Dodaj daty

Abu Zabi

Abu Zabi

Abu Zabi – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Z Dubaju: Zwiedzanie miasta Abu Zabi i Meczet Szejka Zayeda

1. Z Dubaju: Zwiedzanie miasta Abu Zabi i Meczet Szejka Zayeda

Przygotuj się na odkrywanie słynnych atrakcji turystycznych Abu Zabi podczas całodniowej wycieczki po mieście Abu Zabi, która rozpoczyna się od szybkiego odbioru z preferowanej lokalizacji lub hotelu w Dubaju. Ciesz się 90-minutową jazdą do przystanku fotograficznego w najbardziej znanym na świecie krytym parku rozrywki Ferrari World. Przyjmij najlepszą pozę, aby uchwycić zapierające dech w piersiach zdjęcia na tle tego pięknego miejsca. Odnajdź spokój umysłu, wchodząc do duchowego spokoju Wielkiego Meczetu Szejka Zayeda, największego meczetu w Abu Zabi i symbolu religijnej harmonii, tolerancji i różnorodności. Podziwiaj architektoniczną wspaniałość meczetu, która odzwierciedla prawdziwe zasady islamu. Bądź świadkiem największego ręcznie tkanego dywanu i kryształowych żyrandoli Swarovskiego. Zatrzymaj się przy Muzeum Luwru na wyspie Saadiyat, aby zrobić sobie zdjęcie. Wybierz się na spacer na zewnątrz największego muzeum w regionie Zatoki Perskiej i podziwiaj oszałamiającą architekturę. Przejedź się wzdłuż Corniche, gdzie możesz spędzić trochę czasu z rodziną, podziwiając widoki drapaczy chmur. Zrób fantastyczne zdjęcia na tle Emirates Palace i Etihad Towers, dwóch luksusowych cudów Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Zatrzymaj się przy Pomniku Założycieli, specjalnej atrakcji kulturalnej, która celebruje życie, dziedzictwo i zasady założyciela ZEA. Poznaj historie, sztukę, przyrodę i doświadczenia multimedialne i dowiedz się, jak wpłynął on na ZEA i ich mieszkańców. Mając w pamięci wspomnienia z tego dnia, ciesz się jazdą powrotną do hotelu lub preferowanego miejsca docelowego w Dubaju.

Abu Zabi: Półdniowa wycieczka z przewodnikiem po mieście

2. Abu Zabi: Półdniowa wycieczka z przewodnikiem po mieście

Poznaj szybko zmieniający się krajobraz Abu Zabi podczas półdniowej wycieczki po mieście z przewodnikiem w wybranym języku. Odwiedź tradycyjne i współczesne zabytki, takie jak Wielki Meczet i atrakcje wzdłuż Corniche. Po odebraniu z hotelu w Abu Zabi udaj się do spektakularnego Wielkiego Meczetu Szejka Zayeda, uważanego za kluczowe miejsce kultu w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Podziwiaj główne cechy wewnątrz i na zewnątrz, takie jak wewnętrzny dziedziniec i minaret, motywy projektowe kaligrafii Naskhi, Thuluth i Kufic oraz smukłe kolumny odbijające się w wodzie. Następnie udaj się w kierunku Zatoki Perskiej, podziwiając nowoczesne budynki wzdłuż Abu Dhabi Corniche. Podziwiaj jedne z najnowocześniejszych na świecie, zapierających dech w piersiach drapaczy chmur i luksusowych hoteli, takich jak Emirates Palace, z widokiem na dziewiczą plażę. Odwiedź tradycyjne targi warzyw i daktyli w Port Zayed, na północny wschód od miasta. Zobacz, jak Port Zayed wspiera międzynarodowy handel Abu Zabi i odgrywa kluczową rolę w wizji gospodarczej Abu Zabi 2030, rządowym dążeniu do dywersyfikacji gospodarczej. Wycieczka kończy się możliwością zrobienia zdjęć w Heritage Village, zrekonstruowanej pustynnej wiosce.

