Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Adare

Adare – nasze najbardziej polecane atrakcje

Z Limerick: całodniowa wycieczka z przewodnikiem po klifach Moheru

1. Z Limerick: całodniowa wycieczka z przewodnikiem po klifach Moheru

Przeżyj najwyższe klify w Europie podczas całodniowej wycieczki z Limerick. Wyrusz w podróż do historycznego miasta Burren i Klifów Moheru. Podziwiaj oszałamiającą naturalną różnorodność biologiczną zatoki Galway i zatrzymaj się w zamku Bunratty. Wskocz na pokład przestronnego i klimatyzowanego autobusu na Arthurs Quay w Limerick. Oprzyj się i podziwiaj widoki podczas wygodnej jazdy. Zatrzymaj się po drodze, aby zobaczyć Zamek Króla Jana i rzekę Shannon. Jedź dalej do hrabstwa Clare, aby zwiedzić Klify Moheru. Spędź 1,5 godziny, aby cieszyć się geologicznym pięknem klifów. Otrzymaj bezpłatny bilet na wielokrotnie nagradzaną wystawę Atlantic Edge, która bada wszystkie aspekty potężnych klifów. Wyjedź z Klifów Moheru do wioski Doolin, gdzie można kupić kufel piwa i lunch w tradycyjnym irlandzkim pubie. Po drodze podziwiaj wspaniałe widoki na wybrzeże Atlantyku i Wyspy Aran. Odwiedź jeden z niezwykłych wapiennych krajobrazów przypominającego księżycowy Burren, gdzie obok siebie kwitną kwiaty arktyczne, alpejskie i śródziemnomorskie. Jeśli jest odpowiedni sezon, zobacz jeden z 26 różnych gatunków storczyków, które rosną w zatoce Galway. Jedź wzdłuż zatoki Galway i zatrzymaj się w zamku Bunratty. Wyobraź sobie dni, kiedy normańscy rycerze, gaeliccy wojownicy i wodzowie potyczek kręcili się w uświęconym miejscu. Wyjedź z zamku Bunratty i wróć do miejsca spotkania w Limerick.

Irlandia: 2-dniowa wycieczka po Wild Atlantic Way

2. Irlandia: 2-dniowa wycieczka po Wild Atlantic Way

Dzień 1: Dublin – Klify Moheru – Półwysep Dingle Spotkaj się ze swoim przewodnikiem i innymi podróżnikami w jednym z punktów zbiórki w centrum Dublina rano. Ciesz się relaksującą jazdą po pięknej okolicy z niesamowitymi widokami. Twój przewodnik zapewni również najlepsze możliwe wrażenia podczas podróży, opowiadając historie i dostarczając informacji, które mogą Cię zainteresować. Zatrzymaj się na chwilę, aby coś przekąsić, a następnie kontynuuj jazdę w kierunku zachodniego wybrzeża. Następnie wybierz się na przejażdżkę wzdłuż brzegów Zatoki Galway ze wspaniałymi widokami na Ocean Atlantycki. Ta nadmorska trasa jest charakterystyczna ze względu na wspaniałe złote plaże i delfiny wyrywające się z brzegu. Udaj się do Burren, jednego z najpopularniejszych krajobrazów w Irlandii, słynącego z wapiennej skały, która rozciąga się jak okiem sięgnąć, sięgając aż do brzegu morza. Przed dotarciem do Klifów Moheru zatrzymaj się na lunch w małej wiosce Doolin z ciągłym widokiem na port Doolin i Wyspy Aran. Następnie dotrzyj do słynnych na całym świecie Klifów Moheru, które są uważane za jedną z największych atrakcji przyrodniczych na świecie. Tutaj możesz cieszyć się zapierającymi dech w piersiach widokami, relaksującymi spacerami i robić niezapomniane zdjęcia. Po południu przesiadka w autobus i przejazd na południe w kierunku Królestwa Kerry. Następnie nocleg w Annascaul na półwyspie Dingle. DZIEŃ 2: Półwysep Dingle – Najważniejsze atrakcje Pierścienia Kerry – Killarney – Dublin Po relaksującym poranku i obfitym śniadaniu wyrusz z półwyspu Dingle i udaj się w stronę niektórych atrakcji Ring of Kerry, w tym wodospadu Torc, Moll's Gap, Lakes of Killarney, Leprechaun Crossing i Parku Narodowego Killarney, zanim spędzisz czas w wypoczynek w Killarney. Po przybyciu do Killarney możesz wybrać się na przejażdżkę konną przez park lub na przejażdżkę konną i powozem przez Park Narodowy Killarney, obie opcje są opcjonalne. W drodze powrotnej do Dublina przejedź przez zabytkowe miasto Adare z niesamowitą Golden Vale, najwspanialszą ziemią rolniczą w Irlandii. Powinieneś wrócić do Dublina około 19:00.

