i zobacz starożytną agorę, świątynię Hefajstosa i portyki Stoa Attalosa.

Liczba znalezionych atrakcji: 86
Sortuj wg::

Agora Ateńska: najlepsze atrakcje w pobliżu

Agora Ateńska: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Agora Ateńska? Kliknij tutaj.

Agora Ateńska: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5 / 5

na podstawie 2149 opinii

Największe wrażenie zrobił oczywiście Akropol. Szybko przesunąłeś się do przodu w kolejce, a kody zostały szybko zeskanowane. Wszystkie strony są łatwe do znalezienia.

Skończyło się na tym, że byłem wyczerpany wybierając wszystkie opcje, ale było warto, wycieczka jest BARDZO specyficzna, więc będziesz mieć dobrą wycieczkę

Po prostu bądź trochę bardziej szczegółowy w wyjaśnieniu użycia. Wejście na akropol podlega rezerwacji, ale pozostałe można zrobić wcześniej, bez obaw

Żadnych problemów z biletami. Zestaw można kupić na stronach internetowych za 30 euro. Nie wszystkie strony są tego warte, ale dają Ci możliwości.

Świetne wrażenia, dostęp do atrakcji za pomocą jednego kodu QR, bardzo praktyczne!