Z Dubaju: Jednodniowa wycieczka do Abu Zabi z opcjonalnym lunchem

3. Z Dubaju: Jednodniowa wycieczka do Abu Zabi z opcjonalnym lunchem

Odkryj najważniejsze atrakcje Abu Zabi podczas tej jednodniowej wycieczki z Dubaju. Podziwiaj architekturę Wielkiego Meczetu Szejka Zayeda i Pałacu Emiratów. Zanurz się w lokalnej kulturze w Heritage Village. Odbierz z komfortu swojego zakwaterowania w Dubaju. Zatrzymaj się w jednym z największych meczetów na świecie, Wielkim Meczecie Szejka Zayeda. Podziwiaj jego misterne rzeźby islamskie i wykwintne prace z białego marmuru podczas wycieczki z przewodnikiem. Kontynuuj podróż na wyspę Yas i zatrzymaj się w Yas Mall, gdzie możesz usiąść na pyszny lunch. Przejedź przez projekt wyspy Saadiyat, aby zobaczyć nowo ukończone muzeum Luwru i muzeum Guggenheima, które wciąż jest budowane. Zobacz lokalne targi i przejedź obok lśniących białych meczetów, Emirates Palace i eleganckich apartamentów w wieżowcach. Zatrzymaj się w Heritage Village, która przedstawia tradycyjne codzienne życie społeczności arabskiej przed odkryciem ropy. Twoja podróż kończy się transportem do Emirates Mall, Dubai Mall, Burjuman-Bur Dubai lub City Centre Deira , w zależności od preferencji.

Z Dubaju: wycieczka do Abu Zabi z biletem do Ferrari World

4. Z Dubaju: wycieczka do Abu Zabi z biletem do Ferrari World

Zobacz główne atrakcje Abu Zabi i odwiedź wyjątkowy park rozrywki Ferrari World. Odwiedź Heritage Village i przejedź się kolejką górską Formula Rossa w ramach tej całodniowej wycieczki z Dubaju. Wycieczkę rozpoczniesz od wizyty w Wielkim Meczecie Szejka Zajida ze wspaniałą architekturą, która jest doskonałym przykładem piękna sztuki islamskiej. Kolejnym przystankiem będzie Emirates Palace – imponujący hotel ze 114 wspaniałymi kopułami i fantastycznymi apartamentami ozdobionymi złotem i marmurem. Następnym punktem wycieczki jest skansen Heritage Village, gdzie poznasz informacje na temat życia Beduinów. Później będziesz mieć możliwość zobaczenia imponującej panoramy miasta podczas jazdy w kierunku Al Corniche. W ramach drugiej części tej jednodniowej wycieczki udasz się do największego krytego parku rozrywki na świecie – Ferrari World. Doświadcz na własnej skórze ekstremalnej prędkości na kolejce górskiej Formula Rossa i sprawdź, czy jesteś dobrym kierowcą na jednym z wielu symulatorów. Oglądaj rozmaite występy, podziwiaj imponujące pokazy taneczne i akrobatyczne lub poszalej na gokartach.

Abu Zabi: Wycieczka z przewodnikiem łodzią motorową

5. Abu Zabi: Wycieczka z przewodnikiem łodzią motorową

Po prostu nie ma lepszego sposobu na podziwianie panoramy Abu Zabi niż widok z morza. Wybierz się na 1-godzinną, 1,15-godzinną lub 1,5-godzinną wycieczkę z przewodnikiem, aby podziwiać widoki, których nie można zobaczyć na lądzie. Podróżując łodzią, możesz zobaczyć piękno Abu Zabi w pierwszym rzędzie. Z Emirates Palace Marina podziwiaj wdzięczną promenadę Abu Dhabi Corniche i podziwiaj niesamowitą panoramę XXI wieku. Podążaj za ekscytującą wycieczką po wyspie Al Lulu. Ta wycieczka z przewodnikiem zapewnia niesamowite widoki na ogromny hotel Emirates Palace i prawdziwy obraz miasta Abu Zabi. Podziwiaj niesamowite widoki na wyspę Al Maya, Pałac Prezydencki, wieże Etihad i wiele innych z wody. Z Yas Bay Waterfront przeżyj ekscytującą i ekscytującą wycieczkę łodzią po wyspie Yas, odkrywając arabską kulturę i tradycje, najlepsze miejsca i atrakcje, przyrodę i zwierzęta, a także imponujące konstrukcje architektoniczne. Używane łodzie są napędzane najnowszą generacją przyjaznych dla środowiska silników, wyprodukowanych zgodnie z wymagającymi specyfikacjami i zdolnych do osiągania ekscytujących prędkości. Obsługują je doświadczone, w pełni wykwalifikowane załogi, a każda łódź jest wyposażona w najnowocześniejszy sprzęt bezpieczeństwa, dzięki czemu przejażdżka Twojego życia jest płynna i bezpieczna. Wybierz ulepszenie swoich wrażeń dzięki opcji kombinacji śniadań. Wybierz się na ekscytującą 45-minutową wycieczkę łodzią motorową, a następnie zjedz lekkie śniadanie w hotelu Emirates Palace.