Kerry: całodniowa wycieczka z Dublina

3. Kerry: całodniowa wycieczka z Dublina

Ta całodniowa wycieczka z Dublina do Kerry zabierze Cię do mistycznego i dziewiczego regionu Irlandii, który od setek lat przyciąga turystów. Region szczyci się jednymi z najpiękniejszych nadmorskich krajobrazów w Europie. Odkryjesz urocze miasteczka i będziesz cieszyć się panoramicznym widokiem na krajobraz wykuty w skale podczas ostatniej epoki lodowcowej. Szczegółowy plan podróży Adare W drodze do Kerry zatrzymasz się w jednej z najbardziej malowniczych wiosek w Irlandii. Kryte strzechą domki Adare i piękne kamienne budynki stoją wzdłuż szerokiej głównej ulicy wioski. Zobaczysz także średniowieczne klasztory i ruiny. Park Narodowy Killarney To chyba najpiękniejszy i najbardziej podziwiany park narodowy na świecie. Podziwiaj wspaniałe widoki na jeziora Killarney i Black Valley na przystankach w Aghadoe i przy wodospadzie Torc. Zapraszamy na spacer po jeziorach Killarney. Miasto Killarney Killarney to najbardziej znane miasto w hrabstwie Kerry i brama do regionu. Otoczone górami i jeziorami, łatwo zrozumieć, dlaczego często było wybierane jako najlepsze miejsce do odwiedzenia w Irlandii. Poświęć trochę czasu na zwiedzanie miasta. Wodospad Torc Zobacz ten 18-metrowy wodospad, który spływa kaskadami przez Friars Glen. Wybierz się na spacer po zalesionym terenie i ciesz się spokojem. Killorglin Przejedziesz przez Killorglin, siedzibę Jarmarku Puckiego, starożytnego festiwalu celtyckiego, podczas którego koza jest koronowana na króla wioski. Pochodzący z 1613 roku jest to jeden z najstarszych festiwali na świecie. Podczas tej części wycieczki zobaczysz także część słynnego Ring of Kerry. Zatoka Dingle'a Ciesz się panoramiczną jazdą wzdłuż słynnego półwyspu Dingle. Zatrzymaj się, aby podziwiać niesamowite widoki na zatokę Dingle i ciesz się wizytą na słynnej plaży Inch, gdzie dziki Atlantyk przytula się do celtyckich brzegów. Dzika Droga Atlantycka Twoja jazda wzdłuż zatoki Dingle i wybrzeża Atlantyku trwa dalej, z jeszcze bardziej zapierającymi dech w piersiach widokami. Przejedziesz również dobrze znaną Dziką Drogą Atlantycką i udasz się na drugą stronę Półwyspu Dingle, skąd będziesz miał spektakularne widoki na zatokę Tralee i odległe krajobrazy obszaru Dingle. Calowa plaża Plaża Inch, ciągnąca się kilometrami wzdłuż wybrzeża Atlantyku, jest jedną z najsłynniejszych plaż w Irlandii. Zatrzymaj się na spacer po piasku i podziwiaj widoki strony, która pojawiła się w wielu filmach.

