Dodaj daty

Abu Dhabi
Atrakcje letnie

Atrakcje letnie
Liczba znalezionych atrakcji: 84
Sortuj wg::

Już podróżujesz? Zobacz dostępność dla Twoich dat

Nasze najbardziej polecane Abu Dhabi Atrakcje letnie

Z Dubaju: Całodniowa wycieczka krajoznawcza Abu Dhabi Premium

1. Z Dubaju: Całodniowa wycieczka krajoznawcza Abu Dhabi Premium

Dzięki naturalnym wyspom, wysokiej klasy kurortom, atrakcjom kulturalnym i cudom architektury, Abu Zabi oferuje coś dla każdego podróżnika. Przygotuj się na zwiedzanie najbardziej kultowych atrakcji Abu Zabi podczas całodniowej wycieczki z Dubaju! Rozpocznij dzień po odebraniu z hotelu w Dubaju i poznaj jedno z najbogatszych miast na świecie, podróżując wzdłuż Zatoki Arabskiej. Wielki Meczet Szejka Zayeda, największy meczet w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, to miejsce ściśle związane z kulturą i religią ZEA. Podczas poruszania się po marmurowych korytarzach zobaczysz jedyne w swoim rodzaju skarby, takie jak żyrandole Swarovskiego, wzorzyste wzory i największy ręcznie tkany dywan na świecie. Przejażdżka wzdłuż Abu Dhabi Corniche oferuje piękny widok na Zatokę Arabską, jej turkusowe wody i panoramę miasta. Następnie wieże Etihad, uderzający architektoniczny punkt orientacyjny na Abu Dhabi Corniche, oferują restaurację, pobyt i rozrywkę w jednym miejscu. Zapierające dech w piersiach panoramiczne widoki na miasto, w tym widok na Emirates Palace i Zatokę Arabską z tarasu widokowego, zachwycają każdego, kto się tam znajdzie. Będziesz mieć czas na zjedzenie lunchu (na własny koszt) w meczecie. Zwiedzanie Qasr Al Watan, funkcjonującego pałacu prezydenckiego i miejsca kultury w Abu Zabi, pozwoli Ci dowiedzieć się więcej o tradycji, która zdefiniowała historię Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Pałac jest również cudem architektury i mieści artefakty i skarby. Po całym dniu zabawy i zwiedzania, ciesz się przejażdżką z powrotem do hotelu, gdzie bezpiecznie Cię odwieziemy.

Z Dubaju: Abu Dhabi Sheikh Zayed Mosque Tour z przewodnikiem

2. Z Dubaju: Abu Dhabi Sheikh Zayed Mosque Tour z przewodnikiem

Wsiądź do nowoczesnego klimatyzowanego pojazdu i wyrusz z Dubaju do Wielkiego Meczetu Szejka Zajida w Abu Zabi. Odpręż się podczas komfortowej 90-minutowej podróży z profesjonalnym przewodnikiem. Po dotarciu na miejsce zachwyć się 8. największym meczetem na świecie. Wybudowanie tej wspaniałej budowli o powierzchni ponad 120 000 m² zajęło ponad dekadę, a dzisiaj jest ona wizytówką islamskiego dziedzictwa Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Przemierzaj teren, który może pomieścić do 40 000 wiernych jednocześnie. Podziwiaj bezcenne zdobienia, takie jak ogromne żyrandole z kryształów Swarovskiego, kwiatowe mozaiki oraz złote, srebrne i marmurowe artefakty. Zobacz olbrzymi dywan w głównej sali modlitewnej. Ten ważący 35 ton dywan o powierzchni 5500 m² powstał w Iranie i jest efektem ciężkiej 2-letniej pracy tysięcy tkaczy! Zrób wspaniałe zdjęcia i poznaj wizję szejka Zajida ibn Sultana Al Nahajjana, zmarłego prezydenta Zjednoczonych Emiratów Arabskich i pomysłodawcę wybudowania tego meczetu. Opuść Abu Zabi i udaj się z powrotem do Dubaju, a następnie skorzystaj z transportu powrotnego do hotelu lub wybranego miejsca.

Lotnisko Abu Zabi: Transfer do/z centrum handlowego Dubai Ibn Battuta Mall

3. Lotnisko Abu Zabi: Transfer do/z centrum handlowego Dubai Ibn Battuta Mall

Podróżuj na pokładzie nowoczesnego autobusu między lotniskiem w Abu Zabi a centrum handlowym Dubai Ibn Battuta Mall, korzystając z wcześniej zarezerwowanego przejazdu Abu Dhabi Airport Express w jedną stronę. Ciesz się pomocą personelu i dużą ilością miejsca na bagaż, a do celu dotrzesz szybko i bezpiecznie. Wsiądź do autobusu na przystanku Abu Dhabi Airport Terminal A lub Dubai Ibn Battuta Mall i rozpocznij płynną podróż do miejsca docelowego. Uniknij kłopotów z poruszaniem się po systemie transportu publicznego przed lub po długiej podróży. Zamiast tego zrelaksuj się i podziwiaj widoki ze swojego miejsca. Zostaniesz powitany przez personel i bezpiecznie przechowasz swój bagaż w autobusie. Odpręż się na pokładzie klimatyzowanego pojazdu, korzystając z bezpośredniego transferu do miejsca docelowego, bez przystanków po drodze.

