Abu Dhabi – nasze najbardziej polecane atrakcje

Z Dubaju: Całodniowa wycieczka krajoznawcza Abu Dhabi Premium

1. Z Dubaju: Całodniowa wycieczka krajoznawcza Abu Dhabi Premium

Dzięki naturalnym wyspom, wysokiej klasy kurortom, atrakcjom kulturalnym i cudom architektury, Abu Zabi oferuje coś dla każdego podróżnika. Przygotuj się na zwiedzanie najbardziej kultowych atrakcji Abu Zabi podczas całodniowej wycieczki z Dubaju! Rozpocznij dzień po odebraniu z hotelu w Dubaju i poznaj jedno z najbogatszych miast na świecie, podróżując wzdłuż Zatoki Arabskiej. Wielki Meczet Szejka Zayeda, największy meczet w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, to miejsce ściśle związane z kulturą i religią ZEA. Podczas poruszania się po marmurowych korytarzach zobaczysz jedyne w swoim rodzaju skarby, takie jak żyrandole Swarovskiego, wzorzyste wzory i największy ręcznie tkany dywan na świecie. Przejażdżka wzdłuż Abu Dhabi Corniche oferuje piękny widok na Zatokę Arabską, jej turkusowe wody i panoramę miasta. Następnie wieże Etihad, uderzający architektoniczny punkt orientacyjny na Abu Dhabi Corniche, oferują restaurację, pobyt i rozrywkę w jednym miejscu. Zapierające dech w piersiach panoramiczne widoki na miasto, w tym widok na Emirates Palace i Zatokę Arabską z tarasu widokowego, zachwycają każdego, kto się tam znajdzie. Będziesz mieć czas na zjedzenie lunchu (na własny koszt) w meczecie. Zwiedzanie Qasr Al Watan, funkcjonującego pałacu prezydenckiego i miejsca kultury w Abu Zabi, pozwoli Ci dowiedzieć się więcej o tradycji, która zdefiniowała historię Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Pałac jest również cudem architektury i mieści artefakty i skarby. Po całym dniu zabawy i zwiedzania, ciesz się przejażdżką z powrotem do hotelu, gdzie bezpiecznie Cię odwieziemy.

Z Dubaju: Wielki Meczet Szejka Zajida w Abu Zabi z przewodnikiem

2. Z Dubaju: Wielki Meczet Szejka Zajida w Abu Zabi z przewodnikiem

Wsiądź do nowoczesnego klimatyzowanego pojazdu i wyrusz z Dubaju do Wielkiego Meczetu Szejka Zajida w Abu Zabi. Odpręż się podczas komfortowej 90-minutowej podróży z profesjonalnym przewodnikiem. Po dotarciu na miejsce zachwyć się 8. największym meczetem na świecie. Wybudowanie tej wspaniałej budowli o powierzchni ponad 120 000 m² zajęło ponad dekadę, a dzisiaj jest ona wizytówką islamskiego dziedzictwa Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Przemierzaj teren, który może pomieścić do 40 000 wiernych jednocześnie. Podziwiaj bezcenne zdobienia, takie jak ogromne żyrandole z kryształów Swarovskiego, kwiatowe mozaiki oraz złote, srebrne i marmurowe artefakty. Zobacz olbrzymi dywan w głównej sali modlitewnej. Ten ważący 35 ton dywan o powierzchni 5500 m² powstał w Iranie i jest efektem ciężkiej 2-letniej pracy tysięcy tkaczy! Zrób wspaniałe zdjęcia i poznaj wizję szejka Zajida ibn Sultana Al Nahajjana, zmarłego prezydenta Zjednoczonych Emiratów Arabskich i pomysłodawcę wybudowania tego meczetu. Opuść Abu Zabi i udaj się z powrotem do Dubaju, a następnie skorzystaj z transportu powrotnego do hotelu lub wybranego miejsca.