Abu Zabi: Wycieczka autobusowa hop-on hop-off krajoznawcza

6. Abu Zabi: Wycieczka autobusowa hop-on hop-off krajoznawcza

Zwiedzaj Abu Zabi we własnym tempie dzięki 24-godzinnej przepustce do najlepszego w mieście otwartego, klimatyzowanego autobusu turystycznego. Na pokładzie dowiesz się o szybkim rozwoju i historii kultury Zjednoczonych Emiratów Arabskich dzięki cyfrowemu komentarzowi w 8 językach. 2 trasy, dzięki którym odkryjesz zapierające dech w piersiach widoki na majestatyczne pałace, bogate muzea, historyczne miejsca, publiczną plażę i stare suki, zaczynając od centrum handlowego Abu Dhabi Mall oraz kultowego muzeum Louvre w Abu Dhabi. Bilety obejmują transfer w obie strony do Wielkiego Meczetu Szejka Zayeda, lśniącego cudu architektury i ikony Abu Zabi, który może pomieścić do 40 000 wiernych. Po przyjeździe możesz dołączyć do wycieczki z przewodnikiem po meczecie w języku angielskim.

Z Dubaju: Wycieczka do Abu Zabi z Meczetem Szejka Zayeda

7. Z Dubaju: Wycieczka do Abu Zabi z Meczetem Szejka Zayeda

Wyjedź z Dubaju na cały dzień i udaj się w kierunku Abu Zabi, stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Przejedź przez port Jebel Ali, a po dotarciu do Abu Zabi zobacz wszystkie główne zabytki tego nowatorskiego miasta, w tym Wielki Meczet Szejka Zajida. Podziwiaj atrakcje wyspy Yas, w tym park tematyczny Ferrari World poświęcony słynnej włoskiej marce samochodowej oraz tor wyścigowy Formuły 1. Jedź drogą Abu Dhabi Corniche, aby zobaczyć z bliska wieżowce oraz nagradzane plaże i minąć ekskluzywny Emirates Palace Hotel. Zachwyć się ogromnym kompleksem handlowo-rozrywkowym Marina Mall.  Po drodze miniesz pałac prezydencki i odwiedzisz skansen Abu Dhabi Heritage Village, gdzie zobaczysz rekonstrukcję tradycyjnej wioski w oazie i dowiesz się więcej o historii Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Abu Zabi: 4-godzinna wycieczka po mieście z meczetem Szejka Zayeda

8. Abu Zabi: 4-godzinna wycieczka po mieście z meczetem Szejka Zayeda

Wycieczka po Abu Zabi pozwoli Ci odwiedzić starannie wybrane atrakcje pięknej stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich, począwszy od jej niezwykłych budynków charakteryzujących się jedną z najbardziej oszałamiających architektur, jakie można znaleźć na świecie, a skończywszy na wglądzie w przeszłość. Będziesz mógł skosztować wyjątkowej mieszanki kultury Abu Zabi oraz pięknej tradycyjnej sztuki i rzemiosła na orientalnych targowiskach i w Centrum rękodzieła. 1. 4-godzinne zwiedzanie Abu Zabi z doświadczonym przewodnikiem. 2. Zobacz najważniejsze atrakcje Abu Zabi i poznaj przeszłość i przyszłość stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich. 3. Odwiedź Meczet Szejka Zayeda z błyszczącymi białymi kopułami i minaretami. 4. Cofnij się w czasie w Wiosce Dziedzictwa Abu Zabi z repliką starej pustynnej osady. 5. Spaceruj po namiotach Beduinów, rób zakupy na suku, oglądaj pokazy rzemiosła i nie tylko. 6. Przeglądaj tętniący życiem Targ Daktyli ze stosami świeżych daktyli i słodyczy. 7. Podziwiaj drapacze chmur, ogrody Corniche i plaże z klimatyzowanego autokaru.

