Dodaj daty

Abu Dhabi
Religia i duchowość

Religia i duchowość
Liczba znalezionych atrakcji: 133
Sortuj wg::

Już podróżujesz? Zobacz dostępność dla Twoich dat

Nasze najbardziej polecane Abu Dhabi Religia i duchowość

Z Dubaju: Całodniowa wycieczka krajoznawcza Abu Dhabi Premium

1. Z Dubaju: Całodniowa wycieczka krajoznawcza Abu Dhabi Premium

Dzięki naturalnym wyspom, wysokiej klasy kurortom, atrakcjom kulturalnym i cudom architektury, Abu Zabi oferuje coś dla każdego podróżnika. Przygotuj się na zwiedzanie najbardziej kultowych atrakcji Abu Zabi podczas całodniowej wycieczki z Dubaju! Rozpocznij dzień po odebraniu z hotelu w Dubaju i poznaj jedno z najbogatszych miast na świecie, podróżując wzdłuż Zatoki Arabskiej. Wielki Meczet Szejka Zayeda, największy meczet w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, to miejsce ściśle związane z kulturą i religią ZEA. Podczas poruszania się po marmurowych korytarzach zobaczysz jedyne w swoim rodzaju skarby, takie jak żyrandole Swarovskiego, wzorzyste wzory i największy ręcznie tkany dywan na świecie. Przejażdżka wzdłuż Abu Dhabi Corniche oferuje piękny widok na Zatokę Arabską, jej turkusowe wody i panoramę miasta. Następnie wieże Etihad, uderzający architektoniczny punkt orientacyjny na Abu Dhabi Corniche, oferują restaurację, pobyt i rozrywkę w jednym miejscu. Zapierające dech w piersiach panoramiczne widoki na miasto, w tym widok na Emirates Palace i Zatokę Arabską z tarasu widokowego, zachwycają każdego, kto się tam znajdzie. Będziesz mieć czas na zjedzenie lunchu (na własny koszt) w meczecie. Zwiedzanie Qasr Al Watan, funkcjonującego pałacu prezydenckiego i miejsca kultury w Abu Zabi, pozwoli Ci dowiedzieć się więcej o tradycji, która zdefiniowała historię Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Pałac jest również cudem architektury i mieści artefakty i skarby. Po całym dniu zabawy i zwiedzania, ciesz się przejażdżką z powrotem do hotelu, gdzie bezpiecznie Cię odwieziemy.

Z Dubaju: Abu Dhabi Sheikh Zayed Mosque Tour z przewodnikiem

2. Z Dubaju: Abu Dhabi Sheikh Zayed Mosque Tour z przewodnikiem

Wsiądź do nowoczesnego klimatyzowanego pojazdu i wyrusz z Dubaju do Wielkiego Meczetu Szejka Zajida w Abu Zabi. Odpręż się podczas komfortowej 90-minutowej podróży z profesjonalnym przewodnikiem. Po dotarciu na miejsce zachwyć się 8. największym meczetem na świecie. Wybudowanie tej wspaniałej budowli o powierzchni ponad 120 000 m² zajęło ponad dekadę, a dzisiaj jest ona wizytówką islamskiego dziedzictwa Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Przemierzaj teren, który może pomieścić do 40 000 wiernych jednocześnie. Podziwiaj bezcenne zdobienia, takie jak ogromne żyrandole z kryształów Swarovskiego, kwiatowe mozaiki oraz złote, srebrne i marmurowe artefakty. Zobacz olbrzymi dywan w głównej sali modlitewnej. Ten ważący 35 ton dywan o powierzchni 5500 m² powstał w Iranie i jest efektem ciężkiej 2-letniej pracy tysięcy tkaczy! Zrób wspaniałe zdjęcia i poznaj wizję szejka Zajida ibn Sultana Al Nahajjana, zmarłego prezydenta Zjednoczonych Emiratów Arabskich i pomysłodawcę wybudowania tego meczetu. Opuść Abu Zabi i udaj się z powrotem do Dubaju, a następnie skorzystaj z transportu powrotnego do hotelu lub wybranego miejsca.