Luwr Abu Zabi: Bilety wstępu

3. Luwr Abu Zabi: Bilety wstępu

Zachwyć się imponującymi zbiorami wspaniałych dzieł sztuki z całego świata. Zwróć uwagę zarówno na klasyczne, jak i nowoczesne prace, które łączą sztukę Zachodu i Wschodu. Odwiedź jedno z największych muzeów, jakie działają w regionie Zatoki Perskiej. Podziwiaj oryginalną architekturę i znaną kopułę gmachu muzeum. Doceń projekt budynku, który przywołuje na myśl liście palmowe, spacerując po pełnych słońca promenadach. Zanurz się w przepastnej kolekcji muzeum. Przyjrzyj się bogatym zbiorom dzieł z całego świata. Dowiedz się więcej o związkach Wschodu z Zachodem. Odwiedź wystawę stałą i wystawy specjalne. Zajrzyj do części muzeum przeznaczonej dla dzieci. Zobacz starożytne artefakty i klasyczne dzieła sztuki autorstwa m.in. Maneta. Po zakończeniu zwiedzania galerii zatrzymaj się w jednej z publicznych przestrzeni muzeum na chwilę rozmyślań.

Z Dubaju: zwiedzanie miasta Abu Zabi i meczet Szejka Zayeda

4. Z Dubaju: zwiedzanie miasta Abu Zabi i meczet Szejka Zayeda

Przygotuj się, aby odkryć słynne atrakcje turystyczne Abu Zabi podczas całodniowej wycieczki po Abu Zabi, która rozpoczyna się od szybkiego odbioru z wybranej lokalizacji lub hotelu w Dubaju. Ciesz się 90-minutową przejażdżką do przystanku fotograficznego w najbardziej znanym na świecie krytym parku rozrywki, Ferrari World. Przyjmij najlepszą pozę, aby uchwycić zapierające dech w piersiach zdjęcia na tle tego pięknego miejsca. Znajdź spokój ducha, wchodząc w duchowy spokój Wielkiego Meczetu Szejka Zayeda, największego meczetu w Abu Zabi i symbolu religijnej harmonii, tolerancji i różnorodności. Podziwiaj wspaniałość architektoniczną meczetu, która odzwierciedla prawdziwe islamskie zasady. Miej szczęście, aby zobaczyć największy ręcznie tkany dywan i kryształowe żyrandole Swarovskiego. Jedź wzdłuż Corniche, gdzie możesz cieszyć się szczęśliwym czasem z rodziną, podziwiając widoki drapaczy chmur. Skorzystaj z okazji, aby zrobić fantastyczne zdjęcia na tle Emirates Palace i Etihad Towers, dwóch luksusowych cudów Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Zatrzymaj się przy Pomniku Założycieli, specjalnej atrakcji kulturalnej, która upamiętnia życie, dziedzictwo i zasady założyciela ZEA. Zapoznaj się z historiami, sztuką, naturą i doświadczeniami multimedialnymi i dowiedz się, jak wpłynął na Zjednoczone Emiraty Arabskie i ich mieszkańców. Ze wspomnieniami dnia wyrytymi w pamięci, ciesz się jazdą powrotną do hotelu lub preferowanego miejsca docelowego w Dubaju.

Abu Zabi: pustynne safari z grillem, przejażdżką na wielbłądzie i sandboardingiem

5. Abu Zabi: pustynne safari z grillem, przejażdżką na wielbłądzie i sandboardingiem

Weź udział w całodniowej wycieczce z przewodnikiem (prywatnej lub w małej grupie). Podróżuj z Abu Zabi na pustynię (odbiór z hotelu i transport powrotny są wliczone w cenę). Ciesz się rajdem po wydmach, podziwiaj zachodzące słońce z obozowiska beduinów, weź udział w zajęciach o charakterze kulturalnym, zobacz tradycyjne występy i zjedz kolację z grilla w formie bufetu, przyglądając się gwiazdom. Po odbiorze klimatyzowanym pojazdem z napędem na cztery koła czeka Cię komfortowa przejażdżka na pustynię. Kiedy dotrzesz na miejsce, zajrzyj na farmę wielbłądów. Zobacz z bliska te zwierzęta, które są doskonale przystosowane do warunków panujących na pustyni. Później zaplanowano ekscytujący rajd po wydmach. Podczas podjazdów pod górę i zjeżdżania ze stromych wydm poczujesz, jak Twój żołądek podskakuje. Zjedź z piaszczystych wydm na specjalnej desce, próbując swoich sił w sandboardingu. Odwiedź pustynne obozowisko beduinów, gdzie zostaniesz powitany(-a) tradycyjną kawą po arabsku oraz daktylami. Wejdź na szczyt wydmy, aby uwiecznić na zdjęciach pustynię zmieniającą kolor wraz ze znikającym za horyzontem słońcem. Będąc w obozowisku, poznaj miejscowe zwyczaje i dowiedz się więcej o kulturze Półwyspu Arabskiego. Skorzystaj z kulturalnych atrakcji – zrób sobie tatuaż z henny, zapal sziszę i przejedź się na wielbłądzie. Załóż tradycyjne arabskie stroje i sfotografuj się z sokołem. Zachwyć się pokazem tańca tanoura i tańca brzucha, a następnie zjedz kolację obejmującą dania z rusztu. Później nadejdzie chwila, kiedy światła obozowiska zostaną wyłączone. Zajmij wygodne miejsce i podziwiaj gwieździste niebo. Ciesz się spokojem i okazją do kontemplacji przed wyruszeniem w drogę powrotną ku jasnym światłom Abu Zabi.