Abu Zabi: Wycieczka po mieście i pakiet pustynnego safari

9. Abu Zabi: Wycieczka po mieście i pakiet pustynnego safari

Ta opcja to wyjątkowe połączenie porannej wycieczki po mieście z przewodnikiem i wieczornego safari na pustyni. Rozpocznij swój dzień od zwiedzania tętniącego życiem Abu Zabi i zakończ ją pośród relaksujących widoków na pustynne wydmy. Między atrakcjami możesz zrelaksować się w miejscu zakwaterowania. Poranna wycieczka po Abu Zabi rozpocznie się wizytą w Wielkim Meczecie Szejka Zajida. Podziwiaj meczet zbudowany ze złota, marmuru, kamienia i kryształów. Zobacz jeden z największych meczetów świata, który może pomieścić około 40 tys. ludzi jednocześnie. Następnie odwiedź Herritage Village, czyli zrekonstruowaną wioskę emiracką i poznaj tradycyjny styl życia Beduinów. Następnie udaj się na wyspę Saadiyat i Yas. Zobacz tor Yas Marina, gdzie od 2009 roku odbywa się Grand Prix Abu Zabi Formuły 1. Przejedź obok Corniche i podziwiaj malownicze piękno Morza Arabskiego. Zrób sobie krótki przystanek fotograficzny przed kultowym Emirates Palace w Abu Zabi. Zakończ swoją poranną wycieczkę spacerem po targu z daktylami. Po południu skorzystaj z odbioru na wieczorne safari po pustyni w pojazdem z napędem na cztery koła. Odkryj arabską pustynię i poczuj zastrzyk adrenaliny, wjeżdżając na wysokie wydmy pośród piasku omiatającego pojazd. Odwiedź znajdującą się na środku pustyni farmę z wielbłądami. Na miejscu będzie możliwość spotkania się z tymi zwierzętami i nakarmienia ich. Udaj się do pustynnego obozu Beduinów, którzy powitają Cię kawą po arabsku i daktylami. Sprawdź, czy dasz radę utrzymać równowagę podczas sandboardingu. Weź udział także w innych atrakcjach kulturalnych, takich jak przejażdżka na wielbłądzie, malowanie henną, palenie fajki wodnej lub sesja fotograficzna w arabskich strojach. Zrób sobie zdjęcie z sokołem. Zrelaksuj się pod rozgwieżdżonym pustynnym niebem podczas pokazu tańca tanoura i tańca brzucha. Delektuj się wystawnym obiadem z daniami z grilla z nieograniczoną liczbą napojów bezalkoholowych i paleniem fajki wodnej.  Po zakończeniu wszystkich atrakcji i rozrywek światła w obozowisku zostaną zgaszone. Odpręż się w ciszy i spokoju i podziwiaj gwiazdy nad piaskami pustyni. Następnie udaj się do miejsca swojego zakwaterowania.

Półdniowa wycieczka po mieście Abu Zabi

10. Półdniowa wycieczka po mieście Abu Zabi

Weź udział w jednodniowej wycieczce po mieście Abu Zabi organizowanej przez Gray Line i skorzystaj z idealnego wprowadzenia do największego miasta Emiratów, które jest również stolicą Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Abu Zabi jest wyspą, a jego nazwa oznacza: "Ojciec Gazeli". Naszym pierwszym przystankiem będzie Wielki Meczet Szejka Zayeda, jeden z największych i najpiękniejszych meczetów na świecie; jest w stanie pomieścić imponującą liczbę ponad 30 000 wiernych. * 09:00 - Wyjazd z miejsca spotkania * 09:30 - Przyjazd do Wielkiego Meczetu w Abu Zabi * 11:30 - Przystanek fotograficzny Yas Mall-Ferrari * 12h15 - Wizyta na targu dat * 12h45 - Wizyta w wiosce dziedzictwa * 13h10 - Wizyta w galerii Marjan * 13h35 - Przystanek fotograficzny Emirates Place * 14:00 - postój w centrum handlowym Abu Dhabi

Liczba znalezionych atrakcji: 99
Sortuj wg::

Abu Zabi: najlepsze atrakcje w pobliżu

Abu Zabi: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Abu Zabi? Kliknij tutaj.

Abu Zabi: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.4
(1904 recenzji)

Nasz przewodnik Syed Ali zrobił wszystko, co w jego mocy, i zrobił wszystko, co w jego mocy, aby zapewnić nam świetną zabawę i tak się stało! Jechał w naszym tempie i miał dużą wiedzę na temat trasy oraz wszelkich dodatkowych pytań, jakie mieliśmy na temat Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Chcielibyśmy mieć go na naszych przyszłych trasach koncertowych.

Mounir był świetnym przewodnikiem, który słuchał życzeń wszystkich podróżników. Wszystko przebiegło sprawnie bez długich kolejek przy wejściach. Świetnie się bawiliśmy w Abu Zabi!

Bardzo dobrze, Chakib i Mounier dużo opowiadali o Emiratach, historii i kulturze. Bardzo mili ludzie, miło spędziłem dzień

Syed Ali zapewnił nam niesamowitą wycieczkę do Abu Zabi. To doświadczenie było niezapomniane. Wysoce zalecane.

Bardzo miło, wszędzie dobrze i poradziłem sobie bez czekania