Atrakcje i wycieczki
Absheron

Absheron: najczęściej polecane atrakcje

Baku: Gobustan, wulkany błotne, Płonąca Góra i Świątynia Ognia

Baku: Gobustan, wulkany błotne, Płonąca Góra i Świątynia Ognia

Wyrusz w czarującą podróż, aby odkryć bogaty gobelin historii Azerbejdżanu i cudów natury podczas 1-dniowej wycieczki z Baku do Gobustanu i Absheronu. Odwiedź meczet Bibiheybat, wulkany błotne w Gobustanie, Muzeum Sztuki Skalnej, Płonącą Górę, Centrum Kultury Heydara Aliyeva i nie tylko. Rozpocznij dzień od wizyty w meczecie Bibiheybat, symbolu duchowego spokoju i architektonicznego blasku. Przygotuj się na oczarowanie naturalnym spektaklem wulkanów błotnych Gobustan, tworzących surrealistyczny krajobraz przypominający księżyc, a następnie zanurz się w starożytnych petroglifach w Muzeum Sztuki Skalnej Gobustan, oferującym urzekające spojrzenie na sztukę i kulturę minionej epoki. Kontynuuj podróż do Świątyni Ognia, potężnego symbolu zoroastryjskiego dziedzictwa Azerbejdżanu. Zobacz mistyczne płomienie na Płonącej Górze Yanar Dag i poznaj głęboko zakorzenione tradycje, które nadal kwitną w sercu kraju. Zakończ wycieczkę krajoznawczą w Centrum Kultury Heydara Aliyeva, nowoczesnym arcydziele architektury, które stoi w wyraźnym kontraście do historycznych miejsc, które odwiedziłeś. Zrób zdjęcie ze znakiem "Kocham Baku".

Baku: Gobustan, wulkan błotny, świątynia ognia i płonąca góra

Baku: Gobustan, wulkan błotny, świątynia ognia i płonąca góra

Odbierz się z hotelu w Baku i udaj się do pierwszego miejsca docelowego, Osady Gobustan. Spędź około godziny na odkrywaniu starożytnych rzeźb skalnych, z których niektóre pochodzą sprzed ponad 20 000 lat. Podczas spaceru dowiedz się o długiej historii tego obszaru. Następnie odwiedź słynne wulkany błotne Gobustan. Dowiedz się, dlaczego Azerbejdżan ma więcej wulkanów błotnych niż jakikolwiek inny kraj i spędź około 45 minut na zwiedzaniu tego obszaru. Następnie odwiedź meczet Bibi Haybet trwający 15 minut, który jest dziś duchowym centrum muzułmanów w regionie i jednym z głównych zabytków architektury islamskiej w Azerbejdżanie. Następnie odwiedź pierwszy szyb naftowy. Pierwszy na świecie mechanicznie wywiercony szyb naftowy (World's First Oil Well) w 1846 roku, położony w osadzie Bibi-Heybat 10 kilometrów na zachód od Baku. Zatrzymaj się w Ateshgah, zoroastryjskiej świątyni ognia. Spędź godzinę odwiedzając to święte miejsce, podziwiając wieczny płomień i odnajdując wewnętrzny spokój. Następnie udaj się do Państwowego Rezerwatu Historyczno-Kulturowo-Przyrodniczego Yanardag i wioski Mammadli. Spędź 45 minut na zwiedzaniu z przewodnikiem. Zakończ wycieczkę 30-minutowym postojem przed Centrum Kultury Heydara Aliyeva i poznaj bogate tradycje kulturowe tego obszaru przed powrotem do hotelu w Baku.