Abu Zabi: bilet wstępu do parku rozrywki Ferrari World

6. Abu Zabi: bilet wstępu do parku rozrywki Ferrari World

Ferrari World na wyspie Yas w Abu Zabi to wielokrotnie nagradzany park tematyczny inspirowany legendarną marką Ferrari i celebrujący jej ducha. Na jego terenie znajdują się 44 ekscytujące kolejki, atrakcje dla całych rodzin i najnowocześniejsze symulatory. Odbywają się tu także spektakularne pokazy na żywo i popularne festiwale sezonowe z niezwykłymi występami artystów z całego świata. Ferrari World szczyci się najszybszą kolejką górską na świecie, Formula Rossa, a także bijącą rekordy kolejką górską Flying Aces. Ten park rozrywki oferuje również mieszankę niezwykłych kolejek, interaktywnych atrakcji i ekscytujących symulatorów. Przez cały rok w parku organizowane są wspaniałe wydarzenia i światowej klasy rozrywka, w tym między innymi Winter on Italian Street i Festival of Lights.

Z Abu Zabi: Wielki Meczet, pałac Królewski i Etihad Tower

7. Z Abu Zabi: Wielki Meczet, pałac Królewski i Etihad Tower

Odkryj najważniejsze zabytki Abu Zabi podczas wycieczki z przewodnikiem po mieście. Odwiedź wieże Etihad, dowiedz się o rządzie Zjednoczonych Emiratów Arabskich w Pałacu Prezydenckim i podziwiaj piękno Wielkiego Meczetu Szejka Zayeda. Odbierz kierowcę z hotelu lub wybranej lokalizacji w Abu Zabi. Wskocz do klimatyzowanego pojazdu i przygotuj się na zwiedzanie stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Zatrzymaj się po raz pierwszy w pięknym Wielkim Meczecie Szejka Zayeda. Wejdź do tego znanego na całym świecie przykładu architektury islamskiej. Zobacz wspaniałe rzemiosło tej przestrzeni, która może pomieścić w swoich ścianach około 40 000 wiernych. Zobacz największy na świecie ręcznie tkany dywan, 82 kopuły, żyrandole i wzory kwiatowe. Jedź dalej do Etihad Towers, kompleksu 5 okazałych drapaczy chmur. To centrum rozrywki oferuje możliwość spędzenia wolnego czasu w restauracji i na zakupach. Podziwiaj panoramę Abu Zabi z tarasu widokowego wież Etihad. Na koniec odwiedź Qasr Al Watan, Pałac Prezydencki, będący hołdem dla arabskiego dziedzictwa i rzemiosła. Uzyskaj wgląd w zarządzanie, wiedzę i kunszt, które ukształtowały naród Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Na koniec wycieczki odwieź z powrotem do hotelu lub wybranej lokalizacji w Abu Zabi.