Abu Zabi: Bilety wstępu do Luwru z opcjonalnym transferem

4. Abu Zabi: Bilety wstępu do Luwru z opcjonalnym transferem

Zachwyć się imponującymi zbiorami wspaniałych dzieł sztuki z całego świata. Zwróć uwagę zarówno na klasyczne, jak i nowoczesne prace, które łączą sztukę Zachodu i Wschodu. Odwiedź jedno z największych muzeów, jakie działają w regionie Zatoki Perskiej. Podziwiaj oryginalną architekturę i znaną kopułę gmachu muzeum. Doceń projekt budynku, który przywołuje na myśl liście palmowe, spacerując po pełnych słońca promenadach. Zanurz się w przepastnej kolekcji muzeum. Przyjrzyj się bogatym zbiorom dzieł z całego świata. Dowiedz się więcej o związkach Wschodu z Zachodem. Odwiedź wystawę stałą i wystawy specjalne. Zajrzyj do części muzeum przeznaczonej dla dzieci. Zobacz starożytne artefakty i klasyczne dzieła sztuki autorstwa m.in. Maneta. Po zakończeniu zwiedzania galerii zatrzymaj się w jednej z publicznych przestrzeni muzeum na chwilę rozmyślań.

Z Dubaju: Zwiedzanie miasta Abu Zabi i Meczet Szejka Zayeda

5. Z Dubaju: Zwiedzanie miasta Abu Zabi i Meczet Szejka Zayeda

Przygotuj się na odkrywanie słynnych atrakcji turystycznych Abu Zabi podczas całodniowej wycieczki po mieście Abu Zabi, która rozpoczyna się od szybkiego odbioru z preferowanej lokalizacji lub hotelu w Dubaju. Ciesz się 90-minutową jazdą do przystanku fotograficznego w najbardziej znanym na świecie krytym parku rozrywki Ferrari World. Przyjmij najlepszą pozę, aby uchwycić zapierające dech w piersiach zdjęcia na tle tego pięknego miejsca. Odnajdź spokój umysłu, wchodząc do duchowego spokoju Wielkiego Meczetu Szejka Zayeda, największego meczetu w Abu Zabi i symbolu religijnej harmonii, tolerancji i różnorodności. Podziwiaj architektoniczną wspaniałość meczetu, która odzwierciedla prawdziwe zasady islamu. Bądź świadkiem największego ręcznie tkanego dywanu i kryształowych żyrandoli Swarovskiego. Zatrzymaj się przy Muzeum Luwru na wyspie Saadiyat, aby zrobić sobie zdjęcie. Wybierz się na spacer na zewnątrz największego muzeum w regionie Zatoki Perskiej i podziwiaj oszałamiającą architekturę. Przejedź się wzdłuż Corniche, gdzie możesz spędzić trochę czasu z rodziną, podziwiając widoki drapaczy chmur. Zrób fantastyczne zdjęcia na tle Emirates Palace i Etihad Towers, dwóch luksusowych cudów Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Zatrzymaj się przy Pomniku Założycieli, specjalnej atrakcji kulturalnej, która celebruje życie, dziedzictwo i zasady założyciela ZEA. Poznaj historie, sztukę, przyrodę i doświadczenia multimedialne i dowiedz się, jak wpłynął on na ZEA i ich mieszkańców. Mając w pamięci wspomnienia z tego dnia, ciesz się jazdą powrotną do hotelu lub preferowanego miejsca docelowego w Dubaju.