Z Dublina: 3-dniowa wycieczka do Galway i Kerry

4. Z Dublina: 3-dniowa wycieczka do Galway i Kerry

Odkryj majestatyczne piękno Ring of Kerry i Irlandii Południowej podczas 3-dniowej budżetowej wycieczki autobusem do Galway i Klifów Moheru, w których mówi się po gaelicku. Mieszaj się z lokalnymi postaciami i poznaj legendy „Szmaragdowej Wyspy” z bliska i osobiście. Przeżyj niezapomnianą noc w Killarney, imprezowej stolicy Irlandii. Zakwaterowanie w akademiku jest oferowane w hostelach, z opcją pobytu w pensjonacie lub w apartamentach dla tych, którzy pragną nieco więcej prywatności. Dzień 1: Dublin – Connemara – Galway Wyjedź z Dublina do Galway, jadąc w kierunku zachodniej Irlandii i zatrzymując się po drodze na komfortową przerwę. Ciesz się wspaniałą scenerią irlandzkiego Midlands. Poznaj dzikie tereny Connemara, przejeżdżając przez dramatyczne góry, które były scenerią niezliczonych hollywoodzkich filmów. Odkryj pracującą rodzinną farmę i zabytkową kopalnię srebra w Glengowla. Jedź dalej wzdłuż wybrzeża Connemara do Galway City. Znajdź przyjemny pub w zatoce Galway, aby posłuchać tradycyjnej irlandzkiej muzyki przed udaniem się na spoczynek. Dzień 2: Galway – Klify Moheru – Kerry Przeżyj rozbijające się fale Oceanu Atlantyckiego, jadąc wzdłuż zachodniego wybrzeża. Zobacz piękne plaże ze złotym piaskiem, wypatrując po drodze delfinów i wielorybów. Podążaj trasą Atlantic Way, najdłuższej na świecie trasy turystycznej wzdłuż wybrzeża. Poznaj księżycowy krajobraz Burren, jedynego miejsca na ziemi, gdzie kwiaty alpejskie, arktyczne i śródziemnomorskie rosną obok siebie. Następnie odkryj klejnoty koronne Irlandii na Klifach Moheru. Zobacz, dlaczego klify zostały wybrane jako tło do filmu „Narzeczona księżniczki” i dlaczego mistrz świata w surfingu Kelly Slater nakręcił tam wielokrotnie nagradzany film o surfingu „Wave Rider”. Spędź noc w Kerry, gdzie życie nocne obejmuje możliwość zaśpiewania kilku piosenek, których Twój przewodnik nauczył Cię w ciągu dnia (pamiętaj, że w przypadku niektórych wycieczek zakwaterowanie będzie w Cork, w zależności od w zależności od dostępności). Dzień 3: Kerry – Zamek Blarney - Dublin Zapoznaj się z niektórymi atrakcjami Ring of Kerry (które zazwyczaj obejmują Moll's Gap, Leprechaun Crossing, Park Narodowy Killarney, Lakes of Killarney, Torc Waterfall), zanim spędzisz czas wolny w Killarney. Wielu gości korzysta z (opcjonalnie) przejażdżki bryczką lub koniem. Podróż powrotna do Dublina zabierze Cię w spokojną przejażdżkę przez zabytkowe miasto Adare, z jego wspaniałymi domami krytymi strzechą oraz Golden Vale, najpiękniejszy grunt rolny w Irlandii z pofałdowanymi polami i pastwiskami. Wróć do Dublina około 19:00.