Z Dubaju: całodniowa wycieczka do Abu Zabi z Luwrem i meczetem

8. Z Dubaju: całodniowa wycieczka do Abu Zabi z Luwrem i meczetem

Ciesz się dwudniową wycieczką do dwóch najważniejszych miejsc w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Podziwiaj nowe i stare cuda architektury i sztuki podczas tej wycieczki z Dubaju. Po odbiorze usiądź wygodnie i ciesz się podróżą do meczetu. Po przyjeździe podziwiaj lśniącą powierzchnię białych płytek greckich i macedońskich. Wejdź do środka i zobacz największy na świecie ręcznie tkany dywan, kryształowe żyrandole i szklane panele wysadzane tysiącami kryształów Swarovskiego podczas wycieczki z przewodnikiem. Następnie odwiedź Luwr na wyspie Saadiyat. Wybierz się na samodzielną wycieczkę po największym muzeum w regionie Zatoki Perskiej, w którym prezentowane są zarówno klasyczne, jak i współczesne dzieła o znaczeniu kulturowym i socjologicznym z całego świata. Podziwiaj dzieła z francuskich muzeów, takich jak Luwr, Centrum Pompidou i Musee d'Orsay. Zatrzymaj się w Muzeum Dziecięcym, zrelaksuj się na przekąskę w kawiarni lub poszperaj w butiku. Po wycieczce ciesz się jazdą powrotną do hotelu w Dubaju.

Dubaj: jednodniowa wycieczka do Wielkiego Meczetu w Abu Zabi, Pałac Królewski i lunch

9. Dubaj: jednodniowa wycieczka do Wielkiego Meczetu w Abu Zabi, Pałac Królewski i lunch

Wybierz się na jednodniową wycieczkę do Abu Zabi z Dubaju. Podziwiaj majestat Meczetu Szejka Zayeda, przejdź obok oszałamiającej promenady Abu Dhabi Corniche i zobacz przebłyski kultowych zabytków, takich jak Pałac Emirates. Twoim pierwszym przystankiem będzie Meczet Szejka Zayeda. Powita Cię oszałamiająca fasada z białego marmuru i imponująca architektura. Twój przewodnik poprowadzi Cię przez meczet, wyjaśniając różne funkcje i przedstawiając kontekst historyczny. Po wizycie w meczecie czas na wspaniały lunch w restauracji Al Khayma Heritage w Abu Zabi. Zapraszamy do odwiedzenia wież Etihad Towers, gdzie kręcono najbardziej ekscytujące akrobacje z serii Szybcy i wściekli. Udaj się na taras widokowy w Etihad Towers, aby podziwiać panoramiczny widok na panoramę Abu Zabi. Odwiedź piękny pałac Qasr Al Watan na terenie Pałacu Prezydenckiego. Podziwiaj cuda architektury, artefakty historyczne i bezcenne skarby, które ukazują bogatą historię i kulturę Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Na koniec zrelaksuj się w drodze powrotnej do Dubaju.

