Absheron – nasze najbardziej polecane atrakcje

Całodniowa wycieczka po Gobustanie i Absheronie ze wszystkimi opłatami za wstęp

1. Całodniowa wycieczka po Gobustanie i Absheronie ze wszystkimi opłatami za wstęp

Po porannym odbiorze z miejsca zakwaterowania w Baku udaj się w kierunku Gobustan. Zatrzymaj się, aby odwiedzić uprzemysłowiony szyb naftowy w pobliżu meczetu Bibi-Heybat. Kontynuacja podróży do Gobustan Museum of Petroglyphs, muzeum pod dachem i na wolnym powietrzu, położonego około 70 kilometrów od Baku. Podziwiaj prehistoryczne rysunki naskalne i petroglify, które zostały wyrzeźbione przez prymitywnych ludzi na ścianach jaskiń i skał, odzwierciedlając kulturę, gospodarkę i światopogląd starożytnych Azerów. Następnie udaj się do wybrzeża Azerbejdżanu, gdzie znajduje się 400 wulkanów błotnych. Zatrzymaj się na lunch w lokalnej restauracji, delektując się pysznymi daniami kuchni azerbejdżańskiej. Po obiedzie odwiedź starożytną świątynię Ateshgah zoroastryjską, dawne święte miejsce czcicieli ognia. Zakończ dzień wizytą w Yanardag, kominku na gaz ziemny, który nieustannie płonie na zboczu wzgórza na półwyspie Absheron.

Półdniowa wycieczka Gobustan i wulkany błotne ze wszystkimi opłatami za wstęp

2. Półdniowa wycieczka Gobustan i wulkany błotne ze wszystkimi opłatami za wstęp

Wycieczka Gobustan & Mud Volcanoes to półdniowa wycieczka przeznaczona dla turystów i gości, którzy interesują się epoką kamienia łupanego ludzkości, światowym dziedzictwem i historią Unesco, a także turyści będą mieli okazję zobaczyć grupę wulkanów błotnych, meczet Bibiheybat, oraz pierwszy na świecie szyb naftowy wiercony przemysłowo. Zwiedzanie trwa 4-5 godzin i odbywa się w pierwszej części dnia. W drodze do Bibiheybat goście będą mieli okazję zobaczyć pierwszy na świecie przemysłowy szyb naftowy. Pierwszym przystankiem wycieczki będzie meczet Bibiheybat, w którym znajduje się grób Ukeyma Khanum (potomka islamskiego proroka Mahometa), a dziś jest duchowym centrum muzułmanów w regionie i jednym z głównych zabytków architektury islamskiej w Azerbejdżanie . Kontynuacja podróży do Gobustan Museum of Petroglyphs, muzeum pod dachem i na wolnym powietrzu, położonego około 70 kilometrów od Baku. Ilekroć dotrzemy do obszaru Gobustan, zaprowadzi nas do Wulkanów Błotnych. Krajobraz wokół Baku, będący domem dla największej na świecie koncentracji wulkanów błotnych, można opisać jako bałagan, bulgoczący, a czasem wybuchowy. Uważa się, że w kraju znajduje się prawie 400 wulkanów błotnych, które nigdy nie osiągają rozmiarów normalnego wulkanu, osiągając szczyt na około 10 km średnicy i 700 metrów wysokości (wśród największych wulkanów błotnych na świecie są Boyuk Kanizadag i Toraghai , obaj w Azerbejdżanie), od czasu do czasu mają okazję się popisać.

Z Baku: Jednodniowa wycieczka do wulkanów błotnych Gobustan-Absheron

3. Z Baku: Jednodniowa wycieczka do wulkanów błotnych Gobustan-Absheron

Wyrusz w czarującą podróż, aby odkryć bogaty gobelin historii Azerbejdżanu i cudów natury podczas jednodniowej wycieczki z Baku do Gobustanu i Absheron. Odwiedź meczet Bibiheybat, wulkany błotne w Gobustanie, Muzeum Sztuki Naskalnej, Płonącą Górę, Centrum Kultury Hejdara Alijewa i nie tylko. Rozpocznij dzień wizytą w meczecie Bibiheybat, symbolu duchowego spokoju i świetności architektury. Następnie zapoznaj się z historią w miejscu pierwszego wywierconego odwiertu naftowego, świadectwem kluczowej roli Azerbejdżanu w światowym przemyśle naftowym i historią, która nadal kształtuje naród. Przygotuj się na oczarowanie naturalnym spektaklem wulkanów błotnych w Gobustan, tworząc surrealistyczny krajobraz przypominający księżyc, a następnie zanurz się w starożytnych petroglifach w Gobustan Rock Art Museum, oferując urzekający wgląd w sztukę i kulturę minionej epoki. Kontynuuj podróż do Świątyni Ognia, potężnego symbolu zoroastryjskiego dziedzictwa Azerbejdżanu. Bądź świadkiem mistycznych płomieni na Płonącej Górze Yanar Dag i poznaj głęboko zakorzenione tradycje, które nadal kwitną w sercu kraju. Zakończ wycieczkę w Centrum Kultury Hejdara Alijewa, nowoczesnym arcydziele architektury, które wyraźnie kontrastuje z odwiedzonymi miejscami historycznymi, zapewniając godne zakończenie dnia wypełnionego różnorodnymi i budzącymi podziw skarbami.