Baku: Guba, cukierki i wycieczka do kurortu górskiego Shahdag

Baku: Guba, cukierki i wycieczka do kurortu górskiego Shahdag

Wyrusz na wycieczkę z przewodnikiem, aby zobaczyć wspaniałość górzystego regionu Kaukazu Azerbejdżanu. Ciesz się odbiorem z hotelu i wycieczką do 2 najlepszych zabytków, w tym relaksującego kurortu. Przygotuj się na spektakularną górską wyprawę przez najbardziej inspirujące krajobrazy Azerbejdżanu. Zachwyć się żywymi czerwonymi i białymi formacjami skalnymi pasma, które tworzą surrealistyczną, senną scenerię. Odwiedź Góry Candy Canes, różowe piękno natury, gdzie kręcono słynny film o Indianach. Rozkoszuj się odległym pięknem góry BeshBarmaq podczas szybkiej przekąski i przerwy na zdjęcia, tworząc trwałe wspomnienia z podróży Zakończ swoją podróż wizytą w Shahdag Mountain Resort. Ciesz się ekscytującymi przejażdżkami kolejką górską i podziwiaj niesamowite krajobrazy z kolejki linowej. Wybierz opcję all inclusive z wliczonymi przejażdżkami i kolejkami linowymi lub zapłać gotówką w dniu wycieczki. Zwieńcz swój dzień wygodnym dowozem do miejsca zakwaterowania w Baku.

Baku: Gobustan, wulkany, świątynia ognia i 1-dniowa wycieczka do Yanardag

Baku: Gobustan, wulkany, świątynia ognia i 1-dniowa wycieczka do Yanardag

Po porannym odbiorze z miejsca zakwaterowania w Baku udaj się w kierunku Gobustan. Zatrzymaj się, aby odwiedzić uprzemysłowiony szyb naftowy w pobliżu meczetu Bibi-Heybat. Kontynuacja podróży do Gobustan Museum of Petroglyphs, muzeum pod dachem i na wolnym powietrzu, położonego około 70 kilometrów od Baku. Podziwiaj prehistoryczne rysunki naskalne i petroglify, które zostały wyrzeźbione przez prymitywnych ludzi na ścianach jaskiń i skał, odzwierciedlając kulturę, gospodarkę i światopogląd starożytnych Azerów. Następnie udaj się do wybrzeża Azerbejdżanu, gdzie znajduje się 400 wulkanów błotnych. Zatrzymaj się na lunch w lokalnej restauracji, delektując się pysznymi daniami kuchni azerbejdżańskiej. Po obiedzie odwiedź starożytną świątynię Ateshgah zoroastryjską, dawne święte miejsce czcicieli ognia. Zakończ dzień wizytą w Yanardag, kominku na gaz ziemny, który nieustannie płonie na zboczu wzgórza na półwyspie Absheron.

Z Baku: Gabala i Shamakhi Tour

Z Baku: Gabala i Shamakhi Tour

Poznaj meczet Juma w Shamakhi, wodospad "Siedem Piękności" w wiosce Vandam, jezioro Nohur i kurort górski Tufandag z doświadczonym przewodnikiem.

Baku: Najważniejsze atrakcje miasta z przewodnikiem

Baku: Najważniejsze atrakcje miasta z przewodnikiem

Rozpocznij swoją wycieczkę od zanurzenia się w historii w inspirującym pałacu Shirvanshah, arcydziele średniowiecznej architektury. Następnie zmień bieg i podziwiaj futurystyczne Flame Towers, symbol nowoczesności Baku. Intryga czeka w Muzeum Miniaturowych Książek, gdzie znajdziesz najmniejsze książki na świecie. Następnie wejdź na kultową wieżę Maiden Tower, aby odbyć podróż w czasie i podziwiać zapierające dech w piersiach widoki na miasto z Highland Park. Następnie oddaj hołd bohaterom narodowym w uroczystej Alei Męczenników. Kolejny przystanek da Ci inną perspektywę na miasto, gdy wskoczysz na diabelski młyn w Baku i będziesz cieszyć się widokiem z lotu ptaka. Następnie zanurz się w kunszcie kultury Azerbejdżanu w Muzeum Dywanów, skarbnicy skomplikowanych wzorów.