Lotnisko Abu Zabi: Transfer do/z centrum handlowego Dubai Ibn Battuta Mall

3. Lotnisko Abu Zabi: Transfer do/z centrum handlowego Dubai Ibn Battuta Mall

Podróżuj na pokładzie nowoczesnego autobusu między lotniskiem w Abu Zabi a centrum handlowym Dubai Ibn Battuta Mall, korzystając z wcześniej zarezerwowanego przejazdu Abu Dhabi Airport Express w jedną stronę. Ciesz się pomocą personelu i dużą ilością miejsca na bagaż, a do celu dotrzesz szybko i bezpiecznie. Wsiądź do autobusu na przystanku Abu Dhabi Airport Terminal A lub Dubai Ibn Battuta Mall i rozpocznij płynną podróż do miejsca docelowego. Uniknij kłopotów z poruszaniem się po systemie transportu publicznego przed lub po długiej podróży. Zamiast tego zrelaksuj się i podziwiaj widoki ze swojego miejsca. Zostaniesz powitany przez personel i bezpiecznie przechowasz swój bagaż w autobusie. Odpręż się na pokładzie klimatyzowanego pojazdu, korzystając z bezpośredniego transferu do miejsca docelowego, bez przystanków po drodze.

Abu Zabi: Bilety wstępu do Luwru z opcjonalnym transferem

4. Abu Zabi: Bilety wstępu do Luwru z opcjonalnym transferem

Zachwyć się imponującymi zbiorami wspaniałych dzieł sztuki z całego świata. Zwróć uwagę zarówno na klasyczne, jak i nowoczesne prace, które łączą sztukę Zachodu i Wschodu. Odwiedź jedno z największych muzeów, jakie działają w regionie Zatoki Perskiej. Podziwiaj oryginalną architekturę i znaną kopułę gmachu muzeum. Doceń projekt budynku, który przywołuje na myśl liście palmowe, spacerując po pełnych słońca promenadach. Zanurz się w przepastnej kolekcji muzeum. Przyjrzyj się bogatym zbiorom dzieł z całego świata. Dowiedz się więcej o związkach Wschodu z Zachodem. Odwiedź wystawę stałą i wystawy specjalne. Zajrzyj do części muzeum przeznaczonej dla dzieci. Zobacz starożytne artefakty i klasyczne dzieła sztuki autorstwa m.in. Maneta. Po zakończeniu zwiedzania galerii zatrzymaj się w jednej z publicznych przestrzeni muzeum na chwilę rozmyślań.

Z Dubaju: Zwiedzanie miasta Abu Zabi i Meczet Szejka Zayeda

5. Z Dubaju: Zwiedzanie miasta Abu Zabi i Meczet Szejka Zayeda

Przygotuj się na odkrywanie słynnych atrakcji turystycznych Abu Zabi podczas całodniowej wycieczki po mieście Abu Zabi, która rozpoczyna się od szybkiego odbioru z preferowanej lokalizacji lub hotelu w Dubaju. Ciesz się 90-minutową jazdą do przystanku fotograficznego w najbardziej znanym na świecie krytym parku rozrywki Ferrari World. Przyjmij najlepszą pozę, aby uchwycić zapierające dech w piersiach zdjęcia na tle tego pięknego miejsca. Odnajdź spokój umysłu, wchodząc do duchowego spokoju Wielkiego Meczetu Szejka Zayeda, największego meczetu w Abu Zabi i symbolu religijnej harmonii, tolerancji i różnorodności. Podziwiaj architektoniczną wspaniałość meczetu, która odzwierciedla prawdziwe zasady islamu. Bądź świadkiem największego ręcznie tkanego dywanu i kryształowych żyrandoli Swarovskiego. Zatrzymaj się przy Muzeum Luwru na wyspie Saadiyat, aby zrobić sobie zdjęcie. Wybierz się na spacer na zewnątrz największego muzeum w regionie Zatoki Perskiej i podziwiaj oszałamiającą architekturę. Przejedź się wzdłuż Corniche, gdzie możesz spędzić trochę czasu z rodziną, podziwiając widoki drapaczy chmur. Zrób fantastyczne zdjęcia na tle Emirates Palace i Etihad Towers, dwóch luksusowych cudów Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Zatrzymaj się przy Pomniku Założycieli, specjalnej atrakcji kulturalnej, która celebruje życie, dziedzictwo i zasady założyciela ZEA. Poznaj historie, sztukę, przyrodę i doświadczenia multimedialne i dowiedz się, jak wpłynął on na ZEA i ich mieszkańców. Mając w pamięci wspomnienia z tego dnia, ciesz się jazdą powrotną do hotelu lub preferowanego miejsca docelowego w Dubaju.

