Opactwo św. Michała Archanioła: bilet i samodzielna wizyta

Opactwo św. Michała Archanioła: bilet i samodzielna wizyta

Od 50,32 zł za osobę

Odwiedź Mont-Saint-Michel, jeden z zabytków wpisanych na listę światowego dziedzictwo UNESCO. Zwiedzaj ten spektakularny zabytek we własnym tempie i skorzystaj z broszury informacyjnej, aby dowiedzieć się więcej o jego bogatej historii.

Bilet

Łatwa rezygnacja
Rezygnując z atrakcji na co najmniej 24 godz. przed jej rozpoczęciem, otrzymasz pełny zwrot kosztów.
Środki bezpieczeństwa dot. COVID-19
Obowiązują specjalne środki bezpieczeństwa i ochrony zdrowia. Dowiedz się więcej
Akceptowane są kupony papierowe lub elektroniczne
Wydrukuj kupon lub okaż go na telefonie
Ważność 1 dzień
Sprawdź dostępność, aby zobaczyć godziny rozpoczęcia.
Omiń kolejkę do kasy biletowej
Natychmiastowe potwierdzenie

Czego możesz się spodziewać

W skrócie
 • Poznaj jedną z najbardziej znanych atrakcji turystycznych we Francji
 • Odwiedź opactwo św. Michała Archanioła na Mont Saint-Michel, jedno z pierwszych miejsc wpisanych na listę światowego dziedzictwo UNESCO
 • Więcej informacji na temat bogatej historii obiektu można znaleźć w broszurze informacyjnej dostępnej w 12 językach
Pełny opis
Odwiedź opactwo św. Michała Archanioła na Mont Saint-Michel i odkryj jedno z pierwszych miejsc wpisanych na listę światowego dziedzictwo UNESCO. Kult św. Michała Archanioła na wzgórzu Mont Saint-Michel został zapoczątkowany w 708 roku, a w średniowieczu stał się jednym z najpopularniejszych miejsc pielgrzymek. Mnisi benedyktyńscy zaczęli budować to opactwo w X wieku.   Przetrzymało ono wpływ człowieka, czasu i żywiołów. Bohaterska obrona wzgórza przed angielskimi atakami podczas wojny stuletniej (XIV i XV wiek) sprawiła, że opactwo to stało się symbolem francuskiej tożsamości narodowej. Mnisi opuścili opactwo w 1790 r. Zostało ono ogłoszone mianem zabytku w 1874 r. Budynek przywrócono do dawnej świetności dzięki trwającym pracom remontowym. Odkryj fascynującą historię tego opactwa we własnym tempie, zwiedzając je samodzielnie z pomocą broszury informacyjnej.
Wliczone w cenę
 • Bilet wstępu do opactwa św. Michała Archanioła na Mont Saint-Michel• Broszura dla zwiedzających dostępna jest w językach angielskim, francuskim, niemieckim, hiszpańskim, włoskim, japońskim, polskim, rosyjskim, niderlandzkim, chińskim i portugalskim.
 • Audio przewodnik (3 EUR płatne bezpośrednio na miejscu)
 • Zwiedzanie z przewodnikiem (dostępne na miejscu)
Środki bezpieczeństwa dot. COVID-19
Zastosowane środki bezpieczeństwa
 • Ograniczono liczbę zwiedzających, aby uniknąć powstawania tłumów
Wymagania dla podróżnych
 • Należy mieć założone maseczki ochronne
 • Wszyscy uczestnicy, którzy ukończyli 18 lat, muszą okazać dowód pełnego zaszczepienia, dowód przejścia zakażenia COVID-19 w ciągu ostatnich 6 miesięcy lub negatywny wynik testu wykonanego nie więcej niż 48 godzin przed rozpoczęciem atrakcji

Wybierz liczbę uczestników i datę

Uczestnicy

Termin

Przygotuj się

Poniższe informacje mogą się zmienić, jeśli zaktualizujesz aktualnie wybrane elementy:

  Miejsce zbiórki

  Opactwo św. Michała Archanioła na Mont-Saint-Michel

  Otwórz w Google Maps ⟶
  Ważne informacje

  Co trzeba wiedzieć

  • Wstęp jest bezpłatny dla osób poniżej 18. roku życia. Osoby poniżej 26. roku życia muszą zarezerwować godzinę wstępu na stronie internetowej
  • Wycieczka z przewodnikiem dostępna jest w języku francuskim i angielskim przez cały rok, a w lipcu i sierpniu dodatkowo także w języku niemieckim, hiszpańskim i włoskim.
  • Wizyta trwa około 1 godziny 15 minut Uwaga! Bilet jest ważny przez 1 rok i można z niego skorzystać w dowolnym terminie.
  • Ostatni wstęp możliwy jest na 1 godzinę przed zamknięciem.
  • Uwaga: ta atrakcja turystyczna jest nieczynna po godzinie 16.00 w dniach 24 i 31 grudnia 2017 r.
  Opinie klientów

  Ogólna ocena

  4,6 / 5

  na podstawie 1567 opinii

  Podsumowanie opinii

  • Jakość/cena
   4,3/5
  • Jakość usług
   4,5/5
  • Organizacja
   4,5/5
  Sortuj wg

  Sortuj wg

  Opactwo jest oszałamiające, tyle miejsc do odkrycia, ile jest ogromne! Zbyt wiele niewiarygodnych cudów architektury, by wymienić! Historia jest fascynująca i niesamowita; cieszymy się, że nie pozwoliliśmy, by myśl o wielu schodach powstrzymywała nas od eksploracji. Po drodze jest mnóstwo miejsc do odpoczynku i warte czasu i wysiłku !!! Jedyną smutną rzeczą było to, że w opactwie nie było nieszporów, bo jest październik. Z niecierpliwością czekaliśmy na udział poprzedniej nocy, ale nie mogliśmy tego zrobić.

  Czytaj dalej

  29 października 2019

  Możesz spędzić co najmniej cały dzień na górze, poszedłem z rodziną, aby ją odwiedzić i byliśmy pod wrażeniem tego miejsca. Niesamowite widoki, muzea, restauracje i zrobiliśmy wycieczkę po opactwie, w którym możesz przejść na szczyt w góra była ładną i ogromną katedrą do zobaczenia

  30 grudnia 2019

  Fantastyczna opcja umożliwiająca wejście bez stania w gigantycznej kolejce. Opactwo Mont Saint Michel przepiękne i majestatyczne.

  5 sierpnia 2019

  Organizator:

  Numer identyfikacyjny produktu: 66202