Baku: Półdniowa wycieczka do Gobustanu i wulkanów błotnych z wstępem

Baku: Półdniowa wycieczka do Gobustanu i wulkanów błotnych z wstępem

Wycieczka Gobustan & Mud Volcanoes to półdniowa wycieczka przeznaczona dla turystów i gości, którzy interesują się epoką kamienia łupanego ludzkości, światowym dziedzictwem i historią Unesco, a także turyści będą mieli okazję zobaczyć grupę wulkanów błotnych, meczet Bibiheybat, oraz pierwszy na świecie szyb naftowy wiercony przemysłowo. Zwiedzanie trwa 4-5 godzin i odbywa się w pierwszej części dnia. W drodze do Bibiheybat goście będą mieli okazję zobaczyć pierwszy na świecie przemysłowy szyb naftowy. Pierwszym przystankiem wycieczki będzie meczet Bibiheybat, w którym znajduje się grób Ukeyma Khanum (potomka islamskiego proroka Mahometa), a dziś jest duchowym centrum muzułmanów w regionie i jednym z głównych zabytków architektury islamskiej w Azerbejdżanie . Kontynuacja podróży do Gobustan Museum of Petroglyphs, muzeum pod dachem i na wolnym powietrzu, położonego około 70 kilometrów od Baku. Ilekroć dotrzemy do obszaru Gobustan, zaprowadzi nas do Wulkanów Błotnych. Krajobraz wokół Baku, będący domem dla największej na świecie koncentracji wulkanów błotnych, można opisać jako bałagan, bulgoczący, a czasem wybuchowy. Uważa się, że w kraju znajduje się prawie 400 wulkanów błotnych, które nigdy nie osiągają rozmiarów normalnego wulkanu, osiągając szczyt na około 10 km średnicy i 700 metrów wysokości (wśród największych wulkanów błotnych na świecie są Boyuk Kanizadag i Toraghai , obaj w Azerbejdżanie), od czasu do czasu mają okazję się popisać.

Z Baku: Candy Cane Mountain & Shahdag - całodniowa wycieczka z przewodnikiem

Z Baku: Candy Cane Mountain & Shahdag - całodniowa wycieczka z przewodnikiem

Wybierz się na całodniową wycieczkę z przewodnikiem po zachwycających górach Kaukazu, wyruszając z Baku o 9:30. Ciesz się różnorodnymi atrakcjami, w tym jazdą na nartach, kolejką górską, skokami spadochronowymi i przejażdżkami kolejką linową. Odwiedź Candy Cane Mountain w dzielnicy Siyazan przez około 1 godzinę, a następnie Besh Barmag Mountain, odwiedź jeden z pięknych lasów Azerbejdżanu Gechresh w Guba i ostatni przystanek w Shahdag Mountain Resort, gdzie będziesz miał około 2 godzin na korzystanie z takich atrakcji, jak jazda na nartach, kolejka górska, spadochron i inne (atrakcje nie są wliczone w cenę). Ciesz się lokalną kuchnią (jedzenie nie jest wliczone w cenę), profesjonalną obsługą przewodnika i wyjątkową uwagą, aby Twoje wrażenia były niezapomniane.