Z Abu Zabi: Wielki Meczet, Pałac Królewski i Etihad Tower

6. Z Abu Zabi: Wielki Meczet, Pałac Królewski i Etihad Tower

Odkryj najważniejsze zabytki Abu Zabi podczas wycieczki z przewodnikiem po mieście. Odwiedź wieże Etihad, dowiedz się o rządzie Zjednoczonych Emiratów Arabskich w Pałacu Prezydenckim i podziwiaj piękno Wielkiego Meczetu Szejka Zayeda. Odbierz kierowcę z hotelu lub wybranej lokalizacji w Abu Zabi. Wskocz do klimatyzowanego pojazdu i przygotuj się na zwiedzanie stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Zatrzymaj się po raz pierwszy w pięknym Wielkim Meczecie Szejka Zayeda. Wejdź do tego znanego na całym świecie przykładu architektury islamskiej. Zobacz wspaniałe rzemiosło tej przestrzeni, która może pomieścić w swoich ścianach około 40 000 wiernych. Zobacz największy na świecie ręcznie tkany dywan, 82 kopuły, żyrandole i wzory kwiatowe. Jedź dalej do Etihad Towers, kompleksu 5 okazałych drapaczy chmur. To centrum rozrywki oferuje możliwość spędzenia wolnego czasu w restauracji i na zakupach. Podziwiaj panoramę Abu Zabi z tarasu widokowego wież Etihad. Na koniec odwiedź Qasr Al Watan, Pałac Prezydencki, będący hołdem dla arabskiego dziedzictwa i rzemiosła. Uzyskaj wgląd w zarządzanie, wiedzę i kunszt, które ukształtowały naród Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Na koniec wycieczki odwieź z powrotem do hotelu lub wybranej lokalizacji w Abu Zabi.

Wyspa Yas: Bilet wstępu do Ferrari World i 44 przejażdżki

7. Wyspa Yas: Bilet wstępu do Ferrari World i 44 przejażdżki

Ferrari World na wyspie Yas w Abu Zabi to wielokrotnie nagradzany park tematyczny inspirowany legendarną marką Ferrari i celebrujący jej ducha. Na jego terenie znajdują się 44 ekscytujące kolejki, atrakcje dla całych rodzin i najnowocześniejsze symulatory. Odbywają się tu także spektakularne pokazy na żywo i popularne festiwale sezonowe z niezwykłymi występami artystów z całego świata. Ferrari World szczyci się najszybszą kolejką górską na świecie, Formula Rossa, a także bijącą rekordy kolejką górską Flying Aces. Ten park rozrywki oferuje również mieszankę niezwykłych kolejek, interaktywnych atrakcji i ekscytujących symulatorów. Przez cały rok w parku organizowane są wspaniałe wydarzenia i światowej klasy rozrywka, w tym między innymi Winter on Italian Street i Festival of Lights.

Abu Zabi: Safari na pustyni z grillem, przejażdżką na wielbłądzie i sandboardingiem

8. Abu Zabi: Safari na pustyni z grillem, przejażdżką na wielbłądzie i sandboardingiem

Weź udział w całodniowej wycieczce z przewodnikiem (prywatnej lub w małej grupie). Podróżuj z Abu Zabi na pustynię (odbiór z hotelu i transport powrotny są wliczone w cenę). Ciesz się rajdem po wydmach, podziwiaj zachodzące słońce z obozowiska beduinów, weź udział w zajęciach o charakterze kulturalnym, zobacz tradycyjne występy i zjedz kolację z grilla w formie bufetu, przyglądając się gwiazdom. Po odbiorze klimatyzowanym pojazdem z napędem na cztery koła czeka Cię komfortowa przejażdżka na pustynię. Kiedy dotrzesz na miejsce, zajrzyj na farmę wielbłądów. Zobacz z bliska te zwierzęta, które są doskonale przystosowane do warunków panujących na pustyni. Później zaplanowano ekscytujący rajd po wydmach. Podczas podjazdów pod górę i zjeżdżania ze stromych wydm poczujesz, jak Twój żołądek podskakuje. Zjedź z piaszczystych wydm na specjalnej desce, próbując swoich sił w sandboardingu. Odwiedź pustynne obozowisko beduinów, gdzie zostaniesz powitany(-a) tradycyjną kawą po arabsku oraz daktylami. Wejdź na szczyt wydmy, aby uwiecznić na zdjęciach pustynię zmieniającą kolor wraz ze znikającym za horyzontem słońcem. Będąc w obozowisku, poznaj miejscowe zwyczaje i dowiedz się więcej o kulturze Półwyspu Arabskiego. Skorzystaj z kulturalnych atrakcji – zrób sobie tatuaż z henny, zapal sziszę i przejedź się na wielbłądzie. Załóż tradycyjne arabskie stroje i sfotografuj się z sokołem. Zachwyć się pokazem tańca tanoura i tańca brzucha, a następnie zjedz kolację obejmującą dania z rusztu. Później nadejdzie chwila, kiedy światła obozowiska zostaną wyłączone. Zajmij wygodne miejsce i podziwiaj gwieździste niebo. Ciesz się spokojem i okazją do kontemplacji przed wyruszeniem w drogę powrotną ku jasnym światłom Abu Zabi.

