ABBA The Museum

Zarezerwowano ponad 100 razy w ubiegłym tygodniu

ABBA The Museum

ABBA The Museum – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Sztokholm: ABBA The Museum – bilet wstępu

Sztokholm: ABBA The Museum – bilet wstępu

Odwiedź niezwykłe muzeum poświęcone zespołowi ABBA (ABBA The Museum), które działa na wyspie Djurgården w Sztokholmie. Przeżyj niezapomniane chwile, korzystając z tego biletu wstępu. Zobacz m.in. stroje należące do 4 członków zespołu, złote płyty, oryginalne przedmioty i pamiątki. W tym muzeum każdy odwiedzający jest ważną częścią wystawy, dzięki czemu pod koniec zwiedzania poczujesz się niczym 5. członek zespołu. Zobacz, jak wyglądasz w kultowych strojach. Zaśpiewaj w legendarnym studiu Polar założonym przez byłych członków ABBY Björna Ulvaeusa i Benny'ego Anderssona. Wejdź na scenę wraz z trójwymiarowymi awatarami członków zespołu.

Sztokholm: opcja autobusu i łodzi Hop-On Hop-Off

Sztokholm: opcja autobusu i łodzi Hop-On Hop-Off

Weź udział w tej wycieczce z możliwością wsiadania i wysiadania na dowolnych przystankach, by zobaczyć najsłynniejsze zabytki Sztokholmu, podróżując po ulicach i drogach wodnych. Poruszaj się wzdłuż linii autobusowej lub wybierz się na rejs, korzystając z regularnych połączeń pomiędzy wyspami i ulicami miasta. Wysłuchaj komentarza o Sztokholmie, który przygotowano w 10 językach. Przekonaj się, jak przyjemne i łatwe może być zwiedzanie miasta. Zdecyduj się na 24-godzinny bilet na wycieczkę autobusem lub łodzią. Bilet łączony umożliwia wzięcie udziału zarówno w wycieczce autobusem, jak i łodzią. Zwiedź wszystkie atrakcje Sztokholmu w swoim tempie, wsiadając i wysiadając na dowolnych przystankach na terenie całego miasta. Udaj się bezpośrednio do zabytków, nie zbaczając z trasy. Wysiądź m.in. przy skansenie, pałacu królewskim, parku rozrywki Gröna Lund, Muzeum Vasa, punkcie widokowym Fjällgatan, ratuszu, ABBA The Museum, lokalu ICEBAR i starym mieście, a także w kilku popularnych dzielnicach handlowych.

Sztokholm: Zwiedzanie miasta otwartą łodzią elektryczną

Sztokholm: Zwiedzanie miasta otwartą łodzią elektryczną

Wybierz się w rejs łodzią elektryczną po Sztokholmie i zrelaksuj się w komfortowych warunkach, poznając miasto od strony wody. Posłuchaj komentarzy na temat każdej lokalizacji i podróżuj od portów do kultowych atrakcji. Zobacz zewnętrzną część Muzeum Wazów, Pałacu Sztokholmskiego i Skansenu. Udaj się przed Pałac w Sztokholmie, aby spotkać się ze swoim przyjaznym przewodnikiem i grupą na cały dzień. Wejdź na pokład swojej łodzi i usiądź wygodnie, gdy zaczniesz dryfować w głąb miasta. Rejs wzdłuż kanału Djurgården Well i podziwiaj bujną zieleń, płynąc pod niskimi mostami. Ciesz się własnym jedzeniem i napojami, słuchając na żywo komentarzy na temat każdej lokalizacji. Zanurz się w historii Sztokholmu i poczuj cud dryfowania obok iglic Muzeum Nordyckiego. Odegraj małą scenkę na łodzi przepływającej obok Królewskiego Teatru Dramatycznego i zaśpiewaj piosenkę przed Muzeum ABBA.

Sztokholm: Wycieczka autobusowa hop-on hop-off z krajoznawczą wycieczką po mieście

Sztokholm: Wycieczka autobusowa hop-on hop-off z krajoznawczą wycieczką po mieście

Zwiedzaj stolicę Szwecji autobusem z otwartym dachem. Dzięki regularnym odjazdom ze wszystkich przystanków możesz wybrać, ile czasu chcesz poświęcić na zanurzenie się w historii i kulturze każdego fascynującego miejsca. Sztokholm szczyci się 700-letnią historią i jest epicentrum szwedzkiej kultury, usianym wspaniałymi budynkami publicznymi i pałacami. 24-godzinny karnet zapewnia dostęp do autobusów, które zabiorą Cię do najważniejszych atrakcji tego malowniczego miasta. Odwiedź ogromny Pałac Sztokholmski, oficjalną rezydencję szwedzkiej rodziny królewskiej i ratusz, w którym odbywa się coroczny bankiet z okazji wręczenia Nagrody Nobla. Odkryj piękne gotyckie kościoły i zwiedź najważniejsze muzea w mieście, w tym Muzeum Vasa, w którym znajduje się tragiczny XVII-wieczny okręt wojenny, oraz zoo Skansen. Autobusy obsługują Stare Miasto i modną dzielnicę SoFo w Södermalm, z licznymi barami i butikami. Znajdziesz tu wiele wystaw sztuki i literatury, a także odczyty i koncerty w kontrowersyjnie nowoczesnym Kulturhuset. Uczestnicy, którzy chcą zaszaleć, będą cieszyć się dzielnicą handlową NK/Hamngatan. Strändvagen oferuje wiodące restauracje, które zaspokoją apetyt nieustraszonych turystów, a także regularne rejsy statkiem po malowniczym archipelagu. Przystanki wycieczki: 1. Strömgatan 2. Slottet (Pałac Królewski) 3. Terminal rejsowy Viking Line / Stadsgarden 4. Fjallgatan / Tjarhovsplan 5. Slussen (Stare Miasto) 6. Slottet (Pałac Królewski) 7. Kungstradgarden (dzielnica handlowa) 8. Strandvagen 9. Muzeum Vasa 10. Muzeum ABBA / Grona Lund 11. Skansen 12. ABBA The Museum / Grona Lund 13. Muzeum Vasa 14. Historiska Museet / Karlaplan 15. Karlaplan 16. Stureplan 17. Hotorget / Kungsgatan 18. ICE Bar 19. Dworzec Centralny / Cityterminalen 20. Radhuset / budynek sądu 21. Ratusz

3,5-godzinna wycieczka rowerowa z przewodnikiem po Sztokholmie (angielski/niemiecki)

3,5-godzinna wycieczka rowerowa z przewodnikiem po Sztokholmie (angielski/niemiecki)

Witaj/Willkommen! Nasza wycieczka rowerowa zapewni Ci podsumowanie Sztokholmu w zaledwie kilka godzin. Później poczujesz się dobrze poinformowany o "Wenecji Północy" i będziesz gotowy do samodzielnego zwiedzania. Dlatego zalecamy odbycie tej wycieczki na jak najwcześniejszym etapie podróży, głównie ze względu na wiele różnych obszarów, które odwiedzamy, a także wszystkie lokalne rekomendacje i informacje, które uzyskasz. Ale oczywiście każdy może dołączyć do naszej wycieczki! Dowiesz się o mrocznej przeszłości i barwnej teraźniejszości Sztokholmu, podziwiając piękną architekturę wokół nas i zapierające dech w piersiach otoczenie wody. Pamiętaj, że 3,5 z 4 godzin to rzeczywisty czas wycieczki. 30 minut zaplanowano na powrót i powrót z Odenplan->City + City->Odenplan. Punkt końcowy jest taki sam jak punkt początkowy/spotkania. Z naszego punktu startowego w Odenplan dotarcie do Starego Miasta i wyspy Riddarholmen zajmuje nam 15 minut, gdzie mijamy stare budynki i historyczne centrum Sztokholmu. Po opuszczeniu Starego Miasta i Pałacu Królewskiego, cieszymy się naszą pierwszą przerwą FIKA w Grand Hotelu, a następnie przejeżdżamy przez część pięknego Parku Narodowego Djurgården (gdzie znajdziesz Muzeum ABBA, Vasa i nie tylko). Robimy zasłużoną przerwę w pięknym ogrodzie Rosendal. Następnie udajemy się na zwiedzanie inspirowanych Paryżem bulwarów Östermalm, bardziej wyszukanej dzielnicy mieszkalnej z piękną architekturą. Tutaj zatrzymujemy się w słynnym Östermalm Food Hall (najstarszym w Sztokholmie). Podczas sobotnich wycieczek możemy go odwiedzić, w niedziele jest zamknięty. Wracając do dzielnicy miasta, zobaczysz Parlament + Szwedzki Biały Dom, Operę Królewską, Teatr Królewski, a także Plac Raoula Wallenberga (szwedzkiego bohatera II wojny światowej). Pod koniec naszego wspólnego czasu dzielimy się drugą FIKĄ. Dla zainteresowanych przyrodą, mijamy oba główne porty w centrum miasta, z których odpływają łodzie na ogromny archipelag sztokholmski (składający się z ponad trzydziestu tysięcy wysp!). Dla osób zainteresowanych zakupami przejedziemy przez główne dzielnice handlowe w centrum miasta. Wycieczka łączy aktywną jazdę na rowerze z licznymi przystankami po drodze, abyś mógł złapać oddech i zrobić pamiątkowe zdjęcia. Twoja grupa będzie cieszyć się dwiema krótkimi przerwami na "Fika" po drodze, a jeśli grupa sobie tego życzy, przewodnik odtworzy naszą szwedzką listę Spotify z małego głośnika przymocowanego do roweru. Jeśli masz jakiekolwiek alergie, poinformuj nas o tym z wyprzedzeniem, aby Twój przewodnik mógł dostosować FIKĘ. Nie możesz znaleźć wycieczki w wybranym dniu? Skontaktuj się z Stockholm Summer Tours, a my postaramy się jak najlepiej to rozwiązać! Czekamy na Ciebie tego lata!

Sztokholm: Stare Miasto i wycieczka po mieście pieszo

Sztokholm: Stare Miasto i wycieczka po mieście pieszo

Odkryj Sztokholm, zróżnicowaną stolicę Szwecji, łączącą historię i kulturę w nowoczesnej i tętniącej życiem metropolii. Chociaż jest to jedno z najbardziej postępowych i przodujących w projektowaniu miast w Europie, jego średniowieczne Stare Miasto pozostaje dużą częścią jego charakteru i uroku. Zbudowany na archipelagu 14 wysp połączonych ponad 50 mostami, zwiedzanie Sztokholmu to zabawne i dynamiczne doświadczenie, które sprawi, że poczujesz się spełniony i zainspirowany. Z pomocą naszych lokalnych szwedzkich przewodników przygotuj się na wspaniałą podróż w czasie, odkrywając architekturę, kulturę i historię tego eleganckiego i czarującego miasta. Nasze piesze wycieczki z przewodnikiem po Sztokholmie zagłębiają się w jego wyjątkową historię, od Wikingów, którzy założyli miasto, przez króla Gustawa Wazę, który ogłosił je stolicą Królestwa Szwecji, po jego nowoczesną, dynamiczną i kreatywną atmosferę, która reprezentuje ten nordycki miasto dzisiaj. Odwiedzisz kultowe zabytki, takie jak Grand Hotel i usłyszysz historie pierwszej Nagrody Nobla, Pałacu Królewskiego, ratusza w Sztokholmie i imponującego nabrzeża Stromkajon. Po zwiedzeniu wielu atrakcji miasta z przewodnikiem skorzystaj z bezpłatnej aplikacji Vox City (zawartej w bilecie), aby odkryć więcej Sztokholmu i jego niesamowitą historię. Wycieczka piesza obejmuje: Norrbro (Most Północny) Riksdagshuset (siedziba parlamentu) Västerlånggatan Järntorget Storkyrkan Kungliga Slottet (Pałac Królewski) Norrmalmstorg Kungsträdgården Drottninggatan Gustaf Adolfs Torg Kungliga Operan (Królewska Opera Szwedzka) Kungsträdgården Park Berzelii Dramaten (Królewski Teatr Dramatyczny) Fältöversten Sankt Jakobs Kyrka Główne atrakcje trasy z własnym przewodnikiem: Dyplomatstaden Nobelparken Kornhamnstorg Slussen/Guldbron Hornsgatan S.ta Maria Magdalena Kyrka Mariatorget Medborgarplatsen Götgatan Fjällgatan Vasagatan

Sztokholm: 2-godzinna wycieczka krajoznawcza po Djurgården

Sztokholm: 2-godzinna wycieczka krajoznawcza po Djurgården

Uznana za jeden z najpiękniejszych parków miejskich na świecie, wyspa Djurgården jest w posiadaniu rodziny królewskiej od XV wieku. Wyjątkowa zielona przestrzeń w Sztokholmie, zawiera wiele najsłynniejszych muzeów i atrakcji kulturalnych miasta, w tym Muzeum Vasa, Gröna Lund, Muzeum Abba i Skansen, by wymienić tylko kilka. Djurgården, część Królewskiego Narodowego Parku Miejskiego, szczyci się własnym parkiem rozrywki, skansenem oraz rozległymi połaciami lasów i łąk. Zanurz się w jego 400-letniej tradycji jako raju dla rekreacji i rozrywki i odkryj, dlaczego każdego roku odwiedza go ponad 10 milionów turystów.

Sztokholm: Wycieczka piesza z przewodnikiem

Sztokholm: Wycieczka piesza z przewodnikiem

Sztokholm to miasto zbudowane na 14 wyspach połączonych łącznie 42 mostami. Urok tego miejsca polega zatem na mieszaniu się lądu i wody, ale jeśli nigdy wcześniej go nie odkrywałeś, skąd wiesz, od której z wysp zacząć i jak najlepiej poruszać się między wieloma mostami, aby jak najlepiej wykorzystać miasto ? To jest miejsce, w którym pojawia się ta trasa! Ponieważ Sztokholm jest wspaniałym miastem do wchłonięcia na piechotę, odkrywamy atrakcje tej skandynawskiej stolicy, przedstawiając światowej klasy muzea, takie jak ABBA, Vasa i skandynawskie muzea, teatry, galerie i wspaniałe parki, a także wyznaczające trendy modę, design i sceny muzyczne, które od dziesięcioleci mają wpływ na resztę świata. Sztokholm to metropolia ze splątaną starówką, w której znajduje się malownicza i najwęższa ulica w Szwecji. Spacerując wzdłuż Skeppsbron, który łączy Gamla stan z Södermalm, będziesz cieszyć się niepowtarzalnym zapachem świeżo upieczonych bułeczek cynamonowych z piekarni Skeppsbro. Odkryjesz nowe ikony miasta, takie jak złoty most Slussen i odnowiony torg Sergels. Odwiedzimy również dynamiczne śródmieście Kungsträdgården, gdzie możesz wziąć udział w ulicznych festiwalach kulinarnych lub dniu kultury indyjskiej namaste. Poznaj Djurgården, pierwszy w historii park narodowy w środku miasta, gdzie przejdziesz przez niebieską bramę i odwiedzisz junibacken, fascynujący świat słynnej pisarki Astrid Lindgren.

Sztokholm: Wycieczka audio z przewodnikiem

Sztokholm: Wycieczka audio z przewodnikiem

Witaj w sercu Skandynawii i tętniącej życiem stolicy Szwecji - Sztokholmie! Zanurz się w bogatej historii, różnorodności kulturowej i cudach architektury tego czarującego miasta dzięki naszej wycieczce audio z przewodnikiem po Sztokholmie. To wyjątkowe doświadczenie zostało zaprojektowane tak, aby być Twoim osobistym towarzyszem podczas odkrywania kultowych zabytków, ukrytych klejnotów i uroczych dzielnic, które definiują charakter Sztokholmu. Sztokholm, zbudowany na 14 wyspach połączonych 57 mostami, to miasto, które płynnie łączy swoje średniowieczne korzenie z nowoczesnym wyrafinowaniem. Dzięki naszej samodzielnej wycieczce audio masz swobodę poruszania się po mieście we własnym tempie, co pozwala zagłębić się w intrygujące historie i fascynujące anegdoty. Podczas tej przygody audio odkryjesz urokliwe Stare Miasto (Gamla Stan), gdzie wąskie brukowane uliczki prowadzą do średniowiecznych placów i historycznych miejsc. Przemierzaj elegancki archipelag, podziwiaj Pałac Królewski i wędruj po malowniczej wyspie Djurgården, gdzie znajdują się muzea, parki i słynne Muzeum Vasa. Wycieczka audio zapewnia wnikliwy komentarz, ożywiając opowieści o Wikingach, szwedzkiej rodzinie królewskiej i ewolucji miasta z małego średniowiecznego miasteczka do kosmopolitycznego centrum. Wciągające narracje, lokalne spostrzeżenia i starannie wyselekcjonowane informacje zapewnią, że dogłębnie zrozumiesz przeszłość i teraźniejszość Sztokholmu. Dowiedz się więcej o 19 najważniejszych atrakcjach turystycznych w Sztokholmie. Jego historia, kultura, mity, architektura i inne ważne fakty znajdują się w tym komentarzu audio, który rozpoczyna się od dworca centralnego miasta, a następnie trasa stopniowo przesuwa się jeden po drugim. 1. Dworzec główny w Sztokholmie 2. Ratusz w Sztokholmie 3. Sztokholmskie kanały 4. Kościół Riddarholmen 5. Pałac Królewski 6. Storkyrkan 7. Muzeum Nagrody Nobla, 8. Stortorget 9. Stare Miasto w Sztokholmie 10. Monteliusvägen 11. Södermalm 12. Fotografiska 13. ABBA 14. Muzeum Vasa 15. Nordiska Museet 16. Skansen 17. Djurgården 18. Szwedzkie Muzeum Historyczne 19. Sztokholmska Biblioteka Publiczna Niezależnie od tego, czy jesteś entuzjastą historii, wielbicielem architektury, czy po prostu szukasz wciągających wrażeń z podróży, nasza wycieczka audio z przewodnikiem po Sztokholmie oferuje elastyczny i wzbogacający sposób na zwiedzanie tego urzekającego miasta. Załóż więc słuchawki, włącz odtwarzanie i pozwól, by urzekające historie rozwijały się, gdy będziesz przemierzać urokliwe ulice Sztokholmu. Witaj w podróży, w której historia spotyka się z nowoczesnością, a każdy krok opowiada historię.

Przyspieszone bilety do Muzeum ABBA, Sztokholmska wycieczka popkulturowa

Przyspieszone bilety do Muzeum ABBA, Sztokholmska wycieczka popkulturowa

Jak sukces zespołu ABBA zmienił świat muzyki w Szwecji i poza nią? Dołącz do naszej wycieczki z przewodnikiem po Starym Mieście w Sztokholmie (Gamla stan) i dowiedz się wszystkiego o zespole ABBA, szwedzkiej muzyce, Eurowizji i nie tylko. Odkryj lokalną historię i kulturę z muzycznym akcentem i sprawdź swoje umiejętności jako "Królowa Tańca" w Muzeum ABBA! Zarezerwuj 3-godzinną pieszą wycieczkę po Starym Mieście z biletami wstępu bez kolejki do Muzeum ABBA. Wycieczka rozpoczyna się w samym sercu Gamla Stan, gdzie będziesz miał okazję pozować do zdjęć w tym samym miejscu, co ABBA w Stortorget i zobaczyć ulicę Baggensgatan, gdzie Frida i Benny mieszkali w latach 70-tych. Zobaczysz także zabytki historyczne, takie jak barokowy Pałac Królewski i ważne instytucje kulturalne, takie jak Szwedzka Opera Królewska przy Kungsträdgården. Twój prywatny przewodnik poprowadzi Cię ze Starego Miasta do Skeppshlmen, gdzie wsiądziesz na prom na wyspę Djurgården, gdzie znajduje się hotel Bjorna w stylu ABBA i Muzeum ABBA. Aby zapewnić Ci prawdziwe doświadczenie popkultury w Sztokholmie, zapewniamy bilety wstępu bez kolejki i audioprzewodnik do Muzeum ABBA, więc po wycieczce z przewodnikiem możesz samodzielnie odkrywać interaktywne eksponaty. Tutaj zobaczysz wszystko, co związane z zespołem ABBA, w tym oryginalne stroje, teledyski, instrumenty muzyczne, wiele nagród i płyt przyznanych grupie. Muzeum jest interaktywne, więc możesz sprawdzić swoje umiejętności śpiewu i tańca do słynnych hitów muzycznych ABBA, a nawet odebrać telefon, aby usłyszeć, jak dzwoni członek zespołu! To pozycja obowiązkowa dla każdego fana zespołu ABBA!

Liczba znalezionych atrakcji: 13

Sztokholm: najpopularniejsze atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 302
Sortuj wg::

Oferty, które również mogą Cię zainteresować...

ABBA The Museum: najlepsze atrakcje w pobliżu

ABBA The Museum – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Sztokholm: ABBA The Museum – bilet wstępu

Sztokholm: ABBA The Museum – bilet wstępu

Odwiedź niezwykłe muzeum poświęcone zespołowi ABBA (ABBA The Museum), które działa na wyspie Djurgården w Sztokholmie. Przeżyj niezapomniane chwile, korzystając z tego biletu wstępu. Zobacz m.in. stroje należące do 4 członków zespołu, złote płyty, oryginalne przedmioty i pamiątki. W tym muzeum każdy odwiedzający jest ważną częścią wystawy, dzięki czemu pod koniec zwiedzania poczujesz się niczym 5. członek zespołu. Zobacz, jak wyglądasz w kultowych strojach. Zaśpiewaj w legendarnym studiu Polar założonym przez byłych członków ABBY Björna Ulvaeusa i Benny'ego Anderssona. Wejdź na scenę wraz z trójwymiarowymi awatarami członków zespołu.

Sztokholm: opcja autobusu i łodzi Hop-On Hop-Off

Sztokholm: opcja autobusu i łodzi Hop-On Hop-Off

Weź udział w tej wycieczce z możliwością wsiadania i wysiadania na dowolnych przystankach, by zobaczyć najsłynniejsze zabytki Sztokholmu, podróżując po ulicach i drogach wodnych. Poruszaj się wzdłuż linii autobusowej lub wybierz się na rejs, korzystając z regularnych połączeń pomiędzy wyspami i ulicami miasta. Wysłuchaj komentarza o Sztokholmie, który przygotowano w 10 językach. Przekonaj się, jak przyjemne i łatwe może być zwiedzanie miasta. Zdecyduj się na 24-godzinny bilet na wycieczkę autobusem lub łodzią. Bilet łączony umożliwia wzięcie udziału zarówno w wycieczce autobusem, jak i łodzią. Zwiedź wszystkie atrakcje Sztokholmu w swoim tempie, wsiadając i wysiadając na dowolnych przystankach na terenie całego miasta. Udaj się bezpośrednio do zabytków, nie zbaczając z trasy. Wysiądź m.in. przy skansenie, pałacu królewskim, parku rozrywki Gröna Lund, Muzeum Vasa, punkcie widokowym Fjällgatan, ratuszu, ABBA The Museum, lokalu ICEBAR i starym mieście, a także w kilku popularnych dzielnicach handlowych.

Sztokholm: Zwiedzanie miasta otwartą łodzią elektryczną

Sztokholm: Zwiedzanie miasta otwartą łodzią elektryczną

Wybierz się w rejs łodzią elektryczną po Sztokholmie i zrelaksuj się w komfortowych warunkach, poznając miasto od strony wody. Posłuchaj komentarzy na temat każdej lokalizacji i podróżuj od portów do kultowych atrakcji. Zobacz zewnętrzną część Muzeum Wazów, Pałacu Sztokholmskiego i Skansenu. Udaj się przed Pałac w Sztokholmie, aby spotkać się ze swoim przyjaznym przewodnikiem i grupą na cały dzień. Wejdź na pokład swojej łodzi i usiądź wygodnie, gdy zaczniesz dryfować w głąb miasta. Rejs wzdłuż kanału Djurgården Well i podziwiaj bujną zieleń, płynąc pod niskimi mostami. Ciesz się własnym jedzeniem i napojami, słuchając na żywo komentarzy na temat każdej lokalizacji. Zanurz się w historii Sztokholmu i poczuj cud dryfowania obok iglic Muzeum Nordyckiego. Odegraj małą scenkę na łodzi przepływającej obok Królewskiego Teatru Dramatycznego i zaśpiewaj piosenkę przed Muzeum ABBA.

Sztokholm: Wycieczka autobusowa hop-on hop-off z krajoznawczą wycieczką po mieście

Sztokholm: Wycieczka autobusowa hop-on hop-off z krajoznawczą wycieczką po mieście

Zwiedzaj stolicę Szwecji autobusem z otwartym dachem. Dzięki regularnym odjazdom ze wszystkich przystanków możesz wybrać, ile czasu chcesz poświęcić na zanurzenie się w historii i kulturze każdego fascynującego miejsca. Sztokholm szczyci się 700-letnią historią i jest epicentrum szwedzkiej kultury, usianym wspaniałymi budynkami publicznymi i pałacami. 24-godzinny karnet zapewnia dostęp do autobusów, które zabiorą Cię do najważniejszych atrakcji tego malowniczego miasta. Odwiedź ogromny Pałac Sztokholmski, oficjalną rezydencję szwedzkiej rodziny królewskiej i ratusz, w którym odbywa się coroczny bankiet z okazji wręczenia Nagrody Nobla. Odkryj piękne gotyckie kościoły i zwiedź najważniejsze muzea w mieście, w tym Muzeum Vasa, w którym znajduje się tragiczny XVII-wieczny okręt wojenny, oraz zoo Skansen. Autobusy obsługują Stare Miasto i modną dzielnicę SoFo w Södermalm, z licznymi barami i butikami. Znajdziesz tu wiele wystaw sztuki i literatury, a także odczyty i koncerty w kontrowersyjnie nowoczesnym Kulturhuset. Uczestnicy, którzy chcą zaszaleć, będą cieszyć się dzielnicą handlową NK/Hamngatan. Strändvagen oferuje wiodące restauracje, które zaspokoją apetyt nieustraszonych turystów, a także regularne rejsy statkiem po malowniczym archipelagu. Przystanki wycieczki: 1. Strömgatan 2. Slottet (Pałac Królewski) 3. Terminal rejsowy Viking Line / Stadsgarden 4. Fjallgatan / Tjarhovsplan 5. Slussen (Stare Miasto) 6. Slottet (Pałac Królewski) 7. Kungstradgarden (dzielnica handlowa) 8. Strandvagen 9. Muzeum Vasa 10. Muzeum ABBA / Grona Lund 11. Skansen 12. ABBA The Museum / Grona Lund 13. Muzeum Vasa 14. Historiska Museet / Karlaplan 15. Karlaplan 16. Stureplan 17. Hotorget / Kungsgatan 18. ICE Bar 19. Dworzec Centralny / Cityterminalen 20. Radhuset / budynek sądu 21. Ratusz

3,5-godzinna wycieczka rowerowa z przewodnikiem po Sztokholmie (angielski/niemiecki)

3,5-godzinna wycieczka rowerowa z przewodnikiem po Sztokholmie (angielski/niemiecki)

Witaj/Willkommen! Nasza wycieczka rowerowa zapewni Ci podsumowanie Sztokholmu w zaledwie kilka godzin. Później poczujesz się dobrze poinformowany o "Wenecji Północy" i będziesz gotowy do samodzielnego zwiedzania. Dlatego zalecamy odbycie tej wycieczki na jak najwcześniejszym etapie podróży, głównie ze względu na wiele różnych obszarów, które odwiedzamy, a także wszystkie lokalne rekomendacje i informacje, które uzyskasz. Ale oczywiście każdy może dołączyć do naszej wycieczki! Dowiesz się o mrocznej przeszłości i barwnej teraźniejszości Sztokholmu, podziwiając piękną architekturę wokół nas i zapierające dech w piersiach otoczenie wody. Pamiętaj, że 3,5 z 4 godzin to rzeczywisty czas wycieczki. 30 minut zaplanowano na powrót i powrót z Odenplan->City + City->Odenplan. Punkt końcowy jest taki sam jak punkt początkowy/spotkania. Z naszego punktu startowego w Odenplan dotarcie do Starego Miasta i wyspy Riddarholmen zajmuje nam 15 minut, gdzie mijamy stare budynki i historyczne centrum Sztokholmu. Po opuszczeniu Starego Miasta i Pałacu Królewskiego, cieszymy się naszą pierwszą przerwą FIKA w Grand Hotelu, a następnie przejeżdżamy przez część pięknego Parku Narodowego Djurgården (gdzie znajdziesz Muzeum ABBA, Vasa i nie tylko). Robimy zasłużoną przerwę w pięknym ogrodzie Rosendal. Następnie udajemy się na zwiedzanie inspirowanych Paryżem bulwarów Östermalm, bardziej wyszukanej dzielnicy mieszkalnej z piękną architekturą. Tutaj zatrzymujemy się w słynnym Östermalm Food Hall (najstarszym w Sztokholmie). Podczas sobotnich wycieczek możemy go odwiedzić, w niedziele jest zamknięty. Wracając do dzielnicy miasta, zobaczysz Parlament + Szwedzki Biały Dom, Operę Królewską, Teatr Królewski, a także Plac Raoula Wallenberga (szwedzkiego bohatera II wojny światowej). Pod koniec naszego wspólnego czasu dzielimy się drugą FIKĄ. Dla zainteresowanych przyrodą, mijamy oba główne porty w centrum miasta, z których odpływają łodzie na ogromny archipelag sztokholmski (składający się z ponad trzydziestu tysięcy wysp!). Dla osób zainteresowanych zakupami przejedziemy przez główne dzielnice handlowe w centrum miasta. Wycieczka łączy aktywną jazdę na rowerze z licznymi przystankami po drodze, abyś mógł złapać oddech i zrobić pamiątkowe zdjęcia. Twoja grupa będzie cieszyć się dwiema krótkimi przerwami na "Fika" po drodze, a jeśli grupa sobie tego życzy, przewodnik odtworzy naszą szwedzką listę Spotify z małego głośnika przymocowanego do roweru. Jeśli masz jakiekolwiek alergie, poinformuj nas o tym z wyprzedzeniem, aby Twój przewodnik mógł dostosować FIKĘ. Nie możesz znaleźć wycieczki w wybranym dniu? Skontaktuj się z Stockholm Summer Tours, a my postaramy się jak najlepiej to rozwiązać! Czekamy na Ciebie tego lata!

Sztokholm: Stare Miasto i wycieczka po mieście pieszo

Sztokholm: Stare Miasto i wycieczka po mieście pieszo

Odkryj Sztokholm, zróżnicowaną stolicę Szwecji, łączącą historię i kulturę w nowoczesnej i tętniącej życiem metropolii. Chociaż jest to jedno z najbardziej postępowych i przodujących w projektowaniu miast w Europie, jego średniowieczne Stare Miasto pozostaje dużą częścią jego charakteru i uroku. Zbudowany na archipelagu 14 wysp połączonych ponad 50 mostami, zwiedzanie Sztokholmu to zabawne i dynamiczne doświadczenie, które sprawi, że poczujesz się spełniony i zainspirowany. Z pomocą naszych lokalnych szwedzkich przewodników przygotuj się na wspaniałą podróż w czasie, odkrywając architekturę, kulturę i historię tego eleganckiego i czarującego miasta. Nasze piesze wycieczki z przewodnikiem po Sztokholmie zagłębiają się w jego wyjątkową historię, od Wikingów, którzy założyli miasto, przez króla Gustawa Wazę, który ogłosił je stolicą Królestwa Szwecji, po jego nowoczesną, dynamiczną i kreatywną atmosferę, która reprezentuje ten nordycki miasto dzisiaj. Odwiedzisz kultowe zabytki, takie jak Grand Hotel i usłyszysz historie pierwszej Nagrody Nobla, Pałacu Królewskiego, ratusza w Sztokholmie i imponującego nabrzeża Stromkajon. Po zwiedzeniu wielu atrakcji miasta z przewodnikiem skorzystaj z bezpłatnej aplikacji Vox City (zawartej w bilecie), aby odkryć więcej Sztokholmu i jego niesamowitą historię. Wycieczka piesza obejmuje: Norrbro (Most Północny) Riksdagshuset (siedziba parlamentu) Västerlånggatan Järntorget Storkyrkan Kungliga Slottet (Pałac Królewski) Norrmalmstorg Kungsträdgården Drottninggatan Gustaf Adolfs Torg Kungliga Operan (Królewska Opera Szwedzka) Kungsträdgården Park Berzelii Dramaten (Królewski Teatr Dramatyczny) Fältöversten Sankt Jakobs Kyrka Główne atrakcje trasy z własnym przewodnikiem: Dyplomatstaden Nobelparken Kornhamnstorg Slussen/Guldbron Hornsgatan S.ta Maria Magdalena Kyrka Mariatorget Medborgarplatsen Götgatan Fjällgatan Vasagatan

Sztokholm: 2-godzinna wycieczka krajoznawcza po Djurgården

Sztokholm: 2-godzinna wycieczka krajoznawcza po Djurgården

Uznana za jeden z najpiękniejszych parków miejskich na świecie, wyspa Djurgården jest w posiadaniu rodziny królewskiej od XV wieku. Wyjątkowa zielona przestrzeń w Sztokholmie, zawiera wiele najsłynniejszych muzeów i atrakcji kulturalnych miasta, w tym Muzeum Vasa, Gröna Lund, Muzeum Abba i Skansen, by wymienić tylko kilka. Djurgården, część Królewskiego Narodowego Parku Miejskiego, szczyci się własnym parkiem rozrywki, skansenem oraz rozległymi połaciami lasów i łąk. Zanurz się w jego 400-letniej tradycji jako raju dla rekreacji i rozrywki i odkryj, dlaczego każdego roku odwiedza go ponad 10 milionów turystów.

Sztokholm: Wycieczka piesza z przewodnikiem

Sztokholm: Wycieczka piesza z przewodnikiem

Sztokholm to miasto zbudowane na 14 wyspach połączonych łącznie 42 mostami. Urok tego miejsca polega zatem na mieszaniu się lądu i wody, ale jeśli nigdy wcześniej go nie odkrywałeś, skąd wiesz, od której z wysp zacząć i jak najlepiej poruszać się między wieloma mostami, aby jak najlepiej wykorzystać miasto ? To jest miejsce, w którym pojawia się ta trasa! Ponieważ Sztokholm jest wspaniałym miastem do wchłonięcia na piechotę, odkrywamy atrakcje tej skandynawskiej stolicy, przedstawiając światowej klasy muzea, takie jak ABBA, Vasa i skandynawskie muzea, teatry, galerie i wspaniałe parki, a także wyznaczające trendy modę, design i sceny muzyczne, które od dziesięcioleci mają wpływ na resztę świata. Sztokholm to metropolia ze splątaną starówką, w której znajduje się malownicza i najwęższa ulica w Szwecji. Spacerując wzdłuż Skeppsbron, który łączy Gamla stan z Södermalm, będziesz cieszyć się niepowtarzalnym zapachem świeżo upieczonych bułeczek cynamonowych z piekarni Skeppsbro. Odkryjesz nowe ikony miasta, takie jak złoty most Slussen i odnowiony torg Sergels. Odwiedzimy również dynamiczne śródmieście Kungsträdgården, gdzie możesz wziąć udział w ulicznych festiwalach kulinarnych lub dniu kultury indyjskiej namaste. Poznaj Djurgården, pierwszy w historii park narodowy w środku miasta, gdzie przejdziesz przez niebieską bramę i odwiedzisz junibacken, fascynujący świat słynnej pisarki Astrid Lindgren.

Sztokholm: Wycieczka audio z przewodnikiem

Sztokholm: Wycieczka audio z przewodnikiem

Witaj w sercu Skandynawii i tętniącej życiem stolicy Szwecji - Sztokholmie! Zanurz się w bogatej historii, różnorodności kulturowej i cudach architektury tego czarującego miasta dzięki naszej wycieczce audio z przewodnikiem po Sztokholmie. To wyjątkowe doświadczenie zostało zaprojektowane tak, aby być Twoim osobistym towarzyszem podczas odkrywania kultowych zabytków, ukrytych klejnotów i uroczych dzielnic, które definiują charakter Sztokholmu. Sztokholm, zbudowany na 14 wyspach połączonych 57 mostami, to miasto, które płynnie łączy swoje średniowieczne korzenie z nowoczesnym wyrafinowaniem. Dzięki naszej samodzielnej wycieczce audio masz swobodę poruszania się po mieście we własnym tempie, co pozwala zagłębić się w intrygujące historie i fascynujące anegdoty. Podczas tej przygody audio odkryjesz urokliwe Stare Miasto (Gamla Stan), gdzie wąskie brukowane uliczki prowadzą do średniowiecznych placów i historycznych miejsc. Przemierzaj elegancki archipelag, podziwiaj Pałac Królewski i wędruj po malowniczej wyspie Djurgården, gdzie znajdują się muzea, parki i słynne Muzeum Vasa. Wycieczka audio zapewnia wnikliwy komentarz, ożywiając opowieści o Wikingach, szwedzkiej rodzinie królewskiej i ewolucji miasta z małego średniowiecznego miasteczka do kosmopolitycznego centrum. Wciągające narracje, lokalne spostrzeżenia i starannie wyselekcjonowane informacje zapewnią, że dogłębnie zrozumiesz przeszłość i teraźniejszość Sztokholmu. Dowiedz się więcej o 19 najważniejszych atrakcjach turystycznych w Sztokholmie. Jego historia, kultura, mity, architektura i inne ważne fakty znajdują się w tym komentarzu audio, który rozpoczyna się od dworca centralnego miasta, a następnie trasa stopniowo przesuwa się jeden po drugim. 1. Dworzec główny w Sztokholmie 2. Ratusz w Sztokholmie 3. Sztokholmskie kanały 4. Kościół Riddarholmen 5. Pałac Królewski 6. Storkyrkan 7. Muzeum Nagrody Nobla, 8. Stortorget 9. Stare Miasto w Sztokholmie 10. Monteliusvägen 11. Södermalm 12. Fotografiska 13. ABBA 14. Muzeum Vasa 15. Nordiska Museet 16. Skansen 17. Djurgården 18. Szwedzkie Muzeum Historyczne 19. Sztokholmska Biblioteka Publiczna Niezależnie od tego, czy jesteś entuzjastą historii, wielbicielem architektury, czy po prostu szukasz wciągających wrażeń z podróży, nasza wycieczka audio z przewodnikiem po Sztokholmie oferuje elastyczny i wzbogacający sposób na zwiedzanie tego urzekającego miasta. Załóż więc słuchawki, włącz odtwarzanie i pozwól, by urzekające historie rozwijały się, gdy będziesz przemierzać urokliwe ulice Sztokholmu. Witaj w podróży, w której historia spotyka się z nowoczesnością, a każdy krok opowiada historię.

Przyspieszone bilety do Muzeum ABBA, Sztokholmska wycieczka popkulturowa

Przyspieszone bilety do Muzeum ABBA, Sztokholmska wycieczka popkulturowa

Jak sukces zespołu ABBA zmienił świat muzyki w Szwecji i poza nią? Dołącz do naszej wycieczki z przewodnikiem po Starym Mieście w Sztokholmie (Gamla stan) i dowiedz się wszystkiego o zespole ABBA, szwedzkiej muzyce, Eurowizji i nie tylko. Odkryj lokalną historię i kulturę z muzycznym akcentem i sprawdź swoje umiejętności jako "Królowa Tańca" w Muzeum ABBA! Zarezerwuj 3-godzinną pieszą wycieczkę po Starym Mieście z biletami wstępu bez kolejki do Muzeum ABBA. Wycieczka rozpoczyna się w samym sercu Gamla Stan, gdzie będziesz miał okazję pozować do zdjęć w tym samym miejscu, co ABBA w Stortorget i zobaczyć ulicę Baggensgatan, gdzie Frida i Benny mieszkali w latach 70-tych. Zobaczysz także zabytki historyczne, takie jak barokowy Pałac Królewski i ważne instytucje kulturalne, takie jak Szwedzka Opera Królewska przy Kungsträdgården. Twój prywatny przewodnik poprowadzi Cię ze Starego Miasta do Skeppshlmen, gdzie wsiądziesz na prom na wyspę Djurgården, gdzie znajduje się hotel Bjorna w stylu ABBA i Muzeum ABBA. Aby zapewnić Ci prawdziwe doświadczenie popkultury w Sztokholmie, zapewniamy bilety wstępu bez kolejki i audioprzewodnik do Muzeum ABBA, więc po wycieczce z przewodnikiem możesz samodzielnie odkrywać interaktywne eksponaty. Tutaj zobaczysz wszystko, co związane z zespołem ABBA, w tym oryginalne stroje, teledyski, instrumenty muzyczne, wiele nagród i płyt przyznanych grupie. Muzeum jest interaktywne, więc możesz sprawdzić swoje umiejętności śpiewu i tańca do słynnych hitów muzycznych ABBA, a nawet odebrać telefon, aby usłyszeć, jak dzwoni członek zespołu! To pozycja obowiązkowa dla każdego fana zespołu ABBA!

Sztokholm: Najciekawsze atrakcje

ABBA The Museum: Wycieczki i bilety

Szwecja: Ciekawe miejsca

ABBA The Museum: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu ABBA The Museum? Kliknij tutaj.

ABBA The Museum: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5
(2627 recenzji)

To muzeum jest absolutnie warte odwiedzenia. Polecam wybrać się tam jak najwcześniej, aby uniknąć czekania i dużego ruchu w środku. Zdecydowanie warto posłuchać audioprzewodnika, wystarczy zabrać ze sobą słuchawki! W środku możesz wykonać kilka interaktywnych zajęć, które sprawią, że będziesz śpiewać i tańczyć. Było bardzo fajnie

Świetnie przygotowana wystawa. Każdy detal, informacja, pomysł i interaktywności warte pochwały i polecenia! Bardzo ważny punkt na mapie Sztokholmu.

Personel jest bardzo pomocny i przyjazny. To najlepszy sposób, aby w ciągu zaledwie kilku dni poznać tak wspaniałe miasto jak Sztokholm.

Genialne muzeum. Koniecznie polecam się wybrać. Świetnie wykonane i robi ogromne wrażenie.

Rewelacyjny. Szybko znalazłeś się w czasach ABBY. Świetna reprezentacja.