Baku: Nocna wycieczka piesza z przewodnikiem City Sights z kolejką linową

Baku: Nocna wycieczka piesza z przewodnikiem City Sights z kolejką linową

Witamy na naszej czarującej nocnej wycieczce z przewodnikiem po mieście City Sights z kolejką linową w Baku! Gdy zapada zmierzch, wyrusz w podróż przez historyczne ulice i nowoczesne cuda stolicy Azerbejdżanu. Twoja przygoda rozpoczyna się na kultowej stacji metra Icherisheher, gdzie zanurzysz się w zróżnicowanej sieci transportowej Baku, przygotowując grunt pod niezapomnianą eksplorację. Wejdź do bujnego ogrodu Gubernator (Philarmonia), gdzie historia szepcze przez zielone korytarze i zagłęb się w urzekające legendy, które przeplatają się przez jego bogaty gobelin. Następnie podziwiaj architektoniczny splendor Filharmonii w Baku, ozdobionej misternymi detalami inspirowanymi włoskim renesansem i niemieckim rokokiem. Doświadcz szczytu azerbejdżańskiej władzy podczas zwiedzania Biura Wykonawczego, poznając jego nowoczesną architekturę i rolę w kształtowaniu przywództwa narodu. Podziwiaj artystyczne arcydzieła w Narodowym Muzeum Sztuki Azerbejdżanu, zdobywając wgląd w krajobraz polityczny i dziedzictwo kulturowe kraju. Zagłęb się w dziedzictwo naftowe Azerbejdżanu na Azneft Square, gdzie kamienie milowe w przemyśle naftowym zbiegają się pośród bogatego hotelu Four Seasons i ekscytującej trasy Formuły 1. Śledząc historię Bulwaru Baku, zobacz jego ewolucję od starożytnych korzeni do nowoczesnego uroku, uchwycając esencję piękna i witalności miasta. Odkryj Mini Wenecję, cud stworzony, aby odzwierciedlić romans słynnych włoskich dróg wodnych, płynnie łącząc urok Baku z weneckim urokiem. Odkryj esencję azerbejdżańskiej kultury w Muzeum Dywanów, Międzynarodowym Centrum Mugam i centrum handlowym Deniz Mall, gdzie cuda architektury ucieleśniają wieki rzemiosła i kwitnie nowoczesny luksus. Wejdź w duszę azerbejdżańskiej muzyki w Międzynarodowym Centrum Mugham, zanurzając się w bogatych melodiach i rytmach mugham pośród oszałamiającej architektury. Wjedź do Highland Park na pokładzie kolejki linowej, podziwiając malownicze widoki podczas podróży do tej wzniesionej oazy w Baku. Uchwyć dynamicznego ducha miasta w Flame Towers, kultowych symbolach nowoczesnej panoramy Baku, zanim oddasz hołd poległym bohaterom w Meczecie Alei Męczenników. Doświadcz głębokiego poczucia honoru i poświęcenia na Alei Męczenników i Pomniku Wiecznego Ognia, upamiętniającym ofiary Czarnego Stycznia. Odkryj ewolucję Baku w Executive Power of Baku City, świadectwie bogatej historii miasta i zmieniających się trendów architektonicznych. Odwiedź renomowane instytucje, takie jak Azerbejdżański Państwowy Uniwersytet Ekonomiczny i dawna szkoła dla dziewcząt Taghiyev, obecnie Instytut Rękopisów Azerbejdżanu. Podziwiaj Pałac Ismailiyya, wspaniały cud architektury przesiąknięty dziedzictwem kulturowym Azerbejdżanu, zanim zakończysz swoją podróż w Muzeum Literatury Azerbejdżańskiej Nizami i na ulicy Nizami. Dołącz do nas w tym niezapomnianym odkrywaniu piękna Baku, gdzie historia, kultura i nowoczesność zbiegają się pod rozgwieżdżonym niebem.

Baku Gobustan Absheron zabytki wycieczka 1-dniowa z przewodnikiem

Baku Gobustan Absheron zabytki wycieczka 1-dniowa z przewodnikiem

Rozpocznij od odbioru z wybranych miejsc zbiórki w Baku i zrelaksuj się podczas wygodnego transferu do miejsca Gobustan Rock Art. Poznaj to miejsce, w którym znajdują się skalne rzeźby przedstawiające mężczyzn, rytualne tańce i zwierzęta, które pochodzą sprzed pięciu do dwudziestu tysięcy lat. Udaj się do wyjątkowego obszaru, w którym znajduje się 350 z 700 wulkanów błotnych na świecie. Obserwuj, jak surowe minerały wypływają na powierzchnię w mętnych basenach. Podziwiaj islamską architekturę kopułowego meczetu Bibi-Heybat, przejeżdżając obok niego. Po drodze do Ateshgah (Świątyni Ognia) dostrzeż barokowy dom rządowy Azerbejdżanu. Wejdź do tego pięciokątnego kompleksu, aby zobaczyć, gdzie płomień został zbudowany wokół naturalnego płomienia, który zgasł w 1969 roku. Kontynuuj podróż do rezerwatu przyrody Yanar Dag, aby zobaczyć ogień gazu ziemnego, który pali się nieprzerwanie. Zatrzymaj się w przypominającym falę Centrum Kultury Heydara Aliyeva na 20 minut przed powrotem do miejsca zbiórki w Baku.