Dingle Day Tour z Limerick

5. Dingle Day Tour z Limerick

Zatrzymasz się na słynnej plaży Inch, rozległej plaży w wiejskim środowisku, która jest miejscem o wyjątkowym pięknie naturalnym. Następnie do najbardziej wysuniętego na zachód podjazdu w Europie, znanego jako podjazd Slea Head. Podziwiaj wybrzeże Atlantyku, podróżując tą spektakularną drogą, która przylega do zachodniego wybrzeża. Ciesz się wspaniałymi widokami na Wyspy Blasket, a może nawet zobacz „Śpiącego Olbrzyma”. Zatrzymasz się również w miasteczku Dingle, jednym z najbardziej malowniczych miasteczek rybackich w Irlandii. Miasto Dingle to serce i dusza Półwyspu. Dziś przyciąga odwiedzających, w tym artystów i muzyków, z całego świata. PLAN PODRÓŻY Wyjazd z Limerick -Opuszczamy Limerick City i podróżujemy przez uroczą wioskę Adare w dół przez góry do hrabstwa Kerry Killarney - Zatrzymaj się w uroczym miasteczku Killarney, kierując się w stronę Półwyspu Dingle Calowa plaża - Zatrzymaj się w Inch Beach. To jedna z najsłynniejszych plaż w Irlandii. Ta plaża, siedziba szkoły surfingu, jest uwielbiana przez wszystkich w Irlandii. Ciesz się pięknymi widokami na wybrzeże Atlantyku z tego niesamowitego przystanku? Głowa Ślea - Podróżuj po dysku Slea Head, najbardziej zachodnim dysku w Europie. Od tego momentu podróżuj wzdłuż wybrzeża Atlantyku z przystankami na zdjęcia w najbardziej dramatycznych miejscach Wyspy Blasket - W pogodny dzień podziwiaj wspaniałe widoki na wyspy Blasket. Twój przewodnik wyjaśni, że mieszkańcy wyspy musieli opuścić swój dom na wyspie i przenieść się na stały ląd Powrót do Limerick - Po szansie na przekąskę wróć do Limerick, przybywając około 19:30, w zależności od natężenia ruchu, po zabawnym dniu na półwyspie Dingle

Z Dublina: 3-dniowe Dingle, Killarney i Dzika Droga Atlantycka

6. Z Dublina: 3-dniowe Dingle, Killarney i Dzika Droga Atlantycka

Dzień 1 Udaj się na południe od Dublina i podróżuj przez góry Wicklow do pierwszego przystanku w słynnym Glendalough. Tutaj ciesz się wolnym czasem na podziwianie uroczych jezior, dowiedz się więcej o ich historii w centrum dla zwiedzających i wygrzewaj się w spokoju ruin klasztornego miasta. Następnie kontynuuj swoją wyprawę na Zachód i odwiedź tradycyjne miasto targowe Kilcullen na przerwę na lunch. Po obiedzie udaj się do Skały Dunamase i ruin zamku Dunamase na starożytnych równinach hrabstwa Laois. Później odwiedź „Najpiękniejszą wioskę Irlandii”, Adare; gdzie można podziwiać wspaniałą kolekcję krytych strzechą chat i starych budowli, w tym ruiny XV-wiecznego klasztoru franciszkanów. Na koniec udaj się do hrabstwa Kerry i smaganego wiatrem półwyspu Dingle, bastionu irlandzkiej kultury i języka, gdzie zatrzymasz się w mieście Dingle na następne dwie noce. Dzień 2 Dziś dowiedz się, dlaczego Wild Atlantic Way jest znana jako jedna z najpiękniejszych linii brzegowych na świecie na półwyspie Dingle. Wejdź do serca Gaeltacht (obszarów w Irlandii, gdzie język irlandzki jest głównym językiem miejscowej ludności). Odkryj to, co najlepsze na półwyspie, w tym atrakcje, takie jak Conor Pass, Tóchar Maothaithe, Beehive Huts, Slea Head i Gallarus Oratory. Po dniu pełnym naturalnego piękna spędź noc w Dingle. Dzień 3 Przed opuszczeniem półwyspu Dingle zatrzymaj się na plaży Inch, gdzie możesz rzucić okiem na swój następny cel, góry Kerry i Park Narodowy Killarney. Miń kilka jezior i wybierz się na krótki spacer do wodospadu Torc, 20-metrowej kaskady wody, która wypływa wysoko w górach. Przerwa na lunch w tętniącym życiem mieście Killarney, a następnie udanie się przez kraj do Rock of Cashel, spektakularnej grupy średniowiecznych budynków osadzonych na wychodni wapienia. Poświęć trochę czasu na zwiedzanie Okrągłej Wieży, Wysokiego Krzyża i gotyckiej katedry. Stamtąd ciesz się relaksującą jazdą z czasem na refleksję nad ostatnimi trzema dniami, wracając do Dublina na wczesny wieczór.

Adare: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Adare? Kliknij tutaj.