Abu Dhabi
Zwiedzanie

Zwiedzanie
Liczba znalezionych atrakcji: 44
Sortuj wg::

Już podróżujesz? Zobacz dostępność dla Twoich dat

Abu Dhabi

Abu Dhabi

Nasze najbardziej polecane Abu Dhabi Zwiedzanie

Z Dubaju: Całodniowa wycieczka krajoznawcza Abu Dhabi Premium

Z Dubaju: Całodniowa wycieczka krajoznawcza Abu Dhabi Premium

Dzięki naturalnym wyspom, wysokiej klasy kurortom, atrakcjom kulturalnym i cudom architektury, Abu Zabi oferuje coś dla każdego podróżnika. Przygotuj się na odkrywanie najbardziej kultowych atrakcji Abu Zabi podczas całodniowej wycieczki krajoznawczej z Dubaju! Rozpocznij dzień po odbiorze z hotelu w Dubaju i poznaj jedno z najbogatszych miast na świecie, podróżując wzdłuż Zatoki Arabskiej. Wielki Meczet Szejka Zayeda, największy meczet w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, to miejsce ściśle związane z kulturą i religią ZEA. Podczas poruszania się po marmurowych korytarzach zobaczysz jedyne w swoim rodzaju skarby, takie jak żyrandole Swarovskiego, wzorzyste wzory i największy ręcznie tkany dywan na świecie. Zatrzymaj się w Luwrze na wyspie Saadiyat, aby zrobić sobie zdjęcie. Wybierz się na spacer na zewnątrz największego muzeum w regionie Zatoki Perskiej i podziwiaj jego niesamowitą architekturę. Przejażdżka wzdłuż Abu Dhabi Corniche oferuje piękny widok na Zatokę Arabską, jej turkusowe wody i panoramę miasta. Następnie wieże Etihad, uderzający architektoniczny punkt orientacyjny na Abu Dhabi Corniche, oferują restaurację, pobyt i rozrywkę w jednym miejscu. Zapierające dech w piersiach panoramiczne widoki na miasto, w tym widok na Emirates Palace i Zatokę Arabską z tarasu widokowego, zachwycają każdego, kto się tam znajdzie. Będziesz mieć czas na zjedzenie lunchu (na własny koszt) w meczecie. Zwiedzanie Qasr Al Watan, funkcjonującego pałacu prezydenckiego i miejsca kultury w Abu Zabi, pozwoli Ci dowiedzieć się więcej o tradycji, która zdefiniowała historię Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Pałac jest również cudem architektury i mieści artefakty i skarby. Po całym dniu zabawy i zwiedzania, ciesz się jazdą powrotną do hotelu, gdzie bezpiecznie Cię odwieziemy.

Z Dubaju: Abu Dhabi Sheikh Zayed Mosque Tour z przewodnikiem

Z Dubaju: Abu Dhabi Sheikh Zayed Mosque Tour z przewodnikiem

Opuść Dubaj i udaj się do Wielkiego Meczetu Szejka Zayeda w Abu Zabi w wygodnym, nowoczesnym pojeździe z klimatyzacją. Ciesz się relaksującą 90-minutową jazdą z doświadczonym przewodnikiem. Po przybyciu na miejsce zachwyć się 8. największym meczetem na świecie. Poczuj spokój meczetu, symbolizującego harmonię i różnorodność religii. Podziwiaj jego oszałamiającą architekturę, w tym największy ręcznie tkany dywan i kryształowe żyrandole Swarovskiego. Twoja wycieczka kończy się tutaj i zostaniesz odwieziony z powrotem do hotelu w Dubaju, chyba że wybrałeś opcję całodniową. Wszyscy inni mogą zjeść lunch (na własny koszt) w meczecie. Następnie udamy się do Ferrari World, znanego jako najlepszy na świecie kryty park rozrywki, aby uchwycić niesamowite zdjęcia na tle tego pięknego miejsca. Zatrzymamy się w Muzeum Luwru na wyspie Saadiyat, aby podziwiać jego architekturę. Przejedź wzdłuż Corniche, aby uchwycić drapacze chmur i zrobić zdjęcia z Emirates Palace i Etihad Towers w tle. Odwiedź Pomnik Założycieli, upamiętniający założyciela ZEA i poznaj wpływ jego życia na kraj. Po niezapomnianym dniu odwieziemy Cię z powrotem do hotelu w Dubaju.

Lotnisko Abu Zabi: Transfer do/z centrum handlowego Dubai Ibn Batutta Mall

Lotnisko Abu Zabi: Transfer do/z centrum handlowego Dubai Ibn Batutta Mall

Podróżuj na pokładzie nowoczesnego autobusu między lotniskiem w Abu Zabi a dworcem autobusowym Dubai Ibn Batutta Mall, korzystając z wcześniej zarezerwowanego przejazdu Abu Dhabi Airport Express w jedną stronę. Ciesz się pomocą personelu i dużą ilością miejsca na bagaż, a do celu dotrzesz szybko i bezpiecznie. Wsiądź do autobusu na przystanku Abu Dhabi Airport Terminal A lub na dworcu autobusowym Dubai Ibn Batutta Mall Bus i rozpocznij płynną podróż do miejsca docelowego. Uniknij kłopotów z poruszaniem się po systemie transportu publicznego przed lub po długiej podróży. Zamiast tego zrelaksuj się i podziwiaj widoki ze swojego miejsca. Zostaniesz powitany przez personel i bezpiecznie przechowasz swój bagaż w autobusie. Odpręż się na pokładzie klimatyzowanego pojazdu, korzystając z bezpośredniego transferu do miejsca docelowego, bez przystanków po drodze.

Abu Zabi: Wejście do Luwru i opcje Etihad Tower/Pałac Królewski

Abu Zabi: Wejście do Luwru i opcje Etihad Tower/Pałac Królewski

Zanurz się w świecie sztuki i kultury dzięki naszemu ekskluzywnemu biletowi łączonemu, oferującemu możliwość odkrycia nie tylko jednej, ale wielu kultowych atrakcji w Abu Zabi! Rozpocznij swoją podróż w słynnym Luwrze w Abu Zabi, gdzie przywita Cię skarbnica arcydzieł z różnych kultur. Podziwiaj klasyczne i nowoczesne dzieła sztuki, które płynnie wypełniają lukę między Wschodem a Zachodem, zapewniając wyjątkowe spojrzenie na wspólne dziedzictwo ludzkości. Wędrując po rozległych galeriach, podziwiaj monumentalną architekturę tego klejnotu regionu Zatoki Perskiej, podkreśloną przez kultową kopułę przypominającą liście palmy. Ale przygoda na tym się nie kończy! Dzięki naszemu biletowi łączonemu masz możliwość podniesienia poziomu swoich wrażeń. Wybierz wzniesienie się na wysokość tarasu widokowego Etihad, skąd roztacza się panoramiczny widok na panoramę miasta. Spójrz na błyszczącą przestrzeń Abu Zabi, podziwiając jego cuda architektury i naturalne piękno z zapierającego dech w piersiach punktu widokowego. Alternatywnie, zanurz się w królewskim przepychu Qasr al Watan, znanego również jako Pałac Prezydencki. Wkrocz do świata bogactwa i wielkości, odkrywając wspaniałe sale i wypielęgnowane ogrody tego majestatycznego zabytku. Odkryj bogatą historię i znaczenie kulturowe pałacu, który służy jako symbol trwałego dziedzictwa ZEA i wizjonerskiego przywództwa. Dzięki naszemu biletowi łączonemu masz swobodę dostosowania wrażeń z Abu Zabi do swoich preferencji. Niezależnie od tego, czy pociągają Cię artystyczne cuda Luwru w Abu Zabi, inspirujące widoki z tarasu widokowego Etihad, czy majestatyczne piękno Qasr al Watan, ta ekskluzywna oferta gwarantuje, że w pełni wykorzystasz swoją wizytę w tym tętniącym życiem mieście. Nie przegap okazji, aby wyruszyć w podróż pełną odkryć i przygód w kulturalnym sercu Abu Zabi!

Z Dubaju: Zwiedzanie miasta Abu Zabi i Meczet Szejka Zayeda

Z Dubaju: Zwiedzanie miasta Abu Zabi i Meczet Szejka Zayeda

Przygotuj się na odkrywanie słynnych atrakcji turystycznych Abu Zabi podczas całodniowej wycieczki po mieście Abu Zabi, która rozpoczyna się od szybkiego odbioru z preferowanej lokalizacji lub hotelu w Dubaju. Ciesz się 90-minutową jazdą do przystanku fotograficznego w najbardziej znanym na świecie krytym parku rozrywki Ferrari World. Przyjmij najlepszą pozę, aby uchwycić zapierające dech w piersiach zdjęcia na tle tego pięknego miejsca. Odnajdź spokój umysłu, wchodząc do duchowego spokoju Wielkiego Meczetu Szejka Zayeda, największego meczetu w Abu Zabi i symbolu religijnej harmonii, tolerancji i różnorodności. Podziwiaj architektoniczną wspaniałość meczetu, która odzwierciedla prawdziwe zasady islamu. Bądź świadkiem największego ręcznie tkanego dywanu i kryształowych żyrandoli Swarovskiego. Zatrzymaj się przy Muzeum Luwru na wyspie Saadiyat, aby zrobić sobie zdjęcie. Wybierz się na spacer na zewnątrz największego muzeum w regionie Zatoki Perskiej i podziwiaj oszałamiającą architekturę. Przejedź się wzdłuż Corniche, gdzie możesz spędzić trochę czasu z rodziną, podziwiając widoki drapaczy chmur. Zdobądź szansę na zrobienie fantastycznych zdjęć z widokiem na Emirates Palace i Etihad Towers wraz z nabrzeżem Abu Dhabi jako fotostopem. Zatrzymaj się przy Pomniku Założycieli, specjalnej atrakcji kulturalnej, która celebruje życie, dziedzictwo i zasady założyciela ZEA. Zapoznaj się z historiami, sztuką, przyrodą i doświadczeniami multimedialnymi i dowiedz się, jak wpłynął on na ZEA i ich mieszkańców. Mając w pamięci wspomnienia z tego dnia, ciesz się jazdą powrotną do hotelu lub preferowanego miejsca docelowego w Dubaju.

Z Abu Zabi: Wielki Meczet, Pałac Królewski i Etihad Tower

Z Abu Zabi: Wielki Meczet, Pałac Królewski i Etihad Tower

Poznaj najważniejsze zabytki Abu Zabi podczas wycieczki z przewodnikiem po mieście. Odwiedź Etihad Towers, dowiedz się więcej o rządzie ZEA w Pałacu Prezydenckim i podziwiaj piękno Wielkiego Meczetu Szejka Zayeda. Odbiór z hotelu lub wybranego miejsca w Abu Zabi przez kierowcę. Wskocz do klimatyzowanego pojazdu i przygotuj się na zwiedzanie stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Zatrzymaj się najpierw w pięknym Wielkim Meczecie Szejka Zayeda. Wejdź do tego znanego na całym świecie przykładu architektury islamskiej. Zobacz wspaniałe rzemiosło tej przestrzeni, która może pomieścić około 40 000 wiernych w swoich murach. Zobacz największy na świecie ręcznie tkany dywan, 82 kopuły, żyrandole i wzory kwiatowe. Kontynuuj podróż do Etihad Towers, kompleksu 5 luksusowych drapaczy chmur. To centrum rozrywki oferuje możliwość spędzenia wolnego czasu w restauracji i na zakupach. Ciesz się panoramicznym widokiem na miasto Abu Zabi z tarasu widokowego Etihad Towers. Zatrzymaj się przy Muzeum Luwru na wyspie Saadiyat, aby zrobić sobie zdjęcie. Wybierz się na spacer na zewnątrz największego muzeum w regionie Zatoki Perskiej i podziwiaj jego niesamowitą architekturę. Na koniec odwiedź Qasr Al Watan, Pałac Prezydencki, hołd dla arabskiego dziedzictwa i rzemiosła. Uzyskaj wgląd w zarządzanie, wiedzę i kunszt, które ukształtowały naród ZEA. Po zakończeniu wycieczki zostaniesz odwieziony do hotelu lub wybranego miejsca w Abu Zabi.

Wyspa Yas: Bilet wstępu do Ferrari World i 44 przejażdżki

Wyspa Yas: Bilet wstępu do Ferrari World i 44 przejażdżki

Ferrari World na wyspie Yas w Abu Zabi to wielokrotnie nagradzany park tematyczny inspirowany legendarną marką Ferrari i celebrujący jej ducha. Na jego terenie znajdują się 44 ekscytujące kolejki, atrakcje dla całych rodzin i najnowocześniejsze symulatory. Odbywają się tu także spektakularne pokazy na żywo i popularne festiwale sezonowe z niezwykłymi występami artystów z całego świata. Ferrari World szczyci się najszybszą kolejką górską na świecie, Formula Rossa, a także bijącą rekordy kolejką górską Flying Aces. Ten park rozrywki oferuje również mieszankę niezwykłych kolejek, interaktywnych atrakcji i ekscytujących symulatorów. Przez cały rok w parku organizowane są wspaniałe wydarzenia i światowej klasy rozrywka, w tym między innymi Winter on Italian Street i Festival of Lights.

Dubaj: Wycieczka do Abu Zabi: Wielki Meczet, Pałac Królewski i lunch

Dubaj: Wycieczka do Abu Zabi: Wielki Meczet, Pałac Królewski i lunch

Wybierz się na jednodniową wycieczkę do Abu Zabi z Dubaju. Podziwiaj majestat Meczetu Szejka Zayeda, przejdź obok oszałamiającej promenady Abu Dhabi Corniche i zobacz przebłyski kultowych zabytków, takich jak Pałac Emirates. Twoim pierwszym przystankiem będzie Meczet Szejka Zayeda. Powita Cię oszałamiająca fasada z białego marmuru i imponująca architektura. Twój przewodnik poprowadzi Cię przez meczet, wyjaśniając różne funkcje i przedstawiając kontekst historyczny. Po wizycie w meczecie czas na wspaniały lunch w restauracji Al Khayma Heritage w Abu Zabi. Zapraszamy do odwiedzenia wież Etihad Towers, gdzie kręcono najbardziej ekscytujące akrobacje z serii Szybcy i wściekli. Udaj się na taras widokowy w Etihad Towers, aby podziwiać panoramiczny widok na panoramę Abu Zabi. Odwiedź piękny pałac Qasr Al Watan na terenie Pałacu Prezydenckiego. Podziwiaj cuda architektury, artefakty historyczne i bezcenne skarby, które ukazują bogatą historię i kulturę Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Na koniec zrelaksuj się w drodze powrotnej do Dubaju.

Abu Zabi: Safari na pustyni z grillem, przejażdżką na wielbłądzie i sandboardingiem

Abu Zabi: Safari na pustyni z grillem, przejażdżką na wielbłądzie i sandboardingiem

Weź udział w całodniowej wycieczce z przewodnikiem (prywatnej lub w małej grupie). Podróżuj z Abu Zabi na pustynię (odbiór z hotelu i transport powrotny są wliczone w cenę). Ciesz się rajdem po wydmach, podziwiaj zachodzące słońce z obozowiska beduinów, weź udział w zajęciach o charakterze kulturalnym, zobacz tradycyjne występy i zjedz kolację z grilla w formie bufetu, przyglądając się gwiazdom. Po odbiorze klimatyzowanym pojazdem z napędem na cztery koła czeka Cię komfortowa przejażdżka na pustynię. Kiedy dotrzesz na miejsce, zajrzyj na farmę wielbłądów. Zobacz z bliska te zwierzęta, które są doskonale przystosowane do warunków panujących na pustyni. Później zaplanowano ekscytujący rajd po wydmach. Podczas podjazdów pod górę i zjeżdżania ze stromych wydm poczujesz, jak Twój żołądek podskakuje. Zjedź z piaszczystych wydm na specjalnej desce, próbując swoich sił w sandboardingu. Odwiedź pustynne obozowisko beduinów, gdzie zostaniesz powitany(-a) tradycyjną kawą po arabsku oraz daktylami. Wejdź na szczyt wydmy, aby uwiecznić na zdjęciach pustynię zmieniającą kolor wraz ze znikającym za horyzontem słońcem. Będąc w obozowisku, poznaj miejscowe zwyczaje i dowiedz się więcej o kulturze Półwyspu Arabskiego. Skorzystaj z kulturalnych atrakcji – zrób sobie tatuaż z henny, zapal sziszę i przejedź się na wielbłądzie. Załóż tradycyjne arabskie stroje i sfotografuj się z sokołem. Zachwyć się pokazem tańca tanoura i tańca brzucha, a następnie zjedz kolację obejmującą dania z rusztu. Później nadejdzie chwila, kiedy światła obozowiska zostaną wyłączone. Zajmij wygodne miejsce i podziwiaj gwieździste niebo. Ciesz się spokojem i okazją do kontemplacji przed wyruszeniem w drogę powrotną ku jasnym światłom Abu Zabi.

Z Dubaju: Całodniowa wycieczka do Abu Zabi z Luwrem i meczetem

Z Dubaju: Całodniowa wycieczka do Abu Zabi z Luwrem i meczetem

Ciesz się 1-dniową wycieczką do dwóch najważniejszych miejsc w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Podziwiaj nowe i stare cuda architektury i sztuki podczas tej integracyjnej wycieczki z Dubaju. Po odbiorze usiądź wygodnie i ciesz się podróżą do meczetu. Po przybyciu na miejsce podziwiaj lśniącą zewnętrzną część z białych greckich i macedońskich płytek. Wejdź do środka i zobacz największy na świecie ręcznie tkany dywan, kryształowe żyrandole i szklane panele wysadzane tysiącami kryształów Swarovskiego podczas wycieczki z przewodnikiem. Przygotuj się na zrobienie niezapomnianych zdjęć, ponieważ będziemy robić przystanki fotograficzne w Emirates Palace, Etihad Towers i Abu Dhabi Corniche. Następnie odwiedź Muzeum Luwru na wyspie Saadiyat. Wybierz się na wycieczkę z przewodnikiem po największym muzeum w regionie Zatoki Perskiej, które prezentuje zarówno klasyczne, jak i nowoczesne dzieła o znaczeniu kulturowym i socjologicznym z całego świata. Podziwiaj dzieła z francuskich muzeów, takich jak Luwr, Centrum Pompidou i Musee d'Orsay. Odpocznij w Muzeum dla Dzieci, zrelaksuj się w kawiarni lub zajrzyj do butiku. Po zwiedzaniu udaj się w drogę powrotną do hotelu w Dubaju.

Często zadawane pytania dot. atrakcji typu Zwiedzanie w: Abu Dhabi

Oprócz atrakcji typu Zwiedzanie jakie jeszcze atrakcje warto odwiedzić w: Abu Dhabi?

W: Abu Dhabi są jeszcze następujące atrakcje warte zobaczenia:

Abu Dhabi: Najciekawsze atrakcje

Abu Dhabi: Wycieczki i bilety

Zjednoczone Emiraty Arabskie: Ciekawe miejsca

Abu Dhabi: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Abu Dhabi? Kliknij tutaj.