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 274
Sortuj wg::

Absheron: najczęściej polecane atrakcje

Baku: Gobustan, wulkany błotne, Płonąca Góra i Świątynia Ognia

Baku: Gobustan, wulkany błotne, Płonąca Góra i Świątynia Ognia

Wyrusz w czarującą podróż, aby odkryć bogaty gobelin historii Azerbejdżanu i cudów natury podczas 1-dniowej wycieczki z Baku do Gobustanu i Absheronu. Odwiedź meczet Bibiheybat, wulkany błotne w Gobustanie, Muzeum Sztuki Skalnej, Płonącą Górę, Centrum Kultury Heydara Aliyeva i nie tylko. Rozpocznij dzień od wizyty w meczecie Bibiheybat, symbolu duchowego spokoju i architektonicznego blasku. Przygotuj się na oczarowanie naturalnym spektaklem wulkanów błotnych Gobustan, tworzących surrealistyczny krajobraz przypominający księżyc, a następnie zanurz się w starożytnych petroglifach w Muzeum Sztuki Skalnej Gobustan, oferującym urzekające spojrzenie na sztukę i kulturę minionej epoki. Kontynuuj podróż do Świątyni Ognia, potężnego symbolu zoroastryjskiego dziedzictwa Azerbejdżanu. Zobacz mistyczne płomienie na Płonącej Górze Yanar Dag i poznaj głęboko zakorzenione tradycje, które nadal kwitną w sercu kraju. Zakończ wycieczkę krajoznawczą w Centrum Kultury Heydara Aliyeva, nowoczesnym arcydziele architektury, które stoi w wyraźnym kontraście do historycznych miejsc, które odwiedziłeś. Zrób zdjęcie ze znakiem "Kocham Baku".

Baku: Gobustan, wulkan błotny, świątynia ognia i płonąca góra

Baku: Gobustan, wulkan błotny, świątynia ognia i płonąca góra

Odbierz się z hotelu w Baku i udaj się do pierwszego miejsca docelowego, Osady Gobustan. Spędź około godziny na odkrywaniu starożytnych rzeźb skalnych, z których niektóre pochodzą sprzed ponad 20 000 lat. Podczas spaceru dowiedz się o długiej historii tego obszaru. Następnie odwiedź słynne wulkany błotne Gobustan. Dowiedz się, dlaczego Azerbejdżan ma więcej wulkanów błotnych niż jakikolwiek inny kraj i spędź około 45 minut na zwiedzaniu tego obszaru. Następnie odwiedź meczet Bibi Haybet trwający 15 minut, który jest dziś duchowym centrum muzułmanów w regionie i jednym z głównych zabytków architektury islamskiej w Azerbejdżanie. Następnie odwiedź pierwszy szyb naftowy. Pierwszy na świecie mechanicznie wywiercony szyb naftowy (World's First Oil Well) w 1846 roku, położony w osadzie Bibi-Heybat 10 kilometrów na zachód od Baku. Zatrzymaj się w Ateshgah, zoroastryjskiej świątyni ognia. Spędź godzinę odwiedzając to święte miejsce, podziwiając wieczny płomień i odnajdując wewnętrzny spokój. Następnie udaj się do Państwowego Rezerwatu Historyczno-Kulturowo-Przyrodniczego Yanardag i wioski Mammadli. Spędź 45 minut na zwiedzaniu z przewodnikiem. Zakończ wycieczkę 30-minutowym postojem przed Centrum Kultury Heydara Aliyeva i poznaj bogate tradycje kulturowe tego obszaru przed powrotem do hotelu w Baku.