Z Abu Zabi: Wielki Meczet, Pałac Królewski i Etihad Tower

6. Z Abu Zabi: Wielki Meczet, Pałac Królewski i Etihad Tower

Odkryj najważniejsze zabytki Abu Zabi podczas wycieczki z przewodnikiem po mieście. Odwiedź wieże Etihad, dowiedz się o rządzie Zjednoczonych Emiratów Arabskich w Pałacu Prezydenckim i podziwiaj piękno Wielkiego Meczetu Szejka Zayeda. Odbierz kierowcę z hotelu lub wybranej lokalizacji w Abu Zabi. Wskocz do klimatyzowanego pojazdu i przygotuj się na zwiedzanie stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Zatrzymaj się po raz pierwszy w pięknym Wielkim Meczecie Szejka Zayeda. Wejdź do tego znanego na całym świecie przykładu architektury islamskiej. Zobacz wspaniałe rzemiosło tej przestrzeni, która może pomieścić w swoich ścianach około 40 000 wiernych. Zobacz największy na świecie ręcznie tkany dywan, 82 kopuły, żyrandole i wzory kwiatowe. Jedź dalej do Etihad Towers, kompleksu 5 okazałych drapaczy chmur. To centrum rozrywki oferuje możliwość spędzenia wolnego czasu w restauracji i na zakupach. Podziwiaj panoramę Abu Zabi z tarasu widokowego wież Etihad. Na koniec odwiedź Qasr Al Watan, Pałac Prezydencki, będący hołdem dla arabskiego dziedzictwa i rzemiosła. Uzyskaj wgląd w zarządzanie, wiedzę i kunszt, które ukształtowały naród Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Na koniec wycieczki odwieź z powrotem do hotelu lub wybranej lokalizacji w Abu Zabi.

Wyspa Yas: Bilet wstępu do Ferrari World i 44 przejażdżki

7. Wyspa Yas: Bilet wstępu do Ferrari World i 44 przejażdżki

Ferrari World na wyspie Yas w Abu Zabi to wielokrotnie nagradzany park tematyczny inspirowany legendarną marką Ferrari i celebrujący jej ducha. Na jego terenie znajdują się 44 ekscytujące kolejki, atrakcje dla całych rodzin i najnowocześniejsze symulatory. Odbywają się tu także spektakularne pokazy na żywo i popularne festiwale sezonowe z niezwykłymi występami artystów z całego świata. Ferrari World szczyci się najszybszą kolejką górską na świecie, Formula Rossa, a także bijącą rekordy kolejką górską Flying Aces. Ten park rozrywki oferuje również mieszankę niezwykłych kolejek, interaktywnych atrakcji i ekscytujących symulatorów. Przez cały rok w parku organizowane są wspaniałe wydarzenia i światowej klasy rozrywka, w tym między innymi Winter on Italian Street i Festival of Lights.

Abu Zabi: Safari na pustyni z grillem, przejażdżką na wielbłądzie i sandboardingiem

8. Abu Zabi: Safari na pustyni z grillem, przejażdżką na wielbłądzie i sandboardingiem

Weź udział w całodniowej wycieczce z przewodnikiem (prywatnej lub w małej grupie). Podróżuj z Abu Zabi na pustynię (odbiór z hotelu i transport powrotny są wliczone w cenę). Ciesz się rajdem po wydmach, podziwiaj zachodzące słońce z obozowiska beduinów, weź udział w zajęciach o charakterze kulturalnym, zobacz tradycyjne występy i zjedz kolację z grilla w formie bufetu, przyglądając się gwiazdom. Po odbiorze klimatyzowanym pojazdem z napędem na cztery koła czeka Cię komfortowa przejażdżka na pustynię. Kiedy dotrzesz na miejsce, zajrzyj na farmę wielbłądów. Zobacz z bliska te zwierzęta, które są doskonale przystosowane do warunków panujących na pustyni. Później zaplanowano ekscytujący rajd po wydmach. Podczas podjazdów pod górę i zjeżdżania ze stromych wydm poczujesz, jak Twój żołądek podskakuje. Zjedź z piaszczystych wydm na specjalnej desce, próbując swoich sił w sandboardingu. Odwiedź pustynne obozowisko beduinów, gdzie zostaniesz powitany(-a) tradycyjną kawą po arabsku oraz daktylami. Wejdź na szczyt wydmy, aby uwiecznić na zdjęciach pustynię zmieniającą kolor wraz ze znikającym za horyzontem słońcem. Będąc w obozowisku, poznaj miejscowe zwyczaje i dowiedz się więcej o kulturze Półwyspu Arabskiego. Skorzystaj z kulturalnych atrakcji – zrób sobie tatuaż z henny, zapal sziszę i przejedź się na wielbłądzie. Załóż tradycyjne arabskie stroje i sfotografuj się z sokołem. Zachwyć się pokazem tańca tanoura i tańca brzucha, a następnie zjedz kolację obejmującą dania z rusztu. Później nadejdzie chwila, kiedy światła obozowiska zostaną wyłączone. Zajmij wygodne miejsce i podziwiaj gwieździste niebo. Ciesz się spokojem i okazją do kontemplacji przed wyruszeniem w drogę powrotną ku jasnym światłom Abu Zabi.