Z Baku: Gabala i Shamakhi Nature Tour

4. Z Baku: Gabala i Shamakhi Nature Tour

Po odebraniu z hotelu w Baku udaj się w góry Azerbejdżanu na całodniową przygodę. Zaczniesz w regionie Shamakhi, odwiedzając meczet Juma, którego historia sięga XII wieku. Jadąc przez malownicze północno-wschodnie góry Kaukazu, dotrzesz do Gabali. Po zjedzeniu lunchu składającego się z tradycyjnych azerbejdżańskich przysmaków udasz się w zielone góry, z których słynie Gabala. U podnóża góry Tufandagh wsiądziesz do kolejki linowej, aby wjechać na szczyt góry i spojrzeć na bujne doliny pod tobą. Następnie udaj się do jeziora Nohur, znanego ze szmaragdowozielonych wód otoczonych okazałymi górami. Następnie odwiedzisz wzgórze do wodospadu 7 Beauties, nazwanego na cześć 7 etapów wodospadu. Po podziwianiu niezliczonego piękna przyrody wrócisz do swojego zakwaterowania w Baku.

Baku: Historyczna i nowoczesna wycieczka po Baku

5. Baku: Historyczna i nowoczesna wycieczka po Baku

Ta spektakularna wycieczka składa się z trzech części i najpierw pokaże przykłady średniowiecznej architektury Baku z XII wieku, a następnie nowsze osiągnięcia architektoniczne. Wycieczka rozpocznie się przy bramie wejściowej do Gosha Gala Gapisi na Starym Mieście. Stare Miasto znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO i jest prawie skansenem z wieloma zabytkami do zobaczenia. Następnie zobaczysz niektóre z XIX i XX-wiecznych budynków w mieście, które są związane głównie z boomem naftowym i historią Imperium Rosyjskiego. Ostatnia część wycieczki omawia sowiecką okupację Azerbejdżanu i dzisiejsze życie w Baku. Podczas wycieczki po Baku objęte są wszystkie kluczowe części starego miasta, takie jak Wieża Dziewicza, Meczet Juma i Pałac Shirvansah, wraz z biletem na kolejkę linową .

Baku: Półdniowa wycieczka do Świątyni Ognia Atashgah i Płonącej Góry

6. Baku: Półdniowa wycieczka do Świątyni Ognia Atashgah i Płonącej Góry

Pierwszym przystankiem tego doświadczenia będzie Ateshgah Fire Temple. 21 km na wschód od Baku znajduje się świątynia, w której pod ziemią stale wypływa gaz ziemny, którą zbudowali kupcy indyjscy w XVIII wieku. Goście będą mieli okazję zapoznać się z rytuałami kultu ognia z najstarszej religii świata. Ateshgah to bardzo wyjątkowe miejsce, które przypomina małą fortecę z celami wewnątrz kamiennego, ogrodzonego dziedzińca. Podczas zabawy Kominek, który znajduje się pośrodku z wentylacją gazu ziemnego, rozpalił ogromny ogień w środku i cztery mniejsze pożary w rogach dachu pawilonu. goście będą mieli okazję być świadkami kilku małych komórek krążących wokół Świątynnego Kominka, w których przebywają ascetyczni wierzący i pielgrzymi. Następnym przystankiem tego doświadczenia jest stanowy rezerwat historii, kultury i przyrody Yanardag. Dotarcie tam zajmuje około 35 do 40 minut Główną atrakcją Yanardag, co dosłownie oznacza „płonącą górę”, jest spektakularne wzgórze z nieustannie płonącą ścianą płomieni. Dzięki przesunięciom tektonicznym i materiałowi wulkanicznemu pod powierzchnią ziemi ze skał wycieka gaz ziemny. Włoski kupiec i podróżnik Marco Polo wspominał nawet o płomieniach podczas swoich podróży do Baku i okolic, ale najprawdopodobniej ogień płonie w Yanardag od ponad lat.

Z Baku: Wycieczka do wioski Quba i Khinaliq

7. Z Baku: Wycieczka do wioski Quba i Khinaliq

Ciesz się malowniczą podróżą przez górzysty dystrykt Khizi w północno-wschodnim Azerbejdżanie podczas jednodniowej wycieczki z Baku z przewodnikiem. Przeżyj lokalne życie w wiosce podczas wizyt w Quba i Khinaliq i zjedz lunch w otoczeniu bujnego lasu. Przyjedź do miasta Quba, położonego u podnóża gór Kaukazu. Zatrzymaj się w lesie Qecresh, aby cieszyć się naturą. Po zwiedzaniu atrakcji Quby zrób sobie przerwę na lunch w zacisznym lesie. Następnie udaj się do odległej górskiej wioski Khinalig, uważanej za najwyżej zamieszkałą wioskę w górach Kaukazu. W sezonie zimowym wizytę w Khinaliq zastępuje Shahdag Mountain Resort w regionie Gusar. Po dniu eksploracji wróć do Baku, aby zakończyć wycieczkę.