Baku: Guba, cukierki i wycieczka do kurortu górskiego Shahdag

Baku: Guba, cukierki i wycieczka do kurortu górskiego Shahdag

Wyrusz na wycieczkę z przewodnikiem, aby zobaczyć wspaniałość górzystego regionu Kaukazu Azerbejdżanu. Ciesz się odbiorem z hotelu i wycieczką do 2 najlepszych zabytków, w tym relaksującego kurortu. Przygotuj się na spektakularną górską wyprawę przez najbardziej inspirujące krajobrazy Azerbejdżanu. Zachwyć się żywymi czerwonymi i białymi formacjami skalnymi pasma, które tworzą surrealistyczną, senną scenerię. Odwiedź Góry Candy Canes, różowe piękno natury, gdzie kręcono słynny film o Indianach. Rozkoszuj się odległym pięknem góry BeshBarmaq podczas szybkiej przekąski i przerwy na zdjęcia, tworząc trwałe wspomnienia z podróży Zakończ swoją podróż wizytą w Shahdag Mountain Resort. Ciesz się ekscytującymi przejażdżkami kolejką górską i podziwiaj niesamowite krajobrazy z kolejki linowej. Wybierz opcję all inclusive z wliczonymi przejażdżkami i kolejkami linowymi lub zapłać gotówką w dniu wycieczki. Zwieńcz swój dzień wygodnym dowozem do miejsca zakwaterowania w Baku.

Baku: Gobustan, wulkany, świątynia ognia i 1-dniowa wycieczka do Yanardag

Baku: Gobustan, wulkany, świątynia ognia i 1-dniowa wycieczka do Yanardag

Po porannym odbiorze z miejsca zakwaterowania w Baku udaj się w kierunku Gobustan. Zatrzymaj się, aby odwiedzić uprzemysłowiony szyb naftowy w pobliżu meczetu Bibi-Heybat. Kontynuacja podróży do Gobustan Museum of Petroglyphs, muzeum pod dachem i na wolnym powietrzu, położonego około 70 kilometrów od Baku. Podziwiaj prehistoryczne rysunki naskalne i petroglify, które zostały wyrzeźbione przez prymitywnych ludzi na ścianach jaskiń i skał, odzwierciedlając kulturę, gospodarkę i światopogląd starożytnych Azerów. Następnie udaj się do wybrzeża Azerbejdżanu, gdzie znajduje się 400 wulkanów błotnych. Zatrzymaj się na lunch w lokalnej restauracji, delektując się pysznymi daniami kuchni azerbejdżańskiej. Po obiedzie odwiedź starożytną świątynię Ateshgah zoroastryjską, dawne święte miejsce czcicieli ognia. Zakończ dzień wizytą w Yanardag, kominku na gaz ziemny, który nieustannie płonie na zboczu wzgórza na półwyspie Absheron.

Z Baku: Gabala i Shamakhi Tour

Z Baku: Gabala i Shamakhi Tour

Poznaj meczet Juma w Shamakhi, wodospad "Siedem Piękności" w wiosce Vandam, jezioro Nohur i kurort górski Tufandag z doświadczonym przewodnikiem.

Baku: Najważniejsze atrakcje miasta z przewodnikiem

Baku: Najważniejsze atrakcje miasta z przewodnikiem

Rozpocznij swoją wycieczkę od zanurzenia się w historii w inspirującym pałacu Shirvanshah, arcydziele średniowiecznej architektury. Następnie zmień bieg i podziwiaj futurystyczne Flame Towers, symbol nowoczesności Baku. Intryga czeka w Muzeum Miniaturowych Książek, gdzie znajdziesz najmniejsze książki na świecie. Następnie wejdź na kultową wieżę Maiden Tower, aby odbyć podróż w czasie i podziwiać zapierające dech w piersiach widoki na miasto z Highland Park. Następnie oddaj hołd bohaterom narodowym w uroczystej Alei Męczenników. Kolejny przystanek da Ci inną perspektywę na miasto, gdy wskoczysz na diabelski młyn w Baku i będziesz cieszyć się widokiem z lotu ptaka. Następnie zanurz się w kunszcie kultury Azerbejdżanu w Muzeum Dywanów, skarbnicy skomplikowanych wzorów.