Dubaj: Go City Explorer Pass - wybierz od 3 do 7 atrakcji

10. Dubaj: Go City Explorer Pass - wybierz od 3 do 7 atrakcji

Zobacz więcej i wydaj mniej dzięki Explorer Pass i uzyskaj do 50%* zniżki na wstęp do wybranych 3, 4, 5 lub 7 najlepszych atrakcji Dubaju. Nie płać nic przy bramce i wybieraj spośród ponad 70 atrakcji Dubaju, w tym 1-dniowego biletu na wycieczkę autobusem Hop-On Hop-Off Dubai Big Bus. Wybierz dzień pełen zabawy w parku wodnym Aquaventure w Atlantis the Palm lub rejs po Dubai Creek łodzią dhow podczas pysznej kolacji i wiele więcej. Otrzymaj swoją przepustkę natychmiast dostarczoną pocztą elektroniczną do wydrukowania lub możesz z niej korzystać bezpośrednio z telefonu. Nie spiesz się, aby zobaczyć wszystkie wybrane atrakcje. Będziesz mieć do 60 dni na zwiedzanie od pierwszego wykorzystania. Atrakcje, które możesz wybrać z Dubai Explorer Pass obejmują: Wycieczki i rejsy - Wycieczka Hop-On Hop-Off Big Bus Dubai Tour: Bilet na 1 dzień - Pustynne safari i kolacja z grillem w Dubaju - Poranne pustynne safari w Dubaju - Poranne pustynne safari w Abu Zabi - Dhow Royal Dinner Cruise w Dubai Marina - Dhow Dinner Cruise w Dubai Creek - Rejs kolacyjny Dhow na wyspie Yas w Abu Zabi - Rejs kolacyjny o zachodzie słońca Dubai Marina - Rejs widokowy na wyspę Yas przez Tour Dubai - Wycieczka krajoznawcza łodzią motorową - Wycieczka kajakiem po Palmie Jumeirah - Zwiedzanie opery w Dubaju - Wycieczka jachtem po Dubai Marina - Wycieczka z przewodnikiem po Dubaju: Ponad 30 najważniejszych atrakcji - Muzeum Luwr w Abu Zabi i Wielki Meczet - zwiedzanie Dubaju - 75-minutowa wycieczka łodzią motorową Atlantis Panoramic Speedboat Tour - 90-minutowa adrenalinowa wycieczka łodzią motorową po Dubaju - Całodniowa wycieczka po Dubaju - Czarter jachtów Elite Pearl Parki tematyczne i przejażdżki - Park wodny Aquaventure w Atlantis the Palm - Motiongate™ Dubai - Legoland® Dubai - Ski Dubai - Snow Classic - IMG Worlds of Adventure - Warner Bros. World Abu Dhabi - KidZania Abu Dhabi - Kryte skoki spadochronowe iFly Dubai - E-kart Zabeel - Park wodny Legoland - SeaWorld Yas Island - Abu Dhabi Znaki szczególne i inne atrakcje - Na szczycie - Burdż Chalifa - Widok na Palmę - Qasr Al Watan - Arabskie doświadczenie kulinarne w restauracji Al Hallab - Akwarium Lost Chambers w Atlantis The Palm - Akwarium i podwodne zoo w Dubaju - doświadczenie odkrywcy - Przejażdżka quadem 4X4 po pustyni (Sahara Adventures) - Lekcja wiosłowania na stojąco i wycieczka - Lodowisko w Dubaju - Muzeum przyszłości - Doświadczenie VIP Flying Cup - Obserwatorium Sky Views i szklana zjeżdżalnia - Dubai Frame - Ogród motyli w Dubaju - Etniczna kuchnia emiracka w Al Khayma Heritage House I nie tylko! Atrakcje i wycieczki mogą ulec zmianie. Przed wyjazdem zapoznaj się z cyfrowym przewodnikiem dołączonym do vouchera potwierdzającego, aby uzyskać pełną listę atrakcji, godziny otwarcia i instrukcje dotyczące rezerwacji, jeśli dotyczy. *Oszczędności oparte na przykładowych planach podróży na stronie Go City.

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Abu Dhabi
Od pustynnych wydm po pełne przepychu meczety i luksusowe dzielnice – to miasto jest doskonałą syntezą arabskiej kultury.

Najciekawsze atrakcje

Abu Dhabi: najciekawsze atrakcje

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 180
Sortuj wg::

Niezwykłe doznania

Abu Dhabi: poznaj okolicę

Pokaż wszystkie

Często zadawane pytania dotyczące: Abu Dhabi

Jakie są najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Abu Dhabi

Najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Abu Dhabi to:

Dubaj

Abu Dhabi: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Abu Dhabi? Kliknij tutaj.

Abu Dhabi: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.7 / 5

na podstawie 31 785 opinii

Kierowca hakim był bardzo miły i pomocny. . zawsze opiekował się nami z inną rodziną, z którą przyjechaliśmy samochodem. Quad rowerowy był świetny i był bardzo cierpliwy z każdym. Wejście na pokład piasku też było świetną zabawą, a on był tam, aby pomóc przy każdej czynności i uchwycić każdą chwilę dotyczącą zdjęcia, jazdy Carmel i grilla, co zakończyło wszystko najlepszym momentem. Było wiele potraw do smaku i napojów, bardzo degustująca herbata z o wiele piękniejszymi zajęciami, które sprawiły, że cała podróż była tak zachwycająca

Dobrze zorganizowane. Całość trwała 6,5 h. Jazda na wydmach robi wrażenie- wydaje sie czasami na krawędzi, ale poźniej dowiedziałem sie, ze kierowca zrobił ta trasę setki razy już… Quady dodatkowo płatne do odpuszczenia. Wielbłądy wysokie, a kolacja i występy zjadalne.

That was an awesome experience. The building is amazing, new design architecture. We didn't wait long time on the entrance. We could make a lot of great pictures

Doskonała wycieczka. Fajnie zorganizowana z odbiorem i odstawieniem do hotelu. Dużo atrakcji. Osoby bardzo zaangażowane. Dużo wrażeń. Bardzo gorąco polecam

Bardzo dobra organizacja i bardzo efektywnie spędzony czas. Wszystko odbyło się zgodnie z planem.