Prywatny transfer z/na lotnisko w Baku (GYD)

8. Prywatny transfer z/na lotnisko w Baku (GYD)

Prywatna usługa transferu to usługa wcześniej zarezerwowana, którą możesz zamówić online przed podróżą. Twój kierowca będzie czekał, aby powitać Cię przy określonej bramce przylotów w dniu Twojego przyjazdu. Kierowca będzie na Ciebie czekał nawet w przypadku opóźnienia lotu. Twój kierowca zidentyfikuje się przy bramkach za pomocą karty z Twoim imieniem i nazwiskiem. Następnie zostaniesz odprowadzony do swojego prywatnego czekającego samochodu, a on pomoże ci z bagażem. Następnie zostaniesz przewieziony do miejsca docelowego klimatyzowanym, wygodnym samochodem (lub minivanem, w zależności od wielkości grupy). Twój kierowca pomoże ci również z bagażami. Zaletą prywatnego transferu jest to, że wszystko można zorganizować przed podróżą, dzięki czemu masz spokój. Nawet jeśli dojdzie do strajku transportu publicznego lub strajku taksówek, Twój prywatny transfer będzie działał normalnie, dając Ci pewność, że możesz rozpocząć wakacje z dobrą nutą. Dzięki prywatnemu transferowi doświadczysz bardziej spersonalizowanej usługi, dzięki czemu cały transfer od początku do końca będzie przyjemnym doświadczeniem. Nie musisz wypracowywać trasy, zajmować się obcą walutą ani obawiać się nieznajomości języka – wszystko jest dla Ciebie załatwione z wyprzedzeniem. Poniżej znajdziesz powody, dla których prywatny transfer byłby korzystniejszy niż normalny przejazd komunikacją miejską: - Chcesz najwygodniejszego, najwygodniejszego i najbezpieczniejszego sposobu transferu z lotniska w Baku - Doceniasz indywidualną opiekę osoby, która będzie na Ciebie czekać przy bramce przylotów - Nie byłeś wcześniej w Baku i nie znasz języka - Podróżujesz lotem długodystansowym i prawdopodobnie cierpisz na jet lag. W takich warunkach uporządkowanie dalszej podróży może być stresujące - Masz specjalną okazję, podczas której chcesz, aby wszystko poszło gładko - Nie masz nic przeciwko zapłaceniu trochę więcej za wygodę - Nie chcesz mieć do czynienia z niedogodnościami związanymi z ewentualnym strajkiem pracowników transportu publicznego lub taksówkarzy - Chcesz zorganizować i zarezerwować transfer przed podróżą

Baku: Rezerwat Narodowy Gobustan Półdniowa wycieczka z przewodnikiem

9. Baku: Rezerwat Narodowy Gobustan Półdniowa wycieczka z przewodnikiem

Podróż do przeszłości? Jest to możliwe dzięki tej półdniowej wycieczce. Daj szansę przewodnikowi - i przenieś się do wieków wcześniej, zobacz oryginalne kamienie, masmarazing wulkanów błotnych. Poznaj Gobustan z profesjonalnym lokalnym przewodnikiem. Płynna jazda przeniesie Cię do innego stulecia w kilka godzin. Prefessional Guide dostarczy Ci wszystkich informacji ze szczegółami na temat Gobustan. Wejście do meczetu Bibi Heybat, jednej z najbogatszych świątyń w historii islamu. (po drodze - widok z zewnątrz) Odwiedź pierwszy na świecie szyb naftowy wiercony przemysłowo i zrób zdjęcie w miejscu, w którym kręcono film o Jamesie Bondzie. Wystawa historii żeglugi Azerbejdżanu na prawdziwym statku. Ta trasa jest naprawdę doświadczona, przetestowana przez profesjonalny zespół - i jest to jedna z najlepszych opcji półdniowych wycieczek dostępnych tutaj. Sprawdźmy razem....

Baku: Prywatny transfer do / z lotniska Heydar Aliyev

10. Baku: Prywatny transfer do / z lotniska Heydar Aliyev

Ciesz się bezpiecznym i zapewnionym bezpośrednim prywatnym transferem z międzynarodowego lotniska im. Hejdara Alijewa bezpośrednio do miejsca zakwaterowania w Baku. Wybierz usługę w obie strony lub w jedną stronę. Powita Cię kierowca czekający w hali przylotów z tabliczką z Twoim imieniem i nazwiskiem. Możesz mieć pewność, że Twój odbiór jest bezpieczny, nawet w przypadku opóźnienia lotu. Oszczędź sobie noszenia ciężkich toreb i poruszania się po systemie transportu publicznego. Zrelaksuj się, wiedząc, że wszystkie pojazdy są regularnie konserwowane zgodnie z najwyższymi standardami.

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Absheron

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 145
Sortuj wg::

Niezwykłe doznania

Absheron: poznaj okolicę

Pokaż wszystkie

Często zadawane pytania dotyczące: Absheron

Jakie są najlepsze atrakcje w: Absheron dla osób z dziećmi?

Absheron: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Absheron? Kliknij tutaj.