Baku: Półdniowa wycieczka do Gobustanu i wulkanów błotnych z wstępem

Baku: Półdniowa wycieczka do Gobustanu i wulkanów błotnych z wstępem

Wycieczka Gobustan & Mud Volcanoes to półdniowa wycieczka przeznaczona dla turystów i gości, którzy interesują się epoką kamienia łupanego ludzkości, światowym dziedzictwem i historią Unesco, a także turyści będą mieli okazję zobaczyć grupę wulkanów błotnych, meczet Bibiheybat, oraz pierwszy na świecie szyb naftowy wiercony przemysłowo. Zwiedzanie trwa 4-5 godzin i odbywa się w pierwszej części dnia. W drodze do Bibiheybat goście będą mieli okazję zobaczyć pierwszy na świecie przemysłowy szyb naftowy. Pierwszym przystankiem wycieczki będzie meczet Bibiheybat, w którym znajduje się grób Ukeyma Khanum (potomka islamskiego proroka Mahometa), a dziś jest duchowym centrum muzułmanów w regionie i jednym z głównych zabytków architektury islamskiej w Azerbejdżanie . Kontynuacja podróży do Gobustan Museum of Petroglyphs, muzeum pod dachem i na wolnym powietrzu, położonego około 70 kilometrów od Baku. Ilekroć dotrzemy do obszaru Gobustan, zaprowadzi nas do Wulkanów Błotnych. Krajobraz wokół Baku, będący domem dla największej na świecie koncentracji wulkanów błotnych, można opisać jako bałagan, bulgoczący, a czasem wybuchowy. Uważa się, że w kraju znajduje się prawie 400 wulkanów błotnych, które nigdy nie osiągają rozmiarów normalnego wulkanu, osiągając szczyt na około 10 km średnicy i 700 metrów wysokości (wśród największych wulkanów błotnych na świecie są Boyuk Kanizadag i Toraghai , obaj w Azerbejdżanie), od czasu do czasu mają okazję się popisać.

Z Baku: Candy Cane Mountain & Shahdag - całodniowa wycieczka z przewodnikiem

Z Baku: Candy Cane Mountain & Shahdag - całodniowa wycieczka z przewodnikiem

Wybierz się na całodniową wycieczkę z przewodnikiem po zachwycających górach Kaukazu, wyruszając z Baku o 9:30. Ciesz się różnorodnymi atrakcjami, w tym jazdą na nartach, kolejką górską, skokami spadochronowymi i przejażdżkami kolejką linową. Odwiedź Candy Cane Mountain w dzielnicy Siyazan przez około 1 godzinę, a następnie Besh Barmag Mountain, odwiedź jeden z pięknych lasów Azerbejdżanu Gechresh w Guba i ostatni przystanek w Shahdag Mountain Resort, gdzie będziesz miał około 2 godzin na korzystanie z takich atrakcji, jak jazda na nartach, kolejka górska, spadochron i inne (atrakcje nie są wliczone w cenę). Ciesz się lokalną kuchnią (jedzenie nie jest wliczone w cenę), profesjonalną obsługą przewodnika i wyjątkową uwagą, aby Twoje wrażenia były niezapomniane.