Dubaj: Wycieczka do Abu Zabi: Wielki Meczet, Pałac Królewski i lunch

9. Dubaj: Wycieczka do Abu Zabi: Wielki Meczet, Pałac Królewski i lunch

Wybierz się na jednodniową wycieczkę do Abu Zabi z Dubaju. Podziwiaj majestat Meczetu Szejka Zayeda, przejdź obok oszałamiającej promenady Abu Dhabi Corniche i zobacz przebłyski kultowych zabytków, takich jak Pałac Emirates. Twoim pierwszym przystankiem będzie Meczet Szejka Zayeda. Powita Cię oszałamiająca fasada z białego marmuru i imponująca architektura. Twój przewodnik poprowadzi Cię przez meczet, wyjaśniając różne funkcje i przedstawiając kontekst historyczny. Po wizycie w meczecie czas na wspaniały lunch w restauracji Al Khayma Heritage w Abu Zabi. Zapraszamy do odwiedzenia wież Etihad Towers, gdzie kręcono najbardziej ekscytujące akrobacje z serii Szybcy i wściekli. Udaj się na taras widokowy w Etihad Towers, aby podziwiać panoramiczny widok na panoramę Abu Zabi. Odwiedź piękny pałac Qasr Al Watan na terenie Pałacu Prezydenckiego. Podziwiaj cuda architektury, artefakty historyczne i bezcenne skarby, które ukazują bogatą historię i kulturę Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Na koniec zrelaksuj się w drodze powrotnej do Dubaju.

Z Dubaju: Całodniowa wycieczka do Abu Zabi z Luwrem i meczetem

10. Z Dubaju: Całodniowa wycieczka do Abu Zabi z Luwrem i meczetem

Ciesz się dwudniową wycieczką do dwóch najważniejszych miejsc w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Podziwiaj nowe i stare cuda architektury i sztuki podczas tej wycieczki z Dubaju. Po odbiorze usiądź wygodnie i ciesz się podróżą do meczetu. Po przyjeździe podziwiaj lśniącą powierzchnię białych płytek greckich i macedońskich. Wejdź do środka i zobacz największy na świecie ręcznie tkany dywan, kryształowe żyrandole i szklane panele wysadzane tysiącami kryształów Swarovskiego podczas wycieczki z przewodnikiem. Następnie odwiedź Luwr na wyspie Saadiyat. Wybierz się na samodzielną wycieczkę po największym muzeum w regionie Zatoki Perskiej, w którym prezentowane są zarówno klasyczne, jak i współczesne dzieła o znaczeniu kulturowym i socjologicznym z całego świata. Podziwiaj dzieła z francuskich muzeów, takich jak Luwr, Centrum Pompidou i Musee d'Orsay. Zatrzymaj się w Muzeum Dziecięcym, zrelaksuj się na przekąskę w kawiarni lub poszperaj w butiku. Po wycieczce ciesz się jazdą powrotną do hotelu w Dubaju.

Abu Dhabi

Abu Dhabi

Często zadawane pytania dot. atrakcji typu Atrakcje letnie w: Abu Dhabi

Oprócz atrakcji typu Atrakcje letnie jakie jeszcze atrakcje warto odwiedzić w: Abu Dhabi?

W: Abu Dhabi są jeszcze następujące atrakcje warte zobaczenia:

Abu Dhabi: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Abu Dhabi? Kliknij tutaj.

Abu Dhabi: Co mówią inni?

Świetna organizacja i komunikacja! Dzień wcześniej przyszło przypomnienie poprzez WhatsApp, a także podsumowanie najważniejszych informacji. Tego samego dnia Yusaf, nasz kierowca, odebrał nas z hotelu na czas. W klimatyzowanym samochodzie było nas siedmiu (łącznie z kierowcą). Mogliśmy zastosować większą prędkość podczas walenia po wydmach, ale nie było to możliwe ze względu na wielkość grupy (~15 samochodów). Bezpieczeństwo było gwarantowane przez cały czas. Sandboarding odbywał się na desce leżąc na brzuchu i schodząc w dół. Deski zostały następnie przyniesione przez jeźdźców. Następnie każda para odbyła niezapowiedzianą, dobrowolną sesję zdjęciową na pustyni, zanim udali się na farmę wielbłądów. Znajdowały się tam toalety i napoje chłodzące. Wycieczka na wielbłądach trwała około 5 minut, ale wystarczyła, aby poczuć jazdę na wielbłądzie. Reasumując wyjazd bardzo udany z późniejszym transportem powrotnym do hotelu. Cieszę się, że mogę utrzymać większą prędkość podczas uderzania w wydmy ;-)

Bardzo nam się to podobało. Jedzenie było pyszne. Obsługa była bardzo przyjazna. Bardzo miło spędziliśmy czas na łodzi. Mogę tylko polecić to wszystkim

Rewelacyjna wycieczka, super przewodnik. Jeśli ktoś jest fanem wyścigów- polecam z całego moto-serca.

Świetnie zorganizowana wycieczka. Przewodnik najlepszy na świecie

Super przewodnik, wycieczka bardzo dobrze zorganizowana.