Dubaj: Wycieczka do Abu Zabi: Wielki Meczet, Pałac Królewski i lunch

9. Dubaj: Wycieczka do Abu Zabi: Wielki Meczet, Pałac Królewski i lunch

Wybierz się na jednodniową wycieczkę do Abu Zabi z Dubaju. Podziwiaj majestat Meczetu Szejka Zayeda, przejdź obok oszałamiającej promenady Abu Dhabi Corniche i zobacz przebłyski kultowych zabytków, takich jak Pałac Emirates. Twoim pierwszym przystankiem będzie Meczet Szejka Zayeda. Powita Cię oszałamiająca fasada z białego marmuru i imponująca architektura. Twój przewodnik poprowadzi Cię przez meczet, wyjaśniając różne funkcje i przedstawiając kontekst historyczny. Po wizycie w meczecie czas na wspaniały lunch w restauracji Al Khayma Heritage w Abu Zabi. Zapraszamy do odwiedzenia wież Etihad Towers, gdzie kręcono najbardziej ekscytujące akrobacje z serii Szybcy i wściekli. Udaj się na taras widokowy w Etihad Towers, aby podziwiać panoramiczny widok na panoramę Abu Zabi. Odwiedź piękny pałac Qasr Al Watan na terenie Pałacu Prezydenckiego. Podziwiaj cuda architektury, artefakty historyczne i bezcenne skarby, które ukazują bogatą historię i kulturę Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Na koniec zrelaksuj się w drodze powrotnej do Dubaju.

Z Dubaju: Całodniowa wycieczka do Abu Zabi z Luwrem i meczetem

10. Z Dubaju: Całodniowa wycieczka do Abu Zabi z Luwrem i meczetem

Ciesz się dwudniową wycieczką do dwóch najważniejszych miejsc w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Podziwiaj nowe i stare cuda architektury i sztuki podczas tej wycieczki z Dubaju. Po odbiorze usiądź wygodnie i ciesz się podróżą do meczetu. Po przyjeździe podziwiaj lśniącą powierzchnię białych płytek greckich i macedońskich. Wejdź do środka i zobacz największy na świecie ręcznie tkany dywan, kryształowe żyrandole i szklane panele wysadzane tysiącami kryształów Swarovskiego podczas wycieczki z przewodnikiem. Następnie odwiedź Luwr na wyspie Saadiyat. Wybierz się na samodzielną wycieczkę po największym muzeum w regionie Zatoki Perskiej, w którym prezentowane są zarówno klasyczne, jak i współczesne dzieła o znaczeniu kulturowym i socjologicznym z całego świata. Podziwiaj dzieła z francuskich muzeów, takich jak Luwr, Centrum Pompidou i Musee d'Orsay. Zatrzymaj się w Muzeum Dziecięcym, zrelaksuj się na przekąskę w kawiarni lub poszperaj w butiku. Po wycieczce ciesz się jazdą powrotną do hotelu w Dubaju.

Abu Dhabi

Abu Dhabi

Często zadawane pytania dot. atrakcji typu Religia i duchowość w: Abu Dhabi

Oprócz atrakcji typu Religia i duchowość jakie jeszcze atrakcje warto odwiedzić w: Abu Dhabi?

W: Abu Dhabi są jeszcze następujące atrakcje warte zobaczenia:

Abu Dhabi: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Abu Dhabi? Kliknij tutaj.

Abu Dhabi: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.6
(1355 recenzji)

Jestem bardzo zadowolona z wycieczki. Mimo, że mój hotel znajdował się poza zasięgiem odbioru zorganizowano dla mnie transport. Odbiór z hotelu był ok.8 godziny. Po zebraniu wszystkich uczestników wycieczki wyjechaliśmy do Abu Dhabi. Podróż trwa około 1,5h. w jedną stronę. Było super, wyjazd warty pieniędzy. Prowadzący bardzo sympatyczny, opowiadał ciekawe rzeczy o Dubaju i Abu Dhabi. Wszystkie punkty warte zobaczenia, wystarczająco dużo czasu na świetne zdjęcia. Przewidziana przerwa obiadowa z pyszną kuchnią arabską. Polecam!

Bardzo, bardzo dobrze ! Bardzo miła wycieczka i miła niespodzianka z wizyty we wspaniałym pałacu!

Świetnie zorganizowana wycieczka. Przewodnik najlepszy na świecie

Bardzo dobra organizacja. Jesteśmy zadowoleni z wycieczki.

Super przewodnik, wycieczka bardzo dobrze zorganizowana.