Baku: Nocna wycieczka piesza z przewodnikiem City Sights z kolejką linową

Baku: Nocna wycieczka piesza z przewodnikiem City Sights z kolejką linową

Witamy na naszej czarującej nocnej wycieczce z przewodnikiem po mieście City Sights z kolejką linową w Baku! Gdy zapada zmierzch, wyrusz w podróż przez historyczne ulice i nowoczesne cuda stolicy Azerbejdżanu. Twoja przygoda rozpoczyna się na kultowej stacji metra Icherisheher, gdzie zanurzysz się w zróżnicowanej sieci transportowej Baku, przygotowując grunt pod niezapomnianą eksplorację. Wejdź do bujnego ogrodu Gubernator (Philarmonia), gdzie historia szepcze przez zielone korytarze i zagłęb się w urzekające legendy, które przeplatają się przez jego bogaty gobelin. Następnie podziwiaj architektoniczny splendor Filharmonii w Baku, ozdobionej misternymi detalami inspirowanymi włoskim renesansem i niemieckim rokokiem. Doświadcz szczytu azerbejdżańskiej władzy podczas zwiedzania Biura Wykonawczego, poznając jego nowoczesną architekturę i rolę w kształtowaniu przywództwa narodu. Podziwiaj artystyczne arcydzieła w Narodowym Muzeum Sztuki Azerbejdżanu, zdobywając wgląd w krajobraz polityczny i dziedzictwo kulturowe kraju. Zagłęb się w dziedzictwo naftowe Azerbejdżanu na Azneft Square, gdzie kamienie milowe w przemyśle naftowym zbiegają się pośród bogatego hotelu Four Seasons i ekscytującej trasy Formuły 1. Śledząc historię Bulwaru Baku, zobacz jego ewolucję od starożytnych korzeni do nowoczesnego uroku, uchwycając esencję piękna i witalności miasta. Odkryj Mini Wenecję, cud stworzony, aby odzwierciedlić romans słynnych włoskich dróg wodnych, płynnie łącząc urok Baku z weneckim urokiem. Odkryj esencję azerbejdżańskiej kultury w Muzeum Dywanów, Międzynarodowym Centrum Mugam i centrum handlowym Deniz Mall, gdzie cuda architektury ucieleśniają wieki rzemiosła i kwitnie nowoczesny luksus. Wejdź w duszę azerbejdżańskiej muzyki w Międzynarodowym Centrum Mugham, zanurzając się w bogatych melodiach i rytmach mugham pośród oszałamiającej architektury. Wjedź do Highland Park na pokładzie kolejki linowej, podziwiając malownicze widoki podczas podróży do tej wzniesionej oazy w Baku. Uchwyć dynamicznego ducha miasta w Flame Towers, kultowych symbolach nowoczesnej panoramy Baku, zanim oddasz hołd poległym bohaterom w Meczecie Alei Męczenników. Doświadcz głębokiego poczucia honoru i poświęcenia na Alei Męczenników i Pomniku Wiecznego Ognia, upamiętniającym ofiary Czarnego Stycznia. Odkryj ewolucję Baku w Executive Power of Baku City, świadectwie bogatej historii miasta i zmieniających się trendów architektonicznych. Odwiedź renomowane instytucje, takie jak Azerbejdżański Państwowy Uniwersytet Ekonomiczny i dawna szkoła dla dziewcząt Taghiyev, obecnie Instytut Rękopisów Azerbejdżanu. Podziwiaj Pałac Ismailiyya, wspaniały cud architektury przesiąknięty dziedzictwem kulturowym Azerbejdżanu, zanim zakończysz swoją podróż w Muzeum Literatury Azerbejdżańskiej Nizami i na ulicy Nizami. Dołącz do nas w tym niezapomnianym odkrywaniu piękna Baku, gdzie historia, kultura i nowoczesność zbiegają się pod rozgwieżdżonym niebem.

Baku Gobustan Absheron zabytki wycieczka 1-dniowa z przewodnikiem

Baku Gobustan Absheron zabytki wycieczka 1-dniowa z przewodnikiem

Rozpocznij od odbioru z wybranych miejsc zbiórki w Baku i zrelaksuj się podczas wygodnego transferu do miejsca Gobustan Rock Art. Poznaj to miejsce, w którym znajdują się skalne rzeźby przedstawiające mężczyzn, rytualne tańce i zwierzęta, które pochodzą sprzed pięciu do dwudziestu tysięcy lat. Udaj się do wyjątkowego obszaru, w którym znajduje się 350 z 700 wulkanów błotnych na świecie. Obserwuj, jak surowe minerały wypływają na powierzchnię w mętnych basenach. Podziwiaj islamską architekturę kopułowego meczetu Bibi-Heybat, przejeżdżając obok niego. Po drodze do Ateshgah (Świątyni Ognia) dostrzeż barokowy dom rządowy Azerbejdżanu. Wejdź do tego pięciokątnego kompleksu, aby zobaczyć, gdzie płomień został zbudowany wokół naturalnego płomienia, który zgasł w 1969 roku. Kontynuuj podróż do rezerwatu przyrody Yanar Dag, aby zobaczyć ogień gazu ziemnego, który pali się nieprzerwanie. Zatrzymaj się w przypominającym falę Centrum Kultury Heydara Aliyeva na 20 minut przed powrotem do miejsca zbiórki w Baku.

Często zadawane pytania dotyczące: Absheron

Absheron: Najciekawsze atrakcje

Absheron: Wycieczki i bilety

Absheron: Ciekawe miejsca

Absheron: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Absheron? Kliknij tutaj.

Absheron: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.7
